Bitcoin Forum

Local => Bitcoin Haberleri => Topic started by: Stabilitelim on September 26, 2020, 10:44:57 AMTitle: Ünlü Kripto Para Fonu Yüzde 323 Kazandığı Yatırımını Açıkladı
Post by: Stabilitelim on September 26, 2020, 10:44:57 AM
Pantera Capital kesinlikle kripto para sektörünün en tanınan yatırım fonlarından birisi olarak biliniyor ve şirketin yatırım yaptığı kripto para projelerinin inanılmaz getiriler sağladığı daha önce de kanıtlanmıştı. Kendisi de bir kripto para yatırımcısı ve Bitcoin destekçisi olan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yaptığı güncel bir açıklamada fonun son yatırımı ile %100’ün üzerinde kazanç elde ettiğini vurguladı.

Hangi Kripto Para Daha Çok Kazandırdı?
Pantera’nın Bitcoin fonu 1 Ocak tarihinden 31 Ağustos tarihine kadar olan sürede %61 artış elde ederken, dijital varlıklar fonu %168, ICO fonu %323, uzun vadeli ICO fonu ise %270 gelir elde etti. Ünlü fon ise nasıl böylesine kazançlı işlemlere imza attığını ve hangi kripto para projelerini tercih ettiğini açıkladı.

Pantera Capital tarafından yapılan açıklamada bu yükselişin önemli bir kısmının YFI, LUNA, DOT, AMP, AMPL ve bunun gibi DeFi tabanlı kripto paralar sayesinde elde edildiği vurgulandı. Yani 2017 yılında ICO çılgınlığı ile ulaşılan getiri oranı, 2020 yılında DeFi çılgınlığı ile elde edilmiş oldu.

Aslında birçok kripto para analisti de ICO’lar ve DeFi’ler arasında en azından FOMO açısından bir benzerlik olduğunu vurgulamıştı. Pantera’nın da getiri oranları ile bunu ima etmesi ve ciddi bir kazanç elde ettiğini göstermesi, kesinlikle bu iddiayı daha da güçlendirmekte. Ünlü fonun hala ICO’lara ve DeFi projelerine uzun vadeli bir yatırımının da olduğu biliniyor.

https://coin-turk.com/unlu-kripto-para-fonu-yuzde-323-kazandigi-yatirimini-acikladi


Title: Re: Ünlü Kripto Para Fonu Yüzde 323 Kazandığı Yatırımını Açıkladı
Post by: chemist35 on September 26, 2020, 06:04:33 PM
Daha cok karı kazandıkları kısım sanırım yfı dan dolayı gelıo yfı ınanılmaz bı yukselıs yasadı cunku dusukten topladıysa pantera malı yfıden vurdu gıbı


Title: Re: Ünlü Kripto Para Fonu Yüzde 323 Kazandığı Yatırımını Açıkladı
Post by: flipme on September 26, 2020, 09:59:49 PM
Evet burdan da bir kez daha anlıyoruz ki 2020'nin kaptan pilotu defi projeleri, bunların daha ne kadar süre pilotluğa devam edeceğini gerçekten merak ediyorum.


Title: Re: Ünlü Kripto Para Fonu Yüzde 323 Kazandığı Yatırımını Açıkladı
Post by: Spack17 on September 27, 2020, 04:53:07 AM
Bundan yaklaşık 2-3 yıl önce ico projeleri oldukça popülerken kripto para fonları yine buna benzer çok yüksek karlar açıklıyordu ama birçoğunun sonu kötü bitti.Umarım defi projeleri ile sağlanan bu yüksek karların devamlılığı sağlanabilir.Aklıma yanlış hatırlamıyorsam Tass geldi kar payı dağıtıyordu ilk zamanlar kar payına az bir zaman kala tokenın değeri yükseliyordu. ;D