Bitcoin Forum
April 06, 2020, 06:09:01 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Tether Altın Destekli Stablecoin Piyasaya Sürdü on: January 25, 2020, 01:03:32 PM

Tether, 23 Ocak tarihli basın bültenine göre altın destekli stablecoin Tether Gold'u (XAU₮) piyasaya sürdü. Her bir token, değeri mevcut durumda 1.550 doları bulan bir ons fiziksel altını temsil ediyor. Yeni ürün, Etheruem blockchain ağında bir ERC-20 token'ı ve Tron (TRX) ağında TRC20 token'ı olarak piyasaya sürüldü.

Basın bültenine göre kripto para, İsviçre'deki kasalarda tutulan fiziksel altın tarafından destekleniyor. Tether, ürünün rakipleri arasında saklama ücreti talep etmeyen tek teklif olduğunu ileri sürdü. Tether, yeni kripto parayı desteklemek isteyen tüm borsaları şirket ile iletişime geçmeye davet etti. Ethereum sözleşmesinin blockchain bilgileri, kripto paranın mevcut arzının 4 bin, piyasa değerinin ise 6,2 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

Bitfinex, XAUT alım satımlarını şimdiden başlattı. ERC-20 arzının çeyreği Bitfinex'e taşınmıştı. Tether ile yakınen ilişkilendirilen Bitfinex'in, yeni kripto parayı ilk sunacak borsa olması zaten bekleniyordu. Emtia tabanlı Tether planları, geçtiğimiz yıl Eylül ayından beri tartışılıyordu. Sık sık şeffaf olmayan rezerv yönetimi ile suçlanan Tether, 2017 yılında piyasayı manipüle ettiği iddiasıyla açılan bir dava ile boğuşuyor.

Buna ek olarak Bitfinex'in, ödeme sağlayıcısı Crypto Capital Corp. ile yaşadığı sorunların ardından likidite açığını kapatmak için Tether rezervini kullandığı iddia ediliyor.

Kaynak : https://tr.cointelegraph.com/news/tether-launches-gold-backed-stablecoin-and-begins-trading-on-bitfinex

Umarım bu gelişme sonrasında yaşadığı dava sorunu ile tekrar karşılaşmaz. Önümüzde ki günlerde nasıl gelişmeler sağlayacaklar merakla bekliyorum. Önce ki açılan davayı merak eden arkadaşlar için aşagıda ki linkten ulaşabilirler.


https://cointelegraph.com/news/tether-claims-to-be-okay-with-merger-of-class-action-lawsuits-against-it
2  Local / Bitcoin Haberleri / Kriptoların Başı “Varlık Sınıflandırması” İle Dertte: Nedir Bu Sınıflandırma? on: January 21, 2020, 01:45:38 PM
Kriptolar ortaya çıktığından bu yana “emtia mı, hisse senedi mi, nakit mi” gibi sorularla uğraşıyor. Peki, nedir bu varlık sınıflandırmasının önemi?


Kripto para piyasası popüler olmaya başladığından bu yana aslında en çok konuşulan konulardan biri de, kripto para birimlerinin hangi varlık olarak değerlendirileceği konusu… Çünkü düzenleyiciler, kripto para birimleri üzerinde çeşitli düzenlemeler yapabilmek için öncelikle sınıflandırmasını yapmaları gerekiyor.

Nedir Bu Varlık Sınıfları?
Aslında varlık sınıfı dediğimizde; hisse senetleri, tahviller, borsalar, nakit, pazarlanabilir menkul kıymetler, sabit getirili menkul kıymetler ve emtiaların yanı sıra gayrimenkul, sanat eserleri, değerli envanter, damgalar da varlık sınıflarının farklı türleri olarak sayılabilir.

Devletlerin düzenleyici kuruluşları varlıkları bu sınıflandırmalar dahilinde değerlendirir ve hem gerekli düzenlemeleri hem de vergilendirmeleri dahil oldukları varlık sınıfına göre yaparlar. Dolayısıyla kripto para birimlerinin hangi varlık sınıfına dahil olduğunun önem arz etmesi de burada geliyor.

Düzenleyiciler, kripto para birimleri için yeni bir varlık sınıfı mı oluşturulmalı yoksa halihazırdaki varlık sınıflarına kripto paralar dahil edilebilir mi konusunu sıklıkla gündemlerine alıyor. Çünkü artık kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin görmezden gelinerek gelip geçmesi beklenen bir varlık olarak görülmüyor.

Bahsi geçen konudaki tartışmaların en çok; hisse senedi, menkul kıymet, ve emtia etrafında döndüğünü görüyoruz:

Kripto para birimleri hisse senedi olabilir mi?

Hisse senedi, “Sermaye şirketlerinin ortaklarına paylarını ve ortaklıklarını belgelemek için verdikleri kıymetli evraklara verilen isim” olarak tanımlanıyor. Dolayısıyla aslında belki ICO’lar ve IEO’ların hisse senedi olarak değerlendirilmesi daha doğru olabilir. Çünkü kripto para birimleri kendi başlarına bir hisse senedi özelliği taşımazlar.

Kripto para birimleri menkul kıymet midir?


Menkul kıymet, “Kişilerin yatırım amacı ile edindikleri, ortaklık veya alacak hakkı sağlayan ve Türkiye’de çıkarılması için Sermaye Piyasası Kurulundan izin alınan kıymetli evraklar” olarak tanımlanıyor. Bu tanıma bakıldığında aslında kripto paraların menkul kıymet olarak değerlendirilmesi de çok uygun görülmüyor. Her ne kadar kritpo paralardan yatırım amacıyla faydalanılsa da bir menkul kıymet gibi işlem görmüyorlar.

Kripto para birimleri emtia mıdır?

Emtia, “Ticarete konu olan altın, gümüş, petrol, doğal gaz, bakır, pamuk, mısır, buğday, şeker, kahve gibi malların tümüne verilen ad” şeklinde tanımlanıyor. Yani aslında Bitcoin’in “dijital altın” olarak değerlendirildiği göz önüne alınırsa bu varlık sınıfları arasında kripto para birimlerine en uygun olanı emtia gibi görünüyor. Bunun yanında emtia fiyatlarını etkileyen faktörler arasında mevsimsel değişiklikler, doğal afetler, ekonomik faaliyetler, politik durumlar, arz-talep gibi unsurlar yer alıyor. Bitcoin’in fiyatı da geçtiğimiz günlerde olduğu gibi politik ve ekonomik gerilimlerden oldukça fazla etkileniyor. Dolayısıyla emtia belki de mevcut varlık sınıfları arasında en uygunu olarak karşımıza çıkıyor.


Okuduğum bir haberin içeriğini buraya yansıtmak istedim, sizlerin bu konuda ki görüşlerini merak ediyorum. Haberin devamında " XRP Emtia Olarak Sınıflandırılırsa Fiyat Nasıl Etkilenir? " sorusu ile devam ediyor ama ripple tarafına pek sıcak bakmadıgım için sizlerin fikrini merak ettiğim kısmı paylaştım.


Kaynak : https://coin-turk.com/kriptolarin-basi-varlik-siniflandirmasi-ile-dertte-nedir-bu-siniflandirma
3  Local / Pazar Alanı / Satılık Kripto Para Borsası Yazılımı on: May 06, 2019, 10:24:38 PM
Kripto para borsamız çevrimiçi bir takas platformudur.

Global pazarda hizmet sunması amacıyla oluşturulmuş, Türk Lirası, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Neo, EOS, GAS platform ve tokenlerinde bunların kombine paritelerine destek vermektedir.

Bu proje geliştirilirken asıl amaç, Türkiye’nin en hızlı işlem performansına ve müşteri destek sistemine sahip takas platformunu oluşturmaktır. Tüm tasarım, yazılım ve ekipman öğeleri buna göre hazırlanmıştır. Sisteme dahil olan çevrimiçi destek sistemi, hızlı ve çözüm odaklı modüller olarak tasarlanmıştır. Basit ve sade bir arayüz ile birlikte tasarlanan sistem, framework ve gelişmiş cache yapısı ile birlikte yoğun taleplere cevap verebilecek biçimde oluşturulmuştur.
Ayrıca muhtemel kötü niyetli saldırılara karşı gelişmiş koruyucu yazılımlar ile donanımsal firewall ve bazı engelleyici servisler arkasında konumlandırılacaktır.

Sistem blok zincir kayıtlarını ve bakiyelendirme işlemlerini RPC sunucusundan sağladığı veriler ile işler.
Borsa yazılımımız yerleşik bir kontrol sistemi ile birlikte tasarlanmıştır. Bu sistem banka API’leri yanında blok zinciri API entegrasyonlarını da desteklemektedir.
Mevcut kripto varlık girişi veya çıkışı, blok zincire servis edildikten hemen sonra kullanıcı hesaplarında görüntülenebilir ve işlem onay sayıları ilgili zincirin zaman hassasiyeti ile aynı sürede güncellenebilir.
Çekme ve yatırma işlemleri 7/24 aktif operatör takımları tarafından izlenebilir ve müdahale edilebilir.
 
Genel sistem özellikleri
 • Yerleşik yüksek performanslı emir eşleme motoru.
 • Müşteri desteği için yerleşik bilet sistemi.
 • Müşteri soruları için yerleşik duyuru ve blog sistemleri.
 • WebSocket ile birlikte yüksek hacimli trafik desteği.
 • Çeşitlendirilebilir bölgesel destek. (Dil, tarih).
 • Birden fazla kripto para birimine uyum. (Örn: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash vb.).
 • Birden fazla token birimine uyum. (Örn: ERC20, QTUM, NEP5 vb.).
 • Birden fazla yerel para birimini desteği. (Örn: TL, USD, EUR vb.).
 • Mail token, SMS ve Google iki faktörlü kimlik doğrulama destekleri. (Seçenekler müşteri tarafından özelleştirilebilir)
 • Birden çok basamakta (KYC) doğrulama adımları özelleştirilebilir.
 • Gelişmiş yönetici kontrol paneli ve yönetim araçları.
 • Bankacılık standartlarında güvenlik.
 • Anlık grafik sistemi: Çizgi, mum ve bar şekillerinde, minimum 1 dakika hassasiyetinde anlık olarak izlenebilecek tümleşik grafik sistemi.
 • Api desteği: Giriş, emir oluşturma, çekme ve yatırma gibi işlemlerin tümüne destek verecek Restful Api uzantısı.
 • Mobil uygulama: Tamamen özgün olarak tamamı native tasarlanacak IOS & Android destekli mobil uygulama.
 • Çoklu dil desteği: Sınırsız sayıda ek yapılabilecek, tasarım yapısı özelleştirilebilir çoklu dil desteği. 

Uygulama Katmanı;
Veri alışverişi yaparak kullancıya görsel etkileşim sunar. (Örn.: Grafik ve web arayüzü)
Üçüncü Parti: Çeşitli programlama arayüzleri ile haberleşerek ilgili verileri aktarır. (Json girdileri/çıktıları belirli kurallar ve yetkiler çerçevesinde kullanıcıya ulaştırır. (Örn.: 3. parti muhasebe entegrasyonları. Elektronik fatura hizmeti)

Platformun blok zincirlerle ilişkisi
İşlem kayıtlarının ve onay bilgilerinin kullanıcıya servis edilmesi durumu dışında hiçbir şekilde bir kripto paranın cüzdan yazılımı ile iletişime geçmez. Bunun dışında yürütülen bakiyelendirme, çekme ve yatırma işlemlerinin tümü otomatik olarak gerçekleşir. Bu işlemler ile ilgili güvenlik ilkeleri gereği herhangi bir entegrasyon uygulanmamış olup isteğe göre özelleştirilebilir.

Kullanıcı arayüzü ve özellikleri
Kripto para bakiye kontrolü, çevrimiçi sıcak cüzdanlar ile yürütülmektedir. Platform yazılımı, farklı kripto para birimlerini kolayca saklamak ve aktarmayı mümkün kılan cüzdan adresleri barındırır. Adresler kripto para çekirdek yazılımları vasıtasıyla daha önce oluşturulmuş havuzlarda bulunur. Bunun yanında soğuk cüzdanlar, tüm kripto para birimlerini güvenceye alarak, bakiyeleri kilitli tutmaya ve harici erişimi engellemeye olanak tanır. Güvenlik politikası gereği soğuk cüzdan yönetimi yalnızca şirket yetkilileri tarafından multi imzalı cüzdanlara üst limitler dahilinde paylaştırılarak yapılır.

Yazılım motoru, mevcut en iyi fiyat için alıcılar ve satıcılar arasındaki siparişleri anında eşleştirir.
Entegre cüzdan yazılımımız tüm kripto para işlemlerini operatör onayı ile birlikte dilenirse yazılım onayı ile otomatik olarak yönetilir. 
Herhangi bir yeni para biriminin eklenmesi işlemi yönetimsel araçlar ile kolaylaştırılmıştır.

Demo bilgileri talep üzerine verilecektir.

İletişim Bilgileri ve Referanslar
Web Sitemiz: https://www.ozsoftas.com/
E-Posta Adresimiz: info@ozsoftas.com
Telefon: +90 (850) 840 02 99
4  Local / Proje Geliştirme / Satılık Kripto Para Borsası Yazılımı on: May 06, 2019, 10:21:31 PM
Kripto para borsamız çevrimiçi bir takas platformudur.

Global pazarda hizmet sunması amacıyla oluşturulmuş, Türk Lirası, Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Neo, EOS, GAS platform ve tokenlerinde bunların kombine paritelerine destek vermektedir.

Bu proje geliştirilirken asıl amaç, Türkiye’nin en hızlı işlem performansına ve müşteri destek sistemine sahip takas platformunu oluşturmaktır. Tüm tasarım, yazılım ve ekipman öğeleri buna göre hazırlanmıştır. Sisteme dahil olan çevrimiçi destek sistemi, hızlı ve çözüm odaklı modüller olarak tasarlanmıştır. Basit ve sade bir arayüz ile birlikte tasarlanan sistem, framework ve gelişmiş cache yapısı ile birlikte yoğun taleplere cevap verebilecek biçimde oluşturulmuştur.
Ayrıca muhtemel kötü niyetli saldırılara karşı gelişmiş koruyucu yazılımlar ile donanımsal firewall ve bazı engelleyici servisler arkasında konumlandırılacaktır.

Sistem blok zincir kayıtlarını ve bakiyelendirme işlemlerini RPC sunucusundan sağladığı veriler ile işler.
Borsa yazılımımız yerleşik bir kontrol sistemi ile birlikte tasarlanmıştır. Bu sistem banka API’leri yanında blok zinciri API entegrasyonlarını da desteklemektedir.
Mevcut kripto varlık girişi veya çıkışı, blok zincire servis edildikten hemen sonra kullanıcı hesaplarında görüntülenebilir ve işlem onay sayıları ilgili zincirin zaman hassasiyeti ile aynı sürede güncellenebilir.
Çekme ve yatırma işlemleri 7/24 aktif operatör takımları tarafından izlenebilir ve müdahale edilebilir.
 
Genel sistem özellikleri
 • Yerleşik yüksek performanslı emir eşleme motoru.
 • Müşteri desteği için yerleşik bilet sistemi.
 • Müşteri soruları için yerleşik duyuru ve blog sistemleri.
 • WebSocket ile birlikte yüksek hacimli trafik desteği.
 • Çeşitlendirilebilir bölgesel destek. (Dil, tarih).
 • Birden fazla kripto para birimine uyum. (Örn: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Dash vb.).
 • Birden fazla token birimine uyum. (Örn: ERC20, QTUM, NEP5 vb.).
 • Birden fazla yerel para birimini desteği. (Örn: TL, USD, EUR vb.).
 • Mail token, SMS ve Google iki faktörlü kimlik doğrulama destekleri. (Seçenekler müşteri tarafından özelleştirilebilir)
 • Birden çok basamakta (KYC) doğrulama adımları özelleştirilebilir.
 • Gelişmiş yönetici kontrol paneli ve yönetim araçları.
 • Bankacılık standartlarında güvenlik.
 • Anlık grafik sistemi: Çizgi, mum ve bar şekillerinde, minimum 1 dakika hassasiyetinde anlık olarak izlenebilecek tümleşik grafik sistemi.
 • Api desteği: Giriş, emir oluşturma, çekme ve yatırma gibi işlemlerin tümüne destek verecek Restful Api uzantısı.
 • Mobil uygulama: Tamamen özgün olarak tamamı native tasarlanacak IOS & Android destekli mobil uygulama.
 • Çoklu dil desteği: Sınırsız sayıda ek yapılabilecek, tasarım yapısı özelleştirilebilir çoklu dil desteği.  

Uygulama Katmanı;
Veri alışverişi yaparak kullancıya görsel etkileşim sunar. (Örn.: Grafik ve web arayüzü)
Üçüncü Parti: Çeşitli programlama arayüzleri ile haberleşerek ilgili verileri aktarır. (Json girdileri/çıktıları belirli kurallar ve yetkiler çerçevesinde kullanıcıya ulaştırır. (Örn.: 3. parti muhasebe entegrasyonları. Elektronik fatura hizmeti)

Platformun blok zincirlerle ilişkisi
İşlem kayıtlarının ve onay bilgilerinin kullanıcıya servis edilmesi durumu dışında hiçbir şekilde bir kripto paranın cüzdan yazılımı ile iletişime geçmez. Bunun dışında yürütülen bakiyelendirme, çekme ve yatırma işlemlerinin tümü otomatik olarak gerçekleşir. Bu işlemler ile ilgili güvenlik ilkeleri gereği herhangi bir entegrasyon uygulanmamış olup isteğe göre özelleştirilebilir.

Kullanıcı arayüzü ve özellikleri
Kripto para bakiye kontrolü, çevrimiçi sıcak cüzdanlar ile yürütülmektedir. Platform yazılımı, farklı kripto para birimlerini kolayca saklamak ve aktarmayı mümkün kılan cüzdan adresleri barındırır. Adresler kripto para çekirdek yazılımları vasıtasıyla daha önce oluşturulmuş havuzlarda bulunur. Bunun yanında soğuk cüzdanlar, tüm kripto para birimlerini güvenceye alarak, bakiyeleri kilitli tutmaya ve harici erişimi engellemeye olanak tanır. Güvenlik politikası gereği soğuk cüzdan yönetimi yalnızca şirket yetkilileri tarafından multi imzalı cüzdanlara üst limitler dahilinde paylaştırılarak yapılır.

Yazılım motoru, mevcut en iyi fiyat için alıcılar ve satıcılar arasındaki siparişleri anında eşleştirir.
Entegre cüzdan yazılımımız tüm kripto para işlemlerini operatör onayı ile birlikte dilenirse yazılım onayı ile otomatik olarak yönetilir.  
Herhangi bir yeni para biriminin eklenmesi işlemi yönetimsel araçlar ile kolaylaştırılmıştır.

Demo bilgileri talep üzerine verilecektir.

İletişim Bilgileri ve Referanslar
Web Sitemiz: https://www.ozsoftas.com/
E-Posta Adresimiz: info@ozsoftas.com
Telefon: +90 (850) 840 02 99
5  Economy / Service Discussion / Liqui disgrace on: April 26, 2018, 12:33:32 PM
I wanted to witdraw 611 TaaS from Liqui on April 14th.

They made it happen after I waited for about 3 days. I had to submit a withdraw report for this and open two support tickets.

But even the Liqui team did not perform the withdraw transaction because they did not control their balances. This exploded during the withdraw process of several other customers.

TX: https://etherscan.io/tx/0x5353f2b5569e3239dc0083c99b6c6ea3d9c1cd9430fab005c4f1358f956d783c

They turned me on to report the situation. But I had already reported this before TX was formed and I can not do it again.
I communicated this to them. Several times. I think the support tickets that I created have reached five. They never made a comeback.

All tickets were closed unanswered.After my victimization, many other customer witdhraw operations were done.
https://etherscan.io/token/0xe7775a6e9bcf904eb39da2b68c5efb4f9360e08c?a=0x5e575279bf9f4acf0a130c186861454247394c06

When I finished my work with Liqui, I swore not to use it again. Please take care of yourself, please.
6  Alternate cryptocurrencies / Service Announcements (Altcoins) / MultiFaucet.tk - Block Explorer and faucet provider for any coin. on: June 05, 2014, 07:03:19 AM


MultiFaucet.tk
Block Explorer and faucet provider for any coin.
Now we provide 70+ block explorers and faucets. Avaliable: faucet, search by address, rich list, charts(daily, markets), network info, and more...
Join us!

Want add other coin to our faucet? - PM me: coin name, link to ANN thread, lot of this faucet donate.
All donations go to faucet.

Want to help?
visit: MultiFaucet.tk/index.php?donate

7  Local / Майнеры / [ANN][P2POOL]coinmine.tk LTC,FRQ,QRK. fee 1% идет на Благотворительность! on: January 18, 2014, 05:27:24 PM
Новый p2peer пул http://coinmine.tk
Доступные для майнинга валюты:
LTC - http://coinmine.tk:9630
FRQ - http://coinmine.tk:9650
QRK - http://coinmine.tk:9640
В дальнейшем количество валют будет расширяться.
Комиссия пула составляет всего 1% на любую валюту и полностью жертвуется на нужды частного, не коммерческого приюта домашних животных.
Добывай вместе с нами - помоги котенку!
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!