Bitcoin Forum

Local => Alternatif Kripto-Paralar => Topic started by: trendcoin on March 12, 2019, 12:00:13 PMTitle: Alternatif Coinler ve Ekonomik Yeterlilik Gerçekleri
Post by: trendcoin on March 12, 2019, 12:00:13 PM
Her gün pek çok coin/token günlük hayatımızın işlerini, blok zincir teknolojisine adaptasyon amacıyla piyasaya çıkıyor. Tıpkı marketteki diğer 2500 coin/token gibi. Hepsinin ortak vaadi merkeziyetsiz platformlarda şeffaf ve kolaylaştırılmış güvenli işlemler gerçekleştirmemizi sağlamak.

https://i.ibb.co/9h4w2P9/karikaturler-244113-30377.jpg

Ama bir coin ya da tokeni gerçek hayatta olan kullanım karşılığı bakımından ele aldığımda, benim için karşıma çıkan sadece iki seçeneği görüyorum.
Scam kazanı ETH ile merkezi sistem kripto borsası Binance coin BNB.

Bu iki dijital para kendi eko sistemlerini oluşturmuş ve kendi gelirlerini elde ederek kendi çarkını döndürebilecek yeterliliğe sahip.
Onun dışında herhangi bir erc-20 token eth ağına transaction sağlamaktan başka bir işe yaramayacak gibi. Yani bir nevi eth için yakıt olarak kullanılıyor.
Böylece ETH için sürdürülebilir sistemin devamlılığı söz konusu oluyor.

Binance da bir erc-20 ama tx ile ETH'a katkısı olmadığı gibi kendi işini merkezi sistemi içerisinde kağıt kalem ile çözüyor :D diyebiliriz ve fee indirimi kullanıcıların tercihi bakımından kanıtlanmış, faydalı bir tercih modeli.

Kısaca BNB almalıyım çünkü fee indirimi var, insanlar Binance oldukça BNB alacak (şu anki fiyat alım için riskli :D) ya da ETH günümüzün tercih edilen ico platformu bu da (kontrat, ico, airdrop&bounty ya da kişisel token transferi) ETH talebi demek ve eko sistem devamlılığı.

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRBh5W91eEqgd5bs5R3KL1bXTkV1vvDXHy155U6Z6qiQB2l-Boh

Sizin ekstra olarak kendi tekerini döndürüyor, kendi kendine yetebilen gelir elde edebilen sisteme sahip ya da arza karşı insanların talebini oluşturmak için kazanç sistemine ve sürdürülebilir ekonomik modele sahip dediğiniz bir coin/token var mı?

#respect @EFS


Title: Re: Alternatif Coinler ve Ekonomik Yeterlilik Gerçekleri
Post by: nrttngnbz on March 12, 2019, 02:38:35 PM
başlık evet güzel fakat buradaki insanların genel olarak üzüm yemekten ziyade bağcıyı dövmeye çalıştıkları izlenimi gün geçtikçe artıyor bende.