Bitcoin Forum
October 20, 2021, 08:41:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / BCHSV ile Binance savaşını kim kazanır? on: April 15, 2019, 08:10:01 PM
Binance, bchsv'nin delist edileceği duyurdu. Duyuru ile beraber BCHSV %9 civarı kayıp yaşadı, yaşıyor. Bchsv destekçisi Craig Wright'ın gücünü az çok herkes biliyor. Elinde çok sayıda btc olduğu söyleniyor. Karşısında piyasayı domine eden Binance var. Her ikisi de piyasanın büyük oyuncuları. Gece yarısına doğru bnb'de de %5 lik kayıp var. Bakalım filler tepişir çimler ezilir mi olacak. Yoksa filler birbirini mi ezecek hep birlikte göreceğiz.
Tarih : 15 Nisan 2019 Saat: 23.05
BCHSV/ USDT: 59.26
BNB/USDT : 18.76
Güncelleme :
22 Nisan Pazartesi
BCHSV/ USDT: 55. 92
BNB/USDT : 23.51
2  Local / Konu Dışı / Seçim sisteminin blockchain üzerinden yapılması mümkün müdür? on: April 01, 2019, 11:13:00 AM
Ülkemizde 31 Mart seçimlerini geride bıraktık. Umarım ülkemiz için hayırlı olur. Aklımdan seçim sisteminin blockchain üzerinden yapılması mümkün müdür diye geçti. Dünyada bunun örnekleri var mı. Şartları nasıl olur. Güvenli midir. Benim düşüncem daha güvenilir ve hızlı bir şekilde olabilir. Yıllar sonra bu durumla karşılaşırsak şaşırmayalım.
Sizin bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Türklerin en çok sevdiği - aşık olduğu coin- sizce hangisi? on: March 06, 2019, 08:45:19 PM
BTC
ETH
NEO
WAVES
TRX
XRP
XLM
BNB
XVG
HOT

Yenilerden
HYDRO
BOB
DEEX
FET
ABYSS

Benim düşüncem TRX.
Sizce hangisi. Yenilerden eklemek istediklerinizi yazabilirsiniz.
Sonradan Eklenenler
EOS
TEZOS
PDI
MONETHA
Not: Listeyi elimden geldiğince güncel tutmaya çalışacağım.
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kaliteli Airdrop Kriterleri on: September 18, 2018, 11:27:40 AM
 8 aydır airdrop yapıyorum. 1000'den fazla airdropa katıldım. İlk başlarda hiçbir airdropu atlamadan yapıyordum. Bu durum 2 ay devam etti. Ama sonrasında gördüm ki boş yere zamanımı harcamışım. Sonrasında artık seçerek araştırarak aridroplara girmeye başladım. (Airdrop deyip geçmeyelim. Yeri geldi bountyden çok kazandırdı.) Neyse lafı çok uzatmadan kendi airdrop kriterlerimi sıralayayım.

1. Kendi web sitesi olacak. (Site yapmaya parası olmayan bir ico bize ne kazandırabilir.)

2. Token sayısı fazla olacak (1000 üstü olması tercihimdir.)

3. En az 10 dolar değerinde olacak.

4. Airdropunu yaptığımız bir iconun takımı olacak.

Not: Form olarak önümüze gelen, borsada işlem gören airdroplar geliyor. Bunların %90'ı scamdır. Kendi orijinal tweter adresinde airdropla ilgili bilgi var mı, kendi orijinal telegram kanalında bilgi var mı diye kontrol etmenizde fayda vardır.
Bu işlere yeni başlamış birilerine faydası olması dileğiyle...
5  Local / Pazar Alanı / Sahte Halkbankası uygulaması! Dikkat! on: July 04, 2018, 10:11:41 PM
Öncelikle herkes tarafından bilindiği gibi telefon dolandırıcı ülkemizde çok yaygınlaştı. Arkadaşımın başına gelen olay gerçekten  çok profesyonel bir dolandırıcılık. Olay şöyle başlıyor. Türkiyenin önde gelen sitelerinin birinde halkbankası reklamı görüyor ve reklamda 100 tl parafpara reklamı görüyor. Sonra oradaki reklama tıkladığında halkbankasının sitesine giriş yapıyor(Sahte).Şifresini falan giriyor. Sonra telefon mesajı falan geliyor ve onaylıyor. Daha sonrasında tekrar gelen mesaj onayı ile hesabı boşaltılıyor. Dikkat edelim. Özellikle masaüstüne eklediğimiz siteler üzerinden giriş yapmaya çalışalım.
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yatırımlarımızı BNB üzerinden yapmak daha mı mantıklı? on: May 01, 2018, 09:26:36 AM
Arkadaşlar elimde o kadar çok parça parça alt coinim kaldı ki gerçekten yazık oldu. Binance bunlar için bir çalışma yaptı. Ama yine de değeri az olanlar için bu çalışma da yeterince işe yaramadı.Bu nedenle işlemlerini BNB'ye kaydırdım.Tabiki yatırımlarımı BNB üzerinden yapmaya karar vermem de şunlar etkili oldu.

1. Binancenin hızla yükselmesi
2. İnsanlar tarafından ilgi görmesi
3. Kolay,pratik bir altyapıya sahip olması
4. Belli limitlere kadar KYC istememesi

Kısacası bir büyük borsa olan Binance asla kendi ayağına kurşun sıkmaz.Bu nedenle BNB'nin sürekli değerlenceğini düşünüyorum.Hatta başka alanlarla anlaşıp buralarda da kullanılacağını düşünüyorum.
 Not: 01.05.2108 BNB: 14.11$
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!