Bitcoin Forum
April 23, 2024, 08:40:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / P2pcash bounty ve airdrop gas istiyor. on: October 20, 2020, 01:09:12 PM
Telegram kanalında gördüm. Hatta bounty imzası da görmüştüm. Kanalda mesaj yayınlamislar ve token kazananlar gas ücretini ödeyip tokenlerini claim edebilir demişler.
Şimdiye kadar bu tarz gas isteyen projenin ben is yaptığını ya da 3-5 bir şey kazandırdığını duymadım.
Sizce mantıklı mı bu durum? Çöp tokenlerini gas ayağına millete kakalayacaklar mı acaba?
2  Local / Konu Dışı / Kasım ayına kadar hangi teknik direktörler istifa eder on: September 19, 2020, 05:04:03 PM
Anket yapacaktım ama beceremedim. Sizce kasik ayına kadar hangi teknik direktör istifa eder ya da görevinden ayrılır?
A) newton
B) Hamza Hamzaoğlu
C) Ömer Erdoğan
D) nobre
E) Bayram Bektaş

Ben newton diyorum. Bakalım tutacak mı?
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sushi kurucusu on: September 11, 2020, 05:07:53 PM
Twitter'da Alp ışık sushi kurucusunun 14 milyon doları geri iade ettiğini ve bana ne kadar hakkım varsa onu verin dediğini ( o anlama gelen bir cümle yani) twit ile paylaştı.

Sorum şu: sushi kurucusunun bu hareketi olumlu yansır mı fiyata? ( Şimdiye kadar etki etmedi ama)
Bir de aklıma takılan bir nokta var yoksa bu oynanan bir oyun muydu? Böyle bir haber yapıp sushi yi alta çakıp sonra dipten toplama gibi bir plan olmuş olabilir mi?
4  Local / Konu Dışı / Bu nedir ya? on: August 30, 2020, 06:33:38 PM
Arkadaş külliye de bir konser veriliyor ve spor kanalları hariç bütün kanallar canlı yayın yapıyor. Teknoloji eskisi gibi degil. Atıyorum showun çektiği yerde her kanal var zaten. Bu millete hizmet etmek değil. Şöyle olsa anlarım her yerde bütün ulusal kanallar çekmese anlarım ama bu başka bir şey. Birilerine şirin gözükme derdi var gibi.
Ben mi yanlış düşünüyorum yoksa bu işte başka bir iş mi var? Bu duruma sinir oluyorum artık. Bu ülke ne zaman normale dönecek?
5  Local / Konu Dışı / Çıldıracağım yemin ediyorum on: August 07, 2020, 06:59:20 AM
Neler oluyor dünya da diye Twitter'a baktım. Orada açılmış bir hashtag malum hazine bakanı ile ilgili. Burası normal ama benim anlamadığım olay şu: çoğu milletvekili olan ya da bürokrat olan mavi tikli hesaplar hep destek mesaji atmış yok dıjjj güşler bilmem ne.
Bunlar ne içiyor merak ediyorum. Yalakalık yapınca bir yere mi varmak istiyorlar. Yok ayni gemideyiz palavraları. İnsanın sinirlenmemesi mümkün değil.
6  Local / Konu Dışı / Bizim de yaptığımız ürünler varmış. on: August 03, 2020, 10:30:30 AM
Bakan Varank bayramda açıkladı: 'Milli elektronik kelepçe' eylüle hazır. Yerlileşme hamlesini hızlandırmak istiyoruz. Elektronik kelepçe bunun en güzel örneklerinden bir tanesi

Kaynak: https://t.co/oATPg70nJU?amp=1

Yapa yapa bunu mu yaptık diyeceğim ama bu da sonuçta iyi bir gelişme demek ki bizimde yapabildiğimiz bir şeyler mevcutmuş.
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / DGB ve Binance on: July 22, 2020, 12:37:19 PM
Kaç gündür aklıma takılan bir soruyu sizinle paylaşmak istiyorum.
Malum, dgb ile cz arasında ki 400 btc' lik listeleme ücretini ve akabinde yaşananları biliyorsunuz.
Cz'nin kankası justin poloniexi aldı ve ilk icraat olarak dgb yi delist etti. Yaklaşık 2-3 hafta önce de bianance dgb yi listeledi hem de 0 fee ücreti ile.

Sorum şu: CZ bedavaya böyle bir iş yapmaz. Acaba 50 lerde iken ciddi bir dgb topladı ve dgb nin coinbase de listelenme gibi bir olayı mı olacak? Eğer öyle bir şey olursa benim tahminim 1000 satoshiye kadar gider. Cz de alttan topladığı dgb leri millete satar ve ciddi bir gelir elde eder.

Not: bunlar benim düşüncem belki komplo teorisi gibi gelebilir. Sizinde fikirlerinizi bekliyorum. Saygılarımla...
8  Local / Konu Dışı / Twitter da dikkatimi çeken durum on: May 18, 2020, 01:11:55 AM
Twitterı kullanan epey kişi vardır içimizde. Benim son 1 haftadır milli hesaplar takipleşsin gibi bir takım kişiler twit atıyor. Bu twitin altina 🇹🇷 sembolü koyan herjes birbirini takip etsin deyip twit atıyor.
Bana biraz garip geldi. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz? Dikkatinizi cekti mi?
9  Local / Pazar Alanı / Wix ile web sitesi kurmak mantıklı mı? on: April 14, 2020, 04:30:11 PM
YouTube da karşıma cikiyor wix ile web sitesi kurun diye. Şimdi düşünüyorum çoğu şirketin web sitesi yok. Günümüzde çoğu kimse Google a soruyor site varsa aradığına daha çabuk ulaşıyor. Peki bu site kurma olayı bu kadar basit mi? Diyelim kurduk şirketlere satabilir miyiz? Diyelim sattık sonrası nasıl olacak?
Bilale anlatır gibi anlatırsanız sevinirim. 😀😀😀 Teşekkürler.
10  Local / Konu Dışı / İyi ki hakem değilim. on: December 22, 2019, 07:16:09 PM
Burak Yılmaz'ın çıkarken söylediklerini acaba 4.hskem duymuyor mu merak ettim?
Adam açık açık sen gir oyna diyor. Ulen diyeceksin senide oynadığın topunda amk  evladı trilyon para kazanıyorsun dökülünce hakeme hemde oyun ile hiç alakası olmayan hakeme sarıyorsun.
Hakem elinde bulunan tabelayı geçirse kafasına yeridir.
11  Local / Konu Dışı / Rüyalarimizdan senaryo on: December 04, 2019, 04:27:45 AM
Hep aklıma gelmiştir. Aslında imkanım olsa ( unutmadan fırsat manasında) sabah kalktığım zaman rüyalarımı not edebilsem bir ajandaya belki  de ileride bir sürü film senaryosu satardım.
Varsa böyle birşey yapabilecek olan fikir vermiş olayım.
Not: +18 olanları yazmayın sakın 😜
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / atronocom bounty ekibi sahtekar mı? on: November 18, 2019, 06:03:08 PM
globalde ki bounty başlılarını gezrken atronocom bounty denk geldi ve ekranda malum kırmızı bir yazı çıktı. epey bir kişi tarafından  güvensizlik vs diyor.
bu bounty ye katılıp ta emeğinin karşılığını alan oldu mu?
benim asıl merak ettiğim konu böyle kırmızı yazılar neye göre çıkıyor? bu kişileri nereden tanıyorlar ve böyle bir imajları oluyor
asıl linki de bırakayım ne demek istediğim iyi anlaşılır...

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5120366.0
13  Local / Konu Dışı / Ülkenin eğitim sistemi hakkında bir düşünce on: November 01, 2019, 08:38:41 PM
Eğer bir gün eski MEB bakanı Ömer Dinçer'i görürsem soracağım kendisine. Neyi düşünüp te 5. sınıf öğrencilerini ortaokul yaptınız? Zamanında 5+3+3 diye bölenler bilememiş te siz neyi gördünüz?
Çalıştığım okulda 5. sınıf dersine giriyorum. Resmen hepsi çocuk. İlkokul öğrencisi gibi ( MEB' e göre ortaokul)  derse oyuncak getiren mi ararsın , gerekli gereksiz konuşan mı ararsın hepsi var. Herhangi bir meselede birisine söz hakkı verdiğin zaman ,  hapı yuttuğunun resmidir. Hemen hemen çoğunun söyleyecek bir sözü vardır. İşin yoksa konuda ilerle. Hani derler ya ayağım o sınıfa ders olunca geri geri gidiyor bende o sınıfın önüne gelince sınıfa geri geri giriyorum ki hem ayağım geri gitmiş oluyor hemde sınıfa girmiş oluyorum.

Bir de MEB de deniyor , öğrenci kendisini ifade etsin derdini anlatsın sorgulasın. Bazen,  bu o kadar ileri gidiyor ki 3. sınıf çocuğu,  emekli olmuş ama özel okulda çalışan 60 yaşında ki bayan hocaya kafa tutabiliyor. Kadın diyor ki bunları yarı yolda bırakmayayım . Seneye mezun olsunlar sonra ben komple bırakıyorum. O kadar bıkmış durumda. Anlatacak çok şey var ama çokta kafa ütülemeye gerek yok.
14  Local / Konu Dışı / Ligtv izleyemeyenler baksın! on: October 20, 2019, 04:18:58 PM
Aşağıdaki APK anrdoid te çalışmaktadir. IP TV satın alamayan lig TV ye benim gibi gücü yetmeyen arkadaşlar telefonlarına yükleyerek rahatlıkla maçları takip edebilirsiniz. Biraz geriden geliyor haklı olarak ligtv ile aynı anda olmuyor. Ben memnunum, şimdiye kadar bilmeyen arkadaşlar varsa faydalansın.

Stadium24
Spor Keyfi Heryerde!
http://bit.ly/zboxapp

Edit: arkadaşlarin yorumunu okudum. Ben epey zamandır kullanıyorum. Fenerbahçe maçını izlerken aklıma geldi. Eğer zararlı olabileceğini düşünen varsa yüklemesin. Ben faydalı olsun istemiştim. Zararım dokunmasın kimseye.

15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitcoin, altcoin , forum hepsi terk edilmiş gibi on: July 11, 2019, 06:40:20 AM
Çok tepki cekmesin diye başlığı yumuşatmak istedim.
Öncelikle forumdan başlayacak olursak. Forumun eski aktif üyelerini eskisi gibi göremiyorum. Başlıklar tirto ( benim başlıkta buna örnek )
Ortalıkta ne kaliteli bounty var ne de proje sadece ieo zamanı biraz şenlik var.
BTC nin ne yaptigi belli değil. 13 bine gidiyor ortalık kan gölü. Ger cekiliyor yine aynı. BTC  Dominance %65 ama hala altparti başlamadı.
Altcoinler ölmüş aglayani yok.
Bu durum düzelir mi acaba? Milletin aldığı altcoinler eridi gitti resmen. Anlatacak şey çok ama uzatmaya gerek yok.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Mydexpay.io yu bilen var mı? on: July 10, 2019, 10:07:06 PM
Arkadaşlar telegramda rastladım mydexpay.io diye bir ico varmış. 994 kişi var. Ve 27 Aralık'ta ico olacakmış. Ben hiçbirsey anlamadım doğrusu. İşin içinde Türkler var. Bir kişi diyor ki ses kaydında 248 üyem var vs. Benim aklıma hiç yatmadı. Ne yapıyorlar? Belki forumda bilgisi olan vardır diye başlık açtım. İco devri biteli çok oldu ama bu da bir ico imiş.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance'nin ieo lari da BAYDI artık on: July 06, 2019, 08:52:20 PM
Bilmiyorum benim gibi başka düşünen var mıdır?
Bu binance ieo yapacağım deyince bnb biraz hareketleniyor. Akabinde herkes bilet çıktı mı çıkmadı mı derine düşüyor. Malum bilet çıkarsa ieo dan alınacak token trade olayına açılınca en kötü x7-8 gibi kazandırıyor.
Onun dışında kazanan pek yok gibi. Ben mi yanlış düşünüyorum. Daha bir ieo bitiyor akabinde hemen yenisi geliyor. Mesela son elrond için o kadar övdüler vs ama şuan ki hali ortada.
Fikirlerinizi merak ediyorum doğrusu...
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Miracle Teleciler cuzdanlara bakın. on: June 27, 2019, 11:40:14 PM
Bana 800 adet yollamislar imzasına katılmıştım. Şaka bir yana fena bir ederi yok. Saat 02:00 gibi cüzdana baktım. Fork deltada sattım hepsini.
Çünkü epey bir katılımcı vardı mutlaka fiyatı aşağı çekerler diye düşünüyorum. Toplamda 0.2 eth falan tuttu. Rütbesi yüksek olanlara iyi gelmiştir. Satıp satmamak sizin bileceginiz iş. Benden haber vermesi...
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hydro resmen Çöplük olmuş. on: May 09, 2019, 03:42:05 PM
Epey zamandır bakmıyordum hydro nun fiyatına şimdi baktım cmc de resmen çöp olmuş.
Başlık vardı hydro ile ilgili epey anlaşma yapmıştı ekip çalışıyordu ama bu kadar düşmesi mantıklı değil.
Ekip iyi ise bu kadar anlaşma var ise , neden bu kadar düşüş oluyor. 22 Satoshi nedir abi Allah aşkına?
Varsa detay bilgisi olan yazarsa ben dahil bilmeyenler öğrenmiş olur. 
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / BTC yırttı gidiyor on: May 03, 2019, 08:04:43 AM
BTC yırttı gidiyor , altcoinlere şenlik gelmesini bekler iken ortalık kan gölü. Şuan ki hareketi epey zamandır aşağı gittiği için resmen fırtına. Belki ilerleyen zamanlarda kasırga ve tayfuna dönecek gibi.
Giderken altları kızartmasa çok iyi olacak. Umarım bu hareketin ardından altcoinlere de şenlik gelir.
Sizin düşünceniz nedir merak ettim.
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!