ikinci el antminer s9 almanızı tavsiye ederim. Elektrik fiyatları yüksek gelir ama bunu karşılayabilecek elektrik üretim gücünüz olursa iyi kar edersiniz. Özelden yazarsanız detaylı konuşabiliriz.
Merhaba ,
akbey87 hocam özelden konuşabileceğimizi söylemişsin ama yeni olduğumdan direkt mesaj gönderemiyorum. 2. el S9 pek yok sanırım piyasada. Şöyle anlatayım. Biz başlangıç olarak 20 kw lık bir sistem kurmaya karar verdik. Akü almayacağız. Elektriği direkt şebekeye verip ordan alacağız. Bir arkadaşımın gerekli lisansları var bu konuda. Bu şekilde aylık 2000 TL elektrik üretiminden gelirimiz oluyor. Ama araştırdığım kadarıyla 20 adet s9'u 20 kw ile besleyebiliyoruz. 20 adet s9 ile aylık ortalama üretim 1600$ hadi 8000 TL diyelim doğru mu?. Yani 4 kat kazanç. GES için maliyetimiz 40 bin TL, eğer ekipmanları yurt dışından getirip vergisiz sokabilirsek. Arkadaşın aldığı bir teşvik ile bu mümkün. Peki miner maliyetimiz nasıl minimize edebilriz? 2. el güvenilir bir yerden temin etmek gerekiyor.