Bitcoin Forum
January 27, 2020, 11:39:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.19.0.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Konu Dışı / profilimde imza alanı yok ne yapmalıyım lütfen yardım... on: January 14, 2019, 04:20:00 PM
ACİL YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ? profilimde imzam vardı hatta bir tanesini yapıp coinde kazandım ama bir süredir imza alanı yok. nasıl çözebilirim bu sorunu?
2  Local / Ekonomi / Seçim sonrası ilk DOLAR yorumu .. on: June 25, 2018, 10:34:36 AM
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, seçim sonrası TL'nin değer kazanmasıyla ilgili Twitter'dan açıklamada bulundu. Şimşek "Piyasalar da seçim sonuçlarını kutlamaya başlamış gibi…" diye yazdı.

Seçimin ilk sonuçları uluslararası piyasalarda olumlu karşılandı.


Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilli seçimlerinin ardından dolarda sert düşüş gözlendi. Cuma günü haftayı 4.68 seviyesinden tamamlayan dolar/TL, dün yapılan seçimlerin ardından 4.54'ün altına kadar geriledi.

Kapalıçarşı'da 4,5810 liradan alınan dolar, 4,5830 liradan satılıyor. 5,3340 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 5,3360 lira olarak belirlendi.

Cuma günkü kapanışta doların satış fiyatı 4,6950 lira, avronun satış fiyatı ise 5,4720 lira olmuştu.
kaynak: http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2655559-simsekten-secim-sonrasi-ilk-dolar-yorumu/?detay=1
3  Local / Ekonomi / Neden Bitcoin herkesin beklediği patlamayı yapamıyor? on: June 09, 2018, 08:49:59 AM
Bitcoin endüstrisinde kusurlar ve önyargılar her zaman vardır. Çoğu insan bu yeni para biçiminin sadece gençlerin sahip olduğu ve kullanabildiği bir şey olduğunu varsayar. Bunun yanında Bitcoin’deki fiyat dalgalanmaları, hızlı dönüşler ve bu fiyat hareketlerinin oluşturduğu kazanç fırsatları, kripto paranın popülaritesini arttıran unsurlar olarak ortaya çıktı. Aynı zamanda bu yeni diyebileceğimiz kazanç fırsatı Bitcoin sahiplerinin yatırım anlayışında da değişmeler olmasına neden oluyor. Bu durum ise Neden Bitcoin beklenen patlamayı yapmıyor? sorusunun yanıtlarından birini oluşturuyor.
4  Local / Ekonomi / Bitcoin'e ilgi neden artıyor? on: June 05, 2018, 10:20:24 PM
Bitcoin'e ilgi neden artıyor?

Bitcoin Kurucu Direktörü Jon Matonis, 2032 yılına gelindiğinde Bitcoin'in yüzde 99'unun ihraç edilmiş olacağını bildirdi. Matonis, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonunda düzenlediği 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası'nda yaptığı konuşmada, dünyada yüzyıllardır devletler ya da kraliyetlerin para bastığını, Bitcoin'in ise para basmak için kurallara ihtiyaç duyulmadığını ispat ettiğini söyledi.
 

DEVLETE AİT OLMAYAN BİR PARA BİRİMİ VE SONUÇ OLARAK DİJİTAL PARAYA İLGİ GİDEREK ARTIYOR.. NE DÜŞÜNÜYORUZ BU KONUDA YORUMLARI ALALIM..
5  Local / Bitcoin Haberleri / Oyun oynayarak Bitcoin kazanın. haziran 2018 haberidir.. on: June 03, 2018, 12:10:30 PM
Oyun oynayarak Bitcoin kazanın
Japon teknoloji şirketi GMO, kullanıcıların oyun oynayarak Bitcoin kazanmalarını sağlayan yeni bir mobil uygulama geliştirdi.[/b]


CoinDesk’te yer alan habere göre Japon teknoloji şirketi GMO, kullanıcıların oyun oynayarak Bitcoin kazanmalarını sağlayan yeni bir mobil uygulama geliştirdi.

Duyuru metnine göre, CryptoChips olarak adlandırılan yeni uygulama, başlangıçta GMO tarafından geliştirilen gerçek zamanlı savaş oyunu Whimscial War ile entegre halde olacak.

Bu yılın Ağustos ayından itibaren hem android hem de iOS cihazlara yüklenebilecek olan oyunla kullanıcılar elde ettikleri sıralama ve görevlerine göre Bitcoin ile ödüllendirilecekler.

Oyuncular, kripto para kazanmak için cihaz içi madenciliği kullanmak yerine Bitcoin’leri doğrudan GMO’dan alacaklar. Şirket, geçtiğimiz yılın Aralık ayında kendi Bitcoin madencilik operasyonlarını başlattı ve aynı zamanda Ağustos ayında da bulut madenciliği hizmeti sunacak.

Teknoloji devi, açıklamasında yeni uygulama aracılığıyla, Bitcoin’i almak için kendi dijital cüzdanlarını kullanmaya ihtiyaç duyacaklarından dolayı halkın kripto para birimlerini tanımaya teşvik etmenin amaçlandığını söyledi.

GMO, ayrıca ilerleyen dönemde uygulamaya daha fazla kripto para eklemenin ve diğer mobil uygulamalarla entegrasyonları genişletmenin planlandığını bildirdi.

Öte yandan geçtiğimiz Şubat ayında Steam platformunda yayınlanan Montecrypto: The Bitcoin Enigma adlı bir başka oyun da oyun içindeki şifreleri çözebilen kullanıcıya 1 Bitcoin vermeyi vaat ediyor.

Kim bilir, belki de şifreleri çözüp Bitcoin’in sahibi olan şanslı kişi siz olabilirsiniz.
6  Local / Ekonomi / Sizce Bitcoin, bazı ekonomistlerin iddia ettiği gibi bir balon olabilir mi? on: June 03, 2018, 11:25:57 AM
Sizce Bitcoin, bazı ekonomistlerin iddia ettiği gibi bir balon olabilir mi? Lütfen görüşlerinizi  paylaşın.
7  Local / Ekonomi / Dünya Ekonomi Forumunda Türkiye 48. Oldu on: June 02, 2018, 10:23:21 AM
Dünya Ekonomi Forumu tarafından yapılan değerlendirmelerin ardından bilişim entegre sistemleri incelemeye alındı. Bu incelemeler sonrasında Singapur birinci olurken Türkiye 48. oldu.

World Economic Forum’un yayımladığı The Global Information Techonology Report’da yer alan Network Readinees Index verileri, ülkelerin bilişim teknolojilerine ne kadar entegre olduklarını gösteriyor. Bilişim teknolojilerinin sağladığı olanakları kullanmaya ne kadar eğilimli olunduğunun da değerlendirildiği araştırmada ülkelere 1 ile 7 aralığında puan veriliyor. Ülkeler; teknolojik gelişime uygunluk, yeni eğilimlere hazır olma, teknolojiyi kullanma ve teknolojinin sosyo-ekonomik etkileri olmak üzere dört ana kategoride sıralanıyor.
Pages: [1]
Sponsored by , a Bitcoin-accepting VPN.
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!