Kardeşim hoşgeldiniz.
airdrop sizin icin zaman kaybi olur. icolara yogunlasabilirsiniz. icolar fon toplama yontemleridir. onlara para gonderirsiniz onlarda size token verir. daha sonra borsada listelenirler. talep gorurse yuksek fiyattan satma imkaniniz olur. neden icoya katilayim derseniz. en dusuk fiyattan alma sansina sahip oldugnuz icin avantajli olursunuz derim. ama cogu risklidir. iyi arastirop ona gore karar vermelisiniz.
Alkışlıyorum sizi gerçekten. daha dün başlamış bugün ICO'ya yönlendiriyorsunuz arkadaşı. ICO ne ne demek bu ICO coin token ne hangi coinler iş yapıyor? hangi borsalarda listelmiş? ICO'nun projesi ne? whitepaper ne oluyor? ekipteki adamlar kim? ödül kampanyasını hangi manager yönetiyor? aynı alanda çalışan başka token var mı? varsa nerelerde şu anda? cüzdan nedir eth20 tabanlı coinler ne oluyor hangi cüzdanları kullanabilirim, güvenlik önlemlerini nasıl alırım? pshing dolandırıcılığı nasıl yapılır, eth alımında hangi borsaları kullanabilirim, borsaların avantajı dezavantajı ne? ve sayamayacağım 10larca soru işareti varken en basitini söyle ICO ya gir.
kardeşim öğren. yatırımın acelesi yok. bu işte yatırım yapmak en basiti. parayı eft geçersin borsaya. eth'ni alırsın sonra gider borsadan hangi coini seçiyorsan yatırımını yaparsın. 10 dakikanı almaz bu. önemli olan yapacağın işin altını doldurmak. bilerek yapmak.
şimdi senin sorularına gelecek olursak bahsettiğin coinleri bilmiyorum yanlış yönlendirmek istemem. belki 100x yapar belki selası okunur.
airdrop: bir reklam şekli. tokeni duyurabilmek için belli görevler karşılığında takım havadan token dağıtır. twitter retweeti olabilir veya telegram kanalımıza katıl olabilir.
ICO: lansman. Ortada reel bir proje olmasa bile bütün çalışmaları yapılmış. diyor ki adamlar ben bu ürünü piyasaya süreceğim şimdiden satın alın. Müteahhitlerin daireleri daha projeden satması gibi bir şey.
Hoşbuldum. Cevabınız için teşekkür ederim aklımda bazı şeyler oturdu. Sorularınız arasında sormayı unuttuğum bir şeyi hatırladım. Şimdi bahsettiğim üzere küçük miktarlar yatırmayı düşünüyorum. Uzun vadeli düşündüğümden e cüzdan falan kullanmama gerek var mıdır? Malum saldırı falan oluyor arada sitelere. Siz ne dersiniz?