Bitcoin Forum
August 04, 2021, 04:02:53 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kripto Paralar Y Kuşağı İçin Neden Önemli? on: July 30, 2019, 07:42:51 PM
Eski bir Goldman Sachs yöneticisine göre bugünün değişen ekonomisinde Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin gelecekte hayatta kalma şansları artıyor.

Bitcoin ve Kriptolar Mantıklı
Şu anda Real Vision’ın yöneticiliğini yapan eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, geçtiğimiz günlerde Stephan Livera’nın ev sahipliğini yaptığı Bitcoin podcast’ine konuk oldu. Podcast’in konusu Bitcoin olunca Pal da Bitcoin hakkındaki düşüncelerini yayın esnasında paylaştı. Pal’a göre Y kuşağı için popüler varlık sınıfları hiçbir şey ifade etmiyor.

Pal, Baby Boomer olarak bilinen “bebek patlaması” kuşağıyla Y kuşağının birçok benzerlik gösterdiğini şu ifadelerle açıklıyor:

1930’ların sonları ile şimdi arasında birçok paralellik var. 1929’dan 1932’ye kadar faiz oranlarının sıfıra inmesi de dahil bir borç krizi yaşadık. Sonrasında çok fazla para basıldı ve finansal varlıkların satın alınması fiyatlarını yükseltti.

Bunun yanında Pal, borçların güvence altına alındığı tahvillerin “neredeyse sıfır getiri” sağladıkları için çok iyi bir seçenek olmadığını belirtiyor. Ayrıca Pal gayrimenkul bile almanın çok akıllıca olmadığını ifade ediyor. Çünkü ünlü yatırımcı gayrimenkulleri “el yakan” yatırımlar olarak nitelendiriyor ve getirisinin çok düşük olduğunu ifade ediyor. Hatta Pal’a göre bunların getirileri ileride negatif yönlü olacak. Pal konuyla ilgili şu ifadeleri kullanıyor:

Önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde tüm varlıkların getirileri negatif olacaksa Y Kuşağı bu varlıklara yatırım yapıp da ne yapsın? Bu durumda cevap iyi; Bitcoin ve kripto para seçeneğinden faydalanabilirler.

Kuşak Bölünmesi
Pal’ın açıklamalarının yanı sıra farklı kuşakların farklı yatırım tercihleri olduğunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Örneğin Baby Boomer kuşağı daha çok hisse senetlerine, tahvillere ve diğer geleneksel araçlara yatırım yapmayı tercih ediyor. Bu durum Y kuşağında ve daha genç nesillerde şekil değiştiriyor. Bu demografik nüfus daha çok internete, bilgisayar oyunlarına, Bitcoin’e, Ethereum’a yatırım yapmayı tercih ediyor.

Kaynak: Newsbtc
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / “Kripto Yasağı Hindistan İçin Felaket Olur” on: July 29, 2019, 07:20:36 PM
Amerikalı girişim kapitalisti ve Draper Fisher Jurvetson’ın kurucu ortağı Tim Draper, potansiyel bir kripto yasağının Hindistan için felaket olacağını ifade etti.

Önde gelen Hint haber platformlarından Inc42’ye verdiği bir röportajda Hindistan’da konuşulan kripto para yasağıyla ilgili Draper şunları dile getirdi:

Bu, makineleşmeye karşı olmaya benziyor. Yani aslında “ilerlemeye tahammül edemeyeceğiz” diyorlar. Bu onları 40 yıl geriye götürür. Bunu internet konusunda da yaptıklarını bir hayal edin?

Hindistan’da kripto para yasağının olma ihtimali, Haziran ayının başında “Kripto Para Birimi Yasağı ve Resmi Dijital Para Birimi Yönetmeliği 2019” adlı belgenin bir Blockchain avukatı olan Varun Sethi tarafından sızdırılmasıyla ortaya çıkmıştı.

Kripto Para Tanımlaması
18 sayfalık yasa tasarısına göre Hindistan kripto para birimini, herhangi bir resmi dijital para biriminin parçası olmayan, herhangi bir bilgi, kod, sayı ya da token’ın kriptografik araçlarla üretildiği ve değerin dijital bir gösterminin sağlanmasının amaçlandığı varlık olarak tanımlıyor.

Kripto paralarla ilgili bu belirsiz tanımın yapıldığı belgeye göre eğer onaylanırsa kripto paralar ülkede tamamen yasaklanmış olacak. Bu durum tasarının ikinci bölümünde açıkça şu şekilde belirtiliyor:

Hindistan topraklarında hiçbir kimse kripto para birimini benimseyemez, üretemez, tutamaz, satın alamaz ya da satamaz, devredemez, elden çıkaramaz ya da kullanamaz.

Bunun yanında eğer bu yasa tasarısı onaylanırsa, kripto para birimi işlemcileri, madenciler, kullanıcılar ve hatta sahipleri ağır para cezalarına ve 10 yıl hapis cezasına çarptırılabilir. Ayrıca yasa tasarısına göre, Hindistan’da yaşayan kripto para birmi sahipleri tasarının onaylanması durumda ellerindeki tüm kripto paraları elden çıkarmak zorunda kalacaklar.

Blockchain Yasaklanmayacak
Bunlarla beraber yapılan açıklamalara göre Hindistan’ın Blockchain teknolojisini yasaklamak gibi bir düşüncesi yok. Ancak Draper yine de insanların geri kalmış bu ülkede kalmak istemeyeceklerini düşünüyor ve konuyla ilgili de şu yorumu yapıyor:

İnsanlar daha gelişmiş bir ülkeye gitmek için Hindistan’dan ayrılmak isteyecekler. Daha iyi bir yaşam sürmek için dışarı gideceklerini düşünüyorum.

Kaynak: Beincrypto
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitcoin’lerinizi Güvende Tutmanın 3 Yolu on: July 17, 2019, 06:58:27 PM
Özel anahtarınıza bir kripto para borsası ya da bir sıcak cüzdan için güvenebilirsiniz. Eğer az miktarda Bitcoin’iniz varsa sıcak cüzdanlar yeterli olabilir. Ancak BTC’nin değeri arttıkça ya da elinizdeki Bitcoin miktarı arttıkça güvenlik yönünden daha güçlü yollar tercih etmek isteyebilirsiniz.

Donanım Cüzdanları
Borsalarda işlem yapmak rahat olabilir. Ancak donanım cüzdanları size daha güvenli işlem yapma olanağı sunar.

Donanım cüzdanları ortaya çıktıkları günden bugüne oldukça başarılı ve uzun bir yol kat ettiler. Örneğin Ledger Nano X gibi versiyonlar, akıllı telefonunuzla senkronize olur ve hareket halindeyken bir bilgisayara ihtiyaç duymadan işlem yapabilirsiniz.

Bunun yanında donanım cüzdanları, özel anahtarınız ve bilgileriniz üçüncü bir taraf tarafından bilinmediği için oldukça güvenli bir saklama yöntemi olarak kabul ediliyor.

Tamamen Mobil
Eğer bir donanım cüzdanına yatırım yapma fikri hoşunuza gitmediyse bir başka seçenek de tamamen mobil saklama yöntemlerini kullanmak… Hem iOS hem de Android için hizmet veren Mycelium gibi bir Bitcoin cüzdanı kullanabilirsiniz.

Ancak bu gibi cüzdanların soğuk cüzdanlar olmadığını, online erişim sağlandığını unutmamak gerekir.

Bitcoin’lerinize Gecikme Kilidi Koyun
Bu yeni başlayanlar için önerilen bir yol değil. Bitcoin’lerinize gecikme kilidi uygulamanın hem büyük avantajları hem de dezavatjları var. Gecikme kilidini tasarruf hesabı ya da belirli tarihe kadar dokunamayacağınız fonlar olarak düşünebilirsiniz. Yani temel olarak Bitcoin’lerinizi belli tarihe kadar kullanamayacağınıza dair bir sözleşme yapmış sayılırsınız.

Bunun avantajı Bitcoin’inlerinizin, hiç kimsenin özel anahtar olmadan erişemeyeceği akıllı bir sözleşmeye güvenli bir şekilde kilitlenmesi olarak karşımıza çıkar.

Bunların yanında eğer bir bilgisayarınız varsa güvenilir bir borsada Bitcoin’lerinizi saklamak kısmen güvenli bir yöntem olabilir. Ancak borsaların hack saldırılarına uğrama olasılıkları var. Bu yüzden kayıp yaşamamak adına soğuk depolama yöntemlerinin kullanılmasında fayda var.

Kaynak: Bitcoinist
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bountyhive Platformundaki Proje Tokenlerinin Exchange/IEO Adresleri on: June 14, 2019, 04:23:14 PM
Merhaba arkadaşlar.Benim gibi Bounty işi ile uğraşan birçok kişi var. Cüzdanlarımıza yatan tokenler çok fazla. Dolayısıyla borsaya girdi mi girmedimi,girdiyse nerelerdeler.İşte bunları takip etmek gün geçtikçe zorlaşıyor.Ben de  bununla ilgili küçük bir çalışma yapma gereği duydum.Dolayısı ile en fazla kullandığım bounty platformu olan Bountyhive platformunun projelerini listeledim.Listeyi sürekli güncel tutup,daha fazla detaylandırmayı düşünüyorum..Umarım birçok kişi faydalanabilir...
Aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kMWRiRj9eU_EOedf5SIdbtIoqgESB3n_vg3bjY9yNqQ/edit?usp=sharing

5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Coinbase Kullanıcılara Ücretsiz EOS Dağıtacak! on: June 02, 2019, 07:34:27 PM
Coinbase kullanıcılara 10 dolar değerinde bedava EOS dağıtacak.
Coinbase kripto para borsasının Earn platformu, belirli eğitici videolar izleme ve bunlarla ilgili soruları cevaplama karşılığında değişik kripto para birimleri ile ödül dağıtmakta. Daha önce Stellar Lumens (XLM), Zcash (ZEC) ve Basic Attention Token (BAT) Coinbase’nin Earn platformu ile bedava dağıtılan kripto para birimlerinden olmuştu.

Yeni yapılan bir açıklamaya göre ilgili testlere katılan kullanıcılar artık 10 dolar değerinde EOS kazanabilecek. Coinbase’nin Earn platformu şu an için 103 ülkede aktif olarak kullanılıyor ve bunlara Türkiye de dahil. Coinbase şu an için Earn platformu ile kullanıcıların kazanabileceği 100 milyon dolardan fazla kripto paraya sahip olduklarını açıkladı.
EOS Gelişmelere Hız Verdi
Aslında EOS bir aydır inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve bazı kripto para borsalarında 9 dolara kadar çıktı. Söz konusu yükselişin arkasında Coinbase listelenmesi, Tether’in EOS ağına geçiyor oluşu ve tabii ki uzun bir süredir beklenen ve dün açıklanan büyük haber etkili oldu. Büyük bir beklenti oluşturulan proje Voice isimli blockchain tabanlı sosyal medya platformunu duyurdu ancak bu haber beklendiği kadar hype yaratmadı ve EOS hafif bir düzeltmeye geçti.
.........
Kaynak: https://coin-turk.com/coinbase-kullanicilara-ucretsiz-eos-dagitacak
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / IOTA’dan Yeni Proje Ve Fiyat Artışı on: June 01, 2019, 07:58:40 AM
Kripto para sektörünün sıklıkla karşılaştığı ölçeklenme sorununa IOTA’dan kesin çözüm… IOTA ‘Coordicide’ ile ana ağından merkezi koordinatörü kaldırarak “ilk izinsiz ve ölçeklenebilir DLT [Blockchain] teknolojisi” olma yolunda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Merakla beklenen ve IOTA’yı tamamen merkezsiz yapacak protokol yükseltmesi Coordicide’nin duyurulması IOTA fiyatının yükselmesine sebep oldu.

Coordicide
27 Mayıs’ta IOTA kurucu ortağı Dr. Serguei Popov büyük ilerleme kaydederek ‘Coordicide’yi yapım aşamasına getirdiklerini açıkladı. Popov:

Bu kadar kısa bir zaman zarfında şu anki seviyede olmak heyecan verici.


IOTA ilk zamanlarında ağı güvence altına almak ve çifte harcamaları önlemek için Coordinator’a (veya ‘Coo’) bel bağlamak zorundaydı. Coo IOTA’nın emekleme çağlarında oldukça kullanışlı olsa da bir süre sonra ‘merkezileşme’ endişelerini başlattı; bazı kullanıcılar IOTA Vakfı’nın teorik olarak bazı işlemlere öncelik verebileceğinden korktu. Üstelik Coo Tangle’ın daha ileri düzeyde ölçeklenmesinin önüne geçiyordu. Öyle görünüyor ki Coordicide projesiyle birlikte bu sorunlar çözülecek.

Tüm bu avantajlarına rağmen Coordicide’in ne zaman uygulanacağı tam olarak belli değil. IOTA’dan bir temsilci “birtakım değişkenlere bağlı olarak” buna karar vereceklerini açıkladı. Görüntü itibariyle IOTA’nın hedefi 2020’nin ilk çeyreği.

IOTA Fiyatı
Geçtiğimiz haftalarda Jaguar partnerliğiyle fiyat artışı yaşayan IOTA Coordicide’in açıklanmasıyla yine yükselişe geçti. IOTA haberimizin hazırlandığı sırada %14,32 artışla 0,488 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Utoday
7  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ünlü Analist: Binance’nin Yeni Hamlesi Binance Coin’i İlk 3’e Sokabilir! on: May 25, 2019, 08:32:08 PM
Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi haline gelen Binance, bu başarısını düzenli ve istikrarlı bir şekilde hayata geçirdiği planlarına borçlu. Binance’yi özellikle 2019 yılından beri diğer borsaların üstüne çıkaran en büyük gelişmelerden birisi kesinlikle IEO furyasını başlatan Binance Launchpad oldu. Borsanın kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB) de yaşanan bu gelişmeler sonrası kısa bir sürede %350 üzeri artış yakaladı ve hala da artmaya devam ediyor.

Binance Launchpad’in üstüne kendi blockchain ağı Binance Chain ve merkezsiz borsası Binance DEX‘i de tanıtan CEO Changpeng Zhao, geçtiğimiz hafta yeni bir müjde daha vererek gündeme oturdu. Önceki günlerde Twitter hesabından sadece büyük puntolarla ”2.0” içeren bir görsel paylaşan Binance, insanların merakını marj ticaretini başlatacağını resmen duyurarak giderdi. İlgili haberin devamını ve detayları buradan okuyabilirsiniz.

Binance Coin Top 3’e Girebilir!
Önde gelen kripto para analistlerinden Jacob Canfield de Binance’nin yaptığı bu hamleyi değerlendirdi ve borsanın bununla birlikte BitMEX ile Bitfinex‘in sahip olduğu marj ticareti piyasasının çoğunluğuna sahip olabileceğini ifade etti.
Kaynak: https://coin-turk.com/unlu-analist-binancenin-yeni-hamlesi-binance-coini-ilk-3e-sokabilir
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Tesla Arabalara Binance Coin Geliyor on: May 23, 2019, 07:37:49 PM
Binance Coin’in (BNB) benimsenmesi giderek artıyor. Ambcrypto’nun haberine göre Binance Coin artık Tesla arabalarda işlem görecek.

Tesla
Bunun için iki cüzdan kullanılabilir: Trust Wallet ve Wallet Connect uygulaması. Tesla’nın model 3 araçları bunun yanı sıra kullanıcıların oyunları ve daha fazlasını entegre etmesine olanak tanıyacak. Elon Musk Tesla’nın oyun geliştirme platformları Unity ve Unreal Engine’e bağlanacağını, bunun daha fazla oyun desteği anlamına geldiğini açıkladı ve şu iki eklemeyi yaptı: “Dokunmatik ekranla, direksiyon butonlarıyla & Xbox/PS kumandalarıyla oyun oynayın.” “Gerçek araba direksiyonu ve pedallarının kullanıldığı yarış oyununa kesinlikle ihtiyacımız var!”

Binance Coin
Binance Coin’e geri dönelim… Bir kullanıcı Tesla arabasında BNB işlemlerini gösteren bir fotoğraf attı ve şu notu düştü: “WalletConnect’i ve TrustWalletApp’i kullanarak Tesla’da BNB işlemleri yapabilirsiniz.” Binance CEO’su bunu kendi profilinde paylaştı ve şu yorumu yaptı: “Entegre etmenin yollarından biri de bu.”
Binance
Öte yandan Binance borsası yaşadığı talihsiz hack vakasından sonra tüm işlerine kaldığı yerden devam ediyor ve her geçen gün gücüne güç katıyor. CEO Changpeng Zhao borsanın işlem hacminin 2017’de görülen hacimleri dahi geride bıraktığını duyurdu. Bu durum dünyanın en büyük borsası olduğu bilinen Binance’in liderliğini daha da kuvvetlendiriyor.

Son olarak Binance Coin haberimizin hazırlandığı sırada %0,37 düşüşle 31,37 dolardan işlem görüyor. BNB’nin bugün düşüş trendine giren diğer kripto paralara kıyasla daha stabil bir performans göstermesi dikkatlerden kaçmıyor.
Kaynak: https://coin-turk.com/tesla-arabalara-binance-coin-geliyor
9  Local / Bitcoin Haberleri / Tim Draper Bitcoin’in Küresel Pazar Payının Yüzde 5’ini Alacağını Düşünüyor! on: May 12, 2019, 11:31:14 AM
Elon Musk ve Jeff Bezos gibi isimler Mars üzerine odaklanmışken, başka bir milyarder isim Tim Draper sıkı sıkıya dünyadaki yatırımlarını arttırmayı ve yatırımları hakkında açıklamalarda bulunmayı sürdürüyor. ABD hükümeti tarafından yapılan açık arttırmada 632 dolarlık birim fiyattan 30.000 BTC  satın almasıyla bilinen risk sermayedarı, daha sonra lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) 250.000 dolarlık birim fiyata ulaşacağı tahmini ile piyasanın gündemine oturmuştu.

Ünlü isim geçtiğimiz günlerde Fox Business kanalına yaptığı açıklamada 250.000 dolarlık tahminin de önüne geçti ve konu hakkında şunları ifade etti:

‘‘Ben dört yıl içerisinde, Bitcoin’in dünyanın pazar payının %5’ine sahip olacağına inanıyorum.”

Draper Bitcoin Konusunda Umutlu
Bitcoin’in en iyi özellikleri arasında merkeziyetsizliği, şeffaflığı ve itibari paradan daha iyi bir para birimi olmasının yer aldığını vurgulayan Draper, dört yıl önce bu sektöre girdiğini ve bu konuda umutlu olup, Bitcoin’e olan inancını kaybetmediğini ifade etti. Bitcoin’in risk sermaye sektörünü değiştirmeye başladığını da öne süren Draper, kendisinden bir örnekle bunu anlattı:

”Ben eninde sonunda Bitcoin aldığım ve herkese Bitcoin ile ödeme yapıp onların da kendi elemanları ile hizmet sağlayıcılarına Bitcoin ile ödeme yaptığı bir fona sahip olmak istiyorum. Daha sonra ben de yatırımcılara Bitcoin ile ödeme yapacağım. Çünkü bunu yapınca hiçbir muhasebe, hukuk, depolama veya buna benzer işle ilgilenmek zorunda kalmayacağım, hepsi halledilmiş olacak.”
Kaynak: https://coin-turk.com/tim-draper-bitcoinin-kuresel-pazar-payinin-yuzde-5ini-alacagini-dusunuyor
10  Local / Bitcoin Haberleri / “Bitcoin Gerçek Bir Para Birimi Değil” on: May 09, 2019, 08:25:57 PM
Bir öğrenci, Avrupa Merkez Bankası (ECB) başkanı Mario Draghi’ye Bitcoin hakkındaki görüşünü sordu. Draghi soru karşısında kripto paraların para birimleri olmadığını, “aşırı riskli” varlıklar olduğunu kaydetti.

Mario Draghi’nin Açıklamaları
Mario Draghi Bitcoin’in kökeni hakkında şu yorumu yaptı:

Bitcoin’ler veya onun gibi şeyler gerçek anlamda para birimlerinden ziyade varlıklardır. Bir euro bir euro’dur – bugün, yarın, bir ay sonra, daima bir euro’dur. Ve euro’nun arkasında ECB vardır. Kripto paraların arkasında kim var? Yani çok çok riskli varlıklar, değeri – gördüğünüz gibi – çılgınca dalgalanan türden.

Kripto paraların ekonomiye etkisi konusunda Draghi’nin yorumu şu oldu:

Zamanın bu noktasında (kripto paralar) varoluşları itibariyle ekonomilerimizi makro düzeyde etkileyebilecek kadar önemli değiller.

Draghi aynı zamanda kripto paraların spekülasyona dayalı varlıklar olduğunu düşünüyor:

Biz kripto paraları spekülatif, yüksek risk barındıran varlıklar olarak görmeye temayül ediyoruz, ancak geri kalanların ilgilendiği kadarıyla bu merkez bankalarıyla ilgili bir şey değil; (kripto paraları) izleme ve düzenleme görevi. Bence bu daha çok tüketiciyi korumayla alakalı, bu varlıkları alan insanların ne yaptığını bildiğinden ve mevcut risklerden haberdar olduğundan emin olmak istemenizle.

Draghi’nin açıklamaları beklendiği üzere geleneksel bakış açısını yansıtıyor. Buna rağmen Draghi’nin ‘kripto para – düzenleme’ bağlantısı kurması ilginç ve önemli. Zira geleneksel finansla kripto paraların yolu son zamanlarda hep ‘yasal düzenlemeler’ kavşağında kesişiyor.

Kaynak: CCN
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Türk Lirası Ve Bitcoin Aynı Grafiği Çiziyor on: May 04, 2019, 11:10:06 AM
Kripto para piyasasının, özellikle de Bitcoin’in bir dönüm noktasında olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Bitcoin’in 20.000 dolara kadar çıkarak tüm zamanlar rekorunu kırdığı 2017 Aralık ayından sonra uzun soluklu bir ayı piyasası başladı. 2019 başından beri toparlanma gösteren kripto para piyasası nisan ayında gerçekleştirdiği hareketlerle “Acaba ayı piyasası bitti mi?” sorusunu akıllara getirdi.

Bunun yanında geçtiğimiz saatlerde Bitcoin fiyatını 5.800 dolar seviyelerine kadar taşıyarak, 6.000 dolar direnç seviyesinin kırılmasını bekleyen yatırımcıların ve meraklıların yüzünü güldürdü. Analistlere göre 6.000 dolar seviyesi aşılırsa gerçekten bir boğa koşusu başlayabilir…

Öte yandan diğer finansal piyasalarda yer alan iki ayrı grafik Bitcoin’in son zamanlarda çizdiğine benzer bir tablo çiziyor. Dolayısıyla bu iki grafik Bitcoin fiyatının geleceğiyle ilgili ipuçları veriyor olabilir…

Türk Lirası Grafiği
Piyasanın önde gelen kripto para yatırımcılarından CryptoWolf, dün paylaştığı bir tweet’inde Bitcoin’in 2018-2019 dönemindeki hareketlerine çok benzer bir grafik paylaştı. Grafikteki dip noktalar ve yükseliş noktaları neredeyse Bitcoin’in hareketleriyle birebir uyumluydu… Hatta bu grafiği yol gösterici alırsak eğer ileride Bitcoin’i yüksek seviyelerin beklediğini rahatlıkla ifade edebiliriz…
CryptoWolf’un paylaştığı grafik forex piyasasındaki USD/TRY işlem çiftinin hareketlerini gösteriyor. Açıkça görüldüğü gibi Türk Lirasının dolar karşısında çizdiği grafik ile Bitcoin grafiğinin iniş ve çıkış noktaları, sergilediği hareketler neredeyse aynı ilerliyor.

Eğer Bitcoin’in Türk Lirasıyla aynı şekilde hareket etme olasılığını düşünürsek temmuz ayında büyük bir yükseliş yaşanabilir. Bazı analistler bunu “20.000 dolar görülecek” şeklinde yorumlasa da CryptoWolf o kadar yüksek seviyelerin henüz mümkün olmadığını düşünüyor.

Öte yandan grafik benzerliklerinin yanı sıra Türk Lirası fiyatının Bitcoin fiyatını olumlu etkilediğini düşünen piyasa analistleri de var. Örneğin Tom Lee, Türk Lirasında yaşanan değer kaybının Bitcoin’in yükselişinde rol oynadığını düşünüyor…

...................
Kaynak: Newsbtc
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ran NeuNer: “Boğa Piyasası Sonunda Başladı!” on: May 04, 2019, 11:08:31 AM
Bitcoin geçtiğimiz saatlerde 5.800 dolar seviyesine kadar yükseldi. Bitcoin’in 5.500 dolar seviyelerinden 5.800 dolar seviyelerine çıkması yalnızca birkaç saat içinde gerçekleşti. Bitcoin’in bu hareketiyle beraber kripto para piyasasında da işler ilginç hale gelmeye başladı.

Bunun yanında Bitcoin’in son yirmi dört saatteki hareketine kadar kripto para piyasasının geride bıraktığımız birkaç günde nispeten sakin olduğunu dile getirebiliriz. Bu durum da analistlerin ve yatırımcıların ikiye bölünmesine sebep olmuştu. Bazı analistler daha büyük yükselişlerin yaşanacağını dile getirirken bazıları henüz dip seviyenin görülmediğini ve çok da ümitlenmemek gerektiğini ifade ediyordu.

Ancak son hareketlerle boğa koşusu bekleyen yatırımcıların ve analistlerin yeniden mikrofonu eline aldıklarını görüyoruz. Bunlardan birisi de CNBC’de yayınlanan Crypto Trader programının ev sahibi ve kripto paralara karşı olumlu tavrıyla tanınan Ran NeuNer… NeuNer’a göre Bitcoin boğa piyasası resmen başladı.

Bitcoin 5.800 Doları Gördü
Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içinde neredeyse %7,5’lik bir artışla fiyatını 5.800 dolar seviyelerine taşımayı başardı. Yazının yayıma hazırlandığı sırada ise Coinmarketcap verilerine göre Bitcoin 5.819 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Tabii ki bu yükselişle beraber lider kripto paranın piyasa hacmi ve hakimiyeti de arttı. Hacim 103 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bunun üzerine NeuNer Twitter’da yaptığı bir paylaşımla Bitcoin’in bu hareketine dikkat çekti ve boğa koşusunun nihayet başladığını takipçileriyle paylaştı. Bazıları NeuNer’ın bu düşüncesini desteklerken bazı takipçiler daha çok şüpheyle yaklaştı.

Peki, Sadece Bitcoin Mi?
Tabii ki genel itibariyle Bitcoin’in hareketlerini izleyen kripto para piyasası da bu yükselişin ardından olumlu sinyaller vermeye başladı. Şu an için ilk yirmide yer alan çoğu kripto paranın yükseliş eğiliminde olduğunu görüyoruz. Özellikle Bitcoin Cash %4,75 ve Litecoin %3,56 ile güzel bir ivme yakalamış durumda…

Kripto para piyasasının nisan başından beri yakaladığı güzel ivme ile daha yüksek fiyatlar görülür mü yoksa bu durum yaşanacak daha büyük düşüşlerin habercisi mi hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz…

Kaynak: Zycrypto
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yatırımcıların Favorisi Hala Bitcoin on: May 01, 2019, 07:34:33 PM
Yapılan son araştırma sonuçları Bitcoin’in hala yatırımcıların favorisi olduğunu gösterdi…
Value Walk isimli bir internet sitesinde yapılan bir araştırma sonuçları, insanların %46,7’sinin hala diğer kripto paralar yerine Bitcoin’e yatırım yapmayı tercih ettiklerini gösteriyor. Ayrıca araştırmaya göre katılımcıların %76’sı kripto kışın 2019 yılında sona ereceğini düşünüyor.

Value Walk’un raporunda kimlerle görüşüldüğü ya da katılımcıların kimler olduğuna dair net bilgiler paylaşılmadı. Bunun yanında rapor kripto para birimlerinin genel farkındalığı konusunda ilginç bilgiler ortaya çıktı.

Favori Kripto: Bitcoin
Katılımcılara öncelikle “En sevdiğiniz kripto para hangisi?” sorusu soruldu. Sonuçlar şu şekildeydi:

Bitcoin: %46,7

Ethereum: %31,4

Ripple: %21

Araştırma sonuçlarında diğer kripto paralara ilişkin sonuçlara yer verilmiyor.

Favori Borsa: Binance
Araştırmanın ikinci sorusu “Tercih ettiğiniz kripto para borsası hangisi?” oldu. Katılımcılar bu soruya açık ara farkla “Binance” cevabını verdi. Binance katılımcılardan %71,3 gibi büyük bir oy alırken Coinbase %15,5 ve Bittrex %13,2 oy toplayabildi.

Anketin üçüncü sorusu uzun zamandır devam eden ayı piyasası hakkındaydı. Sonuçlara bakıldığı zaman katılımcılar ayı piyasasının ömrünün çok da uzun olmadığını düşünüyor. Katılımcıların %76’sı kripto kışın 2019 yılında sona ereceği kanısında…

Bununla ilgili olarak katılımcıların %80’i fiyatlar bu şekilde düşükken kripto para almaya sıcak baktıklarını ifade ederken %20’lik kesim piyasanın biraz daha toparlanmasını bekleyeceklerini belirtiyor.

Öte yandan katılımcılar, yatırım yaparlarsa ne kadar tutarı kripto paralara ayıracakları ile ilgili soruya da net cevaplar verdi:

1.000 dolardan daha az: %25

1.000 dolar ile 50.000 dolar arası: %52

50.000 dolardan daha fazla: %13

Yatırım yapmam: %19

Diğer: %12

2018 Haziran’da yapılan başka bir araştırmada 1980-2000 arasında doğan neslin %27’sinin Bitcoin yatırımlarını emlak yatırımlarına tercih ettiği de ortaya çıkmıştı.

Ayrıca katılımcılara günlük hayatlarında kripto paraları kullanıp kullanmadıkları da soruldu. Katılımcılardan %52’si kripto para birimlerini günlük hayattaki alışverişlerinde kullandıklarını dile getirdi. Dolayısıyla bu sonuç benimsenme oranının arttığını gösteriyor.

Kaynak: Bitcoinist
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Wall Street Devleri Yok Olma Riski Mi Yaşıyor? on: April 27, 2019, 09:25:02 PM
Serbest yatırım fonlarının en hızlı büyüyen parçası günümüzde kripto para fonları olduğu için Goldman Sachs gibi Wall Street devlerinin bu konuda geride kalma riski günden güne büyüyor.

Kripto Para Serbest Yatırım Fonları
Birkaç ay önce Wall Street, Bitcoin’i büyük derecede benimsiyor gibiydi. Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi devler de Bitcoin için işlem altyapıları oluşturmaya başladıklarını açıklamışlardı. Ancak kripto paraların değerleri düştükçe Wall Street devleri piyasaya atılmaktan çekindi ve projelerini rafa kaldırdı.

Günümüzde ise kripto para piyasası güzel bir toparlanma yaşıyor ve değerler yeniden yükseliyor. Ancak Wall Street bu durumu değerlendirmek adına herhangi bir adım atmıyor. The Street bu konuyla ilgili şu ifadeler yer veriyor:

Wall Street’te bonolara, hisse senetlerine, emtialara ve döviz işlemlerine hakim olan JP Morgan Chase, Goldman Sachs Group ve New York Mellon Bank gibi dev Amerika bankaları, kripto para piyasasına girme konusundaki çekingenlikleri sebebiyle yok olma risklerini giderek arttırıyorlar.

Neden Uzak Duruyorlar?
Wall Street devleri bu piyasaya girmemelerinin sebebi olarak düzenleme eksikliklerinden kripto paralarla yürütülen dolandırıcılık faaliyetlerine kadar birçok mazeret sunuyor. Ayrıca Wall Street düzenleyicilerin çok yavaş davranmasından da çekiniyor.

Ancak bunlara rağmen yatırımcılar kripto para piyasasına yatırım yapmaya devam ediyor. Böylece 2018’de yaşanan kripto kışa rağmen kripto ile ilgili fonların piyasa içindeki oranı artıyor. Crypto Fund Research, “kripto hedge fonlarında, kripto risk sermayesi fonlarında ve kripto girişim fonlarında 2018 yılında 200’ün üzerinde yeni fon” ile rekor kırdıklarının altını çiziyor.
Yine de yeni ortaya çıkan kripto varlıklara odaklanan finansal araçların oranı tüm piyasaya göre çok az. Crypto Fund Research, “Bütün kripto fonlar, toplam hedge fonlarının yalnızca %1’ini oluşturuyor” açıklamasını yapıyor ve ekliyor:

Şu anda 700’den fazla kripto para ve Blockchain yatırım fonu bulunuyor. Bunların çoğunu serbest girişim sermayesi fonu olarak kurulurken büyük bir kısmı da serbest fon ve hibrid fon olarak kuruldu. Ayrıca çok az sayıda ETF ve kripto özel sermaye fonu var.

Bunun yanında ABD en çok kripto yatırım fonu başlatılan ülke. Ancak yeni kripto fonlarının başlatılma oranları Avrupa’da Asya’da Cayman Adaları’nda ve Meksika’da da giderek artıyor.

Öte yandan Crypto Fund Research şubat başlarında paylaştığı bir araştırmasında dünya çapında Blockchain projelerine yatırım yapan en aktif on şirketin listesini paylaşmıştı. Digital Currency Group listenin başında yer alıyordu.

Kaynak: Bitcoinist
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitmain BCHABC Desteğini Geri Mi Çekiyor? on: April 27, 2019, 09:23:40 PM
Çinli ASIC üretici devi Bitmain’in yeni üst düzey yönetim ekibi, Bitcoin Cash ABC’yi desteklemekten vazgeçebilir. Çünkü şirket bunun başarısızlıktan başka bir şey olmadığını düşünüyor.

BTCKING555 adlı bir Twitter kullanıcısı, Bitmain’in yeni üst düzey yetkililerinden duyduğunu iddia ettiği bir bilgiyi takipçileriyle paylaştı. Bitmain’e olan nefretiyle tanınan kullanıcı ünlü madencilik ekipman üreticisi firmanın Bitcoin Cash ABC desteğini geri çekeceğini iddia etti. Paylaşıma göre, Micree Zhang bunu tamamen başarısız buluyor ve farklı projelerle yoluna devam etmek istiyor.
BCHABC Şirkete Zarar Mı Veriyor?
Bitmain’in son zamanlarda zor günler geçirdiğini, 400 milyon dolar civarında kayıp yaşadığını ve halka arz çabalarının karşılıksız kaldığını tüm kripto para piyasası biliyor. Ayrıca Bitmain’in sektördeki lider konumunu kaybetmek üzere olduğu da iddia ediliyor.

Bitmain’in kurucu ortağı Jihan Wu, Bitcoin Cash’in hard fork’unun ardından ortaya çıkan iki kripto paradan BCHABC’yi desteklemeye karar verdiklerini açıklamıştı. Ancak şirketin diğer ortağı Micree Zhang’ın şu an bunun tam tersi düşündüğü iddia ediliyor. Zhang’a göre bu durum şirkete zarar veriyor.

Öte yandan BTCKING555 daha önce Bitmain’in en büyük yatırımcılarından bazılarının Bitmain’i “büyük bir hayal kırıklığı” olarak nitelendirdiğini de ifade etmişti.

Twitter kripto dünyası ise bu iddianın ardından ikiye bölündü. Bir kısım Zhang’ın bu kararının Bitmain için doğru bir hamle olduğunu düşünüyor. Ancak başka bir kısım da bu haberin bir yanıltmaca olduğunu ve güvenilir bir kaynağa dayanmadığını ifade ediyor.

Bitmain Güç Kaybediyor
Tüm bunların yanında Bitmain uzun zamandır küçülme haberleriyle gündemde yer ediyor. Ancak Btmain’in yaşadığı bu durum kripto paraların asıl amacının lehine gibi görünüyor. Çünkü Bitmain’in piyasa hakimiyeti azaldıkça ekosistem daha merkezsiz bir hal alıyor.

Kaynak: U.today
16  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Piyasa Araştırmacısından İddialı ‘Boğa’ Tahmini on: April 23, 2019, 11:29:47 AM
Piyasa araştırmacısı Tom Shaughnessy bir sonraki boğa sezonu hakkında iddialı bir tahminde bulundu.
Piyasa araştırmacısı Tom Shaughnessy bir sonraki boğa sezonunun 2017’deki boğa sezonundan çok daha büyük olacağını tahmin ediyor. Shaughnessy 2017’deki boğa sezonunun spekülasyondan/aşırı heyecandan ibaret olmasını iddiasına kanıt olarak gösteriyor.

Bitcoin’de Balon

2017’nin başında 1.000 dolardan işlem gören Bitcoin 2017 Aralık’ta 20 bin dolara merdiven dayadı. Yatırım piyasalarında bir varlığın bu derece değerlendiği pek az görülmüştür, dolayısıyla Bitcoin ‘dijital altın’ olarak anılmaya başladı.

Elbette bunun spekülatif bir balondan ibaret olduğu anlaşıldı. Zira Bitcoin zirveyi gördükten sonra serbest düşüşe geçti ve aylar süren düşüş 3.000 dolarlık fiyatla sonuçlandı. Ancak Bitcoin “dip seviyeden” sonra toparlanışa geçti ve bir süredir 5.000 dolar bandının üzerinde tutunmayı başardı.

Boğa Tahmini

3.000 dolar seviyelerinden 5.000 dolara yükselişin bu derece yavaş ve ölçülü oluşu boğa tahminlerinin yol açtı. Boğa tahmini yapanlardan biri de Tom Shaughnessy. Delphi Digital kurucu ortağı ve piyasa araştırmacısı Shaughnessy Twitter’da şunları yazdı:

Son BTC boğa koşusu, büyülü internet parası hakkında oluşan aşırı heyecan dalgasıyla tetiklendi. Bir sonraki; ulusal olmayan, sınırlı, lightning’le (şimşek) desteklenen dijital SoV’un faydalarının gerçek makro tabanlı olarak anlaşılmasıyla tetiklenecek. Bir sonraki boğa koşusu daha büyük olacak.

Kripto para sektöründe kurumların ve büyük şirketlerin hakimiyetini artırması bir bakıma organik bir büyümenin işaretçisi. IBM, Amazon ve Microsoft gibi dev şirketler Blockchain’in ve kripto paraların kullanım durumlarını araştırıyor. Yalnızca bu gerçek bile Shaughnessy’nin savını destekliyor.

Kaynak: Utoday
17  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hindistan’a Göre Kripto Paralar Ekonomi İçin Verimsiz on: April 20, 2019, 12:28:22 PM
Kripto paralara karşı sürekli olumsuz yaklaşımlar sergileyen Hindistan, yine bir başka olumsuzlukla gündeme geldi…
Hindistan Merkez Bankası (RBI) kripto para birimleri ve dijital token’ların, finansal teknolojiler için geliştirilecek olan düzenleyici çerçeve üzerindeki etkisini test etmek için bile uğramayacak gibi görünüyor.

Yeni Teknolojiler
Hindistan’ın önde gelen finansal otoritesinin yakın zamanda paylaştığı bir belgeye göre kurum, yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor. Ancak belgeye göre, kripto para birimleri, ICO’lar ve Blockchain teknolojisine dayalı diğer hizmetler ülke ekonomisi için verimsiz konumda bulunuyor.

Belgede teste dahi tabii tutulmayacak “negatif” hizmetlere dair bir liste de yer alıyor:

Test İçin kabul edilmeyecek negatif ürün/servis/teknoloji listesi:
Kredi kaydı

Kredi bilgisi

Kripto para birimleri/Kripto varlık hizmetleri

Kripto varlıklara yapılan yatırımlar/kripto paralarla yapılan işlemler

ICO’larBlockchain hizmetleri

RBI, yaptığı açıklamalardan da anlaşıldığı gibi, eski teknolojileri ve hizmetleri korumayı amaçlıyor. Bankanın açıklamalarına göre, kripto para birimleri ülkenin finansal sistemine yeni bir şey getirmiyor. Bu yüzden de düzenleme alanında dikkate alınmayı hak etmiyor.

Hindistan Kripto Paraları Hiç Sevmedi
Aslında RBI’ın yaptığı bu açıklamalar çok da şaşırtıcı değil. En başından beri Hindistan’ın kripto paralara karşı olumsuz tavır sergilediği tüm ekosistem tarafından biliniyor. Hindistan, sürekli kripto para kullanımını yasaklama yönünde adımlar atıyor. Örneğin, Hindistan’daki kripto para borsaları Coindelta ve Zebpay, RBI’ın aşırı kısıtlamaları nedeniyle beklenmedik şekilde kapanmak zorunda kalmıştı.

Bunun yanında şubat başında yapılan açıklamalara göre, Hindistan her ne kadar kripto paraları dikkate değer görmese de, günlük alışverişlerde kullanılmaya başlamasından korkuyor. Çünkü kripto paraların günlük kullanıma girmesinin rupi üzerinde olumsuz etki yaratacağından korkuyor. En azından Hindistan ekonomi sekreteri ve eski Dünya Bankası yöneticisi Subhash Chandra Garg’ın şubat ayında kaleme aldığı makaleden bunlar anlaşılıyor…

Kaynak: Ethereumworldnews
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bittrex’te Düzenlenecek Yeni IEO Tepkilere Sebep Oldu on: April 19, 2019, 07:54:30 PM
Singapur merkezli Blockchain veri paylaşım platformu Ocean Protocol kripto para borsası Bittrex’te IEO düzenleyeceğini duyurdu. Borsa 30 Nisan’da düzenlenecek IEO’ya yalnızca onaylı Bittrex kullanıcılarının katılabileceğini açıkladı. IEO Twitter’da tepkilere sebep oldu.

Ocean Protocol IEO
Seattle merkezli kripto para borsası Bittrex VeriBlock’tan sonra bir IEO daha düzenliyor. Ocean Protocol’un OCEAN isimli kripto parası için düzenlenecek kampanya 30 Nisan günü TR saatiyle 19.00’da başlayacak. IEO’da en düşük alım miktarı 83,33 OCEAN (yaklaşık 10 dolar), en yüksek miktar ise 41.666 OCEAN (5.000 dolar) olarak belirlendi. Yani bir coin 0,12 dolardan satılacak ve bu miktar IEO’nun başlangıcında BTC cinsinden ifade edilecek.

Bittrex’e Gelen Tepkiler
Ocean Protocol dünyanın ilk Blockchain tabanlı veri paylaşım platformu olarak insanları, startup’ları, hükümetleri ve farklı sektörleri birbirine bağlamayı planlıyor. OP’nin büyük verileri odak noktası yapması kripto para topluluğunda hoş karşılanmadı. Bittrex’in Twitter’dan IEO hakkında yaptığı duyuru da kullanıcılar tarafından tepki gördü. Bir kullanıcı “Initial whale offering” (ilk balina arzı) yorumuyla Bittrex’e iğneyi batırdı.

Borsanın IEO’da dolaşımdaki miktarın %15’ini satacağını açıklaması da kullanıcıların Bittrex’i “manasız bir para tuzağı” yönetmekle suçlamasına sebep oldu. Diğer bazı kullanıcıların ise VeriBlock IEO’su sebebiyle tepkili olduğu görüldü. Bunun sebebi, IEO’dan kısa süre VBK token’larının neredeyse yarısının dump edilmesi ve kullanıcıların yatırımlarının %40’ının erimesiydi. Borsa, platformda VBK işlemlerinin ne zaman başlayacağı konusunda şeffaf olmamakla eleştirildi.

Bittrex bu tepkiler karşısında çoğunlukla sessiz bir tavır takınsa da kullanıcılardaki havanın net bir şekilde olumsuz olduğunu söyleyebiliriz. IEO’ya neredeyse 10 gün kala, topluluk tepkisiyle birlikte yeni kampanyanın ilgi görüp görmeyeceğini zaman gösterecek.

Kaynak: Cryptoslate
19  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Binance’in Notre Dame’a Bağış Toplaması Tepki Çekti on: April 18, 2019, 08:26:32 PM
Kripto para borsası Binance’in Notre Dame için bağış kampanyası başlatması tepkilerin yükselmesine sebep oldu.
Yüzlerce yıllık Notre Dame katedralinin çatısında yangın çıkması kripto para sektörünü de alarma geçti. Sektörün en büyük borsası Binance Notre Dame için bağış kampanyası başlattı ve camiadan tepki gördü.

Binance’ten Bağış Kampanyası
Önceki günlerde Fransız Blockchain gazetecisi Grégory Raymond’ın katedrale destek olmak için Bitcoin fonu kurduğunu CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık. Konuyla ilgili haberimize buradan erişebilirsiniz. Binance de olaya kayıtsız kalmadı. Dün borsanın Twitter adresinden şu açıklama yapıldı:

15 Nisan 2019’da, Fransa, Paris’teki tarihi Notre Dame katedralinin çatısında yangın çıktı. Kripto sektöründeki meslektaşlarımızı “#NotreDame’ıYenidenİnşaEt” kampanyamıza katılarak desteklerini göstermeye çağırıyoruz. Buradan bağış yapın: https://www.binance.charity/projectDetail/18 …

Gelen Tepkiler
Binance kullanıcılardan hiç beklemediği tepkilerle karşılaştı. Art arda gelen şu tepkiler oldukça dikkat çekici:

Hadi ama Binance! Açlıkla boğuşan çocukları doyurmaktan ve dezavantajlı gençleri desteklemekten mutluyum ama Paris’teki eski bir katedral en ufak umrumda değil. – Crypto Bitlord

Şu ana kadar bağış olarak 700 milyon euro aldılar bile. Google’layın. Bu yeterli değil mi? – Reginald

Bunun çeyreğine bile ihtiyaçları yok. Vatikan’ın cepleri derindir. – XXIII

Son olarak Chalexov isimli kullanıcı şu yorumu yaptı:

Hadi ama!? Çocukların yemeğe ihtiyacı var! Çocuklar geleceğimiz @Zhao. Vatikan’ın ihtiyaç duyduğundan fazla parası var.

Changpeng Zhao gelen bu tür yorumların ardından şu açıklamayı yaptı:

Yorumlara istinaden, lütfen hayır işinin ayrıcalıklı veya zorunlu olmadığını anlayın. İstediğiniz programa bağış yapmakta özgürsünüz.

Şayet kriptoyu katedral inşasının son miline kadar götürürsek nihai benimsenmeyi göstermiş oluruz.

Dine kriptoyu getirin!

Kaynak: Utoday
20  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Justin Sun Tron’un 2019 Sonu Hedefini Açıkladı on: April 18, 2019, 08:25:51 PM
Tron CEO’su Justin Sun Tron ekosistemi ve ekosistemde geliştirilen merkezsiz uygulamalar hakkında konuştu. Sun hedeflerinin yıl sonuna kadar 2.000 merkezsiz uygulama başlatmak olduğunu birinci ağızdan açıkladı.

Kripto Para Fiyatları
Tron Foundation (Tron Vakfı) dün bir blog postu yayımladı. Postta kripto piyasasındaki fiyat istikrarsızlığının “Blockchain sektörü için uzun vadeli beklentilere yönelik çok fazla şüphe doğurduğu” not edildi. Aynı zamanda kripto para fiyatlarındaki aşırı volatilite sebebiyle “şirketlerin ve kurumsal yatırımcıların kenarda oturduğu ve Blockchain’i veya kripto paraları ödeme yöntemi olarak kullanmadığı” kaydedildi. Postun devamı şöyle:

Kripto para fiyatlarında yüksek volatilite Tron ağında stablecoin’lere ihtiyaç duymak için iyi bir sebep. Tron Blockchain’inde TRC-20 tabanlı bir USDT geliştirerek istikrarı temsil eden bir dünyaya – ve de merkezsiz finans dünyasına – doğru büyük bir adım atıyoruz.

Tron Tabanlı USDT
Tron Blockchain’i tabanlı USDT’nin (Tether) geliştirilmesinin kripto para ekosistemine nasıl bir katkı sağlayacağı konusunda Tron CEO’su Justin Sun şöyle konuştu:

Bu yeni stablecoin’i tanıtırken sıkı sıkıya inanıyorum ki (stablecoin) merkezsiz uygulama geliştiricileri için lider platform olma çalışmamızı hızlandıracak. Birkaç ayda Tron’da neredeyse 300 merkezsiz uygulama gördük ve bu yılın sonuna kadar 2.000’e ulaşmayı hedefliyoruz. Daha fazla kullanıcı bu merkezsiz uygulamalara müdahil olacak çünkü bir stablecoin’i anlayıp kullanmak bir müşteri gözünden bakıldığında insanlar için çok daha kolay.

Kaynak: Cryptoglobe
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!