Bitcoin Forum
March 01, 2024, 08:28:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Servisler / Coinomi Wallet Kullanıcıları Buraya! on: August 17, 2018, 09:10:15 AM

Arkadaşlar herkese merhaba,

Ufak ve orta dereceleri rakamlar ve HODL yapılmayan pozisyonlar için güvenilir olduğunu düşündüğüm bir wallet arayışım vardı. Son olarak Coinomi'de karar kıldım.
Güvenlik çözümleri, uzun yıllardır piyasada olması, açık kaynak kodlu olması, token desteği, çoklu coin-token desteği sağlaması tercih nedenlerimden bazıları oldu.

Hatta, lazım olunca kullanmak üzere Android içinde uygulamanın internetin erişimini de kapattım (nasıl yapılır?), kendimce daha sağlıklı mutlu huzurluyum  Grin

Hem Coinomi kullanıcılarını bu başlık altında buluşabilir, hem de Coinomi kullanıcıları olarak burada yardımlaşa biliriz  Grin

* İlk soruyu ben sorayım o zaman, ERC20 tokenler için Coinomi (ETH) cüzdanını kullanıyor musunuz?
2  Local / Servisler / Cex.io 'ya neler oluyor? on: March 27, 2017, 10:16:36 AM
Arkadaşlar selam,
Cex.io yu sorunsuzca kullanan var mı?

4-5 gündür hesabı onaylatmaya çalışıyorum, her türlü fotoğrafları çekip gönderdim, fakat hesabı bir türlü onaylamadılar. Defalarca destek talebi açtım, ancak bekleyin diyorlar. Ayrıca, onaylı kredi kartını da bir anda onaysız diye kaldırdılar. Ben ne yapmak istediklerini anlayamadım.

Sorunsuzca kullanan ve yardımcı olabilecek kimse var mı?
3  Local / Servisler / Lilion Transfer ile Yandex Money (CC) kullanımı. on: December 17, 2013, 04:02:16 PM
Evet arkadaşlar ben dahil bazı arkadaşların Yandex cüzdanında para kaldı. Yandex cüzdanınızda ki parayı kullanmak için ve Yandex ile Okpay'a para yüklemek için bir alternatif yöntem. (Komisyon oranları biraz yüksek gibi fakat Okpay üzerinde ki BTC fiyatı düşük, ortada karmaşık bir komisyon durumu mevcut fakat kredi kartı ile bitcoin almak isteyen arkadaşların işini görebilir.)

Öncelikle aşağıda ki adresten kayıt oluyoruz, (Site Türkçe dil desteği sunmakta), (Referanslı kayıtlar)
http://liliontransfer.org

Lilion Transfer sitesinde kayıt olduktan sonra, eğer yoksa Okpay üzerinden de bir hesap açıyoruz,
https://www.okpay.com

hesap açma işlemlerimizi tamamladıktan sonra tekrar Lilion Transfer e dönüyoruz ve açılan yerden soldan sağa YA RUB - OK USD seçeneklerini seçiyoruz. (Bu işlem ile Yandex Money hesabımızdan OK Pay - USD hesabımıza para aktarımı yapıyoruz.)

Para Ok Pay hesabımıza geçtikten sonra, Ok Pay'a giriyoruz ve sağ üst köşede bulunan " Withdrawal " yazan yere tıklıyoruz.
Açılan sayfadan Bitcoin veya Litecoin yazan yere tıklıyoruz, açılan sayfadan bakiyemizin göründüğü USD cüzdanını seçiyoruz ve almak istediğimiz BTC/LTC miktarını giriyoruz, aşağıda ki yere BTC/LTC adresimizi yazıp işlemi tamamlıyoruz.

Arkadaşlar işlemi kısaca size anlatmaya çalıştım, Lilion Transfer ile ilgili sorusu olanlar Destek Hattı ndan soru sorabilir. Ayrıca, yöntem bir Yandex Money hesabınız olduğu varsayılarak anlatılmıştır.
4  Local / Madencilik / CentOS makinede altcoin için mining. on: December 03, 2013, 12:05:07 PM
Burada birçok mining işlemi yapılıyor/anlatılıyor, bir çoğunu denemeye çalıştım fakat başarılı olamadım. Özetle, benim atıl duran bir sunucum var ve üzerinde CentOS kurulu bu sunucu ile altcoin mining işlemi yapmak istiyorum, yapabilir miyim? Yapan bir arkadaş varsa yardımcı olursa çok memnun olurum. Mining işini bir türlü anlayamadım, bu forum dahil bir çok yerde okudum fakat saolsun anlatan arkadaşlar çok yüzeysel anlatmış yada bana öyle geldi.

Mining olayı Centos makinede nasıl yapılır bir arkadaş en başından detaylı bir şekilde anlatırsa bu benim gibi bu konuyu merak edecek arkadaşlara çok fayda sağlayacaktır.
5  Local / Servisler / Kredi Kartı ile BTC-e Sitesine Yeni Para Transer Methodu - 1 Saat İçinde. on: November 22, 2013, 10:37:57 AM
Evet arkadaşlar bu iddia işlemi yapanlara ait, bende hepsine tek tek üye olarak araştırdım, sistem şu şekilde çalışıyor.

Öncelikle, Payza 'ya üye oluyoruz. (Payza ile EgoPay'a yapılan ödemeler en geç 2 iş gününde geçiyor EgoPay hesabına, OKPay ile hemen)
https://www.payza.com/

Payza'ya aşağıda ki oranlarda ve yöntemler ile para aktarımı yapabiliyoruz.Payza'ya kredi kartı ile para aktarımı yaptıktan sonra EgoPay'a üye oluyoruz.
https://www.egopay.com/ Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra, aşağıda ki sayfadan Payza yazan yere geliyoruz.

EgoPay'a aşağıda ki oranlarda ve yöntemler ile para aktarımı yapabiliyoruz.Sonra karşımıza aşağıdaki gibi bir sayfa geliyor, belirtilen oranlar doğrultusunda işlemleri gerçekleştiriyoruz ve para hesabımıza geçiyor.Paramız EgoPay hesabımıza yattı varsayalım. Şimdi https://24change.com/ adresine üye oluyoruz.
Üyelik işlemini tamamladığımız zaman Exchange bölümünden aşağıda ki şekilde seçimimizi yapıyoruz.Proceed dediğimiz zaman sayfa bizi EgoPay sayfamıza yönlendiriyor ve işleme onay vermemiz ile transfer işlemi tamamlanıyor.
Bu işleme btc-e sayfasından ulaştım, tek tek tüm adımlar bu şekilde, henüz denemedim fakat btc-e sayfada bu sistemi yayınlıyorsa sıkıntı yoktur diye düşünüyorum.

6  Local / Türkçe (Turkish) / Sık Kullanılanlar on: November 14, 2013, 10:31:54 AM
Arkadaşlar hemen hemen herkesin BTC ve diğer altcoinler için takip ettiği siteler mevcuttur. Bu başlığı belli bir açıklama ve adres yazarak bu site adreslerinin paylaşılması için kullanabiliriz. Böylece sıkıntılı siteler, faydalı siteler hakkında görüşlerimizi de tek bir başlık altında rahatça kontrol edebiliriz.

BTC-E - Bitcoin ve diğer altcoinlere ait takas-değişim merkezi
https://btc-e.com/

Vircurex - Bitcoin ve diğer altcoinlere ait takas-değişim merkezi
https://vircurex.com/

Cryptsy - Bitcoin ve diğer altcoinlere ait takas-değişim merkezi
https://www.cryptsy.com/

BTCTurk - Türk Bitcoin alım/satım borsası
https://btcturk.com/

Mt.Gox - Dünyanın en büyük Bitcoin alım/satım borsası
https://www.mtgox.com/

Bitcoin China - Hızla büyüyen Bitcoin alım/satım borsası
https://vip.btcchina.com/

Bitsamp - Bir başka popüler Bitcoin alım/satım borsası
https://www.bitstamp.net/

bitcoinpaperwallet - Kağıt Bitcoin üretim aracı
https://bitcoinpaperwallet.com/

bitaddress - Java ile yazılmış çeşitli Bitcoin cüzdanlar üretilebilecek bir araç
https://www.bitaddress.org

Preev - Bitcoin kur tabelası
http://preev.com/btc/try

Cryptocoin Charts - Altacoinler de dahil tüm grafik ve istatistik aracı, takip ekranı
http://www.cryptocoincharts.info/

Bitcoin Charts - Hemen hemen tüm borsaların takip ekranı
http://bitcoincharts.com/

Localbitcoins - Bölgesel Bitcoin takas sistemi
https://localbitcoins.com/

Bitcoin Fridays - Özel günlerde özel indirimler sunan site alışveriş sitesi
http://bitcoinfriday2013.com/

Bitcoin Travel - Size en yakın Bitcoin geçen yer nerede
http://bitcoin.travel/
 
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!