Title: Bitcoin Συνάντηση Post by: BTCGR on June 17, 2014, 06:09:06 PM Καλησπέρα σε όλους .
Προτείνω να βρεθούμε για μια συνάντηση , αν δυνατον , ολα τα μελη του φορουμ και οσοι φιλοι εκτος φορουμ το επιθυμουν . Σκοπος της συναντησης θα ειναι να γνωριστουμε , και να ανταλλαξουμε αποψεις για το Μπιτκοιν στην Ελλαδα. Ποσοι απο εσας θα ηθελαν κατι τετοιο? Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: dj213 on June 17, 2014, 10:23:06 PM Επειδή είμαστε απο διαφορετικά μέρη της χώρας μήπως θα ήταν ευκολότερο να κανονίσεις μια τηλεδιάσκεψη, σαν ιδέα το προτείνω.
Εμένα θα με ενδιάφερε να έρθω έστω για την γνωριμία. ;D Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: chek2fire on June 18, 2014, 12:37:57 AM Εχουμε κάνει ήδη αρκετές συναντήσεις και μια από αυτές έχει γίνει στο hackerspace. Πάντως κάθε συνάντηση καλοδεχούμενη αν μπορεί φυσικά να οργανωθεί. Εγώ θα έλεγα να κάνουμε μια ακόμα συνάντηση στο hackerspace
Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: BTCGR on June 18, 2014, 07:01:20 AM Εχουμε κάνει ήδη αρκετές συναντήσεις και μια από αυτές έχει γίνει στο hackerspace. Πάντως κάθε συνάντηση καλοδεχούμενη αν μπορεί φυσικά να οργανωθεί. Εγώ θα έλεγα να κάνουμε μια ακόμα συνάντηση στο hackerspace Καλημερα! Προφανως πρεπει να το στνδυασουμε... Συναντηση και παραλληλα συνδεσεις και με ελλαδα και με εξωτερικο. Τι λετε? Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: dj213 on June 18, 2014, 07:10:28 AM +1 ;D
Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: mitzie on June 18, 2014, 10:42:04 AM Τι θα λέγατε για ένα Google hangout?
Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: policymaker on June 21, 2014, 12:39:23 AM +1
Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: buzybit on June 29, 2014, 08:25:40 AM +1
Title: Re: Bitcoin Συνάντηση Post by: mindfox on July 04, 2014, 07:00:19 AM Εγώ θα έλεγα να συναντηθούμε για κανένα καφεδάκι/ουζάκι (οργανωμένα σε κάθε πόλη) και με τουλάχιστον ένα laptop και έτσι να γίνει λίγο μπάχαλο.
Χωρίς μπαχαλάκι και χαβαλέ, δεν υπάρχει community παιδιά. Εγώ είμαι από Αθήνα. Αν κάποιοι κάνουν κέφι να πάμε για κανένα ουζομεζέ παραλιακά αυτό το ΣαββατοΚύριακο, εγώ είμαι μέσα (να κάνω και λίγο διάλειμα από το coding γιατί τα δάχτυλά μου έχουν γίνει σαν τιρμπουσόν! ) Τι λέτε; Κανονίστε το. Άντε να φτιάξουμε τοπικές ομάδες και μέσω αυτών να οργανωθούμε ως χώρα. |