Bitcoin Forum
August 03, 2021, 01:23:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 [3]
41  Local / Konu Dışı / Twiiter takip ettiklerimi kaldırma sorunu on: May 18, 2018, 07:08:23 AM
Twitterda şöyle bir sorun oluştu: Dün takip ettikleriminin sayısı 4000 lerdeydi, gece 1 civarı bir anda kendi kendine 2000 lere düştü. Takip ettiklerimin yarısı kendi kendine gitmiş, nerede ise sıfırlamış. Beni takip edenler ise duruyor.
Katıldığım tüm airdrolar, bountyler hepsi silinmiş
Geri takip etmeye çalışıyorum onada izin vermiyor, bu olayı daha önce yaşayan birisi varmı?
Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
42  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hydro Gelecekte Ne Olur? on: May 16, 2018, 07:10:53 AM
Arkadaşalr bildiğiniz üzere HYDRO şıuanda en çok konuşulan projelerden biri. Airdropçulara ve yatırımcısına şuan için iyi kazandırdı.
Bugün itibariyle 100 satoşhinin üzerine çıktı. En az 1 yıl elimde tutmak istediğim bir coindi lakin kıza zamanda bu kadar ani yükselmesi şaşırttı beni.
Kaça kadar yükselebilir, elimdekileri kaçtan satmalıyım veya alıma devam mı etmeliyim vs..
Bu coin hakkında düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim.  (Fikirleriniz yatırım tavsiyesi olmayıp, tüm kararlarımın sorumluluğu kendime aittir)
43  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Jr.Member lar için imza kampanyası EİNC on: May 15, 2018, 01:38:40 PM
Jr. Memberlar imza kampanyası bulmakta zorlanıyorlar (ben baya zorlanmıştım). Bugün benimde twitter facebook kampanyasına katıldığım ve Jr. Memberlar için de imza kampanyası olan EİNC nin kampnayasına rastgeldim. Projeyi hiç araştırmadım. Ama verdiği ödül 8 hafta toplam 300.000 $ (3 milion coin) dağatacak.
Bir bakın derim.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3780435

Proje hakkında bilgisi olan arkadaşımız varsa ve bizleride bilgilendirirse sevinirim.
44  Local / Ekonomi / Varlık Barışı TBMM Genel Kurulunda kabul edildi on: May 10, 2018, 04:54:32 AM
Varlık Barışı TBMM Genel Kurulunda kabul edildi
Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları, 30 Kasım 2018 tarihine kadar Türkiye'deki banka veya aracı kuruma bildiren gerçek ve tüzel kişiler söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecekler.

Tasarının 10. maddesinde AK Parti'nin kabul edilen önergesiyle "varlık barışı" olarak bilinen düzenleme maddeye eklendi.

VARLIK BARIŞI" DÜZENLEMESİ

Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ile gelir veya kurumlar vergisi mükelleflerince sahip olunan ve Türkiye'de bulunan ancak kanuni defter kayıtlarında yer almayan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarıyla taşınmazlar ve tam mükellefiyete tabi gerçek kişiler ile kurumların yurt dışında elde ettikleri kazançlar hakkında düzenlemeye gidiliyor.

Buna göre, yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları, 30 Kasım 2018 tarihine kadar Türkiye'deki banka veya aracı kuruma bildiren gerçek ve tüzel kişiler söz konusu varlıkları serbestçe tasarruf edebilecekler.

Banka ve aracı kurumlar, kendilerine bildirilen varlıklara ilişkin olarak yüzde 2 oranında hesapladıkları vergiyi, 31 Aralık 2018 tarihine kadar vergi sorumlusu sıfatıyla bir beyanname ile bağlı bulunduğu vergi dairesine beyan edecek ve aynı sürede ödeyecek.

Bu kapsamdaki varlıklar, yurt dışında bulunan banka veya finansal kurumlardan kullanılan yürürlük tarihi itibarıyla kanuni defterlerde kayıtlı olan kredilerin en geç 30 Kasım 2018 tarihine kadar kapatılmasında kullanılabilecek.

Bu taktirde defter kayıtlarından düşülmesi kaydıyla borcun ödenmesinde kullanılan varlıklar için Türkiye'ye getirilme şartı aranmaksızın düzenlemedeki hükümlerden yararlanılacak.

Yürürlük tarihi itibarıyla kanuni defterlerde kayıtlı olan sermaye avanslarının yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının düzenlemenin yürürlüğe girmesinden önce Türkiye'ye getirmek suretiyle karşılanmış olması halinde söz konusu avansların defter kayıtlarından düşülmesi kaydıyla düzenlemeden yararlanılacak.

Defter tutan mükellefler düzenleme kapsamında Türkiye'ye getirilen varlıklarını dönem kazancının tespitinde dikkate almaksızın işletmelerine dahil edebilecekleri gibi aynı varlıkları vergiye tabi kazancın ve kurumlar için dağıtılabilir kazancın tespitinde dikkate almaksızın işletmelerinden çekebilecekler.

Gelir veya kurumlar vergisi mükelleflerince sahip olunan ve Türkiye'de bulunan ancak kanuni defter kayıtlarında yer almayan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçları ile taşınmazlar, 30 Kasım 2018 tarihine kadar vergi dairelerine beyan edilecek. Beyan edilen söz konusu varlıklar 30 Kasım 2018 tarihine kadar dönem kazancının tespitinde dikkate alınmaksızın kanuni deftere kaydedilebilecek.

Bu taktirde söz konusu varlıklar, vergiye tabi kazancın ve kurumlar için dağıtılabilir kazancın tespitinde dikkate alınmaksızın işletmeden çekilebilecek.

Vergi dairelerine beyan edilen varlıkların değeri üzerinden yüzde 2 oranında vergi tarh edilecek ve bu vergi 31 Aralık 2018 tarihine kadar ödenecek. Bu kapsamda ödenen vergi hiçbir suretle gider yazılamayacak ve başka bir vergiden mahsup edilemeyecek. Türkiye'ye getirilen veya kanuni defterlere kaydedilen varlıkların elden çıkarılmasından doğan zararlar gelir veya kurumlar vergisi uygulaması bakımından gider veya indirim kabul edilemeyecek.

31 Temmuz 2018 tarihine kadar banka veya aracı kuruma bildirilerek Türkiye'ye getirilen, düzenleme kapsamında işleme tabi tutulan varlıklar ile aynı tarihe kadar vergi dairelerine beyan edilerek kanuni defterlere kaydedilen varlıklara ilişkin olarak yüzde 2 oranındaki vergi alınmayacak.

Düzenleme kapsamında bildirim veya beyana konu edilen varlıklar nedeniyle şartların yerine getirilmesi kaydıyla hiçbir suretle vergi incelemesi ve vergi tarhiyatı yapılmayacak.

Düzenlemeyle, tam mükellefiyete tabi gerçek kişiler ile kurumların yurt dışında elde ettikleri bazı kazançlarına Türkiye'ye getirilmesine istisna tanınıyor. Ayrıca düzenlemenin uygulamasına ilişkin Bakanlar Kurulu ile Maliye Bakanlığı'na yetki veriliyor.
45  Local / Konu Dışı / Programsız Eski Tweetleri ve Retweetleri Silme on: May 05, 2018, 10:06:48 AM
Merhaba arkadaşlar,
Malum hepimiz bountylere katılıyoruz. Attığımız tweetler ve retweetleri ise bir süre sonra audit konusundan dolayı sıkıntı veriyor. Sıkıntı vermese bile ben şahsen kampanya bitiminde siliyorum.
Eski tweetlerinizi ve retweetlerinizi programsız nasıl kaldıracağınızı anlatacağım. Bilen zaten biliyordur. Bilmeyenler için.

Tweet Silme
İlk önce Twitterın arama sayfasına https://twitter.com/search-advanced gidiyoruz.
Bu kelimenin türü Kısmına : Silmek istediğimiz tweetlerde kullandığımız anahtar kelimeyi yazıyoruz.
Bu hesaplardan kısmına : Kullanıcı adımızı yazıyoruz
ve arama tuşuna basıyor ve çıkan tweetleri siliyoruz.


Retweet Silme
Sileceğimiz kampanyanın profiline gidip retweet yaptığımızda tıkladığımız buton yeşil oluyordu. İşte onu yeniden tıklamak.
46  Local / Konu Dışı / Benim gibi acemiler için 80 karakter on: May 04, 2018, 10:01:49 PM
Yaklaşık 2 haftadır bountyhive da imza kampanyalarına katılmaya başladım. Ve okuduğum makalede 80 karakterlik 15 post atma şartını ben 80 kelimelik 15 post olarak yorumladım ve ona göre post atıyordum.
Ama
öyle değilmiş, 80 karakter= 80 harf şeklindeymiş.
Benim gibi bu işe yeni başlayan arkadaşlara duyurulur Smiley
47  Local / Ekonomi / Tarlası olan yaşadı on: April 25, 2018, 07:17:34 PM
Tam bir devrim olacak! Tarlası olanlar yaşadı
Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Varlık Fonu Başkan Vekili Himmet Karadağ, "Orman Bakanımızla bir toplantı yapacağız, 'tarlaları borsaya alabilir miyiz?' diye" konuştu.
Borsanın güvenilir ve sıfır problemli bir pazar olduğuna dikkati çeken Karadağ, şunları kaydetti:

"Borsada mal ve hizmetleri temsil eden menkul kıymetlerin sahipliği değişiyor. Hisse piyasamızdan günlük 1,5 milyar mal ve hizmetin, ürünün sahipliğini sıfır problemle değiştiriyoruz. Borsalar dünya ticaretinin geldiği en sofistike sistemler. Klasik ticarette karşılaşılan hiçbir sorun yok. Bunu neden anlatıyorum? Bu borsa bize ne sağlıyor, işimizi nasıl kolaylaştıracak onu iyi bilmememiz lazım ki ilave sıkıntılara katlanabilelim. Bugün toplulaştırmadan sorumlu Orman Bakanımızla bir toplantı yapacağız, 'tarlaları borsaya alabilir miyiz?' diye. İkinci el bir otomobilin sahipliğini yarım günde değiştirebilirsek öpüp başımıza koyacağız. Ya da üç-beş dönüm tarlanın sahipliğini birkaç günde değiştirebilirsek, mülkiyet hakkını, çok iyi bir iş yapmışız diyoruz. Borsada bırakın ikinci el otomobil, araziyi, içindeki evi, arazisi ile otomobil fabrikasının mülkiyeti birkaç saniyede satılabilir. Bunu her gün yapıyoruz biz, kısmen veya tamamen. Borsa böyle bir şey. Borsayı kamuoyu yoklamasına benzetiyoruz ama bu kamuoyu yoklaması, fikrine parasını koyanların tercihlerinden oluşuyor. Borsadaki rakamların sanal olma ihtimali yoktur. Çünkü oradaki göstergelerin tamamına birileri çil çil, reel, gerçek parasını koymuştur."

Alıntı
48  Local / Ekonomi / Nasdaq'dan açıklama kripto para borsası haline gelmeyi değerlendirecek on: April 25, 2018, 03:55:30 PM
New York borsasının ardından dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq'ın CEO'su Adena Friedman'dan kripto paraların geleceğine yön verecek çok önemli bir açıklama geldi.

Friedman ortam olgunlaştığında Nasdaq'ın Bitcoin gibi kripto paraların alım-satımları, ticaretleri için bir platform haline gelmeye açık olduğunu söyledi.
 
CNBC'ye konuşan Friedman, "Zamanı geldiğinde Nasdaq kesinlikle bir kripto para borsası haline gelmeyi değerlendirecek. İnsanlar daha fazla düzenlenmiş, denetlenmiş bir piyasaya hazır olduklarında, zamanı geldi diyeceğiz" dedi.
 
Kripto paraların var olmaya devam edeceklerine inandığını, meselenin ortamın olgunlaşmasının ne kadar zaman alacağı olduğunu ifade eden Friedman, "Kripto paralar için düzenli, denetim altında bir piyasa sağlamak istiyor muyuz diye kendimize sorma noktasına geldiğimizde, kesinlikle bunu değerlendireceğiz" diye konuştu.
 
49  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Dns Zehirlenmesi on: April 25, 2018, 07:38:18 AM
DNS zehirleme veya DNS hijacking yöntemleri kullanıcıların kişisel bilgisayarlarında kullandıkları bazı halka açık DNS (Alan adı Çözümleme) sunucuları, bazı adresleri kendi DNS sunucularına yönlendirmeye başladılar.

DNS girmek istediğiniz web sitesinin IP adresini bilgisayarınızın tanımasını sağlayan bir teknoloji. Yanlış IP yönlendirilmesi ile siz girmek istediğiniz siteye girdiğinizi sanıyor fakat görüntü kopyasına girebiliyorsunuz. Hacker'lar bu yöntemi sahte banka siteleri ile sizi kandırabilmek için çok sık kullanabiliyor.

Dün geceden itibaren Servis Sağlayıcıları başta Google DNS  gelen çağrıları sanki onlardan geliyormuş gibi kendi sunucularına yönlendirdiler.

Bu DNS'leri bilgisayarınızda kullanıyorsanız, örneğin tarayıcınıza www.youtube.com yazdığınızda servis sağlayıcınız sanki Google DNS öyle yönlendiriyormuş gibi yapıp, sizi servis sağlayıcınızdan bir IP'ye yönlendirmekte. Tabii ki bunda Google DNS veya Open DNS'in size gönderdiği bilgi yanlış değil, çünkü zaten onlardan değil, onlardan sanarak ISP'den gelen yanıtı alıyorsunuz...

Çözüm mü?: Henüz zehirlenmemiş bir DNS kullanmanız. Tabi öyle bir DNS bulabilirseniz...

Alıntı

Dün geceki mew cüzdanlarının hacklenmesi de bununla alakalı. MEW cüzdananın herhangi bir hack durumu yok.
Sadece Dns zehirlenmesi dediğimiz olay gerçekleşmiş ve kullanıcılar privete key lerini kendileri girmişler ve  hesapları boşaltılmıştır.  Lütfen dnslerinizi değiştirin veya bir süre cüzdanlarınıza girmeyin.
Bir de dns zehirlenmesinde sadece cüzdanlar değil, şifre ile giriş yaptığınız her yer tehlikede..
50  Local / Konu Dışı / Sadece Şiir on: April 24, 2018, 01:52:07 PM
Şiir ve Deneme yazılarını çok sevdiğim için böyle bir konu açmak istedim. Sizlerinde beğendiği şiirler ve yorumlar varsa dinlemek/okumak isterim.
Kime ait olduğu çok önemli değil, yürekten çıksın yeterli.  Size, sevdiğinize, sevdiğiniz bir yazara, ünlü/ünsüz yazarlara ait olabilir.

Ve ilk şiir bende gelsin.

Çok sevdiğim bir şiir ve yorum.

Mevlana - Etme
Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.
Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme.

Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı?
Hangi hasta gönüllüyü kastediyorsun, etme.

Çalma bizi, bizden bizi, gitme o ellere doğru.
Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun, etme.

Ey ay, felek harab olmuş, altüst olmuş senin için...
Bizi öyle harab, öyle altüst ediyorsun, etme.

Ey, makamı var ve yokun üzerinde olan kişi,
Sen varlık sahasını öyle terk ediyorsun, etme.

Sen yüz çevirecek olsan, ay kapkara olur gamdan.
Ayın da evini yıkmayı kastediyorsun, etme.

Bizim dudağımız kurur sen kuruyacak olsan.
Gözlerimizi öyle yaş dolu ediyorsun, etme.

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer;
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.

Ey, cennetin cehennemin elinde oldugu kişi,
Bize cenneti öyle cehennem ediyorsun, etme.

Şekerliğinin içinde zehir zarar vermez bize,
O zehiri o şekerle sen bir ediyorsun, etme.

Bizi sevindiriyorsun, huzurumuz kaçar öyle.
Huzurumu bozuyorsun, sen mahvediyorsun, etme.

Harama bulaşan gözüm, güzelliğinin hırsızı.
Ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun, etme.

İsyan et ey arkadaşım, söz söyleyecek an değil.
Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.

https://www.youtube.com/watch?v=0dRRMYCk5kM
51  Local / Konu Dışı / Benim Dünyam (Mutlaka İzlemelisiniz) on: April 22, 2018, 09:14:13 PM
Video linki paylaşmak yasak mı değil mi bilmiyorum. Yasaksa kaldırılabilir

Az önce forumda Para var Huzur var başlıklı bir konuya istinaden ve herkesin dikkatini çekmesi için açıyorum bu başlığı.
Ben iki kere seyrettim, ikisinde de çok duygulandım.
Toplam 1 saat 45 dakikalık bir film. Ailesinde engelli olsun olmasın herkesin seyretmesi gereken bir film.
Mutlaka seyredin pişman olmayacaksınız.

Filmin Konusu
Ela, henüz iki yaşındayken geçirdiği hastalık nedeniyle hem gözlerini hem de duyma yetisini kaybeder. Bundan sonra çevresiyle tamamen uyumsuz biri olarak yetişir. Bu durum genç kızı iyileştirmek için hayatını adayan Mahir Hoca ile tanışana dek devam eder...
Yapımı TMC film tarafından yürütülen ve başrollerinde Uğur Yücel ve Beren Saat'in bulunduğu film, Hint yapımı bol ödüllü Black (2005) filminden uyarlanıyor. Beren Saat'in doğuştan kör, sağır ve dilsiz başkarakteri canlandırdığı, Uğur Yücel'i ise genç kızın hayatına girip ona engellerinden sıyrılıp yaşamayı tanıtan öğretmen rolünde izleyeceğimiz filmin yönetmen koltuğunda da Uğur Yücel bulunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=loct4d2QOVQ

52  Local / Konu Dışı / Telegramda Haberimiz Olmadan Gruplara Eklemeyi Engelleme on: April 21, 2018, 09:54:29 AM
Bildiğiniz gibi forumda airdrop ve bounty katılımlarında kimlik doğrulama için telegram id mizi veriyoruz. Bu bilgiler herkese açık bilgiler. Arada sırada telegram hesabımı kontrol ederken kendi isteğim dışında gruplara eklendiğimi farkettim. Çoğunlukta airdrop grupları iznim olmadan ekleme yapıyorlar. Grup başlığında airdrop yazıyorsa bulması kolay, lakin bu sefer başka isimlerde grup kurup yine kendi isteğim olmadan eklendiği farkettim. Onlar ekliyor ben çıkıyorum. Ben çıkıyorum onlar ekliyor. Çözüm olmadı.
Kısa bir araştırmadan sonra bunun telegram ayarlarından engellenebileceğini öğrendim. Bilenler zaten biliyordur. Forumda arama yaptım ama bu başlığı bulmadığım ve Bilmeyen arkadaşlar için burada paylaşıyorum.
Telegram uygulamamızı açıyoruz. (telefondan veya pc uygulamasından)

Pc  Uygulaması İçin:
1- Setting ayarları tıkıyoruz


2-Grup İnvite Setting tıklıyoruz3- My contacts (sadece kontakta olduğunuz kişilerin eklemesine izin veriyor) tıklıyoruz ve save deyip çıkıyoruz.Telefon uygulaması içi
1- Privacy and Security yi tıklıyoruz2- Groups u tıklıyoruz3-My Contats ı tıklıyoruz ve kaydediyoruz


Meritleriniz için teşekkürler
1- Erguse
2- Necroface
3- Bitfather
4- Mentalpanda
5- Cgokt
6- Komorhan
53  Local / Servisler / Telegram Haberimiz Olmadan Gruplara Eklemeyi Engelleme on: April 21, 2018, 09:37:46 AM
EDİT: Konu buraya taşındı.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=3363406.new#new

54  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yatırım konusunda kazandığım tecrübeler on: April 18, 2018, 09:38:28 PM
2012/2013 yıllarında sarraf bir arkadaşımla kış aylarında sohbet ederken, altının bu aylarda yükselişe geçtiğini, düğün sezonu açıldığında altının en az %20 prim yaptığını söylemesiyle cebimdeki tüm parayı altına yatırmıştım. Ve yatırımcı serüvenim o zaman başlamıştı. Sonra her ay maaşımın belli bir kısmından altın alıyordum. Ben yükseliş beklerken altın o yıl inadına düşmüştü. Tam olarak hatırlamıyorum ama 3/4 ay sonra neredeyse bir maaşım kaybolmuştu. Banka ekranı açık sürekli takip ederken düşüşleri gördükçe yüreğim sürekli sat derken, aklım beklememi gerektiğini söylüyordu. Ne de olsa satmadıkça zarar yoktur. Kaç kere elimi sat butonundan çektim hatırlamıyorum. Sonra altın yükselmeye başladı tabi ben o panikle maliyeti kurtarır kurtarmaz sattım. Sonra altın epey bi yükseldi. Smiley
İşte o zaman öğrendiklerim.
1- Her çıkışın mutlaka bir inişi olur. Her inişinde mutlaka bir çıkışı.
2- Sabırlı değilse ve ilerleyen zamanlarda acil paraya ihtiyacın olacaksa girmemek en güzeli
3- Cebindeki parayı mümkünse 10 bölerek düştükçe almak, çıktıkça satmak. Az kazandırır ama aynı zamanda da az kaybettirir.
4- Her yatırım bir risktir, riskte kazanmakta vardır, kaybetmekte. Kazanmayı göze aldığımız kadarda kaybetmeyi de göze almalıyız.
5- Temel ve teknik analiz öğrenmek.
6- Kimsenin aklı ile yatırım yapmamak. Bazı kişilerin yaptıkları ile söylemleri uyuşmuyor. Ve kaybeden o değil siz oluyorsunuz.
7- Yatırımınız düşerse maliyetinin altında satmadıkça zarar etmezsiniz.
8- Eğer yatırımınız araştırmalarınız sonucunda tekrar yükseleceğine dair ışık görmüyorsanız ZARARINA DA OLSA VAZGEÇMESİNİ BİLMELİSİNİZ.
9- Yatırım piyasasında hiç bir zaman fırsatlar bitmez,
10- Alırken de satarken de MUTLAKA SABIRLI OLUNMALIDIR. Gaz ile alım satım yapmak tamamen yasak.
11- Piyasaya yeni oyuncular girdikçe mutlaka fiyatlar yükselir. Oyuncular çıktıkça da fiyatlar düşer
12- Balinalar, piyasadaki havayı çok iyi koklarlar. Ve ters köşe yapmayı çok iyi bilirler ve çok severler. Piyasa yükselecek ümidi içindeyse yatırım yapmazlar. Piyasa ne zaman düşecek, artık bundan bir cacık olmaz düşüncesi hakim olmaya başladı ve herkes elindekini satıyor işte o zaman herşeyin tersine dönebileceği an olabilir
13- Balinalar her zaman yeni yöntemler bulurlar. ( Bir ara euro çok oynaktı ve iyi para bırakıyordu. Her ayın 15 de al 25 de sat. 3 ay devam etti, dördüncü ay sistemi değiştirdiler)
14- Her zaman kazanılmaz, ama dikkatli olunmazsa ve duygusal hareket edilirse her zaman KAYBEDERSİNİZ.
14- Yatırım piyasasında kazanma ihtimaliniz her zaman %50 dir. Bu duruma göre kaybetme ihtimaliniz de %50
15 Kötü bir karar vermek, kararsızlıktan iyidir. Hiç olmazsa para kaybedersiniz ama psikoljiniz sağlam kalır.

16- 16- 2018 yılından önce bu piyasaya giren hemen hemen herkes para kazandı. 2018 yılında ise sistem değişti. Şöyle ki,
2018 yılından önce: Paran var, gir bir sağlam coine, 3/6/12 ay bekle x30 al ve çık. (rakamalar örnekleme için vermiştir ve istisnalar kaideyi bozmaz)
2018 yılı ve sonrası: Paran olsa bile yatırmış olduğun sağlam coinin yükselme garantisi yok. Bu dönemde en çok kazananlar, alacağı coini iyi seçenler, alacağı coinin fiyat hareketlerini iyi takip edenler, aldıktan sonra yine aldığı coinin fiyat hareketlerini, aktivitelerini takip edenler ve tahminleri tutanlar para kazandı. Buda bilgi, tecrübe ve sabırla oluşuyor.
Kısaca ÇALIŞANLAR para kazandı..
Yani coin işi artık profesyonelleşmeye başladı.


Acizane tecrübelerim bunlar.

Merit için teşekkürler.
1- EFS
2- Bitfather
Pages: « 1 2 [3]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!