Bitcoin Forum
October 19, 2018, 10:17:56 AM *
News: Make sure you are not using versions of Bitcoin Core other than 0.17.0 [Torrent], 0.16.3, 0.15.2, or 0.14.3. More info.
 
  Home Help Search Donate Login Register  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Sokak sanatçısından Bitcoin'li duvar resimleri on: May 15, 2018, 07:00:45 PM
Sokak sanatçısı Pascal Boyart, duvar resimlerine Bitcoin bağışı almak için QR kod ekliyor.

Blockchain teknolojisi ve kripto paralar, sanata da yayıldı. Fransız sokak sanatçısı Pascal Boyart, yeni sanal para trendini eserlerine yansıtıyor. Bitcoin teknolojisinin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’dan etkilenen sanatçı, kripto parayı duvar resimlerinin merkezine yerleştiriyor. Bitcoin sadece resimleri tamamlayan bir parça değil, aynı zamanda Boyart’ın eserlerine maddi katkı sağlama yolu olarak öne çıkıyor.

Boyart, “İlk olarak QR kodu Kasım 2017’de çalışmama dahil ettim. Bu çalışmada bir çocuk babasına, ‘Baba para nedir?’ diye soruyordu. Ben de resimde QR kodu imzamın yanına iliştirdim” şeklinde konuştu. “Birilerinin şidiye kadar bu şekilde herhangi bir bağış yapıp yapmadığından emin değilim ama ben insanların sokak sanatçılarına bağışlarıyla destek olup olamadıklarını görmek istedim” diyen sanatçı, “Bunu Andreas Antonopoulos’un The Internet of Money (Paranın İnterneti) kitabına bir saygı duruşu olarak yaptım” şeklinde konuştu.

Bitcoin blockchain istatistikçilerine göre Boyart’a şimdiye kadar bu yolla bin doların üstünde (yaklaşık 0,11 Bitcoin) bağış yapıldı.


-- Olur da Fransa'ya yolunuz düşerse belki aklınıza eser ve gidersiniz  Smiley   Görseller için haberin linkini ve kaynağını paylaşıyorum.

NTV Haber - https://www.ntv.com.tr/galeri/sanat/sokak-sanatcisindan-bitcoinli-duvar-resimleri,boJ-Ars8S0uT-Da8j86XUA
2  Local / Konu Dışı / İran Cumhurbaşkanı Ruhani'den Telegram talimatı on: April 03, 2018, 02:46:10 PM
İran Cumhurbaşkanı Ruhani, ülkede kullanılan yabancı mesajlaşma uygulamalarının tekelleşmesinin önüne geçilmesi talimatı verdi.

İran Sanal Alem Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ebulhasan Firuzabadi, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Telegram başta olmak üzere ülkede kullanılan yabancı mesajlaşma uygulamalarının tekelleşmesinin önüne geçilmesi talimatı verdiğini söyledi. İran devlet televizyonuna konuşan Firuzabadi, Ruhani'nin Telegram'ı yasaklamak yerine yerli uygulamaların geliştirilmesi suretiyle tekelinin kırılmasını istediğini belirtti. Ruhani'nin yabancı mesajlaşma uygulamalarının tekelleşmesinin önlenmesi talimatı verdiğini aktaran Firuzabadi, Telegram'a ağır suçlamalar yöneltti.


TELEGRAM "SAADET ZİNCİRİ'NE DÖNÜŞÜYOR İDDİASI

Telegram'ın sanal kripto para birimleriyle işlem yaptığını belirterek, piramit sistemine (saadet zinciri) dayanan bir şirkete dönüşmekte olduğunu öne süren Firuzabadi, "Telegram, hiçbir zaman İran'da temsilcilik açma girişiminde bulunmadı. Telegram özel sektörle çalışmayı istemedi. Telegram, ülkedeki özel sektörün düşmanıdır, izlediği yol İran'ın milli parasını zayıflatmaktadır" dedi.

Firuzabadi, "Soroush" adlı yerli bir uygulama geliştirildiğini hatırlatarak, "Telegram'ın ortaya çıkardığı sorunlar nedeniyle kesinlikle yerli bir mesajlaşma uygulamasına sahip olmaya karar verdik" diye konuştu.

Öte yandan konuyla ilgili ilk kez konuşan İran Cumhurbaşkanı Ruhani, "Yerli yazılımlar ve mesajlaşma uygulamalarının geliştirilmesindeki amacımız filtrelemek ya da yasaklamak değil, tekelleşmenin önüne geçmektir" dedi.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, cumartesi günü yaptığı bir konuşmada ülkedeki en popüler mobil mesajlaşma uygulaması Telegram'ın yerine "milli güvenlik" gerekçesiyle "Soroush" adlı yerli bir uygulamanın kullanılacağını açıklamıştı.

Telegram'ın 80 milyon nüfusa sahip İran'da yaklaşık 40 milyon kişi tarafından kullanıldığı belirtiliyor.

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında yer alan ve kurucusu Rus Pavel Durov olan Telegram, TON (Telegram Open Network) adını verdiği bir platform ile yeni nesil kripto para birimi oluşturmuştu. TON adı verilen bu sisteme dahil olmak isteyen yatırımcılar, "Gram" olarak adlandırılan kripto paradan satın alabiliyor.


Kaynak: https://www.ntv.com.tr/dunya/iran-cumhurbaskani-ruhaniden-telegram-talimati,r3U_np7qYkCc4_IaTHbV3w
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!