Bitcoin Forum

Local => Bitcoin Haberleri => Topic started by: Stabilitelim on September 16, 2020, 12:34:41 PMTitle: CoinTürk › Altcoin › Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Korkutan Gelişme: 2 Haftada
Post by: Stabilitelim on September 16, 2020, 12:34:41 PM
Kripto para sektörü şu an için çoğunlukla DeFi odaklı bir hal almış ve yatırımcıların bütün dikkati bu yöne çevrilmişken, Bitcoin (BTC)  yatırımcılarını rahatsız eden bir gelişme yaşandı. Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi olan Tether’in son 2 haftalık süreçte 5 milyar dolar değerinde USDT piyasaya sürdüğü veya transfer ettiği görülüyor.

Daha önce toplam piyasa değeri 10 milyar dolar bandında bulunan USDT’nin yeni piyasaya sürülen coin’ler ile birlikte 15 milyar dolara ulaştığı görülüyor. Aslında Tether yüklü USDT işlemlerinin yeni üretim değil, sadece mevcut ağlardan transfer olduğunu vurgulasa da durum göründüğü gibi değil.

Tether’in Toplam Değeri 15 Milyar Dolara Ulaştı
Tether’in Ethereum ağından Tron ağına geçiş yaptığı bilinse de bu esnada 5 milyar dolarlık ek USDT piyasaya sürüldüğü de verilerle kanıtlandı. Peki bu durum Bitcoin yatırımcılarını neden endişelendirmekte? Tether piyasaya ne zaman yüklü miktarda USDT sürse bunun ilerleyen günlerde çok sert bir yükseliş veya düşüş getirdiği biliniyor.

USDT ile daha önce de piyasanın manipüle ettiği vurgulanmış ve Tether’e bu sebeple birçok dava açılmıştı. Tether ise bu davaları hala sonuçlandırmamış olmasına rağmen devamlı olarak para basmayı ve piyasaya USDT sürmeyi sürdürüyor. Tether‘in toplam USDT dağılımı ise şu şekilde sıralanabilir:

Ethereum: 8.885 milyar USDT
OMNI: 1.335 milyar USDT
Tron: 4.752 milyar USDT
EOS: 90.215 milyon USDT
Liquid: 16.56 milyon USDT
Algorand: 1 milyon USDT
SLP: 6 milyon USDT (yeni).
Büyük transferler ile USDT’nin artan hacmi gizlenmeye çalışılsa da bu durum dikkatlerden kaçmadı ve yatırımcıların endişesi bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

https://coin-turk.com/bitcoin-btc-yatirimcilarini-korkutan-gelisme-2-haftada-5-milyar-dolar


Title: Re: CoinTürk › Altcoin › Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Korkutan Gelişme: 2 Haftada
Post by: chemist35 on September 20, 2020, 11:20:10 AM
Tether ıle ılgılı sayısız sıkayet dava var ama adamlar hala en ısleyıslı en kullanıslı stabıl koın olarak ıslemlere devam edıo olası tetherın sılınmesı durumunda ıse sanırım bınanceusd bu boslugu dolduracak


Title: Re: CoinTürk › Altcoin › Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Korkutan Gelişme: 2 Haftada
Post by: flipme on September 21, 2020, 08:21:42 AM
Tether konusunda tedirginlik daha ilk günden beri var, adamlarda şeffaflık adına hiç bir şey yok ne yaptıkları belli değil ama kaç senedir bu şekilde devam ediyor ve piyasanın en hacimli coinlerinden bir tanesi. İnsanlar ben de dahil bu riski göre göre tether kullanmaya devam ediyor. Umarım kötü bir sonu olmaz.


Title: Re: CoinTürk › Altcoin › Bitcoin (BTC) Yatırımcılarını Korkutan Gelişme: 2 Haftada
Post by: RaltcoinsB on September 25, 2020, 05:45:36 PM
İnanılmaz paralar dönüyor 2 haftada 5 milyar dolarlık tether basılması inanılmaz kötü senaryolara gebe gibi geldi bana inşallah yanılırım ama böyle durumlar Çok tehlikeli