Bitcoin Forum
August 02, 2021, 03:33:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »
121  Local / Ekonomi / Kripto para borsası DragonEx para çekmeyi durdurdu, tamamen kapanabilir on: October 22, 2020, 04:43:39 PM
Kripto para borsası DragonEx para çekmeyi durdurdu, tamamen kapanabilir

Kripto para borsası DragonEx, para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Borsa, faaliyetleri tamamen sonlandırmayı düşünüyor.Singapur merkezli kripto para borsası DragonEx, OKEx’in para çekme işlemlerini durdurmasının yarattığı güven krizinden sonra kullanıcılarının platformdan toplu olarak para çekmeye başladığını ve bunun da hizmeti derinden etkilediğini açıkladı.

Borsa, resmi açıklamasında kullanıcıların toplu olarak paralarını çekmeye başlamasından sonra geçici bir süre tüm kripto paralarda para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını bildirdi.

Açıklamada, borsanın platformda bu işlemleri tekrar etkinleştirmek için bir yeniden yapılanma planı üzerinde çalıştığı belirtildi. Yetkililer, 2 Kasım’a kadar bu süreci başarılı bir şekilde tamamlarsa yatırma ve çekme işlemleri kaldığı yerden devam ettirilecek. Aksi olursa ise faaliyetler sonlandırılacak.

DragonEx, geçen yılın Mart ayında saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda borsadan çalınan kripto paraların mevcut değeri yaklaşık 9 milyon dolar ediyor. Şirket, bir yıldan fazla süren çalışmaların ardından çalınan kripto paraların geri alınamadığını iddia ediyor. Saldırının arkasındaki grubun Kuzey Kore’nin meşhur hacker grubu Lazarus olduğu ileri sürülüyor.

https://uzmancoin.com/dragonex-para-cekme/
122  Local / Bitcoin Haberleri / Rusya’da karar: Kamu çalışanları kripto paralarını beyan edecek on: October 22, 2020, 04:37:57 PM
Rusya’da karar: Kamu çalışanları kripto paralarını beyan edecek

Son yıllarda kripto paralar konusunda agresif kararlar alan Rusya'da sivil kamu çalışanlarının sahip oldukları kripto paraları beyan etmesi zorunlu hale getirildi.
Rus başsavcılığından yapılan açıklamaya göre karar 1 Ocak 2021’den itibaren geçerli olacak. Bazı uzmanlar ise bunun bir öncü kanun olduğunu ve kısa vadede çok daha kapsamlı bir tasarının hayata geçeceğini belirtiyorlar. Yeni kanuna göre kripto paralarla yapılan ödemeler yasaklanacak ve kripto endüstrisine sert bir yasal zemin sağlanacak.

Rus başsavcı Igor Krasnov dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada kripto varlıkların yakında gayrimenkul, taşıt ve menkul kıymetler gibi diğer varlık sınıflarıyla aynı tür mülkiyet kanunlarına sahip olacağını ve bu nedenle beyan edilmesinin zorunlu olacağını belirtti ve kanunun 2021’den itibaren geçerli olacağı bilgisini verdi.

https://uzmancoin.com/rusya-kamu-kripto-para/
123  Local / Konu Dışı / Bedelli askerlik kalıcı hale gelince on: October 19, 2020, 09:05:26 AM
Bedelli askerlik kalıcı hale gelince tecil yaş sınırı 22'ye indi: Yarım milyon genç asker kaçağı durumuna düştü

Bedelli askerliğin kalıcı hale gelmesiyle birlikte 22'ye düşen tecil yaşı, çok sayıda vatandaşın yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düşmesine neden oldu.

Bedelli askerliği kalıcı hale getiren yasa ile lise ve dengi okullardaki öğrenciler için 29 olan tecil yaş sınırı, 22’ye düşürüldü. Yasa değişikliğinden haberi olmayan binlerce genç, yoklama kaçağı ve bakaya durumuna düştü.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202010191043052678-bedelli-askerlik-kalici-hale-gelince-tecil-yas-siniri-22ye-indi/
124  Local / Ekonomi / İstanbul Bilişim raporu: 'Milyonlarca lirayı paravan şirketlere aktardılar' on: October 19, 2020, 08:48:28 AM
İstanbul Bilişim raporu: 'Milyonlarca lirayı paravan şirketlere aktardılar'

İstanbul Bilişim için iflas kararı verilmesine dayanak oluşturan komiser heyeti raporuna göre, paravan birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirildi. Raporda, şirket CEO'sunun annesi, eşi ve kardeşine de 10 milyon lirayı aşkın para transfer edildiği bilgisi yer aldı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202010191043052833-istanbul-bilisim-raporu-milyonlarca-lirayi-paravan-sirketlere-aktardilar/
125  Local / Bitcoin Haberleri / Saadet zincirinin son halkası: 12 bin kişiden 200 milyon liralık vurgun on: October 19, 2020, 08:43:52 AM
Saadet zincirinin son halkası: 12 bin kişiden 200 milyon liralık vurgun

İzmir'de 1997 yılında 30 bin kişinin dolandırmasıyla sonuçlanan İzmir merkezli Titan saadet zincirinin bir benzeri bu kez Kocaeli’de ortaya çıktı. Kendisini dünya genelinde 25 milyon müşterisi olan 5 milyar dolar cirolu şirketlerin sahibi olarak tanıtan Sadun Kaya, 6 ayda 12 bin kişiyi 200 milyon lira dolandırdı.

Bitcoin yerine Turcoin

Kripto para birimi Bitcoin’den kazanılan sözde milyonlar dilden dile dolanırken, Kocaeli’de ortaya çıkan 52 yaşındaki Sadun Kaya ile yazılımcı Muhammet Satıroğlu kendilerini dünya genelinde 25 milyon müşterisi olan 5 milyar dolar cirolu şirketlerin sahibi olarak tanıttı. Vaatleri Türkiye’nin ilk kripto para birimi Turcoin’i oluşturmaktı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/202010191043052944-saadet-zincirinin-son-halkasi-12-bin-kisiden-200-milyon-liralik-vurgun/
126  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Ethereum Classic, 3 GB GPU'larda Madenciliğe İzin Vermek İstiyormuş. on: October 13, 2020, 02:55:35 PM
Ethereum Classic, 3 GB GPU'larda Madenciliğe İzin Vermek İstiyormuş.

Ağustos 2020, Ethereum Classic'i oldukça sert vurdu. Kripto para birimi ağı, % 51'lik büyük saldırıdan birden fazla kez zarar gördü . Saldırı ve büyük bölünme nedeniyle, madenciler paralarını ve birkaç saatlik çalışmayı boşa harcadılar. Geliştiriciler harekete geçti. Çözümlerden biri, madencilik için eski 3 GB GPU'ların kullanılmasına izin verecek DAG dosya boyutunu azaltmaktır.

https://2miners.com/blog/ethereum-classic-to-allow-cryptocurrency-mining-on-3-gb-gpus/

Bu haberin gerçekliği doğru ise yakında ETC %51 saldırılarının önüne geçmek için 3 ve 4 GB ekran kartlarının yeniden kullanılabileceği şekilde sistemi güncelleyeceklerini yazıyor. Haydi hayırlısı.
127  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Mesaj Temizliği Yapmak. on: October 10, 2020, 05:13:56 PM
Bitcoin Forum kullanıcısıyım. Dün 2020 öncesi atmış olduğum mesajlarımı temizlik amacıyla küçük bir çalışma yaptım. Eski mesajlarımdan kurtuldum. Buraya kadar güzel. Ertesi gün forma girdim mesajlara bakıyorum ne göreyim. Benim rütbe aşağı düşmüş. Biraz araştırdım ve Sayın EFS den bilgi ve yardım talep ettim bu durum nasıl düzelir diye , bu yapılan işlemin geri dönüşü olmadıgı yönünde bir geri bildirim aldım. Yaptığım iş baya temizledi beni. Şimdi bol bol mesaj atıp kaybettigim yıllarımı yeniden kazanmalıyım. Bunu okuyan siz sevgili form kullanıcıları benim için ne yapabilirsiniz bilmiyorum.  Ama benim gibi son bir yıl kalacak şekilde mesajlarınızı silmezsiniz. Eğer silecek var ise bilgi amaçlı yazıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bir de şu linkleri inceleyebilirsiniz.

https://loyce.club/
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5238135.0
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5167469.0
https://loyce.club/archive/posts/

128  Local / Bitcoin Haberleri / Abhazya 2 Yıllık Bitcoin Madenciliği Yasağını Kaldırdı on: October 04, 2020, 08:41:00 AM
Abhazya 2 Yıllık Bitcoin Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Rusya ve Gürcistan arasındaki tartışmalı bölge Abhazya, kripto para madenciliğine yönelik yasaklamaları kaldırdığını duyurdu. Yasak madencilik faaliyetlerinin arttığı 2018 yılında yürürlüğe konmuştu. Abhazya hükümeti kripto para madenciliğini yeniden yasallaştırma kararı verdi. Bu kararın ardında, giderek artan yasa dışı madencilik faaliyetleri ve kullanılan enerji miktarının kontrol altına alınması gerekliliği etkili oldu.

https://koinbulteni.com/abhazya-2-yillik-bitcoin-madenciligi-yasagini-kaldirdi-80204.html
129  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Öncü Bitcoin borsası ABD’nin ilk kripto bankası oldu on: September 18, 2020, 08:03:47 AM
Öncü Bitcoin borsası ABD’nin ilk kripto bankası oldu

Kraken kripto para borsası, Wyoming Eyaletinden bir banka onayı aldı. Borsa, ABD tarihinde bir banka sözleşmesini alan ilk dijital varlık şirketi oldu.

Kraken, Kraken Financial olarak bilinen dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumunu (SPDI) oluşturacak.

Kraken Financial, ABD müşterilerinin dijital varlıklar ve ulusal para birimleri arasında sorunsuz bir şekilde bankacılık yapmasını sağlayacak.

Birkaç saat önce Kraken kripto borsası, ABD’nin Wyoming Eyaleti’nden bir banka sözleşmesi aldığını duyurmuştu. Bunun anlamı, Kraken’ın ABD’de eyalet ve federal yasalar kapsamında tanınan bir banka sözleşmesini alan ilk dijital varlık şirketi olmasıdır.

Wyoming, banka tüzüğü aracılığıyla, Kraken’in, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki herhangi bir banka gibi düzenlenecek olan, uygun bir şekilde “Kraken Financial” olarak isimlendirilen, dünyanın ilk Özel Amaçlı Saklama Kurumunu (SPDI) oluşturmasına izin verecek.

https://kriptoparahaber.com/oncu-bitcoin-borsasi-abdnin-ilk-kripto-bankasi-oldu.html
130  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DEX hacimlerindeki tırmanış durdurulamıyor on: September 18, 2020, 07:59:24 AM
DEX hacimlerindeki tırmanış durdurulamıyor

Merkezsiz borsa (DEX) hacimlerindeki hızlı artış, geçen ay gerçekleşen önemli ölçüde artışı takiben eylül ayında da yükselişini sürdürüyor.
DEX hacimleri 17 günde geçen ayın bütününü geçti
The Block tarafından aktarılan bilgilere göre eylül ayındaki aylık hacim, ağustos ayı boyunca görülen toplam hacmi çoktan aşmış durumda. Yeni ayda henüz 17 gün geçirmemize karşın, Dune Analytics tarafından sağlanan verilere göre 14,9 milyar dolarlık bir hacim kaydedildi. Ağustos ayında bu istatistik 11,6 milyar dolardı. DEX sektöründe hacim bakımından şimdiden geçen ayın yüzde 30 üzerine çıkıldı.

Yukarıdaki tabloya göre, eylül ayında DEX hacimlerindeki artış, son üç aydaki önemli yükselişlerle uyumlu görünüyor.Geçen ayla benzer şekilde, DEX hacminin büyük kısmı Uniswap’ten geldi. Uniswap eylül ayında görülen toplam hacmin %66’sını oluşturdu. Curve ise toplam hacmin %21’ini tek başına çekti.

Uniswap, son 24 saatte yaklaşık 471 milyon dolarlık hacim gördü.

Bu arada Bitcoin için 2017 boğa koşusunda görülen bir indikatör bir kez daha açığa çıktı. Ayrıntıları buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

https://kriptoparahaber.com/dex-hacimlerindeki-tirmanis-durdurulamiyor-gecen-ayin-toplamini-simdiden-gecti.html131  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin analistleri, İngiltere Merkez Bankası'nın aldığı kararın BTC fiyatına ol on: September 18, 2020, 07:44:36 AM
Bitcoin analistleri, İngiltere Merkez Bankası'nın aldığı kararın BTC fiyatına olumlu yansıyacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC) için dolaylı "reklam yapan" isimlerin arasına İngiltere Merkez Bankası da katıldı. Küresel ekonomik kriz nedeniyle ulusal para birimlerini korumak isteyen İngiliz yetkililer, bilmeden Bitcoin'in ekmeğine yağ sürüyorlar.

Bloomberg tarafından 17 Eylül tarihinde bildirilen habere göre, İngiltere Merkez Bankası (BoE) negatif faiz oranlarını kabul eden bankalar kervanına katıldı.
Negatif faiz oranı "BTC'nin benimsenmesini sağlar"
Toplantı sonunda BoE, negatif faiz kararı aldı. Yani, ülkedeki yatırımcılar paralarını bankalarda muhafaza etmek isterlerse, faiz alamadıkları gibi bir de üstüne ödeme yapmak zorunda kalacaklar.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

İngiltere hem Corona virüs salgınından, hem de Brexit'in etkisinden muzdarip. Bu sebeple yetkililerin negatif faiz uygulamasına geçmek istedikleri belirtiliyor.

Politika yapıcılar, faiz oranlarını şu an için yüzde 0,1'de tutmak için oy verirken, İngiliz sterlini birçok para birimine karşı değer kaybetti.

https://tr.cointelegraph.com/news/bank-of-england-talks-negative-interest-rates-in-best-ad-for-bitcoin
132  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yatırım Platformu Bitpanda Türkiye Piyasasına Girdi on: September 03, 2020, 03:59:08 PM
Yatırım Platformu Bitpanda Türkiye Piyasasına Girdi

Online yatırım platformu Bitpanda, faaliyet gösterdiği ülkelere Türkiye'yi de ekledi.

Türkiye pazarına dahil olan yatırım platformu Bitpanda, Türkiye'de hızlı büyüme hedeflediğini açıkladı. İspanya ve Fransa'dan sonra Türkiye, bu yıl içinde Bitpanda'nın hizmet vermeye başladığı üçüncü ülke olarak duyuruldu.

3 Eylül tarihinde Cointelegraph ile paylaşılan basın bildirisine göre, Bitpanda Türkiye ve MENA Bölgesi Yönetici Direktörü Elbruz Yılmaz oldu.

Bitpanda'nın Türkiye piyasasına giriş süreci ve hedefleri hakkında konuşan Yılmaz, "hukuki düzenlemelere uyumlu biçimde müşteri taleplerini yönetmek için gerekli tüm hazırlıkları yaptıklarını" aktardı.

Türkiye hakkında övgüyle bahseden Yılmaz, "Dijital varlıklara yönelik güçlü talebin olduğu, ilginin hızla arttığı, yenilikçi ve girişimci bir ülke" tanımlamasını kullandı. Bitpanda'nın bir sonraki hedefinin hisse senedi ve ETF gibi yeni ürünler sunmak olduğunu aktaran Yılmaz şöyle söyledi:

"Türkiye bu sektörde öncü pazarlardan biri. Bu da en son finansal teknolojilerin geliştirilmesi açısından ülkeyi benzersiz konuma getiriyor."
1 TL bile yatırım yapmak için yeterli
Yapılan açıklamada, Türkiye'deki kullanıcıların Bitpanda üzerinde dakikalar içinde hesap açabilecekleri, minimum 1 TL ile yatırım yapmaya başlayabilecek.

Türkiye planları hakkında açıklama yapan Bitpanda Eş CEO'su Eric Demuth, "Türkiye önemli bir pazarı temsil ediyor ve Elbruz Yılmaz'ın Bitpanda yönetimine atanması markamızın Türkiye ve bölgede tanınmasına yönelik atılan önemli bir adım" ifadesini kullandı.

Vakıfbank ile el sıkışmıştı
Cointelegraph tarafından aktarılan haberde, yatırım platformu BitPanda'nın haziran ayında Türkiye ofisini açacağı belirtilmişti.

Bitpanda Kurucu Ortağı ve Eş CEO'su Eric Demuth, Cointelegraph'a verdiği röportajda, Türkiye'deki bankalar arasından ilk olarak VakıfBank ile el sıkıştıklarını söylemişti.

Yine aynı röportajda gençlerin Bitcoin'e olan ilgisinden dem vuran Demuth, "Bitcoin gençler için 'Altın 2.0' niteliği taşıyor" ifadesini kullanmıştı.

https://tr.cointelegraph.com/news/bitpanda-enters-turkish-cryptocurrency-market
133  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bittrex, Türk Lirası Destekli Stablecoin BiLira'yı Listeleyecek on: September 03, 2020, 03:54:28 PM
Bittrex, Türk Lirası Destekli Stablecoin BiLira'yı Listeleyecek

Türk lirası destekli stablecoin BiLira, artık kripto borsa Bittrex Global üzerinde alınıp satılabilecek

Bittrex Global kullanıcıları, ERC-20 BiLira token'larını artık Bitcoin (BTC) ve USDT satın almak için kullanabilecek.

Duyuruda BiLira arzının mevcut durumda 20 milyon olduğu belirtildi. TRYB token'lar yatırılma sırasında basılıyor ve kimlik doğrulama süreci basımdan önce gerçekleşiyor. Kullanıcılar daha sonra token'larını yasal para ile değiştirebiliyor ve BiLira platformunu kullanarak ağ üzerinde aktarabiliyor.

Cointelegraph Türkiye ile konuşan BiLira ekibi, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerin kırılgan ekonomileri ve dolar ile yaşadıkları likidite problemleri nedeniyle kripto paralar konusunda daha farklı bir bakış açısına sahip olduklarını açıkladı. BiLira, her ülkenin kendi ulusal yasal para destekli stablecoin'ine sahip olacağına ve gelişmekte olan ülkelerin sağlam bir ekonomik altyapılarının olmaması nedeniyle bunları ilk benimseyecek olanlar olduğunu belirtti.

BiLira COO'su Vidal Arditi, "Türk lirası destekli stablecoin, Türkiye'nin kriptoyu anlayaan nüfusu için yeni nesil finansa giriş yeri olacak." diye açıkladı. Stablecoin'ler, daha merkezi yapılardan uzaklaştıklarından dolayı kullanıcılara daha fazla özgürlük sunuyor:
"BiLira'nın küresel bir kripto borsada listelenmesi, Türk halkının küresel ekonomiye katılmasına olanak sağlayacaktır. Bu, ayrıca yurt dışında yaşayan Türkler ve ülke içinde yaşayan akrabaları arasında da alternatif bir finans kanalı oluşturacaktır."

BiLira'yı 80 milyonun Türk lirasıyla kripto satın alabileceği güvenilir bir yasal para kanalı olarak tanımlayan Bittrex Global CEO'su Tom Albright, şirketin Türkiye için planlarına değindi:

"BiLira gibi iş birlikleri ile Türk piyasasına daha fazla finansal hizmet getirmek istiyoruz."

BiLira, mayıs ayında BTSE üzerinde spot listelenmişti. Vidal Arditi, o zamanlar Cointelegraph'a yaptığı açıklamada Türk vatandaşlarının kripto varlıkları çoğunlukla alım satım ve riske karşı koruma sağlamak için kullandığını söylemişti.

https://tr.cointelegraph.com/news/bittrex-lists-turkish-stablecoin-bilira
134  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 4.000 DOLARI GEÇEN DEFİ TOKENİ 5 DAKİKADA 1 DOLARA DÜŞTÜ! on: September 03, 2020, 03:40:30 PM
4.000 DOLARI GEÇEN DEFİ TOKENİ 5 DAKİKADA 1 DOLARA DÜŞTÜ!

Yemek temalı başka bir merkezsiz finans (DeFi) projesi olan HotdogSwap, olağanüstü bir gün yaşadı. Tokenin 5 dakikada 4.000 dolardan 1 dolara düştüğü öğrenildi.

DeFi tokeni beş dakikada çöktü
HotdogSwap, yalnızca 2 Eylül’den itibaren var olan yeni bir DeFi projesi. Yield farming’de her zamanki gibi, proje yıllık yüzde bir milyona varan verim oranı (APY) sunmayı teklif etti. Muhtemelen bu teklif çok sayıda trader’ın ilgisini çekti ve bu yüzden Hotdog tokeni lansmandan kısa bir süre sonra büyük bir fiyat artışı gördü.

Önde gelen DEX analiz panosu Uniswap.info’dan gelen veriler, Hotdog tokeninin 5.000 doların üzerine fırladığına işaret etti. Bununla birlikte trader’lar, bu uçuk fiyattan yararlanmaya başladıkça HotdogSwap için işler kötüye gitti ve bu da muhtemelen Hotdog tokeninin fiyatının düşmesine neden oldu.

HotdogSwap 2 sentin altına düştü
Hotdog tokeni beş dakika içerisinde dört basamaklı fiyat noktası 4.000 dolardan 1 dolara kadar geriledi. Şu anda, token Uniswap’e göre 0,0176 dolar değerinde.

Trader Edward Morra, yield farming’deki mevcut faaliyetleri Bitconnect ile karşılaştırdı ve şöyle bir tweet attı:

Adamım, yemin ederim piyasanın bu durumu Bitconnect’ten daha kötü. Bunlar bugün oldu, geçen ay düzinelerce daha fazla örnek vardı.

DeFi tokenlerinin ani yükselişi ve düşüşü, bir şekilde, trader’ların bu projelere bir pump ile yaklaştıklarını gösteriyor. Yeni projelere akın ederek, DeFi trader’ları token fiyatını artırıyor ancak kısa bir süre içinde kendileri için büyük kârlar alıp çekiliyorlar ve proje çöküyor.

https://kriptoparahaber.com/4-000-dolari-gecen-defi-tokeni-5-dakikada-1-dolara-dustu.html
135  Local / Alternatif Kripto-Paralar / İŞLEM ÜCRETLERİ ARTSA DA ETHEREUM İÇİN BEKLENTİLER OLUMLU on: September 02, 2020, 06:20:59 PM
İŞLEM ÜCRETLERİ ARTSA DA ETHEREUM İÇİN BEKLENTİLER OLUMLU

Kripto yatırımcıları, yüksek işlem ücretine rağmen yaklaşan Ethereum 2.0 güncellemesi beklenirken pozisyonlarını long’dan yana kullanıyor.

Ethereum blok zincirindeki işlem ücreti bugün 0,032631 ETH’ye ulaştı ve Blockchair’a göre bu sayı 15,31 dolara eşdeğer.

Ethereum 2.0 ile hız artacak, işlem ücretleri düşecek
Yüksek işlem ücretine rağmen, Ethereum yatırımcıları bu yıl 10 Eylül’de yapılması planlanan Ethereum 2.0 geçişini bekliyor. Söz konusu güncelleme ile gerçekleşecek PoW mutabakatının PoS’e değiştirilmesi, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e göre işlem hızını mevcut 15 tps’den 100.000 tps’ye yükseltecek parça zincirlerinin tanıtılması gibi blok zincirinde önemli değişiklikler sağlayacak.

Haftalık ETH grafiği, 488 dolarlık mevcut direnç aşılırsa yükseliş trendinin 730 ve 800 dolara kadar devam edebileceğini gösteriyor.

https://kriptoparahaber.com/islem-ucretleri-artsa-da-ethereum-icin-beklentiler-olumlu.html
136  Local / Bitcoin Haberleri / ABD’DE FEDERAL KURUMLAR BLOCKCHAİN KULLANMAYA BAŞLADI on: September 01, 2020, 02:22:11 PM
ABD’DE FEDERAL KURUMLAR BLOCKCHAİN KULLANMAYA BAŞLADI

Federal kurumlar, şeffaflığı, verimliliği, güvenliği ve esnekliği için son dönemde Blockchain teknolojisine yöneldi. FedTech dergisine göre, ABD Gıda ve İlaç Dairesi ve Hazine Bakanlığı gibi birkaç federal kurum blok zinciri kullanmaya başladı.

FDA, 2017’den beri Blockchain araştırmaları yapıyor
ABD Gıda ve İlaç İdaresi yetkilileri, 2017’de yeniden yayılmaya başlayan H1N1 domuz gribi virüsüyle ilgili verileri takip etmelerine yardımcı olacak etkili bir yola ihtiyaç duyuyordu. Beklendiği gibi FDA yetkilileri Blockchain teknolojisini benimsemekten daha etkili bir yol bulamadı.

FDA’nın İlaç Değerlendirme ve Araştırma Merkezi’nde veri madenciliği ve bilişim değerlendirme ve araştırma müdür yardımcısı Henry Francis, birçok kaynaktan şifrelenmiş verileri gerçek zamanlı olarak otomatik olarak elde etmelerini sağlayan blok zinciri tabanlı bir uygulama geliştirdiklerini duyurdu.

Francis, Gerçek Zamanlı Taşınabilir Etkileşimli Cihazlar Uygulaması (RAPID) programının federal hükümette Blockchain’in ilk tam gelişmiş uygulamalarından biri olduğunu ve teknolojiye olan ilginin arttığını açıkladı.

Hazine Bakanlığı da blok zincirine geçti
Hazine Bakanlığı Finansal İnovasyon ve Dönüşüm Ofisi veya FIT de blok zincirine dönen kurumlar arasında başı çekiyor. Teknoloji ilk olarak mobil cihazları takip etmek, ikinci olarak ise yazılım lisansları yönetimi için kullanılmaya başlandı. FIT ayrıca, Ulusal Bilim Vakfı ile iş birliği içinde Blockchain kullanımının hibe ödeme süreçlerini iyileştirip iyileştiremeyeceğini de test etti.

FIT proje direktörü Craig Fischer, blok zinciri denemelerinin umut vadettiğini ancak FIT’in daha etkili bir şekilde yönetmek ve en iyi kullanım durumlarıyla eşleştirmek için teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmesi gerektiğini belirtti.

Ülkede sağlık ve gıda hizmetleri, Blockchain teknolojisine emanet
Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) ayrıca toplu satın alma gücünü artırmak, raporlama yükünü azaltmak, endüstri ortakları için maliyetleri düşürmek ve satıcı işlemleri için kayıt tutmayı iyileştirmek için dağıtılık defter teknolojisini de kullanıyor.

FDA ayrıca, ülkenin geniş ve merkezi olmayan gıda sisteminde gıda güvenliğine yönelik tehditleri izlemek, yönetmek ve farmasötik tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için Blockchain’i nasıl kullanabileceğini araştırıyor.

ABD Tarım Bakanlığı (USDA) ise sığır eti tedarik zincirini izleyen Blockchain şirketi BeefChain’i halihazırda lisanslamış durumda.

Bu arada Rusya da eylül ayında düzenlenecek seçimler için blok zinciri teknolojisini deniyor. Detayları buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

https://kriptoparahaber.com/abdde-federal-kurumlar-blockchain-kullanmaya-basladi.html
137  Local / Konu Dışı / ÇOCUKLARA BİTCOİN VE MADENCİLİĞİ ANLATAN YENİ BİR KART OYUNU ÇIKTI on: August 31, 2020, 12:26:04 PM
ÇOCUKLARA BİTCOİN VE MADENCİLİĞİ ANLATAN YENİ BİR KART OYUNU ÇIKTI

Adopsiyon, yani benimsenme, Bitcoin ve kripto para sektörüne dair belki de en önemli eksiklik. Her geçen gün sektörü benimseyen kişi, kurum ve ülke sayısı artsa da sektör geleneksel varlıklara nazaran çok daha düşük benimsenme oranlarına sahip. Endüstrinin daha fazla tanınması ve çocuklar tarafından benimsenmesini isteyen bir yapımcı, Bitcoin ve madenciliği anlatan yeni bir kart oyunu geliştirdi.

“SHAmory” ile Bitcoin ve kripto paraların benimsenmesi artacak
Oyun “SHAmory” ismini taşıyor. İsmin hikayesi ise, Bitcoin madenciliğinde kullanılan kriptografik bir algoritma olan SHA-256’dan “SHA” ile “memory” kelimesindeki “mory”nin birleşiminden geliyor.

Oyun yaratıcısı Scott Sibley’e göre, endüstriye dair detayları öğrenmek isteyenler için bir eğitim aracı olarak hizmet veren SHAmory,, Blockchain teknolojisi hakkındaki farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Sibley oyunu herkesin oynayabileceğini söylüyor ancak proje daha genç oyuncular için tasarlandı.

Oynamak için Bitcoin hakkında hiçbir şey bilmenize gerek yok, bu sadece herkesin alıp devam edebileceği basit bir oyundur.

Oyunda beş farklı kart türü var:

Oyunun zorluk seviyesini ayarlamak için kullanılan Zorluk Ayarlama kartları,
Üzerinde farklı Bitcoin canavarları olan nonce kartlar,
“Saldırı” ve “Ödül” kartları,
Üzerinde eşleşen Bitcoin canavarları bulunan kartlar,
Birden ona kadar numaralandırılmış “blok” kartları.https://kriptoparahaber.com/cocuklara-bitcoin-ve-madenciligi-anlatan-yeni-bir-kart-oyunu-cikti.html
138  Local / Ekonomi / BİTEXEN, FİBABANKA İLE YENİ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI on: August 31, 2020, 12:22:58 PM
BİTEXEN, FİBABANKA İLE YENİ BİR İŞ BİRLİĞİNE İMZA ATTI

Dijital Para Alım Satım Platformu Bitexen, Fibabanka ile çözüm ortaklığı anlaşmasına imza attı. Anlaşmaya göre Bitexen’de dijital para alım satımı yapan yatırımcılar, transfer işlemlerini Fibabanka aracılığıyla platform üzerinden çok daha pratik bir şekilde yapılabilecek.

Sektöründe küresel bir oyuncu olmayı hedefleyen Dijital Para Alım Satım Platformu Bitexen, hayata geçirdiği iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Bitexen ve Fiba Grup bünyesinde hizmet veren Fibabanka iş birliği kapsamında, Bitexen müşterileri Fibabanka aracılığı ile dijital para alım-satım platformuna transfer ücreti olmadan 7 gün 24 saat havale yapabilecek. Böylelikle transfer işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Hayata geçirilen iş birliği kapsamında Bitexen’de alım satım yapan yatırımcılar Fibabanka ile sisteme çok daha pratik şekilde para yatırma olanağına kavuşurken, Fibabanka müşterileri dijital para dünyasıyla tanışma olanağına da sahip olacak.

https://kriptoparahaber.com/bitexen-fibabanka-ile-yeni-bir-is-birligine-imza-atti.html
139  Local / Bitcoin Haberleri / ÇİN MADENCİLİK ÇİFTLİKLERİNE CEZA YAĞDIRDI! MADENCİLİĞİN MERKEZİ DEĞİŞECEK Mİ? on: August 30, 2020, 08:32:32 AM
ÇİN MADENCİLİK ÇİFTLİKLERİNE CEZA YAĞDIRDI! MADENCİLİĞİN MERKEZİ DEĞİŞECEK Mİ?

Çin İç Moğolistan bölgesi, Bitcoin madencileri için oldukça önemli bir lokasyon. Bölgede enerji ucuz ve bol olduğu için potansiyel olarak yeni kripto paralar için çıkarma işleminin bir parçası olmak için büyük bir fırsat sunuyor.


Çin 21 büyük madencilik çiftliğine ceza verdi
Tüm zamanların en büyük Bitcoin madencilik havuzu olan Ebang, China Telecom ve Bitmain de dahil olmak üzere yaklaşık 21 madencilik çiftliği, İç Moğolistan bölgesinde iş yaparken kimlikleri ve niyetleri konusunda potansiyel olarak belirsizlik ortaya koydukları için cezalandırıldı. Bu havuzların çalışma izni belgelerinde ek enerji faydaları elde etmek için büyük veri şirketi veya bulut bilişim firması olarak gösterdikleri ortaya çıktı.

Pool In CEO’su Kevin Pan, bu şirketlerin harcadıkları kilovat saat başına yaklaşık 0,015 dolar ekstra ödeme bekleyebileceklerini açıkladı. Şüphesiz bu nispeten küçük bir sayı ancak yeni kripto para birimlerini çıkarmak için gereken zaman ve enerji miktarı düşünüldüğünde, bu rakam daha da yükselecek ve bu şirketler onlardan çok daha fazlasını ödemeyi bekleyebilirler.

https://kriptoparahaber.com/cin-madencilik-ciftliklerine-ceza-yagdirdi-madenciligin-merkezi-degisecek-mi.html
140  Local / Bitcoin Haberleri / ÇİNLİ CÜZDANLARDAN 50 MİLYAR DOLARLIK KRİPTO PARA TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİĞİ ORTAYA on: August 29, 2020, 06:49:08 PM
ÇİNLİ CÜZDANLARDAN 50 MİLYAR DOLARLIK KRİPTO PARA TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİĞİ ORTAYA ÇIKTI!

Blockchain analitik firması Chainalysis tarafından gerçekleştirilen son araştırma, kripto para alanına dair çok çarpıcı bir veri ortaya koydu. Araştırmaya göre son 12 ayda 50 milyar dolardan fazla kripto para birimi, Çin merkezli cüzdanlardan başka cüzdanlara transfer edildi.

Çin ülke dışına 50.000 dolardan fazla taşınmasına izin vermiyor
Çin hükümeti, vatandaşlarının ülke dışına her yıl yalnızca 50.000 ABD dolar taşımasına izin veriyor. Zengin Çin vatandaşları ise, hükümetin bunu engellemek için çalıştığı bildirilse de, yurt dışındaki gayrimenkullere para yatırarak ya da paravan şirketler aracılığıyla yatırımları akıtarak bu düzenlemenin dışına çıkmaya çalışıyor.

Chainalysis’in raporuna göre yasaları aşmak isteyen vatandaşlardan bazıları kripto paralara da yüksek ilgi göstermeye başladı. Firmadan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Son on iki ayda, ticaret savaşları ve yuanın devalüasyonu nedeniyle Çin ekonomisinin zarar görmesiyle, Çin merkezli adreslerden denizaşırı adreslere 50 milyar dolar değerinde kripto para biriminin hareket ettiğini gördük. Açıkçası bunların hepsi sermaye kaçışı değil, ancak 50 milyar doları Doğu Asya’dan diğer bölgelere kripto para birimi aracılığıyla sermaye uçuşu için mutlak tavan olarak düşünebiliriz.

https://kriptoparahaber.com/cinli-cuzdanlardan-50-milyar-dolarlik-kripto-para-transferi-gerceklestigi-ortaya-cikti.html
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!