Arkadaşlar selam , kripto paralar konusunda oldukça yeni sayılırım , forumları biraz incelediğimde bu konuda çok bilgili ve deneyimli arkadaşlar olduğunu görüyorum özelliklede teknik konularda. Benim kısa süreli deneyimlemelerim neticesinde özellikle diğer borsalarda(paymium,poloniex,kraken,b,tf,nex,btc-e ve hatta ülkemizin borsası paribu) oldukça yüksek oranlarda fiyat farklılıkları var. (% 4 civarlarında
![Shocked](https://bitcointalk.org/Smileys/default/shocked.gif)
) bu farkın değerlendirilmesi amacıyla ucuz olan borsadan bitcoin alarak pahalı olan borsada satmak ( bitcoinlerin borsadan borsaya gönderilmesinin birkaç saati bulduğu söylenmekte bu doğrumu , ilk bitcoinin bilgi mesajlarında bunun 10 dk sürdüğü yazmaktaydı) eğer göndermek uzun sürüyorsa coin göndermenin daha hızlı olduğu etherium, litecoin vs. ucuz olan borsada bitcoin/altcoin alımı yapıp altcoini pahalı olan sitede bitcoine çevirip o bitcoinleri tekrar ucuz olan siteye göndermek , bitcoin veya altcoinlerle ucuz borsalardan alınıp pahalı borsalarda satılması; bu döngünün günde 4-5 defalar yapılması ile ciddi paralar kazanılabilirmi. Birde paymium,poloniex,kraken,b,tf,nex,btc-e siteleri en çok işlem yapılan siteler buralarda bitcoin almam için o borsalara nasıl para gönderebilirim kredi kartı geçen siteler var fakat onlarda da %3 gibi çok yüksek kesinti var , kredi kartı işe işlem için kesintisi az olan borsaları biliyomusunuz veya paymium,poloniex,kraken,b,tf,nex,btc-e borsalarında bitcoin almak için nasıl para gönderebilirim. teşekkürler