Bitcoin Forum
September 28, 2023, 09:08:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Servisler / Dün için dünyanın büyük borsalarından biri olan FTX on: November 09, 2022, 12:01:34 PM
Dün için dünyanın büyük borsalarından biri olan FTX bence artık küçük bir borsaya dönüşmüştür, ne kadar doğru bilmiyorum ama ellerinde 36 bitcoin kaldığı gözüküyor. CZ artık borsalardaki btc'ye göz dikmeye başladı çok korkunç.
2  Local / Konu Dışı / Türkiye'de siyaset on: October 24, 2022, 09:17:40 AM
Türkiye'de siyaset nedir? Nasıl yapılır? Tarihimizdeki önemli siyasetçi isimlerinin sizce en çok akılda kalan olayları nelerdir ?  Bunu gerçekten bir gün hakkıyla yapabilir miyiz ?
3  Local / Konu Dışı / Formula 1 on: October 19, 2022, 07:37:18 AM
Evet, sezon sonuna iyi başlayan, bence en iyi arabası olan ferrari; strateji hatalarıyla,pilot hatasıyla ve özellikle yunuslamaya karşı güncellemelerden sonra (taban yüksekliği) oldukça geriye düşerek bir şampiyonluğa daha veda etti. Her ne kadar pilot hatası desemde, Leclerc'i bir o kadar severim, başka bir kumaş var bu çocukta, fazla agresif ve bence şuan pistte hamiltonla birlikte max'e kafa tutabilecek tek pilot. Özellikle son yarışlarda Leclerc Sainz'e göre ne kadar daha potansiyelli olduğu gösterdi. Gelecek sezon için ben ferrariden umutluyum.  SOn yarışlarda saçma bir hal alan lastik sarfiyatını bir şekilde çözerlerse yine ortak olacaklardır.

Gelelim Redbull'a. Redbull bir okadar sempatik ama bir o kadarda antipatik bir takım. Çalışma stilleri,disiplinleri ve stratejileri ile adeta büyüleyici bir takım. Max Verstappen gibi bence gelecek son zamanların en iyi pilotuna sahipler. Bu çocuk küçüklüğünden beri winner olarak yetişmiş zaten ki bunda babasının payı oldukça büyük. Ve Perez gibi inanılmaz bir takım arkadaşına sahipler. Max'in iki şampiyonluğunda da Perezin direkt etkisi var. Antipatik kısma gelecek olursam, takımın günümüzdeki malum partiler gibi davranması. Mesela bütçe konusu, evet aşmış olabilirsin evet cezası olsada bu sonuçta senin yaptığın bir şey ve arkasında durmalısın. Neden hala saçma sapan açıklamalar yapılıyor anlamış değilim. İşte haberimiz yoktu dendi ilk önce aşmadığımızı düşünüyoruz dendi, sonrada çalışanlarımızın yemek parasını ödemek için geçildi falan diye saçmalandı. Bu insanları aşırı aptal yerine koymak ve Redbull gibi bir şirkete ve takıma bunlar yakışmıyor.
4  Local / Madencilik / Fiyat performans olarak hangi Ekran Kartı en iyisi ? on: April 26, 2022, 07:17:51 AM
Uzun süren araştırmalarım ve düşüncelerim sonucu mining işine girmeye karar verdim. Fakat bütcem kısıtlı 130-150 civarlarında diyebilirim. Bunun için fiyat performans olacak çekilde hangi kartları dizmeliyim ? 3080ti mi şuan için en mantıklısı? Fikirlerinizi bekliyorum.
5  Local / Konu Dışı / Zor bir seçim olacak, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak on: February 08, 2022, 06:36:14 AM
Yeni akit yazarı Abdurrahman Dilipak'tan ilginç bir yazı okudum bugün yazının içeriği şu şekilde :
''İster zamanında, ister erken, ister geç bir seçim olsun, kesinlikle zor bir seçim olacak ve kesinlikle bugün yaşadığımız her şey sandığa yansıyacak. Ve bu saatten sonra kesinlikle hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ülkelerin sınırları, rejimleri, iktidar yapıları radikal bir şekilde değişecek. Din, ideoloji, siyaset yeniden, yeni kavram ve kurumlarla şekillenecek. Ve bu bir defada olmayacak! Çünkü korkuyla uygarlık inşa edilemez. Toplum çok korkutuldu. Umuda ihtiyacımız var. Ama korku adeta bağımlılık yapmaya başladı. Toplumsal dinamizmi canlı tutan inanç, ideoloji, bilim, sanat, ekonomi, siyaset bu süreçte ağır bir yara aldı.''
Sanırım artık hükumet cepheside rüyasından uyanmış yavaş yavaş sıkıntıları ve içten içte korkularını görmeye başladılar. Aslında siyaset konu başlığı açmaktan nefret ediyorum ama son günlerde maalesef ülkemizde konuşulması gereken en önemli konular bunlar. Siz neler düşünüyorsunuz ?
6  Local / Konu Dışı / Fatih Terim, Mustafa Cengiz ve Galatasaray. on: October 27, 2020, 08:06:58 AM
Bildiğimiz üzere dün kritik bir toplantı geçti, bugüne kadar Arda'dan beri süregelen gerginlik dün itibari ile kamuoyunun önünde masaya yatırıldı. Açıkcası koyu bir galatasaray ve ft taraftarı olarak ben görevden alınmasını bekliyordum ama her ne kadar zor dönemler geçirsede Mustafa Cengiz kendine yakışanı yaptı. Taraftar ft'yi kovamalzar edemezler yemez gibi kelimeler kullansada hocanın kullandığı ağır kelimelerden sonra görevden alınması şaşırmazdı beni açıkcası. Ama iki tarafta kendine yakışanı yaptı ve anlaşma sağlandı. İlk başta toplantı sıcak geçmiş, hoca toplantıyı terk etmiş sonra albayrak ikna etmiş hocayı. Zaten Albayrak'ın en iyi vasfı bu arabuluculuk ve ikna. Galatasaray'a hayırlı olsun diyelim umarım bu konu ileride tekrar patlak vermez.
7  Local / Konu Dışı / Türk milli takımının kaliteli kadrosuna rağmen gelmeyen başarı on: October 23, 2020, 12:05:08 PM
Bana göre son 15-20 yılın en iyi kadrosuna sahip olan Türk Milli Takımı bu kaliteye ve bu yeteneklere rağmen elle tutulur bir başarı gösteremiyor. Son zamanlarda kaçırılan galibiyetler saçma ötesi beraberlikler bu kadronun hak edeceği bir sonuç değil diye düşünüyorum. Bireysel olarak kağıt üstünde iyi olan takım örnek olarak; merih,cengiz,yusuf,iki ozan,çağlar, hakan gibi isimlere rağmen hala 3. sınıf ülkelere karşı bile üstünlük koyamamız teknik yetersizlik mi ? Takımın yabancılığı mı , sürekli olan polemikler mi, tam olarak kemik kadro oluşturulamadığı için yeteri süre birlikte oynamamak mı ?
8  Local / Konu Dışı / Ersin Tatar'ın Cumhurbaşkanı Seçilmesi on: October 19, 2020, 07:16:33 AM
Son zamanlarda gittikçe önemi artan ve aramıza fesatlık sokulmaya çalışılan Yavru vatan Kıbrıs'ımız da Cumhurbaşkanı Ersin Tatar seçildi. Konuşmasında da yeteri kadar belli ettiğini de hesaba katarsak, Türkiye ile kıbrısın ayrılmaz bir bütün olduğunu vurgulayan Ersin Tatar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
9  Local / Konu Dışı / Türkiye'nin internet alt yapısı ve ücretlendirme sistemi on: October 17, 2020, 12:44:06 PM
Şuanda dünyada ki diğer ülkelere göre en yavaş ve en pahalı interneti kullanan ülkelerden biriyiz. Ülkelere göre internet hızı sıralamasında türkiye 102. sırada bizden sonrada ırak geliyor zaten, iran değil bakın ırak. Sistem gelişmemesine rağmen ücretlerin sürekli olarak artması da cabası. Siz genel olarak türkiyenin internet alt yapısı ve fiyatlandırma hakkında neler düşünüyorsunuz ? Ben gerçekten artık hayıflanıyorum neden ülkem her konuda bu kadar kötü olmak zorunda
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!