Bitcoin Forum
October 03, 2023, 02:05:06 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 25.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »
1  Local / Konu Dışı / Forumdaki 10. Yılım on: July 26, 2023, 08:39:19 PM
10 yıl önce bugün foruma kaydoldum. O zaman Bitcoin'in bu kadar başarılı olma ihtimali pek olası görünmüyordu. Çok fazla belirsizlik vardı. Forumun bu kadar uzun süre aktif olmasını hayal bile edemezdim. Geçen zamana baktığımda iyi ki Bitcoin'den erken haberdar olup bu foruma kaydolmuşum diyorum.

Burada çok iyi arkadaşlıklar edindim. Hem yurtiçinde hem yurtdışında birçok üyeyle tanıştım ve bazılarıyla gerçek hayatta arkadaş oldum. Forum hayatımın önemli bir parçası oldu. Her gün uyandığımda tarayıcıda ilk baktığım ve hiç kapatmadığım bir sayfa haline geldi. Ülkemizin ve dünyanın malum ekonomik durumuna karşı Bitcoin ve bu forum bana hep güç ve umut verdi. Günlük haberleri dahi sayenizde ilk burada okur oldum.

Yıllar içinde forumun ve topluluğun değişimine şahit olmak ilginç bir deneyimdi. Umarım daha uzun yıllar bu forum aktif kalır ve biz de burada oluruz. Smiley
2  Economy / Reputation / 10 Years on: July 26, 2023, 07:58:58 PM
I registered in this forum ten years ago. I've found out about Bitcoin and this forum in early 2013 but didn't need to register back then. I signed up on 26th July 2013 and I'm here for a decade. I never imagined I'd be here this long. This forum has been an important part of my life, just like Bitcoin.

Glad I decided to sign-up here 10 years ago. Here I met very good people from all nationalities, made good friends and had job opportunities. Even though sometimes I took a break from writing to the forum due to dramas and tiredness, I never stopped moderating the forum. I tried my best to make the forum work as intended.

I hope to be here longer. I think I'll stay here until Theymos decides to close the forum. I would like to see at least new forum software. Tongue
3  Local / Servisler / Koinim Altyapı Çalışması on: July 11, 2023, 12:16:06 PM
Quote
Sayın Kullanıcımız,

13.07.2023 Perşembe günü saat 13.00 itibari ile sistemimizde geniş kapsamlı bir altyapı çalışması başlatılacaktır. Çalışmanın 1 hafta süreceği öngörülmektedir. Altyapı çalışması süresince web sitemiz kullanıma kapalı olacak, al/sat ve yatır/çek işlemleri yapılamayacaktır. Dileyen kullanıcılarımız, 13.07.2023 Perşembe günü saat 13.00'e kadar bakiyelerini Koinim dışına transfer edebilirler.

Altyapı çalışmasının tamamlanmasıyla beraber sitemiz tekrar kullanıma açılacaktır. Çalışma süresince duyurularımızı https://status.koinim.com adresinden takip edebilirsiniz.

Soru ve talepleriniz için destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, iyi günler dileriz.

Türkiye'nin en eski kripto-para borsalarından koinim.com bir haftalık bir altyapı çalışması yapacakmış. Attıkları duyuru e-postası ile belki de birçok kullanıcıya kendilerini hatırlatmış oldular.
Sizce nasıl değişiklikler yapılacak? Sitenin işlem hacmini artıracak adımlar atılacak mı? Yeni coinler eklenecek mi?
4  Local / Türkçe (Turkish) / 1. Bitcointalk Pie (Turta) Yarışması on: March 04, 2023, 03:34:03 PM
14 Mart Pi Günü (3.14) dolayısıyla forumda RickDeckard pie (turta) yarışması düzenlemeyi önerdi. İlk 3 sırayı alan yarışmacılar ödüllendirilecek. BTC ödülünün yanısıra birinci olana Ledger Nano X hediye edilecek.

Katılım 14 Mart'a kadar sürecek.
Oylama 15-29 Mart arasında yapılacak.

Pie fotoğrafında kullanıcı adınız ve tarih yazmalı.
Hazır ürünlerle katılım yapamazsınız.
Minimum 30 kazanılmış merit ve 30 activity sahibi olan kullanıcılar katılabilir.

Katılmak isteyenler bu konuda paylaşım yapabilir: 1st edition - Bitcointalk Pie Baking Contest
5  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Good Cause to Use Stablecoins - Help Earthquake Victims in Türkiye on: February 07, 2023, 07:52:35 PM
As you may know, two very large earthquakes happened in a row in Türkiye on the same day. Earthquakes of magnitude 7.8 and 7.6 affected a very large part of the country. There was great destruction in 10 cities.

One of the most active non-governmental organizations in the country "Ahbap" platform, listened to our voice. The founder of the platform, famous artist Haluk Levent shared his wallet addresses by obtaining permission from the state to collect donations with crypto-currency.

You can donate by sending stablecoins to these addresses.

https://twitter.com/haluklevent/status/1622926244512661504

Quote
ERC20 Network Transfers: 0xe1935271D1993434A1a59fE08f24891Dc5F398Cd

BEP20 Network Transfers: 0xB67705398fEd380a1CE02e77095fed64f8aCe463

Avalanche Network Transfers: 0x868D27c361682462536DfE361f2e20B3A6f4dDD8

At the moment, more than $2.5 million has been collected in these addresses of three chains.

You can track the money collected so far here: https://portfolio.nansen.ai/dashboard/APE-JBS8U7

In the past, it wasn't so easy to send money and donate internationally. But now, thanks to crypto-currencies we can do these transactions very quickly, easily and at no additional cost. If you want to help, you can donate with stablecoins such as BUSD, USDT, USDC.
6  Local / Türkçe (Turkish) / Raporlama Nasıl Yapılmalı on: January 30, 2023, 01:11:58 PM
Forum kuralları resmi şekilde listelenmediği için kullanıcılar raporlama konusunda hatalar yapabiliyor. Bu konuda hangi mesajların nasıl raporlanması gerektiğini örneklerle anlatmaya çalışacağım.


Mesajlar nasıl raporlanır?

Forumdaki her mesajın sağ alt bölümünde "Report to moderator" butonu vardır. Buna bastığınız zaman karşınıza çıkan sayfada "Enter comment:" bölümünden mesajı raporlama nedenini yazarak Submit dediğinizde mesajı raporlamış olursunuz.

Bu bölümde ayrıca toplam kaç mesaj raporladığınız, kaçının iyi (good), kaçının kötü (bad) rapor olduğu ve kaçının henüz işleme alınmadığı (unhandled) bilgileri ve toplam doğru raporlama oranınız görünür. Belli bir raporlama sayısına ulaştıktan sonra "Your report history" köprüsü altında son raporlarınızın durumunu görebilirsiniz.
Hangi mesajlar raporlanmalıdır?

-Kopyala/yapıştır mesajlar
Forumda daha önceden yazılan bir mesajı bire bir kopyalamak ve internette bulunan bir metni kaynak göstermeden doğrudan kopyalamak ban sebebidir. Bu tarz mesajları raporlayabilirsiniz. Yorum bölümüne "kopyala/yapıştır içerik / plagiarism" diyerek asıl kaynağı göstermeniz bize kolaylık sağlayacaktır.

-Üst üste yazılan mesajlar
Aynı konu içinde kısa aralıklarla üst üste mesaj atmak yasaktır. Alıntı yaparak birden çok kullanıcıya cevap veriyorsanız bunları tek mesajda toplamalısınız.

-Olta (Phishing) mesajlar
Forumda paylaşılan linklerde phishing sayfasına yönlendirme varsa bu mesajları raporlayabilirsiniz. Halihazırda bu mesajları engelleyen botlar çalışıyor ancak sürekli yeni tekniklerle saldırılar olabildiği için bunlar bota eklenene kadar bu tarzda mesajlarla karşılaşma ihtimaliniz var. Linklere tıklamadan önce dikkatli olun ve asıl bağlantı noktasını kontrol edin.

-Referans linkleri
Forumda referans linkleri paylaşmak yasaktır. Bu mesajları gördüğünüzde "referans linki / ref spam" şeklinde raporlayabilirsiniz.

-Dilencilik
Bitcoin veya başka bir coin adresi vererek coin toplamaya çalışmak yasaktır.

-Tehdit içeren mesajlar
Ölüm tehdidi veya fiziksel şiddet içerikli mesajları raporlayın. Bu mesajlar doğrudan ban sebebidir.

-Konu dışı mesajlar
Bu konu çok geniş bir kavram ve net bir tanımı bulunmadığı için her raporu kendi içinde değerlendiriyoruz. Mesajınız konu başlığı ve içeriğine uygun olmalıdır. Ana konudan fazla sapan mesajlar silinebilir.

-Güncel (Bump) mesajları
Özellikle Pazar Alanı bölümünde ilanın güncel olduğunu belirtmek için son mesajın üzerinden 24 saat geçtikten sonra güncellik belirten mesajlar atılabilir. Bu mesajların üstüne yeni mesaj yazıldığı zaman bunlar gereksiz duruma geleceği için silinir. Bu mesajları "eski güncel mesajı / old bump" şeklinde raporlayabilirsiniz.


Hangi mesajlar raporlanmamalıdır?

-Dolandırıcılık mesajları
Forumda dolandırıcılık faaliyetleri modere edilmez. Tüm ilanların kontrol edilip yönetim tarafından onaylanması mümkün olmadığından insanların sahte bir güven duygusu hissetmesini istemiyoruz. Bir satış ilanının dolandırıcılık olduğundan şüpheleniyorsanız bu mesajı raporlamak yerine trust sistemini kullanarak üyeye negative trust verebilirsiniz.

-Yanlış bilgi içeren mesajlar
Kasıtlı veya bilmeden yazılmış yanlış bilgi içeren mesajları raporlamayın. Bir mesajın olgusal durumunu kontrol etmek yönetimin görevi değildir. Kullanıcılar forumda okudukları mesajları kesin doğru kabul etmemelidir.

-Küfürlü mesajlar
Bir mesaj sadece argo veya küfür içerdiği için silinmez. Ancak başka nedenlerden dolayı (tehdit, konu dışı cevap vb.) silinebilir.

-Çok eski mesajlar
Özel durumlar dışında güncelliğini yitirmiş mesajları raporlamayın.
7  Local / Türkçe (Turkish) / Türkçe Bölümü Aylık Merit ve Mesaj İstatistikleri on: January 25, 2023, 01:49:18 AM
Aralık 2022'de Türkçe bölümünde atılan mesaj sayısı

Bu ay Türkçe bölümünde 2269 mesaj atılmış. Rusça bölümünün ardından ikinci sıradayız.
Aralık 2022'de Türkçe bölümündeki aktif kullanıcı sayısı

Bu ay 119 kullanıcı Türkçe bölümünde en az 1 mesaj atmış. Rusça ve Almanca bölümünde daha fazla kullanıcı aktif olmuş.
Aralık 2022'de Türkçe bölümünde paylaşılan merit sayısı

Bu ay Türkçe bölümündeki mesajlara 843 merit dağıtılmış. Rusça bölümünün ardından ikinci sıradayız.
Aralık 2022'de Türkçe bölümünde merit atan ve alanlar

Bu ay Türkçe bölümünde 44 kullanıcı mesajlara merit gönderirken 68 kullanıcı merit almış.
Aralık 2022'de Türkçe bölümünde merit/mesaj oranı

Bu ay Türkçe bölümünde atılan her mesaja ortalama 0.37 merit verilmiş. Son 12 ay ortalaması olan 0.30'un üzerinde merit dağıtımı gerçekleşmiş.
Aralık 2022'de Türkçe bölümünde en çok mesaj yazanlar

Türkçe |
_________________|
1. mandown [154] |
2. eightdots [102] |
3. Bthd [93] |
4. gospodin [87] |
5. Phoenix Anka [86] |
6. bobita [86] |
7. kriminall [86] |
8. ZekiBeyy [73] |
9. meser# [73] |
10. wolwoo [71] |

Şablon ve istatistikler yine Rikafip'in mesajından alınmıştır.
8  Local / Türkçe (Turkish) / 2022 Yılı Türkçe Bölümü Merit ve Post İstatistikleri on: January 17, 2023, 05:12:23 AM
2022 yılında yerel bölümlerde atılan post sayıları

2022 yılında Türkçe bölümünde 32294 post atılmış. En çok post atılan ikinci yerel bölüm olmuşuz. Rusya yılı büyük farkla lider bitirmiş.
2022 yılında yerel bölümlerde aktif kullanıcı sayıları

Yıl içerisinde yerel bölüme en az 1 mesaj atan kullanıcı sayısında 584 üye ile üçüncü olmuşuz.
Rusya 1800 ile lider, Almanya 696 ile ikinci sırada.
2022 yılında yerel bölümlerde paylaşılan merit sayıları

Bu yılda Türkçe bölümünde 9735 merit paylaşılmış. Almanya ile çok yakın olmakla beraber Rusya'nın ardından yine ikinci sıradayız.
2022 yılında yerel bölümlerde merit alan ve gönderen kullanıcı sayıları

Bu yıl yerel bölümde en az 1 merit alan 188, en az 1 merit gönderen 146 kullanıcı olmuş.
İki sıralamada da Rusya ve Almanya'nın ardından üçüncü sıradayız.
2022 yılında yerel bölümlerde merit/post oranı

Bu yıl yerel bölümde atılan her post başına ortalama 0.3 merit verilmiş. Bu sıralamada diğer büyük yerel bölümler gibi çok gerideyiz.
2022'de yerel bölümde en çok mesaj atan kullanıcılar ve mesaj sayıları

Türkçe
____________________
1. mandown [1214]
2. Phoenix Anka [1082]
3. ZekiBeyy [988]
4. wolwoo [956]
5. MK-74 [920]
6. meser# [906]
7. Red Pie [888]
8. Bthd [885]
9. kriminall [885]
10. Retro Harmony [838]Kaynak: Rikafip, istatistikler için teşekkürler.
9  Local / Türkçe (Turkish) / Yedekleme ve Şifre Yenileme on: January 04, 2023, 11:43:47 PM
Yeni bir yıla girdik. Bankalar şifrelerimizi 3-6 ayda bir yenilememizi zorunlu kılıyor ancak başta forum şifremiz olmak üzere önemli sitelerdeki şifrelerimizi yıllarca değiştirmeden kullanabiliyoruz. Düzenli olarak şifrelerinizi yenilemiyorsanız size bir hatırlatma yapmak istedim. Güvenliğiniz için şifrenizi yenilemeniz yararınıza olacaktır.

Ayrıca Bitcoin cüzdanı vb. önemli verilerinizi yedeklemeyi unutmayın.
10  Local / Türkçe (Turkish) / IQ Testi Zorunluluğu on: April 01, 2022, 12:37:26 AM
Bundan sonra forumdaki kaliteyi yükseltmek için yalnızca zeki insanların mesaj atmasına izin verilecek. Zekanızı ölçmemiz için her mesajınızdan önce sorulan soruya cevap vermeniz gerekiyor. Cevaplarınız IQ ölçümünde kullanılacak ve gelecek haftadan itibaren IQ seviyesi 120 altında olan herkes banlanacak.

Bitcointalk'u hep beraber hak ettiği seviyeye taşıyalım!
11  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcointalk Youtube Kanalı on: December 26, 2021, 01:18:06 AMBitcointalk Youtube kanalı açıldı ve ilk video yayınlandı.

Buradan kanala üye olabilirsiniz: https://www.youtube.com/channel/UCVXR5mEts2amf_FzMTEtGgA

Kanal hakkındaki önerilerinizi bu konudan yapabilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5351302BitcoinTalkShow ilk bölüm: https://www.youtube.com/watch?v=WK4VqHEf8CE

Twitter: @BtcTalkShow
Youtube: BitcoinTalkShow
12  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: 2021-06-13 Coinkolik: Teksas Valisi, Sanal Para Yasa Tasarısını İmzaladı on: June 14, 2021, 02:44:12 PM
This topic has been moved to Trashcan.

Aynı haber.
13  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: 2021-06-12 bfmedia: Dogecoin Coinbase'de Listelenmesinin Ardından Düştü on: June 12, 2021, 05:34:16 PM
This topic has been moved to Trashcan.

Bitcoin haberi değil.
14  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: 2021-06-09 bfmedia: Bitcoin 36 Bin Dolar Seviyelerinde Dirençle Karşı Karşıya on: June 09, 2021, 08:38:55 PM
This topic has been moved to Trashcan.

Günlük olağan fiyat değişimleri haber değeri taşımıyor.
15  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: 2021-06-07 bfmedia: El Salvador'da Bitcoin, Dolara Alternatif Para Birimi Oluyor on: June 08, 2021, 12:05:41 AM
This topic has been moved to Trashcan.

İmza alanı dışında reklam yasaktır.
16  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: Japonya Merkez Bankası Başkanı’ndan Bitcoin (BTC) Açıklaması on: May 29, 2021, 03:12:00 AM
This topic has been moved to Trashcan.

Yanlış format.
17  Local / Bitcoin Haberleri / MOVED: Binance CEO'sundan açıklama: Bitcoin'i Kimse Kapatamaz on: May 28, 2021, 08:57:24 PM
This topic has been moved to Trashcan.

Yanlış format.
18  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcointalk NFT Seti Çıktı! on: April 01, 2021, 09:58:56 AM
Kullanıcılardan gelen sese kulak verdik ve çok özel Bitcointalk NFT setlerini oluşturduk. Artık hem kendinizin hem diğer kullanıcıların NFTlerini alıp satabileceksiniz:
https://bitcointalk.org/fnft.php

Kendi NFT setinize sahipsiniz. Bunları pazarda satışa sunabilirsiniz.
NFTler I'den başlayıp XI'e (en nadir) kadar sıralanan nadirlik seviyesinde bulunuyor.
50 BTC harcayarak rastgele bir NFT sahibi olabilirsiniz. Kim bilir, belki de satoshi NFTsi sizin olur?
Bir NFT birden fazla üretilebilir.
Alış ve satış komisyonu yok! Tüm trade işlemleri ücretsiz gerçekleşiyor.
19  Local / Konu Dışı / Bu mesaj nasıl merit almaz! 2020/1 on: June 24, 2020, 01:02:14 PM
Bu mesaj nasıl merit almaz! 2019

2019 sonunda açtığım başlıkla gözden kaçan meritlik mesajları listelemiştik. Şimdi aynısını yıl sonunu beklemek yerine bu yıl iki parça halinde yapmaya karar verdim.

2020 yılının ilk altı ayı içerisinde yazılmış, merit alması gerektiğini düşündüğünüz mesajları bu konu altında paylaşabilirsiniz.
Her kullanıcı konuya tek mesaj yazarak linkleri aynı yerde toplamalıdır. Edit ile mesajınıza ekleme yapabilirsiniz.
Uzun alıntılar yapmayın. Yalnızca mesaj linkini ekleyin.
Bu konu da öncekinde olduğu gibi yargılama yeteneğinizi gösterecek ve arşiv niteliği görecektir. Merit kaynaklığı için önerilerimi gerektiğinde üst yönetimle paylaşacağım. Sadece kendi mesajlarınızı listelemek yerine kendinizi merit kaynağı olarak görüp bu yönde listeleme yapmanız yararınıza olabilir.
Konu Temmuz ortasına kadar açık kalacak.
20  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcointalk Yarılanma Partisi - Discord Sunucusu on: May 10, 2020, 05:45:52 PM
Bitcoin blok yarılanması öncesinde bir discord sunucusu açıldı. Yarılanma sonrasında da alternatif bir iletişim platformu olarak tutulması planlanıyor.
Sunucudaki isimler forumdaki isimlerle aynı olmayabilir. Bir onay süreci gerçekleşmeden herkes sunucuya katılabiliyor. Sahtekarlara karşı dikkatli olun. Özel bilgilerinizi paylaşmayın. Forumda olduğu gibi sunucuda da kurallar resmi olarak listelenmemiştir. Tartışmaları medeni şekilde sürdürün.
Şimdilik sadece genel bir kanal var ve dili İngilizce. İleride talep olursa belki yerel diller için kanallar açılır.

Bitcointalk Discord sunucusuna katılmak için tıklayın.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!