Bitcoin Forum
March 24, 2023, 06:21:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 24.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / 山寨币 / 新的![安][WIZBL(坎昆)][区块链技术](阅读211次) on: March 11, 2019, 06:15:33 PM

总源:217 690 264坎昆

市场等级:#1854

WIZBL价:美元0.01280004

POS币


设立WIZBL研究和发展中心
实施的家庭节点
的设计和实施PoM
生产BRTE1.0创块
分发BRTE1.0API(审查)
Mainnet启动
释放应用程序
WIZBL的清单上的交流
dApp(WIZBLpay)设计
2  Alternate cryptocurrencies / Announcements (Altcoins) / NEW!!![ANN] [WIZBL (WBL)] [BLOCKCHAIN TECHNOLOGY] on: February 25, 2019, 04:40:09 PM

Total Supply: 217 690 264 WBL

Market Rank: #1854

WIZBL Price: $0.01280004

POS coinEstablished WIZBL Research and Development Center
Implementation of the Family Node
Designed and implemented PoM
Production of BRTE 1.0 Genesis Block
Distributing BRTE 1.0 API (Github)
Mainnet Launch
Releasing Applications
WIZBL's listing on exchanges
dApp (WIZBLpay) designed
3  Local / Bitcoin Haberleri / Elon Musk’ın Şirketinn Ürettiği Alev Makinesi Artık Bitcoin ile Satın Alınabilir on: October 18, 2018, 12:26:13 PM
Özellikle konu Elon Musk olduğunda, insanın her an her şeye hazır olması gerekiyor. Musk geçtiğimiz ay içerisinde attığı tweetler ve yaptığı hamleler ile çok fazla eleştiri almış olsa da, hala yaptığı hamleler ile bir çok topluluk üyesinden övgü almakta. Musk’ın Tesla dışındaki şirketlerinden olan ve yaklaşık bir kaç ay önce isim değişikliğine giden The Boring Company (Sıkıcı Şirket), temel olarak 2016 yılında Musk tarafından alt yapı ve tünel inşaat amaçlı kurulan bir platformdur.

Şirketin bir ilginç yönü ise, alev makinesi üretiyor olmaları. The Boring Flamethrower isimli makine, olası bir zombi kıyametine karşı hazırlanmış gibi gözükse de, çeşitli efekt sahnelerinde kullanılıyor ve elde edilen miktarın çoğu da insanı yardım derneklerine bağışlanıyor. Musk toplamda 20.000 adet Alev Makinesi satma sözü vermişti ve yeni elde edilen bir gelişmeye göre satış birazcık daha hızlı bir hal alabilir.

Söz konusu cihazın resmi internet sayfasındaki satışı ise 500 dolar civarında.

Sitenin alt kısmında yer alan ödeme yöntemleri bölümünde ise, lider kripto para birimi Bitcoin ile birlikte Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin’i de görmek mümkün.

The Boring Company yetkililerinden Steven Davis kripto para birimleri ile ödeme yapılabilmesi hakkında şunları ifade etti:

”Bitcoin gibi bir şey daha önceden mevcut değildi, peki buna nasıl değer biçeceğiz? Piyasa şu an buna karar vermeye çalışıyor.”

Tabii ki site üzerinden kripto para ile ödeme yapmak için bir cüzdana ihtiyacınız var.kaynak : https://koinbulteni.com/elon-muskin-sirketinin-urettigi-alev-makinesi-artik-bitcoin-ile-satin-alinabiliyor-28467.html
4  Local / Bitcoin Haberleri / Uyuşturucu Kaçakçısı, Yakasını Bitcoin Kavgası ile Ele Verdi on: October 18, 2018, 12:18:47 PM
Amerika’nın Connecticut eyaletinde, bir eve izinsiz girmeye çalıştıkları gerekçesiyle iki kadın göz altına alındı. Polisin oldukça sert bir tavır takındığı iki kadın hakkında çıkan haberlerde, ikilinin Bitcoin hesabı üzerinde tartışma yaşadığı bir kişinin evine silahlı aletlerle girmeye çalıştıkları belirtildi.

Mart ayında yaşanan olayda, 59 yaşındaki Monique Delannoy Jodoin ve 38 yaşındaki Beatriz Viruet’in sorun yaşadıkları kişinin evine silahlı ekipmanlarla girdikleri belirtildi. Ev sahibinin kapıyı açması ile talihsiz kişiyi darp eden iki kadın, daha sonra ana hedeflerinin olduğu bölüme yöneldi. Neyse ki, ikilinin aradığı kişi o anda banyodaydı ve çekiçle vurmalarına rağmen, Viruet ve Jodoin kapıyı açmayı başaramadı. Ev sahibi ise, apar topar komşuya kaçıp canını kurtarmayı başardı.

Viruet ve Jodoin’in girdikleri evden boş çıkmadıkları ve ana hedeflerine ulaşamasalar dahi, cep telefonu, altın takılar, televizyon ve bir miktar para çaldıkları ortaya çıktı. İkilinin bir süre boyunca da evde bulunan kişileri öldürme planı yaptığı ancak bundan daha sonra vazgeçtiği belirtildi.

Monique Delannoy Jodoin’in aynı zamanda uyuşturucu kaçakçılığı konusundan da arandığı belirtilirken, Bitcoin hesabı üzerine başlayan bu tartışma sonucunda, Jodoin kendisini ele verdi.

Yetkililer, bu tarz olayların  sayısının son dönemde artmaya başladığını belirtirken, konu ile ilgili dikkatli olunması gerektiği çağrısını yaptı. Bu arada Amerikan Polisi, konuya ilişkin soruşturmanın sürdüğünü ve gerekli detayların yakın dönemde kamu oyu ve basın ile paylaşılacağını da açıkladı.

 kaynak : https://koinbulteni.com/uyusturucu-kacakcisi-yakasini-bitcoin-kavgasi-ile-ele-verdi-28449.html

ilginç bir şekilde de olsa olumlu bir sonuca vesile olmuş Smiley
5  Local / Bitcoin Haberleri / Gates Vakfı Interledger protokolü için Ripple ile ortaklığa gidiyor on: October 18, 2018, 12:11:10 PM
Ripple, erişimini genişletiyor ve teknolojinin benimsenmesini teşvik etmek için hızlı adımlar atıyor gibi görünüyor. Yapılan açıklamaya göre Ripple ve Gates Vakfı yeni bir ortaklığa gidiyor. Bill ve Melinda Gates Vakfı, Ripple ile olan bağlarını güçlendirmek ve toplumun en yoksul kesimlerine ulaşmak için Interledger Protokolünü (ILP) uygulamak üzere şirket ile yakın bir şekilde çalışma hedefini yineledi.

Çarşamba günü bir tweette Gates Vakfı Müdür Yardımcısı ve Baş Teknoloji Uzmanı Miller Abel konuyla ilgili konuştu

Ripple ve Gates Vakfı ortaklığı, yoksullukla mücadele edecek

Ekonomik oyun alanının seviyesini yükseltmek ve toplumun yoksul kesimine finansal hizmetlerin faydalarını sağlamak için Ripple, Mojaloop’u geliştirmek amacıyla Dwolla, ModusBox, Software Group ve Crosslake Technologies ile bir ortaklık kurdu ve bu hareket Gates Vakfı tarafından finanse edildi. Farklı finansal ağlar arasında işlem yapmak için Ripple’ın altını çizdiği teknoloji Interledger Protocol’ü kullanılacak.

Bu işbirliğinin temel amacı, Interledger Protokolü’nün (ILP) gücünü artırmak olarak gösteriliyor.

Mojaloop, bir ülke ekonomisine karşı müşterileri, tüccarları, bankaları, sağlayıcıları ve devlet dairelerini birbirine bağlamak için kullanılabilir ve bu sayede gerçekten kapsayıcı bir ekonomi ve toplum kurma süreci hız kazanabilir.

Çarşamba günkü bir başka gelişme de Fintech grubu Credissimo tarafından desteklenen bir kripto destekli kredi kuruluşu olan Nexo’nun Ripple’ın (XRP) kredi tesisleri için teminat seçeneği olarak eklemesi olarak gösteriliyor. Nexo’nun bu son hareketi, Ripple kullanıcılarına token satmak yerine XRP tokenlerine karşı borçlanma özgürlüğü veriyor.

Nexo şöyle söyledi:

XRP destekli krediler artık Nexo platformunda mevcut. Bu da bize teminat olarak #XRP’nin ilk ve tek kripto borç vermesini sağlıyor. XRP’nizin üst potansiyelini korurken anında para kazanın! #HODL #Ripple

XRP’nin teminat seçeneği olarak eklenmesinin faydalarını vurgulayan Nexo, Bu, HODLing XRP’yi daha da basitleştireceğini ve kişisel finansmanı yönetmek için en verimli vergi modeli olduğunu söylüyor.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/gates-vakfi-interledger-protokolu-icin-ripple-ile-ortakliga-gidiyor.html
6  Local / Bitcoin Haberleri / Artık Türkiye’deki yatırımcılar SMS ile Bitcoin Cash transfer edebilecek! on: October 18, 2018, 12:00:18 PM
Kripto paralar, paranın gücünün ve özgürlüğünün merkezi otoritelerden bireye aktarıldığı bir dünya vaat ediyor. İnternet üzerinden oluşturulan sistemler bu vaatlerin yerine gelmesine yardımcı olacak. Ancak Türkiye ve Arjantin vatandaşlarını internet olmadan kripto parayla etkileşime geçme şansı elde ediyor. Yeni duyurulan bir CoinText hizmeti ile Türkiye ve Arjantin vatandaşları, internete bağlı olmayan telefonlarından SMS ile Bitcoin Cash transfer edebilecek.

SMS ile Bitcoin Cash istenilen her numaraya gönderilebiliyor
Akıllı telefonlar, dünya iletişim biçimlerinde devrim yaratırken, dünyadaki pek çok kişi, bu tür gelişmiş kişisel aygıtlardan mahrum kalır ve internete sürekli erişim imkanı yoktur. CoinText, Bitcoin Cash ile internet, uygulama ya da parola olmaksızın işlem yapılmasına olanak verir, bu da işletim bölgelerindeki Bitcoin Cash ağının kullanılabilirliğini büyük ölçüde artırır. CoinText’in kurucusu ve CTO’su Vin Armani, SMS gönderimi ile ilgili şunları söyledi:

CoinText’ten önce, ilk kripto paralarınızı almak için bir yazılım cüzdanını indirmeniz veya bir kripto para borsasına katılmak zorundaydınız. Hatta arkadaşlarınızı aynı işlemleri yapmaları için ikna etmek zorundaydınız. Şimdi herkesin telefonlarına para gönderebilirsiniz.

CoinText, 2 Faktör Kimlik Doğrulaması kullanıyor
CoinText hizmetinin kullanıcıları, “BALANCE” ve “RECEIVE” gibi komut sözcükleri veya kelime öbeklerini Bitcoin Cash bakiyeleri ile etkileşime girmek için metin mesajları olarak yazabilecekler. Ayrıca servis, 2 Faktör Kimlik Doğrulaması kullanarak olası güvenlik sürelerini telafi eder.

Türkiye ve Arjantin, ağır enflasyonla mücadele eden ülkeler. Arjantin’in enflasyonu 2018’de bugüne kadar yüzde 40,5’e ulaştı ve yıl sonuna kadar yüzde 44’e ulaşması bekleniyor. Bu arada, Türkiye’nin enflasyonu Eylül ayında 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Armani, her iki ülkenin de CoinText hizmetini kullandığını söylüyor. Çünkü Bitcoin’in “daha ​​iyi bir para” olduğunu biliyorlar.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/artik-turkiyedeki-yatirimcilar-sms-ile-bitcoin-cash-transfer-edebilecek.html
7  Local / Bitcoin Haberleri / Güney Kore’den ülkelere kripto paraları düzenleme çağrısı on: September 11, 2018, 03:55:11 PM
Güney Kore’nin Finansal Denetleme Servisi (FSS) yetkilisi Yoon Suk-heun, uluslararası mali hukukun geleceğini kapsayan bir mali zirve sırasında Blockchain ve kripto paraları düzenleme ihtiyaçlarını karşılamak için daha geniş bir uluslararası işbirliği önerdi.

Güney Kore kripto paraları düzenleme ile kara para aklamayı önleyecek
Güney Koreli yetkili, ülkenin temel amacının yasadışı faaliyetlerin önlenmesi için işlemlerde şeffaflığı artırmak olduğunu vurguluyor. Yoon Suk-Heun, ülkeler arasında bilgi paylaşımı da dahil olmak üzere uluslararası koordinasyon ihtiyacını, yeni finansal ürün veya hizmetlerin ortaya çıkmasıyla sonuçlanabilecek kara para aklama risklerine karşı tedbir almaya çağırdı. FSS yöneticisi ayrıca, kripto para birimi düzenlemesinin bir tüketici koruma sistemi ve finans şirketlerin iç kontrolünü içermesi gerektiğini de belirtiyor.

IFSC, bankalar, güvenlik ve sigorta şirketlerinin dahil olduğu bir finans sektörü kuruluşu. Güney Kore, Japonya, Avustralya, Singapur, Kanada, İngiltere, Almanya, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Norveç, İsveç, Macaristan, İzlanda, Danimarka ve İrlanda ISFC üyeleri arasında. Güney Kore daha önce kripto para ve Blockchain’in çeşitli hizmetlere entegre edilmesine ilgi duyduğunu ifade etti. Güney Kore milletvekilleri kendi “Blockchain Adası“nı kurmayı tartışırken, ülkenin yetkilileri de İsviçre’nin Crypto Vadisi’ni bir teknoloji anlayışını kazanmak için ziyaret etti. Ancak, Güney Koreli yetkililer de kripto pazarını düzenlemek için sıkı önlemler aldı.kaynak : https://kriptoparahaber.com/guney-koreden-ulkelere-kripto-paralari-duzenleme-cagrisi.html
8  Local / Bitcoin Haberleri / Willy Woo: 2018’deki Bitcoin, 2014’tekine benzemeyecek on: August 28, 2018, 10:38:29 AM
Kripto para araştırmacısı ve saygın bir yatırımcı olan Willy Woo, 2018 Bitcoin düzeltmesinin, Bitcoin fiyatının yüzde 90 oranında gerilediği ve birkaç yıl boyunca düşük bir fiyat aralığında kaldığı 2014 yılına benzemeyeceğini söyledi.

Woo, 2018 yılındaki kripto para borsa pazarının dört yıl öncesinden önemli ölçüde farklı olduğunu belirtti.

Neler farklı?
2014 yılında Bitcoin, tarihin en kötü düzeltmesini yaşadı. Fiyat yüzde 90 oranında geriledi ve 2017 yılına kadar geçen birkaç yılda düşük bir fiyat aralığında kaldı. Tarihsel kanıtlara ve Bitcoin’in büyük düzeltmelerden geri dönmesinin bir ya da iki yıl kadar sürdüğü eğilimine dayanan bazı uzmanlar Bitcoin’in 2018’in sonuna kadar hızlı bir şekilde toparlanamayacağını öne sürdüler.

Woo, 2014 yılındaki Bitcoin düzeltmesinin artık faaliyeti bulunmayan ancak döneminde dünyanın en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox’un iflas etmesi ile yoğunlaştığını vurguladı.

O sıralarda Mt. Gox aşırı zayıf iç yönetim sistemleri ve neredeyse hiç olmayan güvenlik önlemleriyle küresel piyasadaki BTC işlemlerinin yüzde 90’ına hakimdi. Sonuç olarak Mt. Gox 850,000 Bitcoin’in kaybolduğu bir hack saldırısı yaşadı, kripto para piyasası adeta çakıldı ve Bitcoin iki yıl kadar toparlanmak için mücadele etti.

Bununla birlikte 2018 yılı boyunca giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı, gelişmekte olan bir varlık sınıfı olarak kripto paralara talep gösterdi. Bunun yanı sıra Coinbase ve Gemini gibi şirketler, Bitcoin’i kurumsal yatırımcılara cazip kılmak için çeşitli adımlar attı.

Daha da önemlisi New York Menkul Kıymetler Borsası, Microsoft ve Starbucks, dünya çapında kripto paraların kullanılabilirliğini ve adaptasyonunu büyütmek için Bakkt adında ortak bir girişime imza attı.

Bakkt ayrıca dijital varlıkların güvenilir fiyat oluşumunu bulmada büyük kripto para borsalarına yardımcı olacak. Uzmanlar bunun SEC tarafından onaylı bir Bitcoin ETF’si olasılığını büyük ölçüde artıracağına inanıyorlar.

Woo, 2014’te Mt Gox saldırı sırasında tüm BTC’lerin 8’de 1’inin çalındığına ve o dönem görülen Willybot manipülasyonlarına dikkat çekerek “Sistematik olarak 2018’deki Bitcoin, 2014’teki Bitcoin’den daha sağlıklı.” dedi.

Woo’nun işaret ettiği gibi 2018’deki piyasa koşulları 2014’e kıyasla temelden farklı ve lider kripto paranın eğilimini anında tersine çevirebilecek olası bir Bitcoin ETF onayı gibi birçok değişken var.kaynak : https://uzmancoin.com/bitcoin-willy-sonu/
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Türk Borsadan Token Girişimi: EXEN Coin’e Genel Bakış on: August 14, 2018, 07:24:52 AM
Türk girişimciler tarafından kurulan kripto para borsası Bitexen, kendi tokenını tanıtmaya hazırlanıyor: EXEN Coin. Bitexen ekibinin oluşturduğu bu token Ethereum’un ERC-20 standartlarına dayanıyor.

Diğer pek çok tokenın aksine EXEN Coin için özel bir ICO düzenlenmeyecek. Hatta bu token, parayla bile satın alınamayacak. Bitexen’i kullanan ve referans sistemi sayesinde borsaya yeni kullanıcı kazandıran kripto para sevdalıları bu tokena hiçbir ücret ödemeden sahip olabilecekler.

Bitexen platformu üzerinde diğer para birimlerini satın almak için de kullanılabilecek olan bu tokenın başlangıçta 15 milyon birimlik arzı olacak ancak bu miktarda zaman içerisinde azalma yaşanacak. Bitexen, EXEN Coin’in arz miktarında her 3 ayda bir azaltmaya gidecek. Borsa her üç aylık dönem içinde elde ettiği kripto para gelirinin yüzde 50’sini kullanıcıların EXEN Coin’lerini satın almak için kullanacak ve bu tokenları daha sonra imha edecek. Kullanıcılar da böylece ellerindeki tokenlar sayesinde kazanç sağlamış olacaklar.

Ancak EXEN Coin’i alıp-satmanın tek yolu bu değil. Kullanıcılar ellerindeki EXEN Coin’lerin ticaretini kendi aralarında da yapabilir ve bu yoldan da gelir elde edebilirler. Borsa platforma zaman içerisinde daha fazla kullanıcı çekerek ve tokenın arzını azaltarak EXEN Coin’in değerini arttırmayı planlıyor. Platformdaki kullanıcı sayısının artması token değerinin de artması anlamına geleceği için EXEN Coin alan kullanıcılar aslında Bitexen’in başarısına ortak olmuş olacaklar.


Token Dağıtımı
15 milyon birimlik arza sahip olacak bu tokenın 10 milyon adedi Bitexen’e üye olan ve yeni kullanıcılara referans olan kişilere dağıtılacak. Yine diğer pek çok tokenın aksine arta kalan 5 milyon adet token, borsanın yöneticileri arasında paylaştırılmayacak. Bu 5 milyon adet token çeşitli yarışmalar ve kampanyalar aracılığıyla yine kullanıcılara dağıtılıyor olacak.

Bitexen ilk olarak 1 Ağustos’ta token dağıtmaya başlayacak ve bu dağıttığı tokenların ilk geri alım süreci Ocak 2019’da başlayacak.

Kullanıcılar her referanslarında eşit miktarda token almayacaklar ve referans sistemiyle alınan token miktarında zaman içerisinde bir azalma görülecek. Token dağıtım süreci toplamda 5 aşamadan oluşacak ve her aşamada kullanıcıların referans başına aldıkları token miktarı düşecek. Bu beş aşama, borsanın ulaştığı kullanıcı miktarıyla belirleniyor olacak:

1. aşama: İlk 10.000 kullanıcı
2. aşama: +40.000 kullanıcı
3. aşama: +100.000 kullanıcı
4. aşama: +200.000 kullanıcı
5. aşama: +1.000.000 kullanıcı
Token dağıtım oranının aşamalara göre nasıl değişeceğini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz:

Exencoin sayılar
Exencoin sayılar

Bitexen Hakkında

Web ve mobil uygulamalarıyla kullanıcılara kolay bir erişim imkanı sunan Bitexen, çeşitli özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Bitexen kullanıcıları kripto para transferleri gerçekleştiği zaman borsadan anında bildirim alarak işlemlerinin durumundan haberdar olabilirler.

Borsanın iddialı olduğu alanlardan biri güvenlik. Bitexen’in yıllarca bankacılık ve finans alanlarında çalışmış isimlerden oluşan ekibi, borsanın güvenliği için gerekli altyapıyı oluşturdu. Kullanıcıların hesap hareketleri, sisteme erişmek için kullandıkları aygıta dair bilgiler ve IP adresleri borsanın altyapısında saklanıyor ve böylece istenmeyen durumların yaşanması önleniyor. Kullanıcıların platforma girerken kullanabilecekleri iki aşamalı doğrulama özelliği de borsanın güvenlik seviyesini arttırıyor.

Bitexen kullanıcıları birbirinden farklı kripto paralar üzerinden alım-satım da yapabiliyorlar. Bitexen’in desteklediği/destekleyeceği kripto paralar şöyle:

Bitcoin: İşleme açık
XRP: İşleme açık
XLM: Dünden itibaren işleme açıldı
ETH: 18 Eylül’den itibaren işleme açık
EXEN: 15 Ağustos’tan itibaren işleme açık
EXEN/BTC Paritesi: 15 Ağustos
EXEN/TRY Paritesi: 15 Ağustos
Böylesine farklı koinlerle alım-satım yapabilecek olan kullanıcıların para çekim için ödeyecekleri komisyon oranları ise şu şekilde:

BTC: 0.0005 BTC
TRY: 3 TRY + KDV
XRP: 0.5 XRP
XLM: 0.5 XLM
Bitexen’in gelecekte atacağı adımlardan bahsetmek gerekirse borsanın özellikle alım-satım imkanlarını arttırmayı planladığını söyleyebiliriz. Borsanın yol haritasında bulunan ve platformda desteklenmesi planlanan özelliklerden bazıları şöyle:

Blockchain üzerinden ihraç edilen şirket tahvilleri
Yasal olarak düzenlenmiş ICO tokenlarının desteklenmesi
Marjin ticareti
Kripto para opsiyon ve türev ürünleri


kaynak : https://koinbulteni.com/turk-borsadan-token-girisimi-exen-coine-genel-bakis-23737.html
10  Local / Bitcoin Haberleri / ABD’li Yargı Komitesi Üyesi Resmen Kripto Para Sahibi Olduğunu Açıkladı on: August 07, 2018, 07:40:31 AM
ABD‘deki Yargı Komitesi’nin üyelerinden olan Bob Goodlatte, yakın zamanda mal beyanı verdi ve kripto para sahibi olduğunu açıkladı. Goodlatte, yaptığı bu beyanla birlikte kripto para sahibi olduğunu resmi olarak açıklayan ilk ABD Kongresi üyesi olabilir.

Goodlatte, her yıl finansal açıklama yapmak amacıyla yayınlanan raporda Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum sahibi olduğunu açıkça ifade etti.

Kongre üyesi Goodlatte yaptığı beyana göre 15,001-50,000$ dolarlık Bitcoin, 1,001-15,000 dolarlık Bitcoin Cash ve yine 1,001-15,000 dolarlık Ethereum sahibi.

Yargı Komitesi’nin üyelerinden olan Goodlatte’nin kripto para sahibi olması aslında pek de şaşırtıcı değil çünkü kendisinin oğlu olan Bobby Goodlatte Jr., şu anda dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in melek yatırımcıları arasında yer alıyor.

ABD’deki Devlet Ahlak Ofisi, 18 Haziran’da bir açıklama yaparak ABD’de yönetim bölümünde çalışan herkesin (eğer varsa) sahip olduğu kripto paralar hakkında bir beyanatta bulunması gerektiğini belirtti. Devlet Ahlak Ofisi, bu talimata bağlı olan çalışanların talimatı yerine getirmek için 45 gün süreleri olduğunu da belirtmişti.kaynak : https://koinbulteni.com/abdli-yargi-komitesi-uyesi-resmen-kripto-para-sahibi-oldugunu-acikladi-24005.html
11  Local / Bitcoin Haberleri / Elektronik Para Düşüncemiz Var on: July 31, 2018, 07:22:25 AM
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Johannesburg’da gerçekleşen BRICS Zirvesi’ne katıldı ve gazetecilerin bazı sorularına yanıtlar verdi. Toplantıda yapılan bazı konuşmalardan da bahseden Erdoğan, elektronik para hakkında açıklamalarda bulundu.

Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika’nın üye olduğu BRICS adlı organizasyonun zirvesine katılan Erdoğan, Türkiye’nin de BRICS’e katılması ve organizasyonun adının BRICST olarak değiştirilmesi yönünde bir çağrıda bulundu. Erdoğan, özellikle Çin’in “genişlemekten yana” olduğu söyleyerek Türkiye’nin BRICS’e katılmasıyla ilgili şunları söyledi:

“Bu 5 ülke ile G-20’de beraberiz. Temenni ederim ki bizi buraya alacak adımı atarlar. Biz de BRICS’te yerimizi alırız.”

Erdoğan, Türkiye’nin şu anda Çin ve Rusya ile çeşitli alanlarda işbirliği yapmak istediğini söyledi ve Çin ile birlikte özellikle nükleer enerji alanında ortaklaşa çalışabileceğini vurguladı. Nükleer enerji alanında Rusya ile birlikte atılmış adımdan bahseden ve bu ortaklık için “ciddi bir yatırım” yapıldığını söyleyen Erdoğan, buna benzer bir çalışmanın Çin ile birlikte de yürütülebileceğini söyledi:

“Çin üçüncü nükleer santrala olumlu yaklaşıyor. İnşallah ona da başlayacağız. İyi bir noktaya geldik. Mesafe aldıktan sonra dördüncüye de onlarla başlamamız söz konusu.”

Çin Devlet Başkanı’nın yakın zamanda Türkiye’yi ziyaret edeceğini söyleyen Erdoğan, Çinli yetkililerin Türkiye’deki altyapı ve üstyapı projelerine ilgi duyduklarını da ekledi.

“Elektronik Parayı Düşünüyoruz”

Erdoğan yaptığı konuşmalarda özellikle Rusya ile dış ticaret alanında çalışmalar yürütülebileceğini de vurguladı. Dış ticaretin milli paralarla yapılması hakkında konuşan Erdoğan şu açıklamaları yaptı:

“Bu seyahatimde en çok üzerinde durduğum konu milli ve yerli para oldu. Yani, her görüştüğüm ülke lideri ile bu konuyu konuştum. Çin ve Rusya ile zaten bu konuda mutabıktık. Merkez bankalarımız, Hazine ve Maliye bu konuya daha çok yoğunlaşıyor. İnşallah bunun adımlarını atacağız.”

Erdoğan’ın açıklamalarına göre yerli ve milli para konusunu ciddi bir şekilde düşünen tek ülke Türkiye değil. Hatta Güney Afrika ve Hindistan gibi ülkelerin de bu konuya gayet olumlu yaklaştığı belirtiliyor. Bu konuda Güney Afrika Devlet Başkanı ve Hindistan Başbakanı ile konuşmalar yaptığını söyleyen Erdoğan, şu açıklamalarda bulundu:

“Güney Afrika Devlet Başkanı ile milli para konusunda mutabık kaldık diyebilirim. Hindistan Başbakanı da buna çok olumlu baktı. Zaten olumsuz yaklaşan yok. Hatta Rusya ile elektronik para düşüncemiz var. Aynı şeyi Hindistan da düşünüyor. Yani oralardan turistler Türkiye’ye geldiği zaman o ortak parayı kullanmak suretiyle harcama yapabilecekler.”kaynak : https://koinbulteni.com/cumhurbaskani-erdogan-elektronik-para-dusuncemiz-var-23598.html
12  Local / Konu Dışı / kpss ye günler kala .. on: July 19, 2018, 08:46:17 AM
pazar günü malum kpss lisans sınavı var bende o sinava gireceğim kafamı şuradan bir kaldırabilirsem :Dbenim gibi sınava girecek arkadaşlar varsa başarılar dilerim şimdiden
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hackerların kripto iştahı bitmek bilmiyor on: July 19, 2018, 08:34:39 AM
Kripto piyasası patlamaya başladığından beri, kriptonun sunabileceği hediyelerin tadını çıkarmak sadece yatırımcıların değil, suçluların da ilgisi çekiyor. Hackerlar, kripto topluluğunun etrafında bir süredir akbaba misali dolaşıyorlar ve şu anda hackerların, kripto topluluğuna zarar verebilme olasılığı çok düşük.

Çoğu zaman kripto para birimlerine olan yoğun ilgiden dolayı, kripto para borsalarında siber suçluların acımasız saldırıları ve soygun denemeleri oldu. Kripto paranın artan değeri, korsanların mevcut seçeneklerini genişletmiş ve bu durum siber saldırı ihtimallerini arttırmıştır. Coinbase gibi kripto para borsaları büyük hackerlardan büyük ölçüde arınmış olsa da küçükler, yıllardır tehdit oluşturuyorlar. Kripto borsalarındaki soygunlar ve saldırılar iş dünyasında yeni değil ancak bu saldırılarda birkaç aydan beri görülmemiş bir artış görüldü.

Hackerlar, güvenlik sistemlerinin geliştirilmesine neden oldu
Raporlar, korsanların bu sene kripto borsalarından 1 milyar dolar değerinde kripto para çaldığını ve yıl boyunca beklenenden daha fazla saldırı gerçekleştirdiğini gösteriyor. Bununla birlikte kripto para birimleri, işlerinin zarar görmemesi ve müşterilerini daha fazla para kaybetmekten korumak için yoğun çaba gösteriyorlar ve güvenlik sistemlerini mümkün olan en yüksek seviyede tutuyorlar.

Kripto piyasası büyük bir gelecek vadederken birçok yeni yatırımcı, bağımsız hack saldırılarını önlemek için yeni güvenlik sistemleri geliştirmekte ancak hackerlar da yeni yollar denemekteler.

Amatör yatırımcılar dikkat
Kripto pazarında, kelimenin tam anlamıyla herkes kendi başına. Bu nedenle, bir phishing dolandırıcısına kurban gittiğinizde veya hiçbir şey bilmediğiniz bir faaliyetin sonucunda bir zarara uğradığınızda, dönüşecek kimseniz olmayacak. Çoğu amatör yatırımcı, kripto dünyasındaki zorluklar konusunda yenidir ve hızlı para kazanma çabası onları hackerlar tarafından belirlenen tuzaklara yönlendirir.

Bu nedenle, yeni yatırımcıların korsanların eline düşmesini önlemek için, buradaki en hayati şey önlemdir. Prosedürler takip edilmeli ve hiçbir koşulda herhangi bir sebeple kimseye kripto para gönderilmemelidir.

Bu, kripto borsası veya platformundaki kimlik avının yanı sıra, güven aldatmacalarının da önlenmesine yardımcı olacak.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/hackerlar-buyuyen-kripto-para-piyasasina-karsi-daha-istahli.html
14  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin yükseliş piyasasını volkanik patlama ile kıyaslıyor on: July 19, 2018, 08:32:00 AM
Anti virüs programı milyoneri ve önde gelen kripto para savunucusu John McAfee’yi diğerlerinden ayıran bir şey de, onun gündemini hiçbir zaman dur durak bilmediğidir. Twitter’da 800.000’in üzerinde takipçisi, ilginç bir geçmişe sahip olması ve ABD Başkanı olma isteği ile oldukça enteresan bir kişiliğe sahip. Aynı zamanda siber güvenlik uzmanı olan ve en sağlam kripto boğalarından biri olarak tanınan McAfee, yeniden fiyat tahminleri yapmaya başladı. Bu kez McAfee tahminleri, Bitcoin fiyatının 1000 dolardan fazla arttığı fiyat listelerinde yer alan bir başka yeşil mum serisinin başlangıcı olabileceği yönünde.

McAfee Ne Dedi?
McAfee yakın zamanda attığı bir tweet’de şunları kaydetti:

Bitcoin – bir haftada 1.000 dolar artış. Bu boğa piyasası mı? Hiçbir fikrim yok. Art arda 10 artış sonrası bunu dikkate alacağım. Bu arada, şunu bilin: Boğa Piyasası geliyor.

Bitcoin söz konusu olduğunda, yükseliş hislerinin sınır tanımadığını inkâr etmiyor. Geçtiğimiz yıl, Bitcoin fiyatlarının Aralık ayında 5.000 dolara ve 2020 yılında ise 500.000 dolara çıkacağını tahmin etti. Fiyatlar herkesi şaşırtacak şekilde 20.000 dolarının üzerine çıkmıştı.

Daha sonra, yatırımcılardan dijital varlıklarını tutmalarını istedi. Kasım ayında, fiyatlardaki kitlesel yükselişten önce herkesin kafası karışmış durumdaydı. Sonrasında Takipçilerine 2020 yılı sonuna kadar 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyleyerek oldukça iddialı bir tweet attı. Ayrıca, kripto para birimleri güçlendikçe, fiat paraların devalüe edileceğine inanıyor.

McAfee tahminleri güvenilir mi?
Geçmişte tutuklanan McAfee, abartılı ve sınır ötesi eksantrik bir yaşam tarzına sahip. Ve Twitter hesabında ICO’ları ve diğer kripto işlerini onayladığı için 100.000 ABD dolarından fazla ücret aldığını iddia ediyor.

Bununla birlikte, tüm bu düşüncelere rağmen, kripto piyasası üzerindeki etkisi söz konusu olduğunda sözünden asla geri dönmez. Teknoloji kurdu, kripto para birimleri hakkında ne konuştuğunu biliyor gibi gözüküyor.

Diğer Bitcoin boğalarının da bazı şoke edici tahminleri bulunuyor. Ama şu anda, McAfee tarafından belirlenen gözlemlerin ötesinde tahmin standartlarına kıyasla başarısız oluyorlar. Örneğin, Winklevoss kardeşler, Bitcoin’in değerinin önümüzdeki yirmi yıl içinde bugün olduğundan 30 ila 40 kat daha fazla olabileceğini tahmin ediyor. Tim Draper ve Roger Ver, Bitcoin’in değerinin McAfee’nin öngörüsünün neredeyse 4 katı olan 250.000 dolara çıkabileceğine inanıyor. Diğer bazı boğalar, değerlemelerin 100.000 dolar civarında kalacağını düşünüyor. McAfee ise hala Twitter hesabında BitFi cüzdanını tanıtmakla meşgul.


kaynak: https://kriptoparahaber.com/john-mcafee-tahminleri-bitcoin-yukselis-piyasasini-volkanik-patlama-ile-kiyasliyor.html
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / eToro açıkladı: “Kripto para dünyasının kralı Cardano!” on: July 19, 2018, 08:29:27 AM
Cardano (ADA), eToro ticaret platformunun sunduğu bir araştırmaya göre, kripto para dünyasındaki en önemli ve gelecek vaat eden projelerden biri olarak gösteriliyor. Bundaki ana sebep olarak, ağı tamamen merkezi olmayan bir hale getirmeyi amaçlayan yeni Shelley projesi gösteriliyor.

Kripto ağı ilk aşamalarında olsa bile, sosyal ticaret pazarı eToro, Cardano’nun şimdiye kadar görülen en umut verici Blockchain projelerinden biri olduğunu düşünüyor.

eToro, Cardano’nun geleceği için hayli iyimser
EToro’nun Kıdemli Piyasa Analisti Mati Greenspan tarafından sunulan bir araştırmaya göre, Cardano’nun ağı, diğer sanal para birimleri ve Bitcoin veya Ethereum’dan daha ölçeklenebilir ve esnek.

Proje ile ilgili makalenin özeti şu şekilde:

Cardano, akıllı sözleşme platformu geliştiriyor ve bazılarının “Blockchain 3.0” olarak adlandırdığı bir gelişime liderlik ediyor. Bitcoin ve Ethereum gibi eski projelerden daha ölçeklenebilir ve esnek bir ağ. Cardano hala ilk aşamalarında olmasına rağmen, teknolojinin karmaşıklığı ve ilerlemenin hızı son derece etkileyici.

Adil bir proof-of-stake protokolü uyguluyor
Blockchain ağı, adil bir proof-of-stake protokolü uygulayan ilk platform olduğunu iddia ediyor. Gelecekte, algoritma diğer sanal para birimleri tarafından benimsenebilir ve endüstride yeni standart olabilir.

Ayrıca, Cardano Vakfı’nın, Blockchain teknolojisinin kullanımını ilerletmek için farklı hükümet ve şirketler ile çalıştığını belirtmek de önemli. Örneğin, en yeni ortaklıklardan bahsetmek gerekirse, Z / Yen düşünce kuruluşu Cardano ile dağıtık defter teknolojisine dayanan konsepti araştırmak için ortaklık kurdu.

Ethereum’dan hızlı ve ucuz
Ek olarak, Ethereum’dan ayrılmayı düşünen ve Ethereum’un ağından daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük ücrete sahip olan Cardano’nun platformu üzerinde çalışmaya başlamak için hayli önemli projeler gündemde.

Greenspan’a göre, Cardano’nun fiyatına ilişkin doğru bir analiz yapmak çok zor çünkü proje henüz ilk aşamalarında. Yani gelecekte büyümek için çok fazla potansiyele sahip. Şu anda Cardano (ADA), piyasa değerine göre (4.78 milyar dolar) 8. büyük kripto para.

Aynı zamanda, haberin yazılış anında her token 0,18 dolar karşılığında satın alınabiliyor. Orta ve uzun vadede, Cardano’nun olumlu bir görünümü var.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/etoro-acikladi-kripto-para-dunyasinin-krali-cardano.html
16  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin madencilik firması Bitmain, İsrail’e genişliyor on: July 19, 2018, 08:27:41 AM
Globes’a göre, Çinli Bitcoin madencilik firması Bitmain, İsrail’in merkezindeki Ra’anana’da bulunan ofisi için 40 kişi daha istihdam ederek İsrail’deki faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor.

Madencilik firması Bitmain yönünü İsrail’e çevirdi
Şu anda Bitmain İsrail’deki ofisinde 15 kişiyi istihdam ediyor, ancak Bitmain, programcıları, mühendisleri ve pazarlamacıları da kapsayacak 40 kişi daha işe almayı planladığını söyledi.

İsrail operasyon müdürü Gadi Glikberg, bu durumun sürpriz olduğunu ve Aralık 2017’deki hypetan sonra sakin bir dönemde olabileceğini söylüyor:

Bu alandaki büyük şirketler için, planlamak, inşa etmek ve büyümek altın değerinde bir fırsattır.

Bitmain ayrıca, İsrail’de bulunan  şirketin küresel çabasına nasıl katkıda bulunabileceğini ve kapasitesinden bahsetti.

Bitcoin son yedi gün içinde %17 artarak 7430 dolar seviyesine yükseldi.


kaynak: https://kriptoparahaber.com/madencilik-firmasi-bitmain-israilde.html
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / KuCoin, XRB tokeninin etiketini NANO olarak değiştirdi on: July 19, 2018, 08:26:11 AM
Dünyanın en büyük kripto borsalarından olan Kucoin, ticarete açık tokenlerden birinin etiketinde bir değişiklik yaptı. XRB tokeni bundan sonra NANO etiketiyle anılacak.

Değişiklik geçen hafta gerçekleşti
Hong Kong tabanlı platform, geçen hafta çevrimiçi kripto borsaları  arasındaki artan rekabete ayak uydurmak için yeni bir site tasarımı ve birkaç yeni özellik sunmuştu.

KuCoin yeni bir coinin listelenmesi için oylama da dahil olmak üzere çeşitli promosyonlar sunuyor.

Bu son güncelleme, yaklaşık 5 saat boyunca XRB tokenlerinin platform işlemleri için bakımda iken yapıldı. Her şey başarılı bir şekilde gerçekleştirildi ve kullanıcılar artık NANO kripto tokenlerini USD, BTC ve ETH ile ticaret yapabilecekler.

Eskiden Raiblocks olarak bilinen XRB kripto para biriminin adı yine değişmiş oldu. Kripto para, 368,5 milyon dolarlık piyasa değeri ile 41’inci en büyük kripto tokeni oldu.

kaynak : https://kriptoparahaber.com/xrb-tokeninin-etiketi-nano.html
18  Local / Bitcoin Haberleri / Kurbanların İlk Yatırımlarını Geri Vermeyi Önerdi on: July 19, 2018, 08:24:21 AM
Bitcoin Çiftlik Bank Kingpin‘i olarak bilinen Amit Bhardwaj, kendi yöntemi yüzünden parasını kaybeden kurbanlara yaptıkları ilk Hindistan rupisi yatırımlarını geri ödemeyi teklif etti. Buna rağmen kurbanlar rupi olarak yaptıkları ilk yatırımlarını değil, yatırım yaptıkları miktarın şimdiki kripto para birimi olarak değerini talep etmekte. Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Zebpay de soruşturmaya yardım etmesi için çağrılmıştı.

Kingpin’den Zararın Karşılanması Önerisi
GBminers ve Gainbitcoin firmalarının kurucusu olan Amit Bhardwaj, Factory Daily haber kaynağının aktardığı habere göre, ”yatırımcılara ilk yatırımlarını Hindistan Rupisi olarak ödemeyi” teklif etmiş.

Amit, bitcoin yatırımı üzerine  binlerce yatırımcıya gerçek olamayacak getiriler sunmakla suçlanıyor. Haber kaynağının verilerine göre, ”düzinelerce insan Pune, Mumbai, Nanded, Kolkata, Delhi ve diğer şehirlerde polise şikayette bulundu.”

Kurbanlardan birisi şunları ifade ediyor:

”Biz geri ödemeyi bugünün kripto para değeri üzerinden istiyoruz, ilk yatırım yaptığımız kripto para değeri üzerinden değil. Bugün bitcoin fiyatı bizim ilk yatırım yaptığımız zamana göre çok daha yüksek. Görünüşe göre Bhardwaj kar payını elinde tutup sadece ilk miktarı geri ödeyecek ki bu yanlış.”

2015’in ortalarından beri, 146 milyon dolar değerinde Rupinin Bhardwaj’ın yönettiği Gainbitcoin firmasına yatırıldığı tahmin edilmekte.

Hindistan’ın en büyü kripto para borsalarından birisi olan Zebpay’in bu olay hakkında yardıma çağrılması konusunda, Pune Siber Suçla Mücadele ekibi Müfettişi Jayram Paygude şunları ifade ediyor:

”Zebpay bu yatırımların ve bitcoin satışlarının yapıldığı platform ve zaten bu sebeple iş birliği için çağrıldılar.”

Kripto Para Birimlerini Geri Getirme Konusu
Geçen hafta yapılan bir toplantıda, Ulusal Kongre Parti üyesi Hemant Takle,  Bitcoin’leri geri getirme ve polisin diğer firarileri yakalamadaki başarısızlığı hakkında bir takım sorular yöneltti. Kendisi ayrıca Bhardwaj’ın kurbanlarının alacağı tazminat hakkında da soru sorup, BTC’nin şimdiki değeri ile ilk yatırım yapıldığı zamanki değerine vurgu yaptı.

Takle’ın sorusuna cevap veren 13. Maharashtra Yasama Meclisi üyesi Deepak Kesarkar, bitcoin’e yatırım yapmış bazı kurbanların parasını geri getirmenin zorluklarından bahsetti:

”Bu miktarın bir kısmı mevzu bahis şirketlerin e-cüzdanları aracılığıyla polis güçleri tarafından ele geçirildi. Ancak cüzdan içerisindeki bu dijital para birimlerinin değeri illa ki geri dönecektir ama yabancı firmalara yapılan yatırımları geri getirmek çok zor.”

Geçtiğimiz hafta Hindistan Maharashtra eyaleti kripto para birimleri ile ilgili bütün davaları araştırması için özel bir ekip kuracaklarını belirtmişti. Bu hareketin Hindistan Rezerv Bankasının  yasağının uygulanmaya başlanmasından sonra gelmesi ise dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde Hindistan hükümetinin aslında kripto para birimlerini yasaklamak istemediği ile ilgili bir takım haberler su yüzüne çıkmıştı.

İsminin gizli kalması şartı ile Quartz ile röportaj yapan bir Hindistan hükümet yetkilisi konu hakkında şunları ifade etmişti:

”Bence hiç kimse kripto para birimlerinin komple yasaklamayı düşünmüyordur. Buradaki mesele ticaretin denetlenmesi ve bizim paranın nereden geldiğini bilmemiz gerekiyor. Kripto para birimlerini emtia olarak kabul etmek bizim bunun ticaretini daha iyi denetlememizi sağlayabilir ve şu an araştırılan şey tam olarak bu.”

Gelecek hala kesin olmasa da, Quartz’a konuşan kıdemli hükümet yetkilisinin açıklamalarına göre, yukarıda bahsetiğimiz komite spesifik olarak fon kaynaklarını takip ve kara para aklamayı önleme üzerine taslak oluşturacak.

”Ticaret ceza gerektiren bir suç değil. Çoğumuz borsa üzerinde çeşitli birimlerin ticaretini yaparız. O halde bunun farkı ne? Burada olması gereken mekanizma bu paranın yasa dışı para olmadığından emin olmayı sağlamalı ve buna ek olarak bu paranın kaynağını takip etmek de en önemli işlerden birisi.”


kaynak : https://koinbulteni.com/hindistanin-ciftlik-bank-benzeri-yapisinin-sahibi-kurbanlarin-ilk-yatirimlarini-geri-vermeyi-onerdi-23008.html?utm_source=bildrm&utm_medium=anlik&utm_campaign=direk
19  Local / Konu Dışı / Son dakika! 7 yeni Cumhurbaşkanlığı kararnamesi yayımlandı on: July 15, 2018, 09:17:10 AM
Resmi Gazete'de 7 yeni Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayımlandı. Kararnameler arasında YAŞ'ın yapısının yeniden şekillendirilmesi de yer aldı. Yeni kararname ile Hazine ve Maliye ile Milli Eğitim Bakanı, YAŞ üyesi oldu.

AŞ, YILDA EN AZ BİR KERE TOPLANACAK

8 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ne göre Yüksek Askeri Şura, Cumhurbaşkanının başkan olarak belirleyeceği Cumhurbaşkanı Yardımcısının çağrısı ile yılda en az bir kez toplanacak. Cumhurbaşkanı gerektiğinde Şurayı toplayabilecek.

6 ÜNİVERSİTEYE REKTÖR ATANDI

YAŞ'ın görevleri, "Genelkurmay Başkanlığınca hazırlanan askeri stratejik ana fikrin (konseptin) tespiti ve gerektiğinde yeniden gözden geçirilmesi hususları ve Silahlı Kuvvetlerin ana program ve hedefleri ile ilgili konularda görüş bildirmek, Silahlı Kuvvetlerle ilgili olup önemli görülen mevzuat taslaklarını inceleyip görüş bildirmek, Cumhurbaşkanının lüzum gördüğü hallerde Silahlı Kuvvetlerle ilgili diğer konular hakkında görüş bildirmek ve mevzuatla verilen görevleri yapmak." olarak belirlendi.

KARARLAR, SALT ÇOĞUNLUKLA ALINACAK

Şura, bütün üyelerin katılması ile toplanacak. Ancak özürü olanlar "toplantıya katılamayacaklarını" toplantı gününden önce Şura sekreteryasına bildirecek.

Kararlar, toplantıya katılan üyelerin salt çoğunluğu ile alınacak. Oylarda eşitlik olması halinde Başkanın katıldığı tarafın oyları geçerli sayılacak. Oylama işlemi aksine bir karar alınmadıkça açık olarak yapılacak.

Toplantıya katılamayan üyeler, gündemdeki konular hakkında görüşlerini yazılı olarak bildirebilecek.

YAŞ kararları, Cumhurbaşkanının onayı ile tekemmül edecek.

TOPLANTILAR GİZLİ YAPILACAK

Şura'nın sekretarya hizmetlerini, Cumhurbaşkanınca belirlenecek merci yürütecek. YAŞ üyeleri, kendileri, kendilerinden kıdemli veya eşiti olan general ve amirallerin yükselme veya emeklilikleri ile ilgili konularda toplantılara katılamayacak.

Gizli olarak yapılacak YAŞ toplantılarında görüşmelerin ve alınan kararların açıklanması veya yayımlanması yasak olacak. Açıklanmasına Şura'nın kararıyla müsaade edilen konular, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanacak.

Gizliliğin kaldırılması yönetmelikte gösterilecek

Şura'da görüşülen mevzuat taslakları ile alınan kararların gizliliğinin ne şekilde ve ne zaman kaldırılacağı yönetmelikte gösterilecek.

Yüksek Askeri Şura'nın yönetimi ve çalışma usulleri ile sekretarya hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, Cumhurbaşkanlığı tarafından çıkarılacak yönetmelikte belirlenecek.

Yayımı itibarıyla yürürlüğe giren kararnamenin hükümlerini Cumhurbaşkanı yürütecek.

MGK İKİ AYDA BİR TOPLANACAK

Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanının çağrısıyla iki ayda bir toplanacak. Kurula, Cumhurbaşkanının katılmadığı zamanlarda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı başkanlık edecek.

Kararnamelerle getirilen yeni düzenlemelerden satır başları:

Avrupa Birliği Bakanlığı yerine Avrupa Birliği Başkanlığı oluşturuldu.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü ise Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlandı.

Helal Akreditasyon Kurumu kuruldu.

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) kuruldu.
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnameleri şöyle:

Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 4)
– Devlet Denetleme Kurulu Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 5)

– Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin Teşkilat ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 6)

– Savunma Sanayii Başkanlığı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 7)

– Yüksek Askeri Şûranın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: Cool

– Milletlerarası Andlaşmaların Onaylanmasına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 9)

– Resmî Gazete Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi (Kararname Numarası: 10)
kaynak  : www.mynet.com/haber/guncel/son-dakika-7-yeni-cumhurbaskanligi-kararnamesi-yayimlandi-4268394-1
20  Local / Konu Dışı / Adnan Oktar'ın adamlarından liseli kızlar için şeytani plan! on: July 15, 2018, 09:10:36 AM
Adnan Oktar grubunun liseli kızları 'turnike sistemi'ne dahil etme yöntemlerinde mide bulandıran detaylar ortaya çıktı.

Adnan Oktar ve grubuna yönelik 106'sı kadın toplam 235 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan soruşturma sürerken grubun yapılanmasına yönelik ilginç detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. İddialara göre Oktar'ın yapılanmasında kedicikler dışında erkekler, bacılar, kız kardeşler, adliye görevlileri gibi benzer görev dağılımları bulunuyor. Bunlar arasında en ilginç iddia ise erkekler tarafından kandırılan ve "kız kardeşler" olarak bahsedilen kızların, "Turnike Sistemi"nde seks kölesi edilmeleriydi.

LİSELİ KIZLA SÖZDE RÖPORTAJ

Habertürk'ten Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre Oktar'ın talimatı ile hareket eden erkeklerin, özellikle zengin ailelerin liseli kızlarını kandırmak için farklı yöntemler kullandığı öne sürülürken bunun bir örneğinin 4 ay önce Çengelköy'de yaşandığı ortaya çıktı. İddiaya göre Oktar'ın A9 TV'sinde çalışan Rıdvan K., Çengelköy'de otobüs duraklarında bekleyen 18 yaşındaki lise öğrencisi F.A.'nın yanına gitti. Bir ödevi olduğunu belirterek genç kızdan yardım istedi ve çekim yaptı.

KİRLİ TEKLİF

Çekim yapıldıktan kısa bir süre sonra Rıdvan K., F.A.'yı Instagram'dan takip etmeye başladı. F.A., Rıdvan K.'yı profilinden araştırınca Adnan Oktar'la karşılaştı. Bunun üzerine Instagram'dan Rıdvan K.'ya mesaj atarak videonun yayınlanmamasını istedi. Rıdvan K. ise buna karşılık "Tek şartla. Ben İstanbul'u bilmiyorum. Bir gün bana İstanbul'u gezdirir misin?" diye cevap verdi.

"KENDİMİ KORUDUM"

Yaşadığı ilginç olayı Habertürk'e anlatan F.A. "Geçen nisan ayında Çengelköy'de otobüs durağında beklerken bir kamerayla gelen iki genç erkek bana ‘Ödev yapacağız. Bize yardımcı olur musunuz?' dediler. Ben de yardımcı olmak için tamam dedim. Çekim yaptılar, bana onlara bir soru sormam gerektiğini söylediler. Ne olduğunu anlamadım, sonra sordum ve yardımcı oldum bir şekilde. Daha sonra bu adam bana Instagram'dan ulaştı. Ben de araştırınca Adnan Oktar bağlantısını gördüm ve videonun yayınlanmamasını söyledim. Bana ‘Tek şartla. Ben İstanbul'u bilmiyorum. Bir gün bana İstanbul'u gezdirir misin' diyerek samimiyetsizce teklifte bulundu. Yayınlanırsa şikayetçi olacağımı söyledim. Sonra bu kişiyi engelledim. Videom yayınlanmadı çünkü kendimi korumak açısından şikayetçi olacağımı net olarak ona belli ettim" dedi.

TURNİKE SİSTEMİ

Oktar grubunda A9 TV'de çalışanların Oktar için kız bulmaya çalıştığı, evlenme vaadiyle ya da farklı yöntemle kandırılan kızların 'kız kardeşler' grubuna sokulduğu ancak önce erkek müritlerle ilişkiye girmesinin sağlanıp sonra 'turnike sistemi'nde seks kölesi haline getirildiği öne sürülüyor. Ortaya çıkan bu olayda da liseli kızın bu şekilde kandırılmaya çalışıldığı iddia edildi.

kaynak : www.mynet.com/haber/guncel/adnan-oktar-in-adamlarindan-liseli-kizlar-icin-seytani-plan-4268736-1
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!