Bitcoin Forum
September 21, 2019, 04:19:34 PM *
News: If you like a topic and you see an orange "bump" link, click it. More info.
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Tavsiyem sikkeden uzak durun.! on: August 15, 2018, 12:40:30 PM
Arkadaslar taa bounty doneminde katildim sikkeye ve ozamanlar actigim hesapta gorunuyordu 15 skk diye velhasil kelam bunlar cuzdanlar tasinacak dediler veee uzun bir sure giris yapamadik hic kimse bende asker oldugum icin giris yapamadim 1 2 ay netice bugun bakayim dedim ve bos hesap 0 aciklama istedim hata var demek yerine adamlar hic hesap acmamissiniz hic bounty ye katilmamissiniz vb gibi kelimeler kullandilar kanitlarimda var elimde ama cuzdan tasirken kaybettiklerine eminim bir bokluk dondu bide uste cikip ne yaparsaniz yapin sizin 15 skk nizemi kaldik gibi cocukca cumleler kurmalarida turk insaninn hepsinin degil ama sikke ekibinin en azindan bu islerde tutunamayacaklarinin cunku bu tarz sorunlari cozmek dinlemek yerine musterilerini assagilayarak cevap vermelerine bakarak bu konudaki on yargim kalkmiyor malesef. Istendigi taktirde kanitlari bu linkte paylasacagim.
2  Local / Konu Dışı / Tak parti secmeni :D on: June 19, 2018, 01:02:58 PM
Olayin basi bu arkadas sey yazmis serefsiz amerika bu elimdeki silahla sana gun gelecek sikacam Cheesy ve beyinleri bu kadar[19/06 14:17] Mustafa: Yanliz amerika suan bizim muttefik 😂 beraber pyd yi munbicten cikartacaz haberin olsun 😂😂
[19/06 15:56] Huh?: Kanka afedersin emin olki terör u başımiza musallat ettiren yeni şerefsiz Amerika
[19/06 15:56] Huh?: Dir
[19/06 15:56] Huh?: Ve yine sefersiz Amerika derim..
[19/06 15:56] Mustafa: lan zaten amerika
[19/06 15:56] Mustafa: Ama bizimkilerde onlarla is yapio
[19/06 15:56] Mustafa: Napcaz
[19/06 15:56] Mustafa: ?
[19/06 15:57] Mustafa: Sen sanionmu ki munbicten cekilecek pyd
[19/06 15:57] Mustafa: Saklanacak
[19/06 15:57] Mustafa: Gör baj
[19/06 15:57] Mustafa: Bak
[19/06 15:57] Huh?: Yani kirli bir plan vardır muhakkak
[19/06 15:58] Huh?: Olsun kanka ben devletinden başka kimseye guvenmem
[19/06 15:58] Mustafa: Zaten oyle olmasi lazim da
[19/06 15:58] Mustafa: Devlet suan isbirligi yapio
[19/06 15:58] Mustafa: Diyom
[19/06 15:58] Mustafa: Napacaz
[19/06 15:59] Huh?: Doğrudur devletimizin hatrina susacm
3  Local / Konu Dışı / Ya istiklal ya ölüm! on: June 09, 2018, 05:52:54 PM
Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir. Ne kadar zengin ve bolluk içinde olursa olsun, istiklâlden yoksun bir millet, medenî insanlık dünyası karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık görülemez.Yabancı bir devletin koruyup kollayıcılığını kabul etmek, insanlık vasıflarından yoksunluğu, güçsüzlük ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Gerçekten de bu seviyesizliğe düşmemiş olanların, isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez.Halbuki, Türk’ün haysiyeti, gururu ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir!…O halde, ya istiklâl ya ölüm!


Bir insan nasil bu kadar guzel anlatabilir aklim almiyor.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance 2 trx hediyesi mi degil mi ? on: June 08, 2018, 09:32:44 PM
Arkadaslar mailime soyle bi mesaj geldi binance den


Deposit Success   
Hello,
Your Binance's account has recharged 2 TRX.
If this activity is not your own operation, please contact us immediately. https://support.binance.com/hc/en-us/

Binance ye girdim baktim evet var ama ben deposit vs bisi yapmadim. Sizce ne olmus olabilir
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kendi kripto paranızı olusturun. on: June 07, 2018, 08:01:48 PM
Kendi kripto paranızı oluşturmak mı istiyorsunuz? Kendi koinlerinizi üretmek mi istiyorsunuz? Bitcoin benzeri koinlerin (altcoin) nasıl çalıştığını öğrenmek mi istiyorsunuz? Doğru adrese geldiniz. Kemerlerinizi bağlayın, yine her zamanki gibi uzun bir yazı olacak.

İçindekiler

1 Kendi Kripto Paranızı Oluşturmak
2 Ethereum Cüzdan’ı İndirin
2.1 AlethOne Madencisi
3 Token Oluşturun
3.1 Etherbase
4 Sonuç
Kendi Kripto Paranızı Oluşturmak
Bu yazıda üreteceğimiz kripto parayı Ethereum ekosistemi içerisinde üreteceğiz. Zaten şöyle kısa bir araştırma yaparsanız coinmarketcap’de gördüğünüz pek çok altcoin’in Ethereum tabanlı olduğunu görürsünüz. Ethereum ekosisteminde oluşturuyor olmamızın pek çok sebebi var. Ama en önemlisi, kendi koininizi üretirken en ufak bir kod yazmayacak oluşumuz. Evet, yanlış duymadınız. Kendi kripto paranızı oluşturmak için herhangi bir programlama dili bilmenize gerek. Fakat yine de blok zincir nedir, Ethereum nedir gibi temel bazı konseptleri bilmenizde fayda var. Ne de olsa kendi koininizi üreteceksiniz, gelecek sorulara cevap verebiliyor olmak istersiniz, değil mi?

Şimdi yavaş yavaş başlayalım. Unutmayın, bu rehberde, şunu öğreneceksiniz: kendi kripto paranızı nasıl oluşturabilirsiniz.

Ethereum Cüzdan’ı İndirin
Öncelikle Ethereum cüzdanın en son versiyonunu bu adresten indirin.

Bu kadar laf kalabalığı yeter, şimdi ellerimizi biraz Ethereum ile kirletelim : )

Başlamak için en iyi yer Ethereum Cüzdan. Neden? Çünkü Ethereum cüzdan, en uygun eter ve etere dayalı para gönderimlerini, sözleşmeler oluşturup yürütülmelerini sağlayan çoklu bir platform uygulaması.

Üzerinde yapmanız gereken ilk şey bir ethereum hesabı oluşturmaktır. Bunun için tek ihtiyacın olan güçlü bir parola. Test bile olsa işlemleri yapabilmek için cüzdanına biraz ether koymanız gerekecek. Ancak çok fazla ethere ihtiyacınız olmayacak, endişelenmeyin. Buradaki sözleşmelerin çoğunun maliyeti bir ABD dolarının onda birinin altındadır. Sadece test ediyorsanız, testnet’e geçmenizi öneririm: menu> develop> network> testnet (morden) menüsüne ve daha sonra develop> start mining kısmına gidin. Bu işlem test ortamında madencilik işlemini başlatacak ve birkaç dakika sonra, muhtemelen herhangi bir şeyi denemek için yeterli miktarda eteriniz olacaktır. Yeterli etheriniz olduktan sonra mining’i durdurun, zira bilgisayarınız kaynaklarını kullanıyor olacak.

Cüzdan sadece test ağında temel madenciliğe izin verir, ancak şansınızı gerçek ağ üzerinde denemek isterseniz daha gelişmiş bir alet gerekir. Bu eskiden hantal bir süreçti ama şimdi daha iyi araçlar olduğu için daha kolay.

AlethOne Madencisi
AlethOne madencisi iki butonlu basit bir araçtır: GPU’nuzda madenciliği başlatmak için ilk butona basın ve topladığınız ödülleri bir cüzdana aktarmak için diğer butona basın. Ethereum uygulamaları geliştirmek için C ++ ekibi tarafından oluşturulan Turbo Suite‘ten indirebilirsiniz.
Canlı ağda akıllı sözleşmeler oluşturmak istiyorsanız ve madencilik yapamıyorsanız, bazı eterlere ihtiyacınız olacak. Size gönderen bir arkadaşınız olabilir veya bir kripto borsa üzerinde değiş tokuş yapabilirsiniz. Eğer bitcoin fanı iseniz, btcrelay projesine göz atmanızı öneririz, yakında piyasaya sürülecek ve üçüncü bir parti olmadan eter ile bitcoin arasında hızlı alışveriş yapılmasına izin veren bir yan zincir (side chain).

Token Oluşturun
Oluşturacağımız ilk sözleşme bir token olacak. Ethereum ekosistemindeki tokenler, jetonlar, sadakat puanları, altın sertifikalar, oyun öğelerindeki IOU’lar gibi herhangi bir değişebilir ticari özellikli herhangi bir öğeyi temsil edebilir. O yüzden token derken bunların kastedildiğini aklınızda tutun. Tüm tokenler, bazı temel özellikleri standart bir şekilde uyguladığından, bu da tokeninizin Ethereum cüzdanı ve aynı standartları kullanan başka bir müşteri veya sözleşmeyle anında uyumlu olacağı anlamına gelir.

Sözleşmeler sayfasına gidin ve ardından deploy new contract (yeni sözleşme oluştur) butonuna tıklayın.

Şimdi buradan token kodunu alın ve “Solidity source field” alanına yapıştırın. Kod herhangi bir hata vermeden derlerse, sol tarafta “sözleşmeyi seçin” (select contract to deploy) seçeneğini göreceksiniz. Seçin ve “MyToken” sözleşmesini seçin. Sağ sütunda, kendi tokeninizi kişiselleştirmek için ihtiyaç duyduğunuz tüm parametreleri görürsünüz. Onları istediğiniz gibi çimdikleyebilirsiniz, ancak bu eğitimin amacı doğrultusunda şu parametreleri seçmenizi öneririz: arz kaynağı olarak 10,000, istediğiniz herhangi bir ad, sembol için “%” ve iki ondalık basamak. Uygulamanız şöyle görünmelidir:

Sayfanın sonuna kadar ilerleyin ve sözleşmenin maliyetinin tahmini bir rakamını göreceksiniz ve bunun için ne kadar ether ödeme yapmak istediğiniz konusunda bir ücret seçebilirsiniz. Harcamadığınız fazla eterler size iade edilecektir, isterseniz varsayılan ayarları öylece bırakabilirsiniz. Deploy (Dağıtım)’a basın, şifrenizi girin ve işleminizin başlaması için birkaç saniye bekleyin.

Etherbase
Onay bekleyen işleminizi görebileceğiniz ön sayfaya yönlendirileceksiniz. “Etherbase” (ana hesabınız) adlı hesabı tıklayın ve bir dakikadan fazla bir süre sonra, henüz oluşturduğunuz hisselerin % 100’üne sahip olduğunuzu göreceksiniz. Birkaç arkadaşa göndermek için: “gönder” i seçin ve sonra hangi para birimini göndermek istediğinizi seçin (eter veya yeni oluşturduğunuz koin), arkadaşınızın adresini “to” yazan yere yapıştırın ve “send” diyip gönderin

Oluşturduğunuz koini bir arkadaşınıza gönderirseniz, henüz cüzdanda bir şey görmeyeceklerdir. Bunun nedeni, cüzdanın yalnızca bildiği koinleri göstermesidir ve bu yüzden koininizi manuel olarak eklemeniz gerekir. Şimdi “Sözleşmeler” sekmesine gidin ve yeni oluşturulan sözleşmeniz için bir bağlantı göreceksiniz. Sayfasına gitmek için üzerine tıklayın. Bu çok basit bir sözleşme sayfası olduğundan burada yapılacak pek bir şey yok, sadece “adres kopyala”yı tıklayın ve sözleşme adresini bir metin düzenleyicisine yapıştırın, sonra buna ihtiyacınız olacak.

Görmek ve izlemek için bir token eklemek için sözleşmeler sayfasına gidin ve ardından “Watch Token”ni tıklayın. Bir popup çıkacak ve buraya yalnızca sözleşme adresini yapıştırmanız gerekecek. Token adı, sembol ve ondalık sayı otomatik olarak doldurulmalıdır, ya da istediğiniz bir şeyi koyabilirsiniz (yalnızca cüzdanınızda nasıl görüntüleneceğini etkiler). Bunu yaptıktan sonra, o tokene sahip olduğunuz herhangi bir bakiye otomatik olarak gösterilir ve bunu başkasına gönderebilirsiniz.

Ve işte hepsi bu! Artık kendi kripto paranız var!

Sonuç
Koinler ve tokenler, yerel topluluklardaki değer değişimi borsalarında kullanılabilir. Ancak daha yararlı hale getirerek içsel bir değere sahip bir para birimi oluşturabilir miyiz? Bence önemli olan kısım bu. Oluşturacağınız kripto paranın insanlara ne gibi bir faydası olacak? Bunun üzerinde düşünüp belki bu şekilde bir kripto para oluşturmak için uğraşmak iyi bir başlangıç olabilir.

Gördüğünüz gibi kendi kripto paranızı oluşturmak oldukça basit. Yorumlarınız varsa lütfen ekleyin.

Kaynak: bitcoinlerim.com
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bounty ve Airdrop takibi yapabileceginiz siteler. on: June 05, 2018, 09:39:16 AM
https://tokendrops.com en iyi airdrop takip sitesi bana gore kac saati kaldi kac gunu kaldi onu bile takip edebilirsiniz.

https://bountyhive.io bounty icin en ideal sitedir yine sahsi fikrim takibi kolay ve her bounty i almiyor guvenilirleri aliyor genel olarak

Ekstra olarak hesabinizdaki tokenleri myetherewallet ten goremeye bilirsiniz eklemeden.

https://deltabalances.github.io tum tokenlerinizi burdan gorebilirsiniz hesabinizda kac token var ne kadar ediyor borsaya girmismi girmemismi diye takibini yapabilirsiniz guncel tutucam burayi ekleme yapabilirim.

Emeğe saygi lutfen .
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Jinbi signature kampanyası dusunceleriniz? on: June 05, 2018, 06:54:38 AM
Evet arkadaslae jinbi netice olarak post basina fullmember uyeye 25 dolar verecegini soyluyor ni tekim kampanyayi paylasan da sylon sizce verirmi vermezmi patlama ihtimali varmi sizce ?
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Tokendrops.com hakkinda bilgi. on: June 04, 2018, 06:39:48 PM
Arkadaslar burdan kampanyaya katildim cogunda 2 week felan yaziyor ama 2 tanesi 16 saat birinde de 24 saat vardi bugun 00.00 diyor lakin sabah 7 den berri 00.00  ne zaman bitecek ve nezaman verilecek hic bir bilgi yok bilgisi olan varmi?
9  Local / Konu Dışı / Muharrem ince yumuşak Ğ! on: June 04, 2018, 06:03:30 PM
Ben boyle bir konulu film gormedim izledigim en muazzam konusmaydi gercekten adam cok iyi Smiley

İnce “Önce Erdoğan’a söyleyeyim. Ülkeyi yönetmeye fizik öğretmeni olmak yetmez demiş;evet,yetmeyebilir;ama diploması olması gerekir. Binali Yıldırım da önce yumuşak g harfinin üzerinde çizgi var mı yok mu onu öğrensin, sonra merkez kaç kuvvetine gelsin” dedi
10  Local / Türkçe (Turkish) / coinmining.me scam mı? Degil mi? on: June 03, 2018, 12:21:16 PM
Evet arkadaslar uye olana 1 ay deneme icin 2500 gh/s hediye ediyor minimum cekim tutari 0.001 diyor suanki balance tutarim 0.00054052 sizce verirlermi vermezlermi Cheesy
11  Other / Beginners & Help / If you're newbie look at this post Bitcoin: What is it? on: June 01, 2018, 10:00:23 PM
Bitcoin: What is it?

https://www.youtube.com/watch?v=EA0LkCkvUeU

Bitcoin: Overview

https://www.youtube.com/watch?v=Y-w7SnQWwVA

Bitcoin: Cryptographic hash functions

https://www.youtube.com/watch?v=0WiTaBI82Mc

Bitcoin: Transaction records

https://www.youtube.com/watch?v=9-9_v1wSPBQ

Bitcoin: Proof of work

https://www.youtube.com/watch?v=9V1bipPkCTU

Bitcoin: Transaction block chains

https://www.youtube.com/watch?v=QzDO44oZWtE

Bitcoin: The money supply

https://www.youtube.com/watch?v=JuWYLAtz3Y4

Bitcoin: The security of transaction block chains

https://www.youtube.com/watch?v=8zgvzmKZ5vo
12  Local / Yeni Başlayanlar & Yardım / Bitcoin nedir? Diyorsanız tane tane anlatim. on: June 01, 2018, 09:56:58 PM
Bitcoin Nedir ?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=176&v=oLQYeuELt9M

Bitcoin : Genel Bakış

https://www.youtube.com/watch?v=1iW941pQ3OU

Bitcoin: Kriptografik Özet Fonksiyonu

https://www.youtube.com/watch?v=OdNDKQ8H6kY

Bitcoin: Dijital İmza

https://www.youtube.com/watch?v=ITcLpdUVEQM

Bitcoin: İşlem Kayıtları

https://www.youtube.com/watch?v=9-9_v1wSPBQ

Bitcoin: Proof-of-Work Sistemi (Çalışmanın İspatı)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=PtWI1rv73t0


Yeni başlayan arkadaşların mutlaka tek tek izlemesi gereken bir video serisi kesinlikle mükemmel hazırlanmış

Videolar bana ait degildir. Derleme bana aittir. Yeni baaslayan ve ogrenmek isteyen butun arkadaslara kolayca ogretecektir. Emeğe saygı.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 6 haziran tavan gunu. on: May 31, 2018, 12:49:42 PM
Bunu buraya birakiyorum 6 haziran gunu tum cripto paralar yani genel olarak hepsi tavan yapacak tum gozlemlerim o yonde 6 haziranda tekrar yazicam bu konuya.


Dedigim cikarsa bir merit atarsiniz kardesinize. Bagislarda kabul edilir orasi ayri 😂

Edit: cok fazla Taşlayan oldu seytanmisiz gibi
Havadan sallama yapmamistim boyle sert tepkileri hic sevmiyorum isin icine heyecan katmakti maksadim neyse isim vermiyicem unlu bir analiz uzmani yurtdisinda yasayan arkadasimdan aldigim bilgi kendisi bizzat borsaci gozumun onundede 100 bin dolari aldi btc ye yatirdi niye yaptin dedigimde 6 haziranda tavan yapacak dedi. Pek borsa bilgim yok benim analizi o yonde imis. YTD.
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sistemkoin dikkat on: May 31, 2018, 07:54:36 AM
Sistem koinde bulunan 100tl/btc miktarimi binance deki deposit kismindan aldigim adrese gonderdim sistemkoinde basarili yazip 0 miktara dustu ama binance yr gecmedi hayirli olsun mu desem ne yapsam ?
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Borsaların farklılığı?a on: May 31, 2018, 06:29:25 AM
Arkadaslae borsalar arasinda coinlerde farklilik olabilirmi mesela ETH/BTC Bir borsada 0.1 ise baska borsada 0.2 olabilirmi bu mumkunmu eger boyle ise bir sorunmu var demektir
16  Local / Madencilik / Samsung s5 ile mining on: May 30, 2018, 08:15:26 PM
Eski akıllı telefonlarla Bitcoin Madenciliği!
Hepimizin de bildiği üzere hızla gelişen teknoloji, sonu gelmez bir akıllı telefon değişim döngüsüne yol açtı. Öyle ki artık bir yılda kullanım dışı kalan akıllı telefon sayısı, üretilenin önüne geçmiş durumda. Durum böyle olunca Samsung da kullanıcılar için “Upcycling” girişimi adı altında, eski akıllı telefonlarınızı değerlendirmek adına birbirinden harika çözümler geliştirmiş.

Bitcoin Madenciliği
San Francisco‘da ki son geliştirici konferansta Samsung, için eski akıllı telefonları değerlendirmenizi sağlayan birçok farklı araç tanıttı. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise, yukarıdaki görselde yer alan ve 40 eski Galaxy S5 cihazından oluşan Bitcoin Madenciliği sistemiydi.

Bitcoin Madenciliği
Sistemde yer alan cihazlar varsayılan Android sistemlerinin aksine özelleştirilmiş bir yazılım ile Core i7-2600’dan çok daha yüksek bir performans sunmakta. Ayrıca bahsedildiği üzere 8 adet Galaxy S5, standart bir masaüstü bilgisayardan daha fazla enerji-performans verimliliğine sahip.
https://resmim.net/preview/cjSlSZ.jpeg
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Asura Ico katilmak. on: May 30, 2018, 06:26:30 PM
Arkadaslar bu asura ico suna katilmak istiyorum ama passaport yada surucu belgesi istiyor 2 side yok napabilirim. ?
18  Local / Madencilik / Nedir bu usb mining cihazları? on: May 30, 2018, 02:06:02 PM
Amazon vs sitelerde bunlardan var ama ne olduklarini cozemedim bilen bir arkadas bilgilendirme yapabilirmi?

AntMiner U2 USB BTC Bitcoin ASIC ant miner 1.6GH/s Overclock 2.2GH/s AntMiner gibi
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Borsa genel yükseliş! on: May 29, 2018, 12:30:13 PM
Suan bitcoin dahik bir cok coin yukselise gecti acaba dönüş başladi diye bilirmiyiz grafik benzerligi de bitti yukselis bence basladi
20  Local / Madencilik (Alternatif Kripto-Paralar) / Yeni çıkan coin madenciliği? on: May 28, 2018, 09:42:02 PM
Yeni cikan koinlerin madenciligini yapmak mantiksiz gelebilir ama bence tecrube amacli mantikli gibi ama profesyonel anlamda yapmak degil tabi bundan kastim mesela minergate programi ornegin bunun gibi bir program olsa ve yeni  cikan coinleri kazsak varmi boyle bir platform?
Pages: [1] 2 3 4 »
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!