Bitcoin Forum
June 20, 2024, 12:40:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 2021 Yılı KaydaDeğer ICO'ları Listesi on: January 11, 2021, 12:34:29 PM
Herkesin ICO kovaladığı dönemdeyiz sanırım.
Bu liste hepinize faydalı olacaktır;Listede kaçırılmaması gereken epey proje var. Takibe alın derim  Wink
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / GrayScale Ne Yapmak İstemektedir? on: January 02, 2021, 01:09:24 PM
Biliyorsunuz 2-3 yıldır büyük firmalar BTC alıyor diye duyuyoruz. Bunlardan bir kısmı bu satın alımlarını halka açık, bir diğer kısmı ise sessizce yapıyorlar.

Fakat dikkatimi çeken bir veri olarak kripto paralara ilgisi yüksek olan Grayscale firması son dönemlerde kıtlıkta kalmış vatandaşın marketi yağmalaması gibi BTC satın alıyor.
Grayscale websitesini incelediğimde şunu gördüm.

https://grayscale.co/about/
Quote
“Bitcoin has the potential to radically transform our concepts of money, store of value, and the means by which assets are exchanged the world over.”
— Barry Silbert, Founder of Grayscale

Genel olarak görüşleri Bitcoin'in geleneksel yatırım yöntemlerinden daha mantıklı olduğu yönünde. Ama yine de son zamanlarda ki yaklaşımları akıl alır gibi değil.

Aslında dikkatimi ilk çeken şey Kasım ayıyla ilgili şu duyuru oldu;

Aralık ayında yapılan bu paylaşıma göre, Kasım ayı içerisinde dijital yatırım platformu Grayscale, 1 ayda kazılan tüm BTC'lerin yaklaşık 2 katı kadar satın alım yapmış.
İlginç bir veri olarak kenara koyalım. Henüz Kasım ayında BTC fiyatının yükselişini yeni hızlandırdığını düşününce olabilir deyip bekledim.

Aralık ayında daha da ilginç bir tablo çıktı karşıma;

Grayscale fiyatın sürekli yükseldiği Aralık ayında ise neredeyse 1 ayda kazılan BTC'lerin 3 katını satın aldı. Bu inanılmaz bir şey bence. Fiyat analizi hakkında yorum yapmak imkansız ama aldıkları 125K civarı BTC'nin bugünkü ederi neredeyse 3,70B $


Bu alımları kısa vadeli yaptıklarını düşünüyormusunuz? Bence amaçları çok daha yüksek bir hedefe ulaşmak olacaktır.
Benim kafamdaki asıl soru ise şu: Acaba bu BTC'leri BTC pair kullanarak altcoin'lere kaydıracaklar mı? Yoksa sadece BTC olarak mı tutmayı tercih edecekler!


Son olarak da biraz eski tarihli olsa da Kasım ayı sonlarına doğru Grayscale içindeki yatırımların özetlerini gösteren bir tablo. Sadece BTC ve ETH değil diğer kripto varlıklara da yatırım yapıyorlar zaten.Coinbase gibi Grayscale hareketleri de takibe değer mi ne dersiniz?
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 3 Büyük Ekosistem ve İçerdiği Tokenler on: January 01, 2021, 10:05:12 AM
Artık gelecek vaat eden diğer yapıları göz ardı edebilir sanırım. Şu anda gelecek vaat eden ve geliştirilmeye değer çok sayıda ekosistem kaldı mı emin değilim.

Tabi ki bu ekosistemlerden ilk en büyük 2. blockchain projemiz olan Ethereum!
Gelin ETH'nin sistemindeki tokenlere bir göz atalım.


İkinci en büyük ve potansiyel vaat eden "bana göre" proje ise Polkadot;Ve tabi ki olmazsa olmazımız BSC ekosistemi (Binance Smart Chain) aslına bakarsanız bunun olayını anlamakta güçlük çekiyorum. Neden derseniz çok uzun olmayan bir geçmişte BNB main net ile kendi blockchain'ini hizmete sokmuştu. O zaman akıllı sözleşmeler olmadan tasarlanıp hizmete alındı.
Madem öyleydi başlangıçta ETH ağının üzerine entegre edilip akıllı sözleşmeler üzerinden ekmek yeme çalışması başladı. Bu da bana fayda yaratma değil, para kazanma amacı üzerine hareket edildiğini düşündürüyor. Binance'ın bir hardfork ile kendi ağında akıllı sözleşmelerin olduğu bir sistem sağlanamazmıydı diye düşünüyorum.

4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Oasis, The ROSE Garden'i Duyurdu! on: October 22, 2020, 05:34:23 PM
Bir süredir forumu sessiz takip ediyorum.
Yatırım için pek çok güzel fırsat paylaşıldı. Bende uzun süredir Oasis Protocol'u takip ediyorum. Yakında mainnet yapacaklar ve ROSE isimli tokenleri satılacak.
Bunun öncesinden bir proje paylaştılar.

The ROSE Garden

Biliyorsunuz, son dönemde farm olayları gittikçe artıyor. Oasis'de bir gönderme olarak "Bahçe" anlamındaki Garden kelimesini seçmiş. Hoş bir tercih...

Buna göre 2 seçeneğiniz var.1) Rose Farm: Coinlist üzerinden USDT veya USDC kilitleyip ROSE token farming yapıyorsunuz. 1 aylık süre sonunda yatırımınız olan USDT/USDC cüzdanınıza ger dönüyor. Ödülünüz olan ROSE ile birlikte.

2) ROSE Cultivate: Burada da ROSE'larınızı kilitleyerek daha fazla ROSE kazanıyorsunuz! Buradaki süre ise 5 ay!

Hesap basit! Farm için toplam 10 milyon, Cultivate için ise 20 milyon Rose dağıtılacak.
Kişisel kilitleme limiti 2000 USDT/USDC!
Basit oran/orantı yapılacak ve toplam katılım/10 milyon ROSE ilk seçenek için 20 milyon ROSE 2. seçenek için dağıtılacak.
+ Bir olay ilk hafta farm'a katılanlara %15 bonus verilecek!

EK: Stake ile kazanılacak ROSE miktarından Coinlist %10 fee alacak!!! (YUH)

Kişisel Fikirlerim;

1- ROSE, Binance'a çabuk bir şekilde girebilecek kadar kaliteli!
2- Kesinlikle çok güzel bir proje ve hype yüksek olacaktır.
3- Katılım çok fazla olacaktır diye tahmin ediyorum. Maksimum ödülü alabilmek için baştan katılım faydalı olur.
4- En kötü ne olabilir ki? Hiç bir kaybınız olmayacak USD değeri üzerinden yatırımınız korunacak.
5- Daha iyisi Şam'da kayısı  Wink

YTD!

https://coinlist.co/oasis#the-rose-garden


5  Other / Off-topic / SMA Disease and Babies Need Help on: September 09, 2020, 07:33:19 AM
As some of you know, there is a very nasty disease called SMA that causes a high rate of death, especially in babies. And thousands of families lose their children or face serious health problems due to this disease.

We know that there are different drugs for Type 1 and Type 2 diseases. However, the cost of a sufficient dose of the drug called ZolgenSma, which is especially necessary for Type 1 patients, is approximately $ 2.5 million. You would appreciate that the families of these babies have a hard time collecting this money. And not only in my country, but in many countries, this drug is not provided by the government. For possible assistance, I would like to share with you the help calls of sick babies in my country that I know. If you see babies in your own countries having this kind of problem, you can PM me to add to the title for help.

https://taplink.cc/savasci.eylul [12.000€ collected]
https://taplink.cc/vja17 [ 66.000€ collected ]
http://behopefordemir-ali.com/ [237.000€ collected, yet %10 ]
https://www.gofundme.com/f/omer-icin-nefes-ol-sma1-pleasebe-breath-for-omer [540.000 collected, yet %25 ]
6  Local / Konu Dışı / SMA ve Büyüyen Sorunlarımız on: September 09, 2020, 07:22:33 AM
SMA hastalığını eminim hepiniz duyuyorsunuzdur.
Spinal Müsküler Atrofi (SMA), SMN isimli genin protein üretmemesi nedeniyle hareket sinir hücrelerinde dezonformasyona yok açıp insan yaşamını tehlikeye atan bir hastalık. Yetişkinlerde görülmüyor bildiğim kadarıyla. Detayı ve dahası çok fazla olan bir hastalık.
Hastalık dediğimizin hepsi kötü ama bu illet bebeklerde ortaya çıkıyor ve Tip1 diye adlandırılan hali çok büyük sorunlara ve can kaybına neden olabiliyor.

SMA nedir diye aratırsanız internette bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Benim burada anlatmak istediğim ise başka bir şey.

SMA Tip 1 hastalarını iyileştiren bir ilaç var.! Evet bu hastalık çözümsüz değil! Zolgensma isimli ilaç ile bir kaç doz enjeksiyon yapıldığında SMA Tip 1 hastaları için çözüm oluyor. Ve çocuklar yaşama dönüyor. Buraya kadar her şey tamam. Ama sıkıntı burada başlıyor. Kapitalizm mi, insafsızlık mı nedir bilemem ancak bu hastalığı yok etmeye yetecek dozda ilacın maliyeti yaklaşık 2.5 milyon dolar"cık". TL ile 18 milyondan fazla. Takdir edersiniz ki bu denli bir parayı bulmak imkansızın bir tık altında. Bu tip bir parayı bir araya getirebilecek insan %1'in altındadır herhalde ülkemizde.

Nasıl bir ilaç ki bu ederi 2.5 milyon $"cık" ediyor. Yani içine ne koyuyor olabilirler anlamakta çok zorlanıyorum. Hani 50.000$ deseler falan çok pahalı ama falan derizde 2.5 milyon nedir arkadaş.


Bununlada bitmiyor. Biogen isimli firma Tip2 hastalarına iyi gelen ve maliyeti 1000€ olan ilacı Türkiye'ye 55.000€'ya satıyor. Konuyla ilgili Sağlık bakanının bizzat yaptığı açıklama da firmanın Türkiye'ye lisans için davet edildiğini ancak firmanın istediği fiyattan satabilmek için lisans başvurusu yapmadığını düşündüklerini açıklamıştı.

Türkiye'de Tip1 ve Tip2 olmak üzere yaklaşık 3000 SMA hastası olduğu ve yaklaşık 6000 bebekten birinde bu hastalığın çıktığı düşünülünce maliyetler insanı korkutuyor. Devletin bu ödemeyi yapacak gücü olabilir ama çok fazla bir ödeme ve bütçenin sallanması demek. Tip 1 hastası olan yaklaşık 300 bebek var diye okumuştum bir yerde. 300*2,5= 750 milyon $ demek.

750 milyon dolar çok çok ciddi bir para ve kolay değil. E her çocuk için ailesi bir umut olması için para toplamaya çalışıyor ama bu da kolay değil. Ama insan görünce çok kötü oluyor gerçekten. Son dönemde bu konuda çok fazla haber okudum ve gerçekten ailelerin çaresizliği karşısında insan çok kötü oluyor.

Başlığı geçen haftalarda açmalıymışım piyasa iyiyken belki aramızdan cömert şekilde bağış yapanlar çıkardı ama nasip bugüneymiş.

Benim son dönemde karşıma çıkanlar bunlar;
https://taplink.cc/savasci.eylul [Henüz 12.000€ toplamış Sad ]
https://taplink.cc/vja17 [ 66.000€ Sad ]
http://behopefordemir-ali.com/ [237.000€ toplandı, daha %10 ]
https://www.gofundme.com/f/omer-icin-nefes-ol-sma1-pleasebe-breath-for-omer [540.000 € ile %25 civarında henüz. ]

Gofundme üzerinden bağış yapmak için "donate now" yazısına tıklayıp ne kadar bağışta bulunmak istediğinizi yazıyor ve alttaki % olarak gösterilen sitenin kendine bahşiş aldığı bölümü "other" seçerek 0 yazıp devam ediyoruz. Böylece istediğimiz miktarın tamamı çocuğumuza gidiyor.

Son olarak bu bağışların kontrolsüz olması biraz düşündürücü. Yani en azından bir valilik onayı falan alarak bu işi yapsalar iyi olurdu. Çünkü yardım edelim derken bir hırsıza para akıtılsın istemeyiz. Çünkü bu yüksek paralar her zaman zafiyet yaratabilir. Bir de allah korusun ama bu para toplanırken çocuğun kaybedilmesi durumu var. O fonun en azından umudu en yüksek olana aktarılması falan güzel olurdu. Ve bunlar gofundme hesabı üzerinden zor. Belki bizim bilmediğimiz bir arka planda işleyen yöntem vardır elbette bilen varsa desin bize de.

Yardım edecek insan arayıp, bulamayanlara bence çok güzel bir seçenek arkadaşlar. Bir hayatın kurtarılmasına vesile olabilirsiniz. Masum bir bebeğin...

EDIT: Lütfen bu mesajıma merit falan atmayın. Amacım asla böyle bir şey değil. Hatta eğer bir yöntemi varsa @EFS bu başlığa merit verilmemesini sağlasın.
Amacımızın o bebeklere yardım olduğunu unutmayın, buna merit vermek yerine minimum miktar olan 5€'luk yardım yapın çocuklara.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Polkadot Ekosistemi ve Hakkında Herşey [ANA KONU] on: August 28, 2020, 01:24:23 PM
Polkadot'u bundan 3-4 ay kadar önce öğrendim. O sıralar 90-100$ civarlarındaydı sanırım. Bir miktar aldım çünkü bir kaç öven yazı okumuştum. Gel zaman git zaman DOT 400$'a geldi. Şu anki fiyatı 5-6$'ı görenler şaşıracaktır bu kadar düştü mü diye. Hayır, düşmedi.
Polkadot validator'ların aldığı karar neticesinde ağ güncellemesi yapıldı ve bununla birlikte miktar 100x olacak şekilde arttırıldı. Ve dolayısıyla da token değeri 1/100 oldu. Binance ve pek çok borsa bu olay sonrasında listeleme kararı aldı. Aslında Binance bundan bir ay kadar önce DOT claim için Binance'ı kullanabilirsiniz diye duyuru yapmıştı. Bu bence zaten biz bunu listeleyeceğiz demenin bir yoluydu. DOT claim'de eski DOT'ların yenileriyle değişimini ifade ediyordu. Yani Binance yeni DOT'ları deposite açmıştı. Zaten tam da bu 100x olayının olduğu anda Binance listelemesi geldi. Zaten ardından Huobi, Bitfinex, Kucoin, Bitmax vs gibi pek çok borsa arka arkaya ekledi.

Aslında bende dahil pek çok arkadaş bu konuda geç kalmıştık. Çünkü Polkadot çalışmaya aslında epey zaman önce başlamış. Hatta DOT tabanlı projeler o kadar revaçta, o kadar değerli oldu ki bugüne kadar DOT'un adı arkada kaldı.
Gelin mevcut DOT ekosistemine bir bakalım.Bence bu tabloya güzelce bir göz atmamız lazım hep birlikte. Burada bulunan eski ve yeni projeler çok değerliler bence.
Zaten bununla ilgili ilerleyen zamanlarda eklemeler de yapacağım. Bilgimizi ve fiyat hakkındaki güncellemeleri hep birlikte değerlendirelim bu başlık altında.
8  Other / Meta / AD Activity in Forum. on: March 26, 2019, 08:41:43 AM
First of all, I must say that I am open to all kinds of opinions. But recently there are there is a popular topics in the forum. The first one is the newly opened websites and the ads of the platforms! First of all you can share the content as if it is providing information about any topic, then again put the ad into that post content. For example, the last post I wrote about it;

Bitcoin needs no introduction for the crypto enthusiasts who spend a day, not without checking the value of the cryptocurrencies, especially Bitcoin- the father of the cryptocurrencies. Even the folks who don’t follow the crypto market might have heard of Bitcoin at least once for sure. For them, let me simplify what Bitcoin is all about in a brief way.

To be honest, Bitcoin and its underlying technology can’t be explained just in a paragraph but can try to get you a hack of it. There are more than 1500 cryptocurrencies in the world and is still growing. Out of that, Bitcoin is ranked one in terms of its market capitalization and its worth, too.


As Bitcoin has gained the popularity, the hacking events also went on increasing, so it is very important to store your precious Bitcoins securely so that you don’t lose out. To store Bitcoins and other cryptocurrencies, there is a platform called wallets, which helps you secure your currencies, with the only access available to you. To create a Bitcoin wallet, you must first choose which type of wallet you want, viz, Hardware Wallet, Paper Wallet, Desktop Wallet and Online Wallet) by means of a platform. You must be aware of bitcoin wallet details before storing it in a wallet. Below, Bitcoin wallets explained which can guide you choose the best.Let's take a look at the updated and best Bitcoin wallets in 2019 | Compare and Choose the best Bitcoin wallet with this latest review on Bitcoin wallets:[/b]
Ledger Nano S
Ledger Nano S is a USB sized cryptocurrency hardware wallet which is best for Ethereum transactions. It is multi-asset hardware which looks like a folding drive. The good part is that it can store Bitcoins, Ethereum, Ethereum tokens and more than 30 other digital currencies. It works like a USB device, which when connected needs the device to confirm the transactions.

Trezor

Trezor is a hardware Bitcoin wallet which also acts like a USB device, which works on “Zero Trust Approach”, which lessens the third-party compromise. It is one of the best Bitcoin hardware wallets.

Keep Key

Keep Key secures Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dogecoin, Dash, and Namecoin. They claim to be virus or malware proof, and assets are secured from thieves and hackers.

Exodus

Exodus is a desktop supported cryptocurrency wallet which deserves to be included in the bitcoin wallet list. Exodus supports nearly three dozen cryptocurrencies including Bitcoin, Litecoin, Dash, Zcash, Ethereum among the popular ones.

Electrum Wallet

Electrum was mainly known for supporting Bitcoin and is widely considered to be a trusted software wallet in the bitcoin community. Electrum Wallet is a lightweight and easy platform to store your BTC holdings securely, where the bitcoin wallet sign up is convenient and easy.

Read here all the Bitcoin wallets compared make a better decision while choosing the best Bitcoin wallet for you.
https://coinswitch.co/news/top-22-best-bitcoin-wallets-2019

Let's dicuss your opinion as well..thanks


You write about Bitcoin and then convert it into a platform ad. I can understan you create a platform name is coinswitch. But this is not to advertise area. And I'm following it consciously! The Forum began to turn into such advertising activities. Links, photos ... Everything is showing that your goal is not to throw useful post, make advertising. I don't like this posts. I hope admin will take care of this!

Unfortunately, the forum started to be polluted in many ways. I'm trying to remain silent, but in this episode there were informative and useful things. Now, almost 50% of it carries advertising content.

You can see here the proof. This links create from same person;

1- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5124711.msg50319264#msg50319264
2- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5123158.msg50255710#msg50255710
3- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5121958.msg50216305#msg50216305
4- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5115046.msg49949465#msg49949465
5- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5114609.msg49932444#msg49932444
6- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5111774.msg49817014#msg49817014
7- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5111356.msg49801523#msg49801523
8- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5109483.msg49720913#msg49720913
9- https://bitcointalk.org/index.php?topic=5108891.msg49703014#msg49703014

I can understand some useful info in there but this info has already shared in here! And I don't think this message created for usefull info. This is completely advertisement.

Same persons create a meanless, similar threads. But I am sure that their purpose is only advertising.The second issue about scam project or hacking activities. Some people trying to fool and take their cryptoassets from them. I think you've already knew that ones.

I don't know what can we do about it but I think admins can take care of it.
9  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin Yükselişe Geçince Başlayan Saldırılar. Şimdi Etherscan! on: July 27, 2018, 10:05:20 AM
Tesadüf olmasına imkan olmayan birşey. Bitcoin ne zaman hızla yükselmeye başlasa arka arkaya hack haberleri geliyor. Bugünde etherscan.io eklendi. Allahtan maddi kaybın olabileceği bir site değil ama bu iş için çok önemli. Etherscan elimiz ayağımız sonucta!
10  Other / Beginners & Help / Bitcoin Total Supply is Really 21Million? on: April 20, 2018, 08:52:21 AM
What is the actual total supply of Bitcoin really? As almost everyone knows, the total amount of Bitcoin will be a maximum of 21 million units. The mining algorithm was created in this way. Again, we know that when the 21 million Bitcoin mining is completed, miners will have to approve transfers to make money from the system. So the miners' income will be linked to the transfer amount.
 However, something that came to mind led me to a big question mark.
The amount designed for bitcoin is obvious. So after 21 million there will be no other production. All right, those who are lost? For example, I printed a 10-Bitcoin paper wallet and, in a way, that wallet was gone. So you could not get to 10 bitcoin inside. It's a bad situation, but there are a lot of people who already have that. There are many people who lose their private key. In this way the amount of Bitcoin in circulation will automatically decrease. Over the years, these lost BTCs will increase. How will Pak affect this system? Like stamp collectors, will the value increase as the quantity decreases? Or is this going to be a big problem?
11  Local / Bitcoin Haberleri / Blog Yazarı “Bitfinex’ed”, Bitfinex’e Karşı Avukat Tuttu on: March 13, 2018, 02:11:56 PM
Meşhur Twitter tanıtıcısı ve blog yazarı, “Bitfinex’ed“, tanınmış avukat Stephen Palley‘i, kendisi ile ilgili yasal tehditlere karşı mücadele etmesi amacıyla işe aldı.
Palley’in sahte blog yazarıyla ilişkisi, Bitfinex‘in Bitfinex’ed’i yasal olarak harekete geçeceğine dair tehdit ettiği Aralık ayına dayanıyor. Palley’nin dava tehditleriyle ilgili olarak yaptığı yorumlardan sonra tutulduğu ancak gelen bu açıklamaya kadar sessizliğin koruduğu biliniyor.

Palley, Twitter’daki ICO ve kripto para ile ilgili yorumlarıyla tanınıyor. Geçmişte dijital para endüstrisinde yer alan diğer davalar hakkında da açıklamalarda bulunmuştu.

Bitfinex’in hukuk danışmanı Stuart Hoegner, geçtiğimiz Aralık ayında, blog yazarının bir dava ile karşılaşabileceğini öne sürmüştü. Bitfinex açıklamanın yapıldığı zaman, olumsuz izlenim oluşturmaya çalışanlara ve iş ortaklarına karşı tüm yasal haklarını kullanmaya karar verdiğini de açıklamıştı.

“Bitfinex’ed” adlı Twitter kullanıcısı ve blog yazarı geçtiğimiz yıl boyunca, Bitfinex değişimine karşı çok fazla iddiada bulunmuştu. İddiaların yanı sıra, ticaret platformu Tether‘la bağlantısı olan sızmış belgeleri göstermişti. Geçen sene, Bitfinex’in blog yazarıyla ilgili bir dava açmasıyla ilgili rapor yayınlayan Anderson Kill hukuk bürosunun avukatı Stephen Palley, Twitter’daki yasal tehditler hakkında yorum yaptı.

Palley yaptığı bir açıklamada, “Eleştirmenleri susturmak için hukuk bürosunu işe almaları iyi bir izlenim oluşturmayacaktır. İspatlamaları gereken şeyler olduğu ve onları savunacak kişinin yetersiz olduğunu düşündükleri için böyle bir yol seçmiş olabilirler. ” şeklinde konuştu.

Hukuki Sonuçlar
Palley tarafından Bitfinex’e yazılan yakın tarihli bir mektupta, anonim blog yazarı “Bitfinex’ed” in artık onların bir müşterisi olduğu belirtiliyor. Ayrıca mektupta “Bildiğiniz gibi, @bitfinexed’e karşı tehditler yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.Bu tehditlerin kaynaklarının doğrudan ya da dolaylı olarak olan sizin herhangi bir müşterinize bağlanması ya da bu tehditlerin bir sonucu olarak blog yazarına herhangi bir zarar gelmesi durumunda, yasal sonuçlar doğar. ” diyerek, Bitfinex’i doğabilecek sonuçlara karşı uyardı.

Kısa bir süre önce “Bitfinex’ed” Twitter işlemi askıya alınmıştı ​​ancak hesap tekrar çevrimiçi hale geldi ve kısa süre önce yeni işe alınan yasal ekibin haberlerini paylaştı. Anonim bir kişi ayrıca yasal mücadele için bağış kabul ediyor ve 2.49 BTC (22.000 $) biriktirdi.

Bitfinex’ten blog yazarına ya da Palley tarafından yazılan mektuba henüz resmi bir cevap gelmedi.

Kaynak: https://siberekonomi.com/blog-yazari-bitfinexed-bitfinexe-karsi-avukat-tuttu/
12  Local / Bitcoin Haberleri / Japon Finansal Hizmetler Devi SBI, Kripto Para Ticaret Hizmetinin Çıkışını Ertel on: March 02, 2018, 08:23:53 AM
Japon finansal hizmetler devi SBI Grup, şirketin web sitesinde yaptığı açıklamada planladıkları kripto para ticaret hizmetini ertelemek zorunda olduklarını belirtti.

Yapılan duyuruda, SBI ertelemeden dolayı özür diledi ve getirilmesi planlanan hizmetin ileri tarihe atılmasının sebebinin güvenlik önlemlerini iyileştirmek olduğunu açıkladı. Duyurunun devamı şu şekilde:

“Şirket olarak müşterilerimizin korunması amacıyla güvenlik önlemlerini artırmak, varlık ve müşteri yönetimi kalitesini iyileştirmek için daha fazla vakte ihtiyacımız olduğuna karar verdik.

SBI Grup, kripto para ticaret hizmeti SBI Virtual Currencies’i hayata geçirme planını ilk olarak Eylül 2016’da duyurmuştu. Aralık 2017’de Cointelegraph’ın hazırladığı habere göre SBI, planlanan hizmeti en kısa sürede hayata geçirmek için kripto para işlem platformu Huobi ile anlaşma imzalamıştı.

SBI’ın bu ertelemeyi yapmasının en büyük sebebinin 26 Ocak’ta meydana gelen, Japonya’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Coinheck’in, tam olarak 534 milyon dolarlık bir siber saldırıya maruz kalması olarak görülüyor. Bu büyük saldırıdan sonra Japonya Finansal Servisler Bürosu (FSA), kripto para ticaretini ve güvenlik tedbirlerini ciddi bir şekilde incelemeye başladı.

https://siberekonomi.com/japon-finansal-hizmetler-devi-sbi-kripto-para-ticaret-hizmetinin-cikisini-erteledi/
13  Local / Proje Geliştirme / Mobil Uygulama Geliştirme on: January 23, 2018, 11:22:51 AM
arkadaşlar sektörde deneyimli (10+) sanat yönetmeniyim / ui designer'im güzel fikirleriniz varsa kafa patlatıp güzel bir uygulama çıkartabiliriz. tasarım ve pazarlama kısımlarında deneyimliyim, yazılım kısmından anlamıyorum. bu başlık altında yada özelden ulaşabilirsiniz beraber güzel şeyler ortaya çıkartabiliriz.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / IOTA Hacklendi on: January 23, 2018, 08:02:35 AM
iota private keyleri hacklenmiş ve 4 milyon dolardan fazla para çalınmış bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

https://siberekonomi.com/iota-private-keyleri-hacklendi-kullanicilardan-4-milyon-dolar-calindi/
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!