Bitcoin Forum
May 05, 2021, 10:02:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin fiyat yükselişi ve altcoinlere etkisi on: September 22, 2018, 01:34:59 AM
Bitcoin (BTC), son 24 saat boyunca yükselişe geçmiştir, zira keskin kazançlar da bir takım alternatif kripto para birimlerinde yani altcoinlerde görülmüştür.

Önde gelen kripto para birimi, 24 saat esasına göre %4.6 artışla, Bitfinex'te 6.700 $ seviyesinden işlem görüyor. 16 gün önce 6.745 dolarlık seviyeden bir düşüş yaşanmıştı.

BTC'nin Çarşamba günkü 6.100 dolarlık ''beş haftanın en düşük seviyesinden'' olan toparlanmasının, altcoinlere karşı yatırımcı taleplerini canlandırması bekleniyor. Örneğin, XRP ''piyasa kapitalizasyonu ile üçüncü büyük kripto para birimi'' son 24 saat içinde %42 oranında artmış ve toplam XRP işlem hacminin %18'i CoinMarketCap'e göre XRP/BTC çiftlerinden geliyor.

Aurora (AOA) günde %57 oranında artmıştır ve CoinMarketCap'te en iyi performans gösteren kripto para birimidir. Daha da önemlisi, toplam işlem hacminin yaklaşık %60'ı da BTC'li çiftlerden kaynaklanıyor. Benzer şekilde, MONA'nın %43'lük fiyat artışının büyük olasılıkla MONA/BTC ve MONA/JPY çiftleri tarafından beslendiği, hacim verilerinin arttığı görülüyor.

Çoğu alternatif kripto paranın BTC ve ETH  gibi veteranlara karşı işlem görmesi dikkat çekicidir. Dolayısıyla, para BTC üzerinden altcoinlere akma eğilimi göstererek, önde gelen kripto para biriminde yukarı yönlü baskı yaratmaktadır.

Sonuç olarak, altcoin rallisi yatırımcıları piyasaya çekmeye devam ederse BTC daha fazla artabilir.

BTC'nin son 48 saatte görülen 6.100 dolardan aldığı toparlanma, altcoinlere olan ilgide bir artışa neden olabilir. Aşağı yönde 6.600 doların altına doğru bir hareket, bütün bu geçici yükseliş döneminin etkilerini nötrleyebilir.

''Özetle'', grafikler ve analizlerin elbette bir şey ifade ettiğini düşünüyorum. Fakat gelecek tahminlerinin çok farklı ve yanıltıcı varyasyonları da olabilir. Yazıdan anladığımız ve verilere baktığımız kadarıyla, geçirdiğimiz son hafta itibariyle toplam market değerinde %10'un üzerinde bir artıştan söz edebiliriz. Bunun yanı sıra BTC dominasyonunun %56'lardan %51'lere düştüğünü gözlemleyebiliriz ki bu, altcoinlere karşı artan ilginin göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!