Bitcoin Forum
May 19, 2022, 05:49:13 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Kripto Para Cüzdan Girişimi Cobo, 13 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı on: October 18, 2018, 11:58:32 AM
Çin merkezli kripto para cüzdan girişimi Cobo, Birinci Tur yatırım programı kapsamında yaklaşık 13 milyon dolarlık bir yatırım aldıklarını açıkladı. Artık uluslar arası piyasaya girmek için gün sayan platformun bu turda en çok yatırım aldığı firmalar ise yine Çin merkezi olan DHVC ve Wu Capital firmaları oldu.

Cobo, bu aldığı yatırımlarla, toplam fonladığı miktarı da 20 milyon dolara çıkarmayı başarırken, şirketin bundan sonraki dönemde başta Amerika ve Uzak Doğu pazarına girmeyi düşündüğü belirtiliyor. Öyle ki, Cobo’nun ana iki hedef ülkesinin Vietnam ve Endonezya olduğu kaydedildi.

Kripto para topluluğu arasında Discus Fish takma adıyla bilinen Shixing Mao’nun CEO’luğunu yaptığı platformun CTO’su ise Facebook ve Google gibi şirketlerde de çalışmış olan Changhao Jiang.

Kripto para cüzdan sektörüne yeni bir bakış açısı getirmek ve sektördeki kaliteyi arttırmak isteyen firmanın bu yatırımı efektif bir şekilde kullanması durumunda, otoriteler yeni ve güzel bir markanın geleceğini belirtiyor. Bu durum da, alternatifleri arttırması açısından elbette ki son derece olumlu bir haber.

Borsaların yaşadığı hack sıkıntıları ve güvenlik açıkları sebebiyle her gün biraz daha fazla trader, offline depolama sistemleri olan cüzdanlara yöneliyor. Bu noktada artan talebi karşılamak için de, kaliteli ürünlerin piyasaya sürülmesi şart. Bakalım, bu aldığı yatırımın ardından Cobo şirketi bu noktada müşterilerine gerçek bir alternatif olmayı başarabilecek mi?


kaynak : https://koinbulteni.com/kripto-para-cuzdan-girisimi-cobo-13-milyon-dolarlik-yatirim-aldi-28443.html
2  Local / Bitcoin Haberleri / World Payments Report: ‘DLT Finans Piyasalarındaki Yükü Kaldıramıyor’ on: October 18, 2018, 10:26:44 AM
Danışma şirketlerinden Capgemini ve Avrupa’nın önde gelen bankalarından olan BNP Paribas, ortaklaşa bir çalışma yürüterek World Payments Report 2018’i yayınladılar. İki kuruluş tarafından yapılan bu araştırmalara göre Dağıtılmış Defter Teknolojisi (distributed ledger technology) henüz günümüz piyasalarındaki yükü kaldırabilecek durumda değil.

Araştırmacılar sektörün durumunu, piyasadaki dinamikleri, demografileri göz önüne alarak DLT hakkında bir sonuca vardılar. Araştırmada ayrıca çeşitli şirketlerin yöneticilerine farklı anketler düzenlendi ve yöneticilerin fikirleri alındı.

Hazırlanan rapordaki anket sonuçları Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) için pek de olumlu değil. Ankete katılan kişilerin yüzde 85.9’u DLT’nin birlikte çalışabilirlik (interoperability) konusunda sorun yaşadığını, yüzde 83.1’i yasal düzenleme alanında ciddi belirsizlikler olduğunu, yüzde 77.8’i ölçekleme konusunda sorunlar görüldüğünü söyledi ve Dağıtılmış Defter Teknolojisinin şu an için oldukça ‘kısıtlı’ olduğunu vurguladı.

Yapılan araştırmaya göre DLT‘nin önündeki en büyük sorunlardan biri yasal düzenlemeler konusunda yaşanan belirsizlik. De Nederlandsche Bank (DNB), Distributed Legder Technology (DLT) üstünde üç yıl boyunca bir deney yapmış ve deney sonuçlarını bir raporda toplamıştı. Bu rapora göre DLT, “şu anki durumuyla finansal piyasalardaki altyapı standardına uyum gösteremiyor.”

DNB yayınladığı raporda bu teknolojinin her ne kadar büyük çaplı standartlara uymadığını belirtse de bu teknolojinin başka altyapılarda kullanılabileceğini belirtmişti. DNB, DLT ile birlikte bankalar arası ödemelerin kolaylaşacağına inanıyor. DNB’ye göre DLT’yi bu gibi alanlarda kullanmak hem bu teknolojinin potansiyeline ulaşmasını sağlar hem de masraftan kısar.


kaynak :https://koinbulteni.com/world-payments-report-dlt-finans-piyasalarindaki-yuku-kaldiramiyor-28437.html
3  Local / Bitcoin Haberleri / Fransız futbol devi PSG dijital para çıkarıyor on: September 11, 2018, 03:40:58 PM
Dünyanın en zengin futbol kulüplerinden biri olan PSG, Fransız medya kuruluşu Capital’e göre taraftarları için bir kripto para çıkarmak amacıyla Malta merkezi bir Blockchain şirketiyle birlikte çalışıyor.

Geçtiğimiz sene, Barcelona’ya 257 milyon dolar ödeyerek Neymar‘ı kadroya katan ve Brezilyalı yıldızı futbol tarihinin en pahalı oyuncusu haline getiren kulüp, Chiliz adındaki bir şirketle anlaşma yaptı.

PSG, dijital paranın, 2019 yılının ilkbaharında çıkarılacağını ve taraftarların bu dijital parayı, bir mobil uygulama aracılığı ile satın alabileceklerini bildirdi.

Kulüp, dijital para sahiplerinin PSG ile alakalı sorularda oy kullanma hakkına sahip olacağını da ifade etti. Bu sistemde bir taraftar ne kadar çok dijital para sahibi olursa o kadar çok oy hakkı elde edecek. Bununla birlikte kulüp dijital para sahiplerinin oyuncu transferleri gibi önemli kararlarda söz sahibi olamayacağını bildiriyor. Taraftarlar oy hakkını transferlerden ziyade dostluk maçlarının nerede yapılacağı veya bir sonraki kulüp formasının neye benzemesi gerektiği gibi konularda kullanabilecek.

PSG ek olarak dijital para sahiplerinin özel tekliflerden de faydalanabileceğini, özel bilet teklifleri alabileceklerini ve oyuncu-taraftar buluşmaları gibi etkinliklere katılabileceklerini aktardı.

Taraftarlar, dijital paraları uygulama üzerinden kartla veya kripto para borsaları aracılığıyla satın alabilecekler. PSG’nin anlaşmaya vardığı şirket olan Chiliz, dijital paraların kulübün sadece Paris’te değil, küresel olarak taraftarlarıyla etkileşime girmesine yardımcı olacağını söylüyor.kaynak : https://uzmancoin.com/psg-dijital-para/
4  Local / Bitcoin Haberleri / 261,000’den fazla Bitcoin yatırımcısının kişisel verileri çalındı on: August 28, 2018, 10:27:47 AM
Cointelegraph’ta yer alan habere göre Brezilya merkezli kripto para ticaret platformu Atlas Quantum, dün resmi Facebook sayfası üzerinden müşterilerin kişisel verilerinin ele geçirilmesine yol açan büyük bir veri ihlali yaşadığını bildirdi.

Şirket veri ihlalini geride bıraktığımız Cumartesi günü keşfetti ve ivedilikle olayla ilgili soruşturma başlattı. Kullanıcı hesaplarındaki fonlar, olaydan etkilenmedi.

Platform, veri ihlalini keşfettikten sonra veritabanını daha fazla saldırıya karşı korumak maksadıyla çeşitli önlemler aldı. Bazı işlevler, olaydan sonra geçici olarak duraklatıldı fakat şirket, kullanıcılara şifrelerin ve şifrelenmiş anahtarların tehlike altında olmadığı konusunda güvence verdi.

Veri ihlallerini listeleyen bir internet sitesi olan Have I Been Pwned’e göre olay 261,000’den fazla müşteriyi etkiledi. Müşterilerin çalınan verileri isimlerini, telefon numaralarını, e-posta adreslerini ve hesap bakiyelerini içeriyordu.

Atlas Quantum, Brezilya’da faaliyet gösteren ve yönetimi altında 27 milyon dolardan daha fazla varlık bulunan bir yatırım ve ticaret platformuydu.kaynak : https://uzmancoin.com/bitcoin-veri-calindi/
5  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin.com CEO’su Roger Ver’den ICO açıklaması on: August 14, 2018, 07:50:23 AM
Bitcoin.com CEO’su Roger Ver, 11 Ağustos’ta yayınlanan bir videoda geliştiricilerin token çıkarmasına izin veren yeni bir araç geliştirirken yayıncısının bir ICO yayınlayabileceğini ima etti.
Bitcoin.com’un lider geliştiricilerinden Corbin Fraser ve Roger Ver, videoda Bitcoin Cash’de token oluşturulmasına izin veren Wormhole Cash protokolünün ortaya çıkmasının yeni olasılıklar getireceğini söyledi.

Roger Ver açıklamalarda bulundu
ICO’lar ve CryptoKitties muhtemelen yakın gelecekte Bitcoin Cash’e geliyor. Platformun oyun bölümü için belki kendi ICO’muzu yapabilir belki de açık bir pazardaki tokenleri geri almak için bir token çıkarabiliriz.

Wormhole sürümü, Bitcoin.com ile birlikte Bitcoin Cash’in ana destekleyici temelini oluşturan, kripto para birimi madencilik işletmesi Bitmain olarak geliyor. İlk halka arz (IPO) etme planı manşetlerde göze çarpıyor.

Birden fazla yorumcunun bildirdiği gibi bu plan, geçtiğimiz yıl Bitcoin Cash (BCH) tokenleri lehine Bitcoin (BTC)’den ayrılan devasa nakit akışı zorluklarının bir kısmını hafifletmeye yardımcı olabilir.

Hareketin, şirketin 2018 yılına kadar BCH değeri düştüğü için zarar gördüğünü öne süren ve bir IPO önergesi olan Bitmain için felaket olduğu belirtiliyor.

Blockstream CSO’su Samson Mow, Twitter’dan açıklama yaptı
Bitmain IPO yatırımcısına göre, Bitcoin için Bitcoin paralarının çoğunu sattılar. 900 $ / BCH seviyesinde, son 3 ayda yarım milyar dolar kazandılar.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/roger-ver-bitcoin-aciklamasi.html
6  Local / Konu Dışı / Cemile Bayraktar'dan paylaşım: Kemal Sunal filmleri yapılmış büyük bir kötülük on: August 07, 2018, 07:19:57 AM
Ben bu ülke vatandaşlarını anlamaz oldum şimdi bu nedir? amaç nedir bunu film olarak algılamak neden bu kadar zordur? filmlere anlam neden yüklenir? sadece amaç kısa süreli eğlence değil midir.

http://www.mynet.com/haber/guncel/cemile-bayraktar-dan-tepki-ceken-paylasim-kemal-sunal-filmleri-bu-ulkeye-yapilmis-buyuk-bir-kotuluk-4315974-1


Bu millet neyin kafasını yaşıyor
7  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin’de iddialı fiyat hedefleri: “2018’de 21.000 dolar, 2019’da ise 67.500 do on: July 31, 2018, 07:44:46 AM
27 Temmuz’da Blockchain odaklı yatırım şirketi Pantera Capital’in bir blog yazısında Pantera Bitcoin Fonu’nun son beş yıl içinde %10.136,15 oranında getiri elde ettiğini açıkladığını daha önce bildirdik. Ayrıca Pantera Capital, aynı blog yazısında iddialı fiyat hedefleri ile Bitcoin (BTC) fiyatının 2019 yılı sonuna kadar 67.500 dolara ulaşmasını beklediğini de belirtiyor.

Pentera’nın Bitcoin Fonu, bu yıl beşinci yıl dönümünü kutluyor
Pantera, 2013 yılında eski trader ve serbest yatırım fonu yöneticisi olan Dan Morehead tarafından kuruldu. Şirketin yönetimi altında bulunan varlıkların toplam değeri 700 milyon doların üzerinde.

Pentera’nın Bitcoin Fonu, bu yıl beşinci yıl dönümünü kutluyor. Bu nedenle şirket, 2013 yılında CEO tarafından yatırımcılara gönderilen iki e-postayı paylaşmanın ilginç olacağını düşündü. Bu e-postalarda Bitcoin’in küresel bir para birimi haline geleceği belirtiliyor. Ayrıca Bitcoin, bu e-postalarda önde gelen kripto paranın yıllar öncesinden 5.000 dolar seviyesini göreceği de vurgulanıyor.İşte Pantera Capital’in Bitcoin’de iddialı fiyat hedefleri
Söz konusu blog yazısında şirket, Temmuz 2010’den bu yana Bitcoin‘in logaritmik fiyat grafiği incelendiğinde çok tutarlı bir üstel büyüme sergilendiğini gördüklerini belirtiyor. Pantera, 2019’un sonundaki tarihi eğilim çizgisini kullanarak 2018 yılı sonuna kadar fiyatın 21.000 dolar, 2019 sonuna kadar ise 67.500 dolar olacağını söylüyor. Dan Morehead, bu fiyatların oldukça mantıklı tahminler olduğunu öne sürüyor.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/bitcoinde-iddiali-fiyat-hedefleri.html
8  Local / Bitcoin Haberleri / CFTC ” pump dump ” dolandırıcılığı konusunda uyarıyor on: July 20, 2018, 09:29:03 AM
Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), bugün kendi web sitesi aracılığıyla, kripto para birimi ticareti ve kullanımı konusunda yaşanabilecek potansiyel tuzaklar hakkında tüketicileri eğitme konusundaki dördüncü danışmanlık duyurularını yayınladı.CFTC, bu eğitimlerde özellike pump dump faaliyetleri konusuna eğiliyor.

CFTC özellikle “ pump dump ”a karşı uyarıyor
CFTC web sitesi, kripto pazarının düzenlenmemiş doğası gereği, doldur-boşalt ( pump dump ) faaliyetlerinin çok yaygın olarak görüldüğünü belirtiyor. Bu bülten, CFTC gibi kuruluşların doğrudan sektörü denetleyememesi nedeniyle piyasanın düzensiz durumundan kaynaklandığına işaret ediyor.

CFTC dokümanı, potansiyel yatırımcıların yatırım yapmayı düşündükleri coinleri derinlemesine araştırma yapmasını şiddetle tavsiye ediyor. Ayrıca inceleme yapmadan bir “white paper”da belirtilen ifadelerin kabul edilmesini kesinlikle doğru bulmuyor. Özellikle sosyal medyada yer alan ve hileli kripto aktörlerinin kimi zaman yaydığı manipulatif bilgilerin -CFTC’nin de dikkat çektiği bilgiler- doğrulama konusunda gerekli özenin gösterilmesinin de önemi vurgulanıyor.

Bu uyarı, özellikle de daha yüksek bir değerde satmak için bir coine yatırım yapılmasının, her türlü yatırım spekülasyonu doğası gereği, her zaman önemli bir risk taşıdığını belirtiyor.

CFTC, ICO’lar konusuna da ayrı bir paragraf açıyor. CFTC, ICO dolandırıcılığının oldukça yaygın olduğuna dem vuruyor. Buna göre kuruluşun bu konudaki tahminleri, hileli davranış sergileyen girişimlerde bulunanların oranı yüzde 5’den yüzde 80’e kadar çıktığını gösteriyor.

CFTC tüketici eğitimleri DOJ’ un görevlendirmesi ile gerçekleşiyor
Bu duyuru, Adalet Bakanlığı (DOJ) ve Güvenlik ve Borsa Komisyonu ile birlikte Kripto ile ilgili dolandırıcılık durumunu incelemek için bir CFTC ‘yi görevlendirildiğinin duyurulmasının ardından yapıldı.

Kripto piyasasının, daha önceki yıllarda olduğundan daha büyük ve çeşitli bir piyasa haline geldiğini görüyoruz. Bu büyümenin oluşturduğu potansiyel ise yararları yanında her piyasada olduğu gibi dolandırıcıların da çoğalmasına neden oluyor.

Sektör henüz gelişme aşamasında olduğu ve henüz sağlıklı bir şekilde düzenlenmediği için dolandırıcılar bu açıktan yararlanmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu yüzden kullanıcıların kripto pazarının ortaya çıktığı gelişmekte olan ekosistemde kendilerini korumak için oldukça dikkatli olmaları gerekiyor.


kaynak : https://kriptoparahaber.com
9  Local / Bitcoin Haberleri / Binance, ilk yılın ardından komisyon oranlarını güncelledi on: July 20, 2018, 09:22:12 AM
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, ilk yılını geride bıraktı. Platform, bunun üzerine kullanıcıları için yeni bir sadakat programı duyurdu. Duyuruya göre BNB’nin işlem ücretlerindeki indirim oranı yarı yarıya düşecek.

Binance, geçtiğimiz yıl piyasaya sürülmesinden bu yana bakiyesinde BNB bulunan kullanıcılar için işlem ücretlerinde yüzde 50 indirim uyguluyordu. Binance’in teknik belgesine göre işlem ücretindeki indirimler, dört yıl boyunca sunulacak ancak her yıl yarıya indirilecekti. Borsanın ilk yılını doldurmasının ardından BNB’deki indirim oranı, 20 Ağustos’tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 50’den yüzde 25’e çekildi.

Kademeli komisyon sistemiyle hacmi yüksek olanlara indirim var
Bununla birlikte Binance, kademeli bir ücret sistemi de getirdi. 21 Ağustos’tan itibaren kullanıcıların ödeyecekleri işlem ücretleri, BNB token’larının miktarına ve önceki aydaki işlem hacmine bağlı olacak. Tabloya göre en yüksek hacme sahip kullanıcılar, bir piyasa yapıcı emri için yüzde 0,02 ve bir piyasa alıcı emri için yüzde 0,04 komisyon ödeyecekler.

İşlem hacmi en düşük olan kullanıcılar için komisyon ücretleri yüzde 0,10’dan başlıyor.
kaynak : https://uzmancoin.com/binance-komisyon-oran/
10  Local / Bitcoin Haberleri / BitMEX’in CEO’su: Bitcoin’de henüz en kötüsünü görmedik on: July 20, 2018, 09:20:14 AM
Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin‘deki son yükselişle alakalı CNBC’ye konuştu.

Hayes, sadece birkaç hafta önce Bitcoin’in yıl sonunda 50,000 dolara ulaşacağını tahmin ettiğini yeniden dile getirmesine karşın bir numaralı kripto paranın henüz dibe ulaşmadığını söyledi.

Hayes, “Aslında en kötüsünü gördüğümüz sanmıyorum. ” dedi.

CEO, ayrıca fiyatın yeniden düşmeden önce 8,000, 9,000 ve belki de 10,000 doların biraz altına kadar ulaşabileceğini söyledi ve “Bir dibe ulaşıp ulaşmadığımızı gerçekten anlamak için 5000’i test ettiğimizi görmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Geçen ay 6000’in altına düşen Bitcoin’in 7500’ün üzerine tırmanması, Bitcoin’in meraklıları için iyi bir haberdi. Bununla birlikte yine de zirve seviyesinden önemli ölçüde geride.

Hayes, 50,000 dolarlık fiyat tahminini bir kez daha yineledi ve “Şu anki ralli bir zirveye ulaşacak fakat bu 10,000’den fazla olmayacak. Ardından gerileyecek ve 5000’i test edeceğiz. Yıl sonuna kadar da 50,000 dolara çıkabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Hayes, daha sonra konuşmasını “Piyasa gözlemcileri, kripto para alanında daha fazla volatilite beklemeli. Çünkü yaz ayları boyunca yatırımcılar sanırım biraz köşelerine çekilip takılıyorlar. Ama yılın üçüncü, dördüncü çeyreğinde geri dönecekler ve parti tekrar başlayacak.” sözleriyle noktaladı.


kaynak : https://uzmancoin.com/bitcoin-en-kotusu/
11  Local / Bitcoin Haberleri / “Ethereum Kriptonun İnternet Kadar Benimsenmesini Sağlayabilir” on: July 20, 2018, 09:19:00 AM
Goldman destekli Circle’ın CEO’suna göre Ethereum, kripto para ve blokzincir teknolojisinin İnternetle rekabet eder düzeyde benimsenmesini ve kabul görmesini sağlayabilecek bir teknoloji.

Dijital ödeme şirketi ve kripto para borsası başkanı Jeremy Allaire’e göre Ethereum’un merkezi olmayan uygulamalarının yavaş yavaş ortaya çıkması anahtar nokta.

Kripto İnternet Kadar Benimsenebilir
Allaire CNBC’ye verdiği röportajda kripto paralara karşı oldukça pozitif bir tutum sergiledi:

“BLOKZİNCİR VE KRİPTO PARA BİR GÜN İNTERNET KADAR BENİMSENMİŞ TEKNOLOJİLER HALİNE GELEBİLİR. GEÇTİĞİMİZ YIL PAZARI GERÇEKTEN HAREKETE GEÇİREN ŞEYLERDEN BİRİ ASLINDA ÖZELLİKLE ETHEREUM’UN ÜZERİNDE MERKEZİ OLMAYAN UYGULAMALAR GELİŞTİREBİLECEĞİNİZ BİR YERE SAHİP OLMASIYDI. ETHEREUM’UN ÜZERİNDE YENİ TOKENLER YARATABİLİRSİNİZ. AKILLI KONTRAT TEKNOLOJİSİNİ KULLANARAK YENİ BİR TÜR FİNANSAL KONTRAT GELİŞTİREBİLİRSİNİZ…”

Ethereum’un bu teknolojiyi kullanan en yüksek sayıda geliştiriciyi bünyesinde barındırdığını belirten Allaire bu platformun EOS, NEO ve Cardano gibi hafife alınmayacak rakipleri olduğunun da üzerine ayrıca vurgu yaptı.

Allaire kripto paranın geleceği hakkında cesur tahminler yapmaktan kesinlikle çekinmiyor. Circle CEO’su en son Dolar, Euro, Yen ve dünya üzerindeki diğer bütün fiat paraların bir gün kripto para haline gelmesini beklediğini söylemişti.

“TAHMİNİMİZ BÜTÜN FİAT PARALARIN BİR GÜN KRİPTOYA DÖNECEĞİ YÖNÜNDE, BU DÖNÜŞÜM BU NOKTADA KAÇINILMAZ GÖRÜNÜYOR…”


kaynak : https://kriptokoin.in/ethereum-kriptonun-internet-kadar-benimsenmesini-saglayabilir/
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ethash algolu coinler fiyatlarda dibi gördükçe gördü hepsinden az çok toplasakm? on: July 17, 2018, 06:09:25 AM
Nukodan pirl e kadar bir çok ethash algolu coinler dibi gördü acaba bir miktar hepsinden alıp köşeye atmalı mı örnek nuko maşallahı var magmayı gördü fiyattta.
13  Local / Bitcoin Haberleri / Venezuela’da Yoksullukla Mücadelede Kripto Etkisi: İşte İçleri Isıtan O Hikaye on: July 10, 2018, 08:58:24 AM
Venezuela’da yaşayan bir kripto para takipçisi ve yatırımcısı, hiperenflasyon ve yoksullukla mücadele eden ülkede yaşayan vatandaşlara, ünlü sosyal paylaşım sitesi Reddit’teki kullanıcılardan topladığı NANO’lar ile kendine, ailesine ve yakınlarına yetecek kadar yiyecek almayı başardı.

Sitede yaklaşık bir hafta önce başlatılan konuda Windows7373 takma adlı Reddit kullanıcısı, 1.32 dolarlık 0.5 NANO’nun kendisinin bir aylık maaşına denk olduğunu belirtirken, birçok kullanıcı, Windows7373’e nano göndererek ona destek oldu.

Aynı kullanıcı daha sonra sonuçları paylaştığı bir başka konu açarak kendisine bağışlanan 29.1 NANO ile yaklaşık 102 kiloluk gıda aldığını belirterek şu resmi paylaştı:Windows7373, NANO topluluğuna yardımları için teşekkür ederken, şunları yazdı:

”Bugün oldukça mutluyum çünkü daha önce BCH kabul eden güvendiğim bir kişiyi NANO da kabul etmesi için ikna ettim ve sizlerin yardımıyla yaklaşık 100 kiloluk gıda aldım. Şeker, fasulye, sos, pirinç gibi malzmeler almayı başardım. Şu anda alışveriş yaptığım kişiden süt ve yağ almak için de çalışıyorum.”

Windows7373’ün gönderisine gelen yorumlarda, Reddit kullanıcıları enflasyonla boğuşan ve giderek fakirleşen bu ülkede Bitcoin dışında bir kripto para kabul eden bir satıcının bulunmasının hayretini dile getirdi.

Venezuela gibi fakir ülkelere birçok kripto para organizasyonu tarafından çeşitli yardımlar yapılıyor. Örneğin bunlardan birisi, BCH bağışları ile ülkedeki ihtiyaç sahiplerine temel gıda malzemesi yardımı sağlayan eatBCH isimli bir kurum.

Hiperenflasyonla mücadele eden Nicolas Maduro’nun yönettiği Venezuela’da bir bardak kahve 1 milyon Bolivar ediyor. Halk da, bu durumda kendi birikimlerini koruyabilmek adına kripto paralara yönelmek zorunda kalıyor.

Krizden çıkış arayan Maduro ve arkadaşlarının petrol destekli kripto para Petro ile ilgili çalışmaları da devam ediyor. Muhalif görüşler ise yaklaşık 5 milyar dolarlık bir erken satış yapan Petro ile elde edilen bu gelirin Venezuela’da geçim sıkıntısı yaşayan kişilerle paylaşılmayacağını tam aksine, bu para ile hükümetin ambargoyu delmeye çalışacağını belirtiyor.

Venezuela hükümetinin evsizlere villa vaad ettiği bu Petro projesi ile ilgili geçtiğimiz günlerde konuşan ülkenin Blockchain ile ilgili sorumlu hükümet üyesi Daniel Pena, Petro’nun Venezuela ekonomisine gerçek etkisinin 3 ila 6 ay arasında görüleceğini belirtmişti.

kaynak :https://koinbulteni.com/venezuelada-yoksullukla-mucadelede-kripto-para-etkisi-iste-icleri-isitan-o-hikaye-22372.html
14  Local / Bitcoin Haberleri / Washington’daki Yetkililer Kripto Para Sektörünü Düzenlemeye Çalışıyorlar on: July 10, 2018, 08:54:33 AM
ABD‘de kripto paralara ve Blockchain teknolojisine ılımlı yaklaşan bazı eyaletlere kıyasla Washington’ın çok daha katı bir yaklaşıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Eyaletteki yetkililer bu tarz teknolojilere şu ana kadar pek ılımlı yaklaşmadılar ancak son zamanlarda yeni yasa tasarıları üstünde çalışıyorlar.

Washington’da Blockchain Düzenlemeleri

Kripto para ve Blockchain sektörlerini yasal olarak düzenlemek kolay bir iş değil. Bu alanlarda düzenleme yapılacağı zaman çok fazla detaya dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca mevcut yasaları alıp direkt uygulamaya koymak da pek mümkün değil. Bu sektörleri mevcut yasalarla düzenlemeye çalışmak, ortada çok fazla yasal boşluğun kalması anlamına gelir.

Washington’daki düzenleyiciler de bu durumun epey zorlayıcı olduğunu düşünüyorlar. Kripto para ve Blockchain gibi teknolojiler Dünya’nın neredeyse her yerine yayılmış durumdalar ancak yolları henüz teknoloji alanında epey gelişmiş olan Washington’dan geçmedi.

Eyalet yetkilileri şu anda bu alanı kapsayacak yeni bir yasal çerçeve oluşturmaya çalışıyorlar. Yetkililerin bu alanda en çok yoğunlaştıkları şey de güvenlik konusu. Yetkililer sektörü öncelikle ‘güvenli’ hale getirmek istiyorlar ancak bunu yaparken sektöre herhangi bir şekilde zarar vermekten de kaçınıyorlar. ABD’deki çeşitli eyaletlerde bu tutumu görüyoruz. Amerikalı yetkililerde genel olarak “düzenleyelim ama zarar vermeyelim” görüşü hakim ve hiç kimse kripto para sektörünün gelişimini engellemek istemiyor.

Kripto para ve Blockchain teknolojileri ortaya daha önce görülmemiş şeyler çıkardılar ve bu sektörlerde ne kadar yenilikçi şeyler olduğunu anlatmaya gerek dahi yok. Ancak şunu da biliyoruz ki kripto paraları kötü amaçlarla kullanan insanlar da var. Bunların sayısı her ne kadar az olsa da yine de göz ardı edilemezler. Yetkililer de bu sektörlerin gelecek vaat ettiklerinin ama güvenlik açısından belli başlı eksikliklere sahip olduğunun farkındalar ve attıkları adımları bunun bilince olarak atmaya çalışıyorlar.

Mevcut Kılavuzlar Yetersiz

Kripto para alanında uygulanmaya çalışılan bazı düzenlemeler pek iyi tepki almadı. Washington’daki eyalet yetkilileri kripto para borsalarının ‘para aracılarına’ uygulanan yasalara uyum sağlamalarını istiyor. Yetkililerin bu talebi pek hoş karşılanmıyor hatta bazıları yetkililerin böyle bir talepte bulunuyor olmalarını epey şaşırtıcı buluyor çünkü Washington genel olarak teknoloji ve yenilik gibi şeylere odaklanan bir eyalet.

Yetkililerin mevcut sorunları çözmek için ortaya attıkları çözümler arasında eyaletlerarası lisans programı bulunuyor. Bu programa göre şirketler eyalete kayıt yaptırıyor ve eyalet yetkilileri temel gereklilikleri hallediyor. Şu anda ABD’deki her üç eyaletten biri bu programa destek veriyor. Bu sayı artmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bazı uzmanlar Washington’ın kripto para sektörüne çok daha ılımlı yaklaşması gerektiğini düşünüyorlar. Böyle bir şeyin olması için eyaletteki Blockchain-kripto para şirketlerinin düzenleyicilerle düzenli olarak görüşmeleri, irtibatı koparmamaları gerekiyor. Yakın zamanda kripto para topluluğundan bazı isimlerle düzenleyiciler arasında yapılan bir görüşmede yetkililer kripto para sektörüne zarar vermek istemediklerini, yalnızca daha ‘güvenli’ hale getirmek istediklerini belirttiler.

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden bazılarına ev sahipliği yapan Washington’ın bu alanlardaki tutumu zaman içerisinde nasıl değişecek bilemiyoruz. Ancak teknoloji alanında Dünya’nın en önde gelen yerlerinden biri olan Washington’ın kripto paralara ılımlı yaklaşması, kripto para sektörünün çok daha büyümesini sağlayabilir.

kaynak : https://koinbulteni.com/washingtondaki-yetkililer-kripto-para-sektorunu-duzenlemeye-calisiyorlar-22381.html
15  Local / Konu Dışı / yüzmeyi öğrenmenin pratik yolu varmıdır ?? on: June 19, 2018, 11:00:27 AM
bir sahil ilçede yaşayan birisi olarak yüzmeyi bilmediğim için utanıyorum taktiksel olarak yüzmenin kolay bir yöntemi varmıdır cevaplarınızı bekliyorum
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!