Bitcoin Forum
October 24, 2019, 06:30:54 AM *
News: 10th anniversary art contest
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Turcoin muamması... Kafa karıştırdı. on: January 10, 2018, 05:08:56 AM
Kripto paralara karşı dün “Bitcoin’e rakip Turcoin geliyor” sloganıyla bir proje lanse edildi. Para biriminin arkasındaki şirketler ise kafa karıştırdı.

Dünyada Bitcoin ile ünlenen kripto para birimlerinin yerlisini üretme konusunda birçok firma yatırım yapıyor. Ancak dün lanse edilen Turcoin kafaları karıştırdı. "Bitcoin'e rakip Turcoin" adıyla sunulan para biriminin arkasında Anafis ve Hipper adlı şirketler bulunuyor.

Hipper, bin 500 TL'lik yatırıma aylık 250 TL kazanç vaat ediyor. Yıllık kazanç olarak da 2 bin 920-3 bin 285 TL arasında bir kazanç verileceği belirtiliyor. Anafis Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya'nın ve Hipper A.Ş. kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak geçen Muhammed Satıroğlu'nun ortak olduğu firma adres olarak Kocaeli, Eskişehir ve Bursa'yı gösteriyor.

SAADET ZİNCİRİ...

Firmada çalışan isimler de dikkat çekici. Daha önce "Son titan zinciri Antep'ten çıktı" başlığı ile gündeme gelen ve 20 yıldır vatandaşın parasını sömüren saadet zinciri sisteminin sahibi Nilfa şirketinde sistemi tanıtan ve müşteri toplayan Ömer Doğan'ın Hipper'de çalıştığı tespit edildi.

'SIKINTI OLDU, BURAYA GEÇTİM'

Ulaşılan Ömer Doğan, firmada çalıştığını doğrularken şu ifadelerde bulundu:

"Şu anda Hipper'de çalışıyorum. İstediğim yerde çalışırım. Nilfa kapandığı için buraya geçtim"

Ankara'da ikamet eden Doğan'ın, internet sitesinde cep telefonunu yayınlayarak, muhteşem kazanç planı vaatleriyle para topladığı da dikkati çekti. Sitedeki yazıda, "Ankara'dan arkadaşlarla yüz yüze görüşülecek ve bayilik verilecektir. Bayilik için acele ediniz" deniliyor.

Doğan, Turcoin'in üreticisi Anafis'in yıllık nasıl 5 milyar dolar gibi astronomik bir ciro yaptığı sorusuna ise "Online bilgisayar oyunları satıyor. Kazancı buradan" yanıtını verdi.

Sadun Kaya ve Muhammed Satıroğlu adlı iki ortağı bulunan firmanın ticaret sicil kaydı Eskişehir gözükürken iletişim adresi Bursa. Hipper'le ilgili tüm bilgilerin yer aldığı Ernas Group'un internet sitesinde ise Kuzey Kıbrıs'ta GBC Digital Games adıyla faaliyet gösteren bir oyun firmasından da bahsediliyor. Bu firmanın da diğer şirketlerin iştiraki olduğu belirtiliyor. 80 ülkede faaliyet gösterdiğini iddia eden firmanın ciro iddiası ise yıllık 5 milyar dolar.

Şirket BDDK tarafından lisans verilen elektronik para ve ödeme kuruluşlarının arasında da değil.

KAYNAK:SABAH
2  Local / Konu Dışı / Süt Bank on: January 09, 2018, 07:03:44 AM
arkadşlar internette gezerken gözüme ilişti bunun hakkında bilgi sahibi olan varmı.

eğer Doğru ise bana mantıklı geldi fikirleriniz nedir.


 Sütbank

Sütbank yatırımcılar için  hayvancılık sektöründe "sıfır risk"li bir yatırım projesidir. Kurucusu DKC Tarım olan DKC Sütbank projesi hayvan kiralama sistemine dayalı çalışmaktadır.

Sizden alınan büyük baş hayvan fiyatını yatırım olarak kullanıyor ve sizin adınıza bir inek alıyoruz, hayvanın tüm bakım, veteriner, beslenme ve barınma ihtiyaçlarını firmamız karşılıyor. Karşılığında hayvandan alınan sütleri iş ortaklarına satan firmamız size aylık 9000 TL katılımcılarına 180 LT, 8000 TL Katılımcılarına 150 LT, 7000 TL Katılımcılarına 120 LT süt parası veriyor. 1 yıl için toplam 10 ay süt parası verilmektedir. Yılın 2 ayı süt parası verilmeme nedeni 10 ay süt alımından sonra hayvanların 2 ay kuru dönemde kalmalarıdır.

Sütün birim litre fiyatı Ulusal Süt Konseyince belirlenen fiyat üzerinden belirlenmektedir. Hayvanların sigortaları işletmemiz tarafından yaptırılmaktadır.

Katılımcının 2 yıl boyunca ayrılmama şartı olup yıl sonunda ayrılmak isteyen katılımcılar 1 ay önceden firmamıza katılımdan çekileceğini yazılı bildirmesi şartı ile katılımcı bedeli olan 9000 TL’yi veya 8000 TL’yi veya 7000 TL’yi alarak ayrılabilmektedirler. Katılımcı sistemden ayrıldıktan en geç 30 gün içinde katılımcının ödemesi yapılır.

internet sitesi:http://www.dkcsutbank.com/index.html
3  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / Kritik Electrum güvenlik açığı. on: January 07, 2018, 11:27:53 AM
hepinizin dikkatini çekmistir sayfanınbaşına önemkli bir uyarı konulmus ..  yöneticilerden biri tarafından theymos bende sizinle paylasmak istedim. herkesin bilgilenmesi için ..

Electrum cüzdan yazılımında rastgele web sitelerinin JavaScript ile cüzdanınızı çalmasına olanak tanıyan bir güvenlik açığı bulundu . Bu hata muhtemelen Electron'un elektron parası gibi altton türevlerini de etkiliyor. Electrum'u veya türevini kullanmazsan, etkilenmezsin ve bunu yok sayabilirsiniz.

Eylem adımları:

 1. Electrum'u çalıştırıyorsanız, bu saniyeyi sağdan kapatın .
 2. 3.0.4 sürümüne geçin (PGP imzasını doğruladığınızdan emin olun). Yükseltmek

için mutlaka acele etmeniz gerekmez . Aslında, böyle durumlarda sadece her şeyin halledildiğinden emin olmak için bir süre beklemek akıllıca olabilir. Önemli olan kullanmamaktırEski sürümler. Kullanılmayan bir yerde oturan eski bir sürümünüz varsa, daha sonra tekrar kullanmadan önce yükseltmeyi unutmadığınız sürece zararsızdır.

Geçmişteki herhangi bir noktada siz:

 - Electrum'un cüzdan parolası olmadan açık olsaydı; ve
 - Bir web sayfası açılmıştı

O halde cüzdanınızın tehlikeye atılmış olması mümkündür . Özellikle paranoyak insanlar, eski Electrum cüzdanındaki tüm BTC'yi yeni üretilen bir Electrum cüzdanına göndermek isteyebilirler. (Muhtemelen birisinin cüzdanınız varsa bile, o zaman BTC'nin içindeki tüm BTC'leri çalmış olacaktı ...)

Bu sadece birkaç saat önce giderilmiştir. Electrum geliştiricisi (forumdaki ThomasV, ecdsa on github), muhtemelen yakın gelecekte daha ayrıntılı bilgi ve talimatlar gönderecektir.

Güncelleme 1 : Eğer cüzdan şifrenizi ayarlamadıysanız, hırsızlık önemsizdir. Biraz iyi cüzdan parolası ayarladıysanız, o zaman bir saldırgan "yalnızca" adres / işlem bilgisini cüzdanınızdan alabilir ve Electrum ayarlarınızı değiştirebilir, ki bu ikincisi benim için istismar edilme şansı yüksektir. Daha ileri. Dolayısıyla, cüzdan şifrenizi ayarladıysanız panik seviyenizi birkaç adım azaltabilirsiniz, ancak bunu hala çok ciddiye almalısınız.

mesajın orjinali:


A vulnerability was found in the Electrum wallet software which potentially allows random websites to steal your wallet via JavaScript. The bug presumably also affects altcoin derivatives of Electrum such as Electron Cash. If you don't use Electrum or a derivative, then you are not affected and you can ignore this.

Action steps:

 1. If you are running Electrum, shut it down right this second.
 2. Upgrade to 3.0.4 (making sure to verify the PGP signature).

You don't necessarily need to rush to upgrade. In fact, in cases like this it can be prudent to wait a while just to make sure that everything is settled. The important thing is to not use the old versions. If you have an old version sitting somewhere not being used, then it is harmless as long as you do not forget to upgrade it before using it again later.

If at any point in the past you:

 - Had Electrum open with no wallet passphrase set; and,
 - Had a webpage open

Then it is possible that your wallet is already compromised. Particularly paranoid people might want to send all of the BTC in their old Electrum wallet to a newly-generated Electrum wallet. (Though probably if someone has your wallet, then they already would've stolen all of the BTC in it...)

This was just fixed hours ago. The Electrum developer (ThomasV on the forum, ecdsa on github) will presumably post more detailed info and instructions in the near future.

Update 1: If you had no wallet password set, then theft is trivial. If you had a somewhat-decent wallet password set, then it seems that an attacker could "only" get address/transaction info from your wallet and change your Electrum settings, the latter of which seems to me to have a high chance of being exploitable further. So if you had a wallet password set, you can reduce your panic by a few notches, but you should still treat this very seriously.
4  Local / Konu Dışı / Evinizde Hangi Hayvanı Besliyorsunuz. on: January 06, 2018, 08:44:52 AM
merhaba arkadaşlar kimler evinde hayvan besliyor. cinsi ve ismini nedir.
benim evimde muhabbet kuşum var.  ve ismi boncuk
5  Local / Bitcoin Haberleri / 9 kripto para birimi piyasadan çekildi. on: December 28, 2017, 05:16:24 AM
Kriptopara piyasasında, hacimler ile birlikte artan kripto para birimleri sayısında düşüş başladı.

Kesintisiz artışla dün 1382 adete kadar yükselen kripto para birimi sayısı, bugün dokuz adet kripto paranın piyasadan çekilmesiyle 1373 adete indi.

Kripto para birimlerinin piyasa hacmi ise sabah saatlerine göre 15 milyar dolar azalarak 606 milyar dolara düştü.

Yüksek hacmiyle kripto para birimleri piyasasının belirleyicisi Bitcoin, 15 bin dolar bandında işlem görüyor.

269 milyar dolarlık piyasa değeriyle Bitcoin, 1373 kripto para biriminin oluşturduğu 606 milyar dolarlık piyasa hacminin yüzde 44.5'ini oluşturuyor. Kripto para piyasasının son 24 saatlik piyasa hacmi ise 27.9 milyar dolar olarak hesaplandı.

Piyasada en yüksek hacme sahip beş kripto para birimindeki günlük değişimler ise; Bitcoin 2.03, Ethereum yüzde 0.73, Ripple yüzde 18.86 artarken, Litecoin yüzde 0.03 ve Bitcoin Cash yüzde 1.65 düştü.
6  Local / Konu Dışı / osmanlı padişahı olsanız hangisi olurdunuz... on: December 26, 2017, 08:00:12 AM
Osmanlı devletinde padişah olsanız hangisi olurdunuz ve neden.
örneğin ben Kanuni Sultan Süleyman olmak istedim.  adalet ve hukuk normlarına bağlılığına hayran kalmışımdır  yaptığı her işte şeyhül islamdan onay almıştır.


01-Osman Gazi
02-Orhan Gazi
03-Murat Hüdâvendigâr
04-Yıldırım Bayezit
05-Sultan Çelebi Mehmet
06-Sultan İkinci Murat
07-Fatih Sultan Mehmet
08-Sultan İkinci Bayezit
09-Yavuz Sultan Selim
10-Kanuni Sultan Süleyman
11-Sultan İkinci Selim
12-Sultan Üçüncü Murat
13-Sultan Üçüncü Mehmet
14-Sultan Birinci Ahmet
15-Sultan Birinci Mustafa
16-İkinci Sultan Osman
17-Sultan Dördüncü Murat
18-Sultan İbrahim
19-Sultan Dördüncü Mehmet
20-Sultan İkinci Süleyman
21-Sultan İkinci Ahmet
22-Sultan İkinci Mustafa
23-Sultan Üçüncü Ahmet
24-Sultan Birinci Mahmut
25-Sultan Üçüncü Osman
26-Sultan Üçüncü Mustafa
27-Sultan Birinci Abdülhamit
28-Sultan Üçüncü Selim
29-Sultan Dördüncü Mustafa
30-Sultan İkinci Mahmut
31-Sultan Birinci Abdülmecit
32-Sultan Abdülaziz
33-Beşinci Sultan Murat
34-Sultan İkinci Abdülhamit
35-Sultan Mehmet Reşat
36-Sultan Mehmet Vahdetti
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!