Bitcoin Forum
April 22, 2019, 01:13:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Havuz ve cüzdan ile ilgili genel sorular kafam karışık on: July 31, 2017, 05:02:25 AM
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim. Şu an bilgilenme aşamasındayım ancak eylül ayında anakart, işlemci ,RAM,SSD gibi malzemeleri alırım. Ekran kartı da bildiğiniz gibi bu dönemde pahalı. Ancak ekran kartı dışındaki parçaları eylül ayında tamamladıktan sonra kasım ayı gibi ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilmediğim konular daha var ve aklımı karıştırıyor. Bu sorular aklıma geldikçe size sorarım. Soracağım ilk soru şu.

Şimdi mesela Ethereum kazmak için nanopool havuzuna üye olduk. Bildiğim kadarıyla bir adres veriyor nanopool havuzu. Ondan sonra ben kazıma başladım ve aradan atıyorum 4-5 ay geçti ve sistemi güncelleyerek 6 karttan 10 karta çıkardım. Bu 10 karttan dört tanesi ile Expanse coin çıkarmak istedim ancak expanse suprnova havuzu destekliyor nanopoolu desteklemiyor. Tek havuz üzerinden istediğimiz kadar coin çeşidini  çıkarabilir miyiz?
Yani sözün özü sadece nanopool havuzundan expanse coinini çıkaramaz mıyım? İllaki her coin             için ona özel olan havuza mı kaydolmam gerekiyor?

Bir başka sorum ;

2) Bazı coinlerin sitesine girdiğimde wallet programı var bu biri online yani siteye ait, diğeri kendi     bilgisayarımıza indireceğimiz wallet programı sizce online güvenli mi ? Coinlerimiz çalınmaması    açısından sordum. Yoksa bilgisayarımıza indirdiğimiz wallet programımı daha iyi güvenlik açısından.

3) Bazı coinlerin sitelerine baktığımda wallet adresi var ama pool adresi bulunmamakta bu durumda ne yapacağız?

4) Araştırmalarıma göre jaxx programı en güvenilir ve uğraşması en az olan cüzdanmış. Siz ne dersiniz? Ayrıca bu cüzdan ne kadar işlem yaparsanız yapın 7.5 dolar kesinti yapıyormuş. Sizin önerebileceğiniz güvenilir cüzdan var mı?

5) Bu sorumda şöyle. Yanlış bildiğim bir şey varsa uyarırsınız. Diyelim ki Etheriumu kazdım daha sonra kazdıklarım nanopoola kaydoldu buradan cüzdanıma nanopool otomotik mi atıyor yoksa ben mi cüzdana atmam gerekecek?

 

6) Nanopool Diyelim ki cüzdana paramız geldi bir ay boyunca para birikti ve bunu yabancı borsalarda etheriumdan bitcoine dönüştürürken havuz adresini mi yabancı borsaya vereceğiz yoksa cüzdan adresini mi vereceğiz?

7) Son işlem olarak bitcoine çevirdiğimiz parayı diyelim ki BTC Türkte  Türk lirası  olarak nakit olarak elimize geçmesi için ne yapabiliriz?

Cool Aklımı en çok bu karıştırıyor bunu da sistemi kurduktan sonra tekrar sorarak uygulamalı bir şekilde öğreneceğim sizden.  Şimdi bir cüzdan adresimiz var bir de private key denen adres var bunlar nedir? Karıştırıyorum. private keyde mi cüzdan oluyor?

Evet sorularım bu kadar şimdilik. Bu sorular benim gibi yeni olanlar için yardımcı olacaktır.

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ederim. 😀
2  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Tüm algoritmalar GPU'yu destekler mi? on: July 22, 2017, 07:46:49 AM
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve madencilik hakkında az bilgim var.  Grin Üç ay sonra madencilik yapmak istiyorum.Arkadaşlar aklıma takıldı. Bilen bilir bitcoin GPU ile çıkarılamıyor bunun sebebi yanlış değilsem kullandığı algoritmadan kaynaklı. Zaten bu algoritmayı desteklemediği için mi Asic miner cihazları kullanılıyor? Yanlış biliyorsam lütfen uyarın. Size bu siteden izah etmek istiyorum.

Mesela burada  https://whattomine.com/asic DNotes (NOTE) algoritması scrypt olarak belirlenmiş. Üstte  ASIC yazan bölümde görünüyor. Yanındaki GPU bölümünde DNotes (NOTE) bulunmuyor. Bu şu anlama mı geliyor ASIC bölümünde kayıtlı altcoinler ekran kartıyla  yani GPU ile çıkarılamaz Asic miner cihazları çıkarabilir.
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!