Bitcoin Forum
May 20, 2022, 04:36:57 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Dünyanın Bitcoin ile milyoner olan en zengin 10 kişisi on: July 11, 2018, 09:13:05 PM
Bitcoin, 3 Ocak 2009 tarihinde piyasa çıkmasından bu yana pek çok kişiyi servet sahibi yaptı. Özellikle Bitcoin‘e erken dönemde yatırım yapanlar çok kazandı. Bitcoin sayesinde dünyanın birçok ülkesinde sayısız milyonerler ortaya çıktı. Bugün aralarında bir milyarderin de bulunduğu en zengin...

Bitcoin, 3 Ocak 2009 tarihinde piyasa çıkmasından bu yana pek çok kişiyi servet sahibi yaptı. Özellikle Bitcoin‘e erken dönemde yatırım yapanlar çok kazandı. Bitcoin sayesinde dünyanın birçok ülkesinde sayısız milyonerler ortaya çıktı. Bugün aralarında bir milyarderin de bulunduğu en zengin

10 ismin kim olduğunu paylaşacağız. İşte o Bitcoin zenginleri

Gavin Andersen
Bitcoin zenginleri listesinin 10. sırasında 6 milyon Dolar’lık servetiyle Gavin Andersen bulunuyor. Her ne kadar Bitcoin’in geliştiricisi Satoshi Nakamoto olsa da bu para biriminin bugünkü haline gelmesinde en etkili isimlerden biri Andersen’di. Andersen’in zaman zaman Satoshi Nakamoto olduğu da iddia edilmişti ancak o bu iddiaları reddederek Nakamoto ile yakın bir arkadaş olduklarını söylemişti.

9. Yifu Guo – 15 milyon Dolar

Yifu Guo
New York University’de öğrenci olan Yifu Guo, farklı bir yolla Bitcoin zengini olan bir isim. Tüm dünyadaki Bitcoin işlemlerinin işlenmesi ve blok zincirine eklenmesi için bilgi işlem gücü gerekir. Bu işlemi gerçekleştiren madenciler vardır. Madenciler, işlemi başarıyla tamamladıklarında Bitcoin ile ödüllendirirler. İşte Guo, bu noktada Bitcoin madenciliği yapmak amacıyla bir cihaz geliştirdi. Guo, bu cihazla hem Bitcoin kazandı hem de geliştirdiği cihazı şirketlere sattı. Guo’nun servetinin 15 milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

8. Winklevoss Twins – 33 milyon Dolar

Winklevoss Twins
Tyler and Cameron Winklevoss, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ile yaptıkları yasal savaştan sonra ön plana çıktılar. İkiz kardeş olan bu isimler Zuckerberg’in Facebook’u kurarken kendi fikirlerini çaldığını iddia etmiş, açtıkları davadan ise milyonlarca Dolar tazminat kazanmışlardı. İki kardeş, kazandıkları tazminatının küçük bir bölümünü Bitcoin’e yatırmıştı. İkili şimdi Bitcoin’le birlikte 33 milyon Dolar kazanç elde etti.

Bitcoin’le ilgili olarak pek çok girişimde bulunan Winklevoss kardeşler, son olarak 2015 yılında Gemini adıyla bir Bitcoin borsası kurdular.

7. Tony Gallippi – 60 milyon Dolar

Tony Gallippi
Girişimci Tony Gallippi, Bitcoin zenginleri listesine 7. sıradan giriyor. Gallippi, bir Bitcoin ödeme sistemi kuran ilk isimlerden biri. Gallippi’nin şirketi BitPay, kendi türünün en popüler örneklerinden. Dünya üzerinde pek çok insan Bitcoin’lerini saklamak ve Bitcoin’le ilgili işlemler yapmak için Gallippi’nin şirketini kullanıyor. Şirket, aynı zamanda büyük perakendecilerle de işbirliği yapıyor. Gallippi’nin şirketinde 100’den fazla insan çalışıyor.

6. Jered Kenna – 90 milyon Dolar

Jered Kenna
ABD’nin eski Deniz Kuvvetleri subayı olan Kenna, Bitcoin’i coin başına sadece 20 cent olduğu zamanlarda satın aldı. Birkaç yıl sonra ise yüklü miktarda yatırım yaptı. Kenna’nın Bitcoin kazancının 90 milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor. Kenna, şimdilerde Kolombiya’da Bitcoin kabul eden bir bira fabrikası işletiyor.

5. Dave Carlson – 105 milyon Dolar

Dave Carlson
Dave Carlson, madencilik yoluyla Bitcoin zengini olan isimlerden. Carlson, küçük adımlarla başladığı madencilikte oldukça ilerledi. Carlson’un şu anki kazancının 105 milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

4. Charlie Shrem – 135 milyon Dolar

Charlie Shrem
Charlie Shrem, muhtemelen en etkileyici Bitcoin milyoneri. Shrem, oldukça ucuz olduğu dönemlerde çok miktarda Bitcoin satın aldı. Henüz 22 yaşındayken bir Bitcoin borsası olan BitInstant’ı kurdu. Şirket ilk zamanlarında son derece başarılıydı. Ancak Shrem, 2014 yılının Aralık ayında kara para aklamakla suçlandı. Shrem, herhangi bir şekilde yasa dışı amaçlarla para kullanmadığını ifade etse de hapse girdi.

2016’da hapisten çıkan Shrem, Bitcoin’le ilgili girişimlerini sürdürdü. Bitcoin Vakfı’nın kurucusu olan Shrem, birçok şirkete ise danışmanlık yapıyor.

3. Roger Ver – 156 milyon Dolar

Roger Ver
Eski bir siyasetçi olan Roger Ver, Shrem’in yakın arkadaşı. Farklı bir kişiliğe sahip olan Ver, bir zamanlar Amerika’da yaşıyordu. Şu anda hayatını Japonya’da sürdüren Ver, Bitcoin’in en önemli destekçilerinden biri. 38 yaşındaki isim, Bitcoin’i ekonomik özgürlüğü sağlayabilmek için bir araç olarak görüyor. Aynı zamanda bir devlet karşıtı, barış yanlısı ve liberteryen… İnsanlar arasındaki ilişkilerin paraya değil gönüllülük esasına dayanması gerektiğine inanıyor.

Ver, 2011 yılının başlarında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı. Arkadaşı Charlie Shrem’in şirketi BitInstant’a yatırım yaptı. Ripple, Blockchain.info, Kraken gibi birçok şirkete de yatırımlarda bulundu. 2011’de Ver’in şirketi Memorydealars, Bitcoin kabul eden ilk şirket oldu. Ver’in Bitcoin’in erken savunucusu olması, ona “Bitcoin İsa” lakabı takılmasına neden oldu. Hayır işlerine şimdiye kadar milyonlarca Dolar tutarında bağış yaptı. Bitcoin’den kazancının 156 milyon Dolar olduğu tahmin ediliyor.

2. Ross Ulbricht / FBI – 300 milyon Dolar

Ross Ulbricht
Bitcoin, dünyayı değiştirmek için yadsınamaz bir potansiyele sahip. Bununla birlikte Bitcoin’in ‘kötü’ olarak tanımlayabileceğimiz bir tarafı da var. Anonim doğası, işlemlerin takip edilebilmesini kısmen imkansız hale getiriyor. Derin web’de bu yolla çok sayıda uyuşturucu ticareti, silah kaçakçılığı ve türlü yasa dışı işler yapıldı. Bu piyasaların ilki Ross Ulbricht tarafından kurulan Silk Road’dı. Ulbricht, Bitcoin’in 1000$’a henüz ulaşmadığı dönemlerde Bitcoin milyoneri oldu.

FBI, 2013 yılının Ekim ayında Ulbricht’i takibe aldı. Kara para aklama, uyuşturucu ticareti vb. suçlarla suçlandı. Bunun üzerine FBI, Silk Road’ı kapattı ve 144 binden fazla Bitcoin’i ele geçirdi. Şu anda o Bitcoin’lerin FBI’da tutulduğu tahmin ediliyor. Sonuç olarak dünyadaki en büyük Bitcoin cüzdanı FBI’a ait.

Ulbricht ise işlediği suçlar nedeniyle müebbet hapis cezası aldı.

1. Satoshi Nakamoto – 3.3 milyar DolarBTC


Bitcoin zenginleri listemizin ilk sırasını Bitcoin’i geliştiren kişinin veya kişilerin alması hiç şaşırtıcı değil. Satoshi Nakamoto ismi, Bitcoin’in geliştiricisinin veya geliştiricilerinin takma ismi. Şimdiye kadar kim olduğunu ortaya çıkarmak için pek çok girişimde bulunuldu ancak başarılı olunamadı. Onunla Bitcoin’in diğer geliştiricileri arasında e-posta yazışmalarından başka bir kanıt yok. Bununla birlikte onun hakkında bilinen oldukça nadir şeylerden biri şu anda 3.3 milyar Dolar değerinde bir Bitcoin sahibi olduğu.
2  Local / Konu Dışı / Kayıp Leyla olayında son durum! Babadan flaş iddia LUTFEN DUYARLI OLUN on: June 30, 2018, 12:09:23 PM
Arkadaşlar 6 yaşında bir kızım var aşşagıdaki haberi bu sebeple paylaşma gereği duyuyorum lütfen gören duyan varsa yardımcı olsun

Ağrı’da ailesiyle birlikte bayramlaşmak için gittiği dedesinin köyünde kaybolan ve 16 gündür aranan Leyla’dan haber yok. Köyü çembere alan ve aranmadık yer bırakmayan ekipler kuyuları boşalttıktan sonra bugün de köy mezarlığını tamamen arayarak toprağın yumuşak olduğu bir yerde kazı yaptı. Baba Nihat Aydemir, "Benim kızım kesinlikle yaşıyor" dedi.

Ağrı’da Ramazan Bayramı’nın ilk günü Bezirhane köyünde kaybolan 3 buçuk yaşındaki Leyla 16’ncü günde aranmaya başlandı. Dün köyde tüm kuyuları vidanjörle boşaltan ekipler bugün de Leyla’yı mezarlıkta aradı. Van ve Ağrı AFAD ekipleri ve Kızılay ekipleri ise mezarlıkta çalışma başlatıldı. Koordineli bir şekilde mezarlığı arayan ekipler toprağın yumuşak olduğu bir alanda kazı yaptı ancak herhangi bir sonuca ulaşamadı.


Mezarlıkta geniş kapsamlı çalışma yürüten ekipler mezar kenarlarına ve otların arasına baktı. Yaklaşık 2 saat süren çalışmadan sonuç alamayan ekipler dün baktıkları kuyulara tedbiren bir kez daha baktı. Minik Leyla’nın bulunması için AFAD ekipleri ve Kızılay’ın yanı sıra Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) bünyesinde bulunan Jandarma Arama Kurtarma ekibi, ‘Mavi’ isimli köpekle dere kenarı, çalılık alanlar ve metruk evlerde çalışmalarına kaldığı yerden devam etti. Köyü adeta çembere alan ve bakılmadık yer bırakmayan ekipler birçok yere tekrar tekrar bakıyor. Öte yandan İçişleri Bakanlığı tarafından köye gönderilen özel ekip de bugün çalışmalara katıldı. Kapsamlı ve koordineli bir şekilde Leyla’yı arayan ekipler çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

"BENİM KIZIM KESİNLİKLE YAŞIYOR"

3 buçuk yaşındaki kayıp Leyla’nın babası Nihat Aydemir, Leyla için arama yapan ekipler başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından kendilerini arayıp destek olan herkese teşekkür etti. Çalışmaların ilk günden bu yana ara verilmeden devam edildiği dile getiren Aydemir, "Çalışmalar devam ediyor. Şüphelenilen yerlerde kazı yapılıyor. Az önce şüphe üzerine mezarlıkta da kazı yapıldı, bir şey bulunamadı. Türkiye Leyla’yı arıyor. O vatandaşa da sesleniyorum. Allah rızası için kızımı bıraksın. Köyde çalışmalar devam ediyor. Kuyular da boşaltıldı. Şu anda bir ipucu bulamadık. Benim çocuğum yüzde bir milyon kaçırıldı. Benim çocuğuma bir şey olsaydı çoktan ortaya çıkmıştı. Burada iğne kayıp olsa bulunurdu. Yok burada. Umudumuz var çocuğumuz yaşıyor. Benim kızım kesinlikle yaşıyor. Umudum var, herkes de bize dua ediyor. İnsanlar beni arayıp ‘senin kızın yaşıyor’ diyorlar. Ben de o insanlara ve Allah’a inanarak kızımın yaşadığına inanıyorum. Kızımı götüren adama sesleniyorum. Eğer biraz merhamet biraz varsa kızımı bir yere bırak" ifadelerini kullandı.
3  Bitcoin / Wallet software / Can someone tell me where i find my private key in Bither? on: March 27, 2017, 07:42:51 PM
Can someone tell me where i find my private key in Bither? If i try "export" it gives me text with 13 x 4 digits and it's not private key.

If i try "Check private keys" it shows only btc adress and status ok.  Huh
4  Economy / Computer hardware / WTS EU --- Antminer S7, batch 9 --- ****SOLD**** on: December 07, 2016, 11:56:27 PM
Selling Antminer S7 (batch 9). Working without problems.

Miner is undervolted and underclocked at the moment. Running smoothly with 1000W PSU.

Meter: HT Instruments HT7011, with custom test setup
Antminer S7, 640/670mV,  4.1Th/s (1d avg), 625 Mhz
Power supply: Enermax Revolution 87+ 1000W
Voltage: 227 VAC
Current: 4,7 A
Power (at wall with the Enermax PSU): 1066,9 W
Everything has been done carefully according to sidehack's hardware manipulation guide (see https://bitcointalk.org/index.php?topic=1504228.0).

Location: Finland
Price 0.3BTC + shipping
5  Alternate cryptocurrencies / Service Discussion (Altcoins) / Mintsy mining rental is SCAM!! on: August 29, 2015, 06:53:36 PM
I decided to start this topic because Mintsy's offered by cloud mining is complete scam !  Angry

There are lots of people in SHA-256 and Scrypt side with inactive contract.
Workers were long time way too low under promised hashrate.
External pools don't work at all, you can't point your hashpower anyware but Mintsy pools, but now those are inactive too.
I have Potcoins in and they don't allow to withdraw them.
And finally now my two contracts have been inactive last 10 days!
Support answers fast and like this everytime:  "My apologies, unfortunately we have not been able to resolve the issue with inactive workers at this time. We are currently seeking a new provider. (our old provider Digital BTC has backed out of our contract) Once a new provider is active, accounts will go live again and we will decide on case by case basis what we will be doing with accounts that were affected.

Your patience is greatly appreciated as we go through this transition. Thank you, have a great day!"

Have a great day? LMAO  Grin

Stay away from this SCAM!
6  Economy / Computer hardware / [WTS] KNC Jupiter November 750-940GH/s on: February 02, 2015, 08:11:16 AM
Hi Smiley

I'm willing to sell my used KNC Jupiter November. Working fine and steady.

I've been runnin this stable 850-860GH/s because my room temperature in so warm, but i tried this in cooler place with bigger table fan, and i got easily over 920GH/s running steady.

Selling this because we are moving and i don't have place for this in new apertment.

Location is Finland but i can sent it and it is tracked package.  Buyer pays posting costs.

If you want to use escrow, it's fine with me.

Price 0.7BTC

7  Economy / Computer hardware / 1TH/s Asic bitcoin miner rig on: November 02, 2014, 07:33:53 AM
http://www.ebay.co.uk/itm/1TH-s-Asic-bitcoin-miner-rig-/321570784437?
8  Economy / Computer hardware / 1TH/s Asic bitcoin miner *not for sale anymore* on: October 11, 2014, 10:21:02 PM
For sale 1TH/s Asic bitcoin miner LKETC.COM


Used about 3 months. Never overclocked and working steady and fine.

As you can see from picture, behind changed one fan to quality one and frontside both, that makes silent for 1TH/s machine and can keep even in living room.

Miner is for SHA-256 coins.

Pictures of miner and software: http://imgur.com/a/S6uXc#0

Asking price is 1.3BTC 1.5BTC + shipping costs with EMS insured to 1680€:

to: Netherlands, Belgium, Latvia, Lithuania, Luxemburg, Sweden, Germany, Denmark, Estonia 0.5BTC

to: Bulgaria, Spain, Ireland, England, Italy, Austria, Greece, Croatia, Malta, Monaco, Portugal, Poland, France, Romania, Slovakia, Slovenia, Czech Republic and Hungary 0.6BTC

9  Economy / Computer hardware / 2TH/s asic miner for sale ** SOLD ** on: October 09, 2014, 05:51:21 AM
Here's link to eBay: http://www.ebay.co.uk/itm/321546146917?ssPageName=STRK:MESELX:IT&_trksid=p3984.m1555.l2649
10  Economy / Computer hardware / [WTB] Antminer S3 miner (0.6btc) on: September 06, 2014, 04:38:02 AM
Hello everyone  Smiley

I'm interested to buy S3 Antminer ~450GH/s without PSU, shipped to Finland and only from EU because of taxes.

I offer 0.6btc including postage to Finland.

Bless  Smiley
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!