Bitcoin Forum
November 14, 2018, 08:41:03 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.17.0 [Torrent].
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Ateş olmayan yerden duman çıkmaz! on: April 24, 2018, 11:03:43 AM
Şu anki Bitcoin (BTC) seviyelerinin, 9,200 dolar seviyesinin üzerinde olması, 40 gün içinde en yüksek seviye olarak kayıtlara geçti .CoinDesk'in Bitcoin Fiyat Endeksi'nden (BPI) elde edilen verileri bunu söylüyor. Coinmarketcap.com'u ve özellikle de toplam piyasa kapitalizasyonunu kontrol ederek, bu değerin Nisan ayı başlarındaki 250 milyar dolar seviyesinden bu yana neredeyse ikiye katlandığını görüyoruz. Mevcut toplam piyasa değeri seviyeleri 418,8 Milyar $ seviyesindedir ve kesinlikle basın da çıkan olumsuz haberlerin aksine yavaşlama belirtisi göstermemektedir.

Pazar payının en son 418 Milyar dolar seviyesinde olduğu bu yılın  Mart ayı başlarındaydı. Bitcoin (BTC) yaklaşık 10.000 $ değerinde idi. Ethereum (ETH) yaklaşık 840 $ ve Ripple (XRP) ticareti yaklaşık 0.88 $ seviyesinde gerçekleşti . Bugünün fiyatlarına baktığımızda, bu ilk 3 crypto  para şu şekilde değerlendiriliyor: BTC - 9,262 $; ETH - 682 $; ve XRP - 0,91 ABD doları.


Öncelikle, büyük  yatırımcılar, alternatif yatırım biçimleri olarak kripto paralara yöneliyorlar. Bunlardan bazıları , Soros Fon Yönetimi firmasının George Soros tarafından kriptoya yatırım yapmasıyla son birkaç hafta içinde Piyasalarda olumlu gelişmeler yaşanıyor. Yatırımın Rockefeller kolu, VenRock, aynı zamanda, CoinFund ile ortaklık kurdu. Ve bu iki firma blockchain girişiminde daha değişik alanlarda işbirliği yapmayı planlıyorlar.

Bu sabah, Ethereum World News'e ulaşan haberler de, daha fazla Amerikan eyaletinin, kripto para ve blok zinciri teknolojilerini kucakladığını gösteriyor. Halihazırda Blockchain teknolojilerini yasal olarak tanımak için Kaliforniya Senatosu'nda bir tasarı var. California, devlete kayıtlı şirketlere, hissedarlarla ilgili bilgiler de dahil olmak üzere verileri bir blokta depolamak için izin bekliyor.
Lousiana Şehri'nin belediye başkanı, şehrin mali sıkıntılarını çözmek için bir ICO 'yu bile tavsiye etti.

Japonya da son zamanlarda kendi kendine empoze kurallar benimseyerek kripto piyasalarında güveni geri getirmek için büyük uğraşlar veriyor. Japonya’nın Financial Services Agency’de (FSA) halihazırda kayıtlı olan 16 borsa, Japonca Şifreli Para Birimi olarak adlandırılan kendi kendini düzenleyen bir organizasyon başlattı.
2  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin altın talebine eğiliyor!!!! on: April 21, 2018, 09:26:51 PM
Altın, yüzyıllardır en güvenilir yatırım olmuştur.
Bazı yatırımcılar, bitcoin'in dünyanın en büyük değer deposu olduğunu ve bunun en iyi altın yatırımınameydan okuyucu olduğunu söylüyor.

Yüzyıllar boyunca altın kendine özgü bir rol üstlenmiştir: bir para birimi, bir değer deposu ve bazen hisse senetlerine ve tahvillere spekülatif veya alternatif bir varlık olarak. Ve her zaman içinde böyle bir cazibeyi korumayı başardı.

Yüzyıllar boyunca, altın tahtına aday olmaya çalışan  başka taklitçiler de vardı ama hiçbiri hayatta kalmadı. Altın için en yeni potansiyel rakip, merkezi olmayan bir ödeme şekli için açık kaynaklı yazılım olarak 2009 yılında oluşturulan kripto para birimi olan bitcoin olabilir.

Geçtiğimiz yıl, bitcoin fiyatları 2017'nin başlangıç ​​değerinin hemen hemen altında olan 1.000 $ 'dan 19.000 $' ın üzerinde Aralık ayı ortalarına kadar yükseldi. Sonuçta, bitcoin'in fiyatı yükselirken, altın hala zayıftı ve yükselen jeopolitik endişelere rağmen çoğunlukla 1.200 $ 'lık bir ons aralığında kaldı.


Ama sorular devam ediyor: Bitcoin altın için bir rakip mi? Ve kıymetli metal için bakış açısı nedir?
3  Local / Bitcoin Haberleri / Moskova'daki Çinli Tüccarlar Nakitlerinin çoğunu Kripto'ya Dönüştürüyor on: April 17, 2018, 12:17:32 PM
Moskova'nın devasa toptan satış pazarlarındaki Çinli tüccarlar, Rus başkentindeki en aktif alıcı ve satıcılar haline geldi. Perakende satış cirosunun aylık yaklaşık 10 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor. Yetkililer, çoğunun kripto paraya çevrildiğini ve yuan'a değiştirildiği Çin'e geri gönderildiğini söylüyor.

Rusya'nın ve hatta Moskova’nın en büyük üç çarşısı “Moskva”, “Sadovod” ve “Food City”, her ay yaklaşık 600 milyar ruble nakit akışı olduğu biliniyor (yaklaşık 10 milyar dolar). Bu, Rusya Federasyonu'ndaki perakende satış cirosunun neredeyse dörtte biri. Merkez Bankası'nın Finansal İzleme ve Para Birimi Kontrol Departmanı Başkanı Yuri Polupanov'a göre, hiçbiri banka hesaplarına yatırılmadı. RBC'nin bildirdiğine göre, şirketlerin% 90'ı Çinli tüccar ve üreticilere ait.
Perakende satış merkezleri kripto ticaretinde öncü olmuştur. Rusya’nın Centrobank’ı Çinli tüccarların gelirlerinin çoğunun cryptocurrency’ya dönüştüğü ve yuan’a değiştirildiği eve geri gönderdiğine inanıyor.


Rusya'daki doğaçlama perakende pazarları ve bit pazarlarının hikayesi, Sovyetler Birliği'nin dağılmasına kadar uzanıyor. Birçoğu 90'larda başkentte kuruldu. 2000'lerin başından beri yetkililer tarafından hedef alındı. Kafanıza göre ticaret yapmak genellikle yanlıştır Rusya’da.

2009 yazında Moskova yetkilileri pazarların en büyüklerinden biri olan “Cherkizovskiy” pazarını kapattılar. Rus polisi, yaklaşık 2 milyar dolar değerinde 6 bin konteynır  buldu. “Sadovod” ve “Moskva” yeni ticaret merkezleri artık giysi ve ayakkabı için büyük toptan satış pazarlarıyken, “Food City” ana gıda dağıtım merkezi oldu. Rusya'nın başkentindeki perakende ticaret hacminin 2017 yılında 72 milyar dolardan fazla olduğu tahmin edilmektedir. Aylık cirosu 5.5 ile 7,8 milyar dolar arasında değişmektedir. Ulusal düzeyde ayda 49 milyar dolar seviyesine ulaşıyor.

Bitcoin gibi kriptolar Rusya'da popülerlik kazanmakta olup, kripto-alıcıların% 12'si artık ana gelir kaynağıdır. Kripto sektörünü düzenleyen iki yasa tasarısı, Rusya parlamentosunun alt evi olan Devlet Duması'nda tanıtıldı. “Dijital finansal varlıklar” hesabı ilk para teklifleri ve madencilik gibi faaliyetleri yasallaştırmaktadır. İkinci taslak, ödemelerde “dijital para” kullanımını yasallaştırmak için medeni kanunu değiştirmeyi amaçlamaktadır. Ülkede kriptoların dolaşımına izin verilip verilmeyeceği hala belli değil. Son zamanlarda, Rus medyası yeni bir kripto değişim bürosunun Moskova'da nakit için bitcoin alıp sattığını bildirdi.
4  Local / Bitcoin Haberleri / Bu Ükleler Bitcoin’leriniz için “VERGİ” istemeyecek on: April 15, 2018, 09:05:06 PM
Sayıları gittikçe artan hükümetler, vatandaşlarının  bitcoin üzerinden kazançlarına el koymak istiyor. Ancak bazı devletler, kripto kullanıcıları ve girişimciler için  nefes alanlarının bırakılmasının uzun vadede daha iyi bir fikir olduğunu düşünüyor.

ALMANYA
Avrupa'nın ekonomik lokomotifi, kripto vergilemeye oldukça dikkat etmekte. Geçen ay Federal Maliye Bakanlığı, bitcoini bir para birimi olarak gören bir bildiri yayınladı.  avro ile değiştirilirken vergiye tabi olmayacak. Ama Bitcoin ile alım ve satım yapıldığı taktirde, vergiye tabi olacak. Bununla birlikte, kripto para biriminde uzun vadeli yatırımlar için vergi uygulanmayacaktır. Bitcoin satın aldıktan sonra aynı yıl içinde,aldığından fazla Bitcoin satmışsanız , elde edilen kâr vergiden muaftır olacaktır .Aynı şey, 600 € 'dan az olan yıllık kârlar için de geçerlidir.

SLOVENYA
Slovenya'da bireysel yatırımcıların kripto para ticaretinin sermaye kazançları vergilendirilmemektedir. Yatırımcılar, gelir vergisi beyannamelerinde bunu bildirmek zorunda değildir. Ancak, gelirlerini kripto-para cinsinden alan özel kişiler, dijital parayı beyan etmek ve düzenli gelir vergisi ödemekle yükümlüdürler. Ülke kademeli bir ölçek kullanmaktadır ve oranlar gelirlerde % 16'dan 8.000€ 'den daha az gelirlere göre% 50'den 70.000 €' ya kadar değişmektedir.

DANİMARKA
Kripto ticareti yapan bireysel yatırımcıların kazançları üzerinde herhangi bir vergi alınmamaktadır.

BELARUS
Kurumsal ve özel kripto yatırımcıları için dostça bir ortam yaratılmış bir ülke. Mart ayında madencilik, ihraç ve ticari paralar gibi faaliyetler yasallaştırıldı. Son Cumhurbaşkanlığı açıklamasında , 5 yıllık bir süre için kripto gelirleri  için vergi muafiyetleri getirdi.


GÜNEY KORE
Cryptocurrency işlemlerinden elde edilen kazançlar hala Güney Kore'de vergisizdir. Maliye Bakanlığı ve Seul'deki vergi makamları durumu değiştirecek bir mevzuat üzerinde çalışıyor. Yetkililere göre, yeni vergi tasarısının bu yılın ilk yarısında kabul edilmesi gerekiyor. Tabi henüz somut bir gelişme yaşanmıyor.


SİNGAPUR
Dijital paralar orada para birimi olarak tanınmamaktadır. Özel kişilerin kripto yatırımlarından elde edilen kazançlar vergiye tabi değildir. Ancak, kripto para ticareti yapan şirketlerin karlarına vergi ödemeleri için bu yıl içinde bir kanun tasarısı sunuldu.


Avrasya Ekonomik Birliğin de, Belarus'un kripto işlemlerini vergiden muaf tutması büyük bir  örnektir. Rusya ise kripto gelirlerinde% 13, kar üzerinde ise% 24 oranında kurumlar vergisi toplamaktadır.


ABD'deki durum da karmaşıktır. Bazı eyaletler  kripto dostu  olmak için yargı yolu ile adımlar attılar. Wyoming, kripto paraları emlak vergisinden muaf tutan bir tasarıyı geçti. Diğer iki eyalet, vergi amaçları için bir ödeme seçeneği olarak bitcoin'i yasallaştırmak istiyorlar.. Arizona, cryptocurrency'da vergileri kabul etmeye başlayan ilk ABD eyalati  olmaya söz verdi.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hindistan Merkez Bankası kendi dijital para birimini oluşturacak on: April 05, 2018, 08:55:10 PM
Hindistan Merkez Bankası Perşembe günü yaptığı açıklamada, denetlediği bankaların ve finans kurumlarının artık kripto para değişimi ve diğer ilgili hizmetlerle çalışmasına izin verilmeyeceğini söyledi.

"Hemen yürürlüğe girecek olan, Hindistan Merkez Bankası tarafından düzenlenen kuruluşların, [kripto paralar] ile uğraşan ya da işleyen herhangi bir şahsa ya da işletme kuruluşuna hizmet vermeyeceği ya da hizmet sunmayacağı kararlaştırılmıştır.

Hintli iş gazetesi Financial Express'e göre Hindistan Merkez Bankası Yardımcısı BP Kanungo Perşembe günü gazetecilere verdiği demeçte, "belirlenen zamanın" üç ay olacağını söyledi.

Haber, geçen yıl Hindistan'ın potansiyel tüzükleri incelemek için oluşturduğu bir panelin henüz bulgularını veya herhangi bir önerisini yayınlamadığı halde, kriptosanlara yönelik açık bir yasaklama kararı almak için Hindistan'ın harekete geçtiğine dair endişelerini yeniledi. Geçtiğimiz aylarda Hindistan'daki yetkililer, hükümetin bitcoin'i bir yasal  olarak kabul etmediğini kamuoyuna açıkladılar. Twitter'da yayınlanan bir açıklamaya göre, PocketBits ülkedeki borsaların büyük oranda bankacılık erişiminden zaten kurtulduğunu savundu.


Banka daha önce kripto paralarla ilgili uyarı yayınlamıştı. Bunlardan birincisi 2013 yılında yayınlanmıştı. Aralık ayında yeni bir uyarı yayınlamış ve tüketicilere hiçbir firmanın kripto-para ile çalışmalarını lisanslamadığını ve ICO'larla ilgili özel endişelerini dile getirdiğini bildirmiştir.

 Perşembe günü aynı açıklamada, kendi dijital para birimi ihraç etme meselesini incelemek için bir çalışma grubu oluşturduğunu söyledi.

"Ödemeler endüstrisinin peyzajındaki hızlı değişiklikler, özel dijital belirteçlerin ortaya çıkması ve fiat kağıt / metal paranın yönetimindeki artan maliyetler gibi faktörlerle birlikte, dünya çapındaki merkez bankalarının, fiat dijital para birimleri sunma seçeneğini keşfetmesini sağladı. , "Merkez bankası şunları ekledi:


"Birçok ülkenin merkez bankaları  hala tartışmaya girerken, Hindistan Merkez Bankasının kendi dijital para birimi getirme isteğinin ve fizibilitesinin araştırılması ve sağlanması için  bir departman kurulduğu açıklaması yapıldı."

Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!