Bitcoin Forum

Local => Bitcoin Haberleri => Topic started by: Stabilitelim on September 24, 2020, 02:07:27 PMTitle: Bitcoin ve Dolar İlişkisi BTC’yi Nereye Götürecek?
Post by: Stabilitelim on September 24, 2020, 02:07:27 PM
Son zamanlarda kripto para piyasasında sıklıkla dolar ve Bitcoin arasındaki ilişkiden bahsediliyor. Çünkü doların güç kazanması Bitcoin’in olumsuz etkilenmesine ve düşüşler yaşamasına sebep oldu. Aslında bu ters korelasyon ilk defa yaşanmıyor. Mart ayındaki çöküş öncesinde de dolar güç kazanmış ve Bitcoin aynı Altın ve hisse senetlerinde olduğu gibi düşüşe geçmişti. Sonrasında doların en çok güç kaybettiği ve deyim yerindeyse dibi gördüğü Ağustos ayında Bitcoin’in oldukça yüksek seviyeleri gördüğüne şahit olduk.

Bitcoin ve Dolar İlişkisi
Ancak bazı analistler Bitcoin (BTC) ve dolar arasındaki bağlantının yavaş yavaş bozulduğunu düşünüyor. Bu sebeple de dolar artışı devam etse de Bitcoin’in boğa koşusunun yakın zamanda başlayacağı düşünülüyor.

Piyasanın popüler analistlerinden “CryptoAmsterdam” paylaştığı bir grafik ile dolar yükselişe geçer geçmez Bitcoin düşüşe başlamadığı için ters korelasyonun bozulmaya başladığını ve BTC’nin parabolik bir harekete hazırlandığını ifade etti. Dolayısıyla analist, doların artarken Bitcoin’in güç kaybetmemesini en son 2017 rallisinde gördüğümüzü ve bu sebeple de bir rallinin çok yakında olduğunu dile getiriyor.

Dolar Düşüşe Geçer Mi?
Ancak bazı isimler doların yeniden düşüşe geçeceğini düşünüyor. Dolayısıyla CryptoAmsterdam’ın bu tezinin haklı olduğuna inanmıyorlar. Ancak böyle bir durumda da ters korelasyonun devam etmesi durumunda yine Bitcoin için artış sinyalleri olabileceği anlaşılıyor.

Son zamanlarda, özellikle salgın sonrasında Bitcoin tahminlerinde fikir birliğine varılamıyor. Çünkü BTC tahminlerin ötesinde fiyat hareketleri sergiliyor. Ancak analistler kısa vadedeki düşüşlere rağmen hala orta ve uzun vadeli görünümün parlak olduğunu düşünüyor.

https://coin-turk.com/bitcoin-ve-dolar-iliskisi-btcyi-nereye-goturecek


Title: Re: Bitcoin ve Dolar İlişkisi BTC’yi Nereye Götürecek?
Post by: execijutiere on September 24, 2020, 08:05:07 PM
bitcoin bu aralar çok dalgalı gidiyor ani düşüşler ani çıkışlar ne olacak sene sonuna kadar merak etmiyor değil insan. tekrardan artışa geçti bakalım. bu hafta sonuna kadar 11 bin doları görmesi muhtemel gibi duruyor.


Title: Re: Bitcoin ve Dolar İlişkisi BTC’yi Nereye Götürecek?
Post by: Neo.op on September 25, 2020, 08:40:57 AM
Bitcoin şu aralar yapacağı tüm ters hareketleri yapabilirmiş gibi duruyor bana göre. Dolara karşı ne olur birlikte ne olur her şey aşırı belirsiz bir pozisyonda. Uzun süre de böyle kalacak gibi duruyor. Bu sene kimseye ve hiç bir yere uğurlu gelmedi sanki. Her alanda bir belirsizlik hakim durumda.


Title: Re: Bitcoin ve Dolar İlişkisi BTC’yi Nereye Götürecek?
Post by: chemist35 on September 27, 2020, 11:05:41 AM
Dolara baglı bı artıs azalıs yasar mı bılmıorum ama fed e baglı hanı su karsılıksız para basma muhabbetı vardı ya o yuzden doların olası deger kaybında bıtcoın degerlenebılır dıe duz mantık gıdıyorum