Bitcoin Forum
April 20, 2024, 04:38:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Bank of Japan to begin digital currency proof-of-concept in 2021 on: October 09, 2020, 06:38:31 PM
Just found this article on cointelegraph it says according to BoJ's report they will begin the first of several testing phases for its own CBDC sometime in 2021. This will include the development of a test environment for the currency and experiments on its basement functions as a payment instrument.

https://cointelegraph.com/news/bank-of-japan-to-begin-digital-currency-pilots-in-2021
2  Bitcoin / Hardware / a problem with Blade (10.7GH) on: October 31, 2014, 11:32:48 AM
Hello

one of my Blade Erupters got its RJ 45 (internet) socket broken, so I've changed it to new one. Now after having it repaired I can see its interface (192.168.1.7:8000) but it doesn't mine (the interface shows 0GH and the blade is not seen in bfgminer). Restarting (by restart button) works, but doesn't help. Restarting bfgminer doesn't help neither. Other Blades are seen by bfgminer and work great.
Is it broken or what? What could I try or check?
3  Local / Alternatywne kryptowaluty / Zainwestuj krypty w realne drzewka on: September 28, 2014, 11:44:46 AM
Ci z Was, którzy śledzili wątek ogłoszeniowy Kaszubskiego Detka, wiedzą co się święci Smiley Sprzedaż drzewek ruszyła i pojawili się już pierwsi kupujący.

http://lesne24.pl/trees_cdt/ (ENGLISH)
http://trees24.pl (POLSKI)

A ci, którzy nie śledzili i jeszcze nie kliknęli w powyższy link, no to tak w skrócie:

Zrób coś dobrego dla przyrody nie ruszając się z fotela! Zainwestuj swoje kryptomonety!

Akcja trees24.pl to internetowa inicjatywa łącząca ekologię z ekonomią.
Uczestnicy inwestują online w sadzonki drzew, zwłaszcza miododajnych, dzięki czemu wzrasta populacja owadów zapylających, niezbędnych dla istnienia większości warzyw i owoców.
Sadzonki są posadzone w określonych, sprzyjających uprawom rolniczym, rzeczywistych (nie wirtualnych) miejscach, zwiększając bioróżnorodność i tworząc naturalne zaplecze dla powiększenia populacji wolnożyjących zapylaczy.
W dalszej perspektywie uczestnicy uzyskują korzyści wynikające z wirtualnego obrotu drewnem, a rolnicy – z pełnego zapylenia upraw polowych i sadowniczych.
Środkiem płatniczym są kryptowaluty, co przyczynia się do ich popularyzacji i buduje nowoczesną świadomość ekonomiczną.

Dodam tylko, że jest absolutnie oczywistą możliwością, aby pojechać na miejsce i zobaczyć swoje drzewko jak rośnie Smiley Dobieramy lokalizacje w taki sposób, aby pod ręką była jakaś agroturystyka, dzięki czemu można tam niedrogo spędzić weekend lub urlop, ciesząc się byciem eko-inwestorem.
4  Economy / Auctions / Tree investment on: September 28, 2014, 11:34:07 AM
Hello

as it has been discussed (a lot) in Cassubian Detk ANN thread, there's a possibility to invest in trees.


http://lesne24.pl/trees_cdt/ (ENGLISH)
http://trees24.pl (POLISH)

The idea is to do something for the nature without moving from your seat. Do something for your profit with your coins! It's a long term, but profitable, investment, because timber prices have been rising since decades.

The project trees24 is an online activity that connects ecology and economy.
The users invest online and buy the trees. The species of the trees are pollinator-friendly. The pollinators are necessary for fruit and a lot of other plants like rapeseed. Without them – there will be no fruits and harvest will be much lower. Planting of pollinator-friendly trees makes the wild population of pollinators grow. Finally it helps feeding the world.
The trees are being planted in certain, real (not virtual) locations, nearby to the plantations that need to be pollinated. This enlarges biodiversity and makes a natural home for wild pollinators.
Users – owners of the trees can trade them online and make profit from selling and buying. Farmers' profit comes from well-pollinated plantations of fruit and crops.
The payment method are cryptocurrencies, in order to promote them and build a modern economical consciousness.
5  Local / Alternatywne kryptowaluty / [ANN-translation]Groestlcoin (GRS)! on: August 07, 2014, 08:52:28 PM


Start 22 marca 21:00 GMT
Groestlcoin (GRS) - Nowe miejsce dla górników z GPU

O nazwie:
Nazwa "Grřstl" jest wielojęzyczną grą słów. Odwołuje się do Austrackiego dania zazwyczaj robionego z ziemniaków i pociętej w plastry wieprzowiny, a następnie smażonej z cebulką i masłem. Danie jest przyprawiane solą, pieprzem, majerankiem, tymiankiem itp a serwowane z jajkiem lub kapustą. Stąd gröstl jest nieco podobny do Amerykańskiego dania zwanego hash. Znak ‘ö’ został zastąpiony przez ‘ř’, czyli literę duńskiego alfabetu, która jest wymawiana identycznie. W ten sposób, nazwa, jak również sama funkcja skrótu, zawarła w sobie miks Austriackich i Duńskich wpływów. Prawidłowa wymowa słowa Grřstl jest ambitnym wyzwaniem. Jeśli nie sądzisz, spróbuj wymówić ‘ř’ jako angielskie ‘i’ in "bird"... albo kaszubskie "ô" w "gôdô". Jest to głoska zwana zamkniętą przednią (język w pozycji niższej niż do polskiego 'y' ale wargi zaokrąglone jak w polskim 'u').

O monecie:
- Moneta używa Proof of Work
- Nie istnieją obecnie Asiki na ten algorytm i jest mało prawdopodobne, że kiedykolwiek powstaną. GroestlCoin będzie więc odporna na nie w przewidywalnej przyszłości.
- GroestlCoin ucieleśnia model uczciwej dystrybucji zdecentralizowanego pieniądza kryptograficznego. Każdy może go efektywnie go kopać przy niskim poziomie zużycia zasobów i innych niedogodności.
- Wraz z napływem Asików uznaliśmy że decentralizacja kopania monet opartych na algorytmach, które one obsługują, wkrótce się skończy. Dlatego GroestlCoin jest powiewem świeżości i wprowadzenia społeczności na nowy poziom.
- Wartością naadaną Groestla jest, że posiada on algorytm równościowy, promujący mniejsze jednostki obliczeniowe (duże rigi "mają pod górkę").
- Standartem demokratyzacji waluty i kopania jest oczywista zdolność do przesyłania monet natychmiastowo dokądkolwiek na świecie, bez prowizji bankowych, a zarazem w środowisku bezpiecznym i anonimowym.
- Poprzez innowacyjny algorytm sieć Groestla zużywa mniej energii, zapewnia większe bezpieczeństwo i wynagradza lojalnych górników lepiej niż monety oparte na algorytmach sha256, scrypt, x11 i x13.
- Grostl jest zielonym domem dla górników używających GPU, bo oferuje wyższe wyniki haszowania przy mniejszym poborze mocy i wydzielaniu ciepła.
- Dążymy do uczynienia Groestla dostępnego dla mas. Innowacyjny i przyjazny, jest dostępny dla każdego. Bardzo sobie cenimy spójność i transparentność. Kryptowaluty są przyszłością a Groestl będzie jednym z liderów awangardy tej rewolucji.

O algorytmie:
- Funkcja iterowana, gdzie kompresja jest zbudowana z dwóch ustalonych, dużych, różnych permutacji. Algorytm Grřstla jest transparentny i opiera się na odmiennych zasadach niż stosowane w rodzinie algorytmów SHA. Dwie permutacje są konstruowane z użyciem szerokiej strategii, która daje możliwość zabezpieczenia się przed ogromną liczbą rodzajów ataków kryptoanalitycznych. Na dodatek, jeśli uznamy permutacje za idealne, byłby to dowód całkowitego bezpieczeństwa funkcji skrótu.
- Jest przyśpieszana przez hardwarowe wsparcie AES obecne w większości nowoczesnych procesorów Intela, które pomaga zmniejszyć odstęp w wydajnościach kart i procesorów. Groestl (jako algorytm GPU/CPU) musiał dokonać szeregu wyborów aby pogodzić przepustowość, latencję i zużycie energii. W efekcie groestl używa mniej energii na obliczenie jednego hasza niż inne algorytmy. Dlatego dobrze się sprawuje na starszych kartach oraz na procesorach. Więcej info: http://www.groestl.info/Groestl.pdf
- Jest to najwydajniejszy algorytm na GPU obecnie istniejący. Wykazano, że ma najmniejsze spożycie energii, emisję ciepła i hałasu z ostatnio wynalezionych algorytmów. Pozwala więc na cichsze i wydajniejsze kopanie.
- Ma stać się przyszłością kopania. Drużyna developerska jest dumna z tego, że jako pierwsza użyła nowego, wydajniejszego algorytmu.
- Jest to najnowsza kryptograficzna funkcja skrótu, która ma strukturę i właściwości korespondujące z Advanced Encryption Standard (AES). Dzięki temu można  łączyć Grřstla i AES w potok. Zaletą tej implementacji jest wydajne wspomaganie obydwu funkcji skrótu i szyfrowania bloku. System jest ukierunkowany na implementację na Altera Cyclone IV FPGA. W zalinkowanym powyżej dokumencie pfd zaprezentowano kompletny opis projektu i implementacji, a także analizę wyników i porównanie do innych implementacji funkcji skrótu Grřstl.
- Jest zorientowany na sieci substytucyjno – permutacyjne, które współpracują z AES. Pole substytucji użyje jest identycznie jak w szyfrze bloku AES i warstwy dyfuzji są skonstruowane podobnie jak w AES-ie. W konsekwencji w Grřstlu jest silna konfuzja i dyfuzja.
- Dobrze zachowuje się na szeregu rozmaitych platformach, bezproblemowo współpracuje z AES-em.

O przyśpieszeniu AES:
Funkcja kompresji f bazuje na parze 256- lub 512-bitowych funkcji permutacji P i  Q, i jest zdefiniowana jako:
f(h, m) = P(h ⊕ m) ⊕ Q(m) ⊕ h
Funkcje P i Q bazują na algorytmie Rijndael (AES), ale operują tablicami 8×8 i 8×16 bajtów, rzadziej 4×4. Podobnie jak w AES-ie, każda runda składa się z 4 operacji:
1.AddRoundKey (klucze Grřstla są stałe, P różne od Q)
2.SubBytes (użycie Rijndael S-box, pozwala na współpracę z AES)
3.ShiftBytes (rozszerzenie AES, rozróżnienienie P i Q, oraz 512- i 1024-bitowych wersji)
4.MixColumns (raczej na tablicach 8×8 niż na Rijndaelowskich 4×4)
Grřstl dzieli to, co na wejściu na bloki i wielokrotnie przelicza hi = f(hi-1, mi). Jednak Grřstl utrzymuje funkcję skrótu przynajmniej dwukrotnie większą od ostatecznego wyjścia (512 or 1024 bits), która jest obcinana na końcu przeliczania funkcji skrótu.sierpnia 10, 2014 - Indonesian tłumaczenie on official forum of Groestlcoin
9 sierpnia 2014 - Wątek na Silverstackerze
9 sierpnia 2014 - Wątek na coindiscussion
9 sierpnia 2014 - Wątek na Cryptocointalku
9 sierpnia 2014 - Rosyjskie tłumaczenie na BTCsec
9 sierpnia 2014 - Arabskie tłumaczenie na oficjalnym forum Groestlcoina
9 sierpnia 2014 - Francuskie tłumaczenie na oficjalnym forum Groestlcoina
7 sierpnia 2014 - Rosyjski groestlcoin na VKontakte
7 sierpnia 2014 - Groestlcoin Unicode symbol
6 sierpnia 2014 - GRS dodany do coinfinance.com
6 sierpnia 2014 - Pobierz stąd paczki z Groestlcoinem na Archlinuxa
5 sierpnia 2014 - GRS dodany do on cryptovein.com
4 sierpnia 2014 - Jak kopać CPU? Na cpucoinlist
3 sierpnia 2014 - Price Ticker Widget (GRS/BTC)
2 sierpnia 2014 - GRS dodany do on cryptoskills.com
1 sierpnia 2014 - Nowa drużyna
31 lipca 2014 - Premiera: Groestlcoin linux QT Wallet (64 bit)
30 lipca 2014 - GRS dodany do on poollo.com
29 lipca 2014 - GRS dodany do on p2pool.org
28 lipca 2014 - Trzeci p2pool Groestlcoina online
28 lipca 2014 - Drugi p2pool Groestlcoina online
27 lipca 2014 - Eksplorator bloków CoinOk
26 lipca 2014 - Premiera Grostla: Groestlcoin p2pool
25 lipca 2014 - Graj i wygraj Groestlcoiny na CoinOku
24 lipca 2014 - GRS dodany do źródełka CoinOka
23 lipca 2014 - Nowy eksplorator bloków GroestlCoina na Cryptobe
22 lipca 2014 - Announcement PoS, Groestlsend and call for teammembers
22 lipca 2014 - Mining profitability calculator Bitmakler added
22 lipca 2014 - Mining profitability calculator WhatToMine added
21 lipca 2014 - New Groestlcoin pool added
21 lipca 2014 - Shops accepting Groestlcoin
20 lipca 2014 - Join the GroestlcoinTeam
20 lipca 2014 - Give us suggestions for Groestlcoin
20 lipca 2014 - Realtime profit calculator on Tradelist with grs support
19 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Cryptoarrows faucet
18 lipca 2014 - Play rock paper scissors on Cryptoarrow
17 lipca 2014 - News article from 247cryptonews.com
17 lipca 2014 - Altcoin crypto ticker ios app now supports Groestlcoin
16 lipca 2014 - Official Groestlcoin Trello now online for public
16 lipca 2014 - Vote for GroestlCoin on Ecoinfund
16 lipca 2014 - Groestlcoin GRS dodany do on MyAltCoins
15 lipca 2014 - Vote for GroestlCoin on Askcoin
15 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Coinia's faucet
14 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Altcoinix dicegame
13 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Altcoinix faucet
12 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Altcoinfaucet
11 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Multifaucet
10 lipca 2014 - Groestlcoin has been GRS dodany do to Singmans profitibility table
9 lipca 2014 - Groestlcoin has now been GRS dodany do to Game of Dice
8 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to Cryptocoinsnews
8 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to Cryptocoincomparison
8 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to Bitinfocharts
8 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to Crypto-coins-table
8 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to Cryptocoinsinfo
7 lipca 2014 - Version 1.3.0 of GRS-SGminer released
7 lipca 2014 - GRS GRS dodany do to cryptocoincharts
7 lipca 2014 - Groestlcoin Interview: Groestlsend announcement!
6 lipca 2014 - New impressive GroestlCoin blockchain explorer online on Cryptoid
6 lipca 2014 - Groestlcoin GRS dodany do on BitcoinBeeper
6 lipca 2014 - Vote for GroestlCoin on Coins-e
5 lipca 2014 - GroestlCoin GRS dodany do to cryptrader with 3 exchanges
5 lipca 2014 - GRS dodany do on Altcurrencyhelp
5 lipca 2014 - Youtube - How to pronounce groestlcoin 3
5 lipca 2014 - Youtube - How to pronounce groestlcoin 2
5 lipca 2014 - Youtube - GroestlCoin mining performance of AMD RADEON R9 series
5 lipca 2014 - Youtube - How silent is mining groestlcoin
5 lipca 2014 - Youtube - Mining Groestlcoin on a Mac Pro
5 lipca 2014 - Youtube - How to pronounce groestlcoin
5 lipca 2014 - GroestlCoin GRS dodany do to crypto currency converter
4 lipca 2014 - GroestlCoin GRS dodany do to android bitcoin checker app with 3 exchanges
5 lipca 2014 - GroestlCoin GRS dodany do to CryptoTop
5 lipca 2014 - Buy and Sell items/services with Groestlcoin on bitcoinshop Brasil
5 lipca 2014 - Buy and Sell items/services with Groestlcoin on altcoinauctions
5 lipca 2014 - Groestlcoin news
5 lipca 2014 - It's official: Mindfox on board of GroestlcoinTeam
5 lipca 2014 - Groestlcoin rss android app online
5 lipca 2014 - News article about groestlcoin
5 lipca 2014 - Groestlcoin GRS dodany do on Coinwik
30 czerwca 2014 - GroestlCoin GRS dodany do to LiteBit.eu
30 czerwca 2014 - Vote for Groestlcoin to be accepted on AltOutlet
30 czerwca 2014 - Vote for Groestlcoin to be accepted on Coin Ticker
30 czerwca 2014 - Groestlcoin GRS dodany do on Wikipedia (English version)
30 czerwca 2014 - Groestlcoin GRS dodany do on Wikipedia (Dutch version)
30 czerwca 2014 - Reminder: GRS GIVEAWAY Competition ends on 31 sierpnia 2014
30 czerwca 2014 - Many new updates on our spreadsheet
30 czerwca 2014 - Vote for Groestlcoin as alternative for Paypal
30 czerwca 2014 - Groestlcoin promo material updated
29 czerwca 2014 - We are GRS dodany do on Cryptsy's voting list, vote now
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on bter.com
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on hitbtc.com
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on bitonyx.com
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on cryptoaltex.com
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on usecryptos.com
29 czerwca 2014 - Vote for GroestlCoin on c-cex.com
27 czerwca 2014 - Official Groestlcoin price ticker is online
27 czerwca 2014 - We are accepted on Litepaid payment gateway
26 czerwca 2014 - We are GRS dodany do on Targetmoon
26 czerwca 2014 - We are accepted on AltAccept payment gateway
25 czerwca 2014 - Version 1.2.5 of GRS-SGminer released
24 czerwca 2014 - Groestlcoin GIVEAWAY
23 czerwca 2014 - Beginners guide how to mine GRS
22 czerwca 2014 - Multipool poll
22 czerwca 2014 - Version 1.2.4 of GRS-SGminer released
18 czerwca 2014 - Guide how to buy GRS on Mintpal
16 czerwca 2014 - Reddit Tipbot added
15 czerwca 2014 - Groestlcoin now supported on Cryptonator
15 czerwca 2014 - Official Groestlcoin SPH-Sgminer released
14 czerwca 2014 - CCminer 1.1 with improved groestl performance
14 czerwca 2014 - We are accepted on CoinPayments payment gateway
14 czerwca 2014 - Official Groestlcoin QQ Group started on 9999618
14 czerwca 2014 - Bet on the winner World Cup 2014 Brazil
13 czerwca 2014 - Official Groestlcoin android miner online
12 czerwca 2014 - We are on Coinedup
11 czerwca 2014 - Official Groestlcoin G+ online
10 czerwca 2014 - Official Groestlcoin pool online
7 czerwca 2014 - Our 10th Groestlcoin pool
6 czerwca 2014 - We are on cryptocoinrank
5 czerwca 2014 - We are on Allcrypt
4 czerwca 2014 - We are GRS dodany do on Coinbounties
3 czerwca 2014 - Official Groestlcoin Facebook online
2 czerwca 2014 - Official Groestlcoin promo material online
7 czerwca 2014 - 9th Groestlcoin pool
30 maja 2014 - Wallet 2.1.0.6 Released. MANDATORY UPDATE, INSTALL NOW
27 maja 2014 - We are on Icurrex
25 maja 2014 - Official Groestlcoin Block Crawler with API online
22 maja 2014 - Advanced Block Explorer online
20 maja 2014 - Official Groestlcoin Paperwallet online
19 maja 2014 - Apply and become a Groestlcoin forum staff
19 maja 2014 - In Disguise VPN service now accepts Groestlcoin
18 maja 2014 - We are on Palth
17 maja 2014 - Groestlcoin Anagrams
16 maja 2014 - 8th Groestlcoin pool
15 maja 2014 - Groestlcoin Official forum can now be viewed with Tapatalk
15 maja 2014 - Wallet 2.0.0.5 Released. MANDATORY UPDATE, INSTALL NOW
14 maja 2014 - A bloggers view on Groestlcoin
13 maja 2014 - Groestlcoin now supported on Cryptofolio
13 maja 2014 - Official Groestlcoin Reddit online
13 maja 2014 - Official Groestlcoin Art work
12 maja 2014 - We are on Crypto-Prices
11 maja 2014 - We are on Allcoin
9 maja 2014 - 7th Groestlcoin pool
6 maja 2014 - Official Groestlcoin forum online
3 maja 2014 - Sixth Groestlcoin pool
1 maja 2014 - We are on NXT-E
30 kwietnia 2014 - Official Groestlcoin Twitter online
30 kwietnia 2014 - Official Groestlcoin statement on futureplans
27 kwietnia 2014 - Fifth Groestlcoin pool
25 kwietnia 2014 - We are on Swaphole
25 kwietnia 2014 - We are on WorldCoinIndex
23 kwietnia 2014 - Another News Article about Groestlcoin
22 kwietnia 2014 - Official Groestlcoin IRC chat online
20 kwietnia 2014 - News article about groestlcoin
20 kwietnia 2014 - Updated ccMiner 0.5 with Improved Performance for Groestlcoin
20 kwietnia 2014 - Buy GRS via Skrill
19 kwietnia 2014 - Fourth Groestlcoin pool
17 kwietnia 2014 - Mining profitability calculator WhatMine added
15 kwietnia 2014 - We are on Europex
13 kwietnia 2014 - Spreadsheet with optimal config online
13 kwietnia 2014 - Blog mentioning Groestlcoin
10 kwietnia 2014 - Third Groestlcoin pool
7 kwietnia 2014 - We are on Bittrex
6 kwietnia 2014 - We are on CoinTweak
5 kwietnia 2014 - Listed on Coingecko
3 kwietnia 2014 - We are on Poloniex
1 kwietnia 2014 - Listed on Coinwarz
1 kwietnia 2014 - Second Groestlcoin pool
30 marca 2014 - We are on Mintpal
30 marca 2014 - We are on CoinMarketCap
27 marca 2014 - Buy GRS via Skrill
27 marca 2014 - We are on Comkort
25 marca 2014 - Updated ccMiner 0.4 with Improved Groestlcoin Support
25 marca 2014 - Block Explorer online
22 marca 2014 - Announcement Groestlcoin on BTCsec
23 marca 2014 - First Groestlcoin pool
23 marca 2014 - New ccMiner 0.3 and sph-sgminer 4.1.0 with Groestlcoin Support
22 marca 2014 - Wallets online
22 marca 2014 - Official Website online
22 marca 2014 - Github online and Groestlcoin launched
22 marca 2014 - Announcement Groestlcoin on Cryptotalk
22 marca 2014 - Announcement Groestlcoin on Bitcointalk
Przejrzysta drużyna Groestlcoina:

Deweloperzy:

Doradca:

Community Manager:

Marketing/PR/Promoterzy:

Księgowy:GRSFYEAbFBG3xY5VUtE9GXC56v5UKt4xkoUkb


Źródełko
Altcoinfaucet
Altcoinix
Coinia
Cryptoarrow
CoinOk


- Officjaly eksplorer bloków Groestlcoina z API
- Eksplorer bloków
- Zaawansowany eksplorer bloków
- Zaawansowany eksplorer bloków z Api
- Block Explorer
- Zaawansowany eksplorer bloków- Gra
- Gra w kości
- Gra w kości
- Kamień - papier - nożyczki
- Jeszcze inna gra


- Altmine.net p2pool
- P2PoolCoin.com p2pool
- ca.P2PoolCoin.com p2pool
- Official Groestlcoin pool
- Cryptohunger
- Dwarfpool
- Cryptoskills
- Poollo
- Coin-Base
- Coinmine
- CPU Pool
- Miningpoolhub
- Omar G Pool
- Suprnova
- Zpool
- 5limi


- Mintpal
- Poloniex
- Bittrex
- Europex
- Swaphole
- Comkort
- NXT
- Allcoin
- Palth
- Icurrex
- Allcrypt
- Coinedup


- Coinwarz
- Kalkulator opłacalności Bitmakler
- Kalkulator opłacalności Whatmine
- Kalkulator opłacalności WhatToMine
- Coingecko
- Cryptocoinrank
- Crypto Prices
- Cryptovein
- Worldcoin index
- Coinmarketcap
- Wyszukiwacz monet ios app
- Cryptocoincharts
- Cointweak
- Targetmoon
- Coinfinance
- Cryptocoinsnews
- Cryptocoincomparison
- Bitinfocharts
- Crypto-coins-table
- Cryptocoinsinfo
- Akceptuj płatności GroestlCoinem w twoim biznesie poprzez AltAccept
- Akceptuj płatności GroestlCoinem w twoim biznesie poprzez Coinpayments
- Akceptuj płatności GroestlCoinem w twoim biznesie poprzez Litepaid
- Kup GRS przez bank
- Cryptrader
- Kup GRS przez Skrill


- Oficialny czat Groestlcoina


- Oficjalna strona Groestlcoin
- Oficjalne Forum Groestlcoin
- Official Groestlcoin promo material
- Oficjalne Trello Groestlcoina
- Oficialny program kopiący Groestlcoina na androida
- Oficialny wyszukiwacz monet
- Oficialny Paper Wallet
- Oficialny SPH-Sgminer
- Arkusz kalkulacyjny z najlepszymi ustawieniami na GPU i CPU


- Oficjalny Twitter Groestlcoina
- Oficjalny Reddit Groestlcoina
- Oficjalny Facebook Groestlcoina
- Oficjalny G+ Groestlcoina
- Chińska grupa Groestlcoin na QQ: 9999618
- Rosyjska grupa Groestlcoina na VKontakte


Wersja portfela: v2.1.0.6 (30-05-2014)

    • Czas bloku: 60 sekund
 • Retargetowanie trudności: co blok
 • Algorytm trudności: Dark Gravity Wave 3 (odporny na multipoole)
 • Potwierdzeń: 6
 • Dojrzałość nowych monet 140 bloków
 • Minimalna prowizja 0.02 GRS
 • Oprogramowanie otwarte i bezpieczne
 • Przyjazne GPU i CPU (GPU jest ok. 10-20 razy szybsze niż CPU, na przykład Intel Core2Quad 9550 = 1.18Mh/s; Radeon R9 280X = 15Mh/s, Radeon R9 290 = 17 Mh/s)
 • Najmniejsze zużycie energii i wydzielanie ciepła przez karty (mniej niż X11)
 • Wolny od Asików
 • Brak multipooli

Dystrybucja:
 • Grřstl (http://www.groestl.info/)
 • Szczegóły w PDF:  http://www.groestl.info/Groestl.pdf
 • Monet w sumie: 105,000,000
 • Monet na blok: 25. Zmniejsza się 6% co 10080 bloków, co następuje średnio co tydzień
 • Najmniejsza ilość monet na blok: 5 GRS
 • Bloków w sumie: 10000
 • Spreminowane 240,640 GRS (0.22918095%) na rozdawnictwo, zobacz heretutaj


addnode=37.187.129.122
addnode=62.210.162.235
addnode=88.167.215.32
addnode=69.197.137.58
addnode=103.16.218.165
addnode=84.98.85.30
addnode=76.16.120.82
addnode=62.210.123.27
addnode=117.13.253.2416  Economy / Service Announcements / Fit your photo! Smile your photo! Cassubian Detk payment only on: August 04, 2014, 08:22:49 AM
Announcing new digital service. It could be paid in CDT only! https://bitcointalk.org/index.php?topic=688311Fitting a photo is a great thing for all who have their photos from holidays, trips, important events etc but... forgot to smile or they look too fat. This is the best opportunity to look better on your photos.

This service is provided by the professional graphics designer. You can contact him: smile.your.photo@gmail.com
You can see his videoclip https://www.youtube.com/watch?v=cnuee-siy_g (a Cassubian music group) with over 80,000 views.
7  Local / Alternatywne kryptowaluty / [ANN] Czecoin (X13 PoW/POS) czeska waluta! Pierwsza giełda! on: July 31, 2014, 08:34:43 PM

Oryginalny wątek ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=679856.0

█ Media █

   

█ Porty █
RPC: 14698
P2P: 14697

█ Dane techniczne █

- 21 milionów monet w sumie, czyli 2x tyle ilu jest Czechów
- 100 monet na blok PoW
- Algorytm PoW: X13
- Hybryda PoW + PoS
- Oprocentowanie PoS 10% Annually
- PoS minimalny czas stake'owania: 3 dni
- Pos maksymalny czas stake'owania: nieograniczony
- Czas bloku 4 minuty
- 70 potwierdzeń dla nowego bloku
- Koniec fazy PoW: blok 102902
- 1% preminingu - 210000 (dla devów, na rozwój projektu oraz zdeponowane IPO)

█ Informacje █
http://www.czecoin.eu/?page_id=51

█ Giełdy █
https://www.allcoin.com/trade/CZE_BTC

█ Portfele █
Windows: https://mega.co.nz/#!hxsWzQSa!5nR58IjRfNwtfGx_iCsBjFfwNzIQkrb2bmkugGODOZQ
OSx: https://mega.co.nz/#!Fl4RFJKJ!Nf_36PrKDwVRkILmL5xu2AOfbN7MSGsdO3uJ8RkO-3A

█ Źródła █
https://github.com/Czecoin-project/Czecoin-master

█ Kopalnie █
1. http://x11-x13-pool.org/czecoin/public/index.php
2. http://Czeco.pool.mn/
3. https://www.minep.it/pool/cze/


█ Eksplorator bloków █
http://czeco.explorer.ssdpool.com:9056/ - dzięki pollforall
http://czeco.coinzone.info/ - dzięki pinemool

█ Do wypłaty █

Tłumaczenie: 400 Czeco
Chiński, Portugalski, Grecki, Polski (oto tutaj właśnie Grin )


Portfel mobilny: 2000 Czeco
Gry(Casino/Dice): 2000 Czeco

█ Tłumaczenia █
Dutch: https://bitcointalk.org/index.php?topic=695551 - dzięki Carnage
French: https://bitcointalk.org/index.php?topic=696122 - dzięki didux
Italian: https://bitcointalk.org/index.php?topic=707689.0 - dzięki MM89
Spanish: https://bitcointalk.org/index.php?topic=714640 - dzięki velfast
German: https://bitcointalk.org/index.php?topic=717307.0 - dzięki Kittel
Russian: https://bitcointalk.org/index.php?topic=718821 - dzięki LivsUA


█ Zdeponowane IPO - zakończone █
wszystkie Monety z IPO rozesłane

W pełni profesjonalny depozyt u Maidaka https://bitcointalk.org/index.php?topic=133985.0

Wykaz IPO: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1eXumTv1mmEX3fa8HskGMR00mEjgptzfCznBxI4KszGYNastępna faza - po uruchomieniu
Przygotowanie portfela z chatem, eksploratora bloków, statystyk...
Przygotowanie planu i opisu.
Portfele papierowe - obecnie grafik przygotowuje wzorzec
Współpraca z innymi projektami internetowymi8  Local / Alternatywne kryptowaluty / [ANN]Cassubian Detk - Detk Kaszubski (CDT) QUBIT PoW on: July 12, 2014, 08:59:25 PM
Oryginalny wątek https://bitcointalk.org/index.php?topic=688311


Kaszubi dumnie prezentują Kaszubskiego Detka (CDT)!
URUCHOMIONY

Pierwsza moneta z interwencją rynkową - w interesie użytkowników!
Odporny na asiki i fpga! PRZYJAZNY CPU/GPU!

Algo Qubit
100 000 000 monet w sumie
Monet na blok: 50
Czas bloku: 5 minut
Hardened Nite's Gravity Well
Dojrzałość: 120 bloków
RPCport: 9999
P2Pport: 9998
Spreminowany: 3 bloki = 0.03% premine (2/3 na Fundusz Obrony Detk, 1/3 na rozwój) i 1 blok przez pomyłkę, bo się zagadałam i zapomniałam zatrzymać koparkę po trzecim bloku, soryyyyy!

Spreminowane monety będą użyte dla rozwoju i społeczności. Te z Funduszu Obrony Detka zostaną sprzedane na giełdach aby uzyskać fundusze służące obronie kursu Detka i ochronie jego użytkowników przed dumpami i dumpiarzami.


Pobierz portfel:
Źródła - https://drive.google.com/file/d/0BxsLXNg98stadndyMTgyelgyNkE/edit?usp=sharing inny mirror: http://share.mukor.net/cassubiandetk/CassubianDetk-sources.tar.gz (są pewne problemy z githubem, ale powyżej jest zalinkowany kod źródłowy)
Windows - https://mega.co.nz/#!xM8CUDpK!z-wqPLz3aUF_dp3arpdLXPkchHn5gaDPF7AHfwM9MJk dzięki użytkownikowi djm34
Mac OS X - wkrótce! Zarezerwowane dla użytkownika karimdr2
*nix (linux) - później Smiley

Kompilacja:
qmake
make

Przykładowy plik detkcoin.conf:
rpcuser=user
rpcpassword=password
rpcallowip=127.0.0.*
rpcport=9999
p2port=9998
gen=0
server=1
listen=1
addnode=78.8.137.52
addnode=107.170.29.216
addnode=78.8.12.180
addnode=78.8.98.164
Kopanie:

Którykolwiek fork sgminera, na przykład ten: https://github.com/lasybear/sph-sgminer_x11mod
binarka na Windowsy - wkrótce
sgminer -k qubitcoin -o stratum+tcp://pool:port -u user -p password -I 16 -g 4 -w 128 --difficulty-multiplier 256

Którykolwiek cpuminer który wspiera algorytm qubit, np: https://github.com/ig0tik3d/QubitCoin-cpuminer-v.1.1
binarka na Windowsy - wkrótce
minerd -a qubit -o stratum+tcp://pool:port -u user -p password

Kopalnie:
http://cdt.pool.mn


Wymiany:
wkrótce

Akceptują Kaszubskiego Detka tu:
wkrótce

Paper wallet:
wkrótce


Strona:
www.detk.pl
email: kontakt@detk.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/cassubiandetk
twitter

Wątki w innych językach:
Oryginalny angielski https://bitcointalk.org/index.php?topic=688311
Chiński https://bitcointalk.org/index.php?topic=688584


Pieniądze nie powinny być rozdawane za darmo. Powinny być ucziciwie zarabiane i powinny pracować. Stąd nasze oferty:
100 CDT za portfel na Windowsy (djm34)
100 CDT za portfel na Mac OS X (karimdr2)
100 CDT za portfel na Androida
100 CDT za portfel na Block explorer
Stworzenie 2 węzłów - po 50 CDT każdy
Tłumaczenie ogłoszenia o uruchomieniu na rosyjski, chiński, hiszpański, niemiecki i jeden dowolnie wybrany z podforów  - 10 CDT każdy
Więcej zadań dodamy później!
Jeśli masz pomysł na zadanie, które będzie pożyteczne dla wspólnoty i może zostać ufundowane przez Kaszubskiego Detka - daj znać!
Napisz mi prywatną wiadomość lub napisz nam mejla!
9  Alternate cryptocurrencies / Announcements (Altcoins) / [ANN]Cassubian Detk (CDT) QUBIT PoW - coin for wooden investment on: July 12, 2014, 05:53:50 PM
Cassubian tiger is getting ready to jump. But we have winter here, in Europe.
Watch the exchanges. We have two of them: allcrypt and bit-street.com
Mine solo now in peace and wait until spring.
You can buy trees now here:

www.trees24.eu www.trees24.pl
and on CounterParty market TRES


Algo Qubit
100 000 000 total coin
Coins per block: 50 initially
Block time: 5 minutes
Hardened Nite's Gravity Well
Coinbase maturity 120
RPCport: 9999
P2Pport: 9998
Premined: 3 blocks = 0.03% premine (2/3 Detk Defence Reserve, 1/3 for the development) and 1 block by mistake (forgot to stop the miner after third block, sorry!)
The premined coins will be used for development and community. The ones from Detk Defence Reserve will be smoothly sold on exchanges in order to have some funds which will be used to protect Detk's exchange rate and its users from dumpers and price dumping.


Download wallets:
Sources - https://github.com/cassubian/detkcoin
Windows - https://mega.co.nz/#!xM8CUDpK!z-wqPLz3aUF_dp3arpdLXPkchHn5gaDPF7AHfwM9MJk thanks to djm34
Mac OS X - http://www.mediafire.com/download/0s8ul9xiz5oz49n/Detkcoin-Qt.dmg thanks to karimdr2
*nix (linux) - http://cryptobinaries.blogspot.com/

Compilation:
git clone https://github.com/cassubian/detkcoin
qmake
make

Sample detkcoin.conf file:
rpcuser=user
rpcpassword=password
rpcallowip=127.0.0.*
rpcport=9999
p2port=9998
gen=0
server=1
listen=1
addnode=94.158.133.77
addnode=78.8.137.52
addnode=107.170.29.216
addnode=78.8.12.180
addnode=87.105.139.236
addnode=78.8.98.164
addnode=92.222.21.78
addnode=62.87.129.116
addnode=pl.e-waluty.net.pl
addnode=cdt.suprnova.cc


Mining:

Any of sgminer forks that supports qubit algo e.g. https://github.com/lasybear/sph-sgminer_x11mod
executable file for Windows - soon
sgminer -k qubitcoin -o stratum+tcp://pool:port -u user -p password -I 16 -g 4 -w 128 --difficulty-multiplier 256

Any of cpuminer that supports qubit algo e.g. https://github.com/ig0tik3d/QubitCoin-cpuminer-v.1.1
executable file for Windows - soon
minerd -a qubit -o stratum+tcp://pool:port -u user -p password

Mining pools:
Mine it solo, now! It's worth!
Old mining pools:

https://cdt.suprnova.cc/ International
http://e-waluty.net.pl:81/ Polish poolExchanges:voting:
https://btc-market.org/Voting
https://bleutrade.com/voting
https://comkort.com/vote/#CDT
https://bter.com/voting
https://coin-swap.net/newcoin
https://askcoin.net/votesBlock explorer:
http://explorer.e-waluty.net.pl/CDT/
http://abe.explorer.e-waluty.net.pl:81/chain/DetkCoin
http://cdt.coinzone.info/ (English)
http://92.222.168.35/CDT/ (Polish)Paper wallet:
http://walletgenerator.net/?currency=CassubianDetk
Services:
Market Capitalization and news: www.cryptocoinrank.com/CassubianDetk
Kryptokursy: http://kryptokursy.pl/CDT
Crypto-Prices: http://crypto-prices.com/CDT
Cryptocoin Charts: http://www.cryptocoincharts.info/v2/coins/show/cdt


Cassubian Detk accepted:
Photo fitting smile.your.photo@gmail.com
Trees4bees http://lesne24.pl/trees_cdt/
www.Bitenergi.com (soon)
Jewellery Garden - amber&silver shop in Gdańsk/online (soon)Website:
www.detk.pl
email: kontakt@detk.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/cassubiandetk
Twitter:
https://twitter.com/CassubianDetk
         Other language threads:
          Polish https://bitcointalk.org/index.php?topic=688617
          Spanish https://bitcointalk.org/index.php?topic=688548
          Chineese https://bitcointalk.org/index.php?topic=688584
          Russian https://bitcointalk.org/index.php?topic=695464

https://cryptocointalk.com/topic/13319-cassubian-detk-cdt-information/
http://allcryptotalk.com/forum/coin-announcments/altcoin-announcments/80-ann-cassubian-detk-cdt-qubit-pow-first-coin-with-market-intervention
http://www.dreamteammoney.com/index.php?showtopic=208632
http://www.moneymakergroup.com/Detk-Detkpl-t474814.html
http://mmo4me.com/threads/new-cryptocurrency-cassubian-detk-cdt.185779/
http://www.rolclub.com/discuss-coins-bitcoin-litecoin-peercoin-namecoin-dogecoin-worldcoin-protoshares-megacoin-et/3646152-new-cryptocurrency-cassubian-detk-cdt.html
http://imoneypage.com/forum/threads/858399-New-cryptocurrency-Cassubian-DETK-(CDT)
http://forum.italkmoney.com/topic/54068-new-cryptocurrency-cassubian-detk-cdt/
Money should not be given away for free, but they should be earned and work. That's why we offer:
100 CDT for Windows Wallet (done by djm34)
100 CDT for Mac OS X Wallet (done by karimdr2)
100 CDT for Android Wallet
100 CDT for Block explorer (done by pinemool)
Creating 2 nodes - 50 CDT each (one done by pinemool)
Translation of the ANN and starting a new topic in Russian (done by Sakura), Chineese (done by baby222), Spanish (zarton), German and one other subforum you choose (reserved for didux who has chosen French) - 10 CDT each
New website (Hardcoreprime AKA Cryptojesus http://www.twitter.com/cryptojesus) 300 CDT
More jobs will be added later!

Jobs for the whole community:
Creating a Qubit Wiki - total 300 CDT (reserved by JP2GMD)
details here: https://bitcointalk.org/index.php?topic=688311.msg7872170
If you've got an idea of a job for the crypto community that could be founded by Cassubian Detk - let me know!
PM me or write us an email!

10  Alternate cryptocurrencies / Altcoin Discussion / Graphene GRP price, wow! Great PoS (but also PoW) on: May 28, 2014, 08:42:33 PM
Have you seen the price of Graphene? Nearly 1 mBTC!
https://www.palth.net/market/GRP/BTC (the only exchange with this coin)

One can see on e.g. http://grp.sumpool.com that diff is 8549 and block reward is inversely proportional to the difficulty (but >= 1), so this coin is a blessing for PoS users. It stakes great, wanna buy some?

Windows wallet
https://mega.co.nz/#!ctxCTJoD!atFHvtZvJKvinikxofZ9UVQQi-RQXGpO-G3Z3EEonWk
Password UmTlLNN9GPOM4qPrvI1aKMjJg
Linux wallet (32-bit and 64-bit)
http://www.detk.pl
Source code
https://github.com/GrapheneCoin/graphene.git
11  Bitcoin / Mining support / What to make blade erupter work? on: February 18, 2014, 11:28:08 PM
Hello

what to do, to make the blade erupter (10 GH) work? I've set it properly addresses and so on, I don't want to have my own proxy server on this machine, because... I want to connect it the simpliest way under my router to test if it's working or not. I know that connecting blades straight to router is not their maximal power, but I need it now. And how to do ? It is phisically connected, adressed are OK, but don't work
12  Bitcoin / Mining support / cpuminer (minerd) strange problem on: December 16, 2013, 06:19:57 PM
Hello
I have some strange problem with cpuminer (minerd).
Until previous weekend it runned on several computers (1. Ubuntu 10, 2. Win XP, 3. Win 7) and I received accepts one after another. No difference which computer and which system, one of them is faster, one is slower, but the situation was stable: statistically I received about 10-20 "yays", 1-2 "booos", and 1-2 lines with no response (I mean "detected new block" and nothing more).

I changed NOTHING and now it looks like this:

[2013-12-16 19:07:09] accepted: 1/1 (100.00%), 1.21 khash/s (yay!!!)
[2013-12-16 19:07:13] thread 1: 4096 hashes, 0.83 khash/s
[2013-12-16 19:07:16] LONGPOLL detected new block
[2013-12-16 19:07:16] thread 1: 3232 hashes, 0.88 khash/s
[2013-12-16 19:07:16] thread 0: 8928 hashes, 1.16 khash/s
[2013-12-16 19:07:27] LONGPOLL detected new block
[2013-12-16 19:07:27] thread 1: 9128 hashes, 0.84 khash/s
[2013-12-16 19:07:27] thread 0: 13064 hashes, 1.20 khash/s
[2013-12-16 19:07:36] LONGPOLL detected new block
[2013-12-16 19:07:36] thread 1: 7704 hashes, 0.86 khash/s
[2013-12-16 19:07:36] thread 0: 10184 hashes, 1.14 khash/s
then for example another 5 or 10 minutes with communicate "detected new block", till the next accept. Notice: I don't get "booos". And I have minerd version 2.3.2 but it makes no difference if I run this or other version, the result is the same...

I've tried without Stratum, and with Stratum again,
changed -t parameter from 1 to 12 (and finally left it auto)
changed -s parameter from 4 to 40 (and finally left it auto)
and so on. No use. What to do to make it work as before?
13  Other / Beginners & Help / Emerald problem (compilation) on: November 18, 2013, 12:06:16 PM
Hello

I have a problem with compiling Emerald wallet in Qt Creator. Returns errors:

/home/emerald/emerald-master/src/main.cpp:17: error: boost/random/uniform_int_distribution.hpp: Nie ma takiego pliku ani katalogu
/home/emerald/emerald-master/src/main.cpp:1990: warning: comparison between signed and unsigned integer expressions [-Wsign-compare]
/home/emerald/emerald-master/src/main.cpp:3331: warning: ‘unsigned int ScanHash_CryptoPP(char*, char*, char*, char*, unsigned int&)’ defined but not used [-Wunused-function]

May anybody help me?
Or maybe there's a binary file for 32-bit working and ready to download Smiley ?
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!