Bitcoin Forum
December 04, 2023, 07:33:09 AM *
News: Mixers will no longer be allowed after Jan 1
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-03 Bitcoin’i Yasaklayan Çin’de Buna Rağmen Blockchain Kullanımı Artıyor! on: July 03, 2022, 06:50:39 PM
South China Morning Post’un bildirdiğine göre Çin’in Blockchain pazarı ivme kazanmışa benziyor.

Hükümet belgelerinin incelenmesi ve sektörden kişilerle yapılan görüşmelere göre ülkedeki kayıtlı Blockchain hizmetlerinin sayısı 1.821’e ulaştı.

Çin Siber Uzay İdaresi’nin her iki ila dört ayda bir yeni girişimlerin listelerini yayınlamasıyla, yeni hizmetler için sertifikasyon hızının geçen yılın sonlarında hızlanmaya başladığı görüldü.

Kripto Paralar Yasaklansa da Çinli Şirketler Blockchain Teknolojisini Kullanmaya Devam Ediyor
SCMP’nin haberine göre ülkede kripto para ticareti yasaklansa da giderek artan sayıda Çinli şirket Blockchain için yeni uygulamalar peşinde koşuyor. Bu durumun sonucunda gazeteye göre bu yeni teknoloji üzerinde çalışan hizmetler için büyük bir pazar da açılmış oluyor.

Gazetenin haberinde Çin’de var olan birçok hizmetin yasal ve finansal uygulamalar ile birlikte müşterilerin akıllı sözleşmeler gibi daha önce var olan Blockchain teknolojilerini kendi işlerine adapte eden Blockchain-as-a-Service (BaaS) hizmetlerinden oluştuğu bildirildi.

Gelecek vadeden sektör, Mayıs ayında “2025 yılına kadar mahkeme ile toplumun tüm kesimleri arasında bir blok zinciri ittifakı kurmayı” hedeflediğini söyleyen Çin Yüksek Halk Mahkemesi’nin onayını bile aldı.

Çin’in en büyük teknoloji firmalarının birçoğu ve bazı yan kuruluşları da kayıtlı blok zinciri hizmetlerine sahipler. Tencent Holdings, JD.com, Xiaomi, NetEase ve Baidu listede yer alıyor. South China Morning Post’un sahibi Alibaba Group Holding ve Alipay’in sahibi fintech iştiraki Ant Group da listede bulunuyor.

Kaynak: https://www.bitcoinsistemi.com/bitcoini-yasaklayan-cinde-buna-ragmen-blockchain-kullanimi-artiyor/
2  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-03 Antik Bitcoin Balinaları BTC Satıcısının Yorgunluğuna Neden Olabilir on: July 03, 2022, 06:49:45 PM
Popüler bir kantitatif analist, yatırımcı grubunun satıcıların arzının tükenmesine neden olabileceğini belirttiği için eski Bitcoin (BTC) balinalarının faaliyetlerini yakından izlediğini söylüyor.

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, 301.700 Twitter takipçisine, eski Bitcoin balinalarının veya yedi yıldan fazla bir süredir büyük BTC yığınlarını elinde tutan varlıkların, kral kriptosunun son birkaç aydaki keskin düşüşüne rağmen hala kış uykusunda olduğunu söyledi.

Ju'ya göre, ilkel BTC balinaları en son 28 Mart'ta Bitcoin'in 47.000$'a yükseldiği zaman harekete geçti. O zamandan beri, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı, üç aydan biraz fazla bir süre içinde değerinin yaklaşık %60'ını kaybederek güçlü bir düşüş trendi içinde.

Ju ayrıca, yakın zamanda Nisan ayından bu yana ilk kez pozitife döndüğünü vurguladığı Bitcoin'in Coinbase premium endeksine de baktığını söylüyor. Kantitatif analiste göre, pozitif bir Coinbase prim tablosu, kurumsal yatırımcıların BTC'yi mevcut seviyelerinde değerlendirdiğini gösteriyor.

Kaynak: https://dailyhodl.com/2022/07/03/ancient-bitcoin-whales-could-cause-btc-seller-exhaustion-says-quant-analyst-heres-what-it-means/
3  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-02 Meksikalı Senatör, Bitcoin’i Yasal Hale Getirmek İçin Teklif Verdi on: July 02, 2022, 07:40:58 PM
Meksika Federal Kongresi Senatörü Indira Kempis, Bitcoin’i ülkede yasal para haline getirecek bir yasa tasarısı sundu.

Parlamentoya sunulan belgede, Bitcoin’in Meksika Cumhuriyeti’nde yasal para (legal tender) olarak değerlendirileceği değişikliği yer aldı.

Kempis, geçtiğimiz Nisan ayında da meclise yasa değişikliği için iki teklif sunsa da, bu tekliflerde Bitcoin veya bir başka dijital varlıktan bahsetmedi.

Kempis, Meksikalıların neredeyse yarısının finansal sisteme erişiminin olmadığını vurguladı ve bunun ülke için büyük bir problem olduğunu ileri sürdü. Senatöre göre Bitcoin, bu sıkıntıların önüne geçilmesine yardımcı olabilir.

Bununla birlikte Meksika bir CBDC piyasaya sürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Ülke, vatandaşlarının finansal sisteme erişim zorluklarını aşmalarına yardımcı olmak için dijital pesoyu 2024 yılına kadar dolaşıma sokmayı planlıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/meksikali-senator-bitcoini-yasal-hale-getirmek-icin-teklif-verdi/
4  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-07-01 Deutsche Bank Analistleri Bitcoin’de Yeni Bir Ralli Bekliyor on: July 01, 2022, 03:36:16 PM
Deutsche Bank’ın bir analizine göre ABD hisse senetleriyle korelasyonu göz önüne alındığında yıl sonuna kadar 28.000 dolara ulaşabilir.

Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova tarafından yapılan analize göre Bitcoin, yıl sonuna kadar %30’luk bir ralli yaparak 28.000 dolar seviyelerini görebilir.

Bankanın analistleri, kripto para birimlerinin Kasım ayından beri S&P 500 ve Nasdaq 100 gibi teknoloji ağırlıklı endekslerle korelasyonunun arttığını, yıl sonuna kadar endekslerde bekledikleri ocak seviyesine dönüşe Bitcoin’in de eşlik edeceğini düşünüyorlar.

İkili, kripto para birimlerinin, altın ve diğer emtialardan çok elmaslara benzedigini ifade ediyor. Laboure ve Pozdnyakova, elmas sektörünün önemli aktörlerinden biri olan ve pazarlama çalışmalarıyla elmaslar hakkındaki tüketici algısını değiştiren De Beers’in hikayesine atıfta bulunarak "Bir üründen ziyade bir fikir pazarlayarak, son seksen yıldır hakim oldukları, yılda 72 milyar dolarlık elmas endüstrisi için sağlam bir temel oluşturdular. Elmaslar için geçerli bu durum Bitcoin dahil birçok kripto para için de geçerlidir." dedi.

Pozdnyakova, coinlerin kamu sermaye sistemindekiler gibi ortak değerleme modellerinin olmadığını, bunun coin fiyatlarını istikrara kavuşmasını zorlaştırdığını açıkladı. Sistemin karmaşıklığını işaret ederek, bir başka korku dalgasının gelmesi halinde kriptolardaki serbest düşüşün devam edebileceğini ifade etti.

Kaynak: https://koinbulteni.com/deutsche-bank-analistleri-bitcoinde-yeni-bir-ralli-bekliyor-123101.html
5  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-29 Fundstrat, Büyük Bitcoin (BTC) Satışına Karşı Uyardı on: June 29, 2022, 07:58:01 PM
Fundstrat Global Advisors, yakın gelecekte büyük bir Bitcoin satışının gerçekleşmesini beklediğini söyledi.

New York merkezli araştırma firması, bunun daha fazla satın alma fırsatı ortaya çıkmadan önce son büyük düşüş olacağına inanıyor.

Fundstrat, lider kripto paranın, Haziran ayındaki en düşük seviyesini görebileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı, 18 Haziran’da 17.592 dolar seviyesine kadar geriledi ve bu varlığın Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesi oldu. Boğalar, bu düşüşün ardından mütevazı bir biçimde toparlandı.

Bitcoin, bugün bir kez daha 20.000 dolar seviyesinin altına geriledi.

Geçtiğimiz günlerde FS Investments Baş Piyasa Stratejisti Troy Gayesk, Bitcoin gibi riskli varlıkların çok daha fazla düşüş yaşayabileceğini söyledi.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 20,068 dolar üzerinden işlem görüyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/fundstrat-buyuk-bitcoin-btc-satisina-karsi-uyardi/
6  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-28 Robert Kiyosaki: Bitcoin’in 1100 Doları Test Etmesini Bekliyorum on: June 28, 2022, 02:45:38 PM
Ünlü yatırımcı ve yazar, yakın gelecek için Bitcoin planlarından bahsetti. “Rich Dad, Poor Dad”in yazarı ve Bitcoin yatırımcısı Robert Kiyosaki, yakın gelecekte BTC fiyatıyla ilgili yeni planlarını dile getirdi. Kiyosaki, kazananların hatalarından ders çıkardığını söyleyerek “kazananlar ve kaybedenler” hakkında bir tweet attı. Kiyosaki, lider kripto para birimi Bitcoin’in 1100 doları test etmesini beklediğini söyledi. Kiyosaki bu aşamadan sonra BTC’nin toparlanması halinde daha fazla alım yapacağını ifade etti. Ayrıca Kiyosaki için dipten satın almak için başka bir seçenek de, “kaybedenler” dediği “zayıf ellerin” teslim olmasını beklemek.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/robert-kiyosaki-bitcoinin-1100-dolari-test-etmesini-bekliyorum/
7  Bitcoin / Press / [2022-06-28] Bitcoin mining revenue mirrors 2021 lows, right before BTC breached on: June 28, 2022, 02:44:25 PM
Bitcoin (BTC) visiting the $20,000 range after one and a half years made mining — the most important job of the ecosystem — a costly affair. However, if history were to repeat itself, BTC investors may witness another epic bull run that previously helped Bitcoin reach an all-time high of $69,000.

Changes in Bitcoin prices directly impact the miners’ income, who earn fixed block rewards and transaction fees in BTC for running their mining operations. In June 2022, the total mining revenue dipped below the $20 million range, with Blockchain.com data recording the lowest dip of $14.401 million on June 17.As shown above, the recent dip in Bitcoin mining revenue was last seen one year back when the total value tanked to $13.065 million on June 27, 2021 — back when BTC traded at roughly $34,000. What followed after that was Bitcoin’s five-month-long epic bull run, which was supported by pro-crypto initiatives such as El Salvador’s BTC acceptance and crypto-friendly regulations across the globe.

Soruce: https://cointelegraph.com/news/bitcoin-mining-revenue-mirrors-2021-lows-right-before-btc-breached-69k
8  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-26 Prag’da Tramvay Hattı Bitcoin (BTC) ile Ödemeleri Kabul Ediyor on: June 26, 2022, 04:06:27 PM
Prag Şehir Turizmi, sembolik 42 numaralı Tramvay Hattı yolcularının dijital varlıklarla bilet satın almalarını sağlamak için Global Payments ile güçlerini birleştirdi. Yolcular artık en modern mobil terminallerden biri aracılığıyla en eski tramvaylardan biriyle bir şehir gezisi için kripto paralarıyla ödeme yapabilecekler. 42 numaralı tarihi tramvay hattı, turistleri Prag’ın popüler turistik mekanlarına ulaştırmaktadır. Yolcular şimdi Global Payments hizmet sağlayıcısının mobil ödeme kartı kabul uygulaması aracılığıyla bilet için ödeme yapabilirler. Prag Şehir Turizmi BT Direktörü Petr Soukup şunları söyledi: “Mobil terminallerin tanıtımını ileriye doğru büyük bir adım olarak görüyoruz. Terminaller, bilet satın alma sürecini önemli ölçüde hızlandıracak ve aynı zamanda turistlere daha uygun bir ödeme alternatifi sunacaktır. Nakitten farklı olarak, hemen hemen herkesin bir kredi kartı vardır.”
Bununla beraber önceki günlerde İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot da Bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcısı BitPay ile ortaklık kurarak müşterilerinin kripto para birimleriyle belirli ürünleri satın almalarına izin verdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/pragda-tramvay-hatti-bitcoin-btc-ile-odemeleri-kabul-ediyor/
9  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-26 JPMorgan,Bitcoin (BTC) Fiyatının Baskı Altında Kalabileceğini Söyledi on: June 26, 2022, 04:04:39 PM
JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre Bitcoin (BTC) yatırımcıları daha fazla satış baskısına hazırlıklı olmalı. Panigirtzoglou, madencilerin kripto paralarını yılın üçüncü çeyreğine kadar satmaya devam edebileceğini söylüyor. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin, 21.400 dolar civarında işlem görüyordu. Daha önce bildirildiği üzere JPMorgan, Bitcoin’in makul değerinin Mayıs ayında 38.000 dolar olduğunu tahmin etmişti. En büyük kripto para birimi, aşırı satış baskısı nedeniyle bu ayın başlarında 17.600 dolar seviyesine düştü. CoinGecko verilerine göre Bitcoin, rekor zirvesinden %68.95 oranında kadar geriledi. 23 Haziran’da Bitcoin’in madencilik zorluğu yılın ikinci en büyük düşüşünü kaydetti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/jpmorgan-bitcoin-btc-fiyatinin-baski-altinda-kalabilecegini-soyledi/
10  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-06-25 Bitcoin Madencileri, Kredileri Geri Ödemekte Zorlanıyor on: June 25, 2022, 07:05:51 PM
Bitcoin madencileri, varlığın değerinin düşmesi sebebiyle bankalardan aldığı krediyi ödemekte sıkıntı yaşıyor.
Bitcoin’in fiyatındaki düşüş, Bitcoin madencilerini de olumsuz etkilemiş durumda. Madencilerin, madencilik ekipmanları için toplamda 4 milyar dolarlık kredi aldığı ifade edildi.

Bloomberg’ün haberine göre madenciler, Bitcoin fiyatının yarı yarıya düşmesiyle aldıkları kredileri ödemekte zorlanıyor. Seattle merkezli madencilik şirketi Luxor Technologies’in kurucu ortağı Ethan Vera, madencilik ekipmanları için 4 milyar dolarlık kredi alındığını tahmin ediyor.
Habere göre birkaç madenci temerrüde düşmüş durumda. Bazıları da ödeme yapabilmek için elindeki Bitcoin’leri satışa çıkardı ve bu da fiyat üzerinde daha büyük bir baskı oluşmasına sebebiyet verdi.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/bitcoin-madencileri-kredileri-geri-odemekte-zorlaniyor/
11  Bitcoin / Press / [2022-06-23] Bitcoin Struggles to Rebound as Miner Capitulation Continues on: June 23, 2022, 07:24:37 PM
According to a recent report from Coin Metrics, miners have sold at least $500 million worth of Bitcoin so far in June.

Bitcoin Miners Sell Reserves
The once-booming Bitcoin mining industry has become its own worst enemy.

Multiple reports indicate that Bitcoin miners are selling off more coins to cover the cost of their operations. The increased selling is weighing on any potential Bitcoin recovery, leading to more selling as miner profitability continues to sink below the cost of production.

A recent report from Arcane research has revealed a significant uptick in the amount of Bitcoin leaving miners’ wallets. “In the first four months of 2022, public mining companies sold 30% of their bitcoin production. The plummeting profitability of mining forced these miners to increase their selling rate to more than 100% of their output in May,” the report read, indicating that operational costs exceeded miners’ profits, forcing them to dip into their Bitcoin savings to make up the difference.

Source: https://cryptobriefing.com/bitcoin-struggles-to-rebound-as-miner-capitulation-continues/?utm_source=feed&utm_medium=rss
12  Bitcoin / Press / [2022-06-17] Bitcoin mining becomes unprofitable as BTC price falls on: June 17, 2022, 06:23:29 PM
A year ago as a result of China’s crackdown on cryptocurrency mining facilities, Bitcoin (BTC) mining became easier and more profitable. More than half of the hashrate, or the processing power of the Bitcoin network, dropped since the market peak in May 2021 as a result of the Chinese government’s mining restriction.

In spite of this, mining Bitcoin is no longer profitable for miners, according to data from the cryptocurrency analytics platform CryptoRank that was published on June 17.

This is because of the meltdown that has occurred in the cryptocurrency market, which has caused Bitcoin’s price to drop to a level that has not been seen in the past 18 months and has led the flagship digital asset to struggle to maintain support above the critical $20,000 level.

Source: https://finbold.com/bitcoin-mining-becomes-unprofitable-as-btc-price-falls-to-the-average-cost-of-mining/
13  Economy / Speculation / Can Bitcoin (BTC) Crash To $13K After The Fed Rate Hike? on: June 15, 2022, 08:52:33 AM
Bitcoin (BTC) slumped further on Wednesday ahead of a widely anticipated interest rate hike by the Federal Reserve later in the day.
BTC is trading at $21,200- down 4% in the past 24 hours. The world’s largest cryptocurrency has plummeted 30% since last week after a higher-than-expected U.S. inflation reading.
Focus now turns to how the token could react to a Fed rate hike later in the day. BTC had tumbled when the Fed raised rates in early-May, and likely faces a similar capitulation this time.
Technical indicators show BTC is primed to sink as low as $13,000 if this downtrend continues. Broader uncertainty over the crypto industry is also causing weakness in the token.
BTC capitulated over 8% after the Fed raised rates on May 4. It then went on to slump another 28% to as low as $28,000 in the next week, as a crypto rout intensified.
Last time, the Fed raised rates by 50 basis points (bps). Now, given the heated inflation figures, traders are positioning for a 75 bps hike by the central bank, according to data from CME Group. It would be the Fed’s sharpest hike in recent history.

Source: https://coingape.com/can-bitcoin-btc-crash-to-13k-after-the-fed-rate-hike/
14  Bitcoin / Press / [2022-06-14] Tesla could take a big loss on its Bitcoin bets on: June 14, 2022, 01:40:41 PM
Tesla’s (NASDAQ:TSLA) big bet on Bitcoin (BTC-USD) is beginning to look like a blunder amid a violent crash for cryptocurrencies.

While adding Bitcoin (BTC-USD -14.6%) in early 2021 looked like a wise decision throughout the year and even into early 2022, the tables have turned rather quickly in recent months. The price of Bitcoin specifically has fallen just over 50% in the current quarter, which bodes poorly for Tesla’s (TSLA -7.1%) upcoming quarterly report.

With shares down nearly 50% year to date, bookended by an over 7% drop on Monday, the Bitcoin issue adds yet another headwind to contend with as a number of adverse impacts bear down on the Austin-based automaker.

Source: https://seekingalpha.com/news/3848254-tesla-could-take-a-big-loss-on-its-bitcoin-bets?utm_source=coinmarketcap.com&utm_medium=referral
15  Economy / Speculation / Bitcoin (BTC) Eyes Crash Below $25K As These 3 Factors Weigh on: June 13, 2022, 10:03:20 AM
Bitcoin (BTC) losses deepened over the weekend, with the token slumping to its lowest level since late-2020 amid a flurry of sell signals.

BTC crashed 20% in the last two days and is now trading marginally above $25,000. The token’s market capitalization has also slumped below $500 billion.

While BTC’s latest round of losses were triggered by overheated U.S. inflation data, a mix of other negative indicators caused sharp selling over the weekend.

Rising inflation is now expected to spur a bigger-than-expected interest rate hike by the U.S. Federal Reserve this week, creating more headwinds for BTC.

Trouble in the DeFi space also worsened crypto sentiment as major player Celsius suspended withdrawals due to a severe liquidity crunch.

Source :https://coingape.com/bitcoin-btc-eyes-crash-below-25k-as-these-3-factors-weigh/
16  Economy / Speculation / Bitcoin Will Explode by Over 700% on: June 11, 2022, 05:52:02 PM
The CEO of global investment manager VanEck, Jan van Eck, is reportedly expressing optimism that the price of Bitcoin (BTC) will rise to stratospheric heights.

The VanEck CEO says that Bitcoin could rally by around 732% from current levels to reach $250,000, according to a report by business publication Barron’s.
Van Eck says that at the six-figure price, which he believes could take decades to materialize – Bitcoin’s market capitalization will be about 50% of gold’s market cap.

“Investors see it as a complement to gold. That’s the short version. Bitcoin has limited supply; the supply is visible. And it’s very hard, almost impossible, to change that. Bitcoin will go to half the market cap of gold, or $250,000 a Bitcoin, but that could take decades. It’s hard to put a timeframe on it.”

Source: https://dailyhodl.com/2022/06/11/bitcoin-btc-will-explode-by-over-700-according-to-ceo-of-80000000000-asset-manager-report/
17  Economy / Trading Discussion / Dubai: FIVE Hotels Unveils Support for Bitcoin and Ether Payments on: June 11, 2022, 05:48:56 PM
Dubai continues to pioneer crypto adoption as a means of payment as according to the latest development, Dubai-based FIVE Hotels and Resorts has announced it will now accept payment for its services in bitcoin (BTC) and ether (ETH).

FIVE Hotels and Resorts to Accept Crypto Payments
In yet another milestone for global crypto adoption, a Dubai-based hospitality group named FIVE Hotels and Resorts declared that it is now accepting payments for its services in the top two leading cryptocurrencies by reported market cap, BTC and ETH.

It’s worthy of note that the company’s decision to accept crypto payments comes soon after it publicly shared its plans to expand into Switzerland, which is one of the world’s most pro-crypto countries in terms of regulations.

The group’s director of revenue Mushal Nisthar notes the company has always wanted to be at the “forefront of blockchain and cryptocurrency innovation.” The firm’s expansion to Switzerland enables it to accept payment in the two most popular digital assets in existence today.

Source: https://crypto.news/dubai-five-hotels-bitcoin-btc-ether-eth-payments/
18  Economy / Speculation / Bitcoin declared ‘dead’ 52% less in 2022 despite bear market vibes on: June 08, 2022, 06:14:06 PM
The cryptocurrency market has turned green once again after weeks of volatile price movement, with Bitcoin (BTC) leading the recovery effort by showing, for now, at least indications of stabilizing above the crucial $30,000 price barrier.
Interestingly amidst the current bearish market environment, the number of times Bitcoin has been declared ‘dead’ so far in the first half of 2022 stands at 12.
In point of fact, this represents a 52% reduction in the number of times the flagship digital currency was declared dead when compared with H1 2021, which totaled 25 times, according to data from 99Bitcoins, the cryptocurrency’s official obituary.
Despite the fact on May 17, the Crypto Fear & Greed Index, which serves as a cross-market sentiment gauge, hit a score of 8 out of 100, its lowest value since March 2020, during the period around the coronavirus pandemic inspired a market meltdown.


Source: https://finbold.com/bitcoin-declared-dead-52-less-in-2022-despite-bear-market-vibes/
19  Bitcoin / Press / [2022-06-08] Bitcoin Miner Revenues Stay Low As Price Decline Continues on: June 08, 2022, 06:08:54 PM
      Bitcoin miners have been one of the worse-hit following the decline in the price of the digital asset. After what can be said to be a wonderful run towards the end of 2021, the miners have now hit a rough patch where their revenues have been dropping. The previous week would prove to be no different, signaling a continuation of lower cash flow on the part of miners, as the daily miner revenues remain depressed in the first week of June.

  Bitcoin Miners Take A Hit
     Bitcoin miners have not had the best couple of months now. With the price of bitcoin dropping, miner revenues have taken a hit. This had seen their daily figures drop to $26 million the previous week and with a 1.47% increase last week, daily miner revenues had jumped to $27.19 million. This is a far cry from what miners were earning when the price of the digital asset had hit its all-time high.

Source: https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/bitcoin-miner-revenues-stay-low-as-price-decline-continues/
20  Local / Bitcoin Haberleri / 2022-03-26 Kevin O’Leary, Bitcoin’in (BTC) Yasaklanamayacağını Düşünüyor on: March 27, 2022, 04:53:53 PM
Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle birlikte küresel piyasalarda yaşanan bozulma, artan petrol maliyetleri ve on yıllardır görülmemiş enflasyon artışıyla birlikte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi dijital paraların önemi de arttı.

Dijital varlıklar her geçen gün daha da önemli hale gelmeyi sürdürürken, bu varlıkların yasaklanması gerekip gerekmediği konusunda da küresel düzenleyiciler arasında tartışmalar devam ediyor.

Kitco News’e konuşan yatırımcı Kevin O’Leary Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin yasaklanmasının artık varoluşsal bir tehdit olmadığını ifade etti.

“Finansal hizmetler ve ödeme sistemleri için yeni teknolojiler geliştirme açısından Bitcoin veya ekonomik bir şey vaat eden herhangi bir şeyi yasaklama şansımız yok”

O’Leary’nin bu tutumuna karşı Niederhoffer Capital Management’ın kurucusu Roy Niederhoffer ise Bitcoin’in yasaklanabileceğine inanıyor.

Niederhoffer, yatırımcılara ABD’de altına bile sahip olmanın yasak olduğu bir dönem olduğunu hatırlattı:

“Bitcoin’in yasaklanma ihtimali var. Altın özel mülkiyeti, ABD de dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklandı. Ancak böyle bir şey gerçekleşirse öyle bir kaos ve hiperenflasyon yaşanır ki, Bitcoin o noktada kesinlikle daha fazla para ederdi. Yasaklandığı takdirde kesinlikle Bitcoin’e yüklenmek isteyeceksiniz”

O’Leary ve Niederhoffer yasaklanma konusunda ayrılsa da, kripto para düzenlemesinin kaçınılmaz olduğunu ancak bunun büyük bir ralli ile sonuçlanacağı konusunda hemfikir.

O’Leary şunları söyledi:

“Düzenleme yapıldığında, kurumlar trilyonlarca dolar akıtacak. pekülatör olanlar, bunların endeksleneceği gerçeğinden faydalanacak ve bu büyük bir artı olacak”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/kevin-oleary-bitcoinin-btc-yasaklanamayacagini-dusunuyor/
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!