Bitcoin Forum

Local => Alternatif Kripto-Paralar => Topic started by: ukukuk on September 04, 2016, 12:41:08 PMTitle: DataCenter ile Madencilik (Destek Talebi)
Post by: ukukuk on September 04, 2016, 12:41:08 PM
Merhaba,
hali hazırda boşta duran bir çok windows sunucumuz var, bunları dönemsel olarak kiralıyorum. Boşta duran makinelerimi mining pool kullanarak değerlendirmek istiyorum. Hali hazırda donanım kaynağım olduğu için bana ek bir maliyeti olmayacak, Enerji tüketimi vs.. önemli bir konu fakat ben burada avantajlı olacağım için denemekte fayda görüyorum.

Makinelerin tamamı Xeon İşlemcili, yüksek ram kapasiteliler. Ekran kartları onboard işe yaramayacak seviyedeler. Sunucuların tamamında Windows Server 2012 yüklüler.

*BitCoin cüzdanı olarak "Bitcoin Core" kullanıyorum, Bitlocker ile şifrelenmiş bir usb belleğimde depoluyorum. Sizce güvenli başka bir yol seçmeli miyim?

*Alt coin mi yoksa Bit Coin mining mi yapmalıyım?
*Hangi Mining Pool'u seçmeliyim?
*Hangi Mining yazılımını seçmeliyim?

Tecrübelerinizi aktaracağınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Herkese bol kazançlar dilerim.


Title: Re: DataCenter ile Madencilik (Destek Talebi)
Post by: nasituygun on September 04, 2016, 01:27:44 PM
İşlemcilerin ön planda olduğu bir algoritma seçmelisiniz. Dolayısıyla fazla seçeneğiniz kalmıyor. XMR'ın olduğu cryptonight algoritması da GPU tarafından domine edildi.

Buraya girin: https://www.nicehash.com/?p=calc

Buna göre donanımınızın en iyi kazım yapabileceği algoritma Lyra2v.

0.00023940 BTC/günlük diyor. Ancak elektrik 8 cent ve üzeri zarar yazıyor.Title: Re: DataCenter ile Madencilik (Destek Talebi)
Post by: t2yax on September 04, 2016, 01:30:41 PM
Alternatif olarak XMG coin magi,LBRY lbry credits ve AEON coin'e bakabilirsiniz.