Title: Alfa Romeo 147 ??? Post by: Euphrates on January 19, 2019, 10:06:14 PM Arkadaşlar bu ara biraz benden böyle konular görebilirsiniz 🙄🙄
Bu araç nasıldır kullanan var mı lpg li yakışı nasıl ? Sanayide çok üzer mi ? Çok arıza yapar mı ? Bakımları üzer mi ? Kırmızı siyah jantlı 3 kapısı nasıl sizce ? Çok Kronik arızası var mı ? 😅😅 Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: bobita on January 20, 2019, 02:29:35 PM Yorumsuz olarak (ama en az 10 yıl önce yaşanmış) bir anımı paylaşayım: İş nedeniyle Ankara'da Alfa Romeo bayisindeydim (adını sanını hatırlamıyorum), bir kaç kere gidip gelmek gerektiği için sahibiyle makul bir samimiyetimiz olmuştu, dikkatimi çekti adamın kendi arabası Alfa değildi, yanlış hatırlamıyorsam Japon arabasıydı (parası bol adamın). Dedim ki (biraz da sırıtarak), hayırdır, Alfalar size de mi çok pahalı geldi, kendinize indirim yapmıyor musunuz?
Adam gülerek baktı ve aynen şöyle dedi: Çok havalıdır, meraklısı da çoktur ama ben hayatta bunlara para vermem. Derdi tasası bitmez, istediğin kadar iyi bak farketmez, vaktin serviste geçer, parçası çok pahalıdır ve bütün modelleri öyle. Edit: Ama başta da yazdığım gibi, 10 belki de 12-13 yıl öncesinden bahsediyoruz, dediklerim güncel bilgi değil, belki durum değişmiştir. Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: gospodin on January 20, 2019, 02:41:32 PM hocam alfa romeo hakkında bilgim yok ama sahibinden'e bakınca en yeni modeller 2008. biliyorum her şey maddi ama ben 10 senelik araba alacak olsam yedek parçası ucuz ve kolay bulunabilen bir aracı tercih ederdim. bir de işin servis/usta ayağı var. büyük şehirde yaşamıyorsanız sıkıntı yaşamanız da cabası. ha araç hiç sorun çıkarmayan taş gibi bir canavardır eyvallah ama 10 sene ya. yoksa sırf amblemi için bu araba alınır.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: cabsav on January 21, 2019, 06:55:39 AM Arkadaşlar bu ara biraz benden böyle konular görebilirsiniz 🙄🙄 Bu araç nasıldır kullanan var mı lpg li yakışı nasıl ? Sanayide çok üzer mi ? Çok arıza yapar mı ? Bakımları üzer mi ? Kırmızı siyah jantlı 3 kapısı nasıl sizce ? Çok Kronik arızası var mı ? 😅😅 yaklasık 8 yıl kadar önce çok yakınım kullanıyordu. Öncelikle parçaları pahalıydı o donemde. parcası az bulunuyordu. benzinlisini kullanıyordu ve cok yakıyordu. alfa motorlarında kronik bir sorun var araba benzinli olsada dizel gibi ses yapıyor onarımı var ama kronik arıza oldugundan onarımı yapılsa bile yine nüksedebiliyor(forumlarında yaz net arızayı soylerler) olumlu yanına gelirsek o donem icin aşırı yakısıklı bir arabaydı.hızlanısı kaçısı cok iyiydi. kullanımı konforlu Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: Dogan86 on January 21, 2019, 01:11:42 PM Her ne kadar çok güzel araçlar üretsede biraz nazlı oluyor Alfalar haliyle Alfist dedikleri kişilerden değilsen biraz yorucu olabilir. Bir yakınımda 156 vardı yakıt olarak memnun değildi. 2. el araç almanın en püf noktası marka modelden ziyade alabildiğinin en yenisini almaktır. Her şeyin bir ömrü var ve arabalar sayısız parçalardan oluşuyor yani değişmesi olası onlarca parça...
Sadece motor yada alt takım olarak düşünmeyin cam krikosundan , merkezi kilit sistemine onlarca potansiyel arıza kapısı. Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: Blacknavy on January 21, 2019, 01:41:41 PM Ben eskiden Alfa Romeo 147 ile BMW G310R (Blue) arasında kalmıştım. Şahsen Alfa Romeo 147 gibi aşırı eski ve sorunlu bir arabayla eziyet çekeceğine, BMWnin motorunu alıp keyfine bakabilirsin. 147 dediğiniz arabayı herkes bir başkasına satmaya çalışıyor yani aynı Bitcoinin 2018i gibi alanın elinde kalıyor.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: ekiller on January 21, 2019, 05:34:13 PM Bu araçtan 1 sene kullandım 250 binde araca yeni motor yaptırdım, silindir kolu mu ne kırılmış oda kapakmı ne çatlatmış.
aracın parçası ve bakımları bence böyle bir araca göre pahalı, motor gücü performansı falan güzel. ama bu paralar bu cücük gibi araca verilmez bence. Sedan BMW yada Mercedes tercih ederim. Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: GalaWan on January 21, 2019, 10:58:59 PM Parçaları pahalı Motoru genelde sağlam oluyor bazen öyle oluyorki Mercedes Bmw den bile yan sanayisi pahalı olabiliyor. Bence tercih meselesi değil hemde pahalı oluyor.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: easyboy on January 22, 2019, 09:29:00 PM Yenilerine bulaşılmaz ama 147 gerçek italyandır bunu unutmayın. julietta mito falan bildiğiniz fiat malzemesi ve motoru kulanır kalitesizdr
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: nesso on January 25, 2019, 09:48:55 AM Herne kadar kötü düşünceler olsada bence TARZ bir arac markası, benim giulietta kullanmışlığım çoktur. birinci sirada benim için VOLVO olsada 2.,3. sırayı alfaya verebilirim. italyan markası iyidir.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: easyboy on January 25, 2019, 02:49:21 PM Yeni araba kataloğu çok değişti. Opel general motorstan pejoya satıldı volvo geely cin markasına satıldı bununla beraber malzeme kaliteleri düştü. Opel gerçek bir alman değil alfa gerçek bir italyan değil volvo eski isveç tankı değil maaleseff
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: Aqualung89 on January 25, 2019, 03:13:17 PM Yol tutuşu İyi olan ama Alt takımları biraz narin olan bir araç bana göre. Yakıt konusunda ise 1.6 Motorlara göre biraz daha fazla yakıyor diyebilirim ama tasarım olarak çok iyi araçlar yapıyorlar.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: xzone on January 26, 2019, 07:46:10 AM Yol tutuşu güzel, yakışıklı, havalı ama model yılına değmeyecek bir ton masraf açar. Türkiye yollarına uygun değil ön takımda düzen tutmaz sürekli yeni bir şeyler yapmanız gerekir, saçma sapan devasa tüpler ile motoru bitirilmiştir, ustalar tamirine yanaşmaz sürekli birbirine atar düzgün bir usta bulmak sizi uğraştırır.
Lpgde yakıt tüketimi normal seviyede, ne az yakar ne çok. Ama kenarda paranız yoksa ya da çok hevesli değilseniz yanaşmayın derim :) Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: fetyun on January 28, 2019, 07:42:38 AM Parçası ucuz, sorun çıkarmayan, sanayiye yolu düşmeyen en iyi araç bildiğim Toyota, onda da pek karizma yok. Açıkçası ustada çok önemli, benim ustaya hangi aracı götürsem adam hallediyordu o yüzden kardeşime proton bile aldık. Parça ve usta ikilisi bence çok önemlidir.
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: Euphrates on February 03, 2019, 07:19:18 PM Tüm fikirler için teşekkür ededrim yenilerine açığım..
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: lossnet on April 11, 2019, 08:16:47 PM Yedek parçalarının pahalı olduğunu duymuştum. Artık üretimden de kalktığı için bulunması da zor olabilir. Ayrıca şu arka kapı koluna da gıcığım.
Bu arada Stelvio adında yeni bir SUV modeli çıkartmıştı. Acayip güzel, acayip de pahalı :D Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: ripplecanavari on April 11, 2019, 08:42:53 PM parça sorunu çok yaşarsın parçaları oldukça pahalı ve piyasası da pek yok açıkçası tavsiye etmem kısaca
Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: hasyurt on April 11, 2019, 10:29:20 PM Arkadaşlar bu ara biraz benden böyle konular görebilirsiniz 🙄🙄 Bu araç nasıldır kullanan var mı lpg li yakışı nasıl ? Sanayide çok üzer mi ? Çok arıza yapar mı ? Bakımları üzer mi ? Kırmızı siyah jantlı 3 kapısı nasıl sizce ? Çok Kronik arızası var mı ? 😅😅 Çok arıza yapar mı bilmiyorum ama çok yaktığını biliyorum. Benzini içiyor diye biliyorum. Benzin sorun değilse güzel araba. Yedek parça olayı nasıl oluyor bir bak derim almadan önce. Title: Re: Alfa Romeo 147 ??? Post by: otto_diesel on April 12, 2019, 08:12:47 AM Parçası pahalı ustası az.
Hele zaten lpg li kullanılıp da elden çıkarılıyorsa, büyük ihtimal satan kişi hayrını görmüştür o yüzden satıyordur. |