Bitcoin Forum

Local => Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) => Topic started by: ozgr on September 01, 2017, 07:38:39 PMTitle: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 01, 2017, 07:38:39 PM
                                                                     


GUTS, akıllı biletlerin mülkiyetini kaydetmek için blok zinciri teknolojisini kullanan bir biletlendirme platformudur ve GUTS bu şekilde bilet sahtekarlığını imkansız hale getirir. Satın alınan akıllı biletler ancak sabit bir fiyat aralığında yeniden satılabilir ki bunun anlamı (ikincil) biletler için artık rezil fiyatlar olmayacağıdır.


GUTS canlıdır
GUTS Biletlerinin Hollanda’da uygulama üzerinden biletlendirme yapan etkinlik organizatörlerine ödeme yapma özelliğine sahip olan, canlı bir akıllı biletlendirme uygulaması vardır. Kavram kanıtlama ve bir biletlendirme şirketinin geliştirilmesi ve yönetilmesine dair uygulamalı piyasa deneyimi ile tanıtım belgemizde açıklanan GET protokolü tasarlanmıştır. Protokol, kripto veya akıllı sözleşmeler hakkında bilgi sahibi olmaya gerek olmadan, tüm etkinlik organizatörlerinin ve mekan sahiplerinin biletlerine güvenli bir şekilde akıllı bilet özelliklerini eklemesine imkan tanıyacaktır. ICO periyodu sırasında protokolün kendi ERC20 tokeni olan GET satışa sunulacaktır. GET tokeni ve protokolün GET geri satın alım garantisine dair daha fazla bilgi tanıtım belgesinde bulunabilir.Tüm hissedarlar için şeffaflık
GUTS, konu fiyatlandırma olduğunda müşterilere ve alıcılara hiçbir sürpriz yaşatmayan, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş şeffaf bir biletlendirme platformu sunar. Ekranda ne görüyorsan onu alırsın. GUTS, sürece dahil olan tüm taraflar için bilet alma sürecini mümkün olduğunca basit ve yalın tutan, kullanıcı dostu bir platformdur. Blok zincir teknolojisine  ve bunun etkinlik biletlendirme endüstrisine sunacağı imkanlara gerçekten inanıyoruz.


Son kullanıcı için kullanılabilirlik
GUTS bilet platformu, adil kullanım ve iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Müşteriye, kötü niyetli olan herkesten korunan akıllı biletler sunarız. Dahası, müşterilerin sabit bir aralıkta biletlerini kolayca tekrar satabilmesini sağlayan dahili bir takas platformu sunuyoruz. GUTS akıllı bileti asla protokolden ayrılmaz ve böylece her bir müşterinin o etkinliğe adil bir fiyatla erişmesini garanti eder.  


Uluslararası Amaçlar
Şu anda GUTS Biletleri (https://guts.tickets/) şirketin 2016’nın ortasından Amsterdam’da kurulmuş olmasından dolayı esas olarak Hollanda etkinlik piyasasında aktiftir. Kurulduğundan beri ekip, birden fazla gelişim aşamasını geçmiş ve etkinlik organizatörlerinin geri bildirimlerine dayanarak birkaç pilot etkinlikte çalışarak akıllı bilet uygulamasını geliştirmiştir. GET protokolünün piyasaya sürülmesiyle, GUTS yabancı ülkelerdeki hissedarlara GET protokolünden faydalanarak biletlendirme sistemlerini geliştirme imkanı tanıyarak bu yabancı piyasalara girebilecektir.Cesaretli olun, devrimimize katılın!GUTS Tickets (https://guts.tickets/) | ICO Website (https://guts.tickets/ico) | Whitepaper (https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf) | Slack (http://slack.guts.tickets) | Blog (https://blog.guts.tickets)
 


GET protokolü tanıtımı
GUTS Biletleri, etkinlik biletleri üzerinden ikincil piyasada elde edilen aşırı miktardaki karlardan rahatsız olmaktadır. Bize göre, parayı sadece hak edenler kazanmalıdır, insanlara hizmet etmek ve insanları eğlendirmek için bu kadar çaba gösteren kişiler ve etkinlikler kazanmalıdır. Dahası, tüm hayranlar için adil bilet fiyatları istiyoruz. Get protokolünün yürürlüğe girmesi, ikincil bilet piyasasının çürük kısımlarını temizlemeye dair ilk adım olacaktır.


ICO’nun sebebi
Get protokolünün ve bunun öncüsü olan GUTS biletlerinin yatırım teklifine erişirken, insanın aklına şu soru gelebilir, neden bu şirket en baştan fonlamaya ihtiyaç duyuyor? GUTS halihazırda çalışan (https://sandbox.guts.tickets/events) bir akıllı bilet uygulamasına ve GUTS’ın kendilerine sunduğu hizmetleri kullanan ve bunlar için para ödeyen önemli müşterilere (https://hekwerk.nl/) ve gerekli endüstri ortaklarına (https://www.bumastemra.nl/en/) sahip gibi görünüyor. ICO’ya ihtiyaç duyulmasının sebebi basittir, her ne kadar tüm bu ticari ve teknik başarılar GUTS şirketinin kendisi için faydalı olsa da, bu başarılar biletlendirme endüstrisindeki sorunların üstesinden gelmek için gereken köklü değişimi getirmemektedir. GUTS, kalabalık ve rekabetçi biletlendirme alanında iş için rekabet eden başka bir şirket olmanın, endüstrinin işleme şeklini nihayetinde temel olarak değiştirecek bir strateji olmadığına inanıyor.


GET Protokolü: Etkinlik organizatörleri için açık ve erişilebilir bir akıllı bilet platformu
Temel değişimi getirebilmek için, protokol biletlendirme endüstrisindeki tüm hissedarların katılmasını ve başarılı olmasını sağlamalıdır. Bu, var olan hissedarların sunduğu ürünlere akıllı bilet özellikleri eklemelerini sağlayacak olan, GET protokolünün açık ve kapsayıcı karakteri ile garanti edilecektir. Daha açık ve şeffaf bir biletlendirme piyasası yaratmaya istekli olan tüm hissedarların katılımı, GET protokolünün kendi tokeni olan GET ile sağlanacaktır. Tanıtım belgemizde, bu ERC20 tokenine dair daha fazla teknik ve ekonomik detaylar sunulmuştur. GET protokolünün ethereum blok zinciri üzerinde çalışıyor olması, son kullanıcı da dahil olmak üzere tüm hissedarlar için temel bir seviye güvenilirlik ve şeffaflık temin edecektir.Hekwerk Theaterproducties BV (https://hekwerk.nl/) - ASR Insurance (https://www.asr.nl/) -  Innofest (http://innofest.co/) - Buma Stemra (https://www.buma-music-meets-tech.nl/startup/guts/) - Dutch Fintech Awards (https://financieel-management.nl/artikel/deze-winnaars-sieren-de-dutch-fintech-awards-2017-verslag) - Computable Awards (https://www.computable.nl/artikel/informatie/nieuws/6052992/1853296/blockchain-bij-tickets-helpt-guts-aan-nominatie.html)
Hekwerk Theaterproducties BV hakkında
Yönetimleri altındaki 20’den fazla sanatçı ve komedyen ile, bu etkinlik organizatörü yıllık olarak 1 milyondan fazla ziyaretçiyi eğlendirmektedir Jochem Myjer (https://twitter.com/jochemmyjer?lang=en), Youp van 't Hek (https://twitter.com/youpvanthek?lang=en) ve Veldhuis en Kemper (https://twitter.com/veldhuis_kemper?lang=en) gibi isimlerle, Hekwerk (https://hekwerk.nl/) Hollanda’nın tiyatro alanında en önde gelen etkinlik organizatörlerinden biridir. 9 Temmuz’da GUTS, GUTS biletlendirme uygulaması üzerinden ilk tiyatro gösterisini satmıştır. Bu etkinlik, GET protokolünün gelişiminde bir dönüm noktası olmuştur. Bu etkinlik, Hollandalı etkinlik organizatörü  Hekwerk Theaterproducties BV. (https://hekwerk.nl/) için planlanan etkinlikler serisinin ilki olmuştur


Akıllı bilet uygulamamız hakkında
Aşağıda verilen üç ekran görüntüsü, GUTS akıllı bilet uygulamasının UX tasarımını göstermektedir. Unutmayın ki bu görseller prototip veya tel kafesten değildir, çalışmakta olan canlı bilet uygulamasının gerçek ekran görüntüleridir. sandbox ortamında (https://sandbox.guts.tickets/events) biletlendirme uygulamamız ile etkileşime geçebilirsiniz!!Özellik – Uygulamada bir hesap oluşturmak
Eğer bu gönderiyi okuyorsanız, büyük ihtimalle en azından blok zinciri ve bunun açık ve özel anahtarlar için kullanımı gibi konseptlere dair temel bir bilginiz vardır. Bir etkinliğe katılan ortalama bir ziyaretçi, bu bilgiye sahip değildir ve çoğu zaman bu konseptleri öğrenmekle ilgilenmez.
Bu nedenle GUTS uygulaması, kullanıcının etkinlik bileti almak istediği telefon numarasını doğrulayarak bir ethereum cüzdanı yaratır. Bu doğrulama protokolün arka ucunda bir ethereum akıllı cüzdanı oluşturur ve kullanıcını hesabına eşsiz bir ethereum cüzdan adresi atar. Bu link, satın alınan akıllı biletlerin mülkiyetini kullanıcıya atarken gerekli olacaktır

2. Özellik - Dinamik QR kodu
GUTS uygulaması üzerinden akıllı bilet satın aldıktan sonra, kullanıcı bileti satın aldığı web uygulaması/tarayıcı oturumundan biletleri teslim alacaktır. Satın alınan biletler, müşterinin telefonundaki tarayıcıda erişime açık kalacaktır. Kullanıcı biletlere erişmek istediğinde, https://events.guts.tickets adresine girer ve burada aşağıda gösterilen dinamik akıllı bilet web uygulaması, kullanıcı tarafından satın alınan biletlerle birlikte otomatik olarak kullanıcıya sunulur.

3. Özellik – Akıllı bileti dahili ikincil piyasada satmak
Her ne kadar kullanıcı biletin yasal sahibi olsa da, kişi etkinliğe katılamayacak ise bileti kolayca satabilmelidir. GUTS bu ihtiyacı kabul etmektedir ve bu nedenle web uygulamasının akıllı bilet objesinde akıllı biletinizi satışa koyma imkanını da sunmaktadır. Eğer bir kullanıcı biletini protokol dışında satmak isterse, bunu başaramaz çünkü QR kodu görünür değildir. GET protokolünde bilet satışının basamakları, bu ekran görüntüsü serisinde verilmiştir. Unutmayın ki tüm bu hareketler kullanıcının telefonundaki tarayıcıda gerçekleşmektedir. Bilet uygulamasıyla etkileşim için herhangi bir uygulama veya özel bir yazılım gerekmemektedir. Kendi akıllı biletinizi alın (ücretsiz) ve akıllı bilet sandbox'umuzda satışa çıkarın! (https://sandbox.guts.tickets/events)


4. Aşama.  Blokzincir kaydı
Gelişimin bu aşamasında, GUTS uygulaması bilet mülkiyetindeki her durum değişimini blok zincirine kaydeder. Etherscan (https://ropsten.etherscan.io/address/0x81ab999c1f3bcd0780d0a46dafc8842ca1738ec2) üzerinden 22 Eylül'deki Jochem Myjer (https://blog.guts.tickets/explore-the-tickets-of-the-jochem-myjer-pilot-on-the-blockchain-f2c5defacd47) gösterisi için birincil ve ikincil piyasa durumlarının nasıl değiştiğini kendiniz görün.https://guts.tickets/bitcointalk/rb.png (https://ropsten.etherscan.io/address/0x81ab999c1f3bcd0780d0a46dafc8842ca1738ec2)
Bu protokolün çalışması için GET tokeninin neden gerekli olduğuna dair bilgi edinmek için tanıtım belgemizi okuyun! (https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf)
GUTS canlıdır, akıllı bilet sandbox’ımızdan kendi ücretsiz etkinlik biletinizi alın ve satışa koyun!
Bir akıllı etkinlik bileti istiyorum! (https://sandbox.guts.tickets/events)
Ekip

Bir girişimin gerçekliğe dönüşüp dönüşmeyeceğinde hem çözüm tasarımı hem protokolün altında yatan mantık hayati olsa da, her hırslı girişimde önemli bir parça, daima onu gerçekleştiren kişiler olacaktır. Gelecek öngörülemez olduğu için, fikirlerimize meydan okunacağını ve vizyonumuzu gerçekliğe dönüştürebilmek için dayanaklarımızın gerekli olacağını düşünüyoruz. Geçtiğimiz yıl boyunca, GUTS ekibi ticari olarak önde gelen etkinlik organizatörü Hekwerk (https://hekwerk.nl/) ile Hollanda’nın en ünlü komedyenlerinden biri olan Jochem Myjer (https://twitter.com/jochemmyjer?lang=en) üç pilot etkinliği (https://blog.guts.tickets/announcement-ticket-sale-of-new-jochem-myjer-show-in-doetinchem-fd027841d990) için anlaşma yaparak, etkinlik endüstrisinde başarılı olabileceğini kanıtlamıştır. GUTS’ın teknik açıdan yarışma ve pozisyon alma kabiliyetleri test edilmiş ve şirketin ethereum blok zinciri yardımıyla birincil ve ikincil biletlendirme piyasasını tek ve aynı biletlendirme uygulamasında tamamen birleştirebilenilk şirket olduğu kanıtlanmıştır. Bu etherscan linkinden (https://ropsten.etherscan.io/address/0x81ab999c1f3bcd0780d0a46dafc8842ca1738ec2) canlı olarak biletlerin satın alımını ve takasını takip edebilirsiniz.LinkedIn Maarten Bloemers, CEO (https://www.linkedin.com/in/maarten-bloemers-49194a12/) | LinkedIn Tom Roetering, CCO (https://www.linkedin.com/in/tomroetgering/) | LinkedIn Ivo van der Wijk, CTO (https://www.linkedin.com/in/vanderwijk/) | LinkedIn Frans Twisk, Product Designer (https://www.linkedin.com/in/franstwisk/) | LinkedIn Kasper Keunen, Blockchain Developer (https://www.linkedin.com/in/kasper-keunen-47298121/) | LinkedIn Izel Nakri, Front-end Developer (https://www.linkedin.com/in/izelnakri/) | LinkedIn Stravos Champilomatis, Back-end Developer (https://www.linkedin.com/in/stavros-champilomatis-a7614bb5/) | Mark Arts, Back-end Developer (https://guts.tickets/about)GET protokolü ve ICO hakkında en yeni Medium blog gönderilerimiz
  • 9 Ağustos - White paper Yayınlanması |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/publication-of-the-get-protocol-white-paper-43b276814dbd)
  • 9 Ağustos - Jochem Myjer pilot-700 biletleri blok zinciri üzerinden satıldı! |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/explore-the-tickets-of-the-jochem-myjer-pilot-on-the-blockchain-f2c5defacd47)
  • 11 Ağustos - Duyuru – Akıllı etkinlik biletlendirme uygulaması sandbox hayatta! |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/demo-video-smart-event-ticketing-application-is-live-f13215b209e)
  • 11  Ağustos - Duyuru - Doetinchem’deki Jochem Mmyjer gösterisinin yeni bilet satışı |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/announcement-ticket-sale-of-new-jochem-myjer-show-in-doetinchem-fd027841d990)
  • 12 Ağustos - Eastville Festival Pilotuna yeniden bakış  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/promo-video-of-the-eastville-festival-pilot-event-445645f7a923)
  • 15 Ağustos - GUTS Biletleri ekibi tanıtımı |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/introducing-the-guts-team-791bc62b8f9a)
  • 21 Ağustos - Innofest / Yaz Pilotu Geliyor |  Medium blogumuzu görüntüleyin (https://blog.guts.tickets/looking-back-innofest-here-comes-the-summer-pilot-5f60a61f6e0f)
Medium blogumuz (https://blog.guts.tickets/) üzerinden GUTS Biletleri, GET protokolü ve yaklaşmakta olan ICO’muzdan haberdar olun.


İletişime geçin
Eğer GET protokol ICO hakkında herhangi bir sorunuz varsa, etkinliğinizin GUTS Biletleri tarafından biletlendirmek istiyorsanız veya GUTS Biletleriyle ilgili başka herhangi bir şey varsa, lütfen bizimle ico@guts.tickets adresinden iletişime geçin.

Sosyal ağlar üzerinden takip etmeyi unutmayın.
Facebook (https://www.facebook.com/gutstickets) | Twitter (https://twitter.com/gutstickets)
GUTS Biletleri (https://guts.tickets/) | ICO İnternet Sitesi (https://guts.tickets/ico) | Whitepaper (https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf) | Slack (http://slack.guts.tickets) | Blog (https://blog.guts.tickets)

Resmi ANN (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2111306.0) |  Bounty Konusu (https://bitcointalk.org/index.php?topic=2119541.0)

                                                                     


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 01, 2017, 07:39:27 PM
ICO DETAYLARI:

Tarih: Kasım ayı ortası/sonu
ICO süresi: 14 gün
Toplam token miktarı : 90 milyon token
Min. cap: €2.3 milyon
Max. cap: €15.0 milyon

Yatırım yapmayı düşünüyorsanız whitelist için kayıt olmayı unutmayın: https://goo.gl/xfUYKN 

Halka Açık Crowdsale | 41% |

Yukarıdaki diyagramda gösterildiği üzere, oluşturulan toplem tokenlerin %41’i, ICO süresi boyunca katkıda bulunanlara satılacaktır. Bu sürenin sonunda satılmamış olan tokenler yok edilecekdir.

Kullanıcı Büyüme Fonu | 30% |

Kullanıcı büyüme fonu, hem etkinlik organizatörlerini hem de tüketicileri GET protokolünü kullanmalarından dolayı ödüllendirerek protokol kullanımını teşvik eder.

GET Stabilite Fonu | 14% |

GET stabilite fonu, etkinlik organizatörlerinin etkinliklerinde GET kullanabilmesi için GET elde etmesi amacıyla dengeleyici bir tampon görevi görecektir. Stabilite fonu bir sifon gibi davranır ve pazardan GET’i geri satın alır. Bunun anlamı ise bu fonda daima toplam tokenlerin yaklaşık %14’ü olacağıdır.

Ekip ve Danışmanlar | 13% |


GUTS Tickets ekip üyeleri için ayrılan toplam miktarın %6’sı ICO’dan sonra dağıtılacak, kalan %7’si ise gelecekteki ekip üyeleri için kenara ayrılacaktır. Her yayınlama için tokenlerin harcanabilir hale gelmesine kadar en az 12 aylık bir standart yetkilendirme periyodu olacaktır.  

İhtiyat Fonu | 2% |

Toplanan fonların belli bir kısmı beklenmeyen giderler için kenara ayrılacaktır.
ICO fiyat aşamaları

Her aşamada satılacak token miktarı daha ileri bir tarihte açıklanacaktır. Hem kuyruğa alma hem aşamalandırma kontrat altyapısı GUTS’ın kendi akıllı biletlendirme sistemi ile dinamik olarak yönetilecektir.
Crowdsale mekanizması

Geçmişteki crowdsale etkinlikleri kaos ve belirsizlik doluydu. GET protokol ICO sırasında bu tip ağ kalabalığının ve genel kaosun oluşmasını engellemek istiyoruz. Bu nedenle GUTS Tickets, kuyruğa alma uygulamasını kendi inşa etmeye karar vermiştir.

Dinamik ICO kuyruğa alma uygulaması


ICO sırasında katılımları yönetmek amacıyla, bilet kuyruğa alma modülünün özel bir versiyonu kullanılacaktır. Test edilmiş olan ve çalışan kendi akıllı bilet uygulamamızın özel bir versiyonu olacak bu kuyruğa alma uygulaması, her katılımcıya belli bir zamanda eşsiz bir katılım yönergeleri sunacaktır. Bu uygulamayı kullanarak, bir taraftan teknolojimizi sergileme imkanına sahip olurken, bir taraftan dolandırıcıların katılımcı çekmek amacıyla bizim ön-ucumuzu kopyalayamayacağından veya yansıtamayacağından emin olacağız.

ICO süresince kullanılan sözleşmeler ICO’dan önceki haftalarda halka açılacaktır. Buna bir bug bulma ödül kampanyası eşlik edecektir. GUTS Tickets sadece denetlenmiş ve test edilmiş sözleşmeler kullanacaktır.

GET ön satış detayları

Halka satılan tokenlerin bir kısmı, GUTS Tickets’ın stratejik partnerlerine satılmıştır. Bu ön satış token katılımcıları GUTS Tickets ile uzun vadeli hedefleri paylaşmaktadır ve bazı durumlarda bu tokenleri ancak belli bir biletlendirme hacmi sunmuş olmaları durumda alacaklardır.

Bu blog gönderisi yapıldığı sırada, GUTS Tickets danışmanları ve ortaklıkları henüz halka açıklanmamıştır. Biletlendirme endüstrisinde devrim yaratma arayışımızdaki en son gelişmelerden haberdar olmak için medium blog’umuza abone olun veya Slack kanalımıza katılın.

Stratejik ön satış sırasında toplanan fonları barındıracak cüzdan adresi açıklanacaktır.


Geri satın alma garantisi

GET protokol ICO katılımcılarının, GET protokolünün gelişimi ve açılmasına yaptıkları yatırım için belli bir seviye kesinliği hak ettiğine inanıyoruz. Bu kesinlik geri satın alım mekanizmasıyla sağlanmaktadır; bu mekanizma, token sahiplerinin GET’lerini etkinlik organizatörüne geri satmalarını sağlar. Böylece, etkinlik döngüsü sırasında etkinlik bileti değerinin tasarruf aracı olarak tokenler protokolde kullanılabilir.

GET protokolü geri satın alım mekanizması

Protokol tokeni olan GET, etkinlik organizatörleri tarafından, tüketicilerin akıllı cüzdanlarıyla işlem yapabilen, protokolün akıllı biletlendirme sözleşmelerini kullanmak için alınmalıdır. Etkinlik organizatörü (EO) serbest piyasadan doğrudan GET alamaz, EO belli bir etkinliği biletlendirmek için ihtiyaç duyduğu GET’i stabilite fonundan (SF) satın alır. EO’nın GET başına SF’ye ödeyeceği fiyat, GET fiyatı oracle (GFO) tarafından sunulan piyasa GET fiyatı ortalamasına bağlıdır. SF’nin programlaması, GET başına olan fiyatın 0.50€’dan daha az olamayacağını belirtir (GPO borsalardaki GET fiyatının daha düşük olduğunu belirtse bile). EO stabilite fonundan satın aldığı GET için en az 0.50€ ödeyeceği için, SF daima serbest piyasa token sahibine en az bu fiyatı sunacaktır.

Örneğin, eğer GET’i listeleyen borsalardaki ortalama fiyat 2.50€ ise, EO aynı miktarı itibari para biriminden ödemek zorundadır fakat buna karşılık SF’den daha az GET alacaktır. Dolayısıyla daha yüksek bir GET fiyatı, EO için itibari para cinsinden net gider, tokenin fiyat enflasyonundan etkilenmeyeceği için biletlendirme protokolünün rekabet gücüne zarar vermeyecektir. Bu mekanizma EO’ya stabil bir protokol fiyatı sunarken, bir taraftan da serbest piyasadaki token sahibine belli bir seviyede yatırım güvencesi sunar.

Serbest piyasada GET fiyatı

Şunu belirtmek önemlidir ki 0.50€’luk fiyat tespiti sadece içe aittir ve içe ait GET ile serbest piyasa arasında arbitraj mümkün değildir. Borsalardaki GET fiyatı, piyasa nasıl uygun görürse öyle değerlenir.
Diyagram bir etkinlik döngüsü sırasında itibari para/GET/ETH akışını göstermektedir. Etkinlik organizatörünün GET satın alımının ardından, stabilite fonu GET’i piyasadan GPO tarafından sunulan fiyattan geri satın alır. Kaynak: GET-protocol white paper (https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf).

GET fiyatı oracle (GPO)

GPO’nun fonksiyonu, stabilite fonu için bir etkinlik organizatörünün belli bir anda bir etkinliği gerçekleştirmek için ihtiyaç duyduğu GET’in adil değerini belirlemektir. Oracle bu fiyat değerlendirmesini, GET’i listeye alan borsalar setinin veri girdisi üzerinden yapmaktadır.

Geri satın alım mekanizmasını anlamak

Bir ICO yatırımcısı bakış açısından bakıldığında, bu 0.50€ minimum geri alım fiyat garantisi gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor. Görünür değerde bu mantıklı bir sonuç gibi görünüyor çünkü GET protokol temel olarak neredeyse hiçbir mali kayıp riski olmadığını garanti ediyor. Stabilite fonunun geri satın alım mekanizması aracılığıyla yatırımcı daima kar ederek ilk yatırımını tazmin edebilecektir. Bu mekanizma GET’i minimum 0.50€/GET’ten geri satın alacaktır.

Bu geri satın alım sözü, protokolün kendi bakış açısından ekonomik olarak mantıklı gelmiyor, çünkü protokolün ICO sırasında bir GET için aldığı fiyat, geri satın alım fiyatından daha düşük. Bu da, protokol bakış açısından bir net kayıp oluşturuyor. Bu değerlendirmeden yola çıkarak, kişi protokolün bu geri satın alım sözünün doğru olmadığını veya en azından uzun vadede sürdürülebilir olmadığı sonucuna varabilir. Fakat bu sonuç yanlış olacaktır, çünkü kişi GET protokolü ile protokolü kullanan aktör (biletlendirme şirketi) arasındaki farkı ayırt etmekte başarısız olacaktır. Şirket, müşterilerine (etkinlik organizatörleri / mekan sahipleri vb.) hizmet sunmak için GET protokolünü kullanır. Biletlendirme şirketi GET protokolünü, sundukları hizmete akıllı bilet özelliklerini eklemek için sadece bir altyapı maliyeti olarak kullanır. Biletlendirme şirketinin marjları, müşterilerine sunduğu bu tam hizmet paketinde yatar, kripto tokenleri üzerinde spekülasyon yapmakta değil. Biletlendirme şirketi GET aldığı anda zaten müşteri kazanmıştır ve bu nedenle etkinlik gelirini garanti altına almıştır. Bu nedenle, şirket minimum ücret olarak 0.50€/GET ücreti ödeyerek para kaybetmeyecektir, çünkü bu temel ücret, şirketin sunduğu hizmetlerden kazandığı marjı elde etmesi için sadece bir araçtır.

Toplanan fonların dağıtımı
ICO sırasında toplanan tüm fonlar GET vakfı tarafından yönetilecektir. İleride yayınlanacak blog gönderilerinde, bu vakfın yasal yapılandırmasına dair ve bu varlığın nasıl yönetileceğine ve yol haritası hedeflerinin gerçekleştirilmesi bağlamında tamamlanan süreç için nasıl sorumlu tutulacağına dair daha fazla bilgi yayınlanacaktır.GET protokol ICO’ya dair daha fazla bilgi

Eğer GET ICO’ya dair daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, tanıtım belgemizi okuyabilirsiniz white paper (https://guts.tickets/files/GET-Whitepaper-GUTS-Tickets-latest.pdf),  ICO sitemizi (https://guts.tickets/ico) ziyaret edebilir,Slack (https://join.slack.com/t/getprotocol/shared_invite/MjM5OTA5NzMxMzY3LTE1MDUwNDQ4MjMtODE3ZjVkZjg5Yw) kanalımıza kayıt olabilirsiniz.

-GUTS ekibi


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on September 01, 2017, 09:11:59 PM
Bu sektörde çok fazla rekabet var ama henüz başarıya ulaşan bir proje yok. Bakalım bu büyük pazar payını hangisi kapabilecek. Gelecek vaat eden bir proje gibi görünüyor. Ekibi sıkı çalışırsa, güzel reklam yaparlarsa, yol haritasına bağlı kalınırsa başarılı olabilir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 01, 2017, 09:37:58 PM
Blok zinciri uzerindeki bilet projeleri ile hem protokolu ile hem de hali hazirda calisan ve bircok etkinligin biletlerinin satildigi sandbox uygulamalari ile bence en iddiali proje. Zaten bir suredir yerel etkinliklerin biletlerini satan bir ekip GUTS ekibi.

Bounty basligi burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2119541.0

Bancor gibi protokol uzerinden tokenler 0.50 eurocent karsiligi geri alinacak. Ilk bounty evresi istedigimiz gibi gecerse ikinci bounty evresinde odullere %0.5'lik token ayiracagiz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Osmanli42 on September 01, 2017, 09:39:34 PM
Bu alanda oldukça proje çıktı.  Yakın zamanda da çıkanlar oldu. Tanıtımlarını beğendim iş yapabilir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: thefunkybits on September 01, 2017, 09:42:39 PM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 02, 2017, 07:38:37 AM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?

Twitter kurallarını biraz gözden geçirdik. Maalesef fark ettik ki herkes bounty spamcisi, yoksa katılımcı bulamayacağız. Bounty konusundan yeni kurallara bakabilirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Lethapudi on September 02, 2017, 07:52:45 AM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?

Twitter kurallarını biraz gözden geçirdik. Maalesef fark ettik ki herkes bounty spamcisi, yoksa katılımcı bulamayacağız. Bounty konusundan yeni kurallara bakabilirsiniz.

Şu attığınız Tweetleri ana konu başlığına raporlayın saçmalığını düzeltseniz? Zaten hashtag ile atılıyor. Hashtag sorgulaması yaparak kampanya yöneticisi kişi çok kolay bir şekilde bulabilir. Bu ana konuda bulmaktan çok daha kolaydır hemde insanlar bu saçma raporlama işiyle uğraşmamış olur. Ben şahsen katılmayacağım, kampanya yöneticilerinin ödül için uğraşan kişileri çok basite aldığını düşünüyorum. Ben şu ana kadar raporlamalı olupta başarılı olmuş kampanya görmedim siz gördünüz mü? çünkü reklam eksiği olacaktır. Bırakın insanlar çatır çatır Retweet'ini atsın, bu sizin kaybınız.

BitDice'i inceleyelim

Ödül kampanyasından önce; 55k
Ödül kampanyasından sonra 1486k

https://i.hizliresim.com/vpO0M6.png
https://i.hizliresim.com/Ak9oBp.png


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 02, 2017, 08:45:20 AM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?

Twitter kurallarını biraz gözden geçirdik. Maalesef fark ettik ki herkes bounty spamcisi, yoksa katılımcı bulamayacağız. Bounty konusundan yeni kurallara bakabilirsiniz.
-snip-

Bana kalsa twitter kampanyası düzenlemek zaten baştan saçma. Bir tane hakiki adam gibi hesap yok. Trafik vs. çok umurumuzda değil.

Üstelik hashtag sorgulaması yaparak kontrol etmek yıllar alır. Costum tweet atmak zaten zorunlu değil. Sadece atanlar paylaşacak.

İlginç için teşekkür ederim.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: marpaci on September 02, 2017, 04:43:38 PM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?

Twitter kurallarını biraz gözden geçirdik. Maalesef fark ettik ki herkes bounty spamcisi, yoksa katılımcı bulamayacağız. Bounty konusundan yeni kurallara bakabilirsiniz.

Şu attığınız Tweetleri ana konu başlığına raporlayın saçmalığını düzeltseniz? Zaten hashtag ile atılıyor. Hashtag sorgulaması yaparak kampanya yöneticisi kişi çok kolay bir şekilde bulabilir. Bu ana konuda bulmaktan çok daha kolaydır hemde insanlar bu saçma raporlama işiyle uğraşmamış olur. Ben şahsen katılmayacağım, kampanya yöneticilerinin ödül için uğraşan kişileri çok basite aldığını düşünüyorum. Ben şu ana kadar raporlamalı olupta başarılı olmuş kampanya görmedim siz gördünüz mü? çünkü reklam eksiği olacaktır. Bırakın insanlar çatır çatır Retweet'ini atsın, bu sizin kaybınız.

BitDice'i inceleyelim

Ödül kampanyasından önce; 55k
Ödül kampanyasından sonra 1486k

https://i.hizliresim.com/vpO0M6.png
https://i.hizliresim.com/Ak9oBp.png

Ben mi göremiyorum yoksa değişti mi bilemiyorum ama raporlama şartı göremedim.
Dün kaydolmuştum twitter kampanyasına o zaman da raporlama görmemiştim.
Çok iyi bir proje değilse raporlama isteyen kampanyalara katılmıyorum zaten.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Lethapudi on September 02, 2017, 05:17:34 PM
twitterina katılmıştım fakat audit oranım 99 olmasına rağmen rejected edilmiştim.şu an baktım ben dahil 5k takipçi altı olanlarda tekrar kabul edilmiş,100 kişi sınırı vardı fakat listede 100 den fazla kişi olmuş. liste güncellenecek mi kurallar değişti mi?

Twitter kurallarını biraz gözden geçirdik. Maalesef fark ettik ki herkes bounty spamcisi, yoksa katılımcı bulamayacağız. Bounty konusundan yeni kurallara bakabilirsiniz.
-snip-

Bana kalsa twitter kampanyası düzenlemek zaten baştan saçma. Bir tane hakiki adam gibi hesap yok. Trafik vs. çok umurumuzda değil.

Üstelik hashtag sorgulaması yaparak kontrol etmek yıllar alır. Costum tweet atmak zaten zorunlu değil. Sadece atanlar paylaşacak.

İlginç için teşekkür ederim.

Evet doğru söylüyorsun Twitter'in zorunlu olup olmadığıyla ilgili bir ifadede bulunulmamış. Ben dördüncü sayfada adama konu altına tweet atılması gerektiğini söylediğin zaman raporlamalı sandım. Ve ayrıca Tweetler insanlar trafik kazandırsın diye değil Resmi hesabın attığı hastaglı iletinin hashtag'ın popüler kısmında en üstte gözüksün diye attırılıyor. Bitcointalk'ı takip eden insan sayısının 10 katı Twitter'deki #btc $btc #blockchain gibi hashtaglari okuyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 05, 2017, 11:56:08 AM
Merhaba arkadaslar, reddit kampanyasi istedigimiz sonuclari vermeyecek gibi gozukuyor. Bu yuzden bu kampanyaya ayrilan tutari ikiye bolerek slack ve telegram kampanyasi baslatacagiz.

Ikincil olarak, websiteleriniz ve blog sayfalarinizla basvuru yapabilirsiniz. Daha az takipciniz/aboneniz olsa da lutfen basvuru yapmaktan kacinmayin. Size onay maili geldiginde baslayabilirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 06, 2017, 01:09:33 PM
Reel hayata yansıyan somut bir şeyin olması dolayısıyla başarılı olacak gibi duruyor.

Eastville festival: https://vimeo.com/220139096

ICO katılımcıları için whitelist var eğer yatırım yapmayı düşünüyorsanız kayıt olmanız iyi olur.

https://guts.tickets/ico


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: paladium on September 07, 2017, 01:10:44 PM
Ne kadar bilet satış projelerini sevmesemde bu proje çok hoş duruyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cabsav on September 07, 2017, 02:00:50 PM
Aventusu kacıranlar için buyuk fırsat bence, hazır calışan platform. Umut vaadeden bir proje olmuş.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 08, 2017, 08:16:29 AM
Bir tiyatro gösterisi için ropsten testnetinde şu an canlı bilet satışımız bulunmakta.

https://ropsten.etherscan.io/address/0x227878e2b4ad0055e2af98b4453909ac73efdda3


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: BurntSnow on September 08, 2017, 10:26:32 AM
Bir tiyatro gösterisi için ropsten testnetinde şu an canlı bilet satışımız bulunmakta.

https://ropsten.etherscan.io/address/0x227878e2b4ad0055e2af98b4453909ac73efdda3

Herhalde 150 bilet vardı ve satış şu an tamamlandı.

Bu satım hangi uygulamadan yapıldı?


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: yussuf89 on September 12, 2017, 02:27:23 PM
İmza kampanyasına katıldım, beklentim yüksek. Başlığı yönettiği için ozgr'e teşekkür ederim


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on September 12, 2017, 05:07:06 PM
Merhaba arkadaslar, reddit kampanyasi istedigimiz sonuclari vermeyecek gibi gozukuyor. Bu yuzden bu kampanyaya ayrilan tutari ikiye bolerek slack ve telegram kampanyasi baslatacagiz.

Ikincil olarak, websiteleriniz ve blog sayfalarinizla basvuru yapabilirsiniz. Daha az takipciniz/aboneniz olsa da lutfen basvuru yapmaktan kacinmayin. Size onay maili geldiginde baslayabilirsiniz.

Reddit kampanyası tamamen iptal mi olacak? Slack ve Telegram kampanyası ne zaman başlayacak?
Telegram kanalı açıldı mı? Sitede sadece Slack linki var.
ICO tarihi ne zaman belli olacak? ICO'nun ne kadar sürmesi planlanıyor?


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: thefunkybits on September 12, 2017, 05:26:47 PM
BUna benzer aventus ve bi proje daha vardı sanırım ama bu daha çok güven verdi nedense. twitter stakeleri sayılmaya başlanmış önce rejected olmuştum şimdi kabul edilmiş.kickico bitince imzasına girebilirim bende


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: bircoin on September 12, 2017, 05:35:10 PM
Siteye bir geri sayım koyulsaymış iyi olurmuş . Herhangi bir veri bende bulamadım ICO ile ilgili.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 13, 2017, 12:01:18 AM
Siteye bir geri sayım koyulsaymış iyi olurmuş . Herhangi bir veri bende bulamadım ICO ile ilgili.

ICO ile ilgili henüz bir tarih verilmedi muhtemelen önümüzdeki hafta belirlenir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: membis on September 13, 2017, 12:43:21 AM
Aventus'a göre artıları neler acaba? Aventus 5 dkda icoyu tamamladı emlak projelerinden sonra sanırım bilet projeleri artacak. Eventchain diye bir proje daha vardı bugün başlayacak hatta icosu.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on September 13, 2017, 04:35:15 AM
Aventus'a göre artıları neler acaba? Aventus 5 dkda icoyu tamamladı emlak projelerinden sonra sanırım bilet projeleri artacak. Eventchain diye bir proje daha vardı bugün başlayacak hatta icosu.

Aventus'dan da, Blocktix'den de eski bir proje. Teknik olarak artıları var ve bunlara çevirmen arkadaşın ilk mesajından bakabilirsiniz. Ancak bence öncelikle olarak en büyük fark projenin hali hazırda 7 aydır blok zinciri üzerinden bilet satıyor olması. Yani adamlar işin içinde, blok zinciri üzerinden bilet satmanın zorluklarını vs. çoktan tecrübe etmiş durumdalar. Bir de üstüne üstlük hali hazırda partner ve müşterileri var. Mesela biletlerini sattıkları bir festivalin videosunu bloglarından bulabilirsiniz.

Bence bir de en iyi yönlerinden biri GET Protokolü. Bunun açılımı Kesin Giriş Bileti gibi bir şey. Her bilet android telefona tanımlanıyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: membis on September 15, 2017, 12:26:26 AM
Bilgi için teşekkürler hali hazırda piyasada olmaları güzelmiş takip etmek lazım projeyi. Yukarıda bahsettiğim eventchain güzel bir başlangıç yapamadı misal.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: boestin on September 15, 2017, 02:08:38 PM
Nedense renk tonlarındanmıdır nedir bilmiyorum konu ve site çok güzel hazırlanmış çok hoşuma gitti, proje olarakta hazır işleyen sistemin olması güven veriyor. bu tarz projeler içinde aventus,eventchain gibi diğer işlerin arasından tek dikkatimi çeken guts oldu diyebilirm ve güzel yatırım toplayacağına inanıyorum.ICO tarihi net olarak belli mi. belki bişeyler ayarlarsam yatırım yapabilirim bu projeye


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: kriptom on September 15, 2017, 05:58:29 PM
Nedense renk tonlarındanmıdır nedir bilmiyorum konu ve site çok güzel hazırlanmış çok hoşuma gitti, proje olarakta hazır işleyen sistemin olması güven veriyor. bu tarz projeler içinde aventus,eventchain gibi diğer işlerin arasından tek dikkatimi çeken guts oldu diyebilirm ve güzel yatırım toplayacağına inanıyorum.ICO tarihi net olarak belli mi. belki bişeyler ayarlarsam yatırım yapabilirim bu projeye

Adamlar baya profesyoneller . İş bilenin kılınç kuşananındır . İş yapacak bu proje .


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 15, 2017, 09:41:02 PM
ICO tarihi net olarak belli mi. belki bişeyler ayarlarsam yatırım yapabilirim bu projeye

Kasım ayı gibi başlayacağını belirttiler en kısa zamanda ayrıntılı olarak detayları paylaşacağım.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Forumgeiq on September 16, 2017, 03:59:38 PM
Nedense renk tonlarındanmıdır nedir bilmiyorum konu ve site çok güzel hazırlanmış çok hoşuma gitti, proje olarakta hazır işleyen sistemin olması güven veriyor. bu tarz projeler içinde aventus,eventchain gibi diğer işlerin arasından tek dikkatimi çeken guts oldu diyebilirm ve güzel yatırım toplayacağına inanıyorum.ICO tarihi net olarak belli mi. belki bişeyler ayarlarsam yatırım yapabilirim bu projeye

Adamlar baya profesyoneller . İş bilenin kılınç kuşananındır . İş yapacak bu proje .

Açıkçası bende de çok olumlu bir hava yarattı. Bu konuyu görür görmez doğrudan websitelerine girdim ve beyaz liste için kayıt oldum. Ayrıca slack'te de acayip aktifler ve her soruya uzun uzun cevap veriyorlar.
@ozgr, ICO detaylarını bekliyoruz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 18, 2017, 12:53:46 PM
ICO DETAYLARI:

Tarih: Kasım ayı ortası/sonu
ICO süresi: 14 gün
Toplam token miktarı : 90 milyon token basılacaktır.
Min. cap: €2.3 milyon
Max. cap: €15.0 milyonTitle: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 29, 2017, 02:15:16 PM
ICO satış ve detaylarını ayrıntılı olarak 2. post altında güncelledim dilerseniz okuyabilirsiniz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Easy2Mine on September 29, 2017, 06:11:25 PM
Hard cap ı çok abartmamışlar 15 milyon  euro çok yerinde bir rakam.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on September 30, 2017, 03:50:23 PM
İlk bounty bitti arkadaşlar şimdi v2 başladı daha fazla ödül var.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2213994.0


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ForeverFener on September 30, 2017, 03:55:30 PM
Bence yatırım yapılabilecek bir proje.Bazı projeler gibi yüksekten atıp bir hava yaratmaya çalışmamışlar.(atlant ilk aklıma gelen) Ekipte şuana kadar gayet güzel çalışıyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ingiltere on September 30, 2017, 07:12:18 PM
15 milyon Euro hardcap düşük olmuş gibi geldi bana. 30 isteseler toplarlar, öyle bir piyasa var şu anda. Rahat bir şekilde hardcap yapacağını düşünüyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: jmalkovich on September 30, 2017, 09:35:37 PM
Biraz araştırınca çok hoşuma gitti 1 gün içinde biten icolar gibi olacağını düşünüyorum. Böyle bir proje için 15 milyon euro ortalama bi rakam.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: oturanbilboa on October 02, 2017, 11:16:08 PM
Çok güzel proje, hemen hardcap yapar. Biz de yerimizi alalım. :)
Aventus gibi başarılı olursa tadından yenmez.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: membis on October 03, 2017, 12:07:02 AM
Net tarih hala belli olmadı sanırım. Bu da Aventus gibi dakikalar içinde hard cap yapabilir. Sadece eventchain sönük kaldı o da normal çok amatör duruyordu.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Tadic on October 03, 2017, 12:26:44 AM
Kasım başı olur yatırımcılar önceden ayarlandıysa Aventus gibi 1 günde biter.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 03, 2017, 02:14:07 PM
Net tarih hala belli olmadı sanırım. Bu da Aventus gibi dakikalar içinde hard cap yapabilir. Sadece eventchain sönük kaldı o da normal çok amatör duruyordu.

https://guts.tickets mail adresinizi yazarsanız gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
Bunun dışında whitelist uygulaması var https://guts.tickets/ico katılımcılarının kayıt olması gerekiyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Forumgeiq on October 03, 2017, 06:16:51 PM
Çok güzel proje, hemen hardcap yapar. Biz de yerimizi alalım. :)
Aventus gibi başarılı olursa tadından yenmez.

O kadar boktan proje ve dolayısıyla boktan çeviri var ki, böyle projeler göz ardı kalıyor. Yatırımcılarını asla üzmeyecek nadir projelerden. Ürün hazır ve kullanılmakta sonuçta.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: andromed22 on October 05, 2017, 07:50:39 AM
Bu proje neden bu kadar arkada kalıyor anlaması saçma, o kadar saçma sapan dandik proje arasından böyle geri alım garantisi olan bir projenin arkalarda kalması açıkçası benim biraz zoruma gidiyor, bounty kampanyası harika duruyor katılacağım en yakın süre içerisinde.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 05, 2017, 10:39:31 PM
Bu proje neden bu kadar arkada kalıyor anlaması saçma, o kadar saçma sapan dandik proje arasından böyle geri alım garantisi olan bir projenin arkalarda kalması açıkçası benim biraz zoruma gidiyor, bounty kampanyası harika duruyor katılacağım en yakın süre içerisinde.

Açıkcası bende bilmiyorum sadece local değil genel olarak fazla ilgi yok belki biraz karmaşık gelmiş olabilir :) ico başladığı zaman hareketlenecektir ortalık.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on October 06, 2017, 08:33:40 AM
Herkese merhaba, ilginize teşekkür ederim.


REFERRAL PROGRAMIMIZ aktife oldu! https://guts.tickets/referral

1- ÜYE OLUN VE SİZE ÖZEL LİNKİ ALIN.
2- LİNKİ PAYLAŞTIKÇA KAZANIN.


Bir de slack'in kendi hostumuzda çalıştırabildiğimiz ve dolayısıyla scammerlardan uzak durabildiğimiz Rocket Chat'e katılım ödülümüz de var.

https://chat.guts.tickets/ buradan üye olabilirsiniz. Kaydınızı da buraya yapacaksınız:  https://goo.gl/QidrzA


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: marpaci on October 06, 2017, 02:21:33 PM
Herkese merhaba, ilginize teşekkür ederim.


REFERRAL PROGRAMIMIZ aktife oldu! https://guts.tickets/referral

1- ÜYE OLUN VE SİZE ÖZEL LİNKİ ALIN.
2- LİNKİ PAYLAŞTIKÇA KAZANIN.


Bir de slack'in kendi hostumuzda çalıştırabildiğimiz ve dolayısıyla scammerlardan uzak durabildiğimiz Rocket Chat'e katılım ödülümüz de var.

https://chat.guts.tickets/ buradan üye olabilirsiniz. Kaydınızı da buraya yapacaksınız:  https://goo.gl/QidrzA

Hocam sen Türk müydün ya? :)))
Çok utandım şimdi. Güya forumu iyi takip ettiğimi düşünüyordum...
Get'in global bounty konusunda da yazıştığımız gibi, 2-3 hafta önce PM göndermiştim size. Onu da kötü ingilizcemle yazmıştım. Kusura bakmayın lütfen :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on October 07, 2017, 01:32:35 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: goraset on October 07, 2017, 03:25:48 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?

7 si ingilizce altcoin en az, 3 ü local altcoin olabilir toplam 10 post olacak


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on October 07, 2017, 03:59:14 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?

7 si ingilizce altcoin en az, 3 ü local altcoin olabilir toplam 10 post olacak
Sadece altcoin bölümlerine yazmamız lazım yani bu kurallara göre? 3 tane Türkçe altcoin, 7 tane normal bounty hariç diğer altcoin bölümlerinde


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 07, 2017, 06:03:01 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?

7 si ingilizce altcoin en az, 3 ü local altcoin olabilir toplam 10 post olacak
Sadece altcoin bölümlerine yazmamız lazım yani bu kurallara göre? 3 tane Türkçe altcoin, 7 tane normal bounty hariç diğer altcoin bölümlerinde

Evet hocam doğru anladınız haftalık toplam 10 post altcoin bölümüne bunların 3 tanesi local olabilir.
Bence böyle yaparak doğru yapmışlar katılımcı sayısının az olmasından anlıyoruz..


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on October 07, 2017, 08:23:10 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?

7 si ingilizce altcoin en az, 3 ü local altcoin olabilir toplam 10 post olacak
Sadece altcoin bölümlerine yazmamız lazım yani bu kurallara göre? 3 tane Türkçe altcoin, 7 tane normal bounty hariç diğer altcoin bölümlerinde

Evet hocam doğru anladınız haftalık toplam 10 post altcoin bölümüne bunların 3 tanesi local olabilir.
Bence böyle yaparak doğru yapmışlar katılımcı sayısının az olmasından anlıyoruz..

İşin kötü tarafı bu seferde altcoin kategorisi/forumları çöp postlarla dolacak, Bitcoin ile alakalı bir kaç forum daha eklense güzel olurmuş. Oralarda takılmakta zevkli.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on October 08, 2017, 03:45:45 PM
Signature campaign kurallarını anlamadım tam olarak, haftada 10 post 3'ü localde olacak 7'si altcoin bölümünde olacak şekilde mi atmamız gerekiyor?

7 si ingilizce altcoin en az, 3 ü local altcoin olabilir toplam 10 post olacak
Sadece altcoin bölümlerine yazmamız lazım yani bu kurallara göre? 3 tane Türkçe altcoin, 7 tane normal bounty hariç diğer altcoin bölümlerinde

Evet hocam doğru anladınız haftalık toplam 10 post altcoin bölümüne bunların 3 tanesi local olabilir.
Bence böyle yaparak doğru yapmışlar katılımcı sayısının az olmasından anlıyoruz..

İşin kötü tarafı bu seferde altcoin kategorisi/forumları çöp postlarla dolacak, Bitcoin ile alakalı bir kaç forum daha eklense güzel olurmuş. Oralarda takılmakta zevkli.

Yapıcı postlar olursa Bitcoin kısımlarına yazılan mesajları da seve seve kabul ederim. :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 10, 2017, 09:56:20 PM
Slack/Rocketchat

https://chat.guts.tickets/ adresinden rocketchat katılarak ödül alabilirsiniz!

Kayıt formu: https://goo.gl/QidrzA
Liste: https://goo.gl/2zUZsjTitle: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 12, 2017, 09:49:31 PM
CEO Maarten, Barselona'daki "Blockchain Solutions" adlı forumda GET protokolünü sundu. Bu forum, GUTS'un 3000 bilet sattığının duyurulması için doğru zamanlamayı sağlayan uygun bir platform oldu.

https://i.imgur.com/We3jCTt.jpg


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 19, 2017, 08:46:24 PM
TELEGRAM BOUNTY

  • Telegram grubuna katılarak 1 stake kazanabilirsiniz!
  • Kazanacağınız toplam ödül miktarı katılımcı sayısına göre belirlenecektir.

KATILMAK İÇİN: https://t.me/joinchat/ANlpzQ9ZgrY7rE9E2eAFCw

Başvuru Formu: https://goo.gl/hmQENN
Spreadsheet: https://goo.gl/2zUZsj


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: jmalkovich on October 19, 2017, 10:17:57 PM
Bu aralar bütün icolar zarar ettirdi özellikle fork muhabbetleriyle ama buna uzun vadeli girmeyi düşünüyorum borsadan mı alsam icoya mı girsem kararsızım.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 26, 2017, 03:52:36 PM
Presale neredeyse bitmek üzere.. Biletleme devriminin bir parçası olma fırsatını kaçırmayın!
Şu ana kadar zaten 8170 ETH yatırım aldı! Katılmak istemiyorsanız bile yalnızca kontrol edin. Böyle bir ICO deneyimini hiç görmemiş olabilirsiniz.

Buradan ön satışa katılabilirsiniz: https://ico.guts.tickets


https://i.imgur.com/m3NCL5R.png


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on October 31, 2017, 09:26:02 AM
Presale 2.3m Euro ile bitmek üzere.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on October 31, 2017, 10:49:42 AM
Ön satışın daha hızlı biteceğini düşünmüştüm. Sanırım ilk günden hardcap yapamayacak. Umarım yanılırım.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: bitkolik on October 31, 2017, 01:59:18 PM
reklam ve tanitim konusunda ekibi biraz yetersiz gorsemde iyi bir yatirim alarak icoyu tamamlayacaklarini dusunuyorum. hardcap olmasa da en azindan softcap kaygisi olmayacak kimsede.geri satin alma garantisi gercekten kulaga hos geliyor...


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on October 31, 2017, 10:13:40 PM
reklam ve tanitim konusunda ekibi biraz yetersiz gorsemde iyi bir yatirim alarak icoyu tamamlayacaklarini dusunuyorum. hardcap olmasa da en azindan softcap kaygisi olmayacak kimsede.geri satin alma garantisi gercekten kulaga hos geliyor...

Adamlar en sağlam reklamı yapıyor bence  :)
Hazır çalışan bir sistem var etkinliklikler yapıp görüntüleri paylaşıyorlar barkodu okutan geçiyor o yüzden rahatlıkla hardcap yapacağına inanıyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on November 01, 2017, 06:59:41 PM
Merhaba.

Presale 2.3m Euro toplayarak başarıyla tamamlandı. 800'den fazla farklı adresten yatırım alındı.

Bu döneme kadar bounty dışında reklama fazla yüklenmemiştik. ICO başlangıç tarihine kadar yükleneceğiz.

Takip ettiğiniz için teşekkür ederim.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on November 08, 2017, 12:46:55 AM
Geldik son gunumuze... ICO'ya da az kaldi. Umarim basarili bir ICO olur :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: membis on November 08, 2017, 01:29:40 AM
Hard cap gizli mi tutuluyor? Web sitesine baktığımda soru işareti var tier 1-2-3 kısımlarında. Uçuk bir rakam değilse Aventus gibi kısa sürede hard cap yapacaktır.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on November 08, 2017, 08:38:27 AM
Geldik son gunumuze... ICO'ya da az kaldi. Umarim basarili bir ICO olur :)

Merhaba, bir yanlış anlaşılma olmuş. Bounty kampanyası 1-2 hafta daha sürecek. Zaten konuda da ICO sonuna kadar demiştik ama 8 haftadan fazla yapmayacağız.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on November 09, 2017, 02:49:46 PM
Geldik son gunumuze... ICO'ya da az kaldi. Umarim basarili bir ICO olur :)

Merhaba, bir yanlış anlaşılma olmuş. Bounty kampanyası 1-2 hafta daha sürecek. Zaten konuda da ICO sonuna kadar demiştik ama 8 haftadan fazla yapmayacağız.

Bitis tarihi belirtilmeyince (daha dogrusu spreadsheet bu hafta son diyince) boyle sandim :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: bitkolik on November 09, 2017, 10:40:28 PM
ben bu geri satin alma sozlesmesinin nasil calisacagini dogrusu cok merak ediyorum. icodan sonra projeyi ayakta tutacak onemli bir kriter bu. eger gercekten sorunsuz calisiyorsa zaten tum yatirimcilar simdiden kazandilar diyebiliriz. bu durum ico sonrasi token fiyatini olumlu yonde etkileyecektir...
bir iconun basarisi bence borsada gordugu ragbetle olculebilir. icoda toplanan paranin miktariyla degil... ben bu projenin bu anlamda guzel bir tablo ortaya koyacagini dusunuyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on November 11, 2017, 09:34:22 PM
Presale 8876 ETH yatırım alarak bitmişti 15 kasım yani 3 gün sonra ico başlayacak.

https://ico.guts.tickets


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: thresher on November 11, 2017, 11:28:33 PM
ben bu geri satin alma sozlesmesinin nasil calisacagini dogrusu cok merak ediyorum. icodan sonra projeyi ayakta tutacak onemli bir kriter bu. eger gercekten sorunsuz calisiyorsa zaten tum yatirimcilar simdiden kazandilar diyebiliriz. bu durum ico sonrasi token fiyatini olumlu yonde etkileyecektir...
bir iconun basarisi bence borsada gordugu ragbetle olculebilir. icoda toplanan paranin miktariyla degil... ben bu projenin bu anlamda guzel bir tablo ortaya koyacagini dusunuyorum.


Katılıyorum hocam. ICOda toplanan para artık neredeyse hiçbir şeyi kanıtlamıyor. Toplanan paraya da güvenemiyoruz artık. Piyasaya girişi nasıl olacak, projenin işleyişi nasıl devam edecek insanların gözü bunlarda artık. Çok fazla projeye şahit olduk ICOsu güzel geçip daha bounty dağıtımına varamadan ICO fiyatının altına düşen.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on November 15, 2017, 11:56:26 AM
3 dakika sonra ICO başlıyor, hazır mıyız? BTC ve ETH fiyatı yeniden yükselmişken nasıl bir açılış yapacağını merak ediyorum.
Buradan gelişmeleri takip edebilirsiniz: https://ico.guts.tickets


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on November 24, 2017, 12:29:28 AM
Geldik son gunumuze... ICO'ya da az kaldi. Umarim basarili bir ICO olur :)

Merhaba, bir yanlış anlaşılma olmuş. Bounty kampanyası 1-2 hafta daha sürecek. Zaten konuda da ICO sonuna kadar demiştik ama 8 haftadan fazla yapmayacağız.

Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: kripto para on November 24, 2017, 12:37:08 AM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on November 25, 2017, 06:15:01 AM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.

Iki-uc gundur 9800 ETH olarak duruyor, alan yok galiba...


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on November 26, 2017, 08:11:10 PM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.

Iki-uc gundur 9800 ETH olarak duruyor, alan yok galiba...

Yavaş yavaş gidiyor presale zamanı yine böyle bir anda ilerlemişti hiç belli olmaz.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: SpringfieldM1A on November 26, 2017, 09:21:35 PM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.

Iki-uc gundur 9800 ETH olarak duruyor, alan yok galiba...

Yavaş yavaş gidiyor presale zamanı yine böyle bir anda ilerlemişti hiç belli olmaz.

Ağır ama net ilerliyor. Büyük beklentiler içerisinde girdim imzasına ve uzun zamandır imzadayım. Hatta baya oldu gireli ne zaman girdiğimi bile unuttum :D Fakat gidişat yine öyle şüpheye düşürecek türden değil. Büyük konuşup projeye nazar değdirmek istemiyorum fakat yine net konuşmak için ICO sonrası icraatleri beklemek lazım.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Deathwing on November 27, 2017, 08:15:18 AM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.

Iki-uc gundur 9800 ETH olarak duruyor, alan yok galiba...

Yavaş yavaş gidiyor presale zamanı yine böyle bir anda ilerlemişti hiç belli olmaz.

Ağır ama net ilerliyor. Büyük beklentiler içerisinde girdim imzasına ve uzun zamandır imzadayım. Hatta baya oldu gireli ne zaman girdiğimi bile unuttum :D Fakat gidişat yine öyle şüpheye düşürecek türden değil. Büyük konuşup projeye nazar değdirmek istemiyorum fakat yine net konuşmak için ICO sonrası icraatleri beklemek lazım.

Diger butun coin projelerini gorup, bir de donup GET'e bakinca insan merak etmiyor degil ama. Mesela Rivetz, absurd bi plan olmasina ragmen yanlis hatirlamiyorsam 1 ay ico suresince 60k ETH topladi.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: paladium on November 27, 2017, 11:18:01 AM
Selam, bounty spreadsheet'inde 9. hafta eklenmis. Uzatildi mi?

kampanya yöneticisi ico hardcap yapmazsa ico bitimine kadar süreceğini söylemişti. 10. haftaya hazır olun. :)
daha tier 1'in çeyreğini bile toplayamadılar. bu gidişle tier 1 dolmadan süre bitecek.

Iki-uc gundur 9800 ETH olarak duruyor, alan yok galiba...

Yavaş yavaş gidiyor presale zamanı yine böyle bir anda ilerlemişti hiç belli olmaz.

Ağır ama net ilerliyor. Büyük beklentiler içerisinde girdim imzasına ve uzun zamandır imzadayım. Hatta baya oldu gireli ne zaman girdiğimi bile unuttum :D Fakat gidişat yine öyle şüpheye düşürecek türden değil. Büyük konuşup projeye nazar değdirmek istemiyorum fakat yine net konuşmak için ICO sonrası icraatleri beklemek lazım.

Diger butun coin projelerini gorup, bir de donup GET'e bakinca insan merak etmiyor degil ama. Mesela Rivetz, absurd bi plan olmasina ragmen yanlis hatirlamiyorsam 1 ay ico suresince 60k ETH topladi.

Artık ICO yatırımcıları bu fiyat artışları yüzünden azalacaktır muhakkak. Kimse elindeli BTC ve ETH ICO lara girmek istemiyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on November 27, 2017, 09:05:15 PM
Diger butun coin projelerini gorup, bir de donup GET'e bakinca insan merak etmiyor degil ama. Mesela Rivetz, absurd bi plan olmasina ragmen yanlis hatirlamiyorsam 1 ay ico suresince 60k ETH topladi.

Rivetz gibi projeler kara para akladıkları için çok toplanmış gözüküyor. Bu arkadaşlar legit bir proje yapmış o yüzden sürünüyorlar. Pazarlaması düzgün yapılamadı, hype yaratılamadı. Bu piyasada hype yoksa para toplayamazsınız. Yatırım yapacak adam geliyor progress bara bakıyor yatırımdan vazgeçiyor. Halbuki presale zamanı toplanan miktarın yarısı kadarı bile yavaş yavaş enjekte edilseydi bu kadar geride kalmazdı.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: trollercoaster on November 27, 2017, 09:29:15 PM
Diger butun coin projelerini gorup, bir de donup GET'e bakinca insan merak etmiyor degil ama. Mesela Rivetz, absurd bi plan olmasina ragmen yanlis hatirlamiyorsam 1 ay ico suresince 60k ETH topladi.

Rivetz gibi projeler kara para akladıkları için çok toplanmış gözüküyor. Bu arkadaşlar legit bir proje yapmış o yüzden sürünüyorlar. Pazarlaması düzgün yapılamadı, hype yaratılamadı. Bu piyasada hype yoksa para toplayamazsınız. Yatırım yapacak adam geliyor progress bara bakıyor yatırımdan vazgeçiyor. Halbuki presale zamanı toplanan miktarın yarısı kadarı bile yavaş yavaş enjekte edilseydi bu kadar geride kalmazdı.

Çoğu ICOnun dengesi şaştı zaten. Kara para veya değil bazen o kadar saçma yürütülen projeler öyle değişik rakamlar topluyorlar ki ulan ben mi göremedim projedeki kaliteyi diye düşünmeden edemiyorum bazen. Ama öyle olmuyor işte. İşin en kötü tarafı güvenip girdiğin projenin dönüp yüzüne bile bakmadığın projelerin gerisinde kalınca insanın içine hafiften bir öküz oturuyor.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on November 27, 2017, 09:33:09 PM
İşte temiz paranın kaynağı büyük hypetır. Etrafımızda onlarca insan var daha projenin ne işe yaradığını bilmeden 5-10 ETH atıyorlar. Neden? Çünkü büyük hype yaratılıyor, insanlar buna sahip olmalıyım borsaya girdikten sonra katlayacak diye düşünüyor.
Bu arkadaşlar o işi beceremedi. Google reklamı vermekle yatırımcı çekemezsiniz. Bakalım belki sakladıkları bir kozları daha vardır belki büyük yatırımcılardan birini ikna ederler. Yoksa bu miktarla işleri zor. Süper bir presale, berbat bir ICO.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cacoin on December 11, 2017, 08:35:17 PM
Bu projeden daha yüksek tutar toplamasını bekliyordum ama beklentime göre düşük kalmış yatırım, yinede piyasaya çıkınca değerleneceğini düşünüyorum


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on December 13, 2017, 09:42:06 PM
Bugün ICO başarılı bir şekilde sonuçlandı.

https://blog.guts.tickets/the-get-crowdsale-is-completed-thanks-to-all-the-1179-unique-contributors-c89c101c18df

Toplanan: 10 934,62 ETH
Katılımcı: 1179
Toplanan Ethereum'un değeri: €6 227 582
Toplam satılan token: 9 901 391 GET

Bounty'ler vs. ile birlikte yaklaşık 10.4m token olacak.

Hem canlı ürünü, hem de kullanıcısı olan (ve anons edilen birçok yeni organizatör partnerliği) GET Protokolü'nün karşısında henüz alpha ve yazılım aşamalarında olan BlockTIX ve Aventus projelerinin sırasıyla 40m ve 24m dolar marketcapleri var.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Dammitt on December 13, 2017, 09:49:53 PM
Umarım sağlam bir borsaya girerek fiyatını uzun vadede yükseltecek coinler arasına girer diyebiliriz. Daha fazla yatırım alması gereken projelerden biriydi.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: tendor on December 14, 2017, 11:07:30 AM
etherdelta ile baslayacagi kesin. eger aventus dan daha iyiyse kesinlikle adamakilli bir borsa ile anlasmalari gerekiyor bir an once. artan ether fiyati haliyle guts fiyatina da yansiyacaktir. x5 bekliyorum kisa surede


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: thefunkybits on December 14, 2017, 11:17:24 AM
AVT yerini iyice sağlamlaştırdı ve bitfinexte işlemlere başladı.bu borsaya giren coin her türlü yürür buna kanaat getirdim ve yatırım yaparken bu borsadakileri dikkate alıyorum.
GUTS için daha fazla yatırım toplamasını bekliyordum ama buda fena değil.yükselen eth değeriyle dahada iyi oldu


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on December 14, 2017, 02:09:37 PM
Umarım sağlam bir borsaya girerek fiyatını uzun vadede yükseltecek coinler arasına girer diyebiliriz. Daha fazla yatırım alması gereken projelerden biriydi.

Az yatırım daha iyi oldu yatırımcılar için. Gerçekten çok önü açık bir caple çıkacaklar borsaya. Dediğim gibi, henüz hiçbir gerçek yaşam kullanımı ve müşterisi olmayan rakipleri sırasıyla 25m ve 40m capte.

Binance gibi bir borsa yeterli olacaktır.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: John Lemon on December 15, 2017, 09:14:13 PM
Binance gibi bir borsa yeterli olacaktır.

Borsa konusunda bir gelişme duyuru var mı yoksa sadece varsayım mı? Binance olursa tadından yenmez ama listeleme için çok yüklü miktarlar ve hacim garantisi istediklerini duymuştum. Kendi özel spekiniz yoksa başka borsaya gidin diyorlar resmen.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: needmoney on December 16, 2017, 07:56:10 AM
Binance gibi bir borsa yeterli olacaktır.

Borsa konusunda bir gelişme duyuru var mı yoksa sadece varsayım mı? Binance olursa tadından yenmez ama listeleme için çok yüklü miktarlar ve hacim garantisi istediklerini duymuştum. Kendi özel spekiniz yoksa başka borsaya gidin diyorlar resmen.

Varsayım elbette.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on December 20, 2017, 09:26:12 PM
Sağlam bir borsaya girdiği zaman kendilerini iyi pazarlayacaklarını düşünüyorum. Hem gerçek kullanımı hem marka ismi olarak rakiplerini ezecektir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cabsav on December 21, 2017, 06:15:03 AM
Sağlam bir borsaya girdiği zaman kendilerini iyi pazarlayacaklarını düşünüyorum. Hem gerçek kullanımı hem marka ismi olarak rakiplerini ezecektir.
Coin hakkındaki tek sıkıntı ekip bu hazır ve kullanımda olan ürünü pazarlayamadı. Yeterince duyuramadı. Aventusun ekibinde bu ürün olsaydı tahminim hardcapi daha yuksek tutup bir iki saatte yaparlardı.
Forumda imzasındaki kişi sayısıda oldukça iyiydi ama ekip foruma sanırım önem vermedi.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: geforce94 on January 22, 2018, 12:07:34 AM
Satılmayan tokenleri yakmalarıyla doğal olarak ico yatırımcısına kazandırmış 3x civarı sanırım şu an ancak volume çok yetersiz adam akıllı borsalara girmesi gerek.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: mert14494 on January 22, 2018, 02:05:32 AM
Daha önce de söylendiği gibi sağlam bir borsaya girmesi lazım. İçi dolu bir proje günlük hayatta işlevsel bir şekilde kullanabilecek bir altcoin. Şu anki mevcut fiyatı alınabilecek seviyede. yakın zamanda iyi bir borsayla 10 x leri  görmesini bekliyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ozgr on January 25, 2018, 09:42:06 PM
An itibariyle 0,00290536 eth 3 dolar civarında seyrediyor. Bounty ay sonuna kadar ödenecek diyorlardı bakalım fiyatı nasıl etkileyecek :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: hollandalibaykus on January 25, 2018, 11:08:12 PM
Ödül dağıtımı salı ya da çarşamba olacak sanırım. Hacim çok düşük, bountyden gelenler fiyata çok büyük bir etki yapabilir ve çok büyük bir dump görebiliriz (:
Ben gelecek olan miktarı satmayı düşünmüyorum. Birkaç ay içerisinde büyük bir kazanca dönüşebilir


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: hidrocop on January 26, 2018, 09:19:35 AM
Epey uzun bir ico süreci oldu herhalde bir zamanlar gördüğümü hatırlıyorum bu projeyi sonradan unutmuşum demekki. aventus öncülüğüyle başlayan böyle projeler reelde çok faydalı olacaklardır


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: paladium on January 26, 2018, 12:31:02 PM
Hem V1 hemde V2 imzasına katılmıştım . Çokda büyük beklentim yok ama bountyleri hesaplarımızda görsek iyi olacak .


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cabsav on January 26, 2018, 12:47:04 PM
31 ocakta dağıtılacakmış. v1 ve v2 bende katılmıştım. vaad edilenin 4te biri gelicek ama suan fiyatı dolayısıyla bu durum amorti ediliyor. subat ortasına kadar bounty dumpı devam eder mart gibide ben satarım gibime geliyor. 6-7 dolarları gecen haftalarda gördü dolayısıyla erken satmamak lazım.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cabsav on January 31, 2018, 01:53:23 PM
Bountyler vaad ettikleri tarihte yattı. birkaç saat oldu suan dumplıyorlar. Bounty alanlara tavsiyem biraz bekleyin yok pahasına vermeyin coinlerinizi.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Dammitt on January 31, 2018, 04:45:42 PM
Dağıtım yapılmış yalnız şu an dumplıyorlar daha sonrasında durum değişebilir bence bekletmek en mantıklısı diye düşünüyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: B.A.S. on January 31, 2018, 04:53:04 PM
31 ocakta dağıtılacakmış. v1 ve v2 bende katılmıştım. vaad edilenin 4te biri gelicek ama suan fiyatı dolayısıyla bu durum amorti ediliyor. subat ortasına kadar bounty dumpı devam eder mart gibide ben satarım gibime geliyor. 6-7 dolarları gecen haftalarda gördü dolayısıyla erken satmamak lazım.

Söz verdikleri gibi dağıttılar tebrikler . Bountyciler satsınlar bir rahatlama gelir fiyata. Orta halli bir borsaya bile girse 2x yapar .


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Sync485 on January 31, 2018, 07:14:40 PM
bountyciler dumplamış. bu seviyelerde fazla kalmaz bence. daha borsaya bile girmedi. ilk önce fiyatını yükseltip 3e gelir sonrada borsa haberiyle 5i görebilir bence


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: hollandalibaykus on January 31, 2018, 09:13:19 PM
Söyledikleri tarihte gelmesi memnun etti, 6 dolar seviyelerinden buraya geldiğini düşünürsek fiyatın daha fazla düşeceğini sanmıyorum. Bountyciler de artık bekletir oldu, etherdelta gibi dandik bi borsada kimse sallamaz. IDEX etherdeltayı tahtından edebilirse bu coinin değeri de yükselecektir diye düşünüyorum


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on February 01, 2018, 09:03:59 PM
Bunlar tokenleri dağıtana kadar piyasa tersine döndü her şey düştü bile. 6-7 dolarlardan satmak hayal oldu artık. Ya çok uzun süre beklemek gerekecek ya da ne geldiyse kardır diyerek satılıp geçilecek. Bu haftasonunu bir görelim, yükselecek gibi durmuyorsa yavaştan çıkış yaparız.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: yussuf89 on February 01, 2018, 09:43:37 PM
Tokenlar 31 Ocak'ta hesabımdaydı, bounty ödemelerinde sıkıntı olmadı. Needmoney bounty işini iyi biliyor :)

Satmak için erken olduğunu düşünüyorum çünkü ne satılabilecek doğru düzgün bir borsa var, ne de oturmuş bir market değeri var. Piyasadaki panik havasının sona ermesini ve bu proje için yeni olumlu haberler görmeyi umuyorum.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: cabsav on February 07, 2018, 01:06:35 PM
bounty üzerine btc crash hiç iyi olmadı. açıkcası 2-3 hafta bekleyip 4-5 dolara okutmayı planlıyordum ama 3-4 dolara razı edecekler sanırım. Yinede proje güzel scam değil elde tutulabilir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: ingiltere on February 07, 2018, 10:03:16 PM
7 doları görmüş bir coini kimsenin 1 dolara satacağını sanmıyorum. Fark ettiyseniz fiyat düşünce hacim de düştü, yani büyük bir satış baskısı yok. Elinde tutan bekliyor, yeni alım yapan olmasa bile coinler çok fazla el değiştirmiyor. Bu yüzden düşük fiyata çok takılmadan unutmak lazım. Bir de güzel bir borsaya eklenirse hem hacim hem fiyat artar.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: twiifm on February 07, 2018, 10:23:20 PM
Aventus'un benzeri bir proje ekibin tek eksiği iyi bir reklam ve spekülasyon, market kapasitesi düşük olduğundan dolayı ekip biraz aklını kullanırsa proje çok iyi fiyatlanabilir.


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: zenfo on February 07, 2018, 10:37:01 PM
boyle guclu bir projenin henuz duzgun bir borsada listelenmemis olmasi ilginc. fiyatina bakilacak olursa icoya katilanlar zarar etmemisler en azindan. bi ara 6-7 dolar civarinda gormustum. simdi bayagi dusmus fiyati. ama hic hacim yok diyebiliriz deltada. iyi bir borsa ile birlikte fiyati da canlanir bence


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: hollandalibaykus on February 08, 2018, 07:13:31 AM
Hacimin yüksek olmamasına karşılık dün gece yaptığı atak ile fiyat tekrar 2 doların üzerine çıktı. Birkaç hafta içerisinde 3-4 dolar civarına gelmesini bekliyorum.
Daha kapsamlı bir borsaya girdiği haberi geldiği anda ise fiyatı 10 dolar civarında görmek uzak hayal değil :)


Title: Re: [ANN][ICO]GET Protokolü | Akıllı Etkinlik Biletleri | Piyasada ilgi gören ürün
Post by: Balmain on February 08, 2018, 01:58:18 PM
Hacim çok düşük olduğu için fiyatı çok oynak. Etherdelta'da 1.5 dolardan işlem görürken Idex.market'te 2 dolardan işlem görüyor. Geliştirici ekip çalışıyor ama marketing tarafında işler sıkıntılı gibi.