Bitcoin Forum

Local => Polski => Topic started by: Nex on December 08, 2010, 08:54:08 PMTitle: Polski!
Post by: Nex on December 08, 2010, 08:54:08 PM
Dziwne, że dotąd nie ma polskiego :)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 12, 2010, 08:26:07 PM
Na szczęście wynika to z lenistwa bardziej niż z braku rodaków na forum. ;)


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 13, 2010, 06:26:13 AM
Informacja na moim serwisie:

Quote
W polskim Internecie coraz częściej dyskutuje się o Bitcoin – walucie internetowej zaprojektowanej przez Satoshi Nakamato. Na Zachodzie temat ten pojawił się w głównym nurcie informacyjnym: „Wyobraź sobie swój komputer jako portfel pełen bitcoinów” – pisze Danny O’Brien na łamach Irish Times.

Nowy pieniądz ma cechy, które spowodować mogą, że stanie się on groźniejszy dla oficjalnych systemów walutowych niż dotychczasowe e-waluty kruszcowe.

Mieszankę wybuchową stwarza połączenie e-waluty z pełną decentralizacją systemu P2P. Bitcoiny nie są emitowane przez żaden wyróżniony podmiot, dokonywane nimi transakcje i stany kont nie są centralnie rejestrowane. Strukturą nośną systemu jest sieć złożona wyłącznie z komputerów należących do użytkowników. Jedynym jej elementem jest prosty w obsłudze program służący do dokonywania przelewów. Łatwa instalacja automatycznie tworzy konto i adres. Przelewanie płatności nie różni się od dokonywania internetowych przelewów bankowych, jest nawet prostsze – wystarczy wkleić adres konta, wprowadzić kwotę przelewu i wysłać.

System jest anonimowy, użytkownik nie musi używać ani podawać w nim żadnych danych osobowych, może też używać dowolnej liczby kont.

Walutę można nabyć na sposób pierwotny – poprzez wygenerowanie nowych bitcoinów lub wtórny – poprzez ich nabycie na drodze wymiany bądź darowizny (aktualnie np. można otrzymać gratisowe bitcoiny na stronie freebitcoins.appspot.com w porcjach po 0,05 btc).

Pierwotna generacja waluty ma na celu stopniowe wyemitowanie docelowej, całościowej ilości bitcoinów funkcjonujących w obiegu tj. 21 milionów jednostek. Generacja odbywa się małymi porcjami, losowo, na komputerach użytkowników. Im dłuższy czas generowania tym większe jest prawdopodobieństwo wyemitowania bitcoinów przez użytkownika. Emisja waluty stopniowo tracić będzie na znaczeniu w miarę zbliżania się ilości wszystkich bitcoinów do wartości docelowej.

Matematyczne ograniczenie ilości waluty wykluczać ma inflację powodowaną dodatkową emisją. Jakiekolwiek organy zarządcze czy banki centralne stanowią w takim systemie element obcy i zbędny.

Oparcie pomysłu na open source może uzasadniać tezę, że cała konstrukcja ma charakter czysto publiczny i w żadnej części nie jest zawłaszczona (ani nawet zarządzana) przez podmiot, który byłby w jakikolwiek sposób uprzywilejowany w stosunku do zwykłych użytkowników. Emitentem, rejestratorem i posiadaczem systemu jest każdy jego użytkownik.

Założenia ideowe Bitcoin wydają się czytelne: nikt nie ma guzika, którym można wyłączyć system, zablokować transakcję lub konto. Maszynę można uruchomić i – o ile funkcjonować będą jej użytkownicy – nie można tego cofnąć.

Liczba użytkowników bitcoinów, w tym liczba podmiotów akceptujących płatności w tej walucie, stale rośnie. Pojawiają się opinie o sztucznym kreowaniu wartości tego pieniądza przez umawiających się kontrahentów.

Zwolennicy zasady metalizmu zwracają też uwagę na fakt, że jednostki bitcoin nie posiadają pierwotnej wartości użytkowej (jak np. metale) zabezpieczającej przed ryzykiem spadku wartości do zera. Podnosi się argumenty, że nawet jeśli możliwość kreowania bitcoinów jest ograniczona to możliwość kreowania bliźniaczych systemów ograniczona już nie jest. Taka “inflacja systemów” czynić ma upadek Bitcoin niemal pewnym.
Z drugiej strony zaufaniowy (fiducjarny) charakter waluty znacznie utrudnia zaatakowanie systemu przez organy władzy. Brak jakichkolwiek wyróżnionych elementów sieci (np. magazynów ze złotem) w praktyce uniemożliwia jej konwencjonalne zniszczenie. Centralizm stał się gwoździem do trumny flagowych e-walut pierwszej generacji – w ten sposób upadł np. słynny e-gold.

Czas pokaże, czy druga generacja walut internetowych będzie w stanie powalczyć na rynku, na którym dotąd żeruje agresywne państwo.

http://www.libertarian.pl/bitcoin-e-waluta-drugiej-generacji
Gdyby jakieś nieścisłości w tym były to proszę o korygowanie.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 13, 2010, 09:28:24 AM
Naszła mnie pewna myśl czytając ten artykuł - złoto, srebro i inne kruszce - kiedy i kto zdecydował ile one są warte? Najprawdopodobniej ludzie ustalili ich wartość założywszy, że na przykład złota jest na świecie ograniczona ilość. Myślę, że brak poparcia BTC w kruszcu ma małe znaczenie - to ludzie wyznaczają jego wartość. Poza tym Bitcoin ma poparcie w matematyce, a monet będzie określona ilość. To również w pewnym stopniu zabezpiecza przed dewaluacją.

Równie dobrze pewnego dnia ludzie mogą zdecydować, że złoto jest bezwartościowe - jeśli większość populacji przyjmie taką postawę, złoto automatycznie straci na wartości. Oczywiście to czysto hipotetyczne rozważanie, wiadomo, że tak się nie stanie (głównie za sprawą kobiet ;)).

Im więcej ludzi (a z dnia na dzień społeczność Bitcoin rośnie) akceptuje wartość Bitcoin, tym silniejsza jest ta waluta. Trudno mi sobie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby teraz zatrzymać tę machinę.


Title: Re: Polski!
Post by: bitcoin_pl on December 13, 2010, 09:39:03 AM
Powinniśmy zacząć coś działać razem:) Rewolucja zaczyna się w ludzkich umysłach !


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 13, 2010, 09:49:50 AM
Może Gazeta Libertariańska mogłaby akceptować dotacje w BTC? Pierwsza polska strona? ;)

Ja chętnie wrzucę parę BTC do szkrzynki.


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 13, 2010, 07:53:55 PM
Może Gazeta Libertariańska mogłaby akceptować dotacje w BTC? Pierwsza polska strona? ;)

Ja chętnie wrzucę parę BTC do szkrzynki.

Zastanawiałem się nad tym. Myślę o tym, żeby zrobić jakąś cyrkulację BTC pomiędzy serwisem a komentującymi, żeby te bitcoiny jakoś krążyły, jakieś nagrody czy coś. Póki co nie mam sprecyzowanej koncepcji, jak macie jakieś pomysły to zapodajcie :) Myślałem też, żeby wkręcić w to userów z libertarianizm.net ale jakoś letnio reagują.

Chwilowo wydaje mi się, że w tym wątku można zrobić jakieś centrum pomysłów na kraj. Rosjan tyle a nas mało :)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 13, 2010, 09:14:44 PM
Chwilowo wydaje mi się, że w tym wątku można zrobić jakieś centrum pomysłów na kraj. Rosjan tyle a nas mało :)

Pomysłów jest dość sporo, tylko niestety mało czasu na ich realizację. :/ A i też brak wystarczających skillsów częściowo. Nie znasz się przypadkiem na PHP? Ja ostatnio dość sporo dłubię, ale niestety praca, uczelnia i żona sukcesywnie mi w tym przeszkadzają.

Lada dzień powstanie polskie forum Bitcoin, prawda, bitcoin_pl? :)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 18, 2010, 12:53:55 AM
Coś cicho tu znowu...


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 18, 2010, 08:31:43 AM
No, ja zaglądam, z czasem jak jest to wiadomo. Prawie się już zdecydowałem bawić bitcoinami na libertarian.pl tj. dać jakieś logo "donate" i przelewać ludziom, którzy będą komentować. Może  uda się w ten sposób spopularyzować BTC w PL.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 18, 2010, 02:54:58 PM
Myślę, że po świętach wszystko się rozbuja kiedy wreszcie bitcoin.pl ruszy.


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 19, 2010, 10:06:47 AM
No, opublikowałem konto na libertarian.pl i jak możecie trochę je zasilić to będę się cieszył. Jak się zabawa rozwinie to ją doformalizuję.

Jeśli będziecie coś tam komentować, to bitcoiny szybko do Was wrócą ;) Chociaż najpierw przeleję coś tam autorowi buttona.Title: Re: Polski!
Post by: Prze_koles on December 19, 2010, 11:10:44 AM
Siema  :-* Tu kolejny polski user. O Bitcoins dowiedziałem się wczoraj. Fajna inicjatywa. Choć na razie trzeba podchodzić do tego z dystansem IMO, jak do eksperymentu. Jednak możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o mikropłatności są przeogromne  :D


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 19, 2010, 06:38:58 PM
Siema  :-* Tu kolejny polski user. O Bitcoins dowiedziałem się wczoraj. Fajna inicjatywa. Choć na razie trzeba podchodzić do tego z dystansem IMO, jak do eksperymentu. Jednak możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o mikropłatności są przeogromne  :D

Witamy!

Już niebawem rusza polskie forum bitcoin: http://forum.bitcoin.pl/ (http://forum.bitcoin.pl/)

Właśnie wprowadzamy ostatnie poprawki. :)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 19, 2010, 06:42:51 PM
No, opublikowałem konto na libertarian.pl i jak możecie trochę je zasilić to będę się cieszył. Jak się zabawa rozwinie to ją doformalizuję.

Jeśli będziecie coś tam komentować, to bitcoiny szybko do Was wrócą ;) Chociaż najpierw przeleję coś tam autorowi buttona.


Zasilone. :)


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 19, 2010, 07:29:14 PM
Dzięki Mahkul! Przelałem 1 btc Sabunirowi za buttona.

INFORMACJA dla ewentualnych komentatorów-bitcoinowców na libertarian.pl: piszcie swoje adresy bitcoinowe w treści komentarza. W puli mam 9,34 btc więc - żeby się za szybko nie wystrzelać będę przelewał po 0,01 (czyli 1 bitcent ;) ) za merytoryczny koment (lub więcej za jakiś fajniejszy).

Nie wiem jak to się będzie kręcić, będę publikował stan konta, zobaczymy :)


Title: Re: Polski!
Post by: bitcoin_pl on December 19, 2010, 08:24:45 PM
Posłałem 2 BTC (akurat tyle miałem w tym portfelu)   ;D


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 19, 2010, 08:32:51 PM
Posłałem 2 BTC (akurat tyle miałem w tym portfelu)   ;D

Dzięki wielkie. Forum już jest oficjalnie? Jeśli tak, to dajcie znać - zapodam newsa.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 19, 2010, 10:09:48 PM
Dzięki wielkie. Forum już jest oficjalnie? Jeśli tak, to dajcie znać - zapodam newsa.

Nie ma jeszcze regulaminu i mamy zamiar przenieść je na inny serwer, ale jest w pełni funkcjonalne także możesz śmiało zapodawać.

Zapraszamy do rejestracji. ;)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 20, 2010, 02:55:54 AM
Regulamin zrobiony.


Title: Re: Polski!
Post by: Nex on December 21, 2010, 10:47:07 AM

W związku ze startem forum polskiego: http://www.forum.bitcoin.pl proponuję skupić aktywność właśnie tam.


Newsa na libertarian.pl wrzucę, jak pojawi się trochę postów, będzie lepszy efekt.


Title: Re: Polski!
Post by: psokol on December 28, 2010, 05:41:12 PM
Witam,

Informuję, że przed świętami rozpocząłem tłumaczenie klienta Bitcoin i kiedy tylko będzie ono kompletne (niebawem), to wyślę je autorowi programu. Z chęciom wysłucham wszystkich uwag ;)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 28, 2010, 05:46:52 PM
Witam,

Informuję, że przed świętami rozpocząłem tłumaczenie klienta Bitcoin i kiedy tylko będzie ono kompletne (niebawem), to wyślę je autorowi programu. Z chęciom wysłucham wszystkich uwag ;)

Super, ja właśnie tworzę polską DokuWiki dla BTC. Zapraszamy na polskie forum: http://www.bitcoin.pl/forum (http://www.bitcoin.pl/forum)


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 29, 2010, 01:05:59 AM
Panowie w związku z tym, że polska strona Bitcoin jest już prawie gotowa (a raczej jej szkielet, liczymy na Waszą pomoc), forum zostaje przeniesione na adres:

http://www.bitcoin.pl/forum (http://www.bitcoin.pl/forum)

Adres ten już się nie zmieni, ewentualnie powstanie jego alias jako forum.bitcoin.pl

Rozpocząłem też pracę na polską wersją Wiki Bitcoin. Na razie jest dopiero szkielet, plus dwa artykuły (te na zielono):

http://www.bitcoin.pl/wiki (http://www.bitcoin.pl/wiki) Tutaj podobnie, prawdodopobnie powstanie alias wiki.bitcoin.pl

Dajcie znać jeśli coś nie działa prawidłowo (jeśli chodzi o forum), albo jeśli dostrzegacie jakieś błędy w artykułach (wiki).

Pozdrawiam.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 29, 2010, 11:40:53 AM
Wygląda na to, że po operacji przeniesienia nie da się logować na forum... Właśnie nad tym pracujemy.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on December 31, 2010, 05:57:05 PM
OK, wreszcie przenieśliśmy hosting i domenę do tego samego providera. Wszystkie funkcje forum powinny już działać bez zarzutu (maile, adresy podstron, ścieżki do avatarów etc.).


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on January 05, 2011, 06:06:28 PM
Witam,

Informuję, że przed świętami rozpocząłem tłumaczenie klienta Bitcoin i kiedy tylko będzie ono kompletne (niebawem), to wyślę je autorowi programu. Z chęciom wysłucham wszystkich uwag ;)

Jak tam idzie tłumaczenie?


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on January 26, 2011, 01:24:45 AM
Polskie deCentrum Bitcoin - pierwsza polska strona o Bitcoin już on-line:

http://bitcoin.org.pl/ (http://bitcoin.org.pl/)

Większość sekcji niestety na razie w przygotowaniu.


Title: Re: Polski!
Post by: psokol on February 03, 2011, 10:33:24 AM
Witam,

Informuję, że przed świętami rozpocząłem tłumaczenie klienta Bitcoin i kiedy tylko będzie ono kompletne (niebawem), to wyślę je autorowi programu. Z chęciom wysłucham wszystkich uwag ;)

Jak tam idzie tłumaczenie?

Przepraszam, że nie odpisałem od razu. Dawno tu nie zaglądałem a nie dostaję żadnych powiadomień na email.

Tłumaczenie zostało ukończone jakiś czas temu i jest dostępne do pobrania tutaj (https://www.bitcoin.org/smf/index.php?topic=151.msg34462#msg34462). Wyszło całkiem zgrabnie. Niestety jak widać na razie nikt się nim nie zainteresował. Jakiś czas temu zacząłem konfigurować projekt tłumaczeń w serwisie transifex, tak by można było łatwo zarządzać tłumaczeniami we wszystkich językach. Niestety na razie poległem.


Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on April 11, 2011, 09:27:39 PM
Dla tych co nie wiedzą a chcieliby wiedzieć - powstały dwa polskie kantory BTC:

https://bitmarket.eu (https://bitmarket.eu) oraz http://bitomat.pl (http://bitomat.pl)


Title: Re: Polski!
Post by: bitix on May 30, 2011, 05:44:27 PM
Hej, czy znacie jakiś dobry katalog stron "przyjmujących" BTC?

Na http://prawda2.info/viewtopic.php?t=16581 pojawił się ciekawy projekt oceniania/opłacania dobrych treści za pomoca BTC. Chętnie bym o tym fakcie poinformował. Im więcej takich projektow, tym lepiej :)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 30, 2011, 05:51:02 PM
Hej, czy znacie jakiś dobry katalog stron "przyjmujących" BTC?

https://en.bitcoin.it/wiki/Trade

Pamietaj tylko, ze:

Quote
Products or services illegal in US or Japan are not fit to be listed hereTitle: Re: Polski!
Post by: AidaOnlyOneTV on July 16, 2011, 04:59:31 PM
Hello!

My name is Aida and I am a Producer at OnlyOneTV.

We are looking for talk show host for The Bitcoin Show fluent in Polish.


Yours,

Aida
http://OnlyOneTV.com
Text/Cell: +1 656 580 0290
Email: aida@onlyonetv.comTitle: Re: Polski!
Post by: Adamlm on July 26, 2011, 08:03:44 PM
Witam witam koleżanki (?) i kolegów z PL  :D


Title: Re: Polski!
Post by: bitweeze.com on September 09, 2011, 06:54:22 PM
Witam,

chcialbym przedstawic nowy system aukcyjny dla swiata bitcoin, ktory wlasnie teraz powstaje:

http://bitweeze.com

Jestli ktos jest zainteresowany, prosze zostawic adres e-mail za pomoca tej strony.
E-mail bedzie wykorzystany tylko i wylacznie w celu powiadomienia, ze system ruszyl.

Pozdrawiamy,
Bitweeze Team


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on October 28, 2011, 07:35:30 PM
W ramach zabawy można postawić parę swoich BTC na wynik meczu Polska-Włochy:

http://www.betsofbitco.in/item?id=137 (http://www.betsofbitco.in/item?id=137)


Title: Re: Polski!
Post by: liliontransfer on February 10, 2012, 09:56:18 PM
tam powyzej byly opisane gieldy, a nie kantory do bitcoina :)))

kantor to jest tu: http://liliontransfer.org :)

zapraszam,

k.


Title: Re: Polski!
Post by: Callisto210 on April 22, 2012, 07:35:40 PM
Witam!

Chciałbym zacząć przygodę z układami FPGA. Na start chciałem sobie zrobić coś prostego, co można później rozbudować, więc znalazłem takie cudo https://bitcointalk.org/index.php?topic=67997.40 (https://bitcointalk.org/index.php?topic=67997.40) wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że nie ma schematu ;/ Albo nawet samych wzorów płytek. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś może ma te schematy/wzory. Tak w sumie to w ostateczności, mógłbym kopiować z obrazków, które są zamieszczone, ale wolę najpierw spytać. Jak ktoś ma na oku inne płytki niż ta, to też proszę dać znać. Widziałem płytkę "Icarus", ale nie dość, że na start musiałbym zainwestować w 2 układy, to jeszcze ma to dosyć skomplikowaną budowę ;)

Pozdrawiam.


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on April 24, 2012, 08:25:31 PM
https://bitcointalk.org/index.php?topic=40058.0
http://fpgamining.com/content/03-documentation/01-hardware/03-schematic/x6500_rev3_simple.png
http://fpgamining.com/documentation/hardware/drawings
http://fpgamining.com/documentation/hardware
https://bitcointalk.org/index.php?topic=40058.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=68352.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=44891.0

i inne linki na tej stronie

Title: Re: Polski!
Post by: maciej on May 08, 2012, 04:25:18 PM
Ciekawa sprawa... nigdy wczesniej nie slyszalem o układach FPGA. Po wiekszym szukaniu znalazlem ustrojstwo zwane minirig. Czy znacie kogos kto ma ta maszynke?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 08, 2012, 05:15:15 PM
Ciekawa sprawa... nigdy wczesniej nie slyszalem o układach FPGA. Po wiekszym szukaniu znalazlem ustrojstwo zwane minirig. Czy znacie kogos kto ma ta maszynke?

Chodzi Ci o produkt BFL?
http://www.butterflylabs.com/products/

single juz sprzedaja, ale minirig jest jeszcze w fazie produkcji, wiec nie bylbym na 100% pewien dokladnosci wynikow, jest pobor pradu obliczony jest na podstawie symulacji jak to bylo z singlem przed produkcja, to faktyczny moze byc duzo wyzszy. No i na single jest tylko 6 miesiecy gwarancji, zobaczymy co bedzie na minirig, $15k to tyle co niezle auto :/

EDIT: okazalo sie, ze jednak nie jest to fake

Ale to co teraz chca na jesien wprowadzic nie wydaje sie prawdopodobne (1TH/s za $30k, etc.)


Title: Re: Polski!
Post by: Mysik86 on August 09, 2012, 05:08:10 AM
Mam pytanie odnośnie GUIMinera - mój program jest jakby "niewidoczny" - niby się włącza, niby działa, ale nie da się przełączyć na niego, żeby obejrzeć jakiekolwiek opcje...

Mam Win7, widzę go i na pasku i tam na pasku narzędziowym (koło zegara) i przy Alt+Tab ale nie umiem na niego wejść... Chciałem go przeinstalować, ale przecież ten program się nie instaluje :P


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on August 09, 2012, 04:26:35 PM
Mam pytanie odnośnie GUIMinera - mój program jest jakby "niewidoczny" - niby się włącza, niby działa, ale nie da się przełączyć na niego, żeby obejrzeć jakiekolwiek opcje...

Mam Win7, widzę go i na pasku i tam na pasku narzędziowym (koło zegara) i przy Alt+Tab ale nie umiem na niego wejść... Chciałem go przeinstalować, ale przecież ten program się nie instaluje :P

Masz najnowsza wersje? Bo to byl problem z ktoras starszych wersji jesli pamietam dobrze.

Albo najlepiej przesiadz sie od razu na cgminer.


Title: Re: Polski!
Post by: Jurek on August 11, 2012, 09:02:24 AM
Co z polskim forum? Padło i leży...


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on August 11, 2012, 10:43:37 AM
Co z polskim forum? Padło i leży...

Mowisz o forum.bitcoin.pl? U mnie normalnie dziala.


Title: Re: Polski!
Post by: Jurek on August 11, 2012, 01:12:27 PM
hm... mi nie.. ani www ani ping. bana dostałem :> ?

przez proxy bangla, musiałem napsocić


Title: Re: Polski!
Post by: arruah on September 03, 2012, 04:15:28 PM
Zapraszam Cię do pracy dla nowego zasobu http://alvarez.sfek.kz  :)


Title: Re: Polski!
Post by: szuetam on September 14, 2012, 08:20:31 PM
Kręcę się tu już jakiś czas i dopiero teraz tu trafiłem, pozdrawiam rodaków.

Entuzjasta z Warszawy.


Title: Re: Polski!
Post by: gebir on November 05, 2012, 08:42:07 PM
Witam
Koledzy zdradzcie tajemnice - kto złożył zamówienia na zabawki asic ?Pozdrawiam
-gebir-


Title: Re: Polski!
Post by: szuetam on November 05, 2012, 08:45:14 PM
Witam
Koledzy zdradzcie tajemnice - kto złożył zamówienia na zabawki asic ?Pozdrawiam
-gebir-

Ja nie :(
poczekam sobie


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on November 05, 2012, 09:06:04 PM
Witam
Koledzy zdradzcie tajemnice - kto złożył zamówienia na zabawki asic ?Pozdrawiam
-gebir-

Ja zlozylem, ale zrezygnowalem (avalon 66GH/s), bo nie mam pewnosci:

a) ze nie strace jednak tych pieniedzy (czyli, ze nie uciekna z nimi)
b) moje zamowienie nie przyjdzie za pozno jak znacznie wzrosnie poziom trudnosci
c) bloki zaraz beda po 25 BTC, a nie ma gwarancji, ze ceny rzeczywiscie wzrosna znaczaco (100%)


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on November 08, 2012, 03:38:07 PM
Witam
Koledzy zdradzcie tajemnice - kto złożył zamówienia na zabawki asic ?Pozdrawiam
-gebir-
Temat na forum:
http://forum.bitcoin.pl/bfl-asic-nowe-info-t3714.html


Title: Re: Polski!
Post by: gebir on November 13, 2012, 08:03:54 AM
Pisze się ktoś na większe zamówienie z btcfpga (Batch2) ? Oczywiście z wysyłką do Polski.
Zawsze można by negocjować z ceną.

-gebir-


Title: Re: Polski!
Post by: pracawanglii on February 20, 2013, 01:28:44 AM
a dokładnie jak i kiedy?


Title: Re: Polski!
Post by: jabol07 on February 21, 2013, 02:21:17 PM
Dziwne, że dotąd nie ma polskiego :)

czemu niemoge pisać postów w temacie o aplikacji na androida ??


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on February 21, 2013, 04:19:49 PM
Dziwne, że dotąd nie ma polskiego :)

czemu niemoge pisać postów w temacie o aplikacji na androida ??

Jestes nowy i musisz miec 4 godziny online i napisane 5 postow (takie zabezpieczenie przed spamem), do tego czasu w wiekszosci dzialow nie bedziesz mogl pisac, ale cierpliwosci ;)


Title: Re: Polski!
Post by: Brzeczysczykiewicz on February 21, 2013, 09:20:45 PM
Siema

Mam pytanie w związku z weryfikacją na Mt.Gox. Słyszałem że przyjmują zaświadczenie o zameldowaniu w j. polskim (znajomego przyjęli), ale gdy skontaktowałem się z supportem, odpisali że muszę im to dostarczyć przetłumaczone. Nigdzie o tym nie wspominają, mało tego, Mt.Gox w swoim temacie doczepionym w handlu nadmienia, że rzeczywiście niektóre dokumenty trzeba tłumaczyć, ale tylko te niepisane alfabetem łacińskim, tj. cyrylica, hebrajski itd. To jak to jest?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on February 21, 2013, 09:46:37 PM
Siema

Mam pytanie w związku z weryfikacją na Mt.Gox. Słyszałem że przyjmują zaświadczenie o zameldowaniu w j. polskim (znajomego przyjęli), ale gdy skontaktowałem się z supportem, odpisali że muszę im to dostarczyć przetłumaczone. Nigdzie o tym nie wspominają, mało tego, Mt.Gox w swoim temacie doczepionym w handlu nadmienia, że rzeczywiście niektóre dokumenty trzeba tłumaczyć, ale tylko te niepisane alfabetem łacińskim, tj. cyrylica, hebrajski itd. To jak to jest?

Nie weryfikowalem i uwazalbym z trzymaniem BTC w jakichkolwiek portfelach internetowych czy kantorach (w ciagu ostatnich 2 lat byla maaaaaasa wlaman), gdzies byl watek na forum o tym co tlumaczyc, ale nie moge znalezc. Kiedys bylo tak, ze tlumaczyc trzeba bylo te, gdzie byl alfabet inny niz lacinski (czyli z polskim OK), ale od pewnego czasu maja surowsze wymagania, nie jestem pewien czy nie musza byc dokumenty przetlumaczone i znotaryzowane, sprobuj wyslac co masz. Jakby nie przyjeli i bylo Cie stac sie z nimi sadzic to idz ta droga bo jestem ciekaw  8) A na serio, sprobuj obciazyc ich kosztami notaryzacji i/lub tlumaczen. Oni musza spelniac pewne wymagania KYC i AML, ale wiem tez, ze sa bardziej ortodoksyjni niz trzeba (ponoc dla wlasnego bezpieczenstwa - tak przynajmniej mowili).


Title: Re: Polski!
Post by: Brzeczysczykiewicz on February 22, 2013, 02:44:39 PM
Siema

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po skasowaniu konta na Mt.Gox należy ubiegać się o jego przywrócenie, czy też można z marszu założyć nowe? Moje dotychczasowe konto jest już nieaktywne, więc teoretycznie założenie nowego nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu, jednak można je przywrócić kontaktując się z supportem. Nie wspominają o tym nigdzie w regulaminie (przynajmniej ja nigdzie tego nie wyczytałem).


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on February 22, 2013, 02:54:04 PM
Siema

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy po skasowaniu konta na Mt.Gox należy ubiegać się o jego przywrócenie, czy też można z marszu założyć nowe? Moje dotychczasowe konto jest już nieaktywne, więc teoretycznie założenie nowego nie powinno stanowić dla nich żadnego problemu, jednak można je przywrócić kontaktując się z supportem. Nie wspominają o tym nigdzie w regulaminie (przynajmniej ja nigdzie tego nie wyczytałem).

Nie wiem, mozliwe ze jesli zobacza te same dane do wyplaty przelewem na dwoch kontach moga prosic o jakies dokumenty, ale nie wiem czy rzeczywiscie na to patrza.


Title: Re: Polski!
Post by: DeanC on March 10, 2013, 09:39:16 PM
Max Keiser bitcoinowym milionerem. Instytut Misesa przyjmuje dotacje w Bitcoin.

http://blogsatoshi.wordpress.com/2013/03/10/max-keiser-bitcoinowym-milionerem-instytut-misesa-przyjmuje-dotacje-w-bitcoin/

Max Keiser w swoim raporcie mówi - jakie to jest uczucie zostać milionerem dzięki Bitcoin. Instytut Misesa akceptuje Bitcoin. Erik Voorhees (BitInstant i SatoshiDice) – odpowiada na pytania słuchaczy dotyczące BTC. Jak dbać o bezpieczeństwo BTC? Jak to robią profesjonaliści? Czy 0.01 BTC to dużo?


Title: Re: Polski!
Post by: Maciek on March 19, 2013, 11:12:27 PM
Szanowni Państwo,

Jako pierwszy w Polsce konferencją naukową dotyczącą Bitcoin organizuje prof. Leszek Dziawgo wraz z Kołem Naukowym Progres.
Odbędzie się ona dnia 19.04.2013 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Bitcoin to forma tokenu (wirtualengo żetonu).
Kupujemy żeton w Polsce za 10zł. Wysyłamy żeton do USA. W USA odbiorca sprzedaje żeton za 3 USD i może z niego korzystać kolejna osoba.

Z łatwością można odpowiedzieć na pytanie:
"Co jest liczone w systemie Bitcoin"?
Otóż liczona jest funkcja skrótu sha256 służąca WYŁĄCZNIE do autoryzacji transakcji wykonywanych w sieci Bitcoin przez innych użytkowników. Innymi słowy - dokonywane jest obliczenie konieczne do potwierdzenia transakcji, które miały miejsce.

Dysponujemy przysięgłym tłumaczeniem informacji zawartych w systemie Bitcoin oraz profesjonalną ekspertyzą kodu open source aplikacji Bitcoin.
Gdy ośrodek akademicki o takiej randze jak Uniwersytet podejmuje tematykę Bitcoin - z pewnością przedmiot niniejszej dyskusji zostanie rzeczowo i w prosty, przystępny sposób - wyjaśniony.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania dotyczące Bitcoin - podczas konferencji a także na te, które zostaną nam zadane drogą emailową.

blogsatoshi@gmail.com

Z pozdrowieniami,
Maciej,
Współorganizator konferencji Bitcoin
Koło Naukowe PROGRES UMK TORUŃ
autor bloga www.satoshi.pl o tematyce "Bitcoin i nie tylko"


Title: Re: Polski!
Post by: busyman on March 24, 2013, 03:01:22 PM
18.03.2013 zleciłem w Liliontransfer.org zamianę BTC na złotówki. Wcześniej dokonywałem już u nich takiej wymiany i było ok. Tym razem jednak dostałem odpowiedź:
„Uprzejmie informujemy, że transakcja została anulowana z powodu braku wpłaty.”
Po kilku dniach pisania z suportem 24.03.2013 otrzymuję:
„Przez ostatnią awarię BTC mamy zatrzesięnie ticketów. Transfer odnaleziony i przekazany do realizacji.”
Otrzymałem po prawdzie przelew PLN ale po kursie z dnia 18.03 czyli 47$ a 24.03 kurs wynosi 67$.
Gdyby kurs był np. o połowę niższy otrzymałbym na 100% pytanie czy wolę zwrot BTC czy wymianę po nowym, niższym kursie. W odwrotną stronę też tak powinno to działać.
Moim zdaniem Liliontransfer.org to nierzetelna firma by nie użyć brzydszego słowa i odradzam korzystania z ich usług.


Title: Re: Polski!
Post by: Saman on March 24, 2013, 05:17:17 PM
Czesc,

powstala grupa na facebooku http://www.facebook.com/groups/bitcoin.polska/

serdecznie zapraszam

-SM


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on March 24, 2013, 07:47:28 PM
18.03.2013 zleciłem w Liliontransfer.org zamianę BTC na złotówki. Wcześniej dokonywałem już u nich takiej wymiany i było ok. Tym razem jednak dostałem odpowiedź:
„Uprzejmie informujemy, że transakcja została anulowana z powodu braku wpłaty.”
Po kilku dniach pisania z suportem 24.03.2013 otrzymuję:
„Przez ostatnią awarię BTC mamy zatrzesięnie ticketów. Transfer odnaleziony i przekazany do realizacji.”
Otrzymałem po prawdzie przelew PLN ale po kursie z dnia 18.03 czyli 47$ a 24.03 kurs wynosi 67$.
Gdyby kurs był np. o połowę niższy otrzymałbym na 100% pytanie czy wolę zwrot BTC czy wymianę po nowym, niższym kursie. W odwrotną stronę też tak powinno to działać.
Moim zdaniem Liliontransfer.org to nierzetelna firma by nie użyć brzydszego słowa i odradzam korzystania z ich usług.

Skoro zleciłeś 18 to czemu dziwisz się że dostałeś po kursie z tego dnia? W zleceniu jest wyraźnie napisane ile i za ile.
Jeżeli widziałeś że kurs rośnie i miałeś informację że coś u nich nie gra trzeba było od razu anulować zlecenie.
Nie rozumiem takiego marudzenia.


Title: Re: Polski!
Post by: Luku on March 25, 2013, 05:53:11 AM
Powodzenia życzę :-)


Title: Re: Polski!
Post by: wev on March 27, 2013, 11:32:21 AM
Witam wszystkich ;)

Mamy następujące pytanie. W jaki sposób można najszybciej wymienić PLN na BTC? Do tej pory korzystałem z MtGox, jednak przelewy idą wieczność... Znacie może jakiś inny, sprawdzony kantor?


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on March 27, 2013, 12:12:25 PM
https://pln.bitcurex.com/
A Polskie forum masz pod http://forum.bitcoin.pl :)


Title: Re: Polski!
Post by: wev on March 27, 2013, 12:33:01 PM
https://pln.bitcurex.com/
A Polskie forum masz pod http://forum.bitcoin.pl :)


Dzięki za linki ;)
Nie wiesz czy wymagana jest jakaś weryfikacja lub coś podobnego? Czy tylko wpłacasz i czekasz aż wpłyną?


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on March 27, 2013, 12:59:09 PM
Ja użyłem raz do wypłaty PLNów (sprzedałem BTC).  Poszło bez żadnych cudów.
Z tego co wiem to przy większych obrotach wymagana jakaś weryfikacja.


Title: Re: Polski!
Post by: wev on March 27, 2013, 01:33:13 PM
ok, dzięki jeszcze raz  ;)Title: Re: Polski!
Post by: Mahkul on March 27, 2013, 10:39:46 PM
Gdyby ktoś potrzebował BTC za przelew na polskie konto to służę pomocą.


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on March 28, 2013, 04:17:54 AM
A jak to jest że na forum można odpisywać na wybrane tematy?? zwłaszcza sklep.


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on March 28, 2013, 04:25:38 AM
kupie BTC gg:1913138 jakby co.


Title: Re: Polski!
Post by: wev on March 28, 2013, 10:05:18 AM
A jak to jest że na forum można odpisywać na wybrane tematy?? zwłaszcza sklep.

Żeby odpisywać na wszystkie musisz mieć przynajmniej 5 postów i chyba 4h online. Nie możesz być "newbie".


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on March 30, 2013, 12:41:41 PM
Jak wyglada sprawa przelewu ESCROW John k. jakiś manual można?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on March 30, 2013, 06:28:32 PM
Jak wyglada sprawa przelewu ESCROW John k. jakiś manual można?

Wyslij mu PM.
Tu jest jego watek: https://bitcointalk.org/index.php?topic=141672.0

Prawdopodobnie cos jak kazdy +/- inny escrow:

0. Cala komunikacja odbywa sie przez GPG.

1. Kupujacy i sprzedajacy kontatkuja sie z John K.
2. John podaje adres kupujacemu do wyslania BTC.
3. Kupujacy wysyla BTC na ten adres.
4. John potwierdza odbior BTC oraz przekazuje te informacje sprzedajacemu (jako dowod moze podac adres, na ktorym sa BTC oraz udowodnic posiadanie klucza prywatnego do tego adresu (sign message)
5. Sprzedajacy wysyla produkt / wykonuje usluge kupujacemu.
6. Kupujacy potwierdza odbior produktu / wykonanie uslugi.
7. John wysyla sprzedajacemu BTC.
8. Koniec.

(opcjonalnie)

9. Na poczatku lub pod koniec okreslona kwota lub % transakcji (platny przez jedna, druga, lub obie strony) idzie dla Johna jako prowizja za pomoc.

(w razie problemow)

W razie problemow, ktore moga wystapic w punktach 5 i/lub 6 John wysluchuje argumentow obu stron i ew. kontaktuje sie z Theymosem, w przypadku oszustwa podejrzewam, ze jest mozliwosc dania stronie oszukujacej scammer taga.


Title: Re: Polski!
Post by: Brzeczysczykiewicz on April 03, 2013, 06:40:33 PM
MtGox niedługo wprowadzi u siebie litecoina do obrotów. Szykujcie portfele i kupujcie na potęgę póki wart jest jeszcze grosze.


Title: Re: Polski!
Post by: ensh on April 17, 2013, 12:40:24 PM
Witam wszystkich rodaków :)


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on April 17, 2013, 06:31:15 PM
MtGox niedługo wprowadzi u siebie litecoina do obrotów. Szykujcie portfele i kupujcie na potęgę póki wart jest jeszcze grosze.

To chyba jeszcze nie jest pewne...  GBBG podalo wiadomosc ze maja plany by zaadoptować litecoin:
http://www.bitbillions.com/general-info/gbbg-considering-the-adoption-of-litecoin/  (http://www.bitbillions.com/general-info/gbbg-considering-the-adoption-of-litecoin/ )
napisali to 7 kwietnia, dzis jest 17 i dalej cisza, cos musi byc ze sie do tego nie pala...

Mowcie co chcecie, ale litecoin nigdy nie bedzie drugim bitcoinem...

Tutaj artykul o BTC jak najbardziej na czasie, przeczytajcie prosze:
http://tagstrading.com/gdy-wartosc-bitcoina-spada-nie-panikuj-kupuj/ (http://tagstrading.com/gdy-wartosc-bitcoina-spada-nie-panikuj-kupuj/)

I wiecie co, w sumie to bardzo śmiesznie z tymi mediami, dzis znalazlam to,
http://www.wykop.pl/ramka/1475551/internet-to-bujda-pisal-newsweek-w-1995-roku-i-wieszczyl-jego-porazke/ (http://www.wykop.pl/ramka/1475551/internet-to-bujda-pisal-newsweek-w-1995-roku-i-wieszczyl-jego-porazke/)
super przyklad jakie potrafia pisac bzdury i jak zle przewiduja...


Title: Re: Polski!
Post by: Loozik on April 17, 2013, 07:50:18 PM
Witam koleżanki i kolegów.

Ktoś może z Wlkp.?


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on April 18, 2013, 07:51:31 AM
Gorzów Wlkp. :P
http://forum.bitcoin.pl/
Tu nas duużo więcej.


Title: Re: Polski!
Post by: Loozik on April 18, 2013, 09:45:37 AM
Gorzów Wlkp. :P
http://forum.bitcoin.pl/
Tu nas duużo więcej.

Szkoda, że nie Posen, bo bym zaprosił na piwko ;) A ponadto szukam kogoś, kto by mi objaśnił działanie Bitcoin-Qt (ale to sobie obcykałem już w miarę w miarę przez noc) - od wczoraj dopiero się bawię.

Swoją drogą orientujecie się, ile dni poczekam, jeśli wyślę wszystkie swoje papiery (skan dowodu i rachunku za media), na akceptacje w mtgox? Ile będzie szedł przelew do Japonii?


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on April 18, 2013, 11:40:57 AM
http://forum.bitcoin.pl/wplata-pln-do-mtgox-t2166.html?hilit=wp%C5%82ata%20mtgox


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on April 18, 2013, 03:26:25 PM
Witam wszystkich ;)

Mamy następujące pytanie. W jaki sposób można najszybciej wymienić PLN na BTC? Do tej pory korzystałem z MtGox, jednak przelewy idą wieczność... Znacie może jakiś inny, sprawdzony kantor?

Sprawdzaj ta strone, moze ktos w koncu przetlumaczy im to na polski: http://howdoyoubuybitcoins.com/in/europe/ (http://howdoyoubuybitcoins.com/in/europe/)


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on April 18, 2013, 03:29:19 PM
A to to dla nas Polakow jak brzydka wizytowka: https://bitcoin-24.com/ (https://bitcoin-24.com/)

Polska wladza zamknela mu konto bankowe u nas... 


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on April 18, 2013, 04:55:09 PM
Nie korzystalem, ale z tego co czytam to tylko konto mieli w Polsce, wlascicielem byl Niemiec, a firma byla angielska.


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on April 19, 2013, 04:11:17 PM
Brawo Polacy, robimy swietnie!!!  Zobaczcie, jestesmy na 7 miejscu!!! http://tagstrading.com/swiat-bitcoina-wedlug-google/ (http://tagstrading.com/swiat-bitcoina-wedlug-google/)


Title: Re: Polski!
Post by: cardan2 on April 20, 2013, 12:31:19 PM
Ot, nic specjalnego


Title: Re: Polski!
Post by: slastar on April 22, 2013, 12:22:24 PM
witam  ;D


Title: Re: Polski!
Post by: gkucmierz on April 25, 2013, 03:03:35 AM
Witajcie,
na Polskich forach już jestem od dawna, tutaj - od kilku dni, bo widzę że więcej ofert tu jest w dziale rynek.
Jeszcze dwa posty i będę miał odblokowane konto jeśli dobrze zrozumiałem :)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on April 25, 2013, 09:43:51 AM
Witajcie,
na Polskich forach już jestem od dawna, tutaj - od kilku dni, bo widzę że więcej ofert tu jest w dziale rynek.
Jeszcze dwa posty i będę miał odblokowane konto jeśli dobrze zrozumiałem :)

Musisz tez miec razem nabite cztery godziny online.


Title: Re: Polski!
Post by: mrm0 on April 27, 2013, 10:56:52 PM
witam  ;D

I ja się przywitam. Witam rodaków :-)Title: Re: Polski!
Post by: mrm0 on April 27, 2013, 10:58:44 PM
Witajcie,
na Polskich forach już jestem od dawna, tutaj - od kilku dni, bo widzę że więcej ofert tu jest w dziale rynek.
Jeszcze dwa posty i będę miał odblokowane konto jeśli dobrze zrozumiałem :)

Musisz tez miec razem nabite cztery godziny online.

Jeśli można, przyłączę się z pytaniem, bo to nie jest do końca jasne. Te cztery godziny muszę aktywnie klikać po forach czy mogę zostawić zalogowaną sesję i pójść spać? ;)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on April 27, 2013, 11:44:37 PM
Jeśli można, przyłączę się z pytaniem, bo to nie jest do końca jasne. Te cztery godziny muszę aktywnie klikać po forach czy mogę zostawić zalogowaną sesję i pójść spać? ;)

Szczerze mowiac to nie wiem... mnie bardzo szybko na czytaniu (co polecam, bo na poczatku duzo sie mozna nauczyc) ten czas zlecial. Zostaw na noc i sprawdz rano.


Title: Re: Polski!
Post by: mrm0 on April 28, 2013, 07:51:31 AM
Jeśli można, przyłączę się z pytaniem, bo to nie jest do końca jasne. Te cztery godziny muszę aktywnie klikać po forach czy mogę zostawić zalogowaną sesję i pójść spać? ;)

Szczerze mowiac to nie wiem... mnie bardzo szybko na czytaniu (co polecam, bo na poczatku duzo sie mozna nauczyc) ten czas zlecial. Zostaw na noc i sprawdz rano.

Jednak nie sprawdziłem, tylko poszedłem spać, za głośny wentylator w kompie... ;-)

Ale racja, to jest kopalnia wiedzy.


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on April 29, 2013, 06:45:57 PM
Witam wszystkich,
zarejestrowałem się i czekam 4 godziny aby zostać zatwierdzonym, więc zbieram też posty :)
Używałem tego bitcoin-24.com, o którym piszecie, 5 BTC mi tam zablokowali, zanim zdążyłem cofnąć na swoje konto. Ale przed chwilą wszedłem raz jeszcze i widzę, że jest znowu możliwość wypłaty BTC i puściłem do siebie, zobaczymy, może wróci :)
Pozdrawiam
David


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on April 29, 2013, 07:03:56 PM
Dodam jeszcze, że obecnie gram na mtgox.com i btc-e.com, chociaż handel na tej drugiej uważam za ryzykowny, dlatego tam głównie kupuję BTC, które szybko przerzucam do portfela albo na mtgox, gdzie można sprzedać, bo tam kurs jest zawsze trochę wyższy.
pozdr.
D.


Title: Re: Polski!
Post by: surivrox on May 02, 2013, 08:11:09 AM
davidhanson, opłaca się grać? Jaki zysk miesięczny jesteś w stanie wyrobić i jaki wkład początkowy polecasz?


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 02, 2013, 04:42:00 PM
Panowie co powiecie na temat liczenia na bitcoin.cz bo mnie dziwi temat po 9h runda jak srednio 10 z rzedu to po 1h i nagle jakas 9h /5h/8h jakby ktoś na naszych pc sobie liczył??


Title: Re: Polski!
Post by: Murrrr on May 03, 2013, 09:25:57 PM
Witam wszystkich rodaków. Jestem na forum właśnie prawie 4h. Brakuje mi tylko piątego postu.

Pozdrawiam


Title: Re: Polski!
Post by: Maciek on May 04, 2013, 01:15:58 PM
na Newsweek.pl pozytywnie o Bitcoin
http://satoshi.pl/2013/05/04/youtube-czy-bitcoin-to-pieniadze-przyszlosci-marco-dla-newsweek-pl/

blog po polsku, zapraszam:
http://satoshi.pl

:)


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 04, 2013, 06:24:24 PM
davidhanson, opłaca się grać? Jaki zysk miesięczny jesteś w stanie wyrobić i jaki wkład początkowy polecasz?

Grasz tym czego nie będzie Ci żal jak stracisz :) Możesz stracić nie tylko na spadku kursu ale też jak Ci jakaś platforma padnie. Mi padł bitcoin-24.com a btc-e.com też mimo że pięknie działa, to nie wiadomo kto za tym stoi, zawsze może walnąć :). Mtgox jest z kolei ciężki we współpracy, ale do rzeczy. Zacząłem od 1000 zł i to w złym momencie, bo BTC był wtedy na górce i oczywiście poleciał. Potem jak był nisko dokupiłem za 3000 i jak zaczął rosnać do sobie zrekompensowałem to co straciłem na początku. W międzyczasie jak znowu był nisko to kupowałem na BTC-e gdzie kurs jest zawsze niższy z doładowaniem przez OKPAY, który z kolei ma polski Przelewy24 i wszystko trwa sekundy, z tym, że koszą strasznie na prowizjach, opłaca się tylko jak jest naprawde tanio, dołek i wiesz, że będzie rosło. Także znowu zainwestowałem jakieś kolejne 3000 zł. W sumie już mam na obu platformach ok 10 tys. w różnej postaci: USD, BTC, LTC. Obserwuje fora, twittera i wykresy i czasem coś kupię, czasem coś sprzedam. Ogólnie nigdy nie trafisz dokładnie w dołek lub w górkę, ale czasem udaje się grając $1000 wyciagnąć $100 w ciągu 2 godzin. Zwłaszcza, że jest niezła różnica kursu (arbitraż) pomiędzy BTC-e i mtgox, czasami 7-8%. Kupujesz tanio na BTC (na trendzie wzrostowym), potem wysyłasz to na konto BTC w mtgox, idzi ok 1,5 godziny, i tam sprzedajesz, 7-8% drożej a jeśli urosło w międzyczasie to nawet 10%. No ale to trzeba mieć nerwy, więc teraz kupuję tylko jak już badzo mocno leci, np. przedwczoraj kupowałem BTC jak zszedł (ze $140) do $109 a on dalej leciał :) aż do $90, ale już nie miałem środków, ale w końcu się dzisiaj się odbił i jest teraz na $112, i myślę, że poczekam do $130 i będzie trzeba sprzedać. W sumie bardziej mnie kręci obserwacja rynku i adrenalina niż samo zarabianie :)


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 04, 2013, 06:56:45 PM
szukam wspolasa do interesu ..... trza 10-20btc


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 04, 2013, 07:04:23 PM
No, niestety ryzyko, ze jakis exchange padnie / zostanie zhackowany / sam ukradnie jest bardzo realne, tu jest ciekawa lista (https://bitcointalk.org/index.php?topic=83794.0).

Ja ostatnio kupilem za $94 i sprzedalem pare godzin temu za $115.

Zaluje tylko, ze ostatnie tygodnie jak duzo roslo nie kupowalem, bo nie mialem czasu i w sumie oczekiwalem tez, ze to wszystko lada runie jak w czerwcu 2011, nie spodziewalem sie jednak, ze stanie sie to dopiero przy $250.


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on May 04, 2013, 07:58:16 PM
Panie i panowie, może ktoś by się skusił na zorganizowanie grupowego zakupu tego czegoś:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=195052.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=195004.0

Zebrałoby się 300 chętnych po 1 szt. i mielibyśmy to za góra miesiąc tak jak obiecują.

http://i39.tinypic.com/10hlifk.jpg


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 04, 2013, 08:31:13 PM
Myslalem nad tym chwile, ale biorac pod uwage wzrastajacy poziom trudnosci i nie-wiadomo-co-bedzie-z-cena chyba sie wstrzymam. Za 2 BTC kupie chetnie jak bym mogl kupic w najblizszym czasie BTC za $50-gora 70. Ale nie zniechecam nikogo, moze cena skoczy o kolejny rzad wielkosci w krotkim czasie i ci co kupia duzo na tym zarobia.


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 04, 2013, 10:14:08 PM
Zgadzam sie z przedmowca. Przy tym wzroscie difficulty bedzie trzeba czekac miesiacami zeby sie zwrocilo a BTC raczej nie poszybuje w krotkim czasie w gore bo mam wrazenie ze cena sie ustabilizuje w granicach 100-150. Moge sie mylic.


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 05, 2013, 06:30:28 AM
kto organizuje zakup?? myśle z 20szt moze bym kupił


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on May 05, 2013, 07:59:43 AM
Na razie koledzy zza Odry kupują partię 300 szt - jeszcze połowa dostępna, wysyłka do nas ok. 15 EUR, tylko gorzej jak trzeba by do tego vat dopłacić, nie wiem dokładnie jak to jest z paczkami z elektroniką wewnątrz UE..
https://bitcointalk.org/index.php?topic=195037.0

Ale tu znalazłem bardzo optymistyczne info:

http://satoshi.pl/2013/05/04/dlugo-zapowiadane-bitcoin-asic-usb-od-asicminer-juz-wkrotce-na-sprzedaz/Title: Re: Polski!
Post by: ensh on May 05, 2013, 08:51:29 AM
jak coś to jestem chętny na jedną sztukę :-)


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 06, 2013, 10:07:26 PM
Jest tu ktoś z kopiących kto zmierzył już się z tematem ciepła wydzielanego przez 6 kW? Bo moje 3 koparki robia generują aktualnie coś ok 2,5-3kW i już jest ciężko, a zamierzam dostawić 3 kolejne:)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 06, 2013, 11:17:20 PM
Jest tu ktoś z kopiących kto zmierzył już się z tematem ciepła wydzielanego przez 6 kW? Bo moje 3 koparki robia generują aktualnie coś ok 2,5-3kW i już jest ciężko, a zamierzam dostawić 3 kolejne:)

Jesli jest to pokoj 10-20 m kw., w ktorym spisz czy pracujesz to bez porzadnej wentylacji to nie dokladalbym wiecej. Zwlaszcza jak przyjdzie lato.


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 07, 2013, 03:33:21 AM
2-3 na duży pokuj a tak to powiem ze moje cały rok na polu idą, powiem ze start po resecie w ujemnej temp bezproblemowy, na lato to do piwnicy bo w pokoju to padnie lub będzie się wyłączać.


Title: Re: Polski!
Post by: zrn on May 07, 2013, 08:38:15 AM
dziwne że tych maszynek jest tak mało zdjęć w necie czy filmów ;)
producent rozpoczyna wysyłkę - oby nie było poślizgów jak z bfl


Title: Re: Polski!
Post by: Jazeon on May 07, 2013, 09:16:13 AM
Ja mam wentylator biurowy 24h/d puszczony na koparki, aby temperatura nie szalała.
Trzymanie na polu jak gsmline jest dobre, ale ci, co mieszkają poza małopolską nie będą wiedzieli co masz na myśli ;)Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 07, 2013, 07:48:53 PM
W piwnicy stoją, 2 duże wentylatory na szafę dmuchają i okno otwarte, ale jak podwoję to już nie wystarczy, zdecydowałem, że będę chłodził, i to sposobem - zimnem z ziemi, taki mały amatorski wymiennik ciepła, bo klimatyzator to kolejne pare tys. watt miesięcznie, to bez sensu. Na dworze (czyli wg innych na polu ;) to się boję, że skoki temperatury dzień-noc mogą zaszkodzić, no i że hałasować mi w ogrodzie będzie :) A jest opcja żeby w zakładzie energetycznym niższe stawki za prąd uzyskać jak się te kilka tysięcy kWh miesięcznie więcej robi? Ktoś coś się dowiadywał?


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 07, 2013, 07:58:40 PM
ja mam 2 lata i nic sie nie dzieje działa wszystko cacy,


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 07, 2013, 08:50:15 PM
i w zimie też na zewnątrz? mróz im nie straszny?


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 07, 2013, 08:52:18 PM
a w lecie przy 35C nie gotują się na zewnątrz?


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 08, 2013, 02:45:14 AM
cały czas taka szopa z drewna byle nie lało na nie, co ciekawe w domu mam ciagle problem z kurzem na wentylatorach a tam troche starego siania itd... i nic czyste bo nikt nie łazi.


Title: Re: Polski!
Post by: wev on May 08, 2013, 12:01:36 PM
kto organizuje zakup?? myśle z 20szt moze bym kupił

Na polskim forum organizowane jest grupowe zamówienie: http://forum.bitcoin.pl/block-erupter-usb-300-mh-s-2-5w-t6539.html Nie wiem czy ktoś wspominał o tym wcześniej. Na obecną chwilę jest już 112 chętnych.


Title: Re: Polski!
Post by: liberty90 on May 08, 2013, 10:15:34 PM
Kupujecie te zabawki do kopania, a prościej zainwestować w pyramining na przykład... ;)
http://www.pyramining.com/referral/mk48qszhe
Na razie dość powolny, ale ich ASIC ma wejść w tym miesiącu...


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 08, 2013, 11:51:27 PM
Jesli macie tutaj konto utworzone do 19 lutego 2013 g. 18:45 UTC to mozecie zglosic sie po darmowe Ripple (XRP).

https://bitcointalk.org/index.php?topic=145506.0

Aktualnie chyba 5 000 mozna dostac. Nie sa poki co do niczego wykorzystywane i jakby ktos chcial sie ich pozbyc to moge odkupic po $30 w BTC (podaje w $, bo kurs BTC sie zmienia duzo).

Tu tworzycie konto Ripple:

https://ripple.com/client

Ctrl-C, Ctrl-V adres Ripple zaczynajacy sie na 'r' i post. W poscie nie moze byc nic innego oprocz adresu Ripple, inaczej skrypt sprawdzajacy forum do wyszukiwania osob, ktorym wysle XRP Was ominie.


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on May 10, 2013, 01:21:08 AM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 10, 2013, 07:03:44 AM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


To nie jest przypadkiem jakas piramidka?  ???


Title: Re: Polski!
Post by: Longinus on May 10, 2013, 11:33:44 AM
Witam rodaków!
Jestem ciekaw jak dowiedzieliście się o BTC. W moim przypadku był to artykuł na wp. Kopiecie (jeżeli tak to czym)?A może tylko handlujecie? Pozdro.


Title: Re: Polski!
Post by: gsmline on May 10, 2013, 06:33:50 PM
piramidka a foto osoby polecającej to taka podkładka.


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on May 10, 2013, 06:42:45 PM
Ripple to scam w ładnym opakowaniu. Wszystkie są własnością jednej korporacji. Closed source.
Tu można poczytać więcej: http://ripplescam.org/


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 11, 2013, 07:30:13 AM
Ripple to scam w ładnym opakowaniu. Wszystkie są własnością jednej korporacji. Closed source.
Tu można poczytać więcej: http://ripplescam.org/

Dlatego jak ktos nie potrzebuje to moge odkupic :)

Owszem, Ripple okazalo sie byc nie do konca tym czym mialo byc, mam nadzieje, ze sie to zmieni.

Witam rodaków!
Jestem ciekaw jak dowiedzieliście się o BTC. W moim przypadku był to artykuł na wp. Kopiecie (jeżeli tak to czym)?A może tylko handlujecie? Pozdro.

Na jakiejs stronie o libertarianizmie byl filmik weusecoins o Bitcoinach w maju 2011 i stamtad i tego forum 'zweszylem' okazje do zarobku, na poczatek zamawiajac 2x5850, ktore sie w kilka dni zwrocily.
Aktualnie tylko handluje.


Title: Re: Polski!
Post by: GandalfG on May 11, 2013, 09:43:45 AM
Witam wszystkich.
Zalogowałem się po raz pierwszy od 2011. Dotychczas jedynie czytałem niektóre watki.
Z tego co widzę nie wszędzie mogę umieszczać posty. Czy jest jakiś minimalny pułap od którego jest to mozliwe ? To samo z PM.Title: Re: Polski!
Post by: Jazeon on May 11, 2013, 10:16:09 AM
O ile się nie mylę, to 5 postów w dziale dla "nowych" i 4h przebywania na forum.
Wkurzające.


Title: Re: Polski!
Post by: GandalfG on May 11, 2013, 04:19:22 PM
Dzięki za info.
Przebrnąłem jakoś  przez te weryfikację.
 ???


Title: Re: Polski!
Post by: Aditer on May 11, 2013, 07:23:24 PM
Wkrótce trudność wzrośnie kilkudziesięciokrotnie (1% dziennie wystarczy na to) i cała zabawa z miningiem skończy się dla amatorów.  Zostaną tylko duże firmy z własnymi farmami ASICów...


Title: Re: Polski!
Post by: wev on May 11, 2013, 08:31:47 PM
Witam rodaków!
Jestem ciekaw jak dowiedzieliście się o BTC. W moim przypadku był to artykuł na wp. Kopiecie (jeżeli tak to czym)?A może tylko handlujecie? Pozdro.

Ja przeczytałem artykuł na webhosting.pl jeszcze przed tą pierwszą bańką. Jestem im do tej pory wdzięczny za ten news :D Żałuję tylko, że nie zacząłem wtedy kopać...


Title: Re: Polski!
Post by: skrzypu on May 13, 2013, 02:44:12 PM
Hej, rozumiem, że jak napisze 5 postów to uprawni mnie to do pisania PM? Nie rozumiem za bardzo sensu - wychodzi, że musze sobie nabić kilka postów (chociażby durnych)


Title: Re: Polski!
Post by: wev on May 13, 2013, 07:29:10 PM
Do pisania PM wystarczy tylko jeden post: https://bitcointalk.org/index.php?topic=177133.0


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 19, 2013, 09:39:53 AM
Hej, rozumiem, że jak napisze 5 postów to uprawni mnie to do pisania PM? Nie rozumiem za bardzo sensu - wychodzi, że musze sobie nabić kilka postów (chociażby durnych)

Cześć wszystkim...
No właśnie bez "nabitych" postów nic tu nie zrobisz


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 19, 2013, 09:44:49 AM
aby się tu pofatygować i zarejestrować skusiło mnie to:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=204030.0

Czy znajdę tu rodaka który zamówił tu i otrzymał do Polski to urządzenie?


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 19, 2013, 10:50:06 AM
Jak ktoś chce to wyciągnie z tego więcej niż kopacz.

bardzo jestem ciekaw ile w praktyce taki oglądacz reklam wyciska tych bitcoinów na miesiąc ;)
Trudno liczyć na to, że ktoś na forum szczerze się pochwali - a może jednak?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 19, 2013, 11:24:10 AM
Jak ktoś chce to wyciągnie z tego więcej niż kopacz.

bardzo jestem ciekaw ile w praktyce taki oglądacz reklam wyciska tych bitcoinów na miesiąc ;)
Trudno liczyć na to, że ktoś na forum szczerze się pochwali - a może jednak?

Podejrzewam, ze podobnie jak z wszystkimi podobnymi systemami tylko opartymi na €/$/PLN/etc. - 'recznie', bez automatyzacji i najlepiej jakiegos botnetu zarobki beda bardzo groszowe.

Ale jak ktos pracuje gdzies jako ochroniarz i siedzi cala noc i sie nudzi to moze troche 'poklikac' :P


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 19, 2013, 01:02:10 PM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


To nie jest przypadkiem jakas piramidka?  ???

Po co kombinować? kupujesz ASICMINER Block Erupter Blade za jedyne 50BTC i "bitcoiny ładnie rosną" bez pośredników.
Tylko trzeba wytrzymać to ryzyko zakupu, czyli przelew grubej kasy "na słowo honoru", poza tym jak już wyślą to klienci dostają również z tego co słyszałem uszkodzone sztuki.


Title: Re: Polski!
Post by: poochone on May 19, 2013, 10:26:24 PM
uszkodzone nie musialy byc to jest rzecz elektroniczna zawsze ma prawo sie zepsuc


Title: Re: Polski!
Post by: poochone on May 19, 2013, 10:32:55 PM
Chcialem sie wogole przywitac

Powiem szczerze ze jest to troche denerwujace ze trzeba miec 4-5 postow zeby pisac


Title: Re: Polski!
Post by: poochone on May 20, 2013, 06:31:18 AM
musze dopisac do mojego posta jeszcze kilka razy


Title: Re: Polski!
Post by: poochone on May 20, 2013, 06:32:03 AM
Ja w tym tyg zamawiam blade zobaczymy jak to bedzie kopac :)


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 20, 2013, 08:46:10 AM
Chcialem sie wogole przywitac

Powiem szczerze ze jest to troche denerwujace ze trzeba miec 4-5 postow zeby pisac

zgadzam się , na szczęście mam już piąty post ;) , teraz trzeba odbębnić na tym forum 4 godziny stażu i będziemy "w pełni wartościowymi użytkownikami" ;)


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on May 20, 2013, 11:55:52 AM
Słabo się staracie panowie ;]
Większkość temetów można i tak obgadać na polskim forum (na szczęście). Zwłaszcza jak ktoś angolskiego nihuhu.


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on May 20, 2013, 11:16:05 PM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


To nie jest przypadkiem jakas piramidka?  ???

Nie, na pewno nie, jak znasz ang to poczytaj wiecej z BitBillions strony i z mojego blogu, tu dopiero co napisany artykul:
http://tagstrading.com/the-biggest-bitcoin-obstacles/


Title: Re: Polski!
Post by: globalvillage on May 20, 2013, 11:31:31 PM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


To nie jest przypadkiem jakas piramidka?  ???

Po co kombinować? kupujesz ASICMINER Block Erupter Blade za jedyne 50BTC i "bitcoiny ładnie rosną" bez pośredników.
Tylko trzeba wytrzymać to ryzyko zakupu, czyli przelew grubej kasy "na słowo honoru", poza tym jak już wyślą to klienci dostają również z tego co słyszałem uszkodzone sztuki.


Nie, obawiam sie ze nie masz racji, kopanie bedzie nawet z najlepszym sprzętem dawac mniej i mniej, to lezy w założeniach Nakamoto a GBBG nie tylko dzieli dochody z uczestnikami ale i pracuje by bitcoin byl coraz bardziej popularny i wszedl do głównego nurtu handlowego.  Jest tez i fundusz dla czlonkow, nie zwariowane dochody ale za to pewne, mozecie zajrzec tu: http://www.bitbillions.com/gbbg-fund/  i tu pojeździć po wykresie myszka: http://www.bitbillions.com/gbbg-fund/gbbg-bitcoin-fund-performance/  Glowny podzial dochodow GBBG zacznie sie od lipca, na pewno warto sie przylaczyc...  Do konca Maja jest przecena na tego foundera, normalnie trzeba darowac 50$, teraz tylko $30...  Nie namawiam, ale bardzo szczerze polecam.   Znam dobrze i od dawna kogos kto wspolpracuje z nimi, wiem na 99.999% ze to powazny i solidny projekt i super ludzie ktorzy za nim stoja. 


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 21, 2013, 10:02:35 AM
http://tagstrading.com/bitcoins-bitbillions/

Moze nie biliony ale w super sprawa i bitcoiny ladnie nam tam rosna...


To nie jest przypadkiem jakas piramidka?  ???

Nie, na pewno nie, jak znasz ang to poczytaj wiecej z BitBillions strony i z mojego blogu, tu dopiero co napisany artykul:
http://tagstrading.com/the-biggest-bitcoin-obstacles/


Na szczescie znam  ;D

Sami przeciez piszecie tutaj (http://www.bitbillions.com/gbbg-fund/):

Quote
Participation in the GBBG Bitcoin Fund carries a high degree of risk which may result in participants losing all or part of their invested bitcoins.

Jesli nie piramida to na pewno macierzowy MLM:
http://www.bitbillions.com/compensation/


Title: Re: Polski!
Post by: oktar on May 21, 2013, 06:10:58 PM
Na ile szacujecie wzrost trudnosci wydobycia po zadomowieniu sie ASICow?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 21, 2013, 06:34:18 PM
Na ile szacujecie wzrost trudnosci wydobycia po zadomowieniu sie ASICow?

Na tyle, ze kopanie za pomoca GPU przestanie byc oplacalne jak dawniej bylo z kopanie za pomoca CPU. FPGA moga byc troche oplacalne jeszcze do kopania, ale przestana byc oplacalne do kupowania, chyba ze za cene o rzad wielkosci mniejsza.

O ile dokladnie (do jakiego poziomu) to musialbys poszukac troche po forum po tematach, gdzie ludzie pisza ile i czego zamawiaja, albo napisac do glownych producentow ASICow ile i czego sprzedali.Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 23, 2013, 12:42:23 PM
Moim zdaniem lada moment jesli chodzi o BTC to zetkniemy się z EKSPLOZJĄ trudności, to będzie skokowa zmiana trudności i tak jak pisał przedmówca - będzie to tak jakby porównywać cpu co gpu.
Ale te moce milionów kart graficznych być może ktoś jednak zagospodaruje - może będzie jakiś inny opłacalny projekt, lub może ktoś przedsiębiorczy znajdzie zastosowanie dla potężnej sieci liczących gpu. Karty graficzne są bardzo elastyczne jeśli chodzi o zastosowanie.
Być może powstanie nowa dziedzina usług - obliczenia. Być może jakaś firma użyje kolektywnej mocy milionów kart do obliczeń "na zlecenie" płacąc właścicielom koparek za udział w zleceniu. 


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 23, 2013, 12:48:06 PM
Coinlab sie wlasnie tym zajmuje:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=99643.0

Na ruskich forach mozna czasem zarobic odzyskujac dla kogos hasla z hashy.

W chlodnych krajach mozna zima sie ogrzac. :PTitle: Re: Polski!
Post by: pawelek on May 26, 2013, 06:59:01 PM
Witam Polaków :)

Czy wiecie może gdzie moge kkupić 50 btc w dobrej cenie ?


Title: Re: Polski!
Post by: Koparki on May 27, 2013, 12:26:13 PM
Witam Polaków :)

Czy wiecie może gdzie moge kkupić 50 btc w dobrej cenie ?


nie ma "w dobrej cenie" , mozesz jedynie kupic w cenie rynkowej ,  w kantorze Bitcurex, czasem ktoś sprzedaje na zasadzie spotkania się w realu ale też po cenie rynkowej.


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 27, 2013, 03:22:37 PM
sa roznice. za $ na pewno taniej kupisz na btc-e.com niz na mtgox.com. ostatnio sporo taniej bylo za zlotowki na pln.bitcurex.com. mtgox jest zawsze najdrozszy.
mozesz tez pisac na forum.bitcoin.pl w dziale 'wymiana walut' albo tutaj i dogadac sie z kims. posrednicy biora prowizje wiec bezposrednio kupisz taniej.
jak placisz plnami to bitcurex. tylko teraz kurs jest wysoki, poczekalbym na korekte.
d.


Title: Re: Polski!
Post by: prophetx on May 28, 2013, 07:38:34 PM
The minimum order is 50 of these at BTC1.99 each.

Anyone interested?  If 10 people say yes, I can put together a thread for the terms of the order, etc.

I'm located in Sweden (Karlskrona) but would ship to the following countries: Iceland, Denmark, Norway, Finland, Estonia, Latvia, Lithuania, and Poland (delivery in troimiasto area possible for large order)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=212085.0


Heat reduction: 560mA (emerald) -> 500-510mA (sapphire).

Stability: We stressed it with 9 Block Erupter USBs in a row without heatsinks heating up each other in a very dense USB hub with 25C without active airflow. No unexpected (non-probabilistic) HW errors ever happen.

Speed: This comes after better stability. Now the hashrate converges to its theoretical value of 336MH/s.

Appearance:
  Manual assembly (emerald) -> SMT machine assembly (sapphire)
  Standard heat-sink (emerald) -> heat-sink front-case 2-in-1 logo-ed (sapphire).
  LED added.

Four types of front-case:

http://i42.tinypic.com/bhx7wo.jpg


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 29, 2013, 09:42:59 PM
Looks great, congrats. Some questions:
- 500mA is 100W, correct? or I'm wrong?
- 336MH/s if I good understood?
- what is the price? 1.99 at 50 orders? and the time?
best
d.

p.s.
chyba ze ktos z was juz to gdzies widzial bo nie doszukalem sie?


Title: Re: Polski!
Post by: prophetx on May 30, 2013, 10:35:19 AM
Looks great, congrats. Some questions:
- 500mA is 100W, correct? or I'm wrong? I will have to look this up, I'm just trying to faciliatate a group purchase
- 336MH/s if I good understood? that is what the documentation claims
- what is the price? 1.99 at 50 orders? and the time?

it would be 1.99 + VAT (escrow) + shipping + escrow costs; + 5-10% for my time + shipping cost to you;  the VAT amount would get refunded or partial refund depending on what amount actually gets charged at the border;

time is dependent on when the order is placed, and it appears from other group buys that it takes about 2-3 weeks to receive from China

best
d.

p.s.
chyba ze ktos z was juz to gdzies widzial bo nie doszukalem sie?


there are also some other group buys forming in UK and Germany as well which ma be closer to actually making a purchase.

also, another issue with the price of this piece is that with VAT it would take a long time (perhaps 1+ yrs or more) for it to have a positive ROI.  Something to think about.


Title: Re: Polski!
Post by: wev on May 30, 2013, 07:12:11 PM
- 500mA is 100W, correct? or I'm wrong?

100W :o Skąd to wziąłeś???

Raczej: 0.5A * 5V = 2.5W


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 31, 2013, 12:42:15 PM
no tak, masz racje wev :D


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on May 31, 2013, 12:52:22 PM
Wlasnie otrzymalem pieniadze z mtgox przesylane przez okpay.  Ogolnie odradzam, ponad $100 ucieklo po drodze.
Wysylanie z mtgox do okpay - 4 dni. Wysylanie z okpay do polski (Alior) - 7 dni.
Najpierw mtgox scial 1%. Potem przy wysylaniu okpay napisal ze bierze 1%, czyli z $2825 wzieli $28 a na konto w polsce ostatecznie dotarło $2720 czyli jeszcze siedemdziesiąt parę $ (jakies 3%) mniej.
Takze dupa.
pozdr.
D.


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on May 31, 2013, 02:03:34 PM
To i tak miales szczescie, bo od teraz wyplaty jakichkolwiek walut jakimikolwiek sposobami bedzie wymagac weryfikacji (jedynie do samych Bitcoinow poki co dalej nie trzeba):

https://mtgox.com/press_release_20130530.html

Quote
TOKYO - JAPAN - May 30, 2013

Statement Regarding Account Verifications

The Bitcoin market continues to evolve, as do regulations and conditions of compliance for Mt. Gox to continue bringing secure services to our customers. It our responsibility to provide a trusted and legal exchange, and that includes making sure that we are operating within strict anti-money laundering rules and preventing other malicious activity.

As a result, beginning May 30th, 2013 all Mt. Gox user accounts are required to be verified in order to perform any currency deposits and withdrawals. Bitcoin deposits do not need verification, and at this time we are not requiring verification for Bitcoin withdrawals.

In the past two months Mt. Gox has invested in more than doubling our verification support staff, and we are currently able to process most verifications within 24~48 hours.

We apologize for any inconvenience this may cause. Please visit the Security Center in your Mt. Gox account if you are not already verified, and keep in mind that being careful to submit the proper documents will result in a much faster processing time.

Regards
Mt.Gox Co. Ltd Team.

Mt.Gox Contact press@mtgox.com

BTW. Ciekawostka :D

https://bitcointalk.org/index.php?topic=215601.0;all


Title: Re: Polski!
Post by: davidhanson on June 01, 2013, 05:13:28 PM
Na szczescie ja tam jestem zweryfikowany i na mtgox i na okpay, ale problem pozostaje, bo zwykly przelew idzie podobno 3 tygodnie, ekspresowy kosztuje kupe kasy wiec zostaje tylko okpay, ktore jak sie okazuje sie nie oplaca. Oczywiscie wiekszosc bitcoinow i litecoinow trzymam i nie sprzedaje, ale chcialem troche pospekulowac na roznicach kursu mtgox/btc-e/bitcurex (nawet mialem jakies pierwsze sukcesy), a tu niestety nie da sie a raczej nie oplaca sie.
Co do twojego linka i supportu w mtgox to niestety cala prawda, mi po kilku rozmowach z nimi odechciewa sie korzystania z tej platformy.


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 01, 2013, 05:39:50 PM
Ja tam nie mam ochoty im wysylac zadnych dokumentow, <conspiracy mode="on"> po co maja w razie czego rzadzacy wiedziec komu mozna zrobic najazd na dom i skonfiskowac jakikolwiek sprzet, gdzie mozna by umiescic wallet.dat? <conspiracy mode="off">, (tak wiem, ze mozna na slupa etc., ale nie mam czasu sie w to babrac).

Niektorym ponad miesiac idzie SEPA ze wzgledu na limity przelewow na koncie Mt.Gox (normalnie powinno isc maks. 3 dni robocze), a miedzynarodowy to tez niewiadoma, bo rozne banki po drodze moga swoja czesc 'wziac'.Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 05, 2013, 08:09:59 AM
Muszą tak zrobic z powodu bezpieczeństwa


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 06, 2013, 08:27:45 AM
Muszą tak zrobic z powodu bezpieczeństwa

Nie bezpieczenstwa, tylko regulacji AML/KYC/etc., a i nawet sami przyznawali, ze *na wszelki wypadek* zadaja wiecej info niz jest to od nich wymagane.


Title: Re: Polski!
Post by: unreal on June 08, 2013, 06:17:47 AM
Na szczescie ja tam jestem zweryfikowany i na mtgox i na okpay, ale problem pozostaje, bo zwykly przelew idzie podobno 3 tygodnie, ekspresowy kosztuje kupe kasy wiec zostaje tylko okpay, ktore jak sie okazuje sie nie oplaca. Oczywiscie wiekszosc bitcoinow i litecoinow trzymam i nie sprzedaje, ale chcialem troche pospekulowac na roznicach kursu mtgox/btc-e/bitcurex (nawet mialem jakies pierwsze sukcesy), a tu niestety nie da sie a raczej nie oplaca sie.
Co do twojego linka i supportu w mtgox to niestety cala prawda, mi po kilku rozmowach z nimi odechciewa sie korzystania z tej platformy.
Ja czekałem ponad 3 tygodnie


Title: Re: Polski!
Post by: genjix on June 09, 2013, 03:53:03 PM
Hey, if anyone is nearby to Kaunas, Lithuania this week, I'll do a lecture there:

https://www.facebook.com/events/589384777760219/?ref=notif&notif_t=plan_user_joined

Let me know if you want to speak also about Bitcoin.


Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 11, 2013, 09:28:37 AM
Mam pytanko do znawców tematu

CZego to może byc wina że w paracy mam zalediwe Total MHS: 04742 a w domu prawie Total MHS: 84742 ?

Czy są blokowane porty czy zbyt duża iośc pakietów idzie ?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 11, 2013, 10:11:29 AM
Czy to jest Avalon?

Zapytaj sie w watku odpowiednim: https://bitcointalk.org/index.php?topic=140539.1000

Nie wiem czemu masz problem, masz mozliwosc moze laczenia sie przez VPN do domu i z domowego polaczenia wysylania danych do poola?
Jesli uzywasz stratum to powinno smigac.


Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 11, 2013, 10:13:30 AM
nie to nie jest avalon
to jest asicminer blade

stratuma nie wiem jak ustawić :(


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 11, 2013, 10:18:48 AM
Aha, no to poszukaj watkow odpowiednich, jesli masz ASIC to stratum specjalnie z mysla o nich zostal zaprojektowany.Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 11, 2013, 10:21:25 AM
Rozumiem że w sieciach formowych staratum powinien pomóc ?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 11, 2013, 06:18:06 PM
Nie gwarantuje tego na 100%, ale sprobowalbym :)

Rozmawiales z osoba zajmujaca sie siecia w Twojej firmie?
Czy probowales przemycac sprzet i nie mozesz?Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 11, 2013, 06:22:44 PM
Jeśli chodzi o sieci to akurat pracuje z tym kolesiem.
On mówi e niczego nie blokują żadnych portów

Więc nie wiem co jest w domu jest ok a w pracy niestety na połowie mocy idzie albo nawet i gorzej


Title: Re: Polski!
Post by: supersonic on June 12, 2013, 10:53:59 AM
Witam wszystkich :)


Title: Re: Polski!
Post by: pawelek on June 12, 2013, 10:55:56 AM
Witamy nowego wsród nas :)


Title: Re: Polski!
Post by: BlenderBTC on June 15, 2013, 05:43:43 AM
Na szczescie ja tam jestem zweryfikowany i na mtgox i na okpay, ale problem pozostaje, bo zwykly przelew idzie podobno 3 tygodnie, ekspresowy kosztuje kupe kasy wiec zostaje tylko okpay, ktore jak sie okazuje sie nie oplaca. Oczywiscie wiekszosc bitcoinow i litecoinow trzymam i nie sprzedaje, ale chcialem troche pospekulowac na roznicach kursu mtgox/btc-e/bitcurex (nawet mialem jakies pierwsze sukcesy), a tu niestety nie da sie a raczej nie oplaca sie.
Co do twojego linka i supportu w mtgox to niestety cala prawda, mi po kilku rozmowach z nimi odechciewa sie korzystania z tej platformy.
Ja czekałem ponad 3 tygodnie
Przelew trwa tak długo bo przez 30 dni i ni obracaja wasza kasa


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 15, 2013, 07:41:57 AM
Na szczescie ja tam jestem zweryfikowany i na mtgox i na okpay, ale problem pozostaje, bo zwykly przelew idzie podobno 3 tygodnie, ekspresowy kosztuje kupe kasy wiec zostaje tylko okpay, ktore jak sie okazuje sie nie oplaca. Oczywiscie wiekszosc bitcoinow i litecoinow trzymam i nie sprzedaje, ale chcialem troche pospekulowac na roznicach kursu mtgox/btc-e/bitcurex (nawet mialem jakies pierwsze sukcesy), a tu niestety nie da sie a raczej nie oplaca sie.
Co do twojego linka i supportu w mtgox to niestety cala prawda, mi po kilku rozmowach z nimi odechciewa sie korzystania z tej platformy.
Ja czekałem ponad 3 tygodnie
Przelew trwa tak długo bo przez 30 dni i ni obracaja wasza kasa

Nie przez 30 dni, tylko przez caly czas jak sa wplacone + czas potrzebny na wyplate (te 30 dni). Nikt im tego nie udowodni, ale nie wierze, ze nie prowadza systemu rezerw czesciowych jak wszystkie banki.


Title: Re: Polski!
Post by: junglist.massive on June 17, 2013, 11:36:43 AM
ktoś to przegląda jeszcze?


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 17, 2013, 11:40:55 AM
ktoś to przegląda jeszcze?

Tak.

Ale dlaczego tyle spamujesz?
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=80623;sa=showPosts


Title: Re: Polski!
Post by: junglist.massive on June 17, 2013, 11:51:13 AM
w pracy jestem i się nudzę
nadrabiam na btc talk


Title: Re: Polski!
Post by: Neverek on June 25, 2013, 12:23:33 AM
Witam wszystkich :D
Jedno pytanie dla długotrwałych użytkowników - gdzie najczęściej wymieniacie swoje pieniądze (BTC na PLN i odwrotnie) i dlaczego właśnie tam ?


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on June 26, 2013, 07:42:50 AM
bitcurex
bo szybko i ceny identyczne jak wszędzie (czyli raz taniej, raz drożej) :)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 27, 2013, 08:34:48 PM
Albo moze ktos by chcial zarobic za przesylke?

Mozesz podac wiecej info?


Title: Re: Polski!
Post by: NtGuilty on June 30, 2013, 09:24:55 AM
Zapraszam na stronkę
http://getbitcoin.pl/images/avatar.png (http://getbitcoin.pl) żeby zdobyć swoje pierwsze bitcoiny i dowiedzieć się czegoś więcej.
Strona na której udostępniam chyba największą bazę linków gdzie możemy otrzymać bitcoiny za darmo poprzez wklejanie naszego adresu portfela lub poprzez oglądanie filmików na youtube czy przeglądanie stron internetowych. Jest również lista stron które oferują nam programy partnerskie za które otrzymujemy oczywiście BitCony.
pozdro


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on June 30, 2013, 08:34:31 PM
Stronka amatorska i zawalona reklama.
Nie dzienkuje!

Ja nie widze zadnych reklam... nie masz adblocka? :D


Title: Re: Polski!
Post by: Felipeo on July 01, 2013, 03:34:11 PM
Vote it up!
https://bitcointalk.org/index.php?topic=246433.0

Dobrze :) choć też uważam, że przydało by się conajmniej 200 postów w tym temacie


Title: Re: Polski!
Post by: rav3n_pl on July 01, 2013, 08:53:05 PM
Jeszcze jeden! :D
Kto wybiera się do krakowa? http://forum.bitcoin.pl/post72458.html


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on July 02, 2013, 12:03:19 PM
http://wikileaks.org/Edward-Snowden-submits-asylum.html

Snowden do Polski? :o

Watpie, aby wybral Polske. Nasz kraj juz nawet wlasnych obywateli nie chroni i wysyla ich na zadanie USA jak poprosza, np.

 http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13108151,Pierwsza_taka_ekstradycja__Polak_wydany_Amerykanom.html

A nie-obywatel tym bardziej nie bedzie chroniony.

edit: Polska odrzucila jego wniosek o azyl.


Title: Re: Polski!
Post by: Felipeo on July 08, 2013, 06:52:54 PM
https://bitcointalk.org/index.php?topic=250449.0

Zapraszamy :)


Title: Re: Polski!
Post by: GandalfG on July 08, 2013, 07:21:47 PM
https://bitcointalk.org/index.php?topic=250449.0

Zapraszamy :)
Trochę drogo ten start 31 sierpnia: 1 BTC za 1.3 GH/s
Na plus  to że jest teoretyczna gwarancja zwrotu wkładu.


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on July 10, 2013, 07:29:58 PM
Thanks theymos :)

Jak jest nasze subforum na glownej stronie to bedzie tez pewnie wieksza aktywnosc jak wiecej osob bedzie 'na wierzchu' je widzialo.
Title: Re: Polski!
Post by: bo0L on July 16, 2013, 06:19:37 PM
Zbyt wielkiej aktywności to tu nie widać. ;)

Mam pytanie do kolegów - czy jest jakiś polska SPRAWDZONA giełda LTC?


Title: Re: Polski!
Post by: MrLei on July 17, 2013, 08:22:13 PM
nie ma... jeszcze.


Title: Re: Polski!
Post by: bo0L on July 19, 2013, 06:47:42 AM
Koledzy a waszym zdaniem to warto całkowicie przesiąść się na LTC lub inną monetę?

Posiadam niewielką moc przerobową (ok. 2kMH) i kopie dopiero od kilku miesięcy, jednakże widzę że rynek powoli zalewają maszyny ASIC - zysk z kopania jest coraz mniejszy,cena bitcoin spada a trudność rośnie w zastraszającym tempie..

Warto kopać jeszcze BTC zwykła koparką?


Title: Re: Polski!
Post by: pajak666 on July 20, 2013, 09:11:56 PM
Koledzy a waszym zdaniem to warto całkowicie przesiąść się na LTC lub inną monetę?

Posiadam niewielką moc przerobową (ok. 2kMH) i kopie dopiero od kilku miesięcy, jednakże widzę że rynek powoli zalewają maszyny ASIC - zysk z kopania jest coraz mniejszy,cena bitcoin spada a trudność rośnie w zastraszającym tempie..

Warto kopać jeszcze BTC zwykła koparką?
www.dustcoin.com (http://www.dustcoin.com)
niezbyt;]


Title: Re: Polski!
Post by: Maciek on July 21, 2013, 11:07:30 PM
Spotkanie Bitcoin 2 sierpnia 2013 w Warszawie
https://www.facebook.com/events/180572552118628/

Będzie możliwość płacenia Bitcoinami :D

ZAPRASZAMY
https://bitcointalk.org/index.php?topic=260256.0

https://www.facebook.com/events/180572552118628/


Title: Re: Polski!
Post by: baxyn on August 09, 2013, 09:23:17 AM
Witam wszystkich :)
Też się witam :)


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on August 09, 2013, 10:11:48 PM
Może przynosimy ten rozdział plecy do życia? :-\
Mówię Polski.

Że co?

Dlaczego udzielasz się w wątkach w tym dziale?

Tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=269977.0 jeszcze można było zrozumieć co tam piszesz, ale teraz już niekoniecznie.Title: Re: Polski!
Post by: Loozik on August 10, 2013, 12:22:28 AM
Może przynosimy ten rozdział plecy do życia? :-\
Mówię Polski.

Że co?

Dlaczego udzielasz się w wątkach w tym dziale?

Tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=269977.0 jeszcze można było zrozumieć co tam piszesz, ale teraz już niekoniecznie.

What he meant was ''We may bring this topic / chapter back to life''. ''Może przwróćmy ten temat / sprawę ponownie do życia'' in Polish.

What he in fact wrote is ''We may bring this division of the back (human anatomy) to life''.

Zabawne; pewnie sobie w google przetlumaczył i zafundował nam ubaw po ... pachwiny (również ludzka anatomia) ;D


Title: Re: Polski!
Post by: DiamondCardz on August 10, 2013, 07:13:22 AM
Może przynosimy ten rozdział plecy do życia? :-\
Mówię Polski.

Że co?

Dlaczego udzielasz się w wątkach w tym dziale?

Tutaj: https://bitcointalk.org/index.php?topic=269977.0 jeszcze można było zrozumieć co tam piszesz, ale teraz już niekoniecznie.

What he meant was ''We may bring this topic / chapter back to life''. ''Może przwróćmy ten temat / sprawę ponownie do życia'' in Polish.

What he in fact wrote is ''We may bring this division of the back (human anatomy) to life''.

Zabawne; pewnie sobie w google przetlumaczył i zafundował nam ubaw po ... pachwiny (również ludzka anatomia) ;D

*disclaimer in english: I don't speak fluent Polish, had to use translators for that one* *disclaimer: not GT*


Title: Re: Polski!
Post by: ravix5 on August 10, 2013, 11:29:57 AM
Czemu nie moge pisac w niektorych działach ani odpowiadać


Title: Re: Polski!
Post by: wev on August 10, 2013, 12:54:43 PM
Musisz mieć odpowiednią ilość postów i czas spędzony na forum
https://bitcointalk.org/index.php?topic=177133.0


Title: Re: Polski!
Post by: Rafi on August 12, 2013, 02:21:54 PM
Jaka ilość jest wymagana aby pisać w dziale handlu?


Title: Re: Polski!
Post by: GandalfG on August 12, 2013, 02:43:20 PM
6 ?


Title: Re: Polski!
Post by: ontologia on January 06, 2014, 05:10:44 PM
Skąd wynika ta blokada ilościowa?


Title: Re: Polski!
Post by: ontologia on January 06, 2014, 05:18:00 PM
I trzeba kombinować aby nabić 10 postów :)


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on January 06, 2014, 05:18:39 PM
Skąd wynika ta blokada ilościowa?
pewnie z tego żeby nie spamować za bardzo


Title: Re: Polski!
Post by: ontologia on January 06, 2014, 05:24:09 PM
fakt, 10 postów to nie spam jeszcze :)


Title: Re: Polski!
Post by: mazz71 on January 07, 2014, 09:31:35 PM
Większość nabija posty samym "reserved" :)


Title: Re: Polski!
Post by: GandalfG on January 07, 2014, 11:00:55 PM
W ten sposób to w najlepszym przypadku dostaniesz się na whitelist systemu, ale dobrej opinii tym nie zbudujesz.


Title: Re: Polski!
Post by: Adamlm on January 08, 2014, 08:48:15 PM
Jak ktoś ma ochotę pobawić się w nowe altcoiny to szykuje się coś swojskiego:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=385214.0


Title: Re: Polski!
Post by: szwagier on January 10, 2014, 01:14:52 AM
hahah kurwacoin! ale ktos podsumowal


Title: Re: Polski!
Post by: djukepl on January 10, 2014, 07:09:51 PM
nie mogę się doczekać rodzimej kryptowaluty ;)


Title: Re: Polski!
Post by: mecus on January 18, 2014, 01:00:12 PM
ja też, ale grunt to żeby się wzieli za to ludzie z wiedzą, a nie jak za nieszczesny polcoin.


Title: Re: Polski!
Post by: kobzol on January 25, 2014, 11:53:48 PM
mecus, pierwszy temat na jaki tutaj trafiłem i Polak drze łacha z Polaka... Co z tym polcoinem jest nie tak ? Może masz pomysł na stworzenie nowej lepszej Polskiej waluty? z jakich pobudek? w jakim celu? Napisz co myślisz...


Title: Re: Polski!
Post by: mcb-kcb on January 26, 2014, 01:44:28 PM
@mecus A co z polcoinem jest nie tak ?
Gdzieniegdzie można nim nawet nieźle pohandlować ;)


Title: Re: Polski!
Post by: kobzol on January 27, 2014, 08:13:24 AM
za jakiś czas trafi na giełdę i dopiero będzie handel!


Title: Re: Polski!
Post by: malevolent on January 27, 2014, 01:52:35 PM
Temat zamykam. Mamy już własne podforum i od niedawna także nawet dwa działy, więc nie ma sensu kontynuowania dyskusji w tym wątku.