Bitcoin Forum
June 25, 2022, 04:58:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Türkçe (Turkish) / Kriptoparalar İçin Bir Piyasa İncelemesi on: May 12, 2018, 12:05:26 AM
Yakın dönemde borsalar genelinde yaşanan ani düşüşler ve arka arkaya gelen borsa hacklenmeleri (Coincheck, Binance, vb), Bitfinex ve Tetherin USDT üzerinden manipülasyon yaptığı iddiaları ve otoriteler tarafından mahkemeye çağırılması, ayrıca ülkelerden gelen bir çok olumsuz açıklama sonrası kripto paralar kelimenin tam manasıyla dip yaptığını hep birlikte gözlemledik. Şu anda piyasanın bir denge durumuna geldiğini ve ciddiye alınabilecek olumlu gelişmelerin küçük çapta da olsa piyasada pozitif rüzgârlar estirdiğini söyleyebiliriz.

Bu piyasanın emekleme aşamasında olduğunu bilerek hareket etmek yatırımcılar açısından en mantıklı hareket tarzı olacaktır. Her yatırım modelinde bence kenara atıp unutacak fazla parası olmayanların ve gerçek borsalar olsun kripto borsalar olsun yatırımı kumar oynar gibi kullananların, kripto paralara yatırım yapma işine hiç girmemesi büyük kayıp yaşamamaları için en makul karar olacaktır. Kendinize aşırı büyük risk oluşturuyorsunuz ve o paraya dokunmasınız iyi olacağı konusunda size garanti veriyorum. Kripto piyasalar kısa yoldan köşeyi dönme hayali görenlerin iştahını kabartarak işgal edilmesiydi belki piyasa belirli bir süredir yaşanan dengesizliği yaşamayacaktı. Borsaların altın kuralını es geçerek kripto paralara yüksek fiyattan yatırım yapanların olması ve evi arabayı satıp parasını özellikle Bitcoin’e kimi zamanda altcoinlere yatırması sonucu finansal açıdan büyük kayıplar yaşadı yatırımcılar. Goldman Sachs ve diğer birçok tahmin kuruluşu resmen piyasayı bir deney alanı olarak kullanarak çok güzel bir şekilde domine ettiler. Piyasa tabi sadece bu yönlendirmeler sayesinde değil ayrıca Tether’in kaynağını açıklamayı başaramadığı 2 milyar USD civarı USDT miktarıyla ve bazı büyük yatırımcıların büyük para deneyleri sayesinde şişme yaşadı. Daha bebek adımlarını yeni atmaya çalışan bir piyasanın bu kadar kısa sürede böyle bir hacme ulaşması zaten bir göz önüne alınan bir problemdi ve şişen piyasanın patlayacağı belliydi. Ekonomist olan ve kripto piyasaya hakim seviyede bilgi birikimi olanlar 3 aşağı 5 yukarı konu hakkında daha fazla fikre sahiptir diye düşünüyorum. Ben bir matematikçi olarak analitik yönden mantığımın çerçevesinde yorumlamaya çalışıyorum. Kripto piyasalar arz ve talebin oluşturduğu hassas bir dengeye göre ilerliyor. Ne kadar talep artarsa fiyatlar o kadar artış gösteriyor. Ben hafta içi belirli saatler aralığında çalışan geleneksel borsalarda kullanılan grafik okuma yöntemlerinin ya da belirli denklemler eşliğinde hesaba dayalı matematiksel analiz yöntemlerinin 7/24 saat çalışan kripto borsalarda kullanılabileceğini düşünmüyorum. Resmen fal açmaya benziyor bu. Bence kahve falı bakmaktan hiçbir farkı yok. Bu piyasanın bu şekilde formülize edilebilmesi veya edilmeye çalışılması zaman kaybından başka bir şey değildir.

Yatırımcı olmak isteyenlere dostane bir uyarı olarak; bu işle ilgili bilgisi olmayan kişilerin yeterli ehliyeti kazanmadığı için piyasadaki hiç kimsenin tavsiyesiyle yatırım yapmaması mantıklı bir hamle olacaktır. Bunun sebebi manipülatörler hedef olarak belirledikleri piyasa derinliği olmayan bir shitcoin’den yüklü miktarda satın alarak kenarda bekletmeye alıyorlar. Ondan sonra tavsiye arayan, konu hakkında bilgisi olmayan insanları bu shitcoin’e yönlendiriyorlar. Bunun için sinyal gruplarının çokça defa kullanıldığına şahit olmuşsunuzdur. Sonrasında elindeki coin prim yapınca satıp insanların yatırımı sayesinde oluşan karı topluyorlar. Sonrada bu tarz gruplarda bakın tahminim çıktı diye reklamlarını yapıyorlar. Sonrasında teklifler yağıyor gelin cüzi bir ücrete bizim Vip grubumuza üye olun sizi zengin edelim şeklinde umut tacirliği gırla gidiyor. Eğer bu muhteşem tahminci adamların gerçekten zengin olmanızı sağlayacak tavsiyeleri olsaydı bunları sizinle aylık 10, 20, hatta 200 USD'ye bile paylaşmazlardı. İnsanların aklını kullanmaya başlaması lazım.

Ayrıca birde türkçe kaynaklar mevzusu var. Öyle bir kaynak yok arkadaşlar. İşlerine gelen haberi paylaşıp işlerine gelmeyeni paylaşmayan, sadece sitelerinin giriş ve tıklanma rakamlarıyla ilgilenen ve bounty kampanyaları kovalayan sitelerden medet ummayı bırakın. İngilizce bilmek ve haberleri direkt kaynaklarından okumak her zaman daha mantıklı ve kullanışlı bir yoldur. Daha öncesinde araştırma yapmak için internet mecrasını kullananlar konu üzerinde daha fazla bilgi sahibi olacaktır. Ayrıca bilimsel birçok farklı konuda bile türkçe kaynak bulmak çok büyük bir sıkıntıyken kripto paralar hakkında bir şeyler bulabilmek neredeyse imkansızdır. Bunu özellikle söylememin sebebi piyasada birçok kişinin böyle hap gibi yutup her şeyi öğreneceği bir kaynak arama kolaycılığına teslim olması. Sanırım ülkemizin genel problemlerinden biriside her şeye bir kısa yol, bir kolay yol aramak talihsizliği olsa gerek.

Şunu kesinlikle tekrar tekrar söylemek zorunda hissediyorum kendimi. Kripto paralara yatırımı kumar gibi gören ve kolay yoldan zengin olma hayali kuran arkadaşlara söylemek istediğim son şey bilgi ve birikim gerektiren kripto para piyasaları gibi aşırı karışık bir piyasaya kendilerini geliştirmeden önce kesinlikle hiç bulaşmamalarıdır. Eğer gerçekten kumar oynamaya meraklı olanlar için internet dünyası birçok farklı kanalla doluyken onları değerlendirmeleri olacaktır.

Yazımın Steemit Linki:

https://steemit.com/blockchain/@carpgoth/kriptoparalar-icin-bir-piyasa-incelemesi
2  Local / Türkçe (Turkish) / MTGox'un Piyasalarda Yarattığı Dalgalanmalar on: May 12, 2018, 12:03:42 AM
Son zamanlarda sürekli gündemde olan bir olaydan da bahsetmek istiyorum. MTGox borsasından çalınan ve FBI’ın operasyonu sonrasında kendi içindeki çalışanlarına kadar uzanan operasyon ile 200.000 civarı bir Bitcoin ele geçirildi. Ortaya çıkan 200.000 Bitcoin’in ABD tarafından atanan kayyum tarafından yönetildiği ve bu kayyumun belirli aralıklarda ufak veya büyük çaplı borsa piyasalarında işlem yaptığı dedikodularıyla bayağı çalkantılı bir süreç yaşamaktadır. Bugün itibariyle Bitcoin sayısının 137.000 civarına kadar düştüğü gözlemlendi. Ve şu an piyasayı takip edenler tüm kırmızı renklerin grafikleri nasıl kapladığını görmüştür. Bu Bitcoin’lerin satılarak o tarihteki değeri olan 400 USD civarından mağdurlarına dağıtıldığı ve kalanın ABD hükümetince yönetilen kayyumun elindeki fona aktarıldığı dedikoduları kripto piyasaları büyük bir güvensizliğe itmektedir. Bitcoin’leri doğrudan paraları çalınan mağdurlara vermek yerine izledikleri bu alengirli politikayla resmen piyasanın kontrolü ABD’nin eline geçmiş durumda. Bu durum önümüzdeki dönemlerde Bitcoin üzerine borsaların ve yatırımcıların radikal kararlar almasına neden olabilecek süreçleri tetikleyebileceğini düşünüyorum. Ayrıca işin daha sıkıcı bir tarafı da bu Bitcoin sayısı kadar Bitcoin Cash’i de ellerinde bulundurmaları. Yani piyasayı iki kere domine edebiliyorlar. Ben piyasanın yükselişine vurulan sektede ve bir türlü toparlanamamasında en büyük sebebin bu olduğunu düşünüyorum.

10 mayıs günü içinde 142.000 olan rakamın 137000 civarına düşüşü satışı doğrulayan bir detay oldu. Peki, bu aslında çokta büyük olmayan bu rakamlar piyasada neden bu kadar fazla paniğe neden oldu. Benim bu konudaki tahminim bu kadar yüksek satışla karşılaşmayı beklemeyen yatırımcılar yüksek satış girişlerini görünce ellerindeki belirli bir seviyeye ulaşan fon miktarını kaybetmemek için satış kararını acilen almaları ve sonrasında hepimizin bildiği gibi kitlesel satışların birbirini takip etmesi olayının yaşanmasıdır. Şu an takip ettiğimiz ve etmeye devam edeceğimiz olaylar aklımızda bazı soru işaretlerini doğurmuyor da değil. Aslında ellerindeki cold wallet’ta bulunan tüm Bitcoin tutarının hepsini birden satarak tüm piyasayı çökertme güçleri varken piyasanın kendini toparlamasını bekleyerek satışa geçmeleri gelişmekte olan bu piyasayı yıkma isteğinde olmadıklarının bir göstergesi olabilir mi? Ya da bu Bitcoin’leri borsalarda açarak piyasayı bu şekilde kilitlemek yerine gerçekten almak isteyebilecek yatırımcılara satarak piyasanın önünü açmaları daha mantıklı bir strateji olamaz mıydı?

Sanırım bunların hepsini bekleyerek görebileceğiz. Şu an havada olan bir sürü sorudan biri bu süreç ne kadar zamanda bitecek. Umarım cevaplarımızı kısa zamanda alabiliriz.

MTGox Cold Wallet Monitor: https://www.cryptoground.com/mtgox-cold-wallet-monitor/

Yazımın Steemit Linki:

https://steemit.com/blockchain/@carpgoth/mtgox-un-piyasalarda-yarattigi-dalgalanmalar
3  Local / Türkçe (Turkish) / Trump'ın Eski Danışmanından Kriptopara Yorumu on: March 08, 2018, 09:12:44 PM
ABD başkanı Trump'ın eski yardımcısı ve sağ kanadın ortalığı kaynatmayı seven politikacısı Steve Bannon blockchain teknolojisinin ve kripto paraları özgürleştiri potansiyeli üzerine konuşmalarda bulunuyor son zamanlarda.

 

Bannon kişisel veri yönetimi konusuna gelince blockchain'nin finansal ve finansal olmayan uygulamalarından bir İsviçre gazetesinin (Die Weltwoche) sponsorluğundaki Zürih'te gerçekleşen toplantıda üstü kapalı olarak bahsetti.

 

Avrupa konuşma turunun bu safhasında blockchain teknolojisi ve kripto parayı tanımlayan (eski sağ kanat medya yayını Breitbart'ın eski başkanı ve Trump'ın 2016 başkanlık seçimindeki baş stratejisti) Bannon  merkezisizleşmenin önemini överek şu kelimelerle anlattı.
 

- Merkez bankaları sizin paranızın değerini düşürme işini yapıyorlar. Merkezi hükümetler sizin vatandaşlığınızın itibarını düşürüyorlar. Merkezi teknoloji holdingleri sizin kişisel verilerinizi ve kişisel hakimiyetinizi yıpratıyorlar.
 

Eski güvenlik konseyi üyesi Bannon 2017'de Beyaz Saray'dan kovulmuştu. Onun kısa görev süresinde Wall Street ve silikon Vadisinin finansal elitleri eleştirmişti.

 

Kripto paraların bu finansal elitlerin elinden kaçmak için harika bir araç olduğunu söyleyen medya eski medya patronu Bannon

- Biz merkezi bankalardan kontrolü alabilirsek bu gücün tekrar bize geçmesini sağlayacak. Bir kez sahip olduğun paranın kontrolünü eline aldığında, bir kez verilerinin kontrolünü eline aldığında, bir kez vatandaşlığının kontrolünü eline aldığında, işte o zaman gerçek özgürlüğe sahip olacaksın.

Bununla birlikte Bannon ekonomik baskının küreselleşmiş kültürünü kırmanın en iyi yolunun ABD'de popülarize edildiği gibi popülist ve milliyetçi hareketler olduğunu söylerek sözlerine devam etti

Onun kripto paralar hakkındaki politik düsturu Avrupalı izleyicilerden alkışlarının çınlamasıyla ilham vericiydi.

https://www.coindesk.com/steve-bannon-crypto-revolution/
4  Local / Türkçe (Turkish) / Altcoinler ve Bitcoin Arasında Organik Bağlar on: February 06, 2018, 06:45:06 PM
Ben ethereum, bitcoin ve diğer tüm altcoinlerin finansal dünyada oluşturdukları ortak bir algı sayesinde organik bir bağla birbirine bağlı olduklarına inanıyorum. O yüzden şunu insanların iyice kafalarında netleştirmesi lazım. Bitcoin batarsa diğer tüm altcoinlerde batar. Çünkü tüm kripto paralar aynı gemideler. Ve her şekilde birbirleri üzerinde etkileri var. Bu fikri altyapıya göre hareket ederek strateji kurmak en mantıklısıdır.

En son karşılaştığımızda olduğu gibi bitcoinin fiyat olarak çöküşü sonrasında bu batışı gören küçük yatırımcılar diğer altcoinlerden de olabildiğince hızlı çıkmaya çalıştılar ki bu bir dalga etkisiyle tüm kripto paraları etkiledi. O yüzden belli bir dayanağa sahip olmayan teoriler kasmanın bir mantığı yoktur.

Görüldüğü üzere bitcoin düşerken ethereum'un hemen düşme trendine geçmediğini görenler kafalarında kurdukları belirli bir mantığa sahip olmayan teorilerle ethereum satın aldılar ve bu yatırımcılar büyük bir zarara uğradı. Bende bir ethereum sahibi olarak sadece bunu izlemekle yetindim. O yüzden herkese en önemli tavsiyem mantıklı bir strateji kurun ve kripto paraların birbiri üzerinde etkileri olduğunu ve birbirlerinden tamamen bağımsız olmadıklarını unutmayın.
5  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Coins and Organic Links on: February 06, 2018, 06:35:01 PM
I believe that ethereum, bitcoin and all the other altcoins are connected by an organic link thanks to the common perception that they have in the financial world. That's why people need to make clear in their heads. If Bitcoin go to the wall, you can be sure that all other altcoins fail. Because all the cryptocurrencies are in the same boat.  It is logical to set up a strategy by acting on the basis of this idea.

Small investors who see someone's sinking are trying to get out of the other coins as fast as they can, which affects all cryptocurrencies with the influence of a wave. So there is no need to theorize conspiracies.

As you can see, when the bitcoin falls, the investors who buy ethereum with a theory that don't be built on a foundation in their heads are suffering a great deal of damage. They came up against that the etherereum immediately fall into dip. So anyway, the most important advice that I will give is to establish a logical strategy and remember that all of cryptocurrencies have the effects on each other and aren't completely independent of each other.
6  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin ve Altcoinlere Genel Bir Bakış on: February 06, 2018, 06:48:28 AM
Açık konuşmak gerek. Şu anki düşüş sürekli gelen borsa hacklenmeleri, Bitfinex ve Tetherin durumu, ayrıca ülkelerden gelen bir çok olumsuz açıklama sonrası coinler için daha fazla dip yapacaktır. Ben Bitcoin'in ücretinin 3000 - 4000 USD'yi göreceğini düşünüyorum. Tabii ki benimkisi sadece bir tahmin. Yatırım tavsiyesi değildir diyelim de adet yerini bulsun.

Şöyle söyleyeyim kenara atıp unutacak fazla parası olmayanlar ve bu işi kumar gibi kullananlar, bence bu kripto paralara yatırım yapma işine hiç girmesinler. Bu iş kısa yoldan köşeyi dönme hayali görenlerin iştahını bu kadar kabartmasa belki piyasa bu kadar dengesiz olmayacaktı. Kriptoparalara yüksek fiyattan girenleri mi dersiniz. Evi arabayı satıp parasını basanları mı dersiniz. Çok güzel silkelediler milleti. Goldman Sachs ve diğerleri önce bir güzel gazladılar milleti. Piyasayı inanılmaz şişirdiler. Daha bebek adımlarını yeni atmaya çalışan bir piyasanın bu kadar hacime ulaşması zaten bir problemdi ve patlayacağı belliydi. Ekonomist olanlar 3 aşağı 5 yukarı daha fazla konuya hakimdir. Ben bir matematikçi olarak yorumluyorum. Bu piyasa arz ve talebe göre ilerliyor. Ne kadar talep o kadar artış görüyor. Ne grafikler nede kullanılan analiz yöntemlerinin zerre kadar bir manası yok. Bu piyasanın bu şekilde formülize edilmesi veya edilmeye çalışılması zaman kaybından başka bir şey değildir.

Dostane bir uyarı olarak; bu işle ilgili bilgisi olmayanlar kimsenin tavsiyesiyle yatırım yapmayın. Adamın biri yüklü miktarda Tırışcoin satın alıyor. Ondan sonra tavsiye arayan, konu hakkında bilgisi olmayan insanları bu coine yönlendiriyor. Sonrasında elindeki coin prim yapınca satıp karını topluyor. Sonrada bakın tahminim çıktı. Tırışcoin yükseldi. Gelin cüzzi bir ücrete benim grubuma üye olun sizi zengin edeyim diye umut dağıtıyorlar. Eğer bu adamlar gerçekten zengin edecek tavsiyeleri olsa onları sizinle aylık 10, 20, hatta 200 USD'ye bile paylaşmazlardı. Lütfen biraz mantıklı olun.

Ayrıca birde türkçe kaynaklar mevzusu var. Öyle bir kaynak yok arkadaşlar. İşlerine gelen haberi paylaşıp işlerine gelmeyeni paylaşmayan, sadece sitelerinin giriş ve tıklanma rakamlarıyla ilgilenen sitelerden medet ummayın derim. İngilizce bilmek ve haberleri direkt kaynaklarından okumak her zaman daha mantıklı ve kullanışlı bir yoldur. Bilen bilir. Bilimsel konularda bile türkçe kaynak bulmak çok büyük bir sıkıntıyken kripto paralar hakkında bir şeyler bulabilmek neredeyse imkansız.

Birde kumar gibi gören arkadaşlara söylemek istediğim, casino siteleri ve iddia siteleri varken bence hiç bulaşmayın bu piyasaya.

Benim fikrim satın alma yapmak için biraz daha beklemek gerek. YTD
7  Local / Bitcoin Haberleri / Bitfinex ve Tether Ortak Bir Dolandırıcılığa Konu Olabilir mi? on: February 02, 2018, 11:39:44 AM
Amerikanın yasal düzenleyicilerinden biri olan CTFC'nin (Commodity Futures Trading Commission) Bitfinex ve Tether'in Bitcoin'in ücretini manipule etmek için piyasaya sürekli tether basarak fiyatı şişirdiği yönünde iddiaları mevcut. Olayı biraz açıkladıktan sonra kendi görüşlerimi de yazacağım

CFTC Tether ve Bitfinex'in arasındaki bağlantılara yönelik detaylı bir araştırma başlattı. 6 aralık itibariyle Bitfinex ve Tether için mahkeme çağrısında bulunan  CFTC her iki firmanın icra başkanlarının (chief executive officer) aynı olduğu ve bir dolara eşit durumda tutulan (aslında asla tam 1 dolara eşit değerde olmayan) Tether'in şu an piyasada 2.3 milyar USD değerinde dolaşımda olduğunu belirtmektedir. Buradaki asıl sorun söz konusu Tether miktarının USD olarak karşılığı bulunduğuna dair Tether'in iddiasına istinaden ayrılan bir rezervin ne karşılığına nede kaynağına dair şirketin bir kanıt sunamamış olması ve herhangi bir hesap denetiminde geçmemiş olmasıdır. Eğer ortada bir karşılık yokken piyasayı şişirmek için Tether kullanılıyorsa ki bu forumda da bu iddiaları öne süren arkadaşları okuduğumu hatırlıyorum. Yani durum gerçekten çok ciddi arkadaşlar. Öyle Hodl ile falan çözülebilecek bir durum değil. Ne CFTC ne de Bitfinex-Tether'den herhangi bir yorum gelmediği için içerikler hakkında ayrıntılı bilgimiz yok. Ama bilen bilir ABD'de bir kurum böyle bir şeye girişiyorsa elinde ciddi argümanlar olması gerek. Ayrıca Tether ve Bitfinex'in herhangi bir şekilde şüpheleri dindirecek ve karşılık olarak ayırdıları USD'yi gösterebilecek doyurucu bir açıklama yapmamaları düşündürücü. Ayrıca geçenlerde sızdırılan Cennet Kağıtlarında(Paradise Papers) hem Bitfinex hemde Tether'den yönetici kadrosundan isimlerin geçmeside (Ronn Torossian, Jan Ludovicus van der Velde, Phil Potter) bu sıkıntılı sürece tüy dikmiş durumda.

Bitfinex'in Bitcoin fiyatının 20.000 USD'ye çıkmasında USDT(Tether)'yi kullandığı düşüncesi bana da mantıklı geliyor. Zaten istenilen fon karşılığını gösterememeleri ve bilgi gizlemeye çalışmaları ve denetlenme hakkında kaçak oynamaları iddiaların doğru olma olasılığını arttırıyor.

Sonuç olarak borsalar, bitcoin ve altcoinler için pozisyonlarınızı ve planlarınızı daha dikkatli yapmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-01-30/crypto-exchange-bitfinex-tether-said-to-get-subpoenaed-by-cftc

http://www.businessinsider.com/tether-and-bitfinex-subpoenaed-by-the-cftc-2018-1

http://www.telegraph.co.uk/technology/2018/02/01/tether-link-bitfinex-should-bitcoin-investors-worried/
8  Local / Bitcoin Haberleri / Facebook gerçekten ICO reklamlarına yasak mı getirdi? on: February 01, 2018, 06:38:38 AM
Ben Facebook'un dolandırıcılıkla ilgili mağdurların sayısındaki son zamanlardaki yükseliş yüzünden böyle bir önlem aldığını düşünüyorum. Ayrıca bunun facebook bounty kampanyalarını bitireceği yönünde bir sürü yorum gördüm (bildiğin cadı kazanı) ki bunun konuyla ne ilgisi olduğunu anlamadım. Bence açıp Facebook tarafından yayınlanan yeni kuralın içeriğine daha dikkatlice göz atmak gerek. Facebook'ta yer alan reklamların sadece finansal içeriğe sahip yanıltma amaçlı promosyon reklamlara yasak getirilmiş. Yasak sadece kripto paralar için değil yani. Genel bir dolandırıcılık dalgasına karşı alınmış bir önlem. Kriptopara grupları kapatılacak veya mesajlar yasaklanacak diye bir durum yok. İnsanların parasını yatırmasına yönelik göz boyayan reklamlara yasak getirildiğini, ama tanıtım amaçlı olanlar için bu tarz bir yasağın olmayacağını düşünüyorum. Sizde inceleyebilirsiniz. Tabii bu durum şimdilik böyle sonrası için değişmez diye bir şey yok.

https://web.facebook.com/policies/ads/prohibited_content/prohibited_financial_products_and_services

İşyeri dolayısıyla giremeyenler için;

29. Prohibited Financial Products and Services
 
Principle:

Ads must not promote financial products and services that are frequently associated with misleading or deceptive promotional practices, such as binary options, initial coin offerings, or cryptocurrency. Please click here to learn more.
 
Samples:

“Start binary options trading now and receive a 10-risk free trades bonus!”
“Click here to learn more about our no-risk cryptocurrency that enables instant payments to anyone in the world.”
“New ICO! Buy tokens at a 15% discount NOW!”
“Use your retirement funds to buy Bitcoin!”
9  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Bithumbdan Mew’e Etherium Göndermek on: October 21, 2017, 09:19:18 PM
Merhaba arkadaşlar bithumb’da bulunan ethereumu göndermek için işlem yaptım. Complete gözüküyor ama ne gelen ne giden var. Acaba bu kore borsaları daha uzun mu sürüyor?

Ekran görüntüsü:

10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Arabaya “Dash” Koydum on: October 19, 2017, 03:06:47 PM
Dash’ın visa ile ilgili anlaşması üzerine haber yapmışlar. Sanırım şu oluşturmaya çalıştıkları debit kart ile ilgili bir durum vardı. Onunla ilgili olabilir.

http://uzmanparam.milliyet.com.tr/haber-detay/gundem2/atm-ve-magazalarda-sanal-para-donemi/74000/74914/
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Airdroplar ve Ethereum İle İmtihanım on: October 19, 2017, 11:18:38 AM
Yakın zamanda bu airdrop işine bulaştım. daha öncesinde Ethereum alımı hiç yapmamıştım. İlk denemelerden birkaç coin geldi ama bu etherdelta, myetherwallet derken iş benim için yılan hikayesine döndü aşağıdaki sorularımı başka bir entryde yazdım ama belki buradan daha çabuk cevap alırım diye başlık açmaya karar verdim.

Şimdi öncelikle mew hesabım var bunu etherdelta'ya import ederek tanımladım. Etherscan.io'dan gördüğüm kadarıyla airdroptan gelen coinler var bildiğiniz shitcoinlerden ETHP, iETH gibi vs. Eherdelta'da bunların satışını yapabilmem için 0.002ETH fee istiyor.

İlk sorum polodan mew'e gönderdiğim ETH etherdelta'da da görünecek mi? Birde bu shitcoinlerin satışı ile ilgili sell'de tutarı yazdığımda karşılığı olan ETH mikarını neden göremiyorum

İkincisi Etherscan'de bu görünen % bu coinin ethereum karşılığını mı ifade ediyor? 0.1 ETH mi oluyor yani?


Burada görünecek ETH mew'den mi harcanacak yada direkt Etherdeltaya ayıreten para mı yatırmam gerek? Eğer ETH tutarınıda deposit yapmak için 0.002ETH talep edecekse onu nereden yatıracağım?


Ayrıca birde bu konunun dışında Polodaki bu görüntü normal mi? Mew adresine gönderdim ETH'yi.


Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!