Bitcoin Forum
September 28, 2021, 12:46:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 »
1  Local / Konu Dışı / Android Auto hakkında bilgisi olan varmı? on: June 17, 2020, 12:38:18 PM
Arkadaşlar arabamda 2 yıla yakındır kablo ile bağlayarak Android Auto kullanıyordum. Ama geçenlerde nedense birden arabadaki medya sistemi sıfırlamış kendini.
O günden beri bir sorunum var. Öncelikle dil İngilizce olmuştu onu düzelttim ve normale getirdim. Ama şimdi mesajlarda sorun yaşıyorum. Eskiden mesaj (SMS veya Whatsapp) geldiğinde bildirim gelir ve üzerine dokunduğumda sesli olarak mesajı okurdu. Şimdi yine okuyor ama Türkçe içerikli mesajı İngilizce olarak okumaya çalışıyor ve haliyle saçmalıyor.

Denediklerim;

Cihazı tekrar factory reset yaptım.
Telefonu kapa-aç yaptım.
Android Auto'nun tüm ayarlarına göz gezdirdim.
Google Asistan dilini Türkçe yapıp, İngilizce seçeneğini tamamen kaldırdım.


Bir de spotify'den müzik çalmasını istediğim zamanlarda problem oluyor. Türkçe bir şarkı veya sanatçı ismini söylediğimde genel olarak ilgili parçayı çalmaya başlıyor. Ama ne yaparsam yapayım yabancı bir ismi anlamıyor. Bunları çözemedim bir destek atarmısınız?
2  Local / Konu Dışı / Hepsiburada'da güzel indirim var kaçırmayın. on: June 13, 2020, 09:48:05 AM
Arkadaşlar hepsiburada.com'da bugüne özel 150TL alışverişe 50TL indirim kampanyası var.

Her üründe (altın hariç) 150TL'lik sepet yaptığınızda "Hepsi50" kodunu yazarak 50 TL indirim kazanabilirsiniz. Acele edin ihtiyaç varsa.

Ayrıca şu süpermarket kampanyası ile de kombin olup, fırsat efsaneleşiyor.

https://www.hepsiburada.com/staticpage/991510104234372
Buradaki ürünlerden 175TL'lik sepet yapın 25TL iniyor, Hepsi50 kodu da 50TL indiriyor. 175TL'lik alışveriş 100TL'ye geliyor.

Birde banka kartlarının kampanyalarıyla birleştirirseniz bedavadan az pahalıya alırsınız.

Örneğin ben bu ürüne 134TL ödedim, bir de bonus kartın online alışveriş harcaması var oradan da 10TL bonus gelecek 124'e gelmiş olacak. Karlı iş.

TEK ŞART YENİ HESAP AÇMANIZ. MEVCUT HESAPLARINIZDA 50TL'lik KODU KULLANAMIYORSUNUZ!
3  Local / Konu Dışı / Bir Garip Ramazan Bayramı Geliyor. on: May 18, 2020, 08:35:51 PM
Bugün Cumhurbaşka'nın yaptığı açıklama ile içim biraz garip oldu.

Buna göre;
- Bu yıl Ramazan bayramı'nda, bayram namazı olmayacak!
- Arefe günü dahil, bayram boyunca 4 gün sokağa çıkma yasak.
- 65 yaş üstü bayramın 1. günü bir kaç saat dışarı çıkabilecek.
- 29 Mayıs'dan itibaren öğle ve ikindi namazları camide, cemaatle kılınabilecek.
- Bu yıl ki eğitim-öğretim sezonu sonlandırıldı, yani okullar artık açılmayacak.

Ve ekstra bir kaç gelişme... Önemli olanları seçmeye çalıştım.
Tamamını okumak isteyenler: https://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberleri-bayramda-sokaga-cikma-kisitlamasi-4-gun-mu-olacak-41520394
4  Local / Servisler / Kucoin'de SoftStaking Bitmiş, Pool-X Gelmiş. Dikkat! on: April 19, 2020, 07:30:25 PM
Biliyorum benim gibi aranızda Kucoin'de tokenlerini kilitlemeden soft-staking yapanlar vardır. Hiç bir şey yapmadan sadece cüzdanınızda ilgili tokeni tutarak staking geliri alabiliyorduk. Ancak bugün kontrol için girdiğimde  16 Nisan itibariyle soft staking olayının sonlandığını gördüm.

Bunun yerine pool-x diye bir şey gelmiş. Bunun neticesinde staking ödülü almak için cüzdanlarınızdaki tokenleri pool-x bölümüne taşımanız gerekiyor. Nasılsa staking geliri elde ediyorum diyerek bırakanlar varsa bir göz atsın derim.


Konuyla ilgili duyuru: https://www.kucoin.com/news/en-pool-x-will-launch-new-version-with-soft-staking-moving-to-the-platform
5  Local / Konu Dışı / Dünya Üzerinde Doğum ve Ölümleri Takip Etme on: April 17, 2020, 10:01:04 PM
Az önce rastladığım ve ilginç gelen bir websiteyi paylaşmak istiyorum sizlerle.http://worldbirthsanddeaths.com/

Website'de sürekli olarak rapor edilen doğum ve ölüm vakaları harita üzerinde gösteriliyor. Verilerin nereden ve ne kadar güvenilir olduğu konusunda fikrim yok ama izlemesi keyifli diye paylaşmak istedim.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / En yüksek staking getirisi sağlayan coin? on: April 17, 2020, 01:43:46 PM
Arkadaşlar sık sık sizlerle takipçisi olduğum kanalın bugünkü paylaşımı üzerine böyle bir şey gördüm. Staking ile gelir elde etmek isteyen arkadaşlar için rehber olacaktır.

Listenin zirvesindeki Coti hatırlayacağınız üzere geçenlerde Binance'da listelenmişti.
NOT: Bu arada raporlanan bu veriler düzeltilmiş veriler yani rapor edilenlerde değil sanırım gerçeğe uyarlananlar.Yorumlarınızı merak ediyorum. Coti sizce bu staking işine girmeye değer mi? Sanki bu ödül oranıyla değeri düşer gibi geliyor bana?
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / BCH'a Neler Oluyor? on: April 11, 2020, 02:46:39 PM
Bildiğimiz gibi sezon halving sezonu. Bitcoin'den önce çakmaları sırayla halving sürecine girdi. Bir kaç ay önce LTC, sonra BCH ve geçtiğimiz günlerde de BSV halving tamamlandı. Ancak okuduğum kadarıyla BCH'da halving sonrası sıkıntılı şeyler yaşanmaya başladı. Halving sonrası ağdan ayrılan madenciler nedeniyle Hash gücü önemli ölçüde azalınca gündeme yine %51 saldırısı geldi.

Hash gücü birden 1/6 oranına gerileyen BCH'de saldırı başlatmanın ortalama maliyetinin 10000$'a geleceği tahmin edilmeye falan başlandı. Ne oranda mümkün emin değilim ama bu denli bir düşüş yaşanmasını da anlayabilmiş değilim. Şu anda f2pool'dan gördüğüm kadarıyla halving öncesinin yarısı değerlerinde hash gücü. Ama bu tekrar düşmeyeceği anlamına gelmiyor demek ki...

Kaynak: https://www.f2pool.com/
(buradan BCH'ı seçerek hash gücündeki değişimi görebilirsiniz)
8  Local / Konu Dışı / Oyun Oynamayı Sevenler; Stadia 2 Ay Ücretsiz! on: April 09, 2020, 07:21:35 PM
Oyun oynamayı sevenler ama PC ekipmanı yetersiz olanlar için Google'ın Stadia isimli oyun arayüzü var bilenler bilir. Ekran kartınızın yetmediği bir oyunu oynayabilmenizi sağlamaya yönelik bir arayüze sahip.
Size bağlanacağınız server üzerinden oyunu oynama şansı veriyor.
Maalesef Stadia'nın Türkiye desteği yok.
Bu durumda neden burada paylaşıyorsun diyenler olabilir. Bunun 2 sebebi var;

1- Yurtdışında yaşayan Türk arkadaşlarımız faydalanabilir.
2- Güçlü bir VPN'iz varsa sorunsuz kullanabilirsiniz. VPN konusunda titiz davranın çünkü oyun sırasında VPN kopunca çok sinir edebiliyor insanı.

Detaylar burada: https://blog.google/products/stadia/try-stadia-free-today
9  Local / Konu Dışı / Website Kurmayı Düşünenler 1$'a Hosting, 1$'a Domain fırsatı. on: April 07, 2020, 09:36:27 AM
Bende tesadüfen karşılaştım. Ufak tefek website deneyimlerim oldu ama çok başarılı oldum diyemem. Çok profesyonel bir website istemiyorsanız, sizler için yeterli olacaktır. Üstelik genellikle ayrıca parayla satılan SSL sertifikada ücretsiz sunuluyor. Bir de dediğim gibi profesyonel bir website istemiyorsanız .me alan adı da ücretsiz veriliyor. Bu durumda bugünün kuru ile 6,70TL'ye 1 adet ücretsiz websiteyi yayına alabilirsiniz.


Quote
1 Web Sitesi
 2 GB Web Alanı
 5 E-Posta
 512 MB Ram
 1 Core CPU
 Sınırsız Trafik
 LiteSpeed
 Plesk /  cPanel
 Ücretsiz SSL
 Ücretsiz .ME Domain 
 Ücretsiz Taşıma


NOT: Hizmeti veren firmayla hiç bir bağlantım yok. Daha önce hiç kullanmadım. Sadece başka bir yerde gördüm ve kenarda dursun lazım olur diye bir adet hosting ve domain kaydı yaptırdım. Dışarıdan öğrendiğim kadarıyla icann onaylı bir firma. Lütfen kayıt olmadan önce kendi araştırmanızı yapın ve güle güle kullanın.

Firmanın Linki: https://www.atakdomain.com/hosting
10  Local / Konu Dışı / Çocuklarla İzleyebileceğiniz Online Tiyatro on: April 03, 2020, 06:41:55 PM
Kocaeli belediyesinden tiyatro topluluğundan Türkiye şartlarının üstünde hizmet var. Kocaeliyle bir bağlantım yok ama tesadüfen öğrendim ve sizlerle paylaştım. Özellikle belli yaşta çocukları olan ailelerin bir etkinlik olarak bunu yapması farklı olabilir bu evden çıkamadığımız günlerde. TV'de Survivor seyredeceklerine, net üzerinden bir tiyatro oyunu izlesinler.

Oyun: 80 Günde Devr-i Alem
Tarih: 04/04/2020 - Cumartesi - 20:00
Link: tiyatro.kocaeli.bel.tr

11  Local / Konu Dışı / WHO'dan Corona ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar! on: April 01, 2020, 11:24:00 AM
WHO (Dünya Sağlık Örgütü) kendi websitesinden Corona virüs ile ilgili doğru bilinen yanlışları yayınladı. Buna göre;


Söylenildiği gibi, sıcak havada Corona virüs ölmüyormuş. Hava sıcaklığı yüksek ülkelerdende vakalar gelmeye devam ediyor diyor WHO raporuna göre. Yani 25C ve üstü sıcaklıklarda beklemek hastalığa yakalananları kurtarmıyor maalesef.


Bu görselde yer aldığı gibi hastalığı kapanların büyük bir kısmı iyileşiyor ve virüsü bedeninden atabiliyor. Yani Corona virüsü 1 kere kapan ömür boyu onunla yaşayacak diye bir şey yok.
Hastalığa yakalananlar semptomları takip edip, gerekirse öncelikle telefon ile destek almalı. (Ülkemizde 184 numaralı hat bu iş için kullanılıyor.)


Corona virüsün çoğunlukla ortak semptomları; kuru öksürük, yorgunluk (halsizlik) ve yüksek ateş. Ancak bunlar herkeste ortak değil. Ve maalesef söylenildiği gibi nefesinizi 10 sn tutma denemesinin Covid ile alakası yok. Yani virüsü kapmış bile olsanız, ciğerinizin durumuna göre 10 saniyeden fazla nefes tutabilirsiniz.


Bizde 20 kişi bu sebeple hayatını kaybetti. Sık veya fazla alkol tüketimi virüsü etkiler şeklinde düşünce tamamiyle yanlış. Aksine daha fazla soruna yol açabilecek bir davranış.
(WHO önerisi dışında bana zaten baştan mantıklı gelmedi. Çünkü alkol tükettiğinizde bu sindirim sisteminizle ilgili olurken, virüs solunum sistemini hedef alıyor. Yani hedef yanlış bence.)


Son veriler ışığında virüs hem sıcak hem de nemli yüzeylerde barınabiliyor. Yani sıcak diye tedbirinizi bırakmayın.


Sıcak hava gibi soğuk havada Corona virüsünü öldürmüyor. (lanet olasıca pislik şey!)


Sıcak duş almak veya banyo yapmakta virüse zarar vermiyor.


Bu benimde merak ettiğim bir şeydi. Ve çok şükür bu virüs sinek ısırması ile bulaşmıyor. Aksini düşünemiyorum bile.


El kurutucularının virüs üzerinde bir etkisi yokmuş. Ama yine de Corona dışında bakarsak, bu kurutucuların çok fazla bakteri bulundurabileceğini unutmayın. Bunun yerine benim tavsiyem ellerinizi güzelce yıkadıktan sonra 20-30 saniye ovuşturarak kurutun eğer peçete/havlu yoksa.


Cilde zararlı olabileceği için ultraviyole ışınları dezenfeksiyon için kullanmak önerilmiyormuş.


Termal kameralar virüsün ortak semptomlarından birisi yüksek ateş olduğundan hastalık ön tespiti için önemli bir veri.


Bugünlerde milletçe takıldığımız konu: dezenfektan kullanımı virüsü tamamen yok eder mi? Hayır, vücuda teneffüs etmiş virüsü maalesef dezenfektan kullanımı öldürmez.


Maalesef, mevcut pnomoni karşıtı iğne ve aşılar, corona virüse karşı etkili değilmiş.


Tuzlu suyla burun temizliği denildiği gibi kanıtlanmış doğru bir temizlik yöntemi değil. Bazı vakalarda olumlu sonuçlar verse de genel itibariyle kanıtı olmayan bir tez. Karar sizin sanırım bu konuda.


Sarımsak tüketimi doğrudan bu virüsü öldürmüyor ancak bağışıklık sistemini güçlendirdiği için faydalı olabileceği düşünülüyormuş.


Virüs genellikle yaşlılarda ölümcül sonuçlar yaratsa da, her yaştan kişiye bulaşabilir ki bunlarda taşıyıcı olarak tehlike arz eder.


Antibiyotikler maalesef bu virüs için bir anlam ifade etmiyor.


Ve henüz kesin bir ilaç/tedavi yöntemi yok. Umalım da tez vakitte bir ilerleme kaydedilsin.

Kaynak: https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public/myth-busters
12  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin için kendini kanıtlama fırsatı mı? on: March 19, 2020, 10:10:45 AM
Yazıyı yazmama sebep olan Bitmex'in 17 Mart'ta yayımladığı Inflation is Coming (Enflasyon Geliyor) isimli makalesini okumanızı tavsiye ederim.
Ulusal merkez bankaları parasal genişleme üzerine birbiri ardına açıklamalar yapıyorlar. FED bu konuda çılgın işler yapmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Bu kriz, dünya da bir para bolluğu yaratacak artık bunu net olarak görebiliyoruz.

İşte fırsat dediğim konuda tam burada karşımıza çıkıyor. Bu evlere kapanmalar, karantinalar, parasal genişlemeler tam olarak bize Bitcoin'in önemini anlatacak olabilir mi?
Bir malın fiyatı piyasada belirlenirken, parayı merkez bankalarının kararları etkiliyor. Bitcoin ise kimseden etkilenmeyen bir yapıya sahip. Yani kimse artık ihtiyacımız var ve toplam BTC miktarını 50 milyon yapacağız demeyecek. Üstelik hijyen ve temassızlığın bu denli önem kazandığını ve Bitcoin ile ödemeler de temasın gerekli olmadığını unutmamak lazım. Bu ortamda hem yerel, hem de globalde kriptoların ama en çok da BTC'nin daha iyi lanse edilebileceğini düşünüyorum. Bitmex'de yukarıdaki raporunda aynı şeyleri söylemiş. Gerçek değeri belki şimdi bulabiliriz.
13  Local / Konu Dışı / Forum Kirliliği Hakkında! on: March 15, 2020, 07:24:53 PM
Uzun zamandır bu forumun içinde olan birisiyim. Dönem dönem bir şeyler yaparak hem faydalı olmaya hem de merit kazanmaya çalışıyorum.
Hak ettiğimi alıyorum alamıyorum konusunu bir kenara bırakırsam, forumda dikkatimi çeken ve aslında herkesi rahatsız eden bir şey var. Bazı arkadaşlar sürekli copy-paste içeriklerle Türkçe, Alternatif Kripto Paralar bölümünü kirletiyorlar. Üstelik bunu yaparken tek amaçları kendi blogları için hit toplamaya çalışmak.

Bunu yaparken bazen copy-paste yaparak bazende click bait yaparak dikkat çekmeye çalışıyorlar. Yani yaptıkları şeye tamamen karşı değilim ama bunun için linkli içerik falan bir bölüm mü açılsa acaba?

Şimdi burada bazı örnekler vereceğim ama olayın boyutu başka yere gidecek. Kimse lütfen alınmasın isimler üzerinden gitmek istemiyorum ama gün geçtikçe artıyor. Bende kaynak belirterek bazen haber, bazen görseller paylaşıyorum ama en azından ekstradan bir şeyler katmaya çalışıyorum. Yorumlamaya, sorular sormaya özen gösteriyorum. Sanırım EFS bu konuda bir kural güncellemesi paylaşsa iyi olacak.

Yani elbette istediği kaynağı belirterek haber paylaşabilir ama en azından bunu temel bölümlerde değil, ya yeni açılacak bir bölümde veya Bitcoin Haberleri bölümünün adını Haberler şeklinde falan güncelleyelim ve orada paylaşılsın.

Ne dersiniz?


14  Local / Ekonomi / Az önce ne oldu öyle? 7285$ ->5500$ on: March 12, 2020, 10:54:33 AM
Bitcoin son 15 dakika da 7200$ seviyesinden bir anda 5500$'ın altına kadar sarktı. Büyük kırmızı mum ile bir an yüreğim yerinden hopladı. Daha önce bu tarz yükselişleri canlı yakalamışlığım vardı ama bu kadar hızlı düşüşü hiç görmedim.

Ayrıca tüm altcoin'lerde aynı anda benzer şekilde değer kaybetti.
Ve alışık olduğumuz üzere Binance'da gümledi yine.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Avrupa 2020 Blockchain Raporu on: March 02, 2020, 11:22:04 AM
Uzaktan baktığımız zaman farklı coğrafyalarda (özellikle Asya) üzerinde aktif olduğu düşünülen kripto paralar ve blockchain projelerinin aslında Avrupa'da da hızla ilerlediğini biliyoruz. Ancak hafta sonu birazdan sizlere aktaracağım raporla tanışana kadar bu kadar ciddi bir ilerleme yaşadığından emin değildim.

Kaynağı en baştan vereyim ki İngilizce olarak yararlanmak isteyenler buradan full bilgi alabilsin: https://www.dgen.org/blockchain-in-europe-2020-review
Raporu indirmeden okumak isteyenlerde buradan indirebilir.NOT: Ekosistem skorundaki renk skalasını burada sizlere aktarayım ki görselleri daha iyi anlayın.

Yavruağzı: Yasal Düzenlemeler (Regulations)
Sarı : Adaptasyon (Adoption)
Mavi: Projeler (Start-ups)
Mor: Fonlama (Funding)
Yeşil: Mali Şirketler - Kurumlar (Fiscal Inc.)


ALMANYA
Blockchain proje zenginliği açısından en ileri düzeydeki ülkelerden birisi ALMANYA.

Raporda Almanya'dan bahsederken Ethereum'un gizli merkezi olabileceğinden bahsediliyor. Startup'ların %8 ile en yüksek olduğu Avrupa şehridir Almanya ve henüz tam anlamıyla blockchain ve kripto paralarla ilgili bir düzenleme yoktur.


Almanya'nın bankaların hesaplarda BTC tutmasına izin verir düzenleme kaynağı: https://cointelegraph.com/news/germany-new-proposed-law-would-legalize-banks-holding-bitcoin

İSVİÇRE

Paranın cazibe merkezi ve vergi cenneti İsviçre, kripto paralar ve blockchain projeleri içinde cennet gibi bir ülke. Çünkü burada hiç bir zaman parayla ilgili olan bir konu olumsuz görülmüyor. İsviçre'nin parasal suçlarla ilgili, suçlu iadesi yapmaması da ayrı bir mevzu.
Son dönemin güçlü projeleri olan Tezos, Cosmos ve NEXO gibi projelere ev sahipliği yapıyor İsviçre.

Bu arada bu projelerin büyük bir çoğunluğunun Binance'da listeli olduğunu hatırlatayım. Binance DEX'de yer alan NEXO'nun yakında bir şansı olabileceğini düşünüyorum.
Yasal düzenlemeler ve blockchain firmalarının en yüksek seviyede olduğuna da dikkat ediniz. Zaten ortalama olarak da sanırım en iyi skora sahip ülke İsviçre.

İsviçre'nin blockchain projelerin önündeki engeli kaldırdığına dair kaynak: https://www.coindesk.com/swiss-government-moves-to-remove-legal-barriers-for-blockchain-developmentFRANSA

Bir başka kripto dostu ülke de Fransa. Güçlü projeleri, devletin sıcak bakışı ve kısmi yasal düzenlemeleriyle Fransa önemli bir ülke.

Raporda dikkatimi çeken bir başka konuda Fransa merkezli aşağıda göreceğiniz projelerinin hiç birinin Binance'da listelenmemiş olması.
BİRLEŞİK KRALLIK

DeFi projelerinin uğrak yeri İngiltere. Ancak adaptasyon ve diğer bir çok konuda Avrupa'nın epey gerisinde kaldığını da kabul etmek gerekiyor.
Blockchain, Coinbase, Kraken, Etoro ve Circle gibi bu piyasanın önemli markalarının ev sahibi İngiltere. Fakat raporda da görebileceğiniz üzere çok fazla kripto parası ve özgün projesi yok. Daha çok bu alana yönelmiş platformlar hazırlıyorlar gibi. Blockchain ve Coinbase gibi bu piyasanın önemli platformlarının burada olması önemli.
Skordan da anlayacağınız üzere bu kadar çok kripto ve blockchain'e dayalı projesi olmasına rağmen İngiltere'de konuyla ilgili hiç bir düzenleme yok.

Birleşik Krallık Kripto Para Tanımlaması Hakkında Kaynak: https://www.coindesk.com/uk-law-panel-defines-crypto-assets-as-property

MALTA

Malta ilginç bir üllke. Bir proje yaratmak yerine, yaratılan projeleri cezbederek kendi orijinine katıyor. Binance bunun en büyük örneklerinden.
Bu kapsamda yasal düzenleme olarak en iyi konumda olsalar da diğer alanlarda geri kalmış durumdalar.
Malta'da Yakında Görebileceğimi Kripto Dostuyla ilgili haber kaynağı: https://coinspace.com/news/global/malta-may-soon-have-crypto-friendly-bank-thanks-polychain-and-binance

HOLLANDA

Daha çok yol katetmesi gerekse de Hollanda bizlerden epey ileride... En ortalama notlar Hollanda'ya. Ancak son zamanlarda Binance'ın Hollanda projelerine olan ilgisi oranında bir hazine olabileceğinin kanıtı.
Raporda ayrıca diğer Avrupa ülkeleri, gelişmekte olan projelerin karakterleri vs. tek tek ele alınmış. Ben anlayabildiğim kadarıyla Avrupa'da işlerin çok iyi gittiğini varsaydım. Sanırım Avrupa projeleri güçlenerek devam edecek bir süre daha.
Daha iyi İngilizce'si olanlar çeviri yapabilir bizlere daha detaylı.

Bu arada bu forumda attığım 1000. mesajımmış. Güzel bir post oldu diye düşünüyorum.
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance'da Listelenebilecek Potansiyele Sahip Kripto Paralar on: February 26, 2020, 08:44:08 PM
Geçtiğimiz gün @Funchiestz'in açtığı başlıkta konuşulduğu üzere Binance'da listelenecek veya listelenme ihtimali doğan (topluluk oylaması gibi şeylerle) kripto paralar birden değer kazanıyor. Ve biz de bu tarz şeylerden hiç kâr edemiyoruz çünkü biz kâr edene kadar iş işten geçmiş oluyor.

Benim düzenli takip ettiğim platformun haberi de bunun üzerine geldi bugün.

Buyrun olası Binance listelemesi olabilecek güzel projeler. (Adet olduğu üzere hiç biri yatırım tavsiyesi değildir)Görseldeki metinde yazdığı üzere Binance, Binance DEX'de yer alan 2 kripto parayı Şubat ayında listeleme kararı aldı. (LTO ve COTI)
Yukarıdaki görselde de benzer yollardan geçen potansiyel listeme adayı olabilecek projeler yer alıyor.
Bu projeler hakkında bilgisi olanlar bizimle paylaşırsa daha güzel olur.

- Newton : Bildiğiniz gibi Newton bir önceki topluluk oylamasında DREP ile yarışmış ve kaybetmişti. Ayrıca bu listede Newton varsa geçenlerde oylama kaybeden VIDT'da olmalıydı diye düşünüyorum.
- Nexo: Popüler bir kripto para fakat Binance listelemesi için doğru aday mı emin değilim.
- Wayki Chain'i bir kaç kez shillemeye çalışanlardan duyduysam da isim olarak çok hoş durmadığı için incelememiştim. Ama burada görünce şaşırdım.

Şahsen micro cap projelerin bu aşamada çok şansı olduğunu sanmıyorum.
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance IEO'larında Mart Ayında Gerçekleşecek Token Dağıtımları on: February 26, 2020, 08:33:27 PM
Arkadaşlar bir devam başlıkla sizlerle beraberim.
Geçtiğimiz ay yine bugünlerde sizlerle Binance IEO'larında Şubat Ayında Gerçekleşecek Token Dağıtımları başlığımı paylaşmıştım.

O başlıkta geçtiğimiz ay yüzde olarak en çok token kilidinin açıldığı Perlin ve Band'de Mart ayında token kiliti açılmayacak. Ayrıca Elrond ve yeni IEO'muz WazirX'de de herhangi bir kilit açma olmayacak.
Bu ayın rekortmenleri Wink, BTT ve Celer olacak.

Nispeten dolaşıma çıkacak token sayısında geçen aya göre daha pozitif bir durum var. Ama yine de Binance IEO'larının yüksek adetli token sayılarına sahip olduğunu unutmamak lazım. (Bu konuda da daha önce açmış olduğum "Binance IEO'larındaki Dolaşımdaki ve Dolaşıma Çıkacak Token Oranları" adlı başlığa göz atabilirsiniz. Buradaki rakamları paylaştığım gün itibariyle değerlendirin. Şubat ayındaki kilidi açılan tokenlerin de burada olduğunu unutmayın)

18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Huobi Token Sıradaki Borsa Tokeni Olabilir mi? on: February 21, 2020, 12:42:59 PM
Binance'ın hızlı yükselişi sonrası tüm borsa tokenlerine ilgi artmıştı. Bir dönem deli gibi KCS toplayanlar falan oldu Kucoin'de Binance gibi uçuşa geçecek diye. Ama bu hiç gerçekleşmedi. Bu günlerde ise Huobi Token bir fark yaratabilir gibi görünüyor.
Huobi mainnet çalışmalarını bitirmek üzereyken bu değerlendirme ile karşılaştım ve sizlerle paylaşmak istedim.


Resimdeki bazı noktalara da değinelim.

- HT şu anda son 12 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı. Ve geçtiğimiz yıldan bugüne kadar yaklaşık %85 yükseliş yakaladı.

HT'nin Listelendiği Borsalar;

Huobi
Bitmax
Binance JEX
Bibox
MXJ
Gate.io, ...

Son Dönemdeki Gelişmeleri;
-Huobi'nin elde edilen geliri üzerinden belli aralıklarla yapılan token yakma işlemi Ocak ayında yapıldı ve yaklaşık 4.05 milyon HT yakıldı. (Değeri 21,4 milyon $) Bugüne kadar toplam 45.838 milyon HT yakıldı!
- Huobi 3. parti ortaklıklar ile uluslararası kredi kartları, dijital bankacılık kartları, mavi çip teknolojisi ve bir takım farklı uluslararası girişimler yapmak için çalıştı.

Yakındaki Gelişmeleri;
- Mainnet
- Marjin ve Kaldıraçlı işlemlerde daha agresif ve yenilikçi ürünlerin piyasaya çıkarılması.


Bu gelişmeler ışığında HT sizce bir kâr imkanı vaat ediyor mu?
19  Local / Servisler / Bir Borsanın Daha Hazin Sonu on: February 20, 2020, 11:13:06 AM
Çin'li ve son zamanların inanılamayan borsası FCoin, CZ'nin daha önce de uyardığı gibi tam anlamıyla patladı.
İşlemlere başlarken tranaction mining yöntemiyle kullanıcılarına yaptıkları işlemler üzerinden coin dağıtmayı vaat eden borsanın net olmamakla birlikte 7000-13000 arası BTC'lik ödeme yapması gerektiğini ama bunu yapamayacağını açıkladı!.

CEO, ortada bir hırsızlık vakası olmadığını ancak işlerin kötü gittiğini iddia ederek şu anda bu parayı ödemesinin imkansız olduğunu iddia etti. Ortalama 100 milyon dolar eden bu parayı ödemesinin pek mümkün olmadığı da aşikar aslında.

Dün Binance'da yaşanan sorunların ardından merkezi borsalarda tek tek çatırdamalar başladı sanki. Bir de bizim Paribu eklenmiş bu sürece. Bu olay nereye kadar gidecek çok merak ediyorum açıkçası. Merkezi çalışan borsalar gerçekten baş belası mı? Son bir kaç yılda merkezi borsalardaki vaka sayısı çok fazla oldu sanki.

FCoin'in Duyurusu: https://www.reddit.com/r/FCoin_Official/comments/f579v4/fcoin_truth/
20  Local / Konu Dışı / Merit Kaynaklarının Dağıtım Yaptıkları Başlıklar on: February 18, 2020, 08:56:02 AM
Türkçe Bölümde az sayıda merit kaynağı var ve bunların özverili çalışmaları sayesinde forumda genel anlamda bir pozitif görünüm oluştu.
Malum imza kampanyası bittikten sonra aktivite azalıp biz bize kalınca da bunun önemi arttı.

Bildiğim merit kaynakları şöyle (ekstra varsa lütfen bilgilendirin güncelleyelim.)

@EFS, @mhanbostanci, @Vispilio ve @Blacknavy


Bunların bir de gözden kaçan güzel başlıkları ödüllendirme adına açtıkları başlıklar var. Önemli olan hepsinin farklı kuralları ve başvuru yöntemleri var. Bazısında kendinize ait postları paylaşırken, bazısında başkasına ait postların paylaşımı doğru olarak gösteriliyor.

Vispilio'nun Tam Bağımsız 🔥 Merit Cafe'si 🔥
Kurallar;

Burada kendinize veya başkalarına ait değerli bulduğunuz postlar'ı paylaşabilirsiniz, her hafta merit vermeye çalışacağım arkadaşlar.

Özellikle multi oyunlarına girmeyen ve bağımsız hareket eden, forumda özgün yazılarla değer yaratan üyeleri davet ediyorum.

Forumda halihazırda aktif olan fakat uzun zamandır merit alamadıklarını düşünen arkadaşlar da varsa eski yeni gözetimi yapmadan onlar da mesajlarını burada paylaşabilirler.

[Merit] Blacknavy'nin otağı
Kurallar;
Code:
[b][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1234.msg1234#1234]BAŞLIK[/url][/b]
Açıklama : <isteğe bağlı>

Blacknavy başvuru için tek şartı bu yukarıdaki format ile paylaşım yapılması.

[Merit] mhanbostanci - topluluğa yararlı postlar başlığı

Kurallar;
Quote
Code:
[b][url=https://bitcointalk.org/index.php?topic=1234.msg1234#1234]BAŞLIK[/url][/b]
Açıklama : <isteğe bağlı>

mhanbostancı'da yukardaki kalıpta başvuru yapılmasını rica etmiş. Üzmeyelim üstadı.

Bunlara ek olarak EFS'nin başlığı vardı ancak EFS başlığı kilitlediği için şimdilik de-aktif durumunda sanırım.
Bu mesaj nasıl merit almaz!
Tüm bunlara ek olarak bir de @by rallier, ve @teramit'in, merit kaynağı olmasalar da foruma faydalı başlıkların ön plana çıkması için açtıkları bazı başlıklar var. Burada merit kaynağı yok sadece meriti olan insanların, meriti hak ettiği düşünülen insanlarla bir araya gelmesi için açılmış başlıklar var.

Merit Bağış Alanı - Unofficial - by rallier

Merit alması gereken başlıklar hangileri ? - teramit
Yukarıdakiler merit dağılımı açısından faydalı başlıklar iken bir de merit ile ilgili önerilerin yer aldığı bazı başlıkları derlemek iyi olur diye bir ekleme yapıyoru.

[İstatistik] En Çok Merit Alan 100 Kullanıcının Katıldığı İmza Kampanyaları - Tom Bombadil
Merit Felsefesi - Neye verilir? Nasıl Alınır? Kaynak Başvurusu - Analiz Araçları - Kalemder
Merit Tartışmaları - PHI1618
Pages: [1] 2 3 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!