~
In primul rand, cred ca-ti "racesti gura" de pomana. Cred ca postarea a fost tradusa (cu oarecare succes) din alta limba, iar proprietarul contului este fie doar partial, fie deloc vorbitor de romana. Poate ca ma insel, dar asa cred. Plus ca postarea este doar in scop de reclama pentru acel website.
Eu am raportat postarea, dar se parea ca fara succes.
In rest, da, ai dreptate si cu faptul ca nu se stie daca asta a fost varful pe 2021 sau, mai bine spus, sunt sanse mari sa nu fi trecut inca bull run-ul, si da, DCA / Dollar Cost Average este una dintre cele mai bune variante pentru investit, atat timp cat "investitorul" fie nu lucreaza cu sume prea mici, fie nu retrage (in cazul unui exchange centralizat, de exemplu) de fiecare data in portofelul propriu, ca sa nu piarda prea mult cu taxele da retragere sau de tranzactie (depinde de caz).
Sunt aici. Va ascult