Bitcoin Forum
May 18, 2021, 01:30:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / 2018’in En Çok Kazandıran 5 ICO’su on: June 26, 2018, 02:15:53 PM


Kripto para dünyasında ICO’ların sayısı her geçen gün artıyor. Projelerin yol haritaları yıllara yayıldığı için “başarı değerlendirmesi” yapmak zor. Ancak projelerin karlılığını kolaylıkla ölçebiliriz ve bu haberimizde bunu yapacağız. İşte 2018’in şu ana kadar yatırımcısına en çok kazandıran 5 ICO’su…

Seele
ICO fiyatı: 0,03 dolar

Güncel fiyat: 0,21 dolar

nesil bir Blockchain projesi olarak tanımlanıyor. İlk kripto para Bitcoin’den, 2. nesil Ethereum’dan ve EOS, DFINITY gibi 3. nesil platformlardan daha etkili ve hızlı olmayı amaçlıyor. Platform dahilinde geliştirilen nöral konsensüs algoritması yüksek seviyede ölçeklenebilme potansiyeline sahip. Ağdaki node sayısının artmasıyla performansın ve hızın artacağı fikrine dayanıyor.

Pekin Datong Blockchain Araştırma Enstitüsü CTO’su Dr. Bi Wei’nin öncülük ettiği proje University College London’ın Blockchain Merkezi ile birçok araştırmacı ve bilim insanının katkılarıyla geliştirildi. Ne yazık ki şubatta Seele yöneticisi kılığına giren dolandırıcılar projeden 1,8 milyon dolarlık vurgun yaptı.

Quarkchain
ICO fiyatı: 0,02 dolar

Güncel fiyat: 0,10 dolar

Quarkchain’de kullanılan iki katmanlı Blockchain sisteminin saniyede 1 milyon işleme olanak tanıyacağı iddia ediliyor. Ayrıca geliştiriciler Ethereum Virtual Machine üzerinden akıllı sözleşmelerle geliştirdiği merkezsiz uygulamaları ağa entegre edebiliyor. Ödemeler veri setlerine ayrılarak farklı Blockchain’lere dağıtılıyor, dolayısıyla daha hızlı işleniyor.

Dell ve Google tecrübesi de bulunan eski Facebook yazılım mühendisi Qi Zhou projenin kurucusu. Proje Astronaut Capital ve Arun G. Phadke gibi önemli şirket ve kişiler tarafından destekleniyor.

Iotex
ICO fiyatı: 0,007 dolar

Güncel fiyat: 0,21 dolar

Internet of Things (IoT) için geliştirilmiş merkezsiz bir ağ. Projenin alfa test ağı Strive, 29 Haziran’da açık kaynaklı olacak. IoT uygulamalarının güvenliğiyle alakalı birçok soru işareti mevcut. Örneğin cihazlar bağlandıktan sonra bir hacker’ın tek bir cihaza erişmesi durumunda tüm bağlı cihazlara erişebileceği düşünülüyor. Iotex gizlilik odaklı Blockchain’iyle bu sorunun üstesinden gelmeyi amaçlıyor. Kullanılan gizli adresler ve sabit boyutlu halka imzalarla güvenliği artırmayı amaçlıyor. Iotex’te proof-of-stake algoritmasının kullanıldığını belirtmekte fayda var.


Pundi X
ICO fiyatı: 0,002 dolar

Güncel fiyat: 0,005 dolar

Gerçek hayatta kripto kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlayan platforma kayıtlı mağazalar kripto para kabul ediyor. Pundi X (NPXS) token’ının yanı sıra desteklenen paralar Bitcoin, Ethereum, NEM ve Stellar. Kayıtlı işletmelere gönderilen XPOS cihazlarıyla mobil cihazlar üzerinden ödeme kabul ediliyor ve temazsız ödemeler yapılabiliyor. Kripto para satın almayı “şişelenmiş su satın almak kadar kolay” bir hale getirmeyi amaçlayan platform, kendini “kripto paraların Walmart ve 7-Eleven’ı” şeklinde tanımlıyor.

Projenin yol haritasına göre bu ay bireysel ön sipariş olarak 2.000 XPOS cihazının kurulumu ve kurumsal ön sipariş olarak 4.000 XPOS cihazıyla 300 bin XPASS kartının gerekli yerlere gönderimi tamamlanacak.

Holo
ICO fiyatı: 0,0002 dolar

Güncel fiyat: 0,0004 dolar

Merkezsiz uygulamalar (Dapps) için geliştirilmiş bir platform. Kullanılan P2P ağları uygulamaların daima online ve sansüre karşı korumalı olmasını sağlıyor. Platform kullanıcılarının merkezi sistemlere ihtiyaç duymadan kendi verilerine sahip olması, kimliklerini kontrol etmesi ve işlemler yapması amaçlanıyor. Bu doğrultuda geliştiriciler, platform üzerinde “Holochian apps” (Happs) ismi verilen daha hafif, hızlı ve ucuz uygulamalar geliştiriyor.

Son söz
Piyasada ses getiren ve büyük popülarite kazanan ICO’ların değil, güçlü bir projeye sahip ve gerçek anlamda ilerleme kaydeden ICO’ların başarıya ulaştığı aşikar. Yazıda incelenen beş ICO’nun da başarılı ve kalifiye kişilerce yönetildiğini söylemek mümkün. Bu noktada yatırımcılar olarak bize düşen en önemli görev mükemmel kripto para nasıl bulunur? sorusu üzerine düşünmek.

Kaynak: cryptovest.comGörüldüğü üzere hala kâr yaptıran satış süreçleri var fakat genelde private yatırımcılar kâr ediyor, sizce icolar eskisi gibi heyecan veriyor mu? Ben artık icolara yatırım yapmıyorum.
2  Local / Madencilik / Yasal Engellere Takılır mıyım ? on: October 20, 2017, 06:48:13 AM
Merhaba, bir yakınım yurt dışında yaptığı madenciliğe Türkiye de devam etmek istiyor. Bu konuda ona yardımcı olacağım fakat kendisi burada olmayacak. Şuana kadar sadece küçük çaplı GPU sistemleri kullandığım için buraya getirebileceği cihazlar hakkında şuan için bir bilgim yok(Yurt dışında 100 civarı cihaz kullandığından bahsetti fakat şu kadar makine var şeklinde geçti konuşma). Cihazların ülkeye girip bana ulaşmasını sağlayacak ve bende uygun bir yer ayarlayarak sürekli çalışmasını sağlayacağım. Çalıştırma konusunda sorun yaşayacağımı düşünmüyorum GPU sistemlerine kıyasla tak çalıştır tipte cihazlar fakat yer ve elektrik konusunda pek fazla bilgi sahibi değilim. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

Sorulara geçelim Smiley
1-Sanayi bölgesinde bir yer kiralamak sanayi tipi elektrik kullanabilmek için yeterli mi?(Sanayi bölgesi şartı var mı?)
2-Bir şirket kurmak veya bir işletme ruhsatı almak gerekir mi? Şahıs adına gelecek olan yüklü miktardaki elektrik faturaları sorun yaşatır mı ?
3-Sadece sağlam bir elektrik altyapısı yeterli mi? Sistemi korumak için ekstra donanımlara ihtiyaç var mı?(Kastım sadece elektik kesintileri vb. durumlardan sistemi korumak fiziki risklere karşı önlemler alınacak.)
3  Local / Konu Dışı / Tüketici Hakem Heyeti Hk. on: September 21, 2017, 04:50:22 AM
Merhaba, önce sorunumu özetliyorum. 11.09.2017 tarihinde bir cep telefonu satın aldım fakat ekranı problemli çıktı 19.09.2017 tarihinde servisine yoğun olduğum için eşim vasıtası ile gönderip ayıplı ürün raporu talep ettim onlarda bana değişimi onlarında yapabileceğini söyledi ve ben direk değişim talebi ile telefonu teslim ettim. Fakat ayaküstü değişim olmazsa tamir yapılsın mı demişler ve eşimin boşluğuna gelmiş.

Aynı gün akşam teslim alabiliceğime dair aradılar, ertesi gün gittiğimde firmanın değişimi kabul etmediği için tamirat yapıldığını ve bu şekilde kullanmam gerektiğini söylediler bende talebimi ve karşılığında yaptıkları işlemi açıklayan bir rapor alıp kaşe ve imza attırdım. Raporda değişimi kabul ettiğimize dair bir ibare yok ve eşim teslim ederken herhangi bir evrak imzalamamış.

E-devlet üzerinden değişim hakkımı kullanmak istememe rağmen kabul edilmediği ve tamirat yapılarak verildiğine dair bir dilekçe oluşturup gönderdim tüketici hakem heyetine ve şimdi evrak teslim etmem lazım heyete.

Servisten aldığım rapor ve fatura yeterli mi?

Tamir yapılması değişime engel mi? Buna dair sözlü beyan dışında ellerinde bir şey yok gerekirse bu konudaki sözlü beyanımızı inkar ederim sonuç olarak değişim benim hakkım.
4  Local / Pazar Alanı / Senkar.net dikkat on: September 12, 2017, 09:01:52 PM
Merhaba, başlıkta belirttiğim siteyi incelerseniz zaten ne demek istediğimi anlarsınız yeni bir alışveriş sitesi ve ne hikmetse en çok aranan kartları uygun fiyata satıyorlar.

Biraz araştırdım bir arkadaş farklı bir forumda konu açmış ürün aldığını ve göndermediklerini para iadesini de uzun uğraşlar ve şikayetler sonunda zor bela alabildiğini belirtmiş yanılmıyorsam 120Tl gibi bir rakam dı. Siz o kadar şanslı olmayabilirsiniz o yüzden aman dikkat diyorum.
5  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / ROİ Süreleri Yeni Başlayanlar Rehber on: September 06, 2017, 08:26:56 PM
Merhaba, madencilik işinde yeni olan ve sistem kurmak isteyen arkadaşlar için açıyorum bu konuyu. Şuana kadar Ethereum madenciliğinin bu kadar uzun süre en iyi kazancı sağlayacağını tahmin edemediğim için hep GTX 1060 3Gb modeller ile rig kurdum. Ethereum ışığını kaybedince farklı bir yola saparım diye düşündüm fakat bu gidişle Ethereum madencilikteki yerini koruyacak gibi duruyor. Malum Dag 3Gb yi geçince 3 Gb modeller kazamayacak. Bu yüzden tercih yapabilmek adına küçük bir hesaplama yaptım.

GTX 1060 6Gb ve GTX 1070 arasında kaldım ve ROİ süreleri aynı olduğu için seçimimi 1070 ten yana kullanıyorum. Umarım ilerleyen zamanlarda ROİ süreleri daha fazla uzamaz.

Gtx 1070 kart başına aylık getiri: 215 Tl
Gtx 1070 kart başına güç: 30 Mh
Gtx 1070 Kart Fiyatı: 1850Tl
ROİ süresi: 9 Ay
6 lı sistem ortalama fiyat: 2500 Tl
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 2 Ay
Toplan ROİ: 11 Ay

Aylık Getiri:1290 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

Gtx 1060(6Gb) kart başına aylık getiri: 154 Tl
Gtx 1060(6Gb) kart başına güç: 22.5 Mh
Gtx 1060(6Gb) Kart Fiyatı: 1200 Tl
ROİ süresi: 8 Ay
6 lı sistem ortalama fiyat: 2500 Tl
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 3 Ay
Toplan ROİ: 11 Ay

Aylık Getiri:924 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)

Gtx 1060(3Gb) kart başına aylık getiri: 154Tl
Gtx 1060(3Gb) kart başına güç: 22.5 Mh
Gtx 1060(3Gb) Kart Fiyatı: 1000 Tl (hesaplarken kendi son alım fiyatımı yazmıştım ama şuan 900 Tl.)
ROİ süresi: 6,5-7 Ay
6 lı sistem ortalama fiyat: 2500 Tl
Kartların parası çıktıktan sonra sistemin ROİ süresi: 3 Ay
Toplan ROİ: 9,5-10 Ay

Aylık Getiri:924 Tl(Masrafları kart başına getiri yazarken düştüm herhangi bir calculator den aynı hesabı yapabilirsiniz.)


Belirttiğim kart fiyatları Amazon.de üzerinden alınmıştır kart alımları mı sürekli olarak Amazon.de üzerinden yapıyorum muhtemelen o kartlar o fiyata olmaz diye düşüneniniz olacaktır hepsinin linkini paylaşıyorum. Aldığınız kartın ram modeli Samsung çıkmaz ise değişime gönderebiliyorsunuz hatta bu kartın tipini beğenmedim diyerek bile değişime gönderebiliyorsunuz.

GTX 1070: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GTX-1070-WINDFORCE/dp/B01HRYEQBU/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729071&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1070+windforce

GTX 1060 6Gb: https://www.amazon.de/Gigabyte-GV-N1060G1-GAMING-6GD-Grafikkarte-2000MHz/dp/B01M8O1JEB/ref=sr_1_fkmr0_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729261&sr=1-2-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1060+6gb
Stoğa gireceği tarih 14 eylül diyor fakat o kadar beklemiyorsunuz.

GTX 1060 3Gb: https://www.amazon.de/Gigabyte-GeForce-GV-N1060WF2OC-3GD-Grafikkarte-schwarz/dp/B01KHWOAR4/ref=sr_1_fkmr0_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1504729327&sr=1-1-fkmr0&keywords=gigabayt+gtx+1060+3gb
Şuan Türkiye ye gönderim yapılmıyor olarak gözüküyor fakat tekrar gönderim yapılacaktır daha önceden de aynı şekilde gönderim kapatıldı ve açıldı.

Umarım yeni sistem toplama niyetinde olanlara yardımcı olur.
6  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Ekran kartını 16x-1x riser ile bağlayınca görmüyor. on: September 03, 2017, 04:58:19 PM
Merhaba, kısa bir süre önce bir sistemim kendiliğinden kapanmaya başladı bende tekrar sıfırlayarak düzeltebileceğimi düşündüm fakat işler burada sarpa sardı. Sistem de takılı olan 3 adet Gtx 1060 Hynix kartlar kurulumdan sonra sistemi yeniden başlatınca bir yada iki tanesinin(her yeniden başlattığımda sayı ve etkilenen kartlar değişti.) aynı anda fan hızları %100'e ulaştı.

Uyguladığım işlemler:
-Yüklü yazılımı temizledim bir eski sürümü kurdum sonuç değişmedi ve bunu denedikten sonra kartları hiç görmemeye başladı.
-Kartların takılı olduğu riserları çalıştığına emin olduğum riserlar ile değiştirdim sonuç değişmedi.
-Kartları direk anakart üzerine taktım tek tek test ettim hepsi çalıştı stres testine soktum problem yaşatmadı.
-Ethos da denedim ve aynı şekilde kartları görmedi.

Son halini şöyle özetliyorum kartlar direk anakarta bağlayınca çalışıyor fakat araya riser girince 3 farklı sistem de denedim 3 tanesi de görmüyor. Kartlar da ve sistem de sıkıntı olmamasına rağmen böyle yapması beni çaresiz bıraktı daha önce bu durumu yaşayan veya sorunun çözümü hakkında tahmin yürütebilecek arkadaşlar görüşlerinizi esirgemez iseniz sevinirim.
7  Local / Pazar Alanı / 6'lı Ana Kart Alınır on: August 22, 2017, 01:24:43 PM
Merhaba, başlıkta da belirttiğim üzere en az 6 GPU destekleyen bir ana kart alacağım model ve fiyat ile dönüş yapar iseniz sevinirim.

Satın alma işlemi için tercihim İstanbul içi elden alım veya ürün kargo bilgisi ile ödemenin yarısı elime ulaşınca kalan yarısı ama güvenilir bir escrow önerirseniz tabi ki kabul ederim.

Ödemeyi Bitcoin veya Ethereum ile de yapabilirim.

Not: Eklemeyi unutmuşum 1151 soket olması lazım çalışan bir sistem bozuldu onun ana kartını değiştirmem lazım.

Veya şu adreslerden alışveriş yapan var mı ? Güvenilir mi ? Biraz hızlı ulaşmam gerekiyor.

https://www.itopya.com/asus-prime-h270-plus-intel-h270-soket-1151-ddr4-2400mhz-m2-hdmi-anakart/

http://www.teknobiyotik.com/asus-prime-h270-plus-2400mhz-ddr4-1151-soket-intel-h270-64gb-atx-anakart.html
8  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Rig Almadan Önce Mutlaka Okumalısın on: August 20, 2017, 07:07:16 PM
Merhaba, özellikle zorluğun yükselip kar oranlarının düşmesi ile birlikte rig satışları gerek forumda gerek bazı sitelerde artmış durumda zaten 3-4 ay ROİ gözüyle bakanlar çoktan bu işten vaz geçti anladığım kadarıyla.

Benim dikkatimi çeken satılan rigler den ziyade fiyatları ben sadece Nvidia rig konusunda bilgili olduğum için yeni arkadaşlara tavsiye vermek maksatlı açtım bu konuyu. Amacım kimsenin satışını baltalamak değil sadece bazıları insanları keriz yerine koymaya çalışıyor artık ben uyuz oldum Cheesy

Nvidia bir rig de Mh başına düşen değer satıcının emek harcıyarak parçaları topladığınıda hesaba katarsak 70 Tl dir. Eğer 12'li bir rig ise yani Biostar bir ana karta 12 adet ekran kartı bağlı ise sistem maliyeti düşeceğinden dolayı 60 Tl civarlarında diyebiliriz.(Sitemi topluyarak hazır satıp kar amacı güden bir insan bu fiyatlar üzerinden yeterince karını yapıyor zaten parçaların gelmesini beklerken taş atmıyor ki kolu yorulsun sistemi kurmak zaten taş çatlasın 1-2 saat.)

Rx kartlar da ise durum daha farklı tabi fiyatlarda en az bir 10Tl daha uygun olması gerekmektedir kurulum yapmağım yada kullanmadığım için yanıltabilecek bir bilgi vermek istemiyorum.

Tabi bu satılan riglerin ambalajında olan fiyatları yani ben olsam 2 ay kullanılmış bir rige Mh başına 50Tl den fazla ödemezdim zaten kartları Amazon üzerinden hızlı bir şelilde temin edebiliyoruz eğer kendiniz bekliyip temin etmek isterseniz 15 taş çatlasa 20 gün içerisinde parçalara ulaşabilirsiniz ve kendiniz topladığınız taktirde Mh başına 60Tl gibi bir rakam çıkıyor.

Fiyatları neye dayanarak söyledin? diyenleri duyabiliyorum kurduğum riglere dayanarak söyledim. Eğer tatmin edici gelmiyen veya abartıya kactığımı düşündüğünüz fiyatlar var ise örnek bir sistem göstererek söylediklerimi ispatliyabilirim.

Son olarak eklemek istediğim ekran kartlarını Amazon.de adresinden genelleme yaparsak hızlı bir şekilde ve garantili olarak temin edebilirsiniz. Hesaplamalarda Fiyatları Amazon.de olarak baz aldım zaten şuan da bildiğim kadarı ile en uygun kart alımı Amazon.de üzerinden yapılmaktadır.

Not: Biostar ana kart ile 12'li rig kurmadım fakat 12 Nvidia kartı aynı anda çalıştırabildiğini duydum bu konuda yalnış bir şey yazdıysam uyarılarız ile düzeltebilirim. (Arkadaş çalıştırmadığını belirtmiş bende 6 amd + 6 nvidia kart yazdığını görmüştüm fakat ben bunu karma olarak ta çalıştırabilir olarak algıladım fakat hala ben o arkadaşın ağzından çıkanlara inanmadığım çıkarları için konuştuğunu düşündüğüm için metni düzeltmiyorum.)
9  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Poloniex koinim btc transferi on: August 18, 2017, 04:57:58 AM
Merhaba,
Poloniex üzerinden Koinim hesabıma direk Btc gönderebilir miyim? Yoksa Btc cüzdanına atıp oradan mı aktarmam gerekir.
10  Local / Servisler / Poloniex kodumu kabul etmiyor on: August 17, 2017, 03:57:08 PM
Merhaba arkadaşlar Poloniex hesabımın güvenlik doğrulamasının olduğu telefonu değiştirmek istedim önce devre dışı bıraktım ve sonrasında diğer telefonumdan sıfırdan kurar gibi kurdum fakat şuan iki telefondaki kodu da kabul etmiyor. Daha önce başına gelen var mı? Ticket atsam bir faydası olur mu?

Sorunu çözdüm nasıl oldu ise telefonumun saati otomatik den çıkarak 1 dakikalık bir sekteye uğramış tekrar otomatik moda alınca düzeldi.
11  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Loading Operating System Hatası on: July 22, 2017, 01:53:57 PM
Merhaba, rigimi Win 10 dan Ubuntuya çevirmek istiyordum fakat bir türlü flash bellek üzerinden bot işlemini gerçekleştiremedim.

Bios ayarları ile oynadım biraz bios ekranında backup bios ımage to hdd seçeneğini enable ettim sonrasında sistem açılırken "Loading Operating System" diye bir hata vermeye başladı akılma gelebilecek her şeyi denedim fakat sonuç alamadım.

Denediklerim:
1-Bios resetledim ve güncelledim.
2-Kablo bağlantılarını ve ramlari kontrol ettim.
3-Win 10 yüklediğim flash belleği 3.0 portlarından erişemedim rigin önündeki eski girişleri kullanarak onarım ekranına ulaşabildim başlangıç onarımında gece 3 ten öğlen 3 e kadar yöntemler deneniyor kısında beklettim fakat umidi kesip kapattım.
4-http://pureinfotech.com/repair-master-boot-record-mbr-windows-10/ linktekileri birebir uyguladım.
5.Enteresan bir şekilde flasha ubuntu yükledikten sona bot etmeyi başardım ubuntu kurdum fakat pc yeniden başlayınca tekrar aynı sorunu aldım ve bir türlü açılmadı artık ubuntu yada win10 yüklü flashı da algılamıyor.(Öndeki eski slotlara takınca biosta görebiliyorum fakat ilk sıraya almama rağmen algılamıyor açılışta.)


Bir gündür bununla mücadele veriyorum termal macunu bile tazeledim önceki konuları fazlasıyla araştırmama rağmen benimle bire bir aynı sıkıntıyı yaşayan birisini bulamadım bulduklarımda zaten benim denediğim yöntemlerle çözmüşler durumu fakat ben hiç bir öneriden sonuç alamadım. Geçen zaman benim sinir sistemime zarar veriyor  yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ekleme
Anakart= Gigabyte ga 880ga-ud3h
12  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / .Bat Dosyası Yardım on: July 16, 2017, 12:45:57 AM
Merhaba arkadaşlar araştırma yaparken bazı arkadaşların farklı .bat dosyaları kullanarak daha yüksek verim aldıklarını gördüm bununla alakalı bir kaç soru soracağım.

1.Ben hem Samsung hemde Hynix ram li GTX 1060 ları kullanıyorum ve ufak OC işlemine tabi tutuyorum sonucunda Samsung olanlar 22-23 veriyor iken aynı değerlerde OC yaptığım Hynix ram li kartlar 18.4 veriyor acaba Hynix ler için farklı bir bat dosyası mı kullanmam lazım yada driver? (driver olayı farklı bir konu ama son günlerde yardım için çok fazla konu açtığımdan kirlilik üretmemek adına bu başlık altında sormak istedim.)

2.Özel bat dosyaları kullarak GTX1060 lardan 25 li değerler aldıklarını yazmışlar bu bat dosyalarını araştırırken bir kaç indirme linki gördüm fakat içeriği paylaşmak yerine link koymaları şüphe uyandırdı ve dokunmadım. Bu içerikleri nereden temin edebilirim yada bat dosyamı ekran kartıma göre biçimlendire bileceğim bir rehber var mı ?

Not: Arkadaşlar özellikle Hynix kartlar için yapabileceğim bir şey var mı yardımcı olur iseniz çok makbule geçer Cheesy
13  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Mining İçin İşletim Sistemi on: July 14, 2017, 08:59:06 AM
        Merhaba, Windows 10 kullanarak mining yapmaktayım fakat çoğu yerde Ubuntu tavsiye edilmiş bende neden olmasın dedim fakat kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1.Hangi sürüm direk en güncel olanı mı indirmeliyiz ?

2.Driver olayını nasıl halledeceğim ? daha önce kullanmadım fakat bir rehber var ise kısa sürede olayı çözerim.

3.OC için Afterburner yada benzeri uygulamalar kurabiliyor muyuz ?

4.Teamwiewer yada benzeri uygulamalar ile uzaktan erişim sağlayabilir miyim ? Özellikle mobil olarak evde yada iş yerinde olmadığım zamanlarda.

5.16 Gb lik bir flash belleğe kurmak istiyorum yeterli olur mu ? Olmazsa bir ssd alıcam rigimi 2 ye bölmek zorunda kaldığım için bir tanesinde şuan ssd yada hdd yok.(Yani bir tanesi çalışmıyor Cheesy flash bellek ile halledebilirsem ssd nin çök gereksiz olduğunu gördüm.)
14  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / MSI H270 Gaming Anakart Mining Yardım on: July 10, 2017, 12:41:46 PM
Merhaba, 1 ay kadar önce aşağıda belirttiğim donanımı aatın aldım ve ilk etapta elime geçen 2 kartla madenciliğe başladım fakat sonrasında kalan 4 adet kartımda elime ulaşınca sorunlar başladı ilk olarak anakartta 4.kartı gormuyordu onun için biosta 4gmining turu bir seçeneği enable ettim vr görmeye basladı fakat sonrasında 4.kartı taktıgımda açılışta mavi ekran almaya başladım. Rigi 3 kartla kullandıpım sürece problem yok fakat 4.kartı taktığımda mavi ekran alıyorum rig açılırken. Bu anakarto kullananlar var mı? Varsa bana bu durumu nasıl atlattıklarını yada aynı sorunu yaşiyip yaşamadıklarını söyliyebilirler mi? Yada yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı? Windows değilde farklı bir işletim sistemi yüklesem yardımı dokunur mu?

Anakart MSI H270 Gaming
Ram 2333mhz ddr5 4 gb
124Gb SSD
Gigabayt GTX 1060 x 6
İntel pentium bir işlemci
Sistem Win10 pro

Arkadaşlar lütfen verebileceğiniz fikirler dahi benim için önemli.
15  Local / Pazar Alanı / Satılık Gigabayt GTX1060 on: July 07, 2017, 03:56:16 PM
Merhaba, dün itibariyle elime ulaşan 2 adet ekran kartının bir tanesi hynix çıktı. Hali hazırda rigimde takılı olan 2 adet kartım samsung, hynix modeler samsuglarla aynı seviyede oc edilemediğinden istediğim değerleri alamıyorum. P.tesi elime 2 kart daha ulaşıcak eğer içlerinde hynix çıkarsa onlarıda satmayı planlıyorum fakat şuanlık 1 adet satılıktır.

Edit:Kartlar 3Gb

Fiyat:1150TL

Tel:05303991521(Watsapp yolu ile ulaşırsanız sevinirim.)
16  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Ekran kartlarını gormuyor on: July 06, 2017, 09:59:19 PM
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 aydır mining ile uğraşıyorum ilk etapta 2 kart aldım(gigabayt gtx 1060) kartlar gayet normal çalıştı 20 günden uzun süredir hatta son 15 gündür hiç kapatmadan çalıştırıyorum. Bugun 2 kart daha ulaştı elime ve yarın 2 kartım daha gelicek fakat anakarta 3 ve 4 kartları bağlama çalıştıgımda ya kartı gormuyor yada 2mh kazıyor. Kartları ve riserleri değiştirerek bolca deneme yaptım fakat bir sonuca ulaşamadım. Bu konuda daha önceden illaki aynı sıkıntıyı yaşiyan arkadaşlar vardır beni hatanın nerede olabiliceği konusunda aydınlatırsanız sevinirim.

Sistem:
Msi z270 m3 anakart yanlış yazmışım (h270 m3 gaming)
Kingston 128gb ssd
2333 mhz 4 gb ddr 5 ram
Corsair 1000w 80+ plat güç kaynagı
V006 riserlar
Gtx1060 lar
17  Local / Pazar Alanı / teknokart.net Güvenilir mi? Alışveriş yapan var mı? on: June 28, 2017, 09:34:04 PM
Arkadaşlar facebook'da dolaşırken bir sponsor reklamı gördüm ve zor koşullar altında ulaştığımız kartları normal fiyatlarına sattıklarını gördüm. Daha önce alışveriş yapanınız var mı? tahminimce kutudan salatalık çıkma ihtimali yüksek siz ne düşünüyorsunuz ?

Link: teknokart.net
18  Local / Pazar Alanı / 1 Haftalık MSI GeForce GTX1060 on: June 24, 2017, 07:42:46 PM
Merhaba arkadaşlar geçen hafta sonu vatandan aldım fakat bir gün kullandıktan sonra sistemimde takılı olan Gigabayt GTX1060'lar ile uyumlu çalışmadığı için 14 diye bir hata verdi (hata kodu 14 yazıyor) ve sistemi açıldıktan sonra kilitlemeye başladı kartı 2 3 gün kullandım yani açıyorum açtıktan bir kaç saat sonra bu hatayı alıyorum bu yüzden kartı satmak istiyorum. Faturası ile teslim edeceğim kart zaten toplamda 2 3 gün içinde max 10-15 saat kullanılmıştır.

Fiyat = 1000Tl (Sahibinden.com üzerinden 3 kişiden 900 Tl lik teklif aldım fakat 900 Tl ye satmıyorum.)
Satış işlemi istanbul içinde elden yapılacaktır. Kargo ile satma taraftarı değilim fakat almak isterseniz önce havale yolu ile parayı talep edicem.

Tel:05303991521 Watsapp dan iletişim kurarsanız sevinirim evimde telefon genelde çekmiyor.
19  Local / Pazar Alanı / Ahşap Rig Kasa Satımı Sadece İstanbul İçi Elden Teslim on: June 20, 2017, 11:21:05 PM
Merhaba arkadaşlar hazır bir kasa bulmak için uzun süre uğraştım fakat istediğim türde bir kasa bulamadım ve tahmin ediyorum ki hemen hemen yeni başlayan herkes aynı sıkıntıyı yaşamaktadır. Kendim yapmayı denedim ve sonuçta böyle bir şey çıktı eğer almak isteyen ilgilenen arkadaşlar olursa yenilerini yaparak İstanbul içi elden satmayı düşünüyorum. İstanbul dışı için eğer alıcı kargoda oluşabilecek kırılma yada zedelenmeyi üstlenir ise iletişime geçebilir.

FİYAT : 100 TL (Pazarlık payı yoktur.)

TEL : 05303991521(Evimde telefon çekmediği için Watsapp dan ulaşmanız daha garanti olacaktır.)

Not : Bir adet satışlarda kasayı teslim alırken ödeme alınacaktır fakat birden çok siparişlerde malum insanımız bu tür saçmalıklardan zevk alır ön ödeme talep edilecektir. Bir adet almak istiyor iseniz kasayı gördükten sonra vazgeçebilirsiniz.

İlk kasadan bir kaç fotoğraf :Fotoğraflardaki kasa ilk tasarım olduğu için biraz acemice oldu fakat diğerleri daha kaliteli olacaktır ayrıca belirttiğim gibi kasayı gördükten sonra vazgeçebilirsiniz.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!