Title: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 13, 2016, 02:00:37 PM arkadaşlar madencilik yapmak istiyorum alt coin falan karlımı yoksa zararmı
Title: Re: madencilik karlımı Post by: peteycamey on October 13, 2016, 02:28:05 PM karlı.
Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 13, 2016, 02:44:28 PM ne kadar yatırm ile başlanır
Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 13, 2016, 02:51:51 PM küçük bir depo kiralasak 5000 tl ile yatırım yapsak ne getirisi olur
Title: Re: madencilik karlımı Post by: herzlos1985 on October 13, 2016, 03:58:06 PM 5000 tl lik yatirim yapacaksan evinde calistir...anakart.ram.psu derken 5 tanede kart alsan rx470 4 gb misal 140 mhs eth gucun olur..
140 mhs...21 eth...250 $ suanki aylik kazancin Elektrik..kesintiler..ivur zivirlar dahil edilmeden.. Title: Re: madencilik karlımı Post by: Pumpsx on October 13, 2016, 04:12:08 PM 5000 tl lik yatirim yapacaksan evinde calistir...anakart.ram.psu derken 5 tanede kart alsan rx470 4 gb misal 140 mhs eth gucun olur.. elektrik parasi ne kadar? yani 5000 tl yatirim ile ayda net kazanc ne kadar oluyor?140 mhs...21 eth...250 $ suanki aylik kazancin Elektrik..kesintiler..ivur zivirlar dahil edilmeden.. Title: Re: madencilik karlımı Post by: deblue on October 13, 2016, 04:30:14 PM karlı. karlı değildir bence buzlu gösteriyor bizim buralardatam çekmiyor da olabilir bilemiyorum .d Title: Re: madencilik karlımı Post by: ekiller on October 13, 2016, 05:28:15 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız.
O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. Title: Re: madencilik karlımı Post by: Pumpsx on October 13, 2016, 05:32:48 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. madencilik neden olsun ki? bi suru coin var sonucta. 5000 liraya net olarak 200 lira kazandirsa bile bu cok iyi.O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. 100000 liralik yatirim yapsan ayda 4000 kazandiriyor dusun. Title: Re: madencilik karlımı Post by: Penguen on October 13, 2016, 05:32:58 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. Çok doğru ama ilk yatırımında haıtrı sayılır olması lazım. Küçük yatırım yapmaya değmez. Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 13, 2016, 05:34:09 PM peki ankarada olan varmı işi öğretecek
Title: Re: madencilik karlımı Post by: RoyaLunique on October 13, 2016, 05:36:54 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. madencilik neden olsun ki? bi suru coin var sonucta. 5000 liraya net olarak 200 lira kazandirsa bile bu cok iyi.O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. 100000 liralik yatirim yapsan ayda 4000 kazandiriyor dusun. Elektrik faturasını çıkarırsanız eline aylık yaklaşık 400-500 tl kar kalır yaklaşık rio süren ise (harcadığını kazanma süresi) 10 ay. Tabi bu rakamlar o kadar değişken ki zorluk durumu, eth'in yükselmesi düşmesi, bu işe girdiğimden beri saçlarımdaki beyazlar arttı :D Title: Re: madencilik karlımı Post by: Pumpsx on October 13, 2016, 05:39:59 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. madencilik neden olsun ki? bi suru coin var sonucta. 5000 liraya net olarak 200 lira kazandirsa bile bu cok iyi.O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. 100000 liralik yatirim yapsan ayda 4000 kazandiriyor dusun. Elektrik faturasını çıkarırsanız eline aylık yaklaşık 400-500 tl kar kalır yaklaşık rio süren ise (harcadığını kazanma süresi) 10 ay. Tabi bu rakamlar o kadar değişken ki zorluk durumu, eth'in yükselmesi düşmesi, bu işe girdiğimden beri saçlarımdaki beyazlar arttı :D Title: Re: madencilik karlımı Post by: nasituygun on October 13, 2016, 06:43:44 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. Hocam bu madencilikten kazanma işi sanırım ether ile olmuyor.rx480 in stock hali ile şuan 5 saatte 0.02 eth kazdı.gerçi daha yeni aldım şuan test ediyorum ama günlük 2-3 tl kazandıracak gibi duruyor acaba benmi birşeyleri yanlış yapıyorum.elektrik belki daha çok yakacak.doğru adımlar. Nelerdir O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. Title: Re: madencilik karlımı Post by: Pumpsx on October 13, 2016, 06:53:58 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. Hocam bu madencilikten kazanma işi sanırım ether ile olmuyor.rx480 in stock hali ile şuan 5 saatte 0.02 eth kazdı.gerçi daha yeni aldım şuan test ediyorum ama günlük 2-3 tl kazandıracak gibi duruyor acaba benmi birşeyleri yanlış yapıyorum.elektrik belki daha çok yakacak.doğru adımlar. Nelerdir O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. yani 10k para ile 1k kazaniyorsun elektrik parasini cikarinca. bu miktar super bence. 50k para ile 5k para kazaniyorsun. Title: Re: madencilik karlımı Post by: torikan on October 13, 2016, 07:48:15 PM elektirk beleşşe karlı :D bide kazıdığın tutcak off :D
not ben kazım yapmıyorum yapan arkadaşlardan duydum :D kaçak elektriğe karşıyım !!! Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 13, 2016, 09:13:10 PM Konu nereye gitti anlamadım ankaradan. Biri varmı
Title: Re: madencilik karlımı Post by: RoyaLunique on October 13, 2016, 10:30:23 PM Bazı kişiler madencilik öldü geberdi falan diyor da, yok öyle bir şey . Biz keriz miyiz onbinlerce TL yatırıp donanım alıyoruz bu işi yapıyoruz. Bok gibi para kazandığımız için yapıyoruz elbette. Fakat bu işi yaparken doğru adımlar atmalısınız, doğru donanımlara yatırım ve doğru coinleri ,doğru zamanda kazmalısınız. madencilik neden olsun ki? bi suru coin var sonucta. 5000 liraya net olarak 200 lira kazandirsa bile bu cok iyi.O zaman para kazanırsınız ve tadından yenmez o para . Eee o zaman ne yaparsınız ? gidip exchange e yatırıp batarsınız :) .. 100000 liralik yatirim yapsan ayda 4000 kazandiriyor dusun. Elektrik faturasını çıkarırsanız eline aylık yaklaşık 400-500 tl kar kalır yaklaşık rio süren ise (harcadığını kazanma süresi) 10 ay. Tabi bu rakamlar o kadar değişken ki zorluk durumu, eth'in yükselmesi düşmesi, bu işe girdiğimden beri saçlarımdaki beyazlar arttı :D Şuan ki durumda 5.000 tl ile girerseniz aylık yaklaşık 400 500 elinize kalır. Title: Re: madencilik karlımı Post by: forbidden on October 14, 2016, 04:44:17 AM beklentine bağlı, çerez param çıksın diyorsan kârlı.
Title: Re: madencilik karlımı Post by: nasituygun on October 14, 2016, 05:38:22 AM Aslında bu işte daha karlı olması için diğer bir yöntemde yeni çıkan değerlenebileceğini düşündüğünüz coinleri kazmak fakat bu büyük risk o coin değerlenmeden çöpte olabilir ayrıca değeri ilk baslarda az olduğu için elektrik parasını dahi çıkarmayabilir sabır. Ve şans işi bu birazda .ama ether yeni çıktığında kazmaya başlyıp değerlenince satıp parasını katıyla çıkaranlar olduğunu biliyorum
Title: Re: madencilik karlımı Post by: Pumpsx on October 14, 2016, 12:33:02 PM beklentine bağlı, çerez param çıksın diyorsan kârlı. nasil cerez parasi hocam? 20k lik bi yatirim aylik olarak 2k getiriyorsa bu cok iyi bi rakam. Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 14, 2016, 12:47:33 PM bence doğru yatırımla çok daha iyi getirisi olabilir
Title: Re: madencilik karlımı Post by: but3rz on October 14, 2016, 01:34:49 PM Şu an madencilik yapıp karını detaylı olarak(gelir gider yatırım hesabı yaparak) anlatabilecek var mı?
Title: Re: madencilik karlımı Post by: Penguen on October 14, 2016, 02:06:29 PM İşi bilenle bilmeyen bir olurmu benim gibi acemi biriyle bilen birine aynı ekipmanı versinler; ikimizde kazım yapalım ay sonu aramızda en az yarı yarıya fark olur. Öyle dışardan göründüğü gibi değil o işler. Test edildi onaylandı. ;)
Title: Re: madencilik karlımı Post by: Defloration on October 14, 2016, 09:32:36 PM Madencilik bitti hadi herkes müsait biyerde insin
Title: Re: madencilik karlımı Post by: nasituygun on October 15, 2016, 08:50:56 AM Şu an madencilik yapıp karını detaylı olarak(gelir gider yatırım hesabı yaparak) anlatabilecek var mı? Kardeş bu işe bende yeni girdim (Birkaç gün oldu daha) ama bu birkaç gün içindeki kazdıklar ve teoride harcadığı elektriği şöyle hesaplayayım sana.Tabiki üstatlar daha doğrusunu bilir fakat ben kendi izlenimlerimi ve tamamen acemice yaptığım işlemler ile getiri ve götürü hesabını yapacağım. eski bir pc vardı elimde (2.elde alabilirsin 200 tl civarına bulunabiliyor) 1 adet 650 w psu 230 tl 1 adet RX480 OC 1200 tl riser işçilik vs toplam yatırımım 1500 tl 1 günde 1.3 ETC (etherdede aynı fiyata değer eder kazıyor) 1,3*0,99*3,10=3,99 tl kazanç 270W*24*0,35=2,3 TL harcadığın elektrik 3,99-2,3=1,69 tl net kazanç günlük(Kart stok haldedir.Modlanırsa dah iyi değerlere ulaşacağına eminim) 30*1,69=50,7 tl aylık kazanç tahmini yapıyor. Title: Re: madencilik karlımı Post by: xRaVeNx on October 15, 2016, 11:10:25 PM Kardeş bu işe bende yeni girdim (Birkaç gün oldu daha) ama bu birkaç gün içindeki kazdıklar ve teoride harcadığı elektriği şöyle hesaplayayım sana.Tabiki üstatlar daha doğrusunu bilir fakat ben kendi izlenimlerimi ve tamamen acemice yaptığım işlemler ile getiri ve götürü hesabını yapacağım. eski bir pc vardı elimde (2.elde alabilirsin 200 tl civarına bulunabiliyor) 1 adet 650 w psu 230 tl 1 adet RX480 OC 1200 tl riser işçilik vs toplam yatırımım 1500 tl 1 günde 1.3 ETC (etherdede aynı fiyata değer eder kazıyor) 1,3*0,99*3,10=3,99 tl kazanç 270W*24*0,35=2,3 TL harcadığın elektrik 3,99-2,3=1,69 tl net kazanç günlük(Kart stok haldedir.Modlanırsa dah iyi değerlere ulaşacağına eminim) 30*1,69=50,7 tl aylık kazanç tahmini yapıyor. Fiyat sabit bile olsa 30 ay geri dönüş oluyor. Bu işe girileceği zaman eğer tek kart ile girişilecekse eldeki eski bir bilgisayarla yapılması daha makul olucaktır. Benim aklımda şöyle bir soru var. Benim pc ye 2 ekran kartı takıp birisini mining diğerini normal kullansam oyunlarda kasma vs gibi durumlar oluşurmu. Elimde hali hazırda hd 6850 var bunun yanına sırf mining için rx 470 alıcam. Rx i mining e bırakıcam ve kendi ekran kartımdan bıkana kadar köle gibi çalıştırmayı planlıyorum. Title: Re: madencilik karlımı Post by: RoyaLunique on October 15, 2016, 11:47:10 PM Kardeş bu işe bende yeni girdim (Birkaç gün oldu daha) ama bu birkaç gün içindeki kazdıklar ve teoride harcadığı elektriği şöyle hesaplayayım sana.Tabiki üstatlar daha doğrusunu bilir fakat ben kendi izlenimlerimi ve tamamen acemice yaptığım işlemler ile getiri ve götürü hesabını yapacağım. eski bir pc vardı elimde (2.elde alabilirsin 200 tl civarına bulunabiliyor) 1 adet 650 w psu 230 tl 1 adet RX480 OC 1200 tl riser işçilik vs toplam yatırımım 1500 tl 1 günde 1.3 ETC (etherdede aynı fiyata değer eder kazıyor) 1,3*0,99*3,10=3,99 tl kazanç 270W*24*0,35=2,3 TL harcadığın elektrik 3,99-2,3=1,69 tl net kazanç günlük(Kart stok haldedir.Modlanırsa dah iyi değerlere ulaşacağına eminim) 30*1,69=50,7 tl aylık kazanç tahmini yapıyor. Fiyat sabit bile olsa 30 ay geri dönüş oluyor. Bu işe girileceği zaman eğer tek kart ile girişilecekse eldeki eski bir bilgisayarla yapılması daha makul olucaktır. Benim aklımda şöyle bir soru var. Benim pc ye 2 ekran kartı takıp birisini mining diğerini normal kullansam oyunlarda kasma vs gibi durumlar oluşurmu. Elimde hali hazırda hd 6850 var bunun yanına sırf mining için rx 470 alıcam. Rx i mining e bırakıcam ve kendi ekran kartımdan bıkana kadar köle gibi çalıştırmayı planlıyorum. R9 290 var pc'de cs go oynarken fps düşmeden mining yapabiliyor arkadaş :D Title: Re: madencilik karlımı Post by: xRaVeNx on October 16, 2016, 12:42:55 AM R9 290 var pc'de cs go oynarken fps düşmeden mining yapabiliyor arkadaş :D Bu bahsettiğinizin onboard bağlamadığı sürece imkanı yok veya benim bahsettiğim gibi 2 ekran kartı yok ise. Benim ekran kartıyla mining yaptığımda forumda gezmekde dahi zorlanıyordu :).Title: Re: madencilik karlımı Post by: arancra on October 16, 2016, 12:46:38 AM arkadaşlar madencilik yapmak istiyorum alt coin falan karlımı yoksa zararmı Madencilik oldukça karlı bir yatırım. Ama uygun donanımlar ile yapılırsa karlı bir yatırım. Elinizdeki eskiden kalma ekran kartları ve bilgisayarlar ile yapmaya çalışırsanız muhtemelen elektrik parasını ancak çıkarırsınız. En ucuz ama en verimli olabilecek şekilde donanımınızı yapılandırmalısınız. Bunun için forumdaki başlıklardan faydalanabilir, tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan fikir alabilirsiniz. Title: Re: madencilik karlımı Post by: zazageliyor on October 16, 2016, 11:16:12 AM bende katılıyorum doğru yatırımla güzel karlar edilebilir
Title: Re: madencilik karlımı Post by: M@rvel on October 16, 2016, 01:36:00 PM Forumdan bile bu kadar kişi yapıyor olduğuna göre karlı olsa gerek. Sürekli takip ve güncelleme istiyor karlı olabilmesi için.
Title: Re: madencilik karlımı Post by: nasituygun on October 20, 2016, 08:58:38 AM Kardeş bu işe bende yeni girdim (Birkaç gün oldu daha) ama bu birkaç gün içindeki kazdıklar ve teoride harcadığı elektriği şöyle hesaplayayım sana.Tabiki üstatlar daha doğrusunu bilir fakat ben kendi izlenimlerimi ve tamamen acemice yaptığım işlemler ile getiri ve götürü hesabını yapacağım. eski bir pc vardı elimde (2.elde alabilirsin 200 tl civarına bulunabiliyor) 1 adet 650 w psu 230 tl 1 adet RX480 OC 1200 tl riser işçilik vs toplam yatırımım 1500 tl 1 günde 1.3 ETC (etherdede aynı fiyata değer eder kazıyor) 1,3*0,99*3,10=3,99 tl kazanç 270W*24*0,35=2,3 TL harcadığın elektrik 3,99-2,3=1,69 tl net kazanç günlük(Kart stok haldedir.Modlanırsa dah iyi değerlere ulaşacağına eminim) 30*1,69=50,7 tl aylık kazanç tahmini yapıyor. Fiyat sabit bile olsa 30 ay geri dönüş oluyor. Bu işe girileceği zaman eğer tek kart ile girişilecekse eldeki eski bir bilgisayarla yapılması daha makul olucaktır. Benim aklımda şöyle bir soru var. Benim pc ye 2 ekran kartı takıp birisini mining diğerini normal kullansam oyunlarda kasma vs gibi durumlar oluşurmu. Elimde hali hazırda hd 6850 var bunun yanına sırf mining için rx 470 alıcam. Rx i mining e bırakıcam ve kendi ekran kartımdan bıkana kadar köle gibi çalıştırmayı planlıyorum. Title: Re: madencilik karlımı Post by: paintblack on October 20, 2016, 09:48:03 AM karlı. 8)
Title: Re: madencilik karlımı Post by: RoyaLunique on October 20, 2016, 11:31:35 PM R9 290 var pc'de cs go oynarken fps düşmeden mining yapabiliyor arkadaş :D Bu bahsettiğinizin onboard bağlamadığı sürece imkanı yok veya benim bahsettiğim gibi 2 ekran kartı yok ise. Benim ekran kartıyla mining yaptığımda forumda gezmekde dahi zorlanıyordu :).Onboard yok, claymore oyuna v.s girince otomatik mining'i durduruyorsa diyecek bir şeyim yok ama mining yaparken oyun oynayabiliyorum. Title: Re: madencilik karlımı Post by: Republicofizmir on October 22, 2016, 12:03:56 PM Miner açıkken oyuna girer; hash düşüşü yaşar. Oyunları başka pc oynayın bence. Mining yapılan pc de başka işlem yapılmamalı
|