Bitcoin Forum

Local => Konu Dışı => Topic started by: anonymous3x on February 02, 2022, 10:21:04 AMTitle: Dinlenmeye çekilmek
Post by: anonymous3x on February 02, 2022, 10:21:04 AM
Artık forumda başlık açmayacağım son başlığımı bugün yazmış oldum. Artık sadece okumak için girerim.Sebebi de dinlenmeye çekilmek istiyorum bir de farkettim bu aralar sürekli aynı şeyleri konuşuyoruz bir farklılık yaratamadık. Gereksiz konu işgaline gerekte yok. Okumanın daha fayda getireceğini düşünüyorum.

Farkettim ki forumda aşırı vakit geçiriyorum forumu baya sevdiğim için başlıkların çoğu faydalı ve yararlı. Bitcointalk bağımlılığı gerçekten var. Başlığı bile açmışlar zaten: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3013532.0

Sürekli foruma girip birşeyler paylaşmak sürekli aktif olmak zevkli gerçekten ancak birazda dinlenmek şart.


Herkese bol kazançlar dilerim.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: ZekiBeyy on February 03, 2022, 09:55:11 AM
İnsan her şeye vakit genelde ama bir tek kendini atlayabilir sürekli çalışmak zorunda kalanlar özellikle bu konuda daha çok yıpranıyor, bütün gün iş yerinde yoruluyor eve gelirken yolda yoruluyor eve varıyor evliyse çocukları varsa vs. böyle uzayıp gidiyor. İnsanın kendine vakit ayırması kendisine yatırım yapması çok önemli bazen konuşuyoruz şunu yapalım bunu yapalım diye ama genelde zamanım yok yanıtını alırız bu araba örneğine benzer sürekli arabayı kullanamazsınız arada yakıt almanız gerekir yoksa yolda kalırsınız. Bir alışkanlık oluşturduğu doğrudur bir şey paylaşmasınız neler var diye girip başlıkları dolaştığım zamanlarda oluyordu. Bazen sürekli paylaşmaktan ve yazmaktan sıkılabiliyorsunuz tamda bu zamanlarda bir mola çok iyi gelecektir. Kendinize iyi bakın…


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: Ondekinecakabilirim on February 06, 2022, 03:44:51 PM
Forumun en aktif üyelerinden birisiniz. Yorulmuş olabilirsiniz biraz bu dönemde. Dinlenmek sizin de hakkınız. Ama geri gelin mutlaka. Dikkat çeken konular açıyorsunuz çünkü. Foruma doyurucu bilgilerle katkılarınız var. Global ölçekteki makroekonomi hakkındaki düşüncelerinizi de önemsiyorum. Dikkatle takip ediyorum. İyi dinlenmeler.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: SUPERSAIAN on February 06, 2022, 04:18:59 PM
forumda da ciddi bir saat ortalamanızın olduğunu düşünüyorum en aktif üyelerden birisisiniz. Yaşadığımız şehir yeterince streesli zaten, ara sıra yapılan bütün işleri bırakıp kafayı resetlemek gerekiyor. Hatta hocam bir gün şöyle bir şey dene. Telefonu,televizyonu ve ışıkları kapalı tut bir gün boyunca böyle yaşa kesinlikle faydasını göreceğini düşünüyorum. En yakın zamanda da aramıza dönmeni bekliyorum. Ciao :'(


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: meser# on February 06, 2022, 05:17:02 PM
Evet gerçektende bir bağımlılık yapıyor. Önceleri hatuna uyumadan iyi geceler kalkınca günaydın mesajı atardım artık yerini bitcointalka girip konulara bakıyorum. Gün içerisinde sosyal medyadan daha uzun bir süreyi burada geçiriyorum. total time logged'um 72 gün olmuş. Son zamanlarda hastalıktı okuldu derken biraz ara vermiş gibi oldum ama gerçektende bazen soruyorum kendime ulan bu forumda yokken ben nasıl vakit geçiriyordum  ;D


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: flipme on February 07, 2022, 08:08:27 AM
Dinlenmek güçlenmek demektir. Güç depolamaktır. Çok uzun sürerse biraz zararlı olur. Paslandırır. :D Hepimiz dinlenmek için bir yerlere kaçıyoruz fırsat bulduğumuzda. Ben yıllar içinde şunu fark ettim. Fiziksel olarak dinlendiğimizde ruhen de dinleniyoruz. Sağlam kafa sağlam vücutta bulunuyor gerçekten. Dinlenip hemen geri gelirsiniz umarım. Renkli konularınızla forum dinamiğine katkı sağlıyorsunuz.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: Retro Harmony on February 07, 2022, 08:13:35 AM
Forum bırakılmaz ara verilir :) başlıklarınızı genellikle ekonomi kısmında görüyordum. Aslında faydalı başlıklarınız var. Ancak ne yalan söyleyeyim aşırı FUD içeren mesajlarınız da var.

Bitcoin ölecek, Bitcoin batacak, altın platin en iyi yatırım.
Bitcoin ayıya girecek, Bitcoin zirveyi görecek ama tarihin dibine düşecek. Bir çok kişinin canı yanacak vs.

Elbette sizin düşünceniz bunu anlıyorum ancak Bitcoin ile ilgili ve diğer altcoinlerle ilgili bir forum sitesinde bu kadar çok yazmanızı anlayamadım. Eğer fikirleriniz buysa gerçekten, farklı ekonomi sitelerinde de olabilirsiniz.

Yine de dinlenmeye çekilmenizi anlayışla karşılıyorum. İyi dinlenmeler dilerim size.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: totti67 on February 07, 2022, 01:25:28 PM
Ülke gündeminin enteresan bir kısır döngüye girmiş olması, sanırım sizi de haddinden fazla yordu. Umarım dinlenmek iyi gelir, tabii bunun için ülkenin kısır döngüsünün de bi nebze kırılması lazım...


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: lastcedy on February 07, 2022, 07:43:57 PM
Aslında bakarsan çoğunlukla söylediğine katılıyorum. Ben çok sık girmediğim halde sadece akşamları girdiğimde bile en az 3 saatim geçiyor. Fark ediyorum ki zamanımı tüketiyorum ama amacım formu analiz etmek ve hepsinin bütünlüğünde güzel konu başlıkları açmak.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: Pierre 2 on February 08, 2022, 11:48:38 AM
Başlıklarını sık ziyaret ediyorum hocam genellikle ilgi çekici konulardan bahsediyorsun. Ama söylediğin gibi forum insanı çok kilitliyor sürekli girme konulara katılma isteği oluyor bende de. İmzaların da etkisi var o kesin yadsıyamayız. Fakat bazen çok yorulduğum sıkıldığımı hissettiğim oluyor. Ara verip kafa dinlemek de gerekli bazen. Film izlemek ya da kitap okumak belki spor yapmak.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: illetyus on February 09, 2022, 01:32:53 PM
En son okuduğum bir borsa kitabında güzel bir hikayeye denk gelmiştim güzel bir kıssadan hisse. Başlığı görünce bu hikaye aklıma geldi, okumanızı tavsiye ederim.

https://www.hayatakarken.com/baltayi-bilemek-hikayesi


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: hero1111 on February 09, 2022, 06:35:41 PM
En son okuduğum bir borsa kitabında güzel bir hikayeye denk gelmiştim güzel bir kıssadan hisse. Başlığı görünce bu hikaye aklıma geldi, okumanızı tavsiye ederim.

https://www.hayatakarken.com/baltayi-bilemek-hikayesi

Hikaye güzelmiş ve söylediğide doğru insan bedenen be mental açıdan sürekli bir iş ile uğraşırsa beyin ve beden gerilemeye başlar konuyu açan arkadaşın tam anlamıyla yaşadığı bu olabilir , Biraz dinlenmek kendine gelmek her zaman işe yarar biraz dinlenin ele aldığınız konular ekonomide önemli ve zor alanlar emeğinizi taktir ediyoruz.


Title: Re: Dinlenmeye çekilmek
Post by: RaltcoinsB on February 09, 2022, 09:26:54 PM
Başlık açmadığın halin bu mu anony bugün 3 konu başlatmışsın hemde böyle baya okumalı yazmalı  ;D bir daha konu açmayacağım dedikten bir gün falan sonra herhalde böyle hareketler bana ikizler burcunun aldığı kararları hatırlatıyor ikizler burcu olmadığına emin misin