Bitcoin Forum

Local => Polski => Topic started by: wwzsocki on May 15, 2019, 09:58:21 AMTitle: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 15, 2019, 09:58:21 AM
Cena Bitcoina, to aktualnie 8000$ i chyba wzyscy (oprócz mnie  ;)) przecierają oczy ze zdumienia i pytają: o co chodzi i co będzie dalej?

W każdym serwisie informacyjnym, jest masa różnych opinii i chyba tylko jedno co się zgadza, to to że wszyscy, już mówią o początku hossy na giełdzie krypto.
Niby jest tych dobrych wiadomości dużo wszędzie i to od dawna, pomimo wszystko cena BTC wystrzeliła niespodziewanie i tak naprawdę nikt nie wie dlaczego?

Ja sam szukałem jakiegoś potwierdzenia, tej ukrytej informacji, która wywołała ten gwałtowny skok ceny i to zaraz po bardzo złych wiadmomościach, o kasie jakiej brakuje w projekcie Tether, a dodatkowo hack na giełdzie Binance, gdzie wyparowało 40 milionów. Pomimo wszystko cena BTC urosła w przeciągu półtora miesiąca o 100%.
Czy to kolejna bańka?

Ja widzę tu, jak zwykle, kilka możliwych scenariuszy.

Pierwszy. Bitcoin do końca tygodnia dojdzie do 10000 i szybko po weekendzie, już w nowym tygodniu dobije do 12000. Jeżeli będzie wystarczająco dużo chętnych i wolumen wzrośnie o kilka razy od dzisiejszych, to wtedy jest duża szansa na prawdziwy bull run w startosferę.

Drugi. Bitcoin zostanie na 8000$ i przez dzień lub dwa pobalansuje na tym poziomie, wolumen będzie spadał i w końcu na weekend lub już w piątek cena też powoli zacznie spadać.

Trzeci. Już dzisiaj cena zatrzyma się na 8000 lub trochę spadnie do 7700$ i wolumeny będą dużo niższe niż w ostatnich dniach. Od jutra cena zacznie spadać drastycznie do poziomów 3000 w następnych 2 tygodniach.

Jest cała masa dobrych wiadomości i złych, ale te wszystkie najważniejsze jak Bakkt wydają się być faktem, pomimo wszystko wciąż są to tylko pogłoski i musimy czekać. Jeszcze do niedawna wszyscy były załamani i nikt nie przypuszczał, że Bitcoin może jeszcze odbić w przeciwną stronę (bad sentiment). Wszystko zdawałoby się potwierdzać nowy bull run, szczególnie dlatego, że mamy potwierdzony i to bez dwóch zdań "golden cross", który jest świętym gralem analizy technicznej i moim zdaniem potwierdzony tak mocno, tym wybiciem ceny, może sugerować scenariusz pierwszy lub czwarty.

Scenariusz czwarty.
Jesteśmy świadkami kolejnej potężnej manipulacji cenowej i nikt nie wie, jak długo cena będzie rosła lub kiedy bańka pęknie i cena zacznie spadać, jak kamień w przepaść.

Bardzo jestem ciekaw waszych predykcji co do ceny BTC, jak myślicie jesteśmy na początku niesamowitego bull run 'u.?Mam nadzieję, że to będzie nasz stały wątek do dyskusji o cenie BTC. Ja będę starał się aktualizaować regularnie, więc z góry przepraszam za możliwość zdublowanych postów  :D.

Nasza spełoczneść jest bardzo wysokiej jakośći ale wciąż niestety mała  ;).

Gorąco zapraszam do dyskusji, bo jesteśmy w bardzo ciekawym momencie na rynku krypto. Bańka pękła i po prawie 2 latach zapaści, coś zaczyna się dziać.

Po cichu wszyscy myślą o bull runie, aż do startosfery, ja jestem jednym znich. Zabijcie mnie a tak już mam i myslę, że Btc będzie kosztował milion dolarów kiedyś.


https://i.imgur.com/WIoXxHy.png

Tak wygląda BULL RUN  ;D ;D ;D ;D ;D


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on May 15, 2019, 10:27:22 AM
Mówi się, że obraz(ek) jest wart więcej niż tysiąc słów.

https://i.imgur.com/B8DMLY9.png

Obstawiam, że spadnie, bo mało czasu upłynęło od ostatniej górki, i większość osób już wie o istnieniu kryptowalut, a ostatni wzrost jest podejrzany.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 15, 2019, 10:58:19 AM
Nie śledziłem wolumenów dziennych Tether 'a ale Bitcoin ma większy o 4 razy jeśli się nie mylę od średniego dnia z ostatnich miesięcy.

Mam rację?

Jeżeli tak, to jak na razie powodów do zmartwień nie widzę. Potrzebny nam stale rosnący lub bardzo wysoki wolumen i cena powinna iść do góry.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on May 15, 2019, 11:03:14 AM
Tether podobnie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 16, 2019, 08:21:35 AM
Wolumeny coraz niższe i prawdopodobnie po dzisiejszym dniu zobaczymy czerwoną świecę na 24 godzinnym wykresie.

Myślę, że jedyna możliwość to wspierać się poziomami Fibonacciego jeżeli cena będzie spadać lub balansować w jakimś przedziale.

Dodatkowo obserwować wolumeny i inne wszkaźniki jak RSI.

https://i.imgur.com/tcXkHZZ.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Airbuxf on May 16, 2019, 10:14:18 AM
Myślę że jeszcze jest za wcześnie na powroty do poziomów 8-10k+ i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim. Druga sprawa że wciąż jest do upłynnienia cała masa BTC z mt goxa: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/ i to może przyhamować opcje na wzrosty w najbliższym czasie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on May 16, 2019, 02:57:35 PM
i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.

W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 16, 2019, 03:20:32 PM
i zaraz pojawi się jakiś negatywny news o jakimś ataku hakerskim.
W sumie to atak na Binance nie przełożył się jakoś widocznie na wahania cen.

Dokładnie atak na Binance nie przełożyłsię na zmianę w cenie BTC co więcej wystrzeliła do góry tak mocno zaraz po następnej bardzo złej wiadomości o braku miliardów dolarów w kasie projektu Tether (USDT).

Sugeruje to że jednak jesteśmy na początku bull run 'u, dodatkowo potwierdzony przez formację Golden Cross. Pożyjemy zobaczymy.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 16, 2019, 10:54:48 PM
Czyżby falstart? (Bull Trap)

https://i.imgur.com/bPof4mN.jpg

Za niski wolumen, jak na takie wybicie, porównując go do wcześniejszych.

https://i.imgur.com/eHY74sy.png

Co Wy na to?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 17, 2019, 05:31:03 AM
Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.

https://i.imgur.com/06m1u3R.png

Wstrzymałbym się z kupowaniem, bo możemy zobaczyć nawet cenę 4800 lub niższe jak spadek dzisiaj ustanowi  "lower low" 3cią dzienną świecą na czerwono.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on May 17, 2019, 10:40:46 AM
Jak przewidziałem:

10k in 48 hours please kind Pump Masters  :D

Time to sell some, a retracement to $6000-6500 or lower in...3...2...1. We're still in a bear market.

tak cena spadła. Ale racja, że póki co nic nie jest pewne, dla niektórych będzie to okazja, aby trochę tańszych BTC pokupować.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on May 17, 2019, 03:53:14 PM
Cena BTC bardzo ładnie sprawdza się na poziomach Fibonacciego i teraz jest najważniejszy moment tego spadku.

Cena osiągnęła ten poziom tylko na kilku giełdach a ruch ten nazwałbym bardziej "flash crash" niż dojście ceny do kluczowego poziomu i odbicie :). Zgadzam się z tym, że krótkoterminowo korekta może się pogłebiać.

Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?:) siekierą?

Ad. volumen. Podejrzewam, że słupki pod wykresem wyrażone są w bitcoinach. Słupek więc przy obecnej pompie może i wydaje się mniejszy ale może za nim stać kilkukrotnie większy kapitał. Poza tym prawdopodobnie jest to wolumen z 1 giełdy, której popularność mogła się zmienić w ciągu 5 lat.

https://i.imgur.com/OEJRGPN.png
Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017, ale i z tej perspektywy wolumen z końca bessy 2014 jest niezauważalny (260 mln vs 30 bil) - oczywiście jest to również niemiarodajne przez ilość sztucznego wolumenu jaki obecnie widzimy, ale pieknie obrazuje drugą stronę medalu (co kto widzi takie wnioski wyciąga).

Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$.

https://i.imgur.com/PMdUke5.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 17, 2019, 04:23:04 PM
Wszyscy wiemy, że bardzo rzadkie jest wybicie, już za pierwszym razem. Zazwyczaj są 3 próby i dopiero czwarta jest udana (jeżeli wogóle), szczególnie po takim mocnym spadku.

Oczywiście wszystko jest możliwe, ale raczej przetestujemy poziomy 6500 - 5500$ podczas tej korekty i będzie wtedy można myśleć dalej.

Dodatkowo Fear Index wystrzelił razem z ceną.

https://i.imgur.com/uBIZSmc.png

A tu aktualne dane z dzisiaj.

https://i.imgur.com/628ahHw.png

...Widać, że obecny wolumen jest większy od wolumenu z końca bańki 2017...

No właśnie dlatego nie używam wykresu wolumenu BTC z Coinmarketcap, bo jak wszyscy wiemy jest mocno oszukany. Sugeruje się wolumenem dla Coinbase. Uważam, że jest on prawdziwy, a serwis ten obsługuje rekordowe ilości klientów małych i dużych, czyli jest jak najbardziej miarodajny.

...Swoją drogą, to czym wycinałeś tą wklejkę ?:) siekierą?...

Tak to wyglądało, już poprawione, dzięki za zwrócenie uwagi.Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on May 17, 2019, 04:44:35 PM
Coinbase był jedną z niewielu giełd oferujących możliwość kupienia krypto za fiat w 2015. Obecnie większość posiada tą opcję do tego doszedł handel na dźwigni, na kontraktach na bitmexie, short, long... wiele się pozmieniało. Uważam, że o ile w 2015 coinbase mógł odpowiadać za większość handlu tak w 2019 odpowiada może za 5-10%? Ale tych postulatów pewien nie jestem bo na rynku jestem od 2017. Popraw mnie jeśli się mylę. Chodzi mi tylko o to, że wolumen tego odbicia nie jest aż tak nieproporcjonalny w stosunku do odbicia w 2015 a porównywanie go w centymentrach świeczek jest mało miarodajne.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 17, 2019, 04:59:56 PM
...Popraw mnie jeśli się mylę...

Nie chodzi tu o mierzenie wolumenów, a raczej o podparcie się o historyczne dane, bo jak wiemy wszystko zatacza kręgi i historia lubi się powtarzać.

Oczywiście, że wolumeny mogą być niższe, bo cena BTC jest wyższa i to o kilka tysięcy.

Pomimo wszystko jest szaleństwem, żeby nie wziąć pod uwagę historycznych ruchów ceny BTC i powiązanych z tym zachowań, na przykład: wolumenu.

Na dzień dzisiejszy, nie może on spadać aby cena rosła. Dlatego pisałem, że będę dokładnie obserwował wolumen i gdyby był taki sam albo rósł, to by było dobrze i duża szansa na dalszy ruch do góry.

Przy spadającym wolume i czerwonych świeczkach niestety wskazuje na "bull trap" i aktualną korektę. Dodatkowo mamy weekend, a jak wiemy cena BTC na weekendy lubi spadać.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 17, 2019, 10:29:58 PM
...Poza tym, jak już porównujemy bańki, to możliwe, że jesteśmy zupełnie w innym miejscu niż się wszystkim wydaje i czeka nas jeszcze z 2 lat rynku niedźwiedzia i zatrzymania ceny w okolicy 1000$...

To też jest bardzo możliwe i już jakiś czas temu zastanawiałem się nad tymi zależnościami. Mam świetny wykres, który przedstawia te zależności i prawdopodobny czas ich trwania w przyszłości.

https://i.imgur.com/dBxLrjo.jpg


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 18, 2019, 12:32:00 PM
Tygodniowy wykres dla ceny BTC na giełdzie Bitfinex wcale nie wygląda, aż tak źle. Powiem więcej wygląda całkiem dobrze i jeżeli, ta trzecia tygodniowa świeca zamknie się na zielono (nie ważne jaka długość), to nadal jest realna szansa na kontynuacje ruchu do góry i potwierdzenie definitywne początku rynku byków.

https://i.imgur.com/koxyc4Z.png

Jak narazie tygodniowy wygląda jak święto byków. Widzę tylko jedną czy dwie mikroskopowe czerwone świece, to tylko potwierdza mocny trend, a ta cała niepewność medialna dookoła tego szybkiego wzrostu ceny, może wskazywać na ostanią fazę niedowierzania czyli disbelieve. Najleppiej pokaże to wykres, patrzcie na ostatnią fazę i co widzicie jakieś podobieństwa w przebiegu poszczególnych faz?

https://i.imgur.com/FRDrUQq.jpg

Dzienny nie wygląda już tak kolorowo, conajmniej ostatnie whania ceny, ale nadal jest realna szansa na ruch do góry (jak i na dół  :D). Jesteśmy trochę tak zawieszeni pomiędzy, 50 na 50%. Nic się nie da zrobić, tylko czekać, posiłkować analizą techniczną i wiadomościami. Ja wykorzystuję Fibonnaciego, Stochastic, RSI, wolumeny, Bollinger Bands i kilka innych wskażników. Raczej nie jako dowód na podjęcie decyzji, a potwierdzenie dla obranej wcześniej strategii.

Dzienny wykres może nie napawa optymizmem ale też nie jest, aż taki zły. Myślę, że do poniedziałku coś powinno się wyjaśnić.

Podobieństwo do wykresu Psycholgy of Market Cycle powyżej uderzające. Szkoda, że nie dorysowali co będzie dalej   ;).

https://i.imgur.com/sPUPlAF.png

Pożyjemy zobaczymy  ;).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 19, 2019, 05:42:25 PM
Muszę powiedzieć, że dzisiejszy poranek to dla mnie taki szok, że kilkukrotnie sprawdzałem czy mi się przypadkiem nie wczytał stary, nieodświeżony wykres - było to dla mnie wieksze zaskoczenie niż wybicie z 3800 na  (jeślli brać pod uwagę sekwencję wydarzeń) 8000 włącznie - niestety nie miałem wcześniej czasu wgłębić się w temat, więc póki co odniosę się "w ciemno" do przyszlych scenariuszy..

1. Jeśli kurs utrzyma się na zbliżonych poziomach to znowu będzie bardzo ciekawie w kontekście kontraktów CME - szykuje się kolejna duuuża luka:
https://i.imgur.com/jdbtSax.png
2. Ichimoku - jeden ze wskaźników, który w backtestingu wykazywał największą skuteczność:
[img with=600]https://i.imgur.com/DWhxRTr.png[/img]
Weszliśmy w chmurę, przecięcie pro-wzrostowe - teoretycznie następny przystanek to górne ograniczenie chmury - czyli być może nawet 12.000, jeśli poszlibyśmy agresywnie... zresztą jeśli nie, a sentyment rynku się utrzyma to wg. Ichimoku wyjście z chmury również daje sporego "boosta" cenie...

Przy czym trzeba koniecznie zaznaczyć, że większość zwolenników Ichimoku dostosowuje pod rynek kryptowalut troszeczkę inne parametry - ja aż tak bardzo się nie wgłębiałem

3. Jako, że to jest temat o btc to tutaj pozostanę przy btc, zresztą alty teraz to tylko zmartwienie :P


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 19, 2019, 11:12:18 PM
Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynek byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 10000 potem 12000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  ;D ;D ;D ;D ;D

https://i.imgur.com/t7NFr58.png

Wyobraźcie sobie, że nie ma tej pierwszej bańki przed wyjresem od 2019r., to co wtedy byście powiedzeli o takim wykresie?
Bo ja kupiłem spowrotem na 7300$ BTC, bo przecież jakiaś straszna bańka się szykuje.

Pamiętajcie jak usłyszycie od taksówkarza, że trzeba kupować BTC, to właśnie wtedy trzeba sprzedawać. Z życia wzięte podczas ostatniej bańki.

W 2017 roku, tak do 10000$ było dość cicho o BTC, potem słyszałem w radiu jakieś tam pierwsze newsy przy 13000$. Jak było 15000$ to już w regionalnym radiu był codzienny program o canach krypto, a  od 17000$, to już BTC było wszędzie w każdym newsie i nie zapomnę jak dobiło do 21000$ i zaczęło już spadać ale odbiło jeszcze do góry i znowu było na 20000 przez dzień czy dwa i wtedy, to już wszyscy gadali o BTC, nawet w pracy na śniadaniu słyszłem dyskusje o aktualnej cenie pierwszej dziesiątki na coinmarketcap i w co inwestować. To już był koniec bańki.

Teraz jest cicho, nikt na ulicy o BTC jescze nie mówi jak podczas bańki 2017r.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 19, 2019, 11:19:01 PM
Koniec weekendu i Bitcoin dał nam odpowiedż. Rynrk byków 100% potwierdzony. Jeżeli jeszcze nie kupiliście BTC, ETH, LTC to radzę nie czekać bo jak zaczną teraz newsy podawać cenę BTC na pierwszych stronach i jako najważniejszą wiadomość FOMO zrobi swoje i zaraz będziemy na 12000 potem 15000$.

Tak wygląda tygodniowy BTC  ;D ;D ;D ;D ;D


Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse,
I nie zgodzę się również, żeby nie czekać na zakupy altów - tutaj tak na prawdę nawet na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc... jutro myślę też  będzie sądny dzień - listing LEO na bitfinex (aczkolwiek do końca nam to sprawy nie wyjaśni - musiałby się ten token znaleźć na innych giełdach żeby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona...)

W sumie też się wyjaśni czy moja teoria o zakupach wywołanych wzmocnionym weekendem fomo się potwierdzi ;)


https://www.youtube.com/watch?v=L0otYijxNbc

https://i.imgur.com/DGfg2s8.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 19, 2019, 11:39:00 PM
Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500

To rozumiem, że sugerujesz, że lepiej kupić BTC dopiero na 8500 lub wyżej?

...na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc...

Od trzech dni poszły mi w górę wysztkie alty o 45%. Wszystko się pompuje, a wolumen rośnie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cryptovigi on May 20, 2019, 06:01:00 AM
...
Od trzech dni poszły mi w górę wysztkie alty o 45%. Wszystko się pompuje, a wolumen rośnie.

Chyba nie wszystkie  ;) - chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 20, 2019, 07:30:04 AM
...chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...

Chyba mnie z kimś pomyliłeś nigdy nie miałem AGI tylko ATL, który skoczył właśnie o 100%.

No chyba, że jakieś śmieszne ilości z airdropa ale o takich tokenach lub monetach nie piszę jako o inwestycjach.Ja miałem na myśli SingularityNet i inne tokeny, które mam z airdopu i bounty.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on May 20, 2019, 08:28:19 AM

Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse

Też bym się nie spieszył. Jak dla mnie jest 90% szans na pojawienie się szansy na zakupy na niższych poziomach i 70% szansy na zakupy nawet przy 6000$. Puki co, to chłopaki wyciągnęli w niedzielę świeczkę tygodniową w górę dając sygnał bykom do wzrostów (wieloryby walczą o zamknięcie świeczek, bo wiedzą, że techniczni gracze zwracają na to uwagę. Walka o zamknięcie świeczek na każdym interwale widoczna jest gołym okiem) jednak zatrzymując się przed poprzednim szczytem... Jeszcze wszystko może się okazać. Lubicie porównywać się do poprzedniej bańki. Tam, po podobnych wzrostach, nastąpiło gwałtowne pęknięcie i spadek o 40%.  

https://www.youtube.com/watch?v=5dEnyQadYfc - gość ciekawe opisuje wykres jako sposób przekazania informacji przez wielkich graczy. Czyli rynki z punku widzenia wieloryba. (dot. wyciągania świeczki tygodniowej)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 20, 2019, 10:27:02 AM
ciach
Dzięki za opine. Właśnie o to chodzi, proszę o więcej. Wtedy będę wiedział co myślicie.

Jasne, że może być kilka scenarjuszy i to co mówisz, albo co mówi @Adamvp, czy @Cryptovigi to prawda. A co gorszą wszyscy możemy się mylić i okaże się jeszcze, że stanie się zupełnie coś innego i zaskakującego.

Ja jako perma bull widzę , to tak i mam nadzieję, że wykres będzie inny tym razem, bo mierzymy w 50000 lub 100000$ za BTC i skoki mogą szybsze i większe nawet przy niższym wolumenie, jeżeli Tether jest pod lupą.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cryptovigi on May 20, 2019, 11:24:49 AM
...chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...

Chyba mnie z kimś pomyliłeś nigdy nie miałem AGI tylko ATL, który skoczył właśnie o 100%.

No chyba, że jakieś śmieszne ilości z airdropa ale o takich tokenach lub monetach nie piszę jako o inwestycjach.Ja miałem na myśli SingularityNet i inne tokeny, które mam z airdopu i bounty.

A to sorry  ;D

Po prostu czytając jak je zachwalasz myślałem że faktycznie coś tam zainwestowałeś....

Ja kuż nie muszę kupować bo mam a wszystkim kto nie zna tego projektu to radze odrobić lekcje bo to jest tylko jedna z gałęzi tego niesamowitego startapu.

Takie właśnie projekty jak SingularityNET mają szansnę na wybicie nawet podczas takiego rynku bo pomysł jest innowacyjny jak sam internet swojego czasu.

Myślę że jest to jedyne trafne porównanie. SigularityNet to jak internet blockchaina. Jeżeli ktoś za mną nadąża.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 20, 2019, 01:24:05 PM
...chwaliłeś się że trzymasz AGI a ono w ostatnich dniach raczej nie zanotowało jakiegokolwiek ruchu w kierunku północnym...

Chyba mnie z kimś pomyliłeś nigdy nie miałem AGI tylko ATL, który skoczył właśnie o 100%.

No chyba, że jakieś śmieszne ilości z airdropa ale o takich tokenach lub monetach nie piszę jako o inwestycjach.Ja miałem na myśli SingularityNet i inne tokeny, które mam z airdopu i bounty.
'


A SingularityNet  to nie przypadkiem AGI  teraz? :P

 Co do btc to patrząc po zachowaniu altów można się spodziewać,  że tym razem zjedziemy na prawdę mocno - nie wiem czy to będzie już oznaczać całkowity odwrót -
ja osobiście uważam, że kupowanie BTC na dłużej co najmniej póki nie zamknie się luka z CME (coś kolo 7100 jak dobrze kojarzę) to jest po prostu czysty hazard


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 20, 2019, 03:34:36 PM
A SingularityNet  to nie przypadkiem AGI  teraz? :P...

Z tego co wiem SingularityNet jest zlożone, a conajmniej było z kilku Singularity tokenów. Później przestałem ich tak blisko obserwować, jak straciło na wartości.

Mam ich trochę z bounty i airdropa ale dalej widzę SingularitNet jako opis tokena w Etherscan. Nie wiem, może był jakiś swap, albo AGI to jeszcze jakiś dodatkowy token w projekcie Singularity, albo jeszcze coś innego.

Jak ktoś się dokładniej orientuje to proszę o wyjaśnienie, a ja się biorę za szukanie info na ten temat w międzyczasie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 20, 2019, 06:46:44 PM
@wwzoscki a to nie jest czasem tak, że po prostu zmienił się ticker tego tokena? chociaż ja akurat postawiłem na nie tego Singularity (DTV, aktualnie Breaker) więc niestety projekt SingularityNET mnie ominął.. ale o nim może w dziale o altach,

Tymczasem btc znowu zachowało się tak, że człowiek nie wie co to cholerstwo zrobi - zostały zanegowane wszystkie jednoznaczne przesłanki do ruchu w którąś stronę, przynajmniej jeśli chodzi o moje "mierniki" więc obawiam się, że będę zmuszony zawiesić moją aktywność w tym wątku...

Chciałbym jedynie przypomnieć o mojej obserwacji (może komuś się zechce pogłębić analizy...)

https://i.imgur.com/hQ4kgX4.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on May 20, 2019, 08:52:19 PM
Ja na razie obstawiam, że to pułapka na byki :) Ale tylko 3:2, ręki (palca też) nie dałbym sobie uciąć co będzie dalej.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 20, 2019, 11:06:20 PM
Tak, tak misternie usnuta pułapka, że muszę powiedzieć, nawet znajomy z kilkunastoletnim doświadczeniem w tradingu (z czego na krypto od 5lat) się już parę razy dał w nią złapać, dlatego ja staram się na ile to możliwe trzymać z dala od spekulacji (choć lepiej by pasowało tu powiedzieć manipulacji - np. dzisiaj po raz kolejny przełożono decyzje w sprawie ETF podczasgdy w zeszłym roku było wyraźnie powiedziane, że ten termin majowy to jest ostateczny) i weź tu człowieku cokolwiek wydedukuj, skor "rozgrywający grają znaczonymi kartami"  ???


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on May 21, 2019, 07:19:34 AM
Tak, tak misternie usnuta pułapka, że muszę powiedzieć, nawet znajomy z kilkunastoletnim doświadczeniem w tradingu (z czego na krypto od 5lat) się już parę razy dał w nią złapać, dlatego ja staram się na ile to możliwe trzymać z dala od spekulacji (choć lepiej by pasowało tu powiedzieć manipulacji - np. dzisiaj po raz kolejny przełożono decyzje w sprawie ETF podczasgdy w zeszłym roku było wyraźnie powiedziane, że ten termin majowy to jest ostateczny) i weź tu człowieku cokolwiek wydedukuj, skor "rozgrywający grają znaczonymi kartami"  ???
Zgadza się. Poker znaczonymi kartami = trading. Ale zobacz, że mieliśmy 2 negatywne newsy (przełożenie ETF na dalszy termin z terminu, który miał być ostateczny) a kurs dalej przy 8000$. Według mnie pokazuje to siłę. Choć z drugiej strony newsy te nie były głośno przestawiane w mediach (nawet branżowych). Jakbyś nie napisał tego tutaj to bym nie wiedział.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 21, 2019, 08:24:11 AM
...mieliśmy 2 negatywne newsy (przełożenie ETF na dalszy termin z terminu, który miał być ostateczny) a kurs dalej przy 8000$. Według mnie pokazuje to siłę...
Tak, tak misternie usnuta pułapka...
Ja na razie obstawiam, że to pułapka na byki :) Ale tylko 3:2, ręki (palca też) nie dałbym sobie uciąć ...

Bardzo dziękuję za wszystkie posty.

To daje jakiś wgląd w aktualny sentyment co do kursu BTC.

Zapraszam wszystkich do podzielenia się swoją opinią na temat aktualnej ceny BTC i najbliższej przyszłości.

To jest bardzo ciekawe, ile osób, tyle opinii.

Jak na razie większość uważa aktualny skok ceny za "bull trap" i radzi poczekać.

Czy Ty też tak uważasz?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 21, 2019, 10:40:26 AM
...nie jest czasem tak, że po prostu zmienił się ticker tego tokena?...

No i dokładnie tak jest zmienił się ticker. To widzę aktualnie w portfelu, którego użyłem do airdropu SingularityNet:

https://i.imgur.com/mKsABrZ.png

Już od dawna zabieram się do odświerzenia wiadomości o projektach, których tokeny i monety trzymam ale jakoś nie mogę się zebrać kiedy tak ciągle lecą na dół.

Monitoruje oczywiście tylko największe inwestycje.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 21, 2019, 11:00:17 AM
Jak napisałem wstrzymuje sie na jakis czas od wypowiadania sie na temat kursu btc w ujęciu liczbowym, natomiast  ciekawe pytanie zostało zadane na jednym z polskich kanałów (CyberKrypto): czy w tym roku będzie  nowe low na btc i co ciekawe wyniki rozkładaja się w zasadzie prawie po równo  ???


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 21, 2019, 11:16:46 AM
...pytanie zostało zadane na jednym z polskich kanałów (CyberKrypto): czy w tym roku będzie  nowe low na btc i co ciekawe wyniki rozkładaja się w zasadzie prawie po równo  ???

Ja jako perma bull odpowiem tak, to nawet dobrze jak zobaczymy jeszcze tanie BTC, bo to już będzie naprawdę ostatnia okazja, żeby kupić je w takich cenach  ;).

A tak na poważnie, to oczywiście jako świadomy inwestor z dużym doświadczeniem zdaję sobie sprawę, że nic nie jest pewne i za parę dni możemy zobaczyć nowy LOW dla BTC.
Jedynym rozwiązaniem będzie w miare wcześnie sprzedać i zacząć grać na spadki na giełdzie Bitfinex. Póżniej kupić podczas akumulacji i czekać na skok kursu.

Aktualnie kupiłem dość tanio, bo po 6850$ tak, że jest jeszcze czas na cięcie strat. Miałem wogóle nie sprzedawać na swingach ale po dłuższym zastanowieniu doszedłem do wniosku: "a dlaczego nie?".

Spadki cen po wzwyżkach są oczywiste i zawsze można dorobić parę ładnych procent. Przecież to było oczywiste, że w końcu cena musi trochę spaść i jak zaczęło od 8500$, to głupotą byłoby nie sprzedać a wahnięcie w cenie było o około 2000$. Dodatkowo teraz, już nie poce się podczas spadków (tak jak w zeszłym roku), tylko czekam spokojnie na najniższą cenę, żeby znowu kupić, a to zupełnie inne czekanie, jak w strategii HODL podczas spadków z obgryzionymi palcami do kości  ;).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: patgra9999 on May 21, 2019, 04:48:55 PM

Tak wygląda tygodniowy BTC  ;D ;D ;D ;D ;D

[/quote]

Z tym potwierdzeniem to ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry, niemniej są na to wielkie szanse,
I nie zgodzę się również, żeby nie czekać na zakupy altów - tutaj tak na prawdę nawet na tych dużych altach możemy mięć cofkę pod wpływem koncentracji kapitału na btc... jutro myślę też  będzie sądny dzień - listing LEO na bitfinex (aczkolwiek do końca nam to sprawy nie wyjaśni - musiałby się ten token znaleźć na innych giełdach żeby sprawa została jednoznacznie wyjaśniona...)

W sumie też się wyjaśni czy moja teoria o zakupach wywołanych wzmocnionym weekendem fomo się potwierdzi ;)


https://www.youtube.com/watch?v=L0otYijxNbc

https://i.imgur.com/DGfg2s8.png
[/quote]


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 21, 2019, 06:31:54 PM
...ja bym się jeszcze aż tak nie spieszył  myślę, że do tego potrzeba przebicia 8500 i retestu tego poziomu od góry...

Dzięki za podzielenie się opinią na temat ceny BTC i jej najbliższej przyszłości.

...W sumie też się wyjaśni czy moja teoria o zakupach wywołanych wzmocnionym weekendem fomo się potwierdzi ;)...

Jednak nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi? O jakiej teorii zakupów podzas FOMO wekendu piszesz?

Przecież, to jest pierwszy post z tego konta, a może napisałeś coś wcześniej i zostało usunięte?
Po kolejnym przeczytaniu tego posta doszedłem do wniosku, że jakiś nowy użytkownik źle użył quote i to nie jest jego odpowiedź, tylko nieudany cytat mojego i @Adamvp posta.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 21, 2019, 07:16:48 PM
...pytanie zostało zadane na jednym z polskich kanałów (CyberKrypto): czy w tym roku będzie  nowe low na btc i co ciekawe wyniki rozkładaja się w zasadzie prawie po równo  ???Aktualnie kupiłem dość tanio, bo po 6850$ tak, że jest jeszcze czas na cięcie strat. Miałem wogóle nie sprzedawać na swingach ale po dłuższym zastanowieniudoszedłem do wniosku: "a dlaczego nie?".

Spadki cen po wzwyżkach są oczywiste i zawsze można dorobić parę ładnych procent. Przecież to było oczywiste, że w końcu cena musi trochę spaść i jak zaczęło od 8500$, to głupotą byłoby nie sprzedać a wahnięcie w cenie było o około 2000$. Dodatkowo teraz, już nie poce się podczas spadków (tak jak w zeszłym roku), tylko czekam spokojnie na najniższą cenę, żeby znowu kupić, a to zupełnie inne sampoczucie, jak w strategii HODL podczas spadków. O dziwo idzie mi całkiem dobrze.


Oj  no nie wiem..  sa i tacy ktorzy sprzedali po wzroscie z 3800 na 5400 (bo po takim wzroscie przeciez musi byc korekta  ;-) wiemy dobrze  co sie stalo pozniej...
 No i wiemy ze btc potrafil urosnac z 6K na 20 w kilka tygodni (nie mówiac juz o kierunku przeciwnym)


A te wypowiedzi, które komentujesz w ostatnim poście to sa moje - tylko widocznie cos sie musialo popsuc z cytowaniem  ::)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 23, 2019, 08:25:04 AM
Właśnie czytam różne newsy, że giełdy odnotowują rekordowe wolumeny wyższe niż podczas bańki 2017 roku. Nie tylko zwykłe giełdy ale także instytucjonalni posrednicy.

Szybko wymienię Binance i CME, po jednym przykładzie dla obu rodzaji.

https://i.imgur.com/sPWn2xd.jpg

Moim zdaniem, to wszystko przemawia, za potwierdzeniem rynku byków.

Poczekamy zobaczymy.

https://i.imgur.com/1wlyM03.png


https://cryptopotato.com/binance-records-order-volume-higher-than-2017-bull-run/
https://www.investinblockchain.com/institutional-traders-mark-record-btc-and-eth-volumes-on-derivative-exchanges-report-says/


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on May 23, 2019, 09:07:49 AM
Właśnie czytam różne newsy, że giełdy odnotowują rekordowe wolumeny wyższe niż podczas bańki 2017 roku. Nie tylko zwykłe giełdy ale także instytucjonalni posrednicy.

I jak to się ma do tego stwierzenia ?:)

Za niski wolumen, jak na takie wybicie, porównując go do wcześniejszych.

Każdy widzi coś innego. Na niewielu rynkach da się analizować wolumen obecnie. Poważnie. Nawet na regulowanych giełdach nie wiesz, czy ktoś nie zapakował kontraktów lub opcji (czego nie zobaczysz na wolumenie akcji) w przeciwnym kierunku i nie potrzyma ich do wygaśnięcia (nie zobaczysz wolumenu wychodzącego).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 23, 2019, 09:24:07 AM
I jak to się ma do tego stwierzenia ?:)
Za niski wolumen, jak na takie wybicie, porównując go do wcześniejszych.
No trochę się ma, bo tamten post, jest sprzed tygodnia, a tydzien na giełdach krypto to jak miesiąc na giełdach Fiat  ;).

A to są najświeższe newsy, sprzed dosłownie kilku godzin.

Nie zmienia, to faktu, że zapewne masz rację, bo faktycznie nigdy nie będziemy mogli zobaczyć dokładnych wolumenów, gdyż jest to mission impossible po prostu, czyli niewykonalne.

Ale takie newsy dają pogląd, na to co się dzieje. Lub próbują pompować rynek, fake newsami, po spadkach tokenów z ostatnich ICO.

Już sam nie wiem, im dłużej nad tym myślę, tym głupszy jestem.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 23, 2019, 03:30:50 PM
Tymczasem jeśli chodzi o bieżący kurs to cena jak magnes dąży do zamknięcia luki CME (~7100USD)
Natomiast wczoraj mi przyszedł na newsletter dosyć ciekawy artykuł:
https://weisscrypto.com/en/article/coming-next-bitcoin-correction-and-best-buying-opportunity-since-2015
TL;DR Przed startem każdej bańki po początkowym wybiciu była najpierw korekta znosząca kilkadziesiąt procent wzrostów.
(Ja osobiście perspektyw na bańkę teraz nie widzę, ale jeśli ktoś i tak jest "bykiem" to myślę, że może być spokojny nawet jeśli spadniemy znacznie pod te 7100)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 23, 2019, 03:46:07 PM
Cały czas obserwuje (chyba jak wszyscy) wykres BTC i próbuję jakoś przewidzieć kolejny ruch i już jakiś czas temu wyrysowałem takie coś i jak na razie się sprawdza.

Pytanie tylko wybije na dół, czy do góry?

Po ostatnich wiadomościach o drastycznie rosnących wolumenach, skłaniam się coraz bardziej do wybicia w górę (mam nadzieję  :D).

https://i.imgur.com/7SdCEWg.png

Wygląda to dobrze i przypomina mi zachowanie ceny właśnie z bańki 2017 roku, kiedy rysowałem co chwię nowe, bardziej pionowe trendy.

Co Wy na to?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 23, 2019, 04:51:37 PM
@wwzoscki, ja bym absolutnie nie wykluczał z analizy poziomów kiedy ostatnio btc było w aktualnych rejonach (czyli ~8000k , czyli bodajże lipiec 2018) - myślę, że taka retrospekcja również mogłaby dopomóc skuteczności bieżących przewidywań. W sumie wystarczyłoby tylko stwierdzić czy mamy "replay" czy wręcz przeciwnie - odwrotność tamtej sytuacji :D


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 24, 2019, 03:25:41 PM
Tygodniowy wykres ceny BTC zaczyna wyglądać coraz lepiej i jeżeli ta ostatnia świeca zamknie się powyżej ceny 8300$ i na zielono, wtedy nie będę już miał żadnych wątpliwosci,że bull market się zaczyna.

https://i.imgur.com/Q5WVO1j.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 25, 2019, 02:14:43 PM
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym traderem (on opiera się głownie na PA) i mówi, że faktycznie układ i zachowanie ceny wyglądają zdecydowanie prowzrostowo.
Aczkolwiek on aktualnie bez pozycji - jednak te spadki siedzą jeszcze ludziom w głowach - więc ja uważam, że możemy się pobujać jeszcze trochę (najlepiej w rejonach 7500-8500), żeby te "spadki z tych głów ludziom wyparowały" - kiedyś czytałem, że ludzkiej psychice trzeba ok. 2lat, żeby zapomnieć o przykrych doświadczeniach (tylko, że tu akurat jest ryzyko, że się klimat ogólnorynkowy - globalno-gospodarczy do tego czasu popsuje :/)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 25, 2019, 06:31:50 PM
...ja uważam, że możemy się pobujać jeszcze trochę (najlepiej w rejonach 7500-8500), żeby te "spadki z tych głów ludziom wyparowały" - kiedyś czytałem, że ludzkiej psychice trzeba ok. 2lat, żeby zapomnieć o przykrych doświadczeniach...

Tyle właśnie miał trwać w przybiżeniu ten spadek, czyli około 2 lat. To jest jedyne, co mnie martwi w tej chwili, oprócz braku potężnie wysokiego wolumenu oczywiście  ;D, bo każdy trejder musi pamiętać, żeby podążać za kasą a wolumen właśnie, jest to podstawowy i pierwszy wskażnik, którym powinien się wspierać. Później cała reszta, żeby potwierdzić i doszlifować strategię.

https://i.imgur.com/dBxLrjo.jpg

Tu na tym wykresie widzimy, jak każdy kolejny, bull i bear market, wydłuża się wykładniczo i teraźniejszy powinień mieć 665 dni, czyli jakieś 2 lata. Sugeruje to jednak, że aktualnie jesteśmy, o pół roku za wcześnie z tym startem bull runu. Pożyjemy zobaczymy nic się nie da zrobić.

Dodatkowo, jeżeli chodzi o sentyment, to ci wszyscy załamani i nie wierzący w start bull runu trejderzy, to dla mnie kolejne porwierdzenie, że jesteśmy w fazie właśnie niedowierzania czyli DISBELIEF

https://i.imgur.com/FRDrUQq.jpg

Z drugiej strony, nie można do końca i aż tak dokładnie, się tymi wykresami sugerować, tylko może lepiej pamiętać, że rynek porusza się falowo i po każdym spadku musi być hossa.Co to jest PA?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 26, 2019, 11:05:00 PM
PA = Price Action
BTW Znajomy pisał po tym wybiciu że 9000 powinniśmy zobaczyć nawet do jutra, a docelowo możliwe jest nawet 12k usd (!)

W sumie co martwi:
To wybicie zostało zrobione w dużej mierze na dźwigni:


(im wyższa liczba tym więcej chętnych na longi 0,375% to maks)
//https://coinfarm.online/rank/funding.asp


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 30, 2019, 06:21:20 PM
Czekając na wyrok i przy okazji, żeby cała nasza lokalna społeczność nie cierpiała przez moja głupotę, postanowiłem podzielić się z Wami ostatnią analizą ceny BTC.

Chociaż tak sie mogę odwdzięczyć za wszystko.

Jeżeli jeszcze nie kupiliście przy 5000, 7000 czy 8000$, to teraz jest chyba ostatni moment dla spekulantów, żeby wejść niżej ale ryzykownie, bo zwsze może być wybicie dołem z trędu i spadek.
W co jako perma bull oczywiście nie wierzę ale zawsze warto mieć, to na uwadze, bo zbliża się weekend a BTC weekendów nie lubi.

https://i.imgur.com/MealfqF.png

W przypadku spadku cena powinna utrzymac sie w granicach 8000$ przed kolejnym ruchem (miejmy nadzieję do góry). Natomiast jeżeli scenariusz się potwierdzi, będzie kontynuacja trendu i znowu wybicie do góry, to następny przystanek conajmniej na 9500$.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 30, 2019, 08:41:21 PM
Ojojoj @wwzoscki - to co tu wyrysowałeś to jest klin zwyżkujący - który w większości wypadków kończy się wyjściem dołem.
Dodatkowo charakter spadku jest bardzo, bardzo nieciekawy - bardzo duży wol - relatywnie przypomina spadek po odbiciu do 17,2k USD.
No i reakcja altów - typowa dla kontynuacji downtrendu.
No i jeszcze jeden czynnik - fakt, że nikt się tego nie spodziewał (łącznie z moimi znajomymi pro-traderami; oni prognozowali zjazd o podobnym charakterze, ale co najmniej po przebiciu 9300)  :(


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 30, 2019, 09:50:43 PM
...to jest klin zwyżkujący - który w większości wypadków kończy się wyjściem dołem...

Nie długo trzeba było czekać na potwierdzenie predykcji @Adamvp i BTC spadło do 8000$ w kilka godzin.

No i testujemy opór na 8000$. Jakie przypuszczenia dalsze spadki?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 31, 2019, 09:46:22 AM
To nie była moja predykcja, niestety dałem się zwieść temu gadaniu o bull markecie itd. największy spadek jaki dopuszczałem to była korekta wybicia do ~8600. W tej sytuacji niestety wygląda na to z prawdopodobieństwem 60:40, że mieliśmy już górkę... 
Chociaż jest małe światełkow tunelu - longi na bitmexie zostały wykoszone: https://coinfarm.online/rank/funding.asp (neutral rate), tyle że nie ma też zbytnio shortów, które dałyby paliwo do wzrostów (short squeeze)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on May 31, 2019, 10:36:06 AM
BTC aktualnie ustanowiło sobie nowy trend i walczy. Zobaczymy może się podniesie (ja tak uważam). A jak nie,, to znowu będziemy testować opór na 8000$ i po wybiciu dołem, następny słaby opór jest na 7500$. Mi to tak wygląda jak by RSI miało jeszcze raz delikadnie opaść, czyli cena też do 8000$ (wtedy myślę dokupić) i zacznie cena rosnąć razem z RSI. Albo wypali zaraz w jedną albo drugą stronę, dlatego siedzę i czekam. Ustawiłem alarm na 8300$.  Trochę brakuje mi wolumenu i to na wszystkich giełdach ale poczekajmy może coś się zmieni.

https://i.imgur.com/MrIFpX0.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on May 31, 2019, 11:39:45 AM
Niby mówi się  "do trzech razy sztuka", ale mówi się  też "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki"... 

A jakby nie bylo to juz w aktualnym cyklu mielismy te spadki wyciągane w zaskakujacy sposób  (wystarczy wspomnieć  ruch z 8200 na 6900/6200 i z powrotem) , z każdym kolejnym razem taki scenariusz wydaje sie jednak coraz mniej prawdopodobny.
A jeszcze mamy te luki CME niepozamykane..  nie nastraja to zbyt pozytywnie niestety :( choc wiadomo wzrosty nie sa calkowicie przekreslone...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 01, 2019, 07:31:28 PM
Cena BTC utrzymała się w trendzie i prze do przodu. Jestem ciekaw czy tymrazemprzebije barierę 9000$?

https://i.imgur.com/EIhzYoz.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 01, 2019, 11:11:58 PM
Początkowo myślałem, że to byłoby zbyt oczywiste, żeby teraz cena wróciła do wzrostów w kierunku 10k, do tego nie pasował mi pomysł, żeby po raz kolejny spełnił się scenariusz z dużym spadkiem i następującym po nim powrotem zakończonym wybiciem  ale przypomniało mi się takie powiedzenie:
"byki wchodzą po schodach, a niedźwiedzie skaczą z  okien" - moze coś  w tym jest?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cryptovigi on June 02, 2019, 05:55:49 PM

Jako, że jakimś cudem udało mi się wygrać konkurs na predykcję czuję się upoważniony do napisania czegoś również w tym wątku  ;) - nie wydaje się wam, że zbliża się pora żeby po takich ostrych wzrostach strząsnąć trochę towarzystwa, które załapało się na te wzrosty 100 - 200 % przed kolejnym rajdem na kolejne poziomy?Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 02, 2019, 08:34:40 PM
@cryptovigi w sumie to wypadało, żeby była korekta już po rajdzie z 3800 na 5000+ i jakoś długo tej korekty nie było :P
Więc na 'wypadałoby' ja bym prawdopodobieństwa nie opierał, ale za to:
Na Bitmex https://coinfarm.online/rank/funding.asp <- znowu nam wybiło dośc wyraźnie ponad neutral:
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 03, 2019, 08:55:32 AM
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...

Mógł byś wytłumaczyć o co chodzi z tą tabelką i jak ja czytać?

Resztę rozkminiłem na tej stronie i przyznam, że bardzo ciekawe ale tego powyżej nie rozumiem.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 03, 2019, 10:11:40 AM
Z moich obserwacji wynika, że im większy procent tym wzrosty są mniej trwałe...

Mógł byś wytłumaczyć o co chodzi z tą tabelką i jak ja czytać?

Resztę rozkminiłem na tej stronie i przyznam, że bardzo ciekawe ale tego powyżej nie rozumiem.

Wykres pokazuje ile trzeba płacić dziennie za pożyczanie BTC od innych do margin tradingu. Po drodze bitfinex zgarnia też z tego co pożyczkodawca zarobi 15% dla siebie.

Lepsze wykresy: https://bfxrates.com/


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 03, 2019, 11:54:49 AM
To akurat bitmex* dla mnie to jest po prostu, nie wchodząc w szczegóły  techniczne  wyznacznik mówiący o tym w którą  stronę gra większość. A jak dobrze wiemy większość nie może mieć  racji przez cały czas - do tego im większe pieniądze na lewarze w jedna stronę tym bardziej rośnie pokusa aby te SL sprawdzić w ten sposób wywołując lawinę /wystrzał na skutek kaskady stopów i inkasując potężny zysk.
Jak widać po raz kolejny ten wskaźnik (jego wzrost) skorelował z ruchem ceny (spadkiem)..


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 03, 2019, 03:34:01 PM
Czyli na chłopski rozum im wykres krótszy tym pożyczki droższe i większa szansa na wzrosty a gdy sytuacja odwrotna czyli pożyczki tanie, to raczej szykujemy się na spadki?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 03, 2019, 03:45:54 PM
Wszystkie znaki na niebie I na ziemi wskazują, że konflikt sino-amerykański zaczyna powodować spore spadki na giełdach.

Biorąc pod uwagę to, że w USA jest recesja co każde 7-10 lat, a ostatnia przypadła na lata 2008-2009 - istnieje realna szansa na kolejną recesję w tym lub przyszłym roku.

Historycznie w wypadku recesji bezpieczną przystanią były kamienie I metale szlachetne, które bardzo zyskiwały wtedy na wartości.

W 2008-2009 nie było Bitcoina mającego jak obecnie status "cyfrowego złota".

Do tego ceny elektroniki pójdą znacząco w górę z racji tych zakazów importu/eksportu metali ziem rzadkich, więc to przełoży się na koszty kopaczy.Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on June 03, 2019, 03:48:52 PM
Czyli na chłopski rozum im wykres krótszy tym pożyczki droższe i większa szansa na wzrosty a gdy sytuacja odwrotna czyli pożyczki tanie, to raczej szykujemy się na spadki?

Tu jest wiele zależności. Do końca nie jestem pewien, czy można to tak jednoliniowo podsumować. Bardziej powiedziałbym, że przy ekstremach można oczekiwać ataków w przeciwnym kierunku. Jest to jednak krótkoterminowa zmiana kierunku (coś jak dump z 9000 na 8000, czyli zapakowanie się w shorty nasycając nahypowany rynek wybiciem nowego kluczowego poziomu, a potem przejechanie ich o 2 wsparcia w dół zamykając stopy i przelewarowane longi zamykając trade po godzinie na pięknym zysku z shorta). Jednak to wykres jak każdy inny. Zawsze może być kolejne ATH :)

Jak pożyczki sa tanie, tzn. że nikt nie chce pożyczać. Mało kto shortuje. Większość pakuje longi a jak wiadomo większość się myli.

snip.
Tak. To najciekawsze, co może czekać rynek krypto. Tu co inwestor to opinia. Jedni uważają, że w takich czasach opuszcza się wysoko ryzykowne walory (akcje) i przechodzi o bezpiecznych przystani (dolar, surowce). Bitcoin więc skazany jest na porażkę.
Z drugiej jednak strony bitcoina jeszcze nigdy nie było a powstał przecież w formie protestu po kryzysie z 2008. Może kolejny kryzys przypomni inwestorom do czego miał służyć bitcoin (ucieczki od fiatów, rządów, FEDu) i spowoduje to kolosalne wzrosty?


Co do kwestii zwiększonych kosztów kopaczy. hmmm. Bardzo ciekawe jak to wpłynie. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że raczej nieznacząco, ale ciekawi mnie wasze zdanie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 03, 2019, 03:52:06 PM
https://www.bitmex.com/app/perpetualContractsGuide#funding
Quote
Funding Rate Calculations

The Funding Rate is comprised of two main parts: the Interest Rate and the Premium / Discount. This rate aims to keep the traded price of the perpetual contract in line with the underlying reference price. In this way, the contract mimics how margin-trading markets work as buyers and sellers of the contract exchange interest payments periodically.

itd.

@Tytanowy Janusz - tutaj przeoczyłeś w odniesieniu do tego wklejonego przeze mnie wykresu ratio z Bitmexa, że fundix może przyjmować wartości między -0,35% a +0,35%
Gdzie przy ujemnych kwotach to shorty płacą longom.. Poza tym bardzo ładnie ująłeś mechanizm

PS. Nie zapominajmy tylko przypadkiem o tym,  że Bitmex nie jest jedyną giełdą (jakkolwiek jego znaczenie jest duże)(..) zaczyna powodować spore spadki na giełdach.
(..)

Historycznie w wypadku recesji bezpieczną przystanią były kamienie I metale szlachetne, które bardzo zyskiwały wtedy na wartości.

W 2008-2009 nie było Bitcoina mającego jak obecnie status "cyfrowego złota".

No i tutaj nie do końca bym się zgodził - wg mnie na wycenę btc składają się dwa czynniki - taki dualizm korpuskularno-falowy :P  ma tu miejsce:
Z jednej strony traktowałbym kryptowaluty jako inwestycje w rodzaju loterii - a kiedy człowiekowi łatwiej wydać pieniądze na loterie? Wg mnie wtedy kiedy łatwo je zarobił -w  większej skali całej gospodarki będzie to sytuacja tzw "taniego pieniądza" - a jeśli dojdzie do negatywnych procesów geo-politycznych prowadzących do wzrostu kosztu pieniądza na skutek zwiększania stóp procentowych i innych zjawisk i decyzji.

Z drugiej strony to co pisaliście - cyfrowe złoto - i tutaj im większe napięcie tym lepiej dla bitcoina...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 03, 2019, 05:15:05 PM

Tak. To najciekawsze, co może czekać rynek krypto. Tu co inwestor to opinia. Jedni uważają, że w takich czasach opuszcza się wysoko ryzykowne walory (akcje) i przechodzi o bezpiecznych przystani (dolar, surowce). Bitcoin więc skazany jest na porażkę.
Z drugiej jednak strony bitcoina jeszcze nigdy nie było a powstał przecież w formie protestu po kryzysie z 2008. Może kolejny kryzys przypomni inwestorom do czego miał służyć bitcoin (ucieczki od fiatów, rządów, FEDu) i spowoduje to kolosalne wzrosty?


Co do kwestii zwiększonych kosztów kopaczy. hmmm. Bardzo ciekawe jak to wpłynie. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że raczej nieznacząco, ale ciekawi mnie wasze zdanie.


W wypadku kryzysu w USA dollar też znacząco powinien stracić na wartości (pytanie brzmi - czy pociągnie za sobą inne waluty), szczególnie, że może się okazać iż znowu będą drukować setki bilionów dolarów. Potencjalny punkt dla BTC.
Jeżeli koszty nowych koparek oraz ich dostępność ulegną rażącej zmianie (jak najbardziej możliwe), a do tego rządy mogą chcieć się załapać na kawałek tortu przez podatek "koparkowy" (choćby oficjalnie na rzecz walki z klimatem) lub płatne licencje na kopanie - koszty własne kopaczy mogą ulec drastycznym zmianom.


No i tutaj nie do końca bym się zgodził - wg mnie na wycenę btc składają się dwa czynniki - taki dualizm korpuskularno-falowy :P  ma tu miejsce:
Z jednej strony traktowałbym kryptowaluty jako inwestycje w rodzaju loterii - a kiedy człowiekowi łatwiej wydać pieniądze na loterie? Wg mnie wtedy kiedy łatwo je zarobił -w  większej skali całej gospodarki będzie to sytuacja tzw "taniego pieniądza" - a jeśli dojdzie do negatywnych procesów geo-politycznych prowadzących do wzrostu kosztu pieniądza na skutek zwiększania stóp procentowych i innych zjawisk i decyzji.

Z drugiej strony to co pisaliście - cyfrowe złoto - i tutaj im większe napięcie tym lepiej dla bitcoina...


Przy obecnym dziennym obrocie BTC wystarczy, że kilku dużych inwestorów część portfolio przerzuci z giełdy na kryptowaluty i bitcoinmania rozgorzeje. Media głównego nurtu będą miały o czym opowiadać na okrągło, powodując dalszą panikę na giełdach wśród zwykłych zjadaczy chleba i promując przerzucanie się na kryptowaluty, które zaczynają bić własne historyczne rekordy.
I tutaj nieco czarnowidztwa. Bardzo możliwe jest, że mając z jednej strony kryzys, a z drugiej strony obywateli którzy z $3500 za 1 BTC mają $30000+ zysku, wprowadzi się dedykowany podatek od BTC (coś podobnego do podatku bankowego na Cyprze podczas ostatniego kryzysu).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 03, 2019, 05:31:59 PM

W wypadku kryzysu w USA dollar też znacząco powinien stracić na wartości (pytanie brzmi - czy pociągnie za sobą inne waluty), szczególnie, że może się okazać iż znowu będą drukować setki bilionów dolarów. Potencjalny punkt dla BTC.
Nie jestem do końca przekonany czy będzie dodruk - myślę że jedną z przyczyną kryzysu będzie właśnie konieczność ograniczenia dodruku
Jeżeli koszty nowych koparek oraz ich dostępność ulegną rażącej zmianie (jak najbardziej możliwe), a do tego rządy mogą chcieć się załapać na kawałek tortu przez podatek "koparkowy" (choćby oficjalnie na rzecz walki z klimatem) lub płatne licencje na kopanie - koszty własne kopaczy mogą ulec drastycznym zmianom.

Nie jest powiedziane, że kopanie ma być cały czas opłacalne - bywały już przecież taki okresy, gdzie btc było "pod kreską" - najsilniejsze podmioty po prostu wykorzystają sytuację do wykoszenia konkurencji. (a poza tym są też  różne metody na obniżenie kosztów czy ominięcie podatków..)


Przy obecnym dziennym obrocie BTC wystarczy, że kilku dużych inwestorów część portfolio przerzuci z giełdy na kryptowaluty i bitcoinmania rozgorzeje. Media głównego nurtu będą miały o czym opowiadać na okrągło, powodując dalszą panikę na giełdach wśród zwykłych zjadaczy chleba i promując przerzucanie się na kryptowaluty, które zaczynają bić własne historyczne rekordy.

Ale to już ma miejsce - myślę że już teraz "kilku dużych inwestorów" ma jakiś procent(promil) portfolio w krypto..Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 03, 2019, 06:01:02 PM


1. Względem dodruku - generalnie w dzisiejszych czasach osłabianie waluty (czyli zmniejszanie jej siły nabywczej) powoduje, że jest droższy import (przez co mniej konkurencyjny w stosunku do rodzimej produkcji), a tańszy I bardziej konkurencyjny eksport. Że niesie to ze sobą bardzo dużo negatywnych skutków ubocznych to "insza inszość".
2. Względem podatków, to warto zauważyć, że państwa bardzo mocno ingerują w możliwość ich uniknięcia. Warto podkreślić, że KYC europejskich kantorów kryptowalut musi być zgodne z dyrektywą o zapobieganiu prania brudnych pieniędzy (czyli właśnie unikania opodatkowania).
3. Ale będzie ich więcej. I to jeszcze większych graczy.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 03, 2019, 09:16:02 PM
ad. 1  i ad.3 Ja bym raczej na to spojrzał na zasadzie: G- globalna suma pieniędzy (wiadomo, że tam się rozróżnia te zasoby w zależności od tego w jakim ujęciu pieniądz mamy na myśli) 
I - inwestycje (udział inwestycji w G)
 Ir - inwestycje ryzykowne typu akcje itd
  Irk - kryptowaluty (udział kryptowalut w  inwestycjach ryzykownych (Ir) )

I teraz tak:
W czasie kryzysu:
G - generalnie się zmniejsza
I - również się zmniejsza - ludzie chronią swój kapitał  niż zwiększają ryzyko
Ir - jak wyżej
Irk - biorąc nawet pod uwagę, że udział kryptowalut jakimś cudem się zwiększy (najbardziej prawdopodobne to, że na skutek uznania krypto za coś mniej ryzykownego niż jakieś inne bardzo ryzykowne aktywo) to jeśli ogólny zasób pieniądza się zmniejszy to takie przesunięcie nie zrekompensuje niestety odpływu kapitału z krypto :(


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 04, 2019, 08:16:12 AM
BTC niestety wybiło z trędu dołem no i mamy spadek ceny. Aktualnie cena walczy na 8000$ ale myslę, że zobaczymy 7200$ ponieważ jest to kolejny mocny opór i AT podpowiada taki rozwój sprawy. Oczywiście nic nie jest pewne i wystarczy jeden wieloryb z odpowiednio dużym portfelem, żeby zmienić bieg sprway w dowolnym kierunku. Uroki wschodzącego, rynku praktycznie bez żadnych regulacji. Nie ma tego złego, trzeba sprzedać, poczekać aż spadnie, kupić znowu i cieszyć się kolejna pompą  ;).

Oczywiście bierzcie te moje predykcje zawsze tylko jako moje osobiste przemyślenia pamiętając o tym, że jestem perma bullem, co ma swoje wady  :D.

https://i.imgur.com/2zukQzS.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 05, 2019, 03:09:21 AM
Wszystkie znaki na niebie I na ziemi wskazują, że konflikt sino-amerykański zaczyna powodować spore spadki na giełdach.

Biorąc pod uwagę to, że w USA jest recesja co każde 7-10 lat, a ostatnia przypadła na lata 2008-2009 - istnieje realna szansa na kolejną recesję w tym lub przyszłym roku.

Historycznie w wypadku recesji bezpieczną przystanią były kamienie I metale szlachetne, które bardzo zyskiwały wtedy na wartości.

W 2008-2009 nie było Bitcoina mającego jak obecnie status "cyfrowego złota".

Do tego ceny elektroniki pójdą znacząco w górę z racji tych zakazów importu/eksportu metali ziem rzadkich, więc to przełoży się na koszty kopaczy.

Do tego halvening mniej więcej za rok. Teraz myślę, że mniej więcej rynek zaczyna reagować na przyszłoroczny spadek podaży świeżych monet.

Bez dużych zmian na rynku sprzętu do kopania będzie też spadać poziom trudności kopania przez jakiś czas (= droższe i wolniejsze transakcje im bliżej kolejnego retargetu przez parę(naście) tygodni).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 05, 2019, 03:18:35 PM
Może Was to zdziwi ale nie przejmuję się tym spadkiem a nawet uważam za coś dobrego, bo po takich wzwyżkach muszą być korekty, bo przecież trejderzy realizują profity, itd.

Gdyby ciągle rosło, to sugeruje, że znowu bańka, która kiedyś musi pęknąć a w ten sposób jest szansa na dobry silny trend, już po kerkcie.

Posiłkuję się tygodniowym wykresem, bo chyba najlepiej przedstawia sytuację.

Moim zdaniem przetestujemy 7200$ i wtedy trzeba będzie kombinować dalej ale ja widzę duże szanse na spadek do 6000$.

Kto jeszcze nie zainwestował w BTC to bedzie znowu szansa kupic troche taniej.

https://i.imgur.com/BMgTNJQ.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 05, 2019, 05:54:23 PM

Bez dużych zmian na rynku sprzętu do kopania będzie też spadać poziom trudności kopania przez jakiś czas (= droższe i wolniejsze transakcje im bliżej kolejnego retargetu przez parę(naście) tygodni).

Samsung wczoraj się przyznał, że projektuje i produkuje chipy w procesie 3 i 5 nm do koparek BTC. Wg. dostępnych danych jest spory przeskok wydajnościowy w stosunku z większością obecnego sprzętu.
I jakoś mamy wrażenie, że taki moloch jak Samsung doskonale wie co robi. Już zresztą w najnowszych flagowcach tej firmy mamy wbudowane portfele kryptowalut.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 06, 2019, 05:21:21 PM
Chciałbym również widzieć, że BTC kosztuje 9 000 USD, ale rzeczywistość jest inna. Jak widać na tygodniowym wykresie ceny BTC, wszystkie wskaźniki wskazują na spadek w kolejnych dniach.

https://i.imgur.com/tGKxQLr.png

Nie ma się czym martwić. Możliwe jest też granie na spadkach, przy użyciu dżwigni, co może sprawić, że oczekiwanie na odwrócenie trendu będzie bardzo opłacalne ;).

https://i.imgur.com/U5GjlXZ.png

Wszystko wskazuje na to, że scenariusz sprzed kilku lat zostanie powtórzony i zobaczymy spadki od 30 do 50%, tzn., że możemy zobaczyć ceny dla BTC na poziomie 7 200 lub nawet 6 400 USD. Szansa na zakup BTC w ciągu kilku następnych dni: D.


AKTUALIZACJA 7.06.2019

Bitcoin jak zwykle nie słuch się nikogo i robi co chce. Po szybkim teście oporu na 7400$ wrócił do ceny 8000$ za BTC i tym samym wyznaczył nowy trend, którym jak na razie podąża. Wygląda na to, że następny stop to 8350$. Jeżeli uda się go pokonać i wybić do góry, to aż strach pomysleć jakie ceny możemy zobaczyć. Ale nie wybiegajmy tak daleko w przyszłość i poczekajmy na rozwuj sytacji.

https://i.imgur.com/JaL57rH.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 07, 2019, 10:31:30 PM

Bez dużych zmian na rynku sprzętu do kopania będzie też spadać poziom trudności kopania przez jakiś czas (= droższe i wolniejsze transakcje im bliżej kolejnego retargetu przez parę(naście) tygodni).

Samsung wczoraj się przyznał, że projektuje i produkuje chipy w procesie 3 i 5 nm do koparek BTC. Wg. dostępnych danych jest spory przeskok wydajnościowy w stosunku z większością obecnego sprzętu.
I jakoś mamy wrażenie, że taki moloch jak Samsung doskonale wie co robi. Już zresztą w najnowszych flagowcach tej firmy mamy wbudowane portfele kryptowalut.

Wszystko fajnie, tylko, czy można prosić rzetelne źródło ?? Przecież ebay też miał na 100% zacząć akceptować krypto po czym okazało się, że to tylko była jedna wielka plota...  Zresztą jak to już zauwazyliście w wątku o BSV,   ten rynek jest straszliwie zmanipulowany..


W ramach ciekawostki po raz pierwszy od dłuższego czasu mamy ujemny funding na Bitmexie - pytanie czy to bear trap i te shorty posłużą jako paliwo dla wzrostów, czy to jednak już mamy ostateczną zmianę trendu i te 9000 było faktycznie szczytem (analogicznie jak Return to Normal - do 17.000usd  po bance '17)
https://i.imgur.com/x1rMQoz.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 09, 2019, 07:21:12 PM
Wyglądało na to, że ujemny funding na Bitmexie potwierdził bull market a tu znowu cena robi co chce i już po raz trzeci podchodzimy do testowania 7400$ i jak tym razem nie utrzyma i wybije znowu dołem, to przewidziane już wcześniej 6000$ jest całkiem realne.

https://i.imgur.com/xlm8bAS.png

Jak ktoś ma jakieś lepsze wiadomości, to chętnie posłucham.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 09, 2019, 09:18:33 PM
Jak dla mnie to raczej ten pik ponad 9000 i zachowanie kursu już świadczyło o tym, że to nie bull market, ale bull trap.
Tak, że jeśli chodzi o btc sprawa jest dla mnie zasadniczo przesądzona (większą nadzieję miałbym jeśli chodzi o alty - ale tutaj też jest duże ryzyko, że ta nadzieja zostanie zawiedziona. I zaklinanie rzeczywistości nic tu niestety nie pomoże :/

W sumie to mogę zaproponować zakład, że cena BTC nie przekroczy już 9000 usd co najmniej do końca czerwca.. chętni?No dobra, może trochę przesadziłem wczoraj z pesymizmem, jednakże wygląda mi na to, że to dzisiejsze odbicie to tylko shortsqueeze..
https://i.imgur.com/FW1Y4Sa.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 11, 2019, 09:11:17 AM
Jak dla mnie to raczej ten pik ponad 9000 i zachowanie kursu już świadczyło o tym, że to nie bull market, ale bull trap...
Ja wiem co pisałeś kilka postów powyżej i zgadza się było o bull trapie.

A tu cena BTC jak zwykle zrobiła psikusa i po raz trzeci odbiła się od progu 7400$. Jak to zazwyczaj bywa próg przebija się podczas 3 lub 4tej próby, tak więc wszyscy wiemy czego się spodziewać, jak cena znowu wróci na dół. Ocywiście za każdym kolejnem razem próg jest słabszy a prawdopodobieństwo wybicia w dół o wiele większe.
Z drugiej strony nigdy nie widziałem 5 ciu prób przebicia, więc jeżeli czwarta będzie nie udana, to jest bardzo duża szansa, na kontynuowanie trendu wzrostowego.
Na dodatek mamy początek tygodnia po okresie świąt w Europie, co też ma wpływ na wyższe wolumeny. Pożyjemy zobaczymy.

https://i.imgur.com/KnsXj0r.png

Lubię się wspomagać różnymi wykresami i nie tylko świeczkami, bo nie są zawsze dokładne i słabo widać dokładną akcję ceny. Zobaczcie, według tego samego wykresu godzinnego ceny BTC z Coinbase, tylko że przy użyciu Ichimoko wygląda na to, że cena nadal jest w trędzie. Walczy na dole ale trzyma się w trędzie, co nie jest bez znaczenia. Dodatkowo wszystkie oscyaltory zaczynają wyglądać coraz gorzej, a co za tym idzie lepiej. Wydawałoby się że zwariowałem ale jeżeli jeszcze przez dzień czy dwa zobaczymy lekki ruch do góry i znowu na dół, to wszystkie wskażniki będą leżały już na samym dole wskazując na dobry punkt wejścia w trejd.

https://i.imgur.com/ucvh5m1.png

To są moje prawdziwe przemyślenia i dokładnie kiedy cena odbiła się od 7400$, to znowu kupiłem BTC po 7480$. Handlujecie BTC? Jestem ciekaw co Wy na to?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 11, 2019, 09:41:02 AM
Jeśli  chodzi o Ichimoku  to w tym wskaźniku dużo zależy od  przyjętych parametrow.
Aktualnie niestety nie widzę zbyt silnych powodów do negacji  teorii o bulltrapie :(
Póki co niestety high wypadł niżej niż poprzednio - oby to się zmieniło, jednak obawiam się raczej formacji "Barta"..


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on June 11, 2019, 09:41:59 AM
Z drugiej strony nigdy nie widziałem 5 ciu prób przebicia, więc jeżeli czwarta będzie nie udana, to jest bardzo duża szansa, na kontynuowanie trendu wzrostowego.

Chyba cię nie zrozumiałem. Przecież nie mogła cię ominąć walka bitoina z 6000$ i 5 krotnym odbiciu i przełamaniu dopiero za 6 razem ?:)

https://i.imgur.com/KQqyQAc.png

Jak się uprzeć, to pomiędzy 5 i 6 jest siódme odbicie:)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 11, 2019, 09:53:20 AM
...Chyba cię nie zrozumiałem. Przecież nie mogła cię ominąć walka bitoina z 6000$ i 5 krotnym odbiciu i przełamaniu dopiero za 6 razem ?:)

Nie zrozumiałeś mnie dobrze a ta sytuacja, na której bazujesz, to nic normalnego, tylko zachowanie ceny, po pęknięciu bańki spekulacyjnej.

Więc bardzo różni się od narmalnego zachowania się ceny i jej ruchów.

Uregulowany market jak Euro czy Usd, tam nie ma takich wściekłych ruchów "volatility". Trejderzy skaczą z okien na Wall Street przy 5% ruchu.

Przy 30% co drugi dzień ale by tam było pusto  ;).

A i tak ten wykres potwierdza twierdzenie, że trzeba conajmniej 3 prób przy silnych trendach, aby cena zmieniła kierunek. Zazwyczaj są to cztery razy lub więcej.

Z drugiej strony nigdy nie widziałem 5 ciu prób przebicia, więc jeżeli czwarta będzie nie udana, to jest bardzo duża szansa, na kontynuowanie trendu wzrostowego.
Tu przesadziłem powinno być: "...bardzo rzadko widziałem więcej niż 4 próby wybicia...". Mea kulpa czy jakoś tak  ;D.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 11, 2019, 10:30:06 AM
No i niestety negatywny scenariusz spełnił się zaskakująco szybko - nawet nie zdążyłem zrealizować mojej predykcji.
Bardzo, bardzo niedobrze to niestety wygląda, niestety nie zanosi się, żeby ten spadek miał zostać wyciągnięty a to niestety oznacza koniec bull marketu, a przynajmniej jego zawieszenie na najbliższy okres  :(


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on June 11, 2019, 08:24:30 PM
tak więc wszyscy wiemy czego się spodziewać, jak cena znowu wróci na dół.

No i niestety negatywny scenariusz spełnił się zaskakująco szybko - nawet nie zdążyłem zrealizować mojej predykcji.
Bardzo, bardzo niedobrze to niestety wygląda, niestety nie zanosi się, żeby ten spadek miał zostać wyciągnięty a to niestety oznacza koniec bull marketu, a przynajmniej jego zawieszenie na najbliższy okres  :(

A tymczasem bitcoin wraca sobie na poziomy 7900 i neguje poranne spadki. Tak to właśnie jest. Dla jednych definitywny koniec bull marketu, dla innych początek a dla innych dzień jak co dzień. Rynek jest nieprzewidywalny, bo każdy realizuje inne cele. Obecne rynki wykraczają poza analizę techniczną opracowaną w XVII wieku, gdzie wejście musiało być przemyślane, bo realizacja polegała na podróży na giełdę konno i transakcji o ogromnym spreadzie https://bitcointalk.org/index.php?topic=4420866.msg39412664#msg39412664.

Jeden szuka poziomu do wejścia pod hodl i realizację zysków na poziomie 50k, inny chce wyjść na zysku 100% po zakpię przy 4k a jeszcze inny ma gdzieś resztę i dziś postanawia zagrać na emocjach. Pakując 50 mln w short rano i 50 mln w long wieczorem.

Jeden patrzy na świeczki 5 min i sobie pyka 100$ co chwilę w innym kierunku a inny, 2 tyg temu dostał potwierdzenie bull marketu poprzez zamknięcie świeczki miesięcznej ponad oporem 6k i rozpoczął akumulacje 200 mln $.

Jeszcze inny właśnie testuje bot IA HFT.

Kolejny Perma-bear dobiera od 2 miesięcy szorta i zaraz osiwieje bo kończy mu się hajs na zabezpieczenie.

Wykres jest wypadkową ruchów tych inwestorów i setek innych.

Obecnie obserwujemy mini bańkę a nie teczniczne wzrosty. Kurs nie reagował na znaczące opory. Nie szukałbym więc technicznych indykatorów na nietechnicznym od miesięcy walorze. Mini bańka, czy wielka bańka ... nie ma znaczenia. Nigdy nie trafisz w szczyt. Nie próbuj więc go przewidzieć tylko zarabiaj.

Jak ja takie coś rozgrywam? Przykład z ostatniego mojego trada. LTC/BTC pod zyski w btc. (nie najlepszy ale to tylko przykład)

https://i.imgur.com/1KEiX3I.png

Wykres pionowy. Ewidentna bańka pod hype związany z halvingiem. Nie szukam szczytu, bo wiem, że nie znajdę. Po prostu stopniowo pozbywam się waluty jak cena walczy z kolejnymi oporami, na wypadek jakby przegrała i rozpoczęła spadki. Sprzedaje po 25% aktualnej pozycji (więc mogę sprzedawać w nieskończoność :) ).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 11, 2019, 08:35:09 PM
Dokładnie dlatego bardzo cenne są takie dyskusje i bardzo szkoda, że tylko kilka osób się udziela, bo można by w dużym stopniu określić sentyment i oczekiwania, a to już dużo.

Zapraszam do zabrania udziału w dyskusji i naprawdę każda opinia jest bardzo cenna.

Nie bójcie albo nie wstydźcie się i jeżeli myślisz, że BTC pójdzie do góry lub na dół, to po prostu o tym napisz, a jak jeszcze uzasadnisz, krótko czemu tak myślisz, to będzie naprawdę super.

Ja też się mylę, walę babole i błędy ale piszę i jeszcze mi nikt nie powiedział żebym przestał. Jeszcze raz GORĄCO ZAPRASZAM.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 11, 2019, 09:01:47 PM
@Tytanowy Janusz - podobno w takiej sytuacji statystycznie lepiej wychodzi sprzedaż na return to normal (Zwykle ponad 70% ATH) - bo jak sam wiesz szczytu i tak nie trafisz, a sprzedając porcjami mozesz wyrzucić cała pozycję np na 25% nadchodzącego ATH
Inksza inkszość, że czasem nie ma RTN (jak na LTC w 2015 właściwie..)  albo nie dochodzi do 70%..
Ale tak jak pisałem - statystycznie najlepszą strategią jest sprzedaż na RTN - a ponoć zarabia na tradingu ten, kto zbuduje sobie przewagę statystyczną...

Swoją drogą, apropo badania sentymentu @wwzsocki:
Na moje pytanie czy to koniec bull marketu:
https://i.imgur.com/nVdXlFU.png
https://twitter.com/adammi14/status/1138417263730712576


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 13, 2019, 01:44:11 PM
News z wczoraj i niby nie wywolal jakichs gwałtownych ruchów (a moze wlasnie dlatego ciekawy?):
Quote
  18,900 #BTC (153,954,951 USD) transferred from unknown wallet to #Coinbase     
https://mobile.twitter.com/whale_alert/status/1138902590455001090
Co myslicie o tego typu ruchach?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on June 13, 2019, 03:42:10 PM
150 mln... dziwne. Dokładnie tyle ostatnio dodrukowano tethera.

https://www.newsbtc.com/2019/06/11/tether-crypto-bitcoin-price-surge/

Czyżby panowie dogadali transakcję i wymienią się na coinbase? Mało prawdopodobne, bo o wiele latwiej byłoby sie dogadać poza giełdą i tetherem (OTC BTC za $), ale może nie ufają sobie na tyle? Poza tym na boinbase handluje się dolarami a nie tetherami.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 13, 2019, 10:31:38 PM
Już miałem pisać, że przecież żadnego dodruku nie było (bo omni explorer niczego nie pokazuje) .. a tu się okazuje, że jednak - tyle, że przerzucili się teraz na Ethereum - USDT. Swoją drogą, to  chyba wyrównany największy dodruk  Ethereum - USDT  ??? https://etherscan.io/tokentxns?a=0xc6cde7c39eb2f0f0095f41570af89efc2c1ea828&p=1


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 14, 2019, 01:18:32 PM
150 mln... dziwne. Dokładnie tyle ostatnio dodrukowano tethera.

https://www.newsbtc.com/2019/06/11/tether-crypto-bitcoin-price-surge/

Czyżby panowie dogadali transakcję i wymienią się na coinbase? Mało prawdopodobne, bo o wiele latwiej byłoby sie dogadać poza giełdą i tetherem (OTC BTC za $), ale może nie ufają sobie na tyle? Poza tym na boinbase handluje się dolarami a nie tetherami.

Tether do tej pory miał jedną zaletę. Patrząc na jego zmiany ceny można było przewidzieć kierunek zmiany ceny BTC z bardzo dużym prawdopodobieństwem  :)Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 14, 2019, 02:48:36 PM
@Linkoin nie wiem czy tak "do tej pory" już chyba pół roku temu jak się zaczał "Tether FUD" to korelacja się odwróciła -> Wcześniej faktycznie - tether drożał - były spadki; tether taniał - były wzrosty..

Natomiast co do kursu BTC to patrząc na Bitmex Funding rate wygląda to bardziej zdrowo niż  kilkanaście dni temu:
https://i.imgur.com/8AlxGim.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
I tutaj myślę, że skala wzrostu może nas zaskoczyć, szczególnie, że dużo kapitału przeskoczyło z altów (znaczna wyprzedaż) na btc..


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 14, 2019, 03:18:00 PM
...Tether do tej pory miał jedną zaletę. Patrząc na jego zmiany ceny można było przewidzieć kierunek zmiany ceny BTC z bardzo dużym prawdopodobieństwem  :)

Możesz jaśniej, czyli jak Thether rósł, to BTC też, czy raczej chodzi o wolumeny i ruchy większych ilości Tehter (USDT) pomiędzy giełdami a przede wszystkim na giełdzie Bitmex?

Czy może jeszcze o coś innego?

Żezależność była i może jeszcze nawet jest pomiędzy ceną BTC a ruchami USDT, to jest wiadome ale jak je dokładnie czytać, to była zagadka. Tak więc wyjaśnij bardziej szczegółowo proszę.Cena Btc jednak utrzymała się w trendzie i zmierza śmiało do 9000$  ;D ;D ;D.

https://i.imgur.com/R96cPJ1.png

https://i.imgur.com/heQWdrP.jpg

Zwróćcie uwągę na oscylatory i inne wskażniki!!! Wszystkie pokazują, że byki z pełną siłą uderzą w opór 9000$. Jak się uda przebić, to będziemy atakować 10000$. A jak nie, to nasz niedawny opór na 8000$ będzie aktualnym wsparciem.

Dodatkowo wolumeny na giełdach grubo przekroczyły wielkości z bańki końca 2017 roku. Dla mnie wolumen, to jeden z najważniejszych wskaźników. Jeżeli jeszcze nie kupiliście, to cały czas jest okazja wskoczyć do pociągu BTC za trochę taniej. Myślę, że już niedługo będziemy widzieć cenę ponad 10 tysięcy $$$ za BTC.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 15, 2019, 02:51:19 PM
Dokładnie, wygląda to niewiarygodnie "byczo", nic tylko wrzucić full depo i za parę dni liczyć zyski..
(tyle tylko, że przed startem tej fali z ~7700 sytuacja wyglądała z lekka niedźwiedzio)
Oj... jednak pojawiła się właśnie pierwsza lampka ostrzegawcza:
https://i.imgur.com/T1kDB9C.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
Im wyższy % tym większe ryzyko, że będą próbować te longi wyczyścić...

Z kolei na Finex delikatnie rośnie liczba shortow - z reguly shorty dawaly paliwo do wzrostow, tyle tylko, że ostatnio wydaje się, że mamy do czynienia z korelacją dodatnią:

https://www.tradingview.com/x/t16W0qGP/


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 15, 2019, 02:58:11 PM
No to chyba możemy się umówić, że jak cena pokona pierwszą zieloną kreskę, to w końcu będziemy mieli potwierdzony bull run?

https://i.imgur.com/rYtwqPC.png

Chociaż dla mnie tak naprawdę potwierdził go "golden cross" już jakiś czas temu. Zacieram ręce, bo zakup na 7400$ okał się strzałem w dziesiątkę ale widze inne alty, które skoczyły o duzo więcej i zastanawiam się czy nie zmienić mojego portfolio.

Teraz mam 80% w BTC 20% alty, a myślę o 20% BTC a 80% alty i sam nie wiem, pomożecie podjąć decyzję?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 15, 2019, 03:03:19 PM
Nie, nie możemy ;-)
Wg. mnie istnieje wręcz ryzyko, że będziemy mieli niższe high/double top  - ja w dalszym ciągu nie widzę przesłanek do dużej bańki (raczej aktualne wzrosty traktuje jako quasi-bańkowe)  - i w takiej sytuacji niestety obecne wzrosty okażą się bear trapem zakończonym przykrym spadkiem w kierunku nowego low :/Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 15, 2019, 03:08:20 PM
...istnieje wręcz ryzyko, że będziemy mieli niższe high/double top...w takiej sytuacji niestety obecne wzrosty okażą się bear trapem zakończonym przykrym spadkiem w kierunku nowego low :/

Tak szczerze Adamvp, to ja wogóle nie myślę o tym wzroście ceny BTC, jak o bańce a raczej, jak o normalnym, jak przystało na BTC "de revolution" (nową walutę świata) ruchu ceny i myślę, że tym razem skończymy na 100.000$ za BTC.

Możecie się śmiać a ja naprawdę tak myślę i czekałem, na to 2 ostatnie lata, a tak naprawdę to już 10.

Jeżeli jeszcze więcej dużej kasy z firm wpompuje się w ten rynek, to nie widzę innej możliwości, szczególnie, że USDT pod lupą i mamy kilka stabelcoins co równoważy rynek i zmniejsza możliwość przekrętu jak w 2017.

A jeżeli chodzi o ten bear trap, to cena BTC, już tak nie wariuje, jak ostatnim razem i po prostu wypłacę, jak zacznie spadać i otworzę na Krakenie, na dźwigni trejd na spadek i będę spokojnie czekał na najlepsze miejsce do wejścia. Tak jak to robię do tej pory i działa.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 15, 2019, 03:42:09 PM
No nie wiem, zobacz kilka tematów niżej: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5153942.0
Ludziom coraz bardziej utrudnia się dostęp do nabywania krypto, elity wyraźnie pilnują, by rozwój krypto nie był zbyt spektakularny - jedynie na co pozostaje nam mieć nadzieję, to to, że pozwolą, by to krypto się "tliło" raczej niż spróbują całkowicie je zniszczyć i zmienić w mgliste wspomnienie....


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 15, 2019, 06:48:06 PM
Pomyślcie sobie jakie by były ATH w 2013 i 2017 roku, gdyby ludzie choćby w krajach rozwiniętych nie mieli takich problemów z nabywaniem kryptowalut (KYC, problemy z bankami, etc.).

Jak jest bull run to niektórzy nawet nie zdążają z weryfikacją konta...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 16, 2019, 02:19:08 AM
Wygląda na to że bull run potwierdzony dlanajwiekszych sceptyków ikiedy patrzę na wskaźniki i wolumen to żałuję że już nie mam więcej kasy żeby wszdzić w krypto.

Byki są bardzo mocne imożemy szybko dojść do 10.000$

https://i.imgur.com/7NAFCKK.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cygan on June 16, 2019, 05:42:54 AM
byki sa naprawde bardzo silne i mocne i dla mnie tez to tak wyglada ze jestesmy w nowym bull runie.  8) 🐂
ze az to tak szybko przyjedzie to sam tego niemialem w mojich myslach. na 99% bedziemy widziec w 3 krwartale nowy ath USD/BTC lub EUR/BTC 📈


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 16, 2019, 08:18:12 AM
Jedyne tylko co martwi to ten Funding Rate na Bitmexie - rozgrzany, może nie do czerwoności, ale już pomarańczowy na pewno:
https://i.imgur.com/7YWtKYY.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
Co ciekawe mamy aktualnie ciekawą sytuację, bo finexowcy dla odmiany shortują:
https://www.tradingview.com/x/vfEEl2UG/
Aczkolwiek tutaj jak pisałem w poprzednim poście mamy do czynienia z zastanawiającą korelacją pozytywną  ???
(zwykle np. jak kurs spadał to były dokładane shorty, największa ilość była przy dnie, po czym następował shortsqueeze i odbicie )


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 17, 2019, 02:38:10 PM


Możesz jaśniej, czyli jak Thether rósł, to BTC też, czy raczej chodzi o wolumeny i ruchy większych ilości Tehter (USDT) pomiędzy giełdami a przede wszystkim na giełdzie Bitmex?


Generalnie wzrost wolumenu USDT przez długi czas zwiastował odwrócenie trendu BTC na jakiś czas w przeciągu 24-max 48h.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 17, 2019, 03:33:05 PM
Aktualnie cena dobiła do ważnego oporu 9400$ nie tylko wyznaczonego przez zahowanie się samej ceny ale wynikający z okresów Fibbonacciego.

https://i.imgur.com/7ASxovS.png

Co dalej?

Moim zdaniem odbijemy sie od tego oporu kiedy będziemy próbowali go przebić. Myśle że wahanie ceny pomiędzy oporem 9400$ a wsparciem 9000$ a nawet 8400$ jest bardzo możliwe.

Inny scenariusz wynikający z oscylatorów na dziennym wykresie, które wskazują na kontynuację ruchu do góry a nawet sygnalizują, że to dopiero początek.

Ja na razie sprzedałem na 9400$ i czekam na kolejny dogodny moment na trejda. Okazuje się, że zakup przy 7400$ jakiś czas temu był strzałem w dziesiątkę  ;D.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 19, 2019, 07:39:42 PM
Widzę, że chwile mnie nie było i już nie ma komu spekulować ;-)

Wg mnie bardzo ważnym poziomem są też okolice 8800;
Oprócz tego obserwowałbym funding i zachowanie altow.

Jesli chodzi o funding - rosnacy rate  wskazuje na zwiekszone prawdopodobienstwo spadków - choc zdarza sie, ze sie tjego wysokość "wystudza" przy mniej wiecej plaskich ruchach.
W każdym razie teraz mysle ze jest moment, ze mozna sie spodziewac w ciagu najblizszych kilkunastu godzin duzego richu, ale trudno powiedzieć w którą strone - mam nadzieje na wzrosty, ale.. zbyt wiele watpliwych  przeslanek by  na to stawiać


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 20, 2019, 06:56:55 PM
Właśnie jesteśmy w bardzo ciekawym momencie gdzie BTC chce atakować próg 9500$ a wszystkie oscylatory i inne indykatory wskazują na dużą siłę.

Ja jestem przekonany, że następny przystanek to 10000 lub 10500$.

https://i.imgur.com/ylbOLAd.png

Jestem ciekaw co Wy na to?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 20, 2019, 07:50:06 PM
Bardziej prawdopodobne niż nieprawdopodobne jest przynajmniej 9800, szczególnie, że bardzo ostre spadki zaliczyły alty - jakby wieloryby przenosiły kapitał na btc w oczekiwaniu na duży  ruch na bitcoinie (gorzej jeśli się okaże, że ruch faktycznie będzie duży, tyle, że na południe :|)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 21, 2019, 09:56:53 PM
Cena BTC dobiła praktycznie do 10.000$ za sztukę  ;D ;D ;D

Jestem ciekaw co będzie dalej? Przebije szybko ten jak bardzo ważny opór na 10 tysiącach, czy też odbije się i wróci do 9000$?

Wszystkie wskażniki wskazują na wyprzedane ale podczas mocnych i długich ruchów moga byc mylące.

https://i.imgur.com/ftecdU4.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cryptovigi on June 21, 2019, 11:50:08 PM

No i mamy to!!! Dziesięć kawałków pękło więc co dalej - lecimy dalej na północ czy wracamy na południe??? Cholera dlaczego nie wrzuciłem wszyskiego w BTC 3 miechy temu  ;D ;D ;DTitle: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 22, 2019, 10:49:09 PM
Dobra, więc rzecz jest taka:
Mamy w tej chwili trzy podstawowe scenariusze:
1)kilkaset USD korekty i kontynuacja wzrostów
2) retest wybicia - czyli rejon około 9500
3) kilkadziesiąt procentowa korekta

W przypadku każdego z tych scenariuszy możemy zobaczyć jeszcze ruch w góre,  z double top włącznie.

https://i.imgur.com/GmjuxGX.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp

Tak wysokie wartości nie mogą się utrzymywać dłużej jak kilka okresów - pytanie w jaki sposób zostaną rozładowane?
Pozytywne jest to, że trend jest na tyle bullish, że nie ma zbyt wielkich spadków przed rozliczaniem fundingu (godziny 22.00 6.00 14.00)
więc ludzie są gotowi płacić aktualnie nawet 0,6% dziennie ( 219% rocznie !) za możliwość posiadania otwartej pozycji długiej na bitcoinie

Kolejny z generalnie pozytywów:
https://www.tradingview.com/x/2BG9VGzr/
Z tym, że ten wykres jest niestety manipulowany (np. sytuacja zaznaczona na wykresie w prostokącie) i sam w sobie nie jest wiarygodnym źródłem - ale jako trzeciorzędne uzupełnienie już tak... W każdym razie, zważywszy, że wiele z tych shortów ma niedaleką barierę stop losów/likwidacji  możemy się spodziewać short squeeze - tyle, że tu warunek, żeby zaszedł któryś z dwóch pierwszych scenariuszy - gdyż w wypadku trzeciego ludzie mogą zamykać shorty ograniczając potenacjlne paliwo do wzrostów.


#edit:
Niestety funding nam się nie rozładowuje - kurs się trzyma, jednak rate urosłlo juz do 0.28% co niestety zwiększa prawdopodobieństwo dużego zrzutu


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 23, 2019, 03:44:18 PM
Przy takich ruchach ceny BTC, lubię się posiłkować wykresami z wyższym interwałem czasowym czyli dniowym, tygodniowym i miesięcznym.

Wszystkie wskażniki na tych interwałach wskazują, na masywny bull run i wzrost ceny w najbliższej przyszłości.

Wygląda, to tak jakby ten flash crash wczoraj, nie zostawił żadnego śladu i nadal wszystko wygląda tak, jakby cena miała rosnąć.

Jak wiemy cena dobiła do 11,500$ i ktoś sprzedał masę BTC, co było do przewidzenia.

Moim zdaniem w kolejnych dniach zobaczymy albo kumulację i ruch w granicach 11 tysięcy lub masywne FOMO, którego wszyscy się spodziwaja po przekroczeniu 10.000$, spowoduje kolejne bardzo silne wybicie do góry. Dla potwierdzenia potrzebna jest dokładna obserwacja wolumenów.

Tylko skąd wziąć prawdziwe dane, tak się głośno zastanawiam?

Następny przystanek to 15.000$, zalecam zapiąć pasy, bo zaczyna się rajd w stratosferę, o którym mażyliśmy od 2 lat!!!

https://i.imgur.com/XQ5WNCz.png

Lub też zobaczymy załamanie się rynku i kolejny spadek do 9000$, który jest teraz nowym mocnym wsparciem.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 23, 2019, 08:28:11 PM
Noo wygląda na to, że miałeś rację z tymi wzrostami... Co prawda jeszcze mój scenariusz się nie zanegował, ale..
jutro mamy poniedziałek - a jeśli ludziom uruchomi się fomo to już po południu możemy spodziewać się kolejnego rajdu ceny...
Quote
Lub też zobaczymy załamanie się rynku i kolejny spadek do 9000$, który jest teraz nowym mocnym wsparciem.
Spadek do 9000$ to nie byłoby żadne załamanie rynku :P Jeśli cena utrzyma się nad 9k to dla mnie będzie cały czas potwierdzenie trendu wzrostowego.


Ogólnie to zmieniłem zmieniłem swoje prognozy na bardziej optymistyczne - aczkolwiek jeszcze nie na tyle, by brać kredyt w banku ;)
Myślę, że możemy liczyć na dodruk USD nawet do wyborów w USA jesienią 2020 - a to przełoży się na pieniądz szukający inwestycji - który rykoszetem trafi też do krypto - początkowo btc - a jeśli btc będzie ładnie rosło to w dalszej kolejności do altów


PS. Coś się zaczał finex rozjeżdzać z resztą stawki - a szczególnie z bitmexem:


https://www.tradingview.com/x/NsmJBX4T/
(w zasadzie od momentu tego  sobotniego flashcrasha... )


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 24, 2019, 09:32:47 AM
Jeżeli @Adamvp zaczyna mówić o bull runie, to jednak doradzał bym brać te kredyty i inwestować w krypto jak najszybciej  ;D ;D ;D.

https://i.imgur.com/DckXWF8.png

Jak zwykle widzę co najmniej trzy potencjalne scenariusze.

1. FOMO i cena poleci conajmniej do następnego mocnego oporu na 13.500$, który wynika z okresów Fibbonnaciego, a także historycznych ruchów ceny BTC.
2. Przez kilka dni cena będzie poruszała się w tym przedziale cenowym czyli około 11.000$ i zobaczymy ruch poziomy.
3. Spadek do mocnego wsparcia na 9000$.

Wszystkie wskaźniki na wysokich interwałach czasowych nadal wskazują na silny ruch do góry. Tydodniowy i dzienny wyglądają tak jak impreza miałaby się dopiero zacząć.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 24, 2019, 12:38:42 PM
Jeżeli @Adamvp zaczyna mówić o bull runie, to jednak doradzał bym brać te kredyty i inwestować w krypto jak najszybciej  ;D ;D ;D.


Oj ja bym uważał i to bardzo, już nieraz w momencie kiedy zmieniałem nastawienie na bardziej optymistyczne zaczynała się korekta czy wręcz bessa...


Mam natomiast nowego "kandydata na zawrotkę" jeśli chodzi o cenę. Spojrzałem wczoraj bardziej historycznie na wykres no i przypomniało mi to, że przed tym, jak cena zanurkowała w otchłań poniżej 10k USD to oporem dwukrotnie była cena w okolicach 11.700usd - i tutaj aktualnie spodziewam się rozpoczęcia głębszej korekty - choć wydaje się, że byki zbierają siłę na dużo większy ruch niż kilkaset dolarów, a do tego dość ładnie zbił się funding:

https://i.imgur.com/lwINeej.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp
Do tego wciąż aktywni są "kamikaze" - rośnie liczba shortów na bitfinex (* przypominam to trzeciorzędny wyznacznik(!)):

https://www.tradingview.com/x/S8KuQdqv/

I przy okazji: Big picture (choć mało wyraźny ze względu na duży zakres cenowy):
https://www.tradingview.com/x/Ir3SqnJp/

Gdyby ktoś był zainteresowany mniejszym wycinkiem czasowym to proszę śmiało dawać znać :)
 


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 26, 2019, 05:48:31 AM
No i proszę, cena nic sobie nie zrobiła ze wspomnianego przeze mnie oporu, dochodząc do kolejnego (który w sumie jak patrzę może okazać się nieco silniejszy:

https://i.imgur.com/2sGFYKa.png
https://bitcoinwisdom.io/markets/bitfinex/btcusd
)

Chociaż wciąż jest jeszcze dużo niewykorzystanego paliwa do wzrostów:
Funding aktualnie na poziomie 0,11%, a liczba shortów na finexie bez zmian od wczoraj -29k btc ; jeśli byki podniosą cenę jeszcze trochę to może uruchomić kaskadę likwidacji shortów i wywołać wzrosty jeszcze dziksze niż obecnie (!)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 26, 2019, 07:19:13 AM
Tak jak myślalem cena poszybowała do 13000$ za sztukę BTC. Wszystkie wskażniki na to wskazywały.

Powiem więcej wskażniki nadal wyglądają tak jak przed tym wzrostem!!!

Chyba już najbardziej bezpieczny trejder kupuje BTC.

https://i.imgur.com/WIoXxHy.png

Bez względu na whania cena BTC powinna iść do góry. Oczywiście flash crashe czy inne sel offy, będą miały miejsce ale żadnego panik sell, jak juz cena spadła, tylko spokojnie odczekać i za jakiś czas wróci, a nawet pójdzie wyżej.

Popatrzcie na wolumen, cały czas rośnie, dodając do tego wskażniki, mamy bull run całą gębą i moja predykcja to minimum 50000$, za jedno BTC na koniec tej "bańki".

BTC daje kolejną szansę aby zarobić, ja postaram się jej nie przegapić, jak w 2017, kiedy tak jak wszyscy inni sceptyczni trejderzy, oglądałem to od samego początku i nie zainwestowałem, bo za każdym razem, kiedy cena poszła do góry, to myślałem, że to już koniec i zaraz zacznie spadać, a przecież ja jako "doświadczony" :D trejder, nie kupuje na górze. Ale ja byłem głupi http://emots.yetihehe.com/1/glupek.gif.

Dlatego nauczony błędami powtarzam od dawna "KUPUJCIE BTC!!!".Więcej szans może nie być. To i tak jest już, któraś z kolei.

Musimy pamiętać, że do pełnego FOMO jeszcze dużo brakuje. Jest takie powiedzenie: " Jak usłyszysz od taksówkarza, że trzeba kupować, to najwyższy czas żeby sprzedać", a jeszcze nikt o tym nie mówi (oprócz mnie a jestem taksówkarzem ale żenada  ;D). Nie ma w radiu regionalnym, że BTC kosztuje 13.000$, a tak było podczas ostatniej bańki. W regionalnym radiu na tydzień przed końcem bańki wystartowali codzienny program o krypto. Tego jesczenie nie ma i w mediach jest cicho, ludzie naulicy o tym nie mówią i wszyscy nie handlują krypto. Poważnie ja mam dużo kontaktu z ludżmi i podczas ostatniej bańki, każdy był trejderem krypto, aż mi sie wierzyć nie chciało. Coinbase jest operatywne 24 godziny na dobę i nie ma żadnych problemów z kupieniem. Same dobre znaki, jest nadal dość wcześnie.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on June 26, 2019, 03:29:38 PM
Nie ma w radiu regionalnym, że BTC kosztuje 13.000$, a tak było podczas ostatniej bańki. W regionalnym radiu na tydzień przed końcem bańki wystartowali codzienny program o krypto. Tego jesczenie nie ma i w mediach jest cicho, ludzie naulicy o tym nie mówią i wszyscy nie handlują krypto. Poważnieja mam dużo kontaktu z ludżmi i podczas ostatniej bańki każdy był trejderem krypto, aż mi sie wierzyć nie chciało. Coinbase jest operatywne 24 godziny na dobę i nie ma żadnych problemów z kupieniem. Same dobre znaki, jest nadal dość wcześnie.
To prawda. 2017 nauczył nas, że jak na binance/coinbase wyłącza się tymczasowe rejestracje, a celebrytki z telewizji śniadaniowej zaczynają z przejęciem gadać o fenomenie BTC - to sygnał, że to już koniec hossy.

Tylko inna bajka, że w 2017 roku w przeciwieństwie do 2019 nie było ograniczeń w promowaniu środowisk powiązanych z kryptowalutami.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 26, 2019, 03:48:13 PM
To prawda. 2017 nauczył nas, że jak na binance/coinbase wyłącza się tymczasowe rejestracje, a celebrytki z telewizji śniadaniowej zaczynają z przejęciem gadać o fenomenie BTC - to sygnał, że to już koniec hossy...

Nawet sam zagaduję niektórych ludzi, którzy 2 lata temu kupowali podczas bańki i nie mają pojęcia co się dzieje i jak jest cena. Co więcej, duża część już nie kocha krypto i uważa za przekręt, bo wtopili kasę. Specjalnie sprawdzam media i nie ma nic o krypto, tylko na YouTube grzmi jak zawsze i oczywiście w mediach o profilu krypto. W ogólnych cisza, jak by się nic nie działo. To chyba dobrze, bo jak zaczną w końcu mówić non stop gdzieś przy 20.000$, to jest szansa na 50.000$ za jedno BTC  ;D.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 26, 2019, 09:31:26 PM
Flash crash o $2000 w 10 minut na każdej giełdzie, nie tylko na jednej. Lekkie odbicie, ale długo wyczekiwana korekta dalej trwa.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 26, 2019, 09:32:44 PM
BTC z 14000$ spadło na 11000$ w ciągu godziny co było do przewidzenia przy takich szybkich wzrostach. Udało mi się sprzedać na samej górze i odkupić po najniższej możliwej cenie  ;D.

Nie piszę tego po to aby się chwalić tylko żeby podzielić się z Wami kolejną myślę że bardzo cennna uwagą.

Nie jestem jakimś góru trejdingu, że udało mi się wyczuć rynek tylko cena BTC bardzo trzyma się oporów i wsparć, zobaczcie mój wykres i jak pieknie BTC spada do wsparć.

https://i.imgur.com/xhIzsFE.png

Jeżeli będzie trzecia świeca godzinna czerwona a powinna, to cena zatrzyma się na 3 wyrysowanym na tym czarcie wsparciu na 10400$. Pożyjemy zobaczymy.

https://i.imgur.com/ftld12S.png

Tylko nie mogę rozkiminić tych flash crashy?

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.

Jak ktoś ma jakieś wytłumaczenie, to chętnie przeczytam.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 26, 2019, 10:44:03 PM
Nie jestem pewien czy potrafię wytłumaczyć, ale może to mieć związek z tym, że na jednej giełdzie wywołują określony ruch ceny mając otwartą pozycję na dźwigni np. na bitmexie - do tego dołączmy wszechobecne boty, czy już coraz popularniejsze AI ..
Tymczasem jeśli chodzi o cenę bieżącą to wygląda na to, że mnóstwo ludzi weszło na tej korekcie - na bitmexie funding sięgnął maksymalnego możliwego poziomu +0,375% -  zatem ja bym się nie spodziewał  natychmiastowej kontynuacji wzrostów - a nawet mam zlecenie na małego shorta w rejonie 12.7k gdyby tam odbiło - chyba, że pokisi się w obecnych rejonach, funding rate się schłodzi - teraz najbardziej prawdopodobny wydaje mi sie taki bounce pod te 12,7k (pomiędzy zieloną a niebieską linią)
 https://www.tradingview.com/x/RrItw72Q - no a potem będziemy szukać dołka.. z którego mam nadzieję rozpoczniemy skuteczne podejście do przebicia strefy oporów 14-17k usd


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on June 27, 2019, 06:38:10 AM
Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.

Jak ktoś ma jakieś wytłumaczenie, to chętnie przeczytam.

To gdzie i kiedy wieloryb traci jest bardzo trudne do oszacowania, bo nie wiesz ile ma w portfelu i jaki jest jego cel. Goście na prawdę świetnie znają rynek i nie walą flash crashy z niewiedzy... Poza tym nie wiadomo kto to wywołał, gdzie otworzył a gdzie zamknął. Może giełda przeliczyła sobie, że opłaca się taki ruch wywołać, bo ma informacje o ilości stoplossów, które tym ruchem wybije https://bitcointalk.org/index.php?topic=5127440.msg51093867#msg51093867 zamykając trade po chwili.

Osobiście nie mam 100% pewności, czy na tak wielkiej pompie (+340%) lepiej upychać 10k-20k btc (a zapewne tyle uderzyło w rynek) na powoli stopując rynek na kilka dni przy ryzyku, że wywoła się zwątpienie i nie zdoła się sprzedać, czy lepiej sprzedać w 15 min z uśrednioną ceną sprzedaży (-10%). Na szczytach są zawody - który wieloryb szybszy ten lepszy. Już nikt nie sprzeda tak dużo tak drogo jeśli nie wybijemy nowego lokalnego ATH, a przecież o to chodzi. Trading z punku widzenia wieloryba musi być fascynujący.

Ogromną rolę w flash crashach odgrywają boty IA i techniczne - jak już trafnie zauważył adamvp. Do tego ilość zleceń jakie odpaliły (stoplossy i przelewarowane longi). Być może wieloryb sprzedawał od 14k do 12.5k a resztę od 12.5k do 11k pociągnęły zlecenia stoploss. Dzięki temu wieloryb sprzedał 10k btc o średniej sprzedaży ATH -5% - umiesz lepiej swoimi drobniakami ?:)


Czy wy widzicie co się dzieje na binance? 2 mld obrotu i średnio 30 transakcji na sekundę (na szybko szacując). Jak oni to robią, że nic się nie wiesza. Jak ogromne postępy zrobili od poprzedniej bańki. Jestem pod ogromnym wrażeniem.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 27, 2019, 06:56:48 AM
Gdyby to była jedna giełda to można obwiniać gruby paluch, albo trefnego bota. Bardziej prawdopodobne jest skoordynowane działanie. Może sobie policzyli, że to im się jednak bardziej opłaci jak piszesz. Choć nie wiemy też czy/w jakim stopniu i które giełdy dzielą orderbooki.

Flash crash trwał 10 minut, a nie 10 sekund, więc jeden wieloryb w takim dużym zakresie cenowym (~$13.8k → 12.5k) by nie zdążył w tak długim okresie czasowym, bo zaraz dołączają boty.Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 27, 2019, 07:27:32 AM
Nie jestem pewien czy potrafię wytłumaczyć, ale może to mieć związek z tym, że na jednej giełdzie wywołują określony ruch ceny mając otwartą pozycję na dźwigni np. na bitmexie - do tego dołączmy wszechobecne boty, czy już coraz popularniejsze AI ...

Bardzo prawdopodobne a raczej pewne, że to co opisałeś ma miejsce. Szczególnie, że praktyczniejuż co druga giełda oferuje margin trading. W 2017 było ich dwie Kraken i Bitfinex.

Zasatanawie mnie, że to się dzieje na rynku BTC? Zrozumiał bym jakieś kryptowaluty z mniejszym wolumenem ale BTC?

Ile trzeba kasy, żeby ruszyć tak drastycznie cenę BTC w dół podczas takiej pompy?

Lub jest to złośliwe działanie, jednej lub kilku giełd. Jak wiemy wolumeny dzienne, to czysta fikcja więc zmiana ceny przy użyciu takich fakowych wolumenów, może mieć miejsce.

Z drugiej strony, jak na razie, to BTC pompuje, a jak coś pompuje, no to może spaść, nie ma spadków bez wcześniejszej pompy.

Pewnie za parę lat dowiemy się prawdy, kto i jak manipulował ceną BTC w 2019 roku, tak samo, jak teraz dowiadujemy się o 2017 roku   ;).

PS
...Gdyby to była jedna giełda to można obwiniać gruby paluch, albo trefnego bota. Bardziej prawdopodobne jest skoordynowane działanie. Może sobie policzyli, że to im się jednak bardziej opłaci jak piszesz. Choć nie wiemy też czy/w jakim stopniu i które giełdy dzielą orderbooki...

Jak już napisałem mojego posta i opublikowałem, to się okazało, że jest jeszcze post @Malvolvent 'a.

Dziwne, bo wcześniejgo nie widziałema już jest opublikowany, którąś godzinę.
 
Doszliśmy do tych samych wniosków. Mi też się wydaje, że to jakieś skoordynowane działania kilku giełd.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 27, 2019, 07:42:52 AM
Doszliśmy do tych samych wniosków. Mi też się wydaje, że to jakieś skoordynowane działania kilku giełd.

Tzn. nie mówię od razu, że giełd ;) Powinni zarabiać tyle na prowizjach nawet odjąwszy drogie koszty compliance i oszustw, że w 2019 lepiej trzymać się z daleka działań*, za które mogą dostać po dupie jak organy ścigania różnych państw chętniej ścigają oszustwa okołokryptowalutowe, bardziej chodziło mi o grupki wielorybów.

*może poza BFX :P


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 27, 2019, 08:15:06 AM
Tzn. nie mówię od razu, że giełd ;)...

Jeszcze dwa, trzy lata temu może tak, bo było ich kilkadziesiąt.

Teraz jest ich grubo ponad tysiąc i na pewno chociaż 1% z nich, jest co tu dużo mówić, bardzo wątpliwego pochodzenia i co chwilę mamy jakieś nowe skamy, np. Quadriga parę miesięcy temu.

Bez kontroli/regulacji nie ma jak zapanować nad podrabianiem, przerabianiem księg z orderami, wolumenów, itd.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on June 27, 2019, 08:22:30 AM
Tak, ale te małe giełdy nic nie znaczą w ogólnym rozrachunku. Chyba że masz na myśli giełdy obracające środkami klientów na większych giełdach.

Nie byłoby to nic nowego i całkiem prawdopodobne.

BTW. Najzabawniej (nie dla userów) gdy jedna giełda gra środkami klientów na innej giełdzie, która pada. Jeszcze ciekawiej jest gdy tamta giełda trzyma środki na kolejnej, jeśli pamięta ktoś przypadek takiego combo: bitmarket.eu->bitcoinica->mtgox.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 27, 2019, 08:41:09 AM
Tymczasem wracając do kursu wyrysował sie nam nad ranem trojkąt z którego niestety wyszlo dołem ..
Niestety ruchy na fundingu bitemexa nie napawaja optymizmem - jesli nawet mamy zakupy na spadkach to lewarowane - a  tak finansowanr pozycje siła rzeczy nie mogą zbyt dlugo przetrwać. Tyle jesli chodzi o aspekt bitmexa;
Ogolnie rzecz biorąc  kiedys musi przyjsc ~30% korekta .. byc moze to wlasnie teraz?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 27, 2019, 09:04:30 AM
...Ogolnie rzecz biorąc  kiedys musi przyjsc ~30% korekta .. byc moze to wlasnie teraz?

Jak byś mógł to wrzucaj, te wykresy, bo bardzo fajnie wizualizują o czym piszesz.

...Chyba że masz na myśli giełdy obracające środkami klientów na większych giełdach...
jedna giełda gra środkami klientów na innej giełdzie, która pada. Jeszcze ciekawiej jest gdy tamta giełda trzyma środki na kolejnej, jeśli pamięta ktoś przypadek takiego combo: bitmarket.eu->bitcoinica->mtgox...

Dokładnie o tym myślę a wszyscy wiemy, że to robią i to na duża skalę. Kiedyś taki łańcuszek, może się skończyć tragicznie, nie tylko dla zainteresowanych giełd ale i całego rynku.

Jak się zbierze kilka, a nie daj boże kilkanaście, kiedy padnie ta największa, wszystkie polecą za nią i ciężko przewidzieć, jak się to odbije na kryptowalutach. Na pewno niczym dobrym.

To się na pewno dzieje i kiedyś będzie ten czarny dzień, może nie teraz, podczas bull runu ale zaraz po.Oto aktualna sytuacja na rynku. Wszkażniki na godzinowym interwale, pokazują na zwrot akcji, chociaż na chwilę. Zobaczymy.

 https://i.imgur.com/NZirMGM.png

Tak się przygladam temu wykresowi i znowu widzę jak duże działanie na cene maja "panic sells".

Zobaczcie, że kiedy cena (ostatnia linia czerwona w dół) jest najwyżej i na chłopski rozum wtedy powinno być najwięcej sprzedawania, to jest zupełnie na odwrót. Cena najwyższa, wolumen sprzedaży najniższy, im cena spada niżej, tym większy wolumen sprzedaży. Przecież powinno być odwrotnie. Ja jak bym sprzedawał, a nie był pewien ruchu ceny, to najpierw bym sprzedał 50% i póżniej 25%, itd. Myślę, że każdy wieloryb podobnie, bo ma od myslenia ludzi (stać go  ;)).

Wydaje mi się, że to właśnie panic sellers (a jest ich duzo, jak widać), dołują tak cenę. A wielorybom i giełdom to pasuje, odkupią od słabych rąk tanie BTC.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 27, 2019, 12:39:05 PM
@wwzsocki podobnie sytuacja ma się w drugą stronę - ja bym w sumie to nie mówił nawet o "kupowaniu taniego btc" / "sprzedawaniu drogiego" tylko po prostu łapanie dołków/górek - nie mamy niestety żadnego dowodu na to, że BTC w przyszłości będzie wielokrotnie droższe..
Co do wykresów, z wielką chęcią - niestety nie zawsze mam możliwość (czas) je wstawić - ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście sami wklejali - choćby dla celów historycznych;

Co do aktualnej ceny - nie wygląda mi to dobrze - ja planowałem się ustawić na 11.300 ale niestety byłem poza domem i  nie zdążyłem wbić na giełdę (zresztą i tak pewnie by zamuliło - miałem plan obserwować 11.700 i wtedy zdecydować gdzie dokupić) no i zdążyłem stwierdzić, że 11700 raczej nie wytrzyma; i trzeba będzie spróbować na 11300.. niestety poszło to jak sami wiecie - i teraz  [patrzę na to niezbyt optymistycznie - nie mam komfortu tych 5% zysku, a przy spadku, który póki co jest wciąż mocno prawdopodobny możemy zobaczyć okolice 10k a może i nawet poniżej..

A za prawdopodobieństwem spadku przemawia też dość mocno charakter tej wczorajszej pompy i dumpu .. to co innego jak fejkowe wyjście z konsolidacji dołem - i korekta V- kształtna


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 27, 2019, 03:19:07 PM
...teraz  [patrzę na to niezbyt optymistycznie - nie mam komfortu tych 5% zysku, a przy spadku, który póki co jest wciąż mocno prawdopodobny możemy zobaczyć okolice 10k a może i nawet poniżej..

Racja może być różnie ja myślę że kilka dni tu pobalansuje i może nawet wyłapać rejony 9500, 10000$. Tak wyglądaja wskaźniki, chociaż jak wiemy mogą przekłamywać szczególnie przy takich mocnych ruchach.Dopiero co pisaliśmy, że jest dobrze bo Coinbase jest dostępny 24 godziny na dobę a tu: "Coinbase first reported that it was investigating an issue in which its API and website were not functioning properly at 1:47 p.m. PDT on its status website."  ;D ;D ;D

https://cointelegraph.com/news/bitcoin-falls-by-1-400-after-crash-of-major-crypto-exchange-coinbase


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 27, 2019, 05:39:04 PM
Bym musiał tutaj użyć słów uznawanych powszechnie za niecenzuralne, a tego staram się unikać, więc napiszę tylko, że nie zaskoczy mnie jeśli 9000usd zobaczymy jeszcze dzisiaj.
Szkoda też, że nikt się nie odniósł do tego, żeby sprawdzić jak korekty w hossie wyglądały na poprzednich bańkach, bo chyba ta którą właśnie mamy wygląda najbardziej negatywnie :/
Dodałbym też, że niepokojąco zwiększył się spread pomiędzy Finexem a Bitstampem; nie mowiąc już o Tetherze :
https://i.imgur.com/5yDEShy.png
https://www.binance.com/pl/trade/BTC_USDT

No a funding - szaleje jakbyśmy byli na szczycie:
https://i.imgur.com/agrbt9G.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp

więc niestety te wszystkie ewentualne odbitki póki co będą mieć charakter ewentualnie lokalny..


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 28, 2019, 03:21:50 AM
...Szkoda też, że nikt się nie odniósł do tego, żeby sprawdzić jak korekty w hossie wyglądały na poprzednich bańkach, bo chyba ta którą właśnie mamy wygląda najbardziej negatywnie :/...

Jeszcze się nie odnosiłem do korekt z 2017 roku, bo było troszkę za wcześnie ale sprawdzałem już kilka razy. Powiem tak, przepatrzyłem wszystkie większe spadki i nie wygląda, to źle.
Wskaźniki wyglądały bardzo podobnie i żle to wygląda tylko na nizszych interwałach czasowych. Na wyższych 1 dzień, tydzień jest to tylko wahanie się jednej dłuższej zielonej świecy.
W 2017 roku była podobna korekta tylko, że od 20000 do 17000$. Trwała trzy dni a jej przebieg jest praktycznie jak na razie taki sam.

https://i.imgur.com/VDE8fur.png

Mi to wygląda na zwykłą korektę. Myślę że 8500$, to jest już najdalej jak cena spadnie ale jest, to mało prawdopodobne. Myslę, że 10000$ jako wsparcie da radę zatrzymać spadek i po kilku odbiciach w końcu wystrzeli do góry. Oczywiście cały czas trzeba mieć uwagę na wolumen, wskaźniki i dane o szortach od @Adamavp  ;D.

No właśnie funding, też szaleje a gdzieś usłyszałem wiadomość, że ryki OTC świecą pustką i jak chcesz kupić dużo, to jedynie pozostają giełdy.
Myślę, że to może mieć duży wpływ, jeżeli chociaż jest w tych plotkach, trochę prawdy. Jest ciężej kupić poza rynkiem, bo po prostu nie ma.Coś wam to przypomina?

https://i.imgur.com/nWSoXvu.jpg


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 28, 2019, 09:50:27 AM
Wygląda na to, że BTC bardzo szybko chce wrócić na poziom 14.000$ za sztukę.

W dniu dzisiejszym odnotowano rekordowy wolumen w historii BTC, aż 40 miliardów dolarów a serwisy, które obserwują przepływ większej ilości BTC i innych kryptowalut, informuja o wielomilionowych transakcjach.

https://i.imgur.com/Jag5qq9.png

https://twitter.com/whale_alert

Na Binance, Bittrex, Karakenie i Coinbase Pro widzę potężne buy walls po 40 a nawet 100BTC. Na różnych wysokościach 10.800$, 11,300$ an nawet 11,700$.

Jeżeli nie znikną, to chyba mamy solidne wsparcie i jeżeli jeszcze nie kupiliście po 9500$, to BTC aktualnie kosztuje znowu 12.000$  ;D.

https://i.imgur.com/c4vLum1.png

Jeżeli ktoś lubi wspierać swoje decyzje o Bollinger Bands, to właśnie krzyczą KUPUJ!!!  ;D. Bardzo solidne wsparcie na 11.300$ gdyby coś poszło nie tak  ;).Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 28, 2019, 04:06:36 PM
Z tym Bollinger Band jest tak, że niestety dużo zależy na to jaką skale się ustawi - zresztą z większością wskaźników tak wygląda sytuacja (BTW podobno jest tylko kilka wskaźników, które mają skuteczność statystyczną powyżej 50%)

Tak samo jak wczoraj zrezygnowałem z zakupów w okolicach 10k ze względu na rozszalały funding - jednak teraz po przemyśleniu uważam, że przebicie 10k które dałoby tak na prawdę znaczące schłodzenie, jednocześnie mogłoby wystraszyć ludzi od zakupów na dłuższy czas; więc o ile większość z reguły nie ma racji - a skrajne wychylenia zwiastują ruch odwrotny to tym razem mieliśmy do czynienia z wyjątkiem tą regułę potwierdzającym..

Aktualnie sytuacja z fundingiem na bitmexie wygląda jak na załączonym obrazku:
https://i.imgur.com/zjf19RW.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp

@wwzsocki a wracając do korekt - nie mam za bardzo dostępu do Trading View (w zasadzie to mam ale mam tylko darmowe konto aktualnie już zajęte) - czy byłbyś w stanie wkleić może tutaj porównawczo  wykresy  tych korekt z bańki '17 ?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 28, 2019, 05:48:14 PM
...@wwzsocki... czy byłbyś w stanie wkleić może tutaj porównawczo  wykresy  tych korekt z bańki '17 ?...

Oczywiście nie ma problemu. Tu jest wykres z bańki 2017 roku na interwale 4 godzinnym.

https://i.imgur.com/fFSjM52.png

Wracając do tematu aktualnej ceny BTC, to wygląda, że wracamy na poziomy 14.000$. Wszystkie wskaźniki na to wskazują, a jeżeli jeszcze dodamy do tego rekordowe wolumeny oraz milionowe ruchy na portfelach BTC, możemy być praktycznie pewni wzrostu ceny.

https://i.imgur.com/Z1lw4MC.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 28, 2019, 10:00:46 PM
@wwzsocki ja może pokaże o co mi chodziło:
https://i.imgur.com/yw3ctDk.png
https://bitcoinwisdom.io/markets/bitfinex/btcusd
Co mnie zmartwiło w tej wczorajszej korekcie? To że w żadnej z tych 5 zaznaczonych na poprzedniej hossie- przynajmniej patrząc na tym pobieżnym wykresie z BTCwisdom - spadek nie był tak gwałtowny - a tutaj w kilka godzin zostało zniesione jakby 2 dni wzrostów.. ale być może - tym razem będzie inaczej - ale też dobrze ? ;-) .. byleby tylko te alty coś odrobiły...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 28, 2019, 10:10:01 PM
...w żadnej z tych 5 zaznaczonych na poprzedniej hossie...spadek nie był tak gwałtowny - a tutaj w kilka godzin zostało zniesione jakby 2 dni wzrostów...

Były też takie spadki 20 nawet 30% podczas zeszłej bańki, to nic nadzwyczajnego dla BTC i dla tego wszyscy dobrze o tym wiedza i się tego boją (bitcoin volitality).

Lepiej to widać na niższych interwałach czasowych ale ja też mam darmowe konto na tradingview i wygląda na to, że nie można zobaczyć 2017 roku na godzinnym czarcie.

Myślę, że są jakieś ograniczenia do np. roku do tyłu, bo próbowałem ale za każdym razem zatrzymywało w zależności od czasu na innym miesiącu i dalej nie mogłem już przewinąć.Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 28, 2019, 10:27:56 PM
tak, chyba im mniejszy interwał tym mniej się można cofnąć w czasie niestety...
Ale tak na prawdę w perspektywie kilku tygodni wystarczy analiza interwału 1D (uzupełniona 4H)
Ja miałem na myśli charakter tego spadku (chociaż mnie w sumie 2korekty całkowicie ominęły z poprzedniej bańki (lato 2017) bo byłem poza kompem), a tak patrzać w ten pobieżny wykres wczorajszy spadek wydawał mi się "groźniejszy"..

PS. Sprawdź telegram.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 29, 2019, 12:44:38 AM
...mnie w sumie 2korekty całkowicie ominęły z poprzedniej bańki (lato 2017) bo byłem poza kompem)...
PS. Sprawdź telegram.

Ja obserwowałem całą bankę 2017 roku z nosem przy monitorze i dlatego nauczony błędami próbuję tu przekazywać swoje złote myśli.

Robiłem wszystkie możliwe błędy, których udaje mi się tym razem uniknąć i o dziwo moje strategie sprawdzają się i mam o wiele lepsze wyniki.

Przebieg baniek jest bardzo podobny. Tamtym razem, też praktycznie do 8000$ nikt nie mówił jeszcze o bull runie, a jak zaczęli, to od razubyła korekta i kolejna dawka FUDu.
Dzisiaj wiem, że to wszystko było robione celowo, żeby wystraszyć i wykupić resztki taniego BTC od słabych rąk.

Jeżeli chodzi o ten airdrop z Telegrama, to mam kilka pytań.
Sprawdziłeś ten portfel zanim go ściągnąłeś? Wiesz pewnie, że to najstarszy przekręt w krypto?

Fejkowy airdrop i złośliwy portfel, stare jak świat. Nie mówię, że to jest scam ale trzeba wszystko, bardzo dokładnie sprawdzić, zanim zainstalujesz coś na telefon, na którym masz już różne apki krypto, portfele, Google Authenthicator, itd. Telefony, to chyba najniebezpieczniejsze urządzenia, jak na razie i ja ich  praktycznie nie używam do wykonyania transakcji krypto czy nawet bankowych.

NCI wydaje miliardy rocznie, na szpiegowanie. Snowden pisał o tym lata temu, że nas inwigiluja w 100%. Nie wierzę, żeby coś się zmieniło, no chyba, że na gorsze  ;).
Telefony to podstawowe źródło wiadomości o nas. Zbierają wszystko. Kiedy się budzisz, gdzie jesteś w danym momencie, co kupujesz, ile gdzie wydajesz, skąd dokąd jedziesz, itd.
Przecież już od dawna jest wiadome, że nas podsłuchują prez telefony i mogą włączać mikrofon. A my sami dodajemy im danych korzystając z mapek, wyszukiwarek, GPSów, MMsów i calego tego gówna.

Czasami mam zamiar wrócić do mojej starej cegły Nokia. Nie dość, że żadnego szpiegowania, to jeszcze można nią było gwoździa wbić albo komuś dać po łbie, jak nie miałeś czegoś innego  ;D.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 29, 2019, 07:16:15 AM
Jeśli chodzi o ten airdrop to wolałbym, żebyś przeniósł swoje pytanie do odpowiedniego tematu ;-)

Natomiast co do ceny BTC to ile długoterminowo wciąż pozostaje optymistą to spodziewam się, że w najbliższych godzinach mozemy pogłębić spadek - na moim wykresie wychodzi, że mamy opór do 11846 USD...  Przynajmniej na interwale 15minutowym wyszliśmy dołem  z trendu:
https://www.tradingview.com/x/1waYGXdm


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on June 30, 2019, 04:57:09 PM
UWAGA! Coś potencjalnie bardzo ważnego się właśnie wydarzyło przed paroma minutami:
Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex:
https://www.tradingview.com/x/fkGnQWgu/
20k btc shortów ubyło - nie wydaje mi się, że mieliśmy taką sytuację kiedykolwiek wcześniej w histori..
Do tego jutro rozliczenie kontraktów CME, więc najprawdopodobniej:
"oj się będzie działo"(!)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on June 30, 2019, 09:59:50 PM
UWAGA!...Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex..."oj się będzie działo"(!)

Jaku ważasz co dokadnie się stanie? jaki to będzie miało wpływ na cenę BTC?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on July 01, 2019, 11:35:31 AM
https://twitter.com/whale_alert - nie wiemy, czy śledzicie może to konto, ale sporo dużych transakcji na BTC widać w ostatnich 24h, w dodatku takich całkiem sporych (o wartości powyżej 50 mln USD).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 01, 2019, 11:50:14 AM
https://twitter.com/whale_alert - nie wiemy, czy śledzicie może to konto, ale sporo dużych transakcji na BTC widać w ostatnich 24h, w dodatku takich całkiem sporych (o wartości powyżej 50 mln USD).

Jasne, że śledzę, to konto na Twitterze i to już od dawna. Używam jeszcze jednego https://twitter.com/BtcBlockBot i te dwa daja dokładny wgląd we wszystkie duże transakcje BTC i nie tylko.

https://i.imgur.com/ygVT2fF.png

Jak dotąd byłem, raczej dość pewny co do ruchów ceny BTC i z dużą dokładnością potrafiłem przewidzieć co się stanie.

Jeżeli chodzi o aktualna sytuację, a co najważniejsze, co bedzie dalej, to powiem, że nie mam za bardzo pojęcia.

Tylko w ostatniej godzine jakieś niesamowite ilości zostały przelane na i wycofane z giełd.

https://i.imgur.com/fWu7Fl3.png

Jeżeli chodzi o AT wychodzi na to, że mamy piękną formację flagi i jeżeli będzie wybicie dołem, no to będziemy testować 9000$ lub nawet niższe pułapy 8000$.

Jeżeli będzie wybicie górą z flagi, to jest duża szansa na kolejny ruch do góry ale czy do nowego ATH, tego nie wiem.

Wskażniki wariują, jedne pokazują kup inne sprzedaj, wolumen spada, chociaz i tak jest rekordowy.

https://i.imgur.com/3SMkCkW.png

Dodając do tego brak szortów na Bitfinexie, powinniśmy się spodziewać kolejnych zielonych świec i wyższej ceny ale ja jakoś nie jestem przekonany (po raz pierwszy), za słabo to wygląda.

A co Ty na to @Linkkoin? Jakie są Twoje dokładne predykcje?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on July 01, 2019, 12:31:38 PM
Tutaj zdania wśród pracowników naszego kantoru są podzielone. W każdym razie w tym roku będziemy obserwować dużo wahnięć ceny, więc zmiany dzienne wartości BTC po $2000 już chyba nie będą nikogo dziwić.
Ja osobiście uważam, że krótkotrwały dołek do ok $8800-9100 jest możliwy, ale wtedy szykujmy się, że w ciągu kilku dni będzie pompa nawet w okolice $14000-15000.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 01, 2019, 01:03:03 PM
UWAGA!...Ktoś claimował 2/3wszystkich shortów na Bitfinex..."oj się będzie działo"(!)

Jaku ważasz co dokadnie się stanie? jaki to będzie miało wpływ na cenę BTC?

Nie mam pojęcia, poza tym, że może mieć to duże znaczenie - odpadło tez potencjalne paliwo do short-squeeze, więc wynikających z tego wzrostów  nie będzie.. Aha wiem co się stanie najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 01, 2019, 03:30:18 PM
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Uwielbiam ten Twój pesymistyczny optymizm Adam  :D.

Ja wyszedłem wczoraj z trejdów na wzrosty i postwiłem na spadki z dźwignią. Teraz z przyjemnością (nie do końca) oglądam jak spada cena BTC.

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniła i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on July 01, 2019, 03:46:33 PM
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniłą i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.


Konkurencja spod B. nie po raz pierwszy wyskakuje z czymś takim. Nauczyli się od zachowania banków, gdy Szwajcaria ogłosiła brak sztywnego powiązania CHF z EUR. I kto pamięta szczyt w 2017 wie, że to nie pierwszy raz się zdarza u nich.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 01, 2019, 09:45:44 PM
...najprawdopodobniej znowu strace cały kapitał na tradingu i tyle to wszystko warte ...

Uwielbiam ten Twój pesymistyczny optymizm Adam  :D.

Ja wyszedłem wczoraj z trejdów na wzrosty i postwiłem na spadki z dźwignią. Teraz z przyjemnością (nie do końca) oglądam jak spada cena BTC.

Oczywiście na Binance można się zalogować ale jak chcesz postawić trejda, to wyskakuje błąd 404 lub 504. Złodzieje i więcej nic nie dodam.

Sprawa się wyjaśniła i BTC spada jak kamień w przepaść. Miejmy nadzieję, że @Linkkoin ma rację i po tych spadkach będą potężne wzrosty.


Niestety - nic się nie wyjaśniło.. po takich wzrostach 1000usd to teoretycznie wydaje się dużo, ale...  to zaledwie ok. 10% - a jeszcze parę miesięcy temu takie spadki zdarzały sie po kilka dni pod rzad; u mnie niestety pękła ostatnia deska ratunku - nie sprawdził się ani scenariusz A, ani B, ani C..  a to oznacza jedno - hazard.. i w sumie to, że w bukmacherce miałem chyba lepsze wyniki niż w daytradingu o czymś świadczy


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 02, 2019, 05:24:08 AM
...nie sprawdził się ani scenariusz A, ani B, ani C..  a to oznacza jedno - hazard.. i w sumie to, że w bukmacherce miałem chyba lepsze wyniki niż w daytradingu o czymś świadczy

Myślę, że ten GIF, który widziałem wcześniej na forum posłuży za najlepszy komentarz.

https://i.imgur.com/cFASO2j.jpg

https://bitcointalk.org/index.php?topic=3839038.msg51642090#msg51642090


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 02, 2019, 07:21:34 PM
Wychodzi na to że cena BTC żądzi się swoimi prawami i byki znpowu w akcji. Może to byz wielki bull trap ale ja i tak kupuje, najwyżej sprzedam jak się trend odwróci.
Jak na razie wygląda bardzo silnie. Wystrczy tylko spojrzeć na wykres czterogodzinny i te piękne mocne zielone świeczki.

https://i.imgur.com/vAwG1zm.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 03, 2019, 07:57:39 AM
No cóż, trzeba bylo dzialac zgodnie z pierwotnymi zalozeniami - około 30% korekty (do rejonow 9500) i tam sie ustawić i cierpliwie czekać  -globalnie nie ma powodów żeby BTC nie kosztowało  20k USD/sztukę (oczywiście moga sie pojawic zanim BTC osiągnie taka cenę, ale poki co ich nie ma).. Inna sprawa, ze spadlo tylko w okolice 9550-9600 a tutaj miałbym moze 10%zleceń...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 03, 2019, 03:32:16 PM
Wygląda na to że BTC robi nam psikusa i zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie. Szczerze mówiąc każdy wykres wygłada inaczej.
Dzienny i tygodniowy wyglądają tak jakby miały być wzrosty, a inne tak jakby mialy być spadki. Różne wskażniki pokazują co innego.

Co z tego wynika?
Chyba tylko to, że nikt nie wie, co będzie dalej ale napewno coś spektakularnego tak więc, jeżeli jesteś w grze, to zapnij pasy i przygotuj się na huśtawkę nerwów.

https://i.imgur.com/KjSOQY8.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 04, 2019, 08:40:51 AM
Dzienny wykres dla ceny BTC wygląda bardzo byczo i chyba niedługo wyrównamy niedawne ATH. Oczywiście mam taką, cichą nadzieję ale raczej wszyscy widzimy, że BTC trzyma się mocno i pomimo 30% flash crashy, cały czas spokojnie pnie się do góry i odrabia straty.

https://i.imgur.com/oVWHQuR.png

Pewnie dzisiaj znowu opadnie do połowy wczoraszej ceny i później odbije, żeby zakończyć dzień na zielono. Powoli właśnie taki schemat zaczyna się powtarzać. Myślę, że to już jest sprawdzony sposób na panic sell i żeby taniej wyrwać, te Bitcoiny od słabych rąk.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 04, 2019, 06:15:10 PM
Wygląda na to że BTC robi nam psikusa i zachowuje się zupełnie nieprzewidywalnie.

~~"snip"~~
Z tym się nie zgodzę,  przypomnij sobie moje pytanie o przebieg korekt w poprzednich bańkach -  ostatni spadek o ~30% od szczytu to dokładnie tyle ile wynosiły korekty na poprzedniej bańce.Więc ten 30% spadek był jak najbardziej przewidywalny - co oczywiście nie oznacza, że szybko wrócimy w rejony 13k USD (aczkolwiek np.  też zachowanie altów może wskazywać, że "coś się grubszego szykuje"...


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 06, 2019, 07:07:34 AM
Wygląda na to, że byki nie są jeszcze wystarczająco silne, by przełamać linię trendu/oporu. Niedawno podjęto próbę, ale cena ponownie tylko dotknęła linii trendu.
Wykres 4-godzinny wygląda dobrze i wciąż myślę, że wkrótce wrócimy do AYH na 14.000 $. Wszystko, czego potrzebujemy, to większa ilość wolumenu i kupowania.
Po 15.000 $ nie będzie już rabatu na BTC i wszyscy będą marzyć o poziomach 9K.

https://i.imgur.com/X4FityT.png

Właśnie przeczytałem, że 100 milionów Thether zostało wydrukowanych ponownie i istnieje duża korelacja między tym faktem a skokami cen BTC. Za każdym razem, gdy drukowany jest USDT, widzimy ogromne ruchy cen BTC.

Z tym się nie zgodzę,  przypomnij sobie moje pytanie o przebieg korekt w poprzednich bańkach -  ostatni spadek o ~30% od szczytu to dokładnie tyle ile wynosiły korekty na poprzedniej bańce.Więc ten 30% spadek był jak najbardziej przewidywalny...

Zgadzam się z Tobą i ten spadeko 30%, był do przewidzenia. Nawet i bardzo mocno sygnalizowany przez wszystkie wskaźniki. Chodziło mi o zachowanie ceny BTC, dokładnie w tym ostatnim dniu (piszemu tu regularnie), bo wskażniki i wykresy, na różnych interwałach czasowych, pokazywały zupełnie sprzeczne informacje. Dzienny wyglądał mocno, ale MACD już nie, później cztero godzinny wyglądał słabo, ale RSI akurat tam było najmocniejsze, gdzie wszędzie na innych wskazywało na spadki.

Pomimo wszystko BTC najpierw spadło, a za chwilę wróciło do swoich poziomów co mnie zaskoczyło, bo myślałem, że albo będzie rosnąć, albo spadać, a nie kręcić się w tą i spowrotem.
Kolejna lekcja odrobiona i kolejne bardzo cenne wiadomości zostały przyswojone, a to też jest bardzo ważne i ma swoja wartość.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 06, 2019, 09:31:13 PM
No cóż, jednak nie zawsze widać wszystkie wyznaczniki mogą wskazywać ten sam kierunek - wydaje mi się, że wręcz częściej mamy do czynienia z dywergencją niż koincydencją.. Mnie w sumie cieszyłoby gdybyśmy teraz mieli do czynienia z konsolidacją, aczkolwiek perspektywa ponownego testowania 10k martwi - wiadomo, każde kolejne dotknięcie zwiększa ryzyko trwałego przebicia.

Bitmex funding rate daje nadzieje, że mamy do czynienia z konsolidacją - to tak, na szybko dałem radę spojrzeć:
https://i.imgur.com/zAmMbUy.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp

Co mówią inne parametry @wwzsocki ?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 07, 2019, 01:04:42 AM
...Co mówią inne parametry @wwzsocki ?

Tak jak pisałem wcześniej po kilku godzinnach walki byki nie dały rady sie przebić i znowu wskaźniki wskazują raczej na spadki.

Nie ma innego wyjści jak tylko obseerwować i mieć nadzieję, że coś się zmieni  :(.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on July 07, 2019, 02:04:57 AM
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? :)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on July 07, 2019, 08:40:59 AM
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? :)

Według mnie, jeśli miałoby dalej rosnąć w tempie w jakim rosło, to powinno zatrzymać się przed 9000$. Chyba, że korekta rozłoży się na kilka miesięcy, to wtedy może sięgnąć nawet 7500$, ale wzrosty będą wtedy od początku budowały swoją dynamikę. 


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 07, 2019, 06:47:49 PM
Na ile byście obstawiali kolejny dołek, jak spadnie poniżej dołka sprzed 5 dni? $9000 czy może $8000? Niżej? :)
(Tak jak to pisałem) spadki korekcyjne nie powinny przekroczyć 30kilku procent, a  na dobrą sprawę, spadki nie powinny teraz przebić poprzedniego dołka, chyba, że tak jak to pisze @Tytanowy Janusz korekta rozłoży się na kilka tygodni/miesięcy.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 08, 2019, 07:43:31 AM
Cena cały czas próbuje zamknąć wyrysowany trójkąt ale jakoś nie może. Mamy ststus quo i byki są tak samo silne jak niedżwiedzie.

Ciężko przewidzieć kolejny ruch, więc zapytam Was. Jak sądzicie co się teraz stanie? Jaki będzie kolejny ruch ceny BTC?

https://i.imgur.com/4iTNLu8.png

Cztero godzinny nie wygląda źle ale to sie może zmienić w przeciągu kilku godzin.Dopiero co zadałem pytanie a tu już mamy odpowiedź i cena wystrzeliła w stratosfere po zamknięciu flagi.

https://i.imgur.com/mnRxzD7.png

Jak jeszcze nie kupiliście BTC to nie wiem na co czekacie. Następny przystanek 14.000$  ;D ;D ;D

Widzieliście te ordery? 1350 BTC buy wall mam nadzieję, że to będzie wystarczające wsparcie, żeby się cena nie załamała jak niedźwiedzie spróbują coś zrobić z tym wzrostem.

https://i.imgur.com/QWeZaVT.png
Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 08, 2019, 11:41:55 AM
Dokladnie jak to wczoraj pisalem w prywatnej rozmowie ze znajomym - znowu najwieksze ruchy przyszly w momencie kiedy praktycznie nie moge skupic sie na rynku ,  co gorsza najgorszy możliwy  dla mnie scenariusz, bo negatywnie zareagowaly hodlowane przeze mnie  alty..  
Chociaz jak jestesmy przy altach tutaj bym sie przyjrzal korelacji ETH-BTC.. wczoraj wieczorem mielismy dosc ładny rajdzik (jak na altowe standardy ostatnio) .. eth uroslo z ok 290 usd do ok 310usd, tak sie zastanawiam czy szloby wysnuć jakas regule z tej korelacji? Wiem ze swego czasu ETH dosc fajnie przepowiadal ruchy btc - niestety nie przeanalizowalem tego na tyle dokladnie by rozstrzygnac czy to byla przypadkowa zbieznosc czy faktycznie rzeczywista korelacja...


A co do tych pozycji z tego odrebooka co  zaznaczyles - to ja bym bardzo uwazal, czesto na gieldach pojawia sie tzw spoof i bardzo czesto cena obierq kierunek przeciwny - duze zlecenia na bid zwiastuja spadek, a na offer - wzrosty... o manipulacji orderbookiem możnaby na prawde duzo napisac


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 08, 2019, 07:54:27 PM
A co do tych pozycji z tego odrebooka co  zaznaczyles - to ja bym bardzo uwazal, czesto na gieldach pojawia sie tzw spoof i bardzo czesto cena obierq kierunek przeciwny - duze zlecenia na bid zwiastuja spadek, a na offer - wzrosty... o manipulacji orderbookiem możnaby na prawde duzo napisac

Wiem ale akurat ten był prawdziwy i przez 30 minut na Bitfinexie kupiono ponad 300BTC i powoli tego walla zjedli, wykupili.

Też pisali inni uzytkownicy na angielskojęzycznym, żeby uważać ale tym razem to nie był fejk.

Widziałem bardzo fajnego post i mysle, że ma dużo racji jest po angielsku ale wrzucę tu, bo chcę wiedzieć co o nim myslicie?

This looks like a weaker version of the failed pump attempt on July 3rd that couldnt stay over 12k.
The difference is the volume. It was 4x bigger on 3rd July. So it is 4x easier for the bulls to sustain that price now. This year bulls perfected their technique. They wait for the price to stabilize and the volume to drop and then pull the trigger. We will see how high we can go sneaking past the bears without attracting too much volume. The truth is that CB and Bistamp can't handle big volumes as we saw near 13800. The trading bots frenzy fried CB servers on multiple occasions so far...

Myślę, że ma dużo racji, trafna obserwacja.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: adamvp on July 08, 2019, 11:41:08 PM
Tymczasem na fundingu:
https://i.imgur.com/OFYhomG.png
https://coinfarm.online/rank/funding.asp

Co prawda mamy dość spory, jak na ostatni czas, zapowiadany na 6rano rate, ale już kolejny okres (ten wyliczany na podstawie transakcji pomiędzy 22, a 6 rano) jest aktualnie znowu prognozowany na 0,01% - a więc tzw. neutral.. W sumie nie miałbym nic przeciwko gdyby cena też się tak zachowała - tj. konsolidacja w rejonie 12,1-12,4k USD a po kilku okresach znowu skok w górę..  Im dluższa konsolidacje tym lepiej, może w końcu cokolwiek by mi alty odbiły, tylko czy to w aktualnej sytuacji w ogóle możliwe??


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on July 11, 2019, 09:52:14 PM
https://i.imgur.com/wQ4aBO8.png

Łącznie 600 mln $ w godzinę. Chyba jakiś rekordzik ostatnich miesięcy.

Edit: Powtarzające się ilości przeważnie są to transery momentalnie odbite dalej wykryte ponownie przez bota. Prawdopodobnie nie trafiły więc na gieldę, chyba, że giełda automatycznie takie duże transfery przelewa od razu na cold wallet w co wątpię. Czyżby ktoś celowo majtał takimi sumami dla FUDu?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on July 11, 2019, 10:15:08 PM
Edit: Powtarzające się ilości przeważnie są to transery momentalnie odbite dalej wykryte ponownie przez bota. Prawdopodobnie nie trafiły więc na gieldę, chyba, że giełda automatycznie takie duże transfery przelewa od razu na cold wallet w co wątpię. Czyżby ktoś celowo majtał takimi sumami dla FUDu?

Jest to możliwe, ktoś już wcześniej mógł sobie policzyć w jakim stopniu takie informacje wpływają na cenę, inna opcja to transakcje/rozliczenia pozagiełdowe.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 12, 2019, 08:28:54 AM
Jak myślycie, co będzie dalej? Po raz pierwszy, sam nic nie napiszę, tylko poczekam, na wasze odpowiedzi, bo chciałbym wiedzieć jakie są nastroje?

Jeżeli możecie, to bardzo proszę napiszcie Wasze krótkoterminowe predykcje ceny BTC.

https://i.imgur.com/kMHweSx.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on July 12, 2019, 11:27:46 AM
Hazard na szycie mini-bańki. Wszystko się może zdarzyć. Ja obstawiam

70% retest 10k a potem się zobaczy
30% retest 9k a potem się zobaczy

30% 13k w niedzielę

Procenty nie sumują się do 100% ale nie jest to błędem. Punkt 2 zawiera się w punkcie 1.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 13, 2019, 01:33:31 PM
...Wszystko się może zdarzyć. Ja obstawiam

70% retest 10k a potem się zobaczy
30% retest 9k a potem się zobaczy

30% 13k w niedzielę..

Zgadzam się, moja predykcja na najbliższe tygodnie, to też niestety spadki. Wstępnie będę chciał znowu kupić na 7800$ za BTC.

Może jeszcze ktoś się podzieli swoimi najnowszymi przemyśleniami o przyszłych ruchach ceny BTC? Bardzo serdecznie zapraszam.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 18, 2019, 03:56:21 PM
Myślę że takie newsy jak ten mogą byc dobre dla BTC. Może ta dzisiejsza pompa, to właśnie przez to. Sami zobaczcie!!!

Amerykański kongresmen mówi na walnym zgromadzeniu, że BTC jest nie do zatrzymania "An Unstoppable Force."

https://twitter.com/i/status/1151602053405450240

BTC TO THE MOON!!!


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on July 18, 2019, 05:22:53 PM

Amerykański kongresmen mówi na walnym zgromadzeniu, że BTC jest nie do zatrzymania "An Unstoppable Force."Ale z tymi shitcoinami to pojechali :o


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 20, 2019, 01:59:28 AM
Jeżeli naprawdę BTC jest jak złoto a na to wyglądajeżeli spojrzymy na ich wykresy.

Jeżeli się potwierdzi to twierdzenie a przecież BTC do internetowe złorto i możemy się spodziewać czegoś takiego za parę tygodni.

https://i.imgur.com/XyXkDys.jpg

Miejmy nadzieję, że to prawda, a na to wygląda, bo jak narazie wykresy złota i BTC są identyczne. A nie wiem czy Wiecie, że złoto znowu wystrzeliło do góry?Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 20, 2019, 05:45:53 PM
BTC prze do przodu pomimo wszystko. Czy mamy sznsę przebić opór na 10.800$ i w końcu wystartować tak jak GOLD?

https://i.imgur.com/6QsQekD.png

StochRSI wygląda apetycznie ale ten indykator potrafi zmienić wartość bardzo szybko dlatego wspieram się RSI, którego akurat nie widać na tym wykresie ale zapewniam, że też jest na średinch poziomach, mocno kerując sie ku górze, co daje kolejny sygnał BUY i potwierdzenie dla StochRSI.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on July 31, 2019, 06:43:12 PM
Dawno mnie nie było w moim temacie o cenie BTC ponieważ jestem na wakacjach. Patrząc na cenę BTC wydaje mi się, że też ma wakacje bo dokładnie od dnia, w którym wyjechałem waha się pomiędzy 9300 a 10300$. Myślę że jesteśmy w fazie konsolidacji i ciężko jest przewidzieć, co będzie dalej?

Cena BTC jest na pewno pod dużą presją i wskaźniki wskazują na to, że jesteśmy pod presją niedźwiedzi. Jeśli spojrzymy na RSI, zobaczymy najlepszy przykład aktywów na rynku niedźwiedzi. RSI nigdy nie przebija zasięgu 60 i wielokrotnie znajduje się na poziomie wyprzedaży około 35.

https://i.imgur.com/99Xe7I4.png

A co Wy myślicie o aktualnej i przyszłej cenie BTC? Jakie będą najbliższe dni? Cena BTC pójdzie do góry, czy może na dół?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 06, 2019, 10:16:38 AM
Już wróciłem z wakacji i teraz postaram się być znowu regularnie na naszym lokalnym forum.

Cena BTC pięknie podskoczyła przez ostatnie dwa tygodnie i właśnie doszliśmy do bardzo ciekawego momentu.

Wydaje mi się, że przez chwilę cena BTC powinna spaść, czy chociaż pozostać na pułapie 12000$ przez kilka dni aż wszystkie wskażniki trochę spadną.

https://i.imgur.com/1skOuZl.png

Ja sprzedałem po 12200$ i ciągle się zastanawiam, czy czasem nie za wcześnie? Mam nadzieję kupić znowu po 11500$.

A co u Was? Jakieś spotrzeżenia codo ceny BTC i jej przyszłych ruchów?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 08, 2019, 01:13:49 PM
Tak jak przypuszczałem cena BTC waha się pomiędzy 11500 a 12000$ za sztukę. Myślę, że niedługo znowu będziemy atakować opór na 12300$ i jeżeli zostanie przebity, to następny będzie na 13000 i kolejny na 14000$. To będą miejsca, w których trzeba będzie dobrze obserwować cenę ponieważ jest duża możliwość, że opór nie zostanie przebity i mogą być znowu jakieś spadki. To jest normalne zachowanie się ceny i spadki przy bardzo silnych oporach nie powinny nikogo dziwić.

Jeżeli nie jesteście aktualnie w posiadaniu BTC, to pomimo tego, że trend jest rosnący nie doradzałbym kupowania BTC teraz. Lepiej poczekać aż opór na 12300$ zostanie pokonany i wtedy dopiero zainwestować, oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie aktualne czynniki pływające na kurs. Pokonanie tych ważnych oporów da bardzo mocny sygnał do kupowania i napewno cena poszybuje o wiele wyżej.

Trejderzy inkasują profity, kumulują BTC i wahania ceny nawet o 10 czy 20% dziennie to dla Bitcoina norma. Ja osobiście już się do tego przyzwyczaiłem i zaczynam zauważać i rozpoznawać je dość wcześnie. Praktycznie za każdym razem kiedy cena dochodzi do jakichś ważnych oporów i nie przebija ich z dużą siłą, to mamy kilka prób przebicia (chwilowe wahanie) i potem spadki.

Ja nie trzymam BTC cały czas (HODL) tylko staram się aktywnie kupować i sprzedawać podczas wzrostów i spadków. Zawsze bałem się dziennego trejdingu ponieważmasa ludzi traci zamiast zarabiać i sam byłem stratny podczas pompy 2017 roku kiedy próbowałem wyczuć rynek. Myślę, że teraz jest inaczej ponieważ BTC zachowuje się trochę spokojniej i jakoś łatwiej przewidzieć niektóre ruchy. Dodatkowo myślę że doświadczenie i lata patrzenia na wykresy nie są tu bez znaczenia. Staram się wyciągać wnioski z moich błędów i teraz to procentuje.

Mje największe błędy z końca 2017 roku to "panic sell" i kupowanie na topie tkzw. "FOMO". Wystarczy trzymać się założonych zasad i zaczynają pojawiać się efekty. Żadnej paniki jak cena spada bardzo szybko. Kiedyś natychmiast bym wszystko sprzedał ze stratą, teraz czekam spokojnie i w najgorszych przypadkach zmniejszam pozycje o maks 50%. Powiem szczerze, że to już nie raz mnie uratowało podczas flash crash.  

Mam nadzieję, że w końcu zachęce kogoś do dyskusji na temat ceny BTC.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 11, 2019, 04:39:20 PM
Brian Kelly stwierdził, że bitcoin jest trudny do zabicia  ;D
https://www.dfid.org/news/brian-kelly-bitcoin-is-hard-to-kill-asset

Zgodziłbym się z nim gdyby powiedział, że nie jest możilwy do zabicie a nie trudny, bo to sugeruje, że w końcu będzie pokonany, a na to jako perma bull mówię zdecydowane NIE.

Bitcoina grzebali już wielokrotnie, a on zawsze wraca do pełni sił, a nawet pnie się wyżej. To jest dowód na to, że jest nie do zabicia. Do trzech razy sztuka, a jak się nie mylę to słyszłem, że to już koniec kilka razy więcej.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on August 12, 2019, 03:50:29 PM
Brian Kelly stwierdził, że bitcoin jest trudny do zabicia  ;D
https://www.dfid.org/news/brian-kelly-bitcoin-is-hard-to-kill-asset

Zgodziłbym się z nim gdyby powiedział, że nie jest możilwy do zabicie a nie trudny, bo to sugeruje, że w końcu będzie pokonany, a na to jako perma bull mówię zdecydowane NIE.

Bitcoina grzebali już wielokrotnie, a on zawsze wraca do pełni sił, a nawet pnie się wyżej. To jest dowód na to, że jest nie do zabicia. Do trzech razy sztuka, a jak się nie mylę to słyszłem, że to już koniec kilka razy więcej.
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  ;D


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 12, 2019, 05:22:32 PM
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  ;D

Chyba nikt już nie wierzy w to, że kryptowaluty, a z pewnością BTC zniknie za jakiś czas. Na samym początku, jeszcze bym się zgodził ale mineło 10 lat i BTC kosztuje 11.000$, więc jak dla mnie, to bardzo daleko od śmierci lub nawet zapaści. Nawet, jeżeli będzie nielegalny, to i tak nic nie zmieni, bo wrócimy do punktu wyjścia. Masa ludzi będzie nadal używać kryptowaluty nawet jak będą nielegalne . Nie ma szans na to, żeby szara strefa kiedykolwiek znikneła, a to właśnie do niej wtedy by się zaliczał Bitcoin i inne krypto. Giełdy P2P, nieuregulowane, DEEXy i inne serwisy, nadal będą umożliwiały handel i wymianę. Jedyne co by się zmieniło, to cena i wolumeny ale samo istnienie Bitcoina nie jest raczej już zagrażone.

Ciągle mam nadzieję, że kiedyś zamiast normalnych pieniędzy, będziemy używali jakichś kryptowalut, które dadzą nam więcej mozliwości, obronią przed inflacją, nie będą tracić wartości nabywczych, itd. Wiem raczej napewno, że nie bedzie toBitcoin, a co najmniej nie w obecnej formie ale zostanie cyfrowym złotem, jeżeli powyższy scenariusz by się spełnił.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on August 12, 2019, 05:37:48 PM
wg. 99 Bitcoins śmierć BTC była deklarowana publicznie jakieś 373 razy, w 2019 już 33.  ;D

Ciągle mam nadzieję, że kiedyś zamiast normalnych pieniędzy, będziemy używali jakichś kryptowalut, które dadzą nam więcej mozliwości, obronią przed inflacją, nie będą tracić wartości nabywczych, itd. Wiem raczej napewno, że nie bedzie toBitcoin, a co najmniej nie w obecnej formie ale zostanie cyfrowym złotem, jeżeli powyższy scenariusz by się spełnił.

Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 12, 2019, 06:15:27 PM
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  8).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on August 13, 2019, 05:22:10 PM
Czy tylko my mamy wrażenie, że patrząc z punktu widzenia science-fiction, to waluty w tych filmach zdają się być kryptowalutami?

Właśnie ostatnio oglądałem film zatytuowany "Crypto", jestem ciekaw czy właśnie o nim piszesz? Fabułą mniej więcej pasuje do Twojego opisu.

Krypto rewolucja i walka z bankami, teorie spisku i na koniec wolność na flash drive z milionami w BTC, które są nie do wyśledzenia i główny bohater może kontynuować plan.

Kiedyś science fiction, to były samojeżdżące samochody lub inteligentne kamery, a teraz to codzienność. Technika w ostatnich 30 latach przeskoczyła ze 3 pokolenia, a w kolejnych dziesięciu przeskoczy kolejne 100 pokoleń. Osobiście mam nadzieję dożyć świata bez FIAT i z latającyni samochodami. Daje im na to 20 lat  8).

Znaczy kolejna pozycja do obejrzenia, dzięki za info!  :)

Ale tak logicznie rzecz biorąc, to w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety (tak jak swego czasu złoto czy srebro miały swoją ogólną wartość i złotą monetą z Polski mogliśmy płacić we Francji, Imperium Osmańskim czy Chinach). Nie może mieć ona formy fizycznego materiału (bo zajmuje dużo powierzchni w wypadku metali szlachetnych i swoje waży, a co więcej w jednym miejscu galaktyki takie złoto mogłoby nie mieć niemal żadnej wartości w przeciwieństwie do np. wody pitnej.), ale musi być w jakiś sposób fizycznie transportowalna (ponieważ relatywnie prędkość światła na skalę wielkości kosmosu to jednak szałowa nie jest, a nasz gatunek powinien coś wymyśleć by to obejść).

Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:) oczywiście tutaj możemy debatować o tym, w jaki sposób transakcja może być potwierdzona przez sieć blockchain, ale generalnie już coś jakieś elementarne podstawy mamy.
Kosmiczna technologia!


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 14, 2019, 11:52:26 AM
...w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety...Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:)...Kosmiczna technologia!

Powiem Ci, że nigdy o tym nie myślałem ale biorąc pod uwagę jak technika szybko idzie do przodu i że prawdopodobnie za 10 lat okaże się, że jest życie na innych planetach. Właśnie NASA wysyła bezzałogowy statek (Dragonfly mission), na księżyc saturna Titan, gdzie prawdopodobnie jest życie, a planeta od dawna jest bardzo kontrowersyjna. Wychodzi na to, że jest już bliżej jak dalej do podboju kosmosu i kiedy to już będzie faktem, potrzeba będzie nowoczesnych systemów płatności i wtedy kryptowaluty będą oczywistym liderem.

Myślę, że następne 2 lata będą kluczowe dla Bitcoina i innych altów. Nie widzę takiej możliwości, żeby tą rewolucję zatrzymać, ponieważ infrastruktura wokół kryptowalut tak się rozrosła, że uznanie BTC za nie legalne, doprowadziłoby do miliardowych strat wielu firm. Wszystkie rodzaje giełd, portfele, projekty związane z krypto, gry, koparki, fundacje, itd. Na dodatek codziennie powstają nowe i jest ich coraz więcej. Im dłużej to wszystko potrwa, tym cięzej będzie z tym skończyć. Moim zdaniem, już dzisiaj jest to niemożliwe aby Bitcoin po prostu zniknął.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Linkkoin on August 14, 2019, 05:00:29 PM
...w wypadku takiej np. potencjalnej kolonizacji kosmosu, musiałaby być jakaś obiektywna waluta o uniwersalnej wartości, której kurs nie zależy od np. jednej planety...Zatem biorąc pod uwagę te elementy, jak nic zostają nam kryptowaluty przyszłości i odpowiedniki portfeli hardware:)...Kosmiczna technologia!

Myślę, że następne 2 lata będą kluczowe dla Bitcoina i innych altów. Nie widzę takiej możliwości, żeby tą rewolucję zatrzymać, ponieważ infrastruktura wokół kryptowalut tak się rozrosła, że uznanie BTC za nie legalne, doprowadziłoby do miliardowych strat wielu firm. Wszystkie rodzaje giełd, portfele, projekty związane z krypto, gry, koparki, fundacje, itd. Na dodatek codziennie powstają nowe i jestich coraz więcej. Im dłużej to wszystko potrwa, tym cięzej będzie z tym skończyć. Moim zdaniem, już dzisiaj jest to niemożliwe aby Bitcoin po prostu zniknął.

Do tego blockchain okazał się być strzałem w dziesiątkę, jego nowe zastosowania ciągle wynajdujemy.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 15, 2019, 06:59:11 PM
Wróćmy na chwilę do Bitcoina i aktualnej ceny, bo właśnie jesteśmy na poziomie 10.000$ za sztukę, co jest i było wcześniej bardzo mocnym wsparciem/oporem. Jak na razie nie zanosi się na zmianę trendu, czy chociaż chwilowe wybicie do góry. Cena balansuje na 10.000$ i miejmy nadzieję, że przez parę dni zobaczymy ruch w bok a nie na dół.

Wielu trejderów twierdzi, że to źle, że przy ostatnim spadku cena nie doszłą do 7800$, bo jest prawdopodobne, że właśnie aktualnie spadnie aż tak nisko, żeby później się podnieść.
Jak zawsze pożyjemy zobaczymy ale szczerze mówiąc Bitcoin wygląda słabo pomimo tego, że zdominował rynek prawie w 70%. Pomimo wszystko nie ma chętnych na BTC po tej cenie.

Na niższych interwałach czasowych widać "bullish divergence" ale wczoraj obserwowałem to samo na jedenastu tysiącach i pomimo takiego mocnego znaku cena spadła dużo niżej.
Dzisiaj też jest ale wygląda tak samo słabo jak wczoraj. Tylko, że dzisiaj wskaźniki leżą już praktycznie na łopatkach, więc BTC musi ruszyć do góry, chociaż przez chwilę, żeby potem mogło znowu spaść jak wskażniki podskoczą.

https://i.imgur.com/ALKEDE2.png

Co Wy na to BTC utrzyma się na 10.000$, czy też spadnie niżej? Jak tak to o ile?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 16, 2019, 04:13:04 PM
Do tego blockchain okazał się być strzałem w dziesiątkę, jego nowe zastosowania ciągle wynajdujemy.

No właśnie zgadzam się, że technologia blockchain okazała się czymśwyjątkowym i nie ma dnia, żebym nie czytał o jakichś nowych projektach bardzo znanych firm opartych na tej technologi,które już są realizowane albo dopiero startują. Dosłownie w każdej dziedzinie życia czy przemysłu technologia blockchain znajdzie zastosowanie.

Tylko, że to się ma nijak do kryptowalut. Kiedyś na samym początku kiedy widziałem właśnie wiadomości o nowych projektach z technologia blockchain to myliłem ten fakt tak jak by to nowa bardzo dobra kryptowaluta powstawała, a to nie tak. Blockchain to blockchain a kryptowaluty to kryptowaluty iniektóre nawet nic z blockchainem wspólnego nie mają jak na przykład Byteball który jest zbudowany na technologii DAG (directed acyclic graph). Z powodu braku tłumaczenia pozostawiłem angielską nazwę, jak ktoś jest zainteresowany zawsze może sobie poszukać dokładnych informacji.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 21, 2019, 09:17:23 AM
Od dłuższego czasu cena Bitcoina waha się pomiędzy 9500 a 11500$. To już trwa prawie dwa miesiące i w tym czasie dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 69% według CMC. Na różnych serwisach widziałem różne wartości ale wszystkie są właśnie w granicy 70% i jest to rekordowa wysokość.

No i wydawałoby się, że to bardzo dobrze, bo pieniądze są lokowane w BTC ale ostatnio czytałem kilka artykułów, których autorzy uważają taką wysoką dominację jako zagrożenie dla całego rynku krypto. Wyjaśnienie jest banalnie proste. Podczas pompy pod koniec 2017 dominacja była na 90% i powoli zaczęła spadać, kiedy cena BTC szła na dół, a kapitał przeniósł się na alty, a przede wszystkim na nowe ICO. No i tu zaczyna się problem, bo rynek ICO raczej zdechł i tylko jakieś dobre projekty, mają szanse na soft cap i to tylko w IEO. W stary model ICO, chyba nikt przy zdrowych zmysłach aktualnie nie zainwestuje, wiedząc co się z nimi stało i jak traktowani są inwestorzy.

Wracając do tematu aktualnej ceny, wygląda na to, że obserwowaliśmy właśnie idealny przykład pułapki na byki (bull trap). W ostatnich godzinach było zamknięcie pułapki i natychmiastowy flash crash o 10%. W 5 godzin cena z 11000 zjechała do 10000$. Już jakiś czas nie było takich spadków. 8000 jest bardzo możliwe, bo pomimo takich masywnych ścian kupna, ostatnio na prawie wszystkich giełdach, cena i tak spadła. Ja osobiście od 4 dni obserwowałem ordery kupna na 1000, 700, 500, 300BTC i to po kilka razy dziennie, albo po dwa czy nawet trzy na raz, na każdym z pułapów cenowych. Wydawało mi się, że to powinno wystarczyć, żeby cena BTC chociaż nie spadła, bo widziałem jak wchodzą poszczególne z nich, czyli to nie był jakiś pic na wodę i ktośte miliony wydał. Wniosek taki, że albo niedźwiadki są bardzo silne, albo znowu jakaś manipulacja i dowiemy się za jakiś czas, albo nigdy.

Powiem szczerze, że tym razem mnie też złapali. Nie ustawiłem stop losa ani alarmu i jak się obudziłem, to już było po wszystkim. Oczywiście jako doświadczony trejder nie sprzedałem, żeby nie panikować (panic sell), bo przecież i tak już spadło i z doświadczenia wiem, że bardzo często cena lubi po takim spadku wrócić, zazwyczaj nawet do 50% tego co spadło. A tu jak na złość, cały czas idzie na dół. I bądź tu mądry. Patrząc na wykresy, kolejny bardzo mocne wsparcie to 9000 i jak nie wytrzyma to BTC może bardzo szybko spaść do 8000 lub 7000$.Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on August 21, 2019, 09:54:19 AM
Powiem ci, że znacznie większe straty od "panic sell" powoduje "panic hold" kiedy to panicznie boisz się zaakceptować stratę, która powiększa się z dnia na dzień w nadziei, że skoro już tyle spadło to musi zaraz odbić i ominie cię to odbicie. Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji (na szczęście dobrze zdywersyfikowanego portfela).

Co do zagrożenia dla całego rynku. Wciąż wierzę, że to bitcoin odegra główne skrzypce w nadchodzącej bańce (z uwagi na jej charakterystykę i nowy paradygmat tworzony przez media już teraz - bitcoin safe haven) osiągając dominance na poziomie 80%, z czego tylko kilka altów utrzyma się w miarę w cenie alt/btc a pozostałe takie jak ADA, IOTA, NEO -czyli królowie bańki 2017 stracą od obecnej ceny o kolejne 90% (alt/btc). Czy to źle? Jak dla mnie to bardzo dobrze, bo w końcu rynek przestanie być oderwany od realiów. Pomysł na biznes bez działającego produktu wart 1 mld $ ... w jakim świecie? baśnie braci grimm? Rynek się oczyści a kapitał zacznie wędrować w odpowiednim kierunku. To moja obecna przepowiednia. Poprzednia się sprawdziła :)


[..]
I think that bitcoin will show now who is the king of crypto and dominance will grow to 65-75%.

Dominacja wynosiła wtedy 55%


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 21, 2019, 01:02:42 PM
Powiem ci, że znacznie większe straty od "panic sell" powoduje "panic hold" kiedy to panicznie boisz się zaakceptować stratę, która powiększa się z dnia na dzień w nadziei, że skoro już tyle spadło to musi zaraz odbić i ominie cię to odbicie. Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji (na szczęście dobrze zdywersyfikowanego portfela).

Myślę, że nie mam tej przypadłości "panic hold" raczej miałem właśnie problemy z "panic sell" tracąc po 50%, nauczony tymi stratami tym razem trzymałem trochę dłużej  ;D ;D ;D.

Nie ma tego złego i jednak doświadczenie jest ważne, bo po napisaniu posta kiedy z pierwszych zielonych świeczek zaraz po największym początkowym spadku znowu pokazały się kolejne czerwone to po szybkiej analizie rynku zmniejszyłem pozycje o 50% i ustawiłem stop loss dość ciasno na 10115$, który bardzo szybko zamknął tego trejda a la katastrofa. Wszedłem na 10400 czyli strata nie taka duża ale boli że nie zamknąłem na plusie lub chociaż nie ustawiłem stop losa na zero. Złapali mnie tym razem w idealny bull trap.

https://i.imgur.com/fe5ITJ4.png

Jesteśmy aktualnie na bardzo mocnym wsparciu jak nie wytrzyma to można stawiać na spadki bo następny stop na 9000$.

...w końcu rynek przestanie być oderwany od realiów...Rynek się oczyści a kapitał zacznie wędrować w odpowiednim kierunku...

Teoretycznie to będzie najlepszy moment żeby zainwestować w najbardziej obiecujące lub znane alty. Dla zdrowego i dobrze zdywersyfikowanego portfela chyba mix tych dwóch będzie najbardziej bezpieczną i słuszną opcją.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on August 22, 2019, 04:21:12 PM
Od dłuższego czasu cena Bitcoina waha się pomiędzy 9500 a 11500$. To już trwa prawie dwa miesiące i w tym czasie dominacja Bitcoina na rynku wzrosła do 69% według CMC. Na różnych serwisach widziałem różne wartości ale wszystkie są właśnie w granicy 70% i jest to rekordowa wysokość.

No i wydawałoby się, że to bardzo dobrze, bo pieniądze są lokowane w BTC ale ostatnio czytałem kilka artykułów, których autorzy uważają taką wysoką dominację jako zagrożenie dla całego rynku krypto. Wyjaśnienie jest banalnie proste. Podczas pompy pod koniec 2017 dominacja była na 90% i powoli zaczęła spadać

Teoretycznie to będzie najlepszy moment żeby zainwestować w najbardziej obiecujące lub znane alty. Dla zdrowego i dobrze zdywersyfikowanego portfela chyba mix tych dwóch będzie najbardziej bezpieczną i słuszną opcją.

Ostatnim razem kiedy BTC miał 90% to było na początku 2016 roku. Jeszcze na początku 2017 było 85%, więc można spodziewać się dalszych spadków altcoinów/tokenów w stosunku do BTC, nawet nie-shitcoiny XMR, ZEC, BAT, etc. są do tyłu.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 22, 2019, 07:47:40 PM
...Wielokrotnie w ten sposób traciłem 50% pozycji...

Wrócę na chwilę do tego komentarza, bo właśnie dostałem od @Bitryptex 'a 2 merity na naszym lokalu i to w tym wątku, co było dla mnie dość dużym zaskoczeniem (DZIĘKI BITCRYPTEX!!!), więc sprawdziłem z ciekawości co takiego napisałem, że zaciekawiło nasze lokalne źródełko. Okazuje się, że jak bym posłuchał swojej rady lub przeczytał tego posta jeszcze raz dzień po napisaniu to pewnie bym się wstrzymał z tym trejdem.

...wskaźniki leżą już praktycznie na łopatkach, więc BTC musi ruszyć do góry, chociaż przez chwilę, żeby potem mogło znowu spaść jak wskaźniki podskoczą.

Tylko dlatego wszedłem w tego trejda bo zmyliły mnie te buy walle na wszystkich giełdach, które zazwyczaj obserwuje. Na Coinbase Pro, Binance, Bitstamp, Bitmex były potężne ordery kupna po 300, 500, 700, 1000BTC, które na dodatek wszystkie powchodziły, prędzej czy później i na własne oczy widziałem jak znikają wykupione. Po długim dniu patrzenia na nie, na drugi dzień kupiłem BTC, bo znowu od rana pojawiły się milionowe ordery kupna i znowu zaczęły wchodzić. Byłem pewien, że takie wysokie ściany utrzymają cenę ale się pomyliłem. Szkoda, że przegapiłem ten moment flash crasha, bo to by była dobra lekcja na przyszłość.

Jestem ciekaw czy ściany zostały wykupione, czy znikły przed tym gwałtownym spadkiem? Ktoś z Was oglądał w tych dniach cenę BTC albo był świadkiem tego spadku?
Jeżeli nie znikły, to ktoś musiał sprzedać w jednej chwili masę BTC i to jest coś czego nie rozumiem i nie powinno mieć miejsca, bo na chłopski rozum kto tak robi?

Można przecież ustawić ordery i kupić taniej. Już nie wspomnę o fee w zależności od giełdy, a przy takich dużych orderach, to nie są małe kwoty.  Podobna historia do tej z upłynnianiem części BTC odzyskanej z Mr.Goxa, cena Bitcoina spadła prawie o 25%, bo jakiś debil sprzedał większość na giełdzie, wykupując wszystkie ordery, co spowodowało oczywiście natychmiastowy spadek.
Aż się wierzyć nie chce, że to nie celowe działanie. Przecież lepiej było sprzedawać spokojnie i dostać o 20% więcej za tyle samo BTC.

Nie wiem, może czegoś nie rozumiem, bo nigdy tyle nie handlowałem w milionach.
Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on August 23, 2019, 12:43:50 PM
Aż się wierzyć nie chce, że to nie celowe działanie. Przecież lepiej było sprzedawać spokojnie i dostać o 20% więcej za tyle samo BTC.

Nie wiem, może czegoś nie rozumiem, bo nigdy tyle nie handlowałem w milionach.

Odpowiem krótką historyjką :)

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.
Po tym jak ogromne zlecenia zbiły cenę z 14000 na 10 600. Pamiętasz co ci wtedy odpisałem?

Jeżeli jakis wieloryb chce sprzedać dużą ilość, to powinien robić, to powoli a nie zdejmować pół ściany orderów BUY, bo przecież traci na tym krocie.

Jak ktoś ma jakieś wytłumaczenie, to chętnie przeczytam.

To gdzie i kiedy wieloryb traci jest bardzo trudne do oszacowania, bo nie wiesz ile ma w portfelu i jaki jest jego cel. Goście na prawdę świetnie znają rynek i nie walą flash crashy z niewiedzy... Poza tym nie wiadomo kto to wywołał, gdzie otworzył a gdzie zamknął. Może giełda przeliczyła sobie, że opłaca się taki ruch wywołać, bo ma informacje o ilości stoplossów, które tym ruchem wybije https://bitcointalk.org/index.php?topic=5127440.msg51093867#msg51093867 zamykając trade po chwili.

Osobiście nie mam 100% pewności, czy na tak wielkiej pompie (+340%) lepiej upychać 10k-20k btc (a zapewne tyle uderzyło w rynek) na powoli stopując rynek na kilka dni przy ryzyku, że wywoła się zwątpienie i nie zdoła się sprzedać, czy lepiej sprzedać w 15 min z uśrednioną ceną sprzedaży (-10%). Na szczytach są zawody - który wieloryb szybszy ten lepszy. Już nikt nie sprzeda tak dużo tak drogo jeśli nie wybijemy nowego lokalnego ATH, a przecież o to chodzi. Trading z punku widzenia wieloryba musi być fascynujący.

[...]
Być może wieloryb sprzedawał od 14k do 12.5k a resztę od 12.5k do 11k pociągnęły zlecenia stoploss. Dzięki temu wieloryb sprzedał 10k btc o średniej sprzedaży ATH -5% - umiesz lepiej swoimi drobniakami ?:)

I teraz popatrzmy na wykres. Czy wieloryb który zbił cenę z 14k na 12k nie miał przypadkiem masę okazji na odkupienie towaru po 10k inkasując 30% zysku? Przy tak dużym portfelu kreuje się wykres i pewne reakcje (oczywiście z ogromnym ryzykiem). Czy jego zachowanie nie spowodowało, że dosłownie nikt nie był lepszy od niego - nikt nie miał okazji sprzedać drożej, a on miał wiele okazji odkupić taniej. Czy zagranie, które opisywałeś jako "tracenie kroci" z perspektywy czasu nie okazało się bardzo zyskowne?

Jestem ciekaw czy ściany zostały wykupione, czy znikły przed tym gwałtownym spadkiem? Ktoś z Was oglądał w tych dniach cenę BTC albo był świadkiem tego spadku?
Jeżeli nie znikły, to ktoś musiał sprzedać w jednej chwili masę BTC i to jest coś czego nie rozumiem i nie powinno mieć miejsca, bo na chłopski rozum kto tak robi?

Nie widziałem tych orderów, ale jeśli były aż tak widoczne, to gdzie wylądowało większość stoplossów od daytraderów jak nie tuż pod nimi? Zebranie całej półki i pozwolenie rynkowi osunąć się niżej, by tam odkupić to całkiem zyskowne zagranie.

Gdy masz do opchnięcia 3000 btc i widzisz, że tyle leży na półkach a cena do nich dochodzi i wiesz, że kolejna taka ilość leżeć będzie pewnie 10% niżej to nie zrzucisz swoich toreb widząc, że rynek powoli to przejada? Jeśli tak jest to realizowane na rynku to znaczy, że pewnie tego wymagała obecna sytuacja. Czy to z punku widzenia osoby, która ma do zrzucenia ogromne ilości, czy to z punku widzenia osoby, która chciała zagrać pod wybicie dołem z trójkąta i odebranie niżej, czy to z punku widzenia giełdy, która policzyła ilość stolossów i leżących zleceń buy i bilans wyszedł korzystnie to przeprowadzenia ataku.
Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 23, 2019, 01:11:59 PM
ciach

I to tak jak jest, a na dodatek wszystkiego są jeszcze giełdy i ich nieczyste zagrania, właśnie pod stop losy i straty na zakładach lewarowanych nawet do 100X.

Trzeba mieć duże konto, żeby grać z taką dźwignią na BTC.

Zawsze mnie zastanawiały wykresy i aktualna cena Bitcoina, która na różnych giełdach jest inna. Przecież nawet nie trzeba pieniędzy, tylko trochę pogrzebać przy wykresie i normalnie zaniżać kurs albo lepiej, sterować nim według życzenia. Oczywiście ludzie, którzy zajmują się giełdami krypto, dokładnie wiedzą jak tych narzędzi używać i kiedy. Przecież nie ma, żadnej kontroli i takie połykanie całych ścian z orderami, to nic nowego. Już nie raz widzieliśmy kilometrowe czerwone dildo, na przykład na Bittrex lub Kraken, kiedy na innych giełdach cena BTC była stabilna.

Ja wiem, że to już teorie spisku ale widziałem tyle przekrętów i exit scamów, że nic mnie nie zdziwi i myślę, że ci ludzie wykorzystają każdą możliwą szansę do zarobienia kasy z niczego.
I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko jest on dobry i ma potrzebne narzędzia ale jest jakąś dodatkową formą transparentności. Jestem więcej niż pewien, że to w 90% nie trejderzy, którzy wykupują lub wyprzedają całe ściany orderów, tylko własnie manipulacje giełdowe.

Cały czas od połowy 2017 roku mam wykresy BTC non stop na kilku monitorach i to wszędzie. Cały czas oglądam cenę na różnych interwałach czasowych z różnymi wskaźnikami. Jak tak długo oglądasz to w końcu zaczynasz zauważać pewne podobieństwa i różnice. Wszyscy wiedzą że pomimo wszystko BTC zachowuje się normalnie rzecz biorąc bardzo technicznie (nie licząc flash crashy), volatility uspokoiło się, itd. Bardzo często widać, że cena spada dużo niżej dużego wsparcia tylko po to żeby zaraz odbić i złapać trejderów na stop losach. Nawet rozmawialiśmy o stop losach i o nowych pojęciach jak mental stop los, co jest zupełnie nowe i ukute właśnie specjalnie pod BTC (moim zdaniem), bo nigdy wcześniej o takim nie słyszałem.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on August 23, 2019, 04:11:55 PM

Zawsze mnie zastanawiały wykresy i aktualna cena Bitcoina, która na różnych giełdach jest inna. Przecież nawet nie trzeba pieniędzy, tylko trochę pogrzebać przy wykresie i normalnie zaniżać kurs albo lepiej, sterować nim według życzenia. Oczywiście ludzie, którzy zajmują się giełdami krypto, dokładnie wiedzą jak tych narzędzi używać i kiedy. Przecież nie ma, żadnej kontroli i takie połykanie całych ścian z orderami, to nic nowego. Już nie raz widzieliśmy kilometrowe czerwone dildo, na przykład na Bittrex lub Kraken, kiedy na innych giełdach cena BTC była stabilna.
[...]
PS
Muszę lecieć dokończe jak wrócę.
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy :)
Co do czerwonego dilda na jednej giełdzie bez zmian na innej to przecież nic dziwnego. Giełdy posiadają osobne order booki i osobne zlecenia od osobnych użytkowników. Fakt, że jako tako ceny się zgadzają przez większość czasu jest zasługą tylko i wyłącznie arbitrażystów. Kiedy pojawia się flash crash na 1 z gield niekoniecznie musi się to przełożyć na inne. Nie wynika to z manipulacji a z faktu, że rynek żyje innym życiem na każdej giełdzie.  Gdzieś może być tymczasowo pusto na buy, wieloryb pomyli zera i robi się czerwone dildo, które szybko zaczyna być wybierane w górę dzięki arbitrażowaniu na inne giełdy, gdzie wielkie ściany buy zatrzymały spadki.


Ja wiem, że to już teorie spisku ale widziałem tyle przekrętów i exit scamów, że nic mnie nie zdziwi i myślę, że ci ludzie wykorzystają każdą możliwą szansę do zarobienia kasy z niczego.
I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko jest on dobry i ma potrzebne narzędzia ale jest jakąś dodatkową formą potwierdzenia, rzetelności,pewności ceny. Nie wiem jak to nazwać.
Jestem więcej niż pewien, że to w 90% nie trejderzy, którzy wykupują lub wyprzedają całe ściany orderów, tylko własnie manipulacje giełdowe.

Sam fakt dodania wykresu tradingview nie dodaje mu autentyczności. To tylko interface, który pokazuje obrazowo zmiany ceny podane przez giełdę. Giełdy dodają go, bo wielu traderów jest do niego przyzwyczajona.

I żeby było jasne nie myślę tu o manipulacji order bokiem tylko ewidentnie w samym wykresie. Dla tego na początku kiedy giełdy były w powijakach to zaczęły dodawać wykres TradingView. Nie tylko
Powiem ci, że ciężko pokazać na wykresie spadek ceny np. do 100$ bez ruszania orderbooka z moim zleceniem buy na 120$ bo od razu się domyślę, że cena tam nigdy nie była. Chyba, że źle to zrozumiałem.

Przy okazji, to wiedzieliście, że na tradingview jest dokładny wykres dominacji bitcoina?
https://pl.tradingview.com/chart/0LtmAuZy/
Nie wiem, czy link działa. Jak coś, to ticker btc.d


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 23, 2019, 04:33:03 PM
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy :)

Oczywiście to tylko wyssana z palca hipoteza ale takie giełdy jak Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin, które maja swoje wykresy, mogą zostawić sobie furtkę, żeby sterować wykresem. Oczywiście byłyby nieścisłości w order booku ale abstrahując od tego czemu nie zupełnie możliwe.

Zobacz giełdę Mercatox od samego początku lecą na zupełnie fejkowych wolumenach, wszyscy o tym wiedzą i nie ma jak coś z tym zrobić. Nawet CMC, miało to przez długi czas w poważaniu i pokazywało Mercatox i jego dane na swojej stronie, pomimo wielu skarg.

Kiedy Atlant był na Mercatox, to wolumen był około 100 tysięcy $ dziennie. Natychmiast spadł do praktycznie zera, kiedy ATL token został skreślony z tej giełdy. To dokładnie widać na wykresie ceny Atlant, jest stały wolumen około 100.000$ przez cały czas kiedy token był na tej giełdzie.

Jeżeli można w tak bezczelny sposób manipulować orderami i wolumenem, to czemu nie wykresem? Co miałoby ich powstrzymać?Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on August 23, 2019, 05:46:25 PM
To przy okazji uzupełnij o sprecyzowanie w jaki sposób można sterować wykresem bez pieniędzy :)

Oczywiście to tylko wyssana z palca hipoteza ale takie giełdy jak Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin, które maja swoje wykresy, mogą zostawić sobie furtkę, żeby sterować wykresem. Oczywiście byłyby nieścisłości w order booku ale abstrahując od tego czemu nie zupełnie możliwe.

Zobacz giełdę Mercatox od samego początku lecą na zupełnie fejkowych wolumenach, wszyscy o tym wiedzą i nie ma jak coś z tym zrobić. Nawet CMC, miało to przez długi czas w poważaniu i pokazywało Mercatox i jego dane na swojej stronie, pomimo wielu skarg.

Kiedy Atlant był na Mercatox, to wolumen dzienne były około 100 tysięcy $ dziennie. Natychmiast spadł do praktycznie zera, kiedy ATL token został skreślony z tej giełdy. To dokładnie widać na wykresie ceny Atlant, jest stały wolumen około 100.000$ przez cały czas kiedy token był na tej giełdzie.

Jeżeli można w tak bezczelny sposób manipulować orderami i wolumenem, to czemu nie wykresem? Co miałoby ich powstrzymać?Dodaj do tego jeszcze bitforex, coinbene i 90% innych. Bitforex to jest dla mnie król fake wolumenu. Top 20 cmc w wolumenie, a żeby zobaczyć tam prawdziwą transakcje to trzeba się nieźle naczekać. Za to fakowe wchodzą regularnie i stale w ten sam sposób. Pojawia się nowe zlecenie buy w orderbooku i od razu jest realizowane. Po kilkunastu sekundach to samo. Gołym okiem to widać i to aż boli, że można tak pogrywać. NA bitforexie widziałem opisaną przez ciebie sytuację w której wykres pokazywał spadek do ceny X, a w historii nie było transakcji o tej cenie. Ale to nie są giełdy na których się traduje, patrzy na wykresy, rysuje TA itp. Są to giełdy do zdumpowania bounty śmieciowych tokenów. Nieścisłości w wykresie są moim zdaniem zatem jedynie ich błędem a nie celową manipulacją. Oni doskonale wiedzą, że mają 5000$ prawdziwego wolumenu i 600 mln fakowego i takowa manipulacja nie da żadnych zysków.  Na binance, okex,  takie coś mogłoby przynieść zyski, ale znowuż na takich giełdach to nie przejdzie.

Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 24, 2019, 09:11:00 AM
...Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)

Oczywiście, dlatego piałem o giełdach
Quote
...Tradesatoshi, Cryptopia, nova czy Livecoin...
Giełdy, którym ufam i trzymam tam dość pokaźne sumy do trejdingu to Coinbase, Coinbase Pro, Binance, Kraken i to wszystko.

Mam konta na innych oczywiście ja Huobi, Okex, Bitfinex , Bittrex, Poloniex, itd. i korzystam lub korzystałem z nich w pewnym czasie, ponieważ niektóre monety były dostępne tylko tam.

Jeżeli chodzi o Huobi i Okex, jestem bardzo mile zaskoczony. Szczególnie, jeżeli chodzi o Okex i instant support w online czacie. Niespotykane normalnie chyba nigdzie. Naprawdę giełdy wysokiego standardu, jeżeli chodzi o obsługę klienta i same platformy do handlowania. Wszystko chodzi bardzo płynnie i nie miałem nigdy, żadnych problemów.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on August 31, 2019, 10:34:00 PM
Obserwuję cenę Bitcoina od tak dawna i muszę się przyznać, że przestaje cokolwiek rozumieć.

Cena ciągle spada pomimo tego, że nie powinna lub chociaż powinno to być o wiele trudniejsze. Cały czas, są dość duże ordery kupna, na różnych pułapach cenowych, poniżej aktualnej co powinno wystarczyć, żeby ją chociaż ustabilizować (zatrzymać), a już na pewno nie powinna z taką łatwością spadać coraz niżej. Wygląda to tak, jakby ktoś celowo sprzedawał duże ilości Bitcoin na giełdach ale nie używając dużych orderów (ścian) sprzedaży. Kiedy oglądam książki na kilku giełdach jednocześnie, po stronie kupna, jest zawsze kilka lub kilkanaście dużych zleceń: 30, 50 czy 100BTC, a po stronie sprzedaży, jedna lub najwyżej kilka małych pozycji, po 10 czy 20BTC max. Zdawać by się mogło, że to powinno wystarczyć, żeby chociaż zatrzymać cenę na aktualnym pułapie ale za każdym razem wszystkie ordery kupna zostają wypełnione i cena spada coraz niżej. Dziwne, bo jest to zupełnie odwrotne zachowanie niż do tej pory. Kiedyś pierwszym i najbardziej oczywistym podejrzanym byłby Tether i manipulacja rynku. Teraz pewnie też jest podobnie (manipulacja), tylko ciężko wskazać winnych.

Jeśli się nie mylę, to patrząc na ordery cena Bitcoina dojdzie do 9700 lub 9800$ i znowu spadnie, do 9300$ testując po raz drugi wsparcie. Miejmy nadzieję, że go nie pokona.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on September 02, 2019, 01:27:36 PM
Podsumowując, to na prawdziwych giełdach (np. binance) nie zobaczysz moim zdaniem takich manipulacji (ruszanie wykresu niezgodnie z historią transakcji)

Dopiero co o tym rozmawialiśmy, a tu właśnie na giełdzie BitMax można było kupić Bitcoina za 1$ przez kilkanaście minut.

Nawet jest artykuł na Bithub.pl z czytelnym tytułem:
Bitcoin za 1$ | Euforia i stan przedzawałowy podczas incydentu na BitMax (https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoin-za-1/)
.

Najlepsze jest wytłumaczenie i final całej sprawy, cofnięto tranzakcie i ogłoszono błąd ale starałem się znaleźć odpowiedź co to dokładnie za błąd i nie byłem w stanie.

Ja już bym na tej giełdzie więcej nie handlował to oczywiste.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on September 02, 2019, 04:21:48 PM
Czyli ceny z początku 2011 w przypadku BTC i ceny z początku ICO w przypadku ETH, niezła promocja :)

Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on September 03, 2019, 09:00:57 AM
...Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.

Tak dobrze zgadujesz będą, a dokładnie, już ścigają wszystkich szczęściarzy, którym się udało kupić. Czasem warto mieć ustawione właśnie takie niskie ordery na wypadek takiej sytuacji.

BitMax ogłosił, że będą cofać wszystko do momentu kiedy było ok ale już powstają kontrowersje, bo zamknęło masę orderów na dźwigni, do których Bitmax ma się dopiero ustosunkować.

Czyli jak kupiłeś tanio, to Ci zabiorą ale jak straciłeś na dźwigni z tego samego powodu, to już nie będzie tak łatwo odzyskać straconej inwestycji.

Może się mylę, bo aż wierzyć się nie chce, żeby taki przekręt mógł przejść.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on September 03, 2019, 02:10:15 PM
Nie no wydaje mi się, że przywrócą wszystkie salda sprzed "ataku" i tak to się skończy. Problemem mogą być ci, co zdążyły wypłacić. Całość jednak nie trwała kilkanaście minut. Były to głównie tiki. Nagłe trzepnięcie i wybranie przez rynek. Nie ma takiej ilości BTC za 1$, której aktywny rynek i setki botów tradujących nie wybrałby przez 1 sekunde :) Możliwe, że nikt nie wypłacił, bo trudno jest mi wyobrazić sobie by Bitmax miał takie słabe systemy by nie wyłapały takiego ewenementu i nie zablokowały wypłat.

Kiedyś na binance (02.07.2018) był atak hakerski na klientów przy pomocy strony od phishingu. Dane API były kradzione przez tygodnie i wykorzystane w 1 momencie tak by nikt nie zdążył zareagować. Haker wykupił walutę SYS a następnie ustawił zlecenie sprzedaży bardzo wysoko na wielu swoich kontach po czym zhakowanymi kontami zaczął dokonywać zakupu. Cena sys urosła z 1SYS = 0,00003BTC do 1 SYS = 96 BTC (~+320 mln %). Momentalnie algorytm binance wykrył nietypowe zachowanie. Wstrzymał wypłaty i cofnął wszystkie transakcje pozostawiając hakera gołego. Nikt nie stracił środków. Pozostała jedynie pamiątka po całej akcji na wykresie SYS/BTC.

https://i.imgur.com/qoEqt5z.png

 A przypomnę, że binance cała sytuacja nie dotyczyła. Zhakowani zostali klienci. Równie dobrze binance mógł ucieszyć się z dodatkowej prowizji od obrotu i olać sprawę. A jednak pokazał jak ceni sobie bezpieczeństwo i jak dobre ma systemy pilnujące nie tylko ich środków ale również środków klientów.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on September 03, 2019, 03:20:11 PM
...Jestem ciekaw ilu osobom udało się wypłacić i czy Bitmax będzie próbował ich ścigać, bo z tego co widzę jest wymóg KYC do wypłat, więc mają ich dane jak nie kupili od kogoś konta.

Tak dobrze zgadujesz i będą, a dokładnie, już ścigają wszystkich szczęściarzy, którym się udało kupić.

Jak ktoś zdążył wypłacić to może być ciężko, nawet mając dane takiej osoby, w końcu raczej nie ma tutaj nic nielegalnego, więc pozostaje im droga cywilna, prawdopodobnie chodzi o różne kraje, więc póki kwoty nie za wysokie to pewnie wezmą na siebie straty. Ciekawe po jakim czasie zablokowali wypłaty.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on September 04, 2019, 11:32:29 AM
...Ciekawe po jakim czasie zablokowali wypłaty.

Nie ma podanych do tej pory żadnych szczegółów, jeżeli chodzi o transakcje lub powód tego niesamowitego spadku ceny BTC do 1$.

Zazwyczaj takie dziwne przypadki są dobrze zweryfikowane, prześledzone i wyniki podane do opinii społecznej.

Już nie raz czytałem takie raporty z giełd lub firm po ataku hackerskim albo jakichś manipulacjach na rynku. Ciekawe czy BitMax, też się podzieli wiedzą na ten temat?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on September 05, 2019, 08:05:44 PM
Na BTC dzisiaj znowu zagrania pod zamkniecie stop losów i biednych kont z zakładami na dźwigni  ;).

Cena po raz trzeci atakowała opór na 10900$ i wydawać by się mogło, że byki mają wystarczającą siłę kiedy cena wystartowała z 10400$ do 10900$ w przeciągu godziny. Jednak tak szybko jak poszła do góry, opadła na dół i po dosłownie kilku minutach z 10900$ zrobiło się z powrotem 10400$.

Według moich przewidywań cena powinna iść na dół do 10200 lub 10000$ w najbliższych godzinach, więc ten zryw bardzo mnie zdziwił. Chociaż zdarzały się już podobne wybicia, które się utrzymały, a nawet cena poszła dużo wyżej ale tym razem mam raczej pewność, że tak nie będzie.

Cena BTC aktualnie jest na 10500 i znowu idzie do góry. Jestem ciekaw czy moje przypuszczenia się sprawdzą? Czy jednak byki pokażą rogi i 10900$ zostanie pokonane?

Bardzo bym chciał, bo jednak jestem perma bulem i długie zielone dilda cieszą mnie, jak małe dziecko grzechotka  ;D.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on September 05, 2019, 08:38:01 PM
To był jednominutowy błąd dużego palucha :) Całe pump and dump mieści się w 1 minutowej świeczce. Ktoś postawił 3000 BTC PKC zamiast 300 i poszło zielone dildo :) Raczej nic więcej nie można z tego wyciągnąć. Ewentualnie atak na stopy na shortach. Nie traktowałbym tego proroczo.

https://i.imgur.com/KMkZJ9g.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on September 06, 2019, 06:21:47 PM
Dalej tak myślisz? Bardzo możliwe, że to wina grubego palucha i bym się zgodził bez dyskusji gdyby nie dzisiejsza powtórka, tylko tym razem z czerwoną świeczką, która zbiła cenę błyskawicznie z 10900 do 10300$. Praktycznie taki sam ruch jak ostatnio tylko, że o wiele silniejszy. Od ostatnich 24 godzin byki trzykrotnie podchodziły do przebicia oporu na 10900 ale nie byli w stanie, pomimo dużej siły i dużych orderów kupna (buy walls).

Jeden odosobniony przypadek jeszcze bym zrozumiał ale to się zaczyna dziać regularnie. Zobaczymy co będzie dalej?

Ja myślę, że cena spadnie do 10000 - 9250$ w najbliższych dniach, jeżeli te dziwne zachowania, to nie manipulacja, tylko grube paluchy albo błędy początkujących, bogatych trejderów no i opór na 10900$ okazał się o wiele za mocny. Siła z jaką niedźwiedzie zbili cenę daje mi podstawę aby myśleć o następnych dwóch długich, czerwonych świeczkach. Mam nadzieję, że wsparcie na 9300$ będzie na tyle mocne, że nie zobaczymy na razie jeszcze niższej ceny.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 08, 2019, 12:05:46 PM
No i jak panowie (bo pań na razie brak  ;)), jakieś predykcje co do ceny BTC? A może komuś coś się przyśniło  :D ???

Wyglądało że dość mocno odbije od tych niskich poziomów 7700$ do 9000$, jak by wskazywała 200EMA ale doszło, tylko do 8300 i znowu zaczyna powoli spadać.

Ja myślę, że jeszcze cena BTC spadnie do 6500$, co Wy na to?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 23, 2019, 03:46:10 PM
No i się zesrało.

Po ponad 3 tygodniowym balansowaniu na wsparciu BTC w dniu dzisiejszym zanurkowało z 8000$ aktualnie do 7400$. (jak zacząłem edytować błędy po jakiejś chwili było już 7300$)

Coś mi się wydaje, że to dopiero początek spadków, czyli pierwsza z 3 dniowych czerwonych dildasów, jakie nas czekają w kolejnych dniach.

Oczywiście wszystkie alty podążyły za BTC i mamy dzisiaj czerwony dzień na giełdach krypto, jak za komuny 1 maja  ;).

https://i.imgur.com/mTEA9pq.png

Moim zdaniem zobaczymy zaznaczoną  przeze mnie cenę 6000$, ponieważ jest kolejnym silnym historycznym wsparciem.

Albo cena BTC zawróci z tego miejsca, bo też jesteśmy aktualnie w najniższym punkcie kolejnego wsparcia na 7400$.

A co Wy o tym myślicie? Wszyscy czekaliśmy na ten ruch, więc co dalej?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on October 24, 2019, 06:58:21 AM
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on October 24, 2019, 08:07:11 AM
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.

Mam podobne predykcje. Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia nie wrócimy ponad 8000 $ to prawdopodobnie w ciągu max miesiąca przetestujemy 6000. Potem wracamy do rozpaczy jeśli 6000 nie wytrzyma

edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 25, 2019, 04:27:55 PM
Po spadku z $10k do $8k ciężko było być nastawionym optymistycznie, jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.
...Jeżeli w ciągu najbliższego tygodnia nie wrócimy ponad 8000 $ to prawdopodobnie w ciągu max miesiąca przetestujemy 6000...
...Moim zdaniem zobaczymy zaznaczoną  przeze mnie cenę 6000$, ponieważ jest kolejnym silnym historycznym wsparciem.
Albo cena BTC zawróci z tego miejsca, bo też jesteśmy aktualnie w najniższym punkcie kolejnego wsparcia na 7400$...

Miałem pisać zaraz po Waszych predykcjach, że jak wszyscy myślimy, że cena BTC spadnie, to na bank stanie się coś zupełnie odwrotnego, ale jako, że nie chcę pisać jeszcze więcej niż aktualnie, to się powstrzymałem i później już o tym zapomniałem. A tu właśnie BTC sprawdza moją zapomnianą prognozę i zachowuje się zupełnie odwrotnie niż można by przypuszczać, biorąc pod uwagę wszystkie znane nam czynniki, fakty i ostanie ruchy cen . Właśnie od kilku godzin cały krypto market jest na zielono i wszystkie alty pompują do góry łącznie z BTC.

O co chodzi? Czego nie widzimy? Co nam umyka? Kolejna manipulacja, żeby zamknąć oczywiste zakłady z dźwignią  na spadki?

To fakt, że każdy z nas zostawił sobie furtkę i przewidział, że cena może wrócić, ale prawdę mówiąc kto w to wierzył, patrząc na aktualną sytuację na rynku?

...jak spadnie wyraźnie poniżej $6k to może czekać nas promocja na poziomie zeszłorocznego ATL.
...Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.

A faktycznie nie zauważyłem, zwracam honor.

Pomimo wszystko macie jakieś wytłumaczenie na to co się właśnie stało, na ryku kryptowalut? Jest jakiś news, o którym nie wiem?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on October 25, 2019, 04:32:55 PM
edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000!

Chyba jednak ktoś to przewidział :) Post edytowałem wczoraj parę godzin po udanej obronie 7300$ (BTC/USDT z binance).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: cygan on October 26, 2019, 06:52:59 AM
edit: Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000!

Chyba jednak ktoś to przewidział :) Post edytowałem wczoraj parę godzin po udanej obronie 7300$ (BTC/USDT z binance).

gratuluje!!!!

zblizamy sie bardzo wielkimi krokami do tych 10k :o


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 26, 2019, 07:29:28 AM
Trzeba przyznać, że chyba nas wszystkich BTC bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż nasi doświadczeni w bojach koledzy jak @TytanowyJanusz czy @Malevolent przewidzieli taką możliwość w predykcjach. Ale nikt nie przypuszczał, że to będzie taki strzał, dosłownie w godzinę cena podskoczyła z 7300$ do 8500$, żeby później dobić do 10400$ przez kolejne 4 godziny.
Aktualnie cena BTC znajduje się na poziomie 9500$.

https://i.imgur.com/4SE1pLp.png

Kurz trochę opadł, cena BTC od kilku godzin zwolniła, wolumeny się zmniejszyły, to może pora na krótkie podsumowanie.

No właśnie, tylko co się właściwie stało i czemu taki zwrot akcji?
Przecież dopiero co mieliśmy Death Cross, a to przecież, jest jeden z najbardziej niedźwiedzich wskaźników. Ja właśnie tu się doszukuje odpowiedzi. Myślę, że jacyś duzi gracze zainwestowani w BTC, nie chcieli dopuścić do potwierdzenia Death Cross, ponieważ mogło by to spowodować kolejne spadki i miesiące rynku niedźwiedzi, spadek wartości BTC nawet do 5500$ albo i niżej.
No i na pewno "short squeeze" wyczyściła masę niedoświadczonych graczy z dźwignią obstawiających "pewne" spadki, ale kto na tym zarobił musicie odpowiedzieć sobie sami.

A może to tylko straszny bear trap?


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 27, 2019, 08:24:02 PM
Niesamowite jak szybko zmienia się nastawienie, sentyment ludzi. Przez ostatnie 72 godziny zaobserwowałem, jak szybko zmienia się nastawienie trejderów w mediach społecznościowych.

Dopiero co wszyscy, zrezygnowani, wróżyli miesiące rynku niedźwiedzia, a wystarczyła jedna pompa, żeby wlać w ludzi tyle optymizmu, że znowu widzę na Twiterze: BTC niedługo po 100.000$!!!

Chwilę później, podczas spadków, znowu pełny pesymizm i z pięknej pompy, zrobił się bull trap, żeby parę godzin później, znowu przerodzić się w niesamowitą okazję do wejścia LONG  ;).

Piękny roller coster na giełdach krypto, bankrole puchną, a trejderzy siedzą z oczami wlepionymi w monitory. Ja sam bardzo mało spałem w ten weekend  :D.

Niektóre alty, jak NEO czy niesłynne BSV, wystrzeliły ponad stratosferę i jest klika takich, które maja ochotę to powtórzyć. Na przykład Litecoin i Ethereum.

Myślę, że teraz jest bardzo ważny moment i jak BTC przebije 10.000$, to 12.000 a później 14,000, to już tylko kwestia czasu.

https://i.imgur.com/2Y2yAsN.png


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on October 28, 2019, 08:37:53 AM
Trzeba przyznać, że chyba nas wszystkich BTC bardzo pozytywnie zaskoczyło, chociaż nasi doświadczeni w bojach koledzy jak @TytanowyJanusz czy @Malevolent przewidzieli taką możliwość w predykcjach. Ale nikt nie przypuszczał, że to będzie taki strzał, dosłownie w godzinę cena podskoczyła z 7300$ do 8500$, żeby później dobić do 10400$ przez kolejne 4 godziny.

Ooo wypraszam sobie :) Co zostało przepowiedziane?

Chyba jednak bardziej przychylam się ku formacji barta i szybkiego powrotu do 10 000! - max 1 tydzień. Jeśli to nie nastąpi to będziemy się walić co najmniej do 6000.

Formacja barta (pionowa ściana w 1 kierunku, konsolidacja a następnie pionowa ściana w przeciwnym) do 10k, która odpali w ciągu maksymalnie 1 tygodnia. Dokładnie taką pionową ścianę zobaczyliśmy i doszliśmy do ceny 10300$.

https://i.imgur.com/uB4216J.png

Nie da się zrealizować formacji barta robiąc spokojne wzrosty.

snip...
Tak. Zgadza się. Do piątku wszystko było banalne. Wyłamane wspracia, trendy, death cross. Scenariusz 100% pod spadki. Z tyloma potwierdzeniami nie trudno wróżyć i obstawiać spadki ... a jednak kurs zatrzymał się przy 7300 i dał wszystkim ponad 2 dni na dołączenie się do spadków. Od kiedy to przy tylu potwierdzeniach rynek daje aż tyle czasu? Sam mówiłeś:

Coś mi się wydaje, że to dopiero początek spadków, czyli pierwsza z 3 dniowych czerwonych dildasów, jakie nas czekają w kolejnych dniach.

Bo tak powinien się zachować wykres technicznie po takich sygnałach. A nie zwlekać 2 dni stojąc pod przebitym wsparciem (idealne miejsce do shorta, sprzedaży). Co to oznacza? Zwykle idealne miejsce do sprzedaży trwa chwilkę, bo skoro jest idealne to wszyscy sprzedają a mało kto jest chętny do kupowania.

Co taki postój w najbardziej niedźwiedzim miejscu mógł oznaczać? Że ktoś wykorzystał ten moment do ubrania siebie w jednym kierunku a całego rynku przeciwnym. Potem wystarczyły małe wzrosty, by wywalić cały rynek na SL, MC, wybić opór na 7800, 8800, przebić linię trendu spadkowego na 8600 i dać możliwie najbardziej byczy sygnał... i znów mamy postój ... na chwilę obecną moim zdaniem wszystko może się zdarzyć. Akumulujący na 7300 równie dobrze może być już poza rynkiem realizując zyski na stop-lossach i margin call innych. Mam nadzieję, że 8800 wystrzyma, co pozowli nam zastanwiać się "co dalej" przy 12-14k$.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 28, 2019, 09:51:16 AM
...Mam nadzieję, że 8800 wystrzyma, co pozowli nam zastanwiać się "co dalej" przy 12-14k$.

Widzę, że się zgadzamy, mi też to tak wygląda, jak byśmy jeszcze mieli testować aktualne wsparcie na 8800$, jeszcze ze dwa lub trzy razy przed jakimś konkretnym ruchem.

...ktoś wykorzystał ten moment do ubrania siebie w jednym kierunku a całego rynku przeciwnym...

Bardzo ciekawe spostrzeżenie, bo właśnie cały czas przeglądam wykres ceny BTC, na różnych interwałach czasowych i analizuje ten, jakby nie było historyczny i rekordowy ruch ceny, aż o 40%, przy tak złym rynku i ustawieniu wszystkich wskaźników. To co zauważyłem przyglądając się wolumenom, potwierdza Twoją teorię.

Nie było za wielkich wolumenów podczas tego ruchu, był strzał wolumen podskoczył na maksa i potem od razu spadł, aż o 65% długości kolejnej zielonej kreski i każda następna była już dużo mniejsza. Pomimo wszystko, to wystarczyło, żeby dźwignąć cenę do 8600$, później chwila konsternacji (dokładnie 4 godziny), no i rusza FOMO (sam wtedy dokupiłem  ;D) i cena leci w zależności od giełdy nawet do 10800$, już na wysokim wolumenie. Idealnie potwierdzając powyższą teorię.

Ooo wypraszam sobie :) Co zostało przepowiedziane?
Formacja barta (pionowa ściana w 1 kierunku, konsolidacja a następnie pionowa ściana w przeciwnym) do 10k, która odpali w ciągu maksymalnie 1 tygodnia. Dokładnie taką pionową ścianę zobaczyliśmy i doszliśmy do ceny 10300$.
https://i.imgur.com/uB4216J.png

Ale szkoda, że wtedy nie wrzuciłeś tego screena. Ja zawsze uważałem Formację Barta za żart, a tu wychodzi na to, że ukuł nam się nowy zwrot, który na dodatek jest zupełnie poprawny w szczególności, kiedy rozmawiamy o BTC, jak widać na obrazku Bart wpisuje się idealnie.

Oczywiście, jak zawsze zwracam honor  :).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on October 31, 2019, 12:12:18 PM
Nie jestem oczywiście pewien, ale wyglądana, to że byki próbują wypchnąć cenę BTC do góry, zaraz po teście wsparcia, po raz trzeci.

https://i.imgur.com/KKyp2ue.png

Przyglądam się innym altom i wszystkie zachowują się podobnie, a na dodatek wolumeny na zielonych dildach są coraz wyższe, więc próba jest mocna i ja oczywiście w to wszedłem   :D.

Myślicie tak samo? Zaczyna się pompa czy ja mam już bycze oczy  ;).


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: Tytanowy Janusz on October 31, 2019, 12:32:25 PM
Trend spadkowy na h1 został wyłamany.
https://i.imgur.com/OOow8Of.png

Pompa w tym wypadku to norma. Teraz pytanie co zrobi kurs jak opadną emocje. Według mnie jeśli kurs zbliży się ponownie do 9000 to przebije ten poziom z impetem. Potem czarno widzę kolejne miesiące. Jeśli jednak zobaczymy jeszcze dziś kontynuację wzrostów, to przyszłość wydaje się kolorowa.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: ClausBerecci on November 01, 2019, 05:58:03 AM
Moim zdaniem najbliższe dni są dość mocno decydujące, jeśli cena spadnie poniżej 8.5k$ to można spokojnie zastanawiać się nad dokupowaniem BTC czy ALTów znów w dobrych cenach.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on November 01, 2019, 01:42:32 PM
Już kilka razy mówiłem, że zgłupiałem do reszty i nie wiem co się dzieje. Jeżeli ktoś z Was czyta moje wypociny, to pewnie zauważył, że z ostatnich predykcji, żadna się nie sprawdziła.
Ostatnio doszło do tego, że kurs zaczyna iść w odwrotnym kierunku zaraz po kupieniu lub sprzedaniu na dźwigni. Oczywiście nie mówię tu o małych spadkach, tylko zupełnym odwróceniu trendu i wielkiej czerwonej świecy zaraz po kupieniu lub zielonej po sprzedaży  :o.

Chyba mam tilta i muszę odpocząć  ;).

Szczęście, że nauczyłem się już stawiać stop lossy i to zawsze (dzięki @TytanowyJanusz), bo dzisiaj kupiłem BTC poszedłem do kibla, na krótko i po powrocie już wybił stop loss.
Oczywiście chciałem szybko trochę przyskalpować z dużą dźwignią, już nie raz tak robiłem, ale ostatnich parę trejdów, to zupełna porażka  :-[.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: malevolent on November 01, 2019, 10:52:42 PM
Jak dla mnie mieliśmy teraz za duże wybicie, 40% to nie w kij dmuchał, żebyśmy kontynuowali podróż niżej.


Title: Re: Pospekulujmy o aktualnej i przyszłej cenie BTC.
Post by: wwzsocki on November 02, 2019, 01:26:11 PM
Jak dla mnie mieliśmy teraz za duże wybicie, 40% to nie w kij dmuchał, żebyśmy kontynuowali podróż niżej.

Tak tylko, że ja uskuteczniam najbardziej niepolecany day trading a nawet skalping na BTC  http://emots.yetihehe.com/1/cwaniak.gif i jak dotąd było całkiem OK.

Ale już wiem o co chodzi, po prostu trafiłem na Hallowinowego psikusa: https://bithub.pl/wiadomosci/bitcoin-za-7700-w-halloween-bylo-nawet-15-000-ale-tylko-przez-chwile/

Właśnie podczas opisywanego w artykule rozjechania się cen, postawiłem tego trejda, który wybił stop loss dosłownie 5 minut później http://emots.yetihehe.com/1/dostal.gif.

Po takim trejdzie zaczynasz się zastanawiać, czy aby nie zacząć grać przeciwnie do samego siebie http://emots.yetihehe.com/3/pomocy.gif.

Stawiasz trejda i dosłownie od razu widzisz, jak zaczyna iść w odwrotną stronę i to z 10 krotnie większą siłą, jak przez ostatnich X godzin. Dawno nie miałem, aż tylu wtop co ostatnio, ale później zazwyczaj okazuje się, że właśnie, jakieś dziwne ruchy miały miejsce, więc nie przejmuję się za bardzo i robię swoje. Nie zaczynam uczyć się analizy technicznej od nowa i próbować, jakichś nowych strategii, a pewnie jeszcze parę lat temu bym tak zrobił.

Całe szczęście, że po ostatnich dyskusjach z Tytanowym, zacząłem za każdym razem stawiać stop loss, bo uratowało mi to skórę w tym ostatnim, nieudanym trejdzie http://emots.yetihehe.com/2/stop.gif.