Bitcoin Forum

Local => Bitcoin Haberleri => Topic started by: Stabilitelim on September 16, 2020, 12:31:21 PMTitle: Bitcoin Türev Borsası Bakkt, Kendi Rekorunu Kırdı
Post by: Stabilitelim on September 16, 2020, 12:31:21 PM

Kripto para yatırımcıları için bir döneme damgasını vuran Bitcoin türev ürün alım satım platformu Bakkt, tahminlerin altında bir performans sergileyerek büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştı. Intercontinental Exchange’i (ICE) arkasına alan dev şirketin Bitcoin ticari hacmi oldukça düşük seviyelerde seyretse de kısa süre önce kendi rekorunu kırması kesinlikle umut vaat ediyor.

ICE tarafından yapılan açıklamada Bakkt’ın Bitcoin vadelilerinin 15 Eylül Salı gününde rekor kırdığı ve toplamda 15.955 vadeli işlem sözleşmesinin alınıp satıldığı belirtildi. Bu da hacim olarak yaklaşık 200 milyon dolar değerinde Bitcoin’e tekabül ediyor.

Bitcoin Platformu Bakkt Rekor Tazeledi
Bakkt’ın daha önceki Bitcoin ticari hacim rekoru 11.706 Bitcoin olarak kayıtlara geçmişti. O tarihlerdeki fiyat seviyesine göre bunun 125 milyon dolara tekabül ettiği söylenebilir. 28 Temmuz tarihinde kırılan rekorun şimdi tazelenmesi kesinlikle BTC’nin kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye başladığını göstermekte. Yaklaşık olarak %36’lık bir artış, kurumsal yatırımcıların daha fazla BTC aldığına işaret ediyor.

Bakkt tarafından yayınlanan gönderide de rekorun tazelendiği vurgulandı. Bakkt‘ın diğer Bitcoin vadeli işlem platformlarından farkı ise bunun fiziksel teminatlı BTC vadelisi satıyor olması şeklinde biliniyor. Bu da 200 milyon dolarlık hacmin gerçekten BTC almak için kullanıldığını gösteriyor.

https://coin-turk.com/bitcoin-turev-borsasi-bakkt-kendi-rekorunu-kirdi


Title: Re: Bitcoin Türev Borsası Bakkt, Kendi Rekorunu Kırdı
Post by: chemist35 on September 16, 2020, 02:39:36 PM
Bı ara adından epey soz ettırmıstı bakkt ama sımdı beklentılerın altında kaldıgı konusunda hem fıkırım bakalım ne olacak bahsedılen gıbı ıyı yerlere gelıp hacımsel oranda yenı rekorlar gorebılecek mıyız


Title: Re: Bitcoin Türev Borsası Bakkt, Kendi Rekorunu Kırdı
Post by: Granxis on September 17, 2020, 05:15:07 AM
Kurumsal yatirimcilar, bireysel yatirimcilardan daha stabil gelire sahipler, ve kesinlikle kaynaklarini kriptolara ceviriyorlar, bundan suphe yok, kripto paralara yatirim yapmayan yatirim sirketi kalmadi gibi.
Bakkt kendi rekorunu kirmasi, normal artis gosteren genel hacimden kaynaklandigini dusunuyorum, sektordeki yuzdelik payi dusuk oldugu surece arkaplanda kalacaktir.


Title: Re: Bitcoin Türev Borsası Bakkt, Kendi Rekorunu Kırdı
Post by: Neo.op on September 17, 2020, 08:48:43 AM
Bakkt ilk çıktığı çıkacağı konuşulduğu dönemlerde de çok dengeli bir duruş göstermemişti. Neredeyse her ay aynı haberlerle uzayan sözleşmelerle karşımıza çıkıp duruyordu. Bundan sonra da çok büyük bir değişiklik göreceğimizi sanmıyorum. Bu seviyelerde devam edebilirse eder ama benim beklentim yok.