Bitcoin Forum
June 30, 2022, 08:03:30 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
1  Local / Konu Dışı / Nihat Abiden "Vaka-i II. Ekmeleddin" İddiası! on: April 10, 2022, 12:56:25 AM
Rezil rüsva olmaya doymadınız! Yeni bir Ekmeleddin vakası daha! Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı: Haşim Kılıç! Allah daha beter etsin!
https://twitter.com/nihadagenc/status/1512855620369723394

tıpış tıpış oy verilen eklemeleddin'i de ilk önce nihat abi açıklamıştı. bu yüzden iddiasının yabana atılmaması gerektiğini düşünüyorum. yani, sıradan biri konuşmuyor.


bu arada kılışın "adayınız kim?" sorusuna verdiği evlere şenlik son cevap:

Kılıçdaroğlu, adayın ne zaman açıklanacağı konusunda ise “Henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığını açıklamadı. Niye bize ısrarla soruluyor” dedi.
https://ulak.news/haber_erdogan-daha-adayligini-aciklama_kronos_281451.html

komiklik, şakacılık desen var. :) eğlenceli bir abimiz, sevenlerini yıllardır eğlendirmeyi seviyor. :)


konu bağlamında önemli not: nihat abi "uzaydan fırlatılmış, kökü dışarıda sapı burada, anadolu insanının değerlerine düşman, ne idüğü belirsiz, müptezel" tiplerden değildir. ben kendisini insan olarak severim (her görüşüne/düşüncesine %100 katılmak zorunda değilim).
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / kasım ayı coin/token etkinlik listesi on: November 17, 2021, 04:56:08 PMico analytics ve cryptodiffer'da kasım ayı etkinlik takvimi yayınlanmış. genel olarak forumun ilgisini çeken coin ve tokenlerin paylaşımı yok ama belki konuya katkı sunabilecek arkadaşlarla üzerine eğilmemiz gereken birkaç gelişmeyi değerlendirebiliriz diye tabloyu paylaşmak istedim.

omg holderlarına yapılacak olan boba token airdropunu binance desteklediğini açıklamıştı. https://www.binance.com/en/support/announcement/ccb567574cb14c528b3e5e8e69752c6a

ayrıca, rüzgar dot parachain oylamalarına doğru kayıyor gibi gözüküyor. dotları kilitlemek biraz yürek istemese şansımı denemek isterdim. :)
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance Launchpool - Mines of Dalarnia (DAR) on: October 28, 2021, 01:30:33 PM
sadece bnb ve busd desteklenmiş, sanırım token ethereum ağı üzerinde de bulunuyor ancak ethereum için havuz oluşturulmamış, daha önceki launchpool'larda üçüncü bir havuz (genelde ana ağ, ya da diğer ağ olarak eth veya chz gibi) daha oluyordu ama bu defa gerek duyulmamış. bnb için %80, busd için %20 pay ayrılmış. launchpool'a ayrılan miktar, toplam miktarın %3'ü olarak belirlenmiş. işleme açıldığında, dolaşımda toplam arzın %15.4'ü olacakmış. daha detaylı bilgi için research'e bakabilirsiniz: https://research.binance.com/en/projects/mines-of-dalarnia duyuru linki burada: https://www.binance.com/en/support/announcement/28c68286fe9340cd97740774b4e13af9 bol şans.

4  Local / Servisler / CoinMarketCap hacklendi iddiası on: October 23, 2021, 02:04:18 PM
Quote
Kripto para fiyat takip sitesi CoinMarketCap’e düzenlenen saldırıda, 3 milyondan fazla kullanıcının e-posta adresinin sızdırıldığını bildirildi.

Saldırıya uğrayan e-posta adreslerinin çeşitli bilgisayar korsanlığı forumlarında çevrim içi biçimde alınıp satıldığı, ele geçirilmiş çevrim içi hesapları izleyen web sitesi Have I Been Pwned tarafından ortaya çıktı.
https://tr.cointelegraph.com/news/coinmarketcap-hack-reportedly-leaks-3-1-million-user-email-addresses

iddiaların kaynağı https://haveibeenpwned.com/PwnedWebsites#CoinMarketCap adresinde bulunuyor. cz ise attığı tweet'te (https://twitter.com/cz_binance/status/1451855293059584000) cmc'de bir veri sızıntısının olmadığını, mail adreslerinde kısmi eşleşmelerin olduğunu ve şifrelerin dolaşımda olmadığını söyleyerek iddiaları yalanlamış.

bu forumda borsa giriş bilgileri (email adresi ve şifre) ile bu tip platformlarda kullanılan giriş bilgileri aynı olan kimse yoktur ama yine de konuya dikkat edilmesi gerektiğini bir kez daha hatırlatmak için haberi paylaşmak istedim. ayrıca, haveibeenpwned.com hakkında detaylı bilgi sahibi değilim. belki de sansasyonel açıklamalardan sonra kontrol amacıyla sitelerini ziyaret eden kullanıcılardan veri toplayan bir platformdur; bilmiyorum.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Fan Tokenler (bitexen, bitci, icryptex ve diğerleri) on: October 12, 2021, 05:41:30 AM
sivasspor fan token ieo'sunu bitexen ana konusunda paylaşacaktım ama konuya girilen en son mesajın taş devrinde atılmış olduğunu görünce başlığı hortlatmak istemedim. :) ayrıca, forum üyelerimizin spor konularına ve futbola az-çok ilgisi olduğu için irili ufaklı gündeme giren/giremeyen birçok fan token organizasyonu da muhakkak konuşulacaktır diyerek gözden kaçabilecek etkinlikleri değerlendirmek/konuşmak/tartışmak amacıyla böyle bir müstakil konu oluşturmak istedim.

sivasspor fan tokenin de klasik fan token konseptlerinden herhangi bir farkı yok:

Quote
Sivasspor Kulübüne ait Fan Token olan SIV Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet (utility) tokendir. Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan Sivasspor Token (SIV); taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir.
...
Sivasspor Kulübü her gol attığında 580 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20,000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1,000,000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50,000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Yiğidolar mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise SIV Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.
https://www.bitexen.com/ieo/SIV

satış 2 gün sonra başlayacakmış;halihazırda satışı devam eden sakaryaspor, kayserispor ve ads token satışlarının varlığı gibi, ayın 18'inde başlayacak olan antalyaspor fan token (akrep) satışı da varmış;


not: konu hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermez. sivasspor harici diğer takımlara gelişigüzel sallamak da serbesttir. herkese bol şans. :)
6  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-10-03 kriptoarena: Kripto Para Kliniği Uyardı: Vaka Sayısı Artıyor on: October 09, 2021, 07:10:59 AM
Quote
Dünyanın ilk kripto para bağımlılığı kliniği olan Castle Craig, geçtiğimiz yıl rehabilitasyon terapilerine yönelik hasta sayısında on kat artış gördü. İskoçya’dan feribotla birkaç saatte gidebileceğiniz klinik, 18. yüzyıldan kalma bir kalede, ıssız bir İskoç adasında hizmet veriyor.

Kripto para bağımlılığı ve kumar, uyuşturucu bağımlılığı arasındaki ilişki!
Castle Craig, 2017 ve 2019 yılları arasında kripto para bağımlılığını tedavi eden tek merkez olduğunu iddia ediyor. İnsanlar tedavi olmak için yalnızca İskoçya ve Birleşik Krallık’ın geri kalanından değil, ABD, Dubai, Malta, İrlanda ve Hollanda gibi uzak yerlerden de geliyor. Tedavi süreci oldukça pahalı ancak altı aylık rehabilitasyon, İngiliz Ulusal Sağlık Servisi tarafından finanse ediliyor. 49 yaşındaki Elphinstone eski bir  madenci ve yüzlerce Bitcoin alıp kaybettiğini iddia ediyor. Bugünlerde klinikte tedavi gören Elphistone, kripto bağımlılığının uyuştutucu ve kumar bağımlılığından farkı olmadığını söylüyor.

...


Terapist Marini’ye göre, genellikle insanlar deep web'den bir şeyler satın almak istedikleri için kripto almaya başlıyor. Ve bunu yapmanın tek yolu kripto para birimleri. Marini. “En büyük sorun, uyuşturucu ve alkol yoluyla başlayan bu alışkanlığın yeni bir bağımlılık doğurması olduğunu ekliyor. Terapist, 2017’den bu yana yalnızca kripto bağımlılığı nedeniyle onlarca kişiyi tedavi etti. İnsanların daha yaygın olarak uyuşturucu veya alkol bağımlılığı nedeniyle Castle Craig’e yönlendirildiğini ve ardından “tedavilerinin genellikle diğer davranışsal takıntıları ortaya çıkardığını ve bunların en başında kripto bağımlılığı olduğunu” söylüyor.
https://www.kriptoarena.com/dunyanin-ilk-kripto-para-bagimliligi-kliniginden-uyari/

kripto para bağımlısı olduğum gerçeği, bir tarafından hastalık uyduran kişilere para bayılmam gerekliliğini sağlamıyor. :) işin şakası bir yana, piyasaların 7/24 aktif olması insanlarda bağımlılık oluşturabilir ama klinik mlinik işleri çok tutarlı gelmedi. ne yani, terapi seansları düzenleyip bitcoin hakkında kötü dedikodular oluşturarak tedavi mi olacağız!? :) o parayla short açarız. :)
7  Local / Konu Dışı / 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun! on: August 30, 2021, 03:08:24 PM
başta gazi mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarıyla birlikte aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle yad eder, türk milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü için canı pahasına destansı bir mücadeleye korkusuzca girmiş olan herkese sonsuz şükranlarımı sunarım. 30 ağustos zafer bayramınız kutlu olsun.
8  Local / Bitcoin Haberleri / 2021-08-22 webtekno: ABD’de Bir Belediye Başkanı Şehre Bitcoin Dağıtacak on: August 24, 2021, 09:16:15 AM
ABD'de küçük bir şehir olan Cool Valley'in belediye başkanı, tüm şehir sakinlerine ücretsiz Bitcoin vermek istediğini açıkladı. Bu amaçla bağış topladığını ifade eden belediye başkanı, her hanede bir miktar Bitcoin olduğunu görmek istediğini söyledi.

ABD'nin Missouri eyaletinde bulunan ve 1500 kişilik nüfusuyla küçük bir şehir olan Cool Valley'in belediye başkanı Jayson Stewart, şehirdeki tüm vatandaşlara bedava Bitcoin dağıtacağını açıkladı. NBC'ye bağlı bir televizyon kanalına röportaj veren belediye başkanı, bu planı için destek topladığını açıkladı.

Verdiği röportajda Bitcoin ile ilgili olarak 'Bu dijital altın. Tüm hanelerde ister 500 dolar değerinde olsun ister 1000 dolar değerinde, bir miktar Bitcoin olduğunu görmek istiyorum' şeklinde konuşan Stewart, Bitcoin yatırımları ile hayatı değişen arkadaşları olduğunu söyledi.

Bitcoinlerin hemen satılmasını da istemiyor:

Stewart, şehir sakinlerine ücretsiz Bitcoin dağıtmak için bazı yatırımcılardan destek alacağını ve hükümet fonlarına da başvurmayı planladığını açıkladı. Ayrıca belediye fonlarının da kullanılabileceğini ifade eden Stewart, dağıtılan Bitcoinlerin hemen satılmasını istemediğini ve planlarını da buna yönelik bir çerçevede uygulayacaklarını belirtti.

Bitcoin alan şehir sakinlerinin buna hak kazanmak için beş yıl boyunca paraya dokunmamaları gibi bazı planlar üzerinde çalıştıklarını ifade ede belediye başkanı, bu şekilde para değerlendiğinde pişmanlık yaşamadan herkesin iyi bir yatırım yapmış olacağını ifade etti.

kaynak: https://www.webtekno.com/abd-belediye-baskani-sakinlere-bitcoin-dagitacak-h113857.html

şehrin tamamının (hepi topu 1500 kişi :d) bitcoin'den haberdar olmasını istemiş ve bu yönde bir çalışma gerçekleştirmiş. 5 yıl boyunca paraya dokunmamalarını sağlayacakmış; pk elimizde değilse, elimizdeki bitcoin değildir başgğanım! :)
9  Local / Konu Dışı / "Benim Memurum İşini Bilir" Olayının Aslı on: August 05, 2021, 02:47:45 PM
normalde self-moderated konu açmam ama her defasında çarpılmaktan dibi yanık tutmuş olan biri etrafımda gezdiği için konuyu self-moderated olarak açmak zorunda kaldım.

bence önemli bir tespit ve değerlendirme olduğu için videoyu paylaşmak istedim. lütfen videoyu izlemeden yorum yapmayalım.

https://youtu.be/aIshnnMtL94
10  Local / Konu Dışı / hashtagtwitteradaletariyoruz: Ecem Erkek Çıktı on: August 03, 2021, 09:49:09 AM
Quote
Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla İstanbul Sarıyer'de tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu ortaya çıktı. Paylaşımların yapıldığı hesabın Emre D. isimli kişiye ait olduğu tespit edildi

Sosyal medya platformu Twitter'da, 'Ecem Güçlük' isimli bir hesaptan, İstanbul Sarıyer'de tecavüze uğradığına dair bir dizi paylaşımda bulunuldu.

'Ecem Güçlük', yaptığı paylaşımda 22 yaşında olduğunu, İstanbul Sarıyer'de 3 yıl önce 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını, 3 yıldır hukuk mücadelesi verdiğini ancak şahısların serbest bırakıldığını öne sürdü.

Hürriyet'in haberine göre yapılan incelemelerde Sarıyer'de tecavüze uğradığını söyleyen Ecem Güçlük'ün erkek olduğu tespit edildi. Paylaşımların yapıldığı hesabın tweetlerden 2-3 gün önce açıldığı ve kullanıcısının gerçekte Emre D. adlı kişi olduğu belirtildi.
https://tr.sputniknews.com/turkiye/202107291045085895-tecavuze-ugradigini-soyleyen-ecem-guclukun-erkek-oldugu-ortaya-cikti/

memlekette böyle bir çukur oluşturdular. birileri sosyal medyada ardı ardına devletin kurumlarını itibarsızlaştırmak amacıyla yalanları sıralarken, aynı zamanda düşük seviyeli kullanıcılara twitter'dan adaletin aranabileceği gibi bir saçmalığı da aşılıyor.

flood'un ekran görüntüleri de var ama potansiyelde kötü bir hikaye olduğu için paylaşmak istemedim (içim kaldırmadı). adam (namı diğer ecem) yoğun uğraşlar vermiş, neredeyse kısa bir roman yazmış.
11  Local / Konu Dışı / haiti, mali ve madagaskar on: July 23, 2021, 06:21:23 AM
üç eski fransız sömürgesinin devlet başkanları son 1 ay içerisinde suikaste uğradı; haiti devlet başkanı vefat etti, mali ve madagaskar devlet başkanları saldırıları sağ olarak atlattı. bence ilgi çekici ve hayli garip sayılabilecek olaylar silsilesi var.

https://tr.euronews.com/2021/07/09/haiti-de-devlet-baskan-jovenel-moise-suikastiyle-ilgili-ne-biliyoruz

https://www.haberturk.com/mali-de-gecis-surecinin-cumhurbaskani-goita-bicakli-saldiri-girisiminden-yara-almadan-kurtuldu-3139483

https://www.haberturk.com/son-dakika-madagaskar-devlet-baskani-andry-rajoelina-suikast-girisimi-3140804
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bursaspor, taraftar token projesi için BİTCİ Teknoloji ile anlaştı on: July 21, 2021, 05:44:03 AM
Quote
Bodrum merkezli blockchain şirketi BİTCİ Teknoloji, dünya genelindeki 14’üncü taraftar token projesini, Türkiye’nin köklü kulüplerinden Bursaspor ile hayata geçiriyor. 2009-2010 sezonunda Türkiye Süper Ligi’ni şampiyon olarak tamamlayarak Türk futbolunda önemli bir başarıya imza atan Bursaspor, bugün itibarıyla ülkemizde şampiyonluk coşkusu yaşayan 6 büyük kulüpten biri konumunda.
https://www.fanatik.com.tr/bursaspor-taraftar-token-projesi-icin-bitci-teknoloji-ile-anlasti-2232256

gençliğimin bir kısmı bursa'da, çılgın texaslı bursaspor taraftarlarının arasında geçti. :) pandemi dönemi biterse ve token gerçekten doğru bir şekilde kullanılırsa (olursa da olursa :d), kent ve taraftarlar için faydalı sonuçlar doğurabilir. :)
13  Local / Konu Dışı / Duterte'nin Gelenekselleşmiş Lüks Araç Parçalama Şovu on: June 22, 2021, 09:54:09 AM
Quote
Filipinler'de lüks araçlar paramparça edildi
Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yine tartışma yaratan bir olaya imza attı. Ülkeye yasadışı yollarla sokulan lüks araçlar iş makinesiyle kullanılamaz hale getirildi.


Quote
Bu haberimiz, daha doğrusu haberimizdeki video, Pasifik Okyanusu'nun batısında konumlanmış olan Filipinler Cumhuriyeti'nden. Filipinli bir otomobil galerisi, araçların gümrük vergilerini daha az ödemek için çeşitli yöntemler gerçekleştirmiş. Örneğin görüntülerde görmekte olduğunuz McLaren 620R, evraklarda bir Porsche Cayman olarak gösterilmiş. Yani evrakta sahtecilik ve vergi kaçakçılığı söz konusu olmuş.

Ardından harekete geçen Filipinler Hükumeti, vergi kaçakçılığı ile ülkelerine giriş yapan bu süper otomobiller ile lüks otomobillere el koyarak, bir hurdalıkta da parçalamış. Bu işlemin videosu da yetkili bir kurum tarafından Facebook üzerinde paylaşılmış.

İllegal şekilde 2018 ve 2020 yılları arasında ülkeye getirilen o araçlara baktığımızda ise McLaren 620R, 2007 Bentley Continental Flying Spur, Porsche 911 C2S, Hyundai Genesis, Toyota Solara ve birkaç aracı görüyoruz. Bu araçların toplam değerinin de Türk Lirası ile 10 milyon TL civarında olacağını söylemek de mümkün.

Bu 7 otomobil ile eşzamanlı olarak başka bir limanda 14 farklı aracın daha parçalandığı da belirtiliyor. Filipinler Cumhuriyeti Başkanı Rodrigo Rua Duterte, bu parçalama işlemleriyle vergi kaçakçılığı yöntemiyle getirilen otomobillere son vermek istiyor.

Bize sorarsanız da otomobil hayranları olarak bu görüntüleri şaşkınlıkla izliyoruz. Keşke alternatif bir yöntem uygulansa ve açık artırma vb. yöntemler ile bu otomobiller değerlendirilseydi diyoruz. Tabii bu lüks araç parçalama yöntemi sadece Filipinler'de değil, bugüne kadar dünyanın birçok yerinde görülmüş bir olay.


ilk haber 2018 yılına ait, ikinci haber yeni bir parçalama şölenine ait... :) bu iş; bozuk iphoneları kırıp, sahte dolarları yakmaya benzemiyor. :)
14  Local / Konu Dışı / Sevim Koş! Bunlar Gene Reddetmiş! on: June 20, 2021, 03:22:31 PM
diğer konu kilitlendiği için, kısaca toparladıklarımı müstakil bir konu olarak açtım...

1- ayasofya benim için camilerden bir camidir, fazlası değildir; öncelikle bu konuda anlaşalım. ibadete açıldığı zaman sosyal medyada sabah akşam ağlayan arkadaşlar vardı (üzüntüden, ühühü ühhüüh), onlar kadar bile olaya takık değilim. :)

2- önergeyi veren ip olduğu için mevzubahis oluyor, özellikle seçilmiş değil.


şimdi herkes konuşuyor, "ayasofya'nın açılışı için verilen önerge akp-mhp oylarıyla reddedildi" diye ama bir allah'ın kulu da "bu önerge neymiş bir okuyayım" dememiştir. öncelikle önergeye bakalım:1- ilgili önergeye bakın! orada ne yazıyor?

ibadethane olarak kullanılması amacıyla meclis araştırmasının açılmasına; ayasofya'nın açılışı falan da değil, basit bir kelime oyunu var ama takipçisi çok oluyor böyle olayların maalesef...


2- ayrıca, ayasofya'nın müze olması mahkeme kararı ile gerçekleşti, yeniden açılması da doğal olarak sadece mahkeme kararıyla gerçekleşir. yani, ayasofya meclis önergesi ile zaten açılamazdı. goygoy önerge...
o dönem malum yayın organlarınca atılmış gazete manşetlerine de bakalım:

Quote
Ayasofya'nın ibadete açılması için verilen önerge AKP'nin oylarıyla reddedildi
İYİ Partinin Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması talebiyle verdiği önerge, AKP'nin oylarıyla reddedildi. AKP'li Mehmet Muş, "Şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" dedi
https://www.birgun.net/haber/ayasofya-nin-ibadete-acilmasi-icin-verilen-onerge-akp-nin-oylariyla-reddedildi-303955


Quote
AKP Ayasofya'nın ibadete açılmasını reddetti
İYİ Partinin Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılması talebiyle verdiği önerge, AKP'nin oylarıyla reddedildi. AKP'li Mehmet Muş, "Şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" açıklamasında bulundu.
https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/akp-ayasofyanin-ibadete-acilmasini-reddetti-1744077


Quote
AKP, TBMM’deki oylamada Ayasofya’nın ibadete açılmasını reddetti!
İYİ Parti'nin Ayasofya'nın yeniden ibadete açılması ile ilgili grup önerisi AKP tarafından reddedildi. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, verdikleri ret oyuyla ilgili "İbadete açılması önerisine şimdi ret veriyoruz ama temmuzda gerekli adımlar atılacak" dedi.
https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-akp-ayasofyanin-ibadete-acilmasina-simdi-ret-veriyoruz-5865009/

malum gazeteler büyük bir şok ve acı içerisinde reddedilen önerge için ağıt yakmışlar ama sonra 2020 felaketlerini değerlendirirken bakın olayı nasıl resmetmişler:

Quote
https://tr.sputniknews.com/turkiye/202101021043498977-sozcu-gazetesi-ayasofyanin-acilisina-felaket-demek-gibi-bir-kastimiz-yoktu/

daha sonra bu olayın bir editöryel hata olduğunu da söylediler; tabii yersen... :)

benim bağırsaklarım temiz, iftira atan birisi olursa tepki gösteririm; nasıl muamele görmek istiyorsan öyle muhatap ol! kimse kimsenin iti köpeği değil. ben hayatım boyunca onurlu bir hayat sürdürdüm. başkasına iftira atarken yaptığınız şeyi bir kez daha gözden geçirin lütfen!

sonuç: akp tek başına bir tercih olmasa bile; akp-mhp>cexap-hedep
15  Local / Konu Dışı / Pratik Tatlı Tarifleri on: June 20, 2021, 01:07:18 PM
tadı ve lezzeti güzel olan, evde kolayca yapılabilecek, ucuz ve pratik tatlı tariflerini paylaştığımız bir konu oluşturmak istedim.

hiç denemedim ama seveni çok olduğu için ilk olarak çikolata soslu muz tarifini paylaşmak istedim.

Quote


Çikolatalı Muz Çubukları için Gerekli Malzemeler
3 adet muz
Hazır çikolata sosu
Sosun yapımı için süt
Üzerini süslemek için;

Beyaz çikolata, fıstık vs.
https://www.kolaypogacatarifleri.com/cikolatali-muz-cubuklari-tarifi/

yapılışının videosunu da şurada ( https://youtu.be/H56cUrxHVoc ) paylaşmışlar, fırsat bulursam deneyeceğim.

16  Local / Konu Dışı / Rusya; NATO, Baltık devletleri ve SİHA'lar on: June 09, 2021, 04:57:20 AM
Quote
Geniş bir heyet ile ziyaret gerçekleştiren Letonya heyeti Bayraktar TB2 önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Ayrıca Bakan Pabriks Cezeri uçan arabayı inceledi. Pabriks’e Bayraktar TB2 maketi hediye edildi.

Bakan Pabriks Twitter’dan gelen “Bayraktar TB2’nin ‘Letonya’dayım’ (Es esmu Latvija) demesini ne zaman bekleyebiliriz?” sorusunu “umarım yakında” diyerek cevapladı.

NATO’nun Rusya ile sınırı doğu kanadında yer alan ve 2 milyon civarında nüfusu olan Letonya, Litvanya ve Estonya ile birlikte Rusya tehdidini en geniş ölçüde hisseden ülkeler arasında bulunuyor. Bu tehdide karşı NATO; 2020’de Baltık Denizi bölgesindeki faaliyetlerini artırdı. Estonya’da Birleşik Krallık, Letonya’da Kanada, Litvanya’da Almanya ve Polonya’da Amerika Birleşik Devletleri liderliğindeki dört tabur büyüklüğünde çok uluslu ve savaşa hazır muharebe grubunu bulundurmayı sürdürdü.

Rusya tehdidini en ciddi şekilde hisseden Polonya’ya geçtiğimiz günlerde 4 set (24 İHA) Bayraktar TB2 satışı gerçekleştirilmişti.

https://www.defenceturk.net/letonya-savunma-bakani-baykar-savunmayi-ziyaret-ettibaltık devletleri siha alımına devam edecek gibi gözüküyor; şimdilik başka şansları da yok. rus hava savunma sistemlerini paramparça edip sahada aktif olarak kendisini kanıtlanmış olan bu makineler onlar için can yeleği olacak.


çok tartışmalı bir yapı olan nato, etki alanını gittikçe genişletiyor... nato hakkında genel olarak ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, kısa da olsa fikirlerinizi paylaşmanız mümkün mü?
17  Local / Konu Dışı / Seçim barajı düşüyor on: June 03, 2021, 08:42:52 AM
Quote
SEÇİM BARAJI İNİYOR

Şimdi gelelim seçim yasasındaki değişikliklere.

Yüzde 10 olan seçim barajı yüzde 5’e iniyor. Yüzde 7’ye inmesi eğilimi ağır basıyordu ama yüzde 5 üzerinde uzlaşmaya vardı. Ancak MHP’nin önerisi alınmadan seçim barajı kesin olarak yüzde 5’e indi diyemiyoruz.
https://www.paraanaliz.com/2021/politika/abdulkadir-selvi-secim-baraji-dusuyor-g-6445/

haberin içinde daha fazla detay vardı ama sadece seçim barajı ile ilgili olan kısmını aldım. bazı kulis dedikodularına göre %3 civarlarına kadar düşebileceği bile konuşuluyordu. :) baraj sınırında olanlar sevinecek gibi, tabela nedeniyle oy toplayanlar da üzülecek gibi gözüküyor. hayırlısı olsun.
18  Local / Konu Dışı / Ümit Özdağ partisini yaz sonunda kuruyor on: June 03, 2021, 08:38:11 AM
Quote
İyi Parti'den istifa eden Ümit Özdağ, parti kurma çalışmalarını sürdürüyor. Kurucular kurulu, tüzük, isim ve logosu belli olan yeni partinin kuruluş dilekçesi yaz sonunda İçişleri Bakanlığı'na verilecek.
İyi Parti'den tartışmalı şekilde istifa eden Ümit Özdağ, yeni parti çalışmalarında son aşamaya geldi.

Partinin kuruluşu için 19 Mayıs tarihi belirlenmişti ancak tam kapanma nedeniyle yaz sonuna sarktı.

223 kurucular kurulu üyesi olacak

Partinin kurucular kurulunda 223 kişi olacak. Kadroda yeni isimlerin yanında farklı partilerden eski siyasetçilerde yer alacak.

Tüzük hazırlandı, logo ve isim belli oldu

Ümit Özdağ, "Ayyıldız Hareketi" ismi ile çalışmalara başlamıştı. Parti isminin ise bundan farklı olduğu öğrenildi. Tüzük çalışmaları tamamlandı, partinin logosu da belli oldu.

Teşkilat çalışmaları önümüzdeki günlerde hız kazanacak. Ümit Özdağ, şehir şehir dolaşacak parti teşkilatı için isimler belirlenecek.
https://www.trthaber.com/haber/gundem/umit-ozdag-partisini-yaz-sonunda-kuruyor-585499.html


asfafa şöyle bir gerçek var: bir kesimi nazım dizeleri paylaşarak kafalamayı başardılar ama bu saatten sonra nfk paylaşarak rahatça gezmek mümkün olmaz. :) yanlış anlaşılmasın, ben kavramsal boyutta düşünmeyi sevdiğim için şiirleri pek sevmiyorum, işim olmuyor ama gerçek böyle.. :)
19  Local / Konu Dışı / Yasin Börü davasında mütalaa: 20 sanık için ağırlaştırılmış müebbet talebi on: May 30, 2021, 12:54:07 PM
Quote
Yasin Börü davasında savcılık mütalaası açıklandı. 20 sanık için "canavarca hislerle ve eziyet çektirerek çocuğu öldürmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet talep edildi.

İhtiyaç sahibi ailelere kurban eti dağıtan Yasin Börü ve 3 arkadaşı, 2014'te HDP'nin çağrısı ile başlayan 6-8 Ekim Olaylarında hunharca katledildi.

Daha 16 yaşında olan Yasin Börü, kaçarak bir binaya sığınmaya çalıştı. Ancak gözü dönmüş terör yandaşları, onu önce öldürdü, yetmedi binanın üçüncü katından sokağa attı. Bununla da yetinmeyen kalabalık grup, Yasin Börü'nün cansız bedenini ateşe verip araçla üzerinden geçti.
https://www.trthaber.com/haber/gundem/yasin-boru-davasinda-mutalaa-20-sanik-icin-agirlastirilmis-muebbet-talebi-584287.html

yasin börü davasında mütalaa açıklanmış, inş. 6-8 ekim olaylarının baş sorumları için de önemli gelişmeler bekliyorum.
20  Local / Konu Dışı / Faşizm vs Sosyalizm vs Liberalizm on: May 27, 2021, 07:38:11 AM
dünyayı şekillendiren ve yakın döneme damga vuran ana eksen ideolojiler bunlardan oluşuyor. konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. konuyu mayınlı bulursanız ve yorum yapmaktan kaçınırsanız diye anket de ekledim.


not: konu parti purti muhabbeti değildir, karma ideolojiler ya da dinsel inanç sistemleriyle de alakalı değildir. lütfen konuyu trollemeyelim. :)
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!