Bitcoin Forum
June 24, 2021, 04:18:23 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
1  Local / Konu Dışı / Duterte'nin Gelenekselleşmiş Lüks Araç Parçalama Şovu on: June 22, 2021, 09:54:09 AM
Quote
Filipinler'de lüks araçlar paramparça edildi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yine tartışma yaratan bir olaya imza attı. Ülkeye yasadışı yollarla sokulan lüks araçlar iş makinesiyle kullanılamaz hale getirildi.


Quote
Bu haberimiz, daha doğrusu haberimizdeki video, Pasifik Okyanusu'nun batısında konumlanmış olan Filipinler Cumhuriyeti'nden. Filipinli bir otomobil galerisi, araçların gümrük vergilerini daha az ödemek için çeşitli yöntemler gerçekleştirmiş. Örneğin görüntülerde görmekte olduğunuz McLaren 620R, evraklarda bir Porsche Cayman olarak gösterilmiş. Yani evrakta sahtecilik ve vergi kaçakçılığı söz konusu olmuş.

Ardından harekete geçen Filipinler Hükumeti, vergi kaçakçılığı ile ülkelerine giriş yapan bu süper otomobiller ile lüks otomobillere el koyarak, bir hurdalıkta da parçalamış. Bu işlemin videosu da yetkili bir kurum tarafından Facebook üzerinde paylaşılmış.

İllegal şekilde 2018 ve 2020 yılları arasında ülkeye getirilen o araçlara baktığımızda ise McLaren 620R, 2007 Bentley Continental Flying Spur, Porsche 911 C2S, Hyundai Genesis, Toyota Solara ve birkaç aracı görüyoruz. Bu araçların toplam değerinin de Türk Lirası ile 10 milyon TL civarında olacağını söylemek de mümkün.

Bu 7 otomobil ile eşzamanlı olarak başka bir limanda 14 farklı aracın daha parçalandığı da belirtiliyor. Filipinler Cumhuriyeti Başkanı Rodrigo Rua Duterte, bu parçalama işlemleriyle vergi kaçakçılığı yöntemiyle getirilen otomobillere son vermek istiyor.

Bize sorarsanız da otomobil hayranları olarak bu görüntüleri şaşkınlıkla izliyoruz. Keşke alternatif bir yöntem uygulansa ve açık artırma vb. yöntemler ile bu otomobiller değerlendirilseydi diyoruz. Tabii bu lüks araç parçalama yöntemi sadece Filipinler'de değil, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde görülmüş bir olay.


ilk haber 2018 yılına ait, ikinci haber yeni bir parçalama şölenine ait... :) bu iş; bozuk iphoneları kırıp, sahte dolarları yakmaya benzemiyor. :)
2  Local / Konu Dışı / Sevim Koş! Bunlar Gene Reddetmiş! on: June 20, 2021, 03:22:31 PM
diğer konu kilitlendiği için, kısaca toparladıklarımı müstakil bir konu olarak açtım...

1- ayasofya benim için camilerden bir camidir, fazlası değildir; öncelikle bu konuda anlaşalım. ibadete açıldığı zaman sosyal medyada sabah akşam ağlayan arkadaşlar vardı (üzüntüden, ühühü ühhüüh), onlar kadar bile olaya takık değilim. :)

2- önergeyi veren ip olduğu için mevzubahis oluyor, özellikle seçilmiş değil.


şimdi herkes konuşuyor, "ayasofya'nın açılışı için verilen önerge akp-mhp oylarıyla reddedildi" diye ama bir allah'ın kulu da "bu önerge neymiş bir okuyayım" dememiştir. öncelikle önergeye bakalım:1- ilgili önergeye bakın! orada ne yazıyor?

ibadethane olarak kullanılması amacıyla meclis araştırmasının açılmasına; ayasofya'nın açılışı falan da değil, basit bir kelime oyunu var ama takipçisi çok oluyor böyle olayların maalesef...


2- ayrıca, ayasofya'nın müze olması mahkeme kararı ile gerçekleşti, yeniden açılması da doğal olarak sadece mahkeme kararıyla gerçekleşir. yani, ayasofya meclis önergesi ile zaten açılamazdı. goygoy önerge...
o dönem malum yayın organlarınca atılmış gazete manşetlerine de bakalım:

Quote
Ayasofya'nın ibadete açılması için verilen önerge AKP'nin oylarıyla reddedildi
İYİ Partinin Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması talebiyle verdiği önerge, AKP'nin oylarıyla reddedildi. AKP'li Mehmet Muş, "Şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" dedi
https://www.birgun.net/haber/ayasofya-nin-ibadete-acilmasi-icin-verilen-onerge-akp-nin-oylariyla-reddedildi-303955


Quote
AKP Ayasofya'nın ibadete açılmasını reddetti
İYİ Partinin Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması talebiyle verdiği önerge, AKP'nin oylarıyla reddedildi. AKP'li Mehmet Muş, "Şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" açıklamasında bulundu.
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akp-ayasofyanin-ibadete-acilmasini-reddetti-1744077


Quote
AKP, TBMM’deki oylamada Ayasofya’nın ibadete açılmasını reddetti!
İYİ Parti'nin Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ile ilgili grup önerisi AKP tarafından reddedildi. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, verdikleri ret oyuyla ilgili "İbadete açılması önerisine şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" dedi.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-akp-ayasofyanin-ibadete-acilmasina-simdi-ret-veriyoruz-5865009/

malum gazeteler büyük bir şok ve acı içerisinde reddedilen önerge için ağıt yakmışlar ama sonra 2020 felaketlerini değerlendirirken bakın olayı nasıl resmetmişler:

Quote
https://tr.sputniknews.com/turkiye/202101021043498977-sozcu-gazetesi-ayasofyanin-acilisina-felaket-demek-gibi-bir-kastimiz-yoktu/

daha sonra bu olayın bir editöryel hata olduğunu da söylediler; tabii yersen... :)

benim bağırsaklarım temiz, iftira atan birisi olursa tepki gösteririm; nasıl muamele görmek istiyorsan öyle muhatap ol! kimse kimsenin iti köpeği değil. ben hayatım boyunca onurlu bir hayat sürdürdüm. başkasına iftira atarken yaptığınız şeyi bir kez daha gözden geçirin lütfen!

sonuç: akp tek başına bir tercih olmasa bile; akp-mhp>cexap-hedep
3  Local / Konu Dışı / Pratik Tatlı Tarifleri on: June 20, 2021, 01:07:18 PM
tadı ve lezzeti güzel olan, evde kolayca yapılabilecek, ucuz ve pratik tatlı tariflerini paylaştığımız bir konu oluşturmak istedim.

hiç denemedim ama seveni çok olduğu için ilk olarak çikolata soslu muz tarifini paylaşmak istedim.

Quote


Çikolatalı Muz Çubukları için Gerekli Malzemeler
3 adet muz
Hazır çikolata sosu
Sosun yapımı için süt
Üzerini süslemek için;

Beyaz çikolata, fıstık vs.
https://www.kolaypogacatarifleri.com/cikolatali-muz-cubuklari-tarifi/

yapılışının videosunu da şurada ( https://youtu.be/H56cUrxHVoc ) paylaşmışlar, fırsat bulursam deneyeceğim.

4  Local / Konu Dışı / Rusya; NATO, Baltık devletleri ve SİHA'lar on: June 09, 2021, 04:57:20 AM
Quote
Geniş bir heyet ile ziyaret gerçekleştiren Letonya heyeti Bayraktar TB2 önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca Bakan Pabriks Cezeri uçan arabayı inceledi. Pabriks’e Bayraktar TB2 maketi hediye edildi.

Bakan Pabriks Twitter’dan gelen “Bayraktar TB2’nin ‘Letonya’dayım’ (Es esmu Latvija) demesini ne zaman bekleyebiliriz?” sorusunu “umarım yakında” diyerek cevapladı.

NATO’nun Rusya ile sınırı doğu kanadında yer alan ve 2 milyon civarında nüfusu olan Letonya, Litvanya ve Estonya ile birlikte Rusya tehdidini en geniş ölçüde hisseden ülkeler arasında bulunuyor. Bu tehdide karşı NATO; 2020’de Baltık Denizi bölgesindeki faaliyetlerini artırdı. Estonya’da Birleşik Krallık, Letonya’da Kanada, Litvanya’da Almanya ve Polonya’da Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki dört tabur büyüklüğünde çok uluslu ve savaşa hazır muharebe grubunu bulundurmayı sürdürdü.

Rusya tehdidini en ciddi şekilde hisseden Polonya’ya geçtiğimiz günlerde 4 set (24 İHA) Bayraktar TB2 satışı gerçekleştirilmişti.

https://www.defenceturk.net/letonya-savunma-bakani-baykar-savunmayi-ziyaret-ettibaltık devletleri siha alımına devam edecek gibi gözüküyor; şimdilik başka şansları da yok. rus hava savunma sistemlerini paramparça edip sahada aktif olarak kendisini kanıtlanmış olan bu makineler onlar için can yeleği olacak.


çok tartışmalı bir yapı olan nato, etki alanını gittikçe genişletiyor... nato hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, kısa da olsa fikirlerinizi paylaşmanız mümkün mü?
5  Local / Konu Dışı / Seçim barajı düşüyor on: June 03, 2021, 08:42:52 AM
Quote
SEÇİM BARAJI İNİYOR

Şimdi gelelim seçim yasasındaki değişikliklere.

Yüzde 10 olan seçim barajı yüzde 5’e iniyor. Yüzde 7’ye inmesi eğilimi ağır basıyordu ama yüzde 5 üzerinde uzlaşmaya vardı. Ancak MHP’nin önerisi alınmadan seçim barajı kesin olarak yüzde 5’e indi diyemiyoruz.
https://www.paraanaliz.com/2021/politika/abdulkadir-selvi-secim-baraji-dusuyor-g-6445/

haberin içinde daha fazla detay vardı ama sadece seçim barajı ile ilgili olan kısmını aldım. bazı kulis dedikodularına göre %3 civarlarına kadar düşebileceği bile konuşuluyordu. :) baraj sınırında olanlar sevinecek gibi, tabela nedeniyle oy toplayanlar da üzülecek gibi gözüküyor. hayırlısı olsun.
6  Local / Konu Dışı / Ümit Özdağ partisini yaz sonunda kuruyor on: June 03, 2021, 08:38:11 AM
Quote
İyi Parti'den istifa eden Ümit Özdağ, parti kurma çalışmalarını sürdürüyor. Kurucular kurulu, tüzük, isim ve logosu belli olan yeni partinin kuruluş dilekçesi yaz sonunda İçişleri Bakanlığı'na verilecek.
İyi Parti'den tartışmalı şekilde istifa eden Ümit Özdağ, yeni parti çalışmalarında son aşamaya geldi.

Partinin kuruluşu için 19 Mayıs tarihi belirlenmişti ancak tam kapanma nedeniyle yaz sonuna sarktı.

223 kurucular kurulu üyesi olacak

Partinin kurucular kurulunda 223 kişi olacak. Kadroda yeni isimlerin yanında farklı partilerden eski siyasetçilerde yer alacak.

Tüzük hazırlandı, logo ve isim belli oldu

Ümit Özdağ, "Ayyıldız Hareketi" ismi ile çalışmalara başlamıştı. Parti isminin ise bundan farklı olduğu öğrenildi. Tüzük çalışmaları tamamlandı, partinin logosu da belli oldu.

Teşkilat çalışmaları önümüzdeki günlerde hız kazanacak. Ümit Özdağ, şehir şehir dolaşacak parti teşkilatı için isimler belirlenecek.
https://www.trthaber.com/haber/gundem/umit-ozdag-partisini-yaz-sonunda-kuruyor-585499.html


asfafa şöyle bir gerçek var: bir kesimi nazım dizeleri paylaşarak kafalamayı başardılar ama bu saatten sonra nfk paylaşarak rahatça gezmek mümkün olmaz. :) yanlış anlaşılmasın, ben kavramsal boyutta düşünmeyi sevdiğim için şiirleri pek sevmiyorum, işim olmuyor ama gerçek böyle.. :)
7  Local / Konu Dışı / Yasin Börü davasında mütalaa: 20 sanık için ağırlaştırılmış müebbet talebi on: May 30, 2021, 12:54:07 PM
Quote
Yasin Börü davasında savcılık mütalaası açıklandı. 20 sanık için "canavarca hislerle ve eziyet çektirerek çocuğu öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.

İhtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtan Yasin Börü ve 3 arkadaşı, 2014'te HDP'nin çağrısı ile başlayan 6-8 Ekim Olaylarında hunharca katledildi.

Daha 16 yaşında olan Yasin Börü, kaçarak bir binaya sığınmaya çalıştı. Ancak gözü dönmüş terör yandaşları, onu önce öldürdü, yetmedi binanın üçüncü katından sokağa attı. Bununla da yetinmeyen kalabalık grup, Yasin Börü'nün cansız bedenini ateşe verip araçla üzerinden geçti.
https://www.trthaber.com/haber/gundem/yasin-boru-davasinda-mutalaa-20-sanik-icin-agirlastirilmis-muebbet-talebi-584287.html

yasin börü davasında mütalaa açıklanmış, inş. 6-8 ekim olaylarının baş sorumları için de önemli gelişmeler bekliyorum.
8  Local / Konu Dışı / Faşizm vs Sosyalizm vs Liberalizm on: May 27, 2021, 07:38:11 AM
dünyayı şekillendiren ve yakın döneme damga vuran ana eksen ideolojiler bunlardan oluşuyor. konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. konuyu mayınlı bulursanız ve yorum yapmaktan kaçınırsanız diye anket de ekledim.


not: konu parti purti muhabbeti değildir, karma ideolojiler ya da dinsel inanç sistemleriyle de alakalı değildir. lütfen konuyu trollemeyelim. :)
9  Local / Konu Dışı / Maket uçakla saldırmak isteyen terörist etkisiz hale getirildi on: May 27, 2021, 07:21:34 AM


Quote
Fırat Kalkanı bölgesindeki bir üs bölgemize yönelik maket uçak saldırısı personelimizin dikkati ve alınan tedbirler sayesinde önlendi. Düşürülen maket uçağın üzerindeki kart incelenerek uçağın fırlatıldığı nokta belirlendi.
https://twitter.com/tcsavunma/status/1397111810235457539

Quote
Uçağın fırlatıldığı noktaya düzenlenen operasyonla da  1 PKK/YPG’li terörist etkisiz hale getirildi.
https://twitter.com/tcsavunma/status/1397111812055834624Quote
Maket uçak düşürüldü, fırlatıldığı nokta belirlendi

Fırat Kalkanı üs bölgesine düzenlenmek istenen maket uçak saldırısının ardından operasyon başlatıldı.

Mehmetçik'in dikkatiyle düşürülen maket uçağın içerisinde bulunan kart ile uçağın fırlatıldığı alan incelendi ve tespit edildi.

Bu noktaya operasyon başlatan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PKK/YPG'li teröristi etkisiz hale getirdi.
https://www.trthaber.com/haber/gundem/maket-ucakla-saldirmak-isteyen-terorist-etkisiz-hale-getirildi-583303.html


takdir edilmesi gereken başarılı bir mücadele var. bu millete gerçek anlamda hizmet edenlere teşekkürler.
10  Local / Konu Dışı / Kırım Tatar Sürgünü (18 Mayıs 1944) on: May 25, 2021, 06:19:57 AM
sovyet rejimi altındayken yaşadıkları insanlık dışı kültürel baskı ve dayatmalara ek olarak büyük kıtlık dönemleri beraberinde gelen kötü koşullardan sonra ikinci dünya savaşında topraklarını nazilere karşı savunmak zorunda kaldılar.


maalesef naziler tarafından işgal edildikten sonra geçmişte yaşanan kötü tecrübeler nedeniyle (sovyetlerle oluşan gerilim) içlerinden çok küçük bir kısım alman ordusu ile işbirliği gerçekleştirdi. kırım'ın tekrar sovyetlere katılmasından sonra bu ve benzeri şeyler toptancı yaklaşımlarla bahane gösterilerek 18 Mayıs 1944 tarihinde toplu halde (yaklaşık 250.000 kişi) sürgüne mahkum edildiler.


77. yıldönümünü yaşadığımız sürgün sırasında hayatını kaybeden kırım tatar türklerine allah'tan rahmet dilerim. daha fazlası için wiki'ye göz atabilirsiniz: https://tr.wikipedia.org/wiki/K%C4%B1r%C4%B1m_Tatar_S%C3%BCrg%C3%BCn%C3%BC

not: bu konu, sovyet ya da nazi ideolojilerini eleştirmek amacıyla oluşturulmamıştır (sovyet ve nazi ideolojilerinin dışında olsam da).
11  Local / Konu Dışı / 100'den Fazla Siyasi Parti!? on: May 24, 2021, 11:04:49 AM
wp'de, haberleri ve gündemi değerlendirdiğimiz arkadaş grubundan birisi paylaştı. memleket partisi ile sayı 107'ye ulaşmış, daha bilmediğimiz partilerle de artmaya devam ediyordur... olayı domain kapma yarışına benzettim. :)

https://www.yargitaycb.gov.tr/documents/ek1-1617021300.pdf
12  Local / Konu Dışı / Cevizoğlu: HDP’ye bakanlık teklif edilirken neden bildiri yayımlamadınız? on: May 24, 2021, 10:18:17 AM
Quote
Millet ittifakında terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’ye bakanlık teklif edildiği yönündeki tartışmalar alevlenirken, Gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu’ndan CHP ve bildiri yayımlayan emekli amirallere tepki geldi.

Millet ittifakının terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’ye bakanlık teklif ettiği yönündeki tartışmalar sürüyor. Gazeteci-yazar Hulki Cevizoğlu, katıldığı bir televizyon programında CHP’nin HDP’ye bakanlık teklifi konusunda  “Cübbeli Amiral için bildiri yayımlayan 103 emekli amiral, HDP’lileri bakan yapalım dediğinde CHP’ye karşı niye bildiri yayımlamaz” dedi.

CHP’ye “18 yıldır oy veriyorum bana bir kere iktidar vermedi” siteminde bulunan Cevizoğlu, “Atatürk ilkelerini uygulayabilmek için Atatürk’e küfredenleri, PKK yandaşlarını milletvekili yapma” şeklinde konuştu.

CHP’li isimlerin ifadelerinden “CHP iktidara gelirlerse PKK’lıların bakanlıklara geleceğini” belirten Cevizoğlu, CHP’nin Makyavelist politikayla “iktidara gelmek için her yol mubahtır” anlayışında bir siyaset izlediğini vurguladı.

Cevizoğlu, geçtiğimiz günlerde bildiri yayımlayan 103 emekli Amiral hakkında ise “Cübbeli amiral için bildiri yayınlayanlar vardı doğru. Peki bu bildiriyi yayınlayan 103 amiral, CHP bu HDP’lileri bakan yapalım dediğinde, “yahu bizim hayatımız terörle mücadele ile geçti arkadaşlar, bu ne demektir?” diye niçin bildiri yayınlamaz? Biz Atatürk’ün askerleriyiz, Atatürk’ün partisiyiz diyen Kılıçdaroğlu’na niçin bildiri yayınlamıyorsunuz?” dedi.
https://www.aydinlik.com.tr/haber/cevizoglu-ndan-emekli-amirallere-hdp-ye-bakanlik-teklif-edilirken-neden-bildiri-yayimlamadiniz-244691

hulki bey akpli(!) mi yoksa küskün(!) mü bilmiyorum ama bence doğruları konuşuyor, kendisini açık yürekliliği nedeniyle tebrik ederim.
13  Local / Konu Dışı / Soylu'nun Cumhuriyet Gazetesi Tweeti on: May 23, 2021, 12:55:10 PM


aklıma başka bir şey gelmedi. https://youtu.be/AsoN9X-DNr4

cumhuriyet ise almanya'ya kaçan firari can dündar zamanındaki çizgimizden sıyrıldık artık böyle şeyler yapmıyoruz falan fişmekan diyerek cevap vermiş. sitelerinde haber olarak da var, ben kullanmadığım için link vermedim, ararsanız bulursunuz.
14  Local / Konu Dışı / Yaşam üçgeni nedir? Depremde hayat üçgeni pozisyonu nasıl oluşturulur? on: May 21, 2021, 04:29:16 AM
deprem ülkemizin kaçınılmaz gerçeklerinden birisi maalesef... ben de içinde bulunduğum mevcut şartlar gereği kötü ve riskli sayılabilecek bir evde oturuyorum. deprem anında yaşayabileceklerimiz -büyük oranda- öngörülemez şeyler olsalar da alabileceğimiz basit güvenlik önlemleri sayesinde bilinçli davranarak kendimizi kısmen koruyabiliriz.Quote
HAYAT ÜÇGENİ NEDİR VE NE İŞE YARAR?

Hayat üçgeni, deprem anında uygulanabildiği durumda enkaz altından sağ çıkmamızı sağlayacak en önemli deprem önlemlerinden biri. Evlerimizin içinde hayatta kalacağımız kadar büyüklükteki boşluklara hayat üçgeni denir.

YAŞAM ÜÇGENİ NASIL OLUŞTURULUR?

Deprem anında bina içindeyseniz; Kesinlikle panik yapılmamalıdır.

Sabitlenmemiş dolap, raf, pencere vb. eşyalardan uzak durulmalıdır.
Varsa sağlam sandalyelerle desteklenmiş masa altına veya dolgun ve hacimli koltuk, kanepe, içi dolu sandık gibi koruma sağlayabilecek eşya yanına çömelerek hayat üçgeni oluşturulmalıdır. Baş iki el arasına alınarak veya bir koruyucu (yastık, kitap vb) malzeme ile korunmalıdır. Sarsıntı geçene kadar bu pozisyonda beklenmelidir.
Güvenli bir yer bulup, diz üstü ÇÖK
Başını ve enseni koruyacak şekilde KAPAN
Düşmemek için sabit bir yere TUTUN
Merdivenlere ya da çıkışlara doğru koşulmamalıdır.

https://www.haberturk.com/yasam-ucgeni-nedir-depremde-hayat-ucgeni-pozisyonu-nasil-olusturulur-2857762


not: sözcüvari yerlerden okuyup öğrenmiş olduğu asparagasların, malumatfuruş'taki tokat etkisi oluşturan gerçekleri ile karşılaştığı için gereksiz hırs yapıp alakasız konularda sarmaya yeltenen arkadaşlar konuya yazmasın lütfen! bu konu, başlığında belirtilmiş olduğu gibi, deprem ve deprem anında yapılması gerekenlerle alakalıdır. teşekkürler.
15  Local / Konu Dışı / Bakan Soylu: Muhalefet HDP'ye bakanlık vermeyi planlıyor on: May 21, 2021, 04:02:27 AM
bizim forum siyasetin sıkı takipçisidir, hatta sayın soylu'nun da sıkı takipçisidir ama nedense bazen (bazen çoğunlukla) önemli konuları ıskalar.

öncelikle şurada bulunan video üzerinden tartışmanın çıkış noktasına göz atabilirsiniz. https://youtu.be/PBCbRMM-0eE
Quote
PKK'nın siyasi uzantısı HDP'yi Millet ittifakına dahil etme çabaları sürerken Eski CHP Milletvekili Dursun Çiçek'ten skandal bir açıklama geldi. Çiçek, "Millet İttifakı'nın kazanması için ikinci turda HDP'ye bakanlık verilebilir" dedi. Eski CHP milletvekilinin bu sözlerine sosyal medyada tepki yağdı.

haberi de buradan okuyabilirsiniz. https://www.trthaber.com/haber/guncel/bakan-soylu-ilk-kez-acikladi-muhalefet-hdpye-bakanlik-vermeyi-planliyor-581898.html


akabinde sayın gürsel tekin de dursun çiçek'i destekleyen bir açıklama gerçekleştirdi, isteyen biraz zahmet edip google'dan bulabilir, sonra malumatfuruş'tan teyit de edebilir, boştan sallamıyorum yani... :)

16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / magazin: cz ve musk gerginliği on: May 21, 2021, 03:35:54 AM
musk'ın btc'yi bo.lamasından sonra cz reyiz twitter'da musk'ı takipten çıkmıştı. şimdi de "hiç doge satmadım, satmayacağım" diyen musk'ın tweetini "good dog" yazarak alıntılamış (forumu okuyorsan özelden meşaz gönder reyiz :d). :))


bu gerginlik hakkında ne düşünüyorsunuz? danışıklı bir dövüş ve suni bir gündem oluşturma çabası mı var yoksa gerçekten spontane şekilde gelişen bir gerilim mi var?


not: btc, doge ve dolaylı yoldan bnb ile beraber bütün marketi geren gelişmeler yaşandığı için konuyu buraya açtım.
17  Local / Konu Dışı / Epic Games'in sıradaki ücretsiz oyunu NBA 2K21 (market değeri 419 tl) on: May 21, 2021, 03:16:23 AM
market değeri 419 tl olan "nba 2k21" 27.05.2021 saat 18:00'a kadar ücretsiz hale gelmiş. ben zaten çaya çorbaya modunda takıldığım için fırsat buldukça dolduruyorum ama nba ya da bu tip oyunlarla ilgisi alakası olan arkadaşlara özellikle duyurmak istedim.


Quote


NBA 2K21, dünyaca ünlü, çok satan NBA 2K serisinin son çıkan oyunudur. Sınıfının en iyisi oynanış, rekabetçi ve çevrimiçi topluluk özellikleri, derin ve çeşitli oyun modları üzerinde yapılan heyecan verici geliştirmeler ile NBA 2K21, "Everything is Game" konseptiyle NBA basketbolunun ve kültürünün her yönünü benzersiz bir şekilde sunuyor.


not: normalde verdiği 15-20 tl'lik oyunların dışında kalan kaliteli bir oyun olduğu için herkesin haberdar olması amacıyla ekstra bir konu olarak açtım, kütüphaneye eklenme süresi sona erdikten sonra konuyu kilitleyeceğim.
18  Local / Konu Dışı / zırtpırtkripto nokta kom sözlük patlaması on: May 18, 2021, 06:59:45 AM
son dönemdeki zırtpırtkripto sözlük furyasından sonra konuyu google'lama gereği duydum ve github üzerinden kaynak kodu ücretsiz olarak dağıtılan bu ekşi klonunu buldum.

github: https://github.com/realsuayip/django-sozluk

kurulum: https://github.com/realsuayip/django-sozluk/blob/master/docs/turkish/installation.md

demo: https://sozluk.me/


ben denemedim; şu anda ne lokal için gerekli programlara sahibim ne de halihazırda sunucum var, zaten kurulumu gerçekleştirmek için python ve django'ya hakim olunması gerektiğini yazanlar olmuş. bol şans...
19  Local / Konu Dışı / 140journos: cehape zihniyeti on: May 17, 2021, 03:41:28 AM
selo'dan sonra bu kadar güzelleme içeren başka bir 140 videosunun olduğunu hatırlamıyorum. oluşturulan rüzgar ve genel gidişat değerlendirildiğinde; kemal bey'in cb adaylığı hazırlığı içerisinde olabileceği konuşuluyor, eski meşazlarında esip gürleyen kardeşlerimin şimdiden tıpış tıpış düzenleme yapmasını tavsiye ederim. :) iyi seyirler.

https://youtu.be/kqUQn2igu6A
20  Local / Konu Dışı / burak, yusuf ve zeki; lille şampiyon olur mu? on: May 08, 2021, 06:19:45 AM
valla aramadım ama yanılmıyorsam fransa ligi konusu yok, fransa ligi konusunun olmaması da normal şartlarda garip değil ama fransa'da fırtına estiren türkler söz konusu olunca işin rengi biraz değişiyor. :)
nihat'lı sociedad anılarım depreşti, inş. aynısını bir daha yaşamayız. lille, son iki maçından da galip ayrılırsa arkasına bakmadan şampiyon olacak.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!