Bitcoin Forum

Local => Polski => Topic started by: Linkkoin on July 12, 2019, 02:03:22 PMTitle: Opera portfel
Post by: Linkkoin on July 12, 2019, 02:03:22 PM
https://btcmanager.com/opera-bitcoin-btc-tron-trx/?q=/opera-bitcoin-btc-tron-trx/& - myślicie, że przyjmie się ten portfel do przeglądarki opera? Jest na razie dostępny w wersji Beta. Naszym zdaniem ma potencjał zachęcić nowych ludzi do BTC (bo powinien chyba z założenia być banalnie prosty w obsłudze nawet dla osób niezbyt zaawansowanych z komputerami).


Title: Re: Opera portfel
Post by: cryptovigi on July 14, 2019, 12:03:45 AM

Pewnie jest jakiś potencjał... niestety obawiam się że to bardziej tzw. brzytwa, której chwyta się opera żeby do końca nie zginąć na rynku przeglądarek gdzie ze swoimi (w zależności od rankingu) 1,6%-2,5% procentami coraz bardziej pogrąża się odmętach zapomnienia...
Ale co by nie mówić może parę osób dzięki temu usłyszy o krypto a nawet się tematem mocniej zainteresuje...
Niemniej jednak obawiam się że nie będzie to jakaś koszmarnie wielka grupa osób - co innego gdyby chrome zdecydował się na podobny krok...Title: Re: Opera portfel
Post by: Rath_ on July 14, 2019, 08:09:31 AM
Łączenie przeglądarki z portfelem, to proszenie się o problem. Prędzej czy później zostanie znaleziona luka, która będzie miała wpływ na bezpieczeństwo środków. Mam świadomość, że istnieją podobne rozwiązania w formie dodatków np. MetaMask, ale sam z nich nie korzystam.

co innego gdyby chrome zdecydował się na podobny krok...

Marzenie ściętej głowy.


Title: Re: Opera portfel
Post by: malevolent on July 14, 2019, 01:46:32 PM
Nie potrzeba luki nawet w przeglądarce, masa osób ma malware na komputerze albo jest podatna na złapanie malware, od tego prosta droga do utraty środków. Jak ktoś korzysta z kryptowalut to ma większą świadomość (przeciętnie) i jest ostrożniejszy.


Title: Re: Opera portfel
Post by: adamvp on July 16, 2019, 08:27:03 AM
Ja akurat mam korzystam z opery na komorce - jeszcze niedawno byla to jedyna przegladarka ktora oferowala sensowne zawijanie wierszy/autodopasowanie tekstu i tam akurat od dluzszego czasu juz ten portfel wbudowany jest.