Bitcoin Forum
January 17, 2021, 06:00:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.20.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / TRUST WALLET'da HEM ERC HEM BEP2 TOKENLERİ GÖRMEK on: November 30, 2020, 11:53:51 PM
Evet Arkadaşlar Uzun süredir ara verdiğimiz Türkçe uygulama anlatımları ve püf noktaları köşemizle tekrar karşınızdayız..

Başlıktan da anlayacağınız üzere şu sıralar en çok kafa karıştıran konu olan Hem ERC20 hem de BEP2 tabanlı tokenleri aynı cüzdanda nasıl görebiliriz onu anlatmaya çalışacağım.

Sizinde bildiğiniz gibi Binance Smart Chain uygulaması ile artık pek çok Bep20 tabanlı coin hayatımıza girmeye başladı ve pek çok  coin de ETH cüzdanlarına gönderilmesine rağmen altyapılarının farklı olmasından dolayı cüzdanda görülemiyordu veya BSCScan gibi web sayfalarından bakıyorduk. Şimdi Trust Wallet uygulaması ile yapacağımız ufak bir işlemle BEP tabanlı yada ERC tabanlı coinleri aynı cüzdanda görebileceğiz..

1- Aslında yapacaklarımız çok basit..
Önce TRUST WALLET Uygulamasını çalıştırıyoruz ve karşımıza gelen Ekranda aşağı sol taraftaki Settings / Ayarlar kısmına tıklıyoruz..

2- AYARLAR ekranında en üstte Cüzdanlar / Wallets kısmına tıklayarak Tüm cüzdanlarımızın olduğu ekrana geliyoruz

3- CÜZDANLAR ekranında ( + ) işaretine tıklayarak Yeni bir cüzdanı Trust Wallet uygulamasına ekleme kısmına geliyoruz

4- Burada yeni bir cüzdan oluştur dersek otomatik olarak ETH cüzdanı seçiyor ama biz bunu yapmayacağız.. Zaten Bir Cüzdanım Var seçeneğine tıklıyoruz ve elimizde keyleri - şifreleri olan bir halen kullanmakta olduğumuz cüzdanımızı tekrar Trust Walleta tanımlama ekranına geçiyoruz..

5- ZATEN BİR CÜZDANIM VAR seçeneğine tıklayınca da en üstte yer alan CÜZDANLAR seçeneğini seçiyoruz ki, daha önce kullandığımız ama BEP2 ve ERC20 tokenlarını bir arada görebilme şansını yakalayalım. Bu aşamada başka bir alt başlığa değil de 5. resimdeki en üstte yer alan CÜZDANLAR genel başlığına tıklamamız şart !.. Sonrasında elinizdeki cüzdana ait olan Private key - 12 kelimelik size ait anahtar yada diğer parola işlemlerini yaparak cüzdanınızı Trusta tanımlamak.. Böylece hem ERC20 hem BTC hem BEP2 (BNB) tabanlı tokenlar aynı cüzdanda kolaylıkla görülebileceğiz..  

Eğer tüm işlemleri doğru yaptıysanız 1. resimdeki Wallet ana ekranındaki gibi hem ETHERIUM hem BTC hem BNB hem de diğer altcoinleri aynı anda tek cüzdan ekranında görebileceksiniz.. İşte hepsi bu kadar..

Şimdiden Herkese Hastalıklardan uzak, Huzur ve Mutluluk dolu, Bereketli bir 2021 yılı diliyorum..2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / KUCOIN IEO Katılım Rehberi on: June 11, 2019, 10:06:32 PM
Herkese Merhaba.. Borsaların yaptığı IEO'lar şu an çok revaçta. Bunun en güzel örneğini Binance IEO'ları ile gördük. Ancak alternatif borsaların IEO katılım rehberlerine de yer vermek istiyorum. İkinci borsa IEO katılım rehberimiz KUCOIN IEO katılım rehberi olacak. Bu tarz IEO katılımlarının riskli yatırımlar olduğunu ve bu başlıkta yazılan yazıların YATIRIM TAVSİYESİ OLMADIĞINI özellikle belirtmek isterim. Herkese bol kazançlar dilerim..

1- Önce Kucoin resmi web sayfasına girip Kayıt olun.. Eğer hesabınız varsa Giriş yapın  Grin

2- Kayıt işlemlerini tamamladıktan ve ya KuCoin hesabınıza giriş yaptıktan sonra, menü çubuğundaki “Spotlight” bölümüne tıklayın.
3- Tıklayınca, üyeliğinize ait özellikler ve profil bilgilerinizin olduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada IEO'ya giriş için gerekli ön şartlara ve sizin bu şartları tamamlama durumunuzu gösteren bir takım bilgilerle de karşılaşacaksınız.


  
    Hesabınıza KYC Tanımlayın       ---       Ticaret Şifresi Oluşturun      ---              Ülkenizi Seçin  Grin          ---            Sözleşmeyi İmzalayın


4-

Son olarak belirtmek gerekir ki, Kucoin IEO'ları çekilişle yapılır.
Yukarıdaki belirtilen 4 maddelik önkoşul IEO ya katılım için değil Bilet kazanabilmek için ön koşuldur.
Ön koşulları sağladıktan sonra 500 KCS'yi yaklaşık 30 gün hodl larsanız yada KCS lock yaparsanız çekiliş bileti kazanma hakkınız olur.
(Bilgilendirme için @ziya1453'e teşekkür ederim.)

Bilet kazananlar, KuCoin Spotlight IEO'ya katılmaya hak kazanır. KuCoin bir sonraki projeyi duyurduğunda, Spotlight sayfasında geri sayım başlar.[/size]

Bu tarz IEO katılımları büyük risk içerir ve bu başlıkta yazılan yazılar kesinlikle YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.. Herkese bol kazançlar.


3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Yeni Binance IEO katılım Rehberi - Binance Launchpad'e Nasıl Katılırız? on: June 02, 2019, 07:12:23 PM
Herkese merhaba..

Yeni bir görsel rehberle daha karşınızdayım. Bilenleriniz bilir bir kaç konuda naçizane bilgilerimi paylaşarak insanların dev gibi gördüğü sorunlara çözüm sağlamaya, bunu yaparken de mümkün olduğu kadar görselle besleyerek insanların kolayca kavrayabilmelerine yardımcı olmaya çalışıyorum.. Lafı uzatmadan konumuza geçelim.. Öncelikle belirtmem gerekir ki, bu tip yatırımlar Önemli derecede Risk içerir !! Bunları göz önüne alarak IEO'lara katılın..Bir kaç ay önce Binance Borsasının başlatmış olduğu ve herkesin sorunlar yaşayarak şikayet ettiği IEO yani Initial Exchange Offering (Bir token projesi ile bir kripto borsasında yönetilen yeni nesil bir fon toplama yöntemidir.) konusunda Binance yenilikler ve düzenlemeler getirmiştir. Bu yeniliklere bakalım şimdi;

Binance IEO 'ya katılmak isteyenlerin yaşadığı kaosu aşabilmek için, "Lottery" sistemi getirmiştir. Ayrıca katılım için belli şartlara da uymak gereklidir


1- 50 BNB 8 gün snapshot saatinde (23:59:59 UTC & 03:00 TR) hesapta bulunmalı, gün içinde alınıp satılabilir BNB'ler ve 50 BNB'ye kadar 1 bilet verilir.
2- 100BNB'ye kadar 1 bilet, onun üstündeki her 100BNB için birer bilet daha. 500BNB üzerine ise maximum 5 bilet.
3- Her bilete token çıkma şansı %30.
4- Kazanan her bilete $300 dolarlık token verilecek. (maks. $1500lık yatırım yapılabiliyor yani)Katılım ön şartlarını belirttikten sonra Binance Launchpad Nasıl Kullanılır? buna geçelim..

- İlk önce Binance hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir . Eğer Binance hesabınız yoksa,Launchpad'e erişmek için bir tane hesap oluşturmanız gerekir..

- Binance hesabınıza giriş yaptıktan sonra, üst menünün solundaki açılan seçeneklerden Binance Launchpad'i seçmelisiniz.
- Açılan yeni ekranda, Binance Launchpad sayfasına ulaşacaksınız ve tüm IEO projelerinin yer aldığı bir pano karşılayacak sizi.. Burada projelerin durumu hakkında bilgi sahibi olabildiğiniz, yeni girecek olan IEO var mı ya da devam eden - sonuçlanan IEO'ların durumu hakkında da net bilgiler mevcut..- Hangi Coinin IEO'suna katılmak istiyorsanız ona tıklayarak sayfasındaki yönergeleri izleyebilirsiniz.. Mesela aşağıdaki resimde Harmony IEO'su ile ilgili tüm bilgilere ve katılımın ne şekilde olduğu hakkında, ne kadar bilete isabet ettiği ve ne kadarlık satış yapıldığı hakkında bilgiler bulunmakta..
- AKTİF SATIŞTA olan Coinin IEO'su satın alınmaya müsait durumdaysa BUY seçeneğinden tıklayarak sizi Launchpad'a katılmak için gerekli olan şartlar belirten bir form olan sayfaya yönlendirir. Bu sayfada 4 adımlı bir doğrulama ve KYC işlemi gerçekleştirerek launchpada katılmak için gerekli tüm şartları da yerine getirmiş olursunuz..Bu sayfada da gerekli KYC işlemlerini yapmak gerekiyor ancak Binance kayıdı esnasında KYC yapmışsanız tekrar KYC yapmanıza lüzum yok..

Gereli tüm şartları yerine getirdikten ve onaysüreci de başarı ile tamamlandıktan sonra artık geriye pek bir şey kalmıyor. Sadece belli sayıda BNB miktarını belli süreler boyunca hesabınızda tutmanız yeterli. Ondan sonrası kazanç vakti..Eğer hata olduğunu düşünüyorsanız ya da eklemek istediğiniz bölümler varsa lütfen bana bildirin hemen düzelteyim.. Herkese bol kazançlar..


Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlı yazılmış olup, KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Tüm seçimin size ait olduğunu tekrar belirtmek isterim.. !!


Not: Bu konunun hazırlanmasında koinmedya web sitesinden alıntılar yapılmıştır..
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Trust Wallet Kuruyoruz - Mobil Cüzdan on: April 13, 2019, 03:57:46 AM
Evet arkadaşlar. Bir kaç ay önce Binance Borsası bünyesine katılan ve resmi olarak destek verildiği açıklanan" Trust Wallet" adını duymuşuzdur. Peki nedir bu Trust Wallet? Nasıl kurulur ? Nasıl kullanılır? Güvenli midir değilmidir? hep birlikte inceleyeceğiz. Ama önce size Trust wallet'i nasl kuracağımızı anlatalım..

Trust Wallet'ı ilk kez duyduğumda Myetherwallet ile boğuşuyordum ve private key yaz, çiz, kaydet aman çalıdırma derken kolaylıktan daha çok zorluk olduğunu bizzat tüm arkadaşlarım gibi bende gördüm. Bu sırada bir arkadaşım sağolsun bana "Trust Wallet kursana çok kolay" dedi ve o günden beri de Trust Wallet kullanmaktayım. Size de nasıl kullanabileceğinizile ilgili bir yazı yazmak istedim.

Trust Wallet nedir? Trust wallet adı üstünde "Güvenli ve Gayet kolay" kullanılan bir cüzdan hizmetidir. Ethereum ve ERC20 tabanlı tüm coinlere destek verdiği gibi ayrıca, onun dışında kalan belli başlı pek çok (Bitcoin - Bitcoin Cash - Litecoin - Dash - Tron - VeChain vb.) coine de destek ve hizmet vermektedir.  Ancak önemle belirtmeliyim  !!
Aşağıdaki anlatım ETHEREUM ve ERC20 destekli cüzdan hesabı açmaya yöneliktir.
Şimdi Kuruluma Geçelim;

1- Öncelikle telefonunuzun işletim sistemine göre Android Market veya IOS Marketten "Trust Wallet" ya da Resmi Web Sitesi https://trustwallet.com/ üzerinden telefonumuza uygulamayı kuralım. Önemli Uyarı: Resmi Trust Wallet uygulamasını, Android veya IOS market ve kendi Resmi Web Sitesi dışında başka bir yerden kurmayın. Cüzdanınızı veya tüm coinlerinizi tehlikeye atmayın. Coin ve Tokenlerle ilgili uygulamaları - cüzdanları kendi resmi web sitesinden ve Mutlaka Resmi Mobil Market Uygulamasından indirmeyi unutmayın..
Yanlış işlemlerde sorumluluk size aittir !!2- Trust Wallet kurulumunu gerçekleştirdikten sonra gelen karşılama ekranında size iki seçenek sunulmaktadır.

 - İlk kez cüzdan hesabı açıyorsak -> Yeni bir cüzdan oluştur seçeneğini (Create a new wallet)
 - Mevcut Ether Cüzdanımızı tanımlayacaksak -> Zaten bir cüzdanım var (I already have a wallet) seçip devam ediyoruz..- "Yeni Bir Cüzdan Oluştur" seçeneğini işaretledikten sonraki güvenlik adımında Size verilen 12 adet güvenlik kelimesini bir yere not etmeyi unutmayın. Kaybederseniz bir sonraki adımdaki doğrulamada, yeni bir telefona cüzdanı kurmak yada  taşımak istediğinizde bunun mümkün olmayacağını önemle belirtmeliyim. Aman kaybedeyim demeyin.. Ardından, "12 güvenlik kelimesini" kaydettikten sonra size bunları tekrar soracaktır. Bunları belirtilen sıra ile istenen yere yazarsanız yeni cüzdan hesabınız aktif olacaktır.

- "Zaten Bir Cüzdanım Var" seçeneği ile halihazırda kullanmak istediğiniz gözbebeğiniz emektar Ether cüzdan hesabınızı Trust Wallet'a aktarıyoruz. Bunu seçince destek verdiği pek çok coinin listesi ile karşılaşıyoruz. Diğer coinleri de seçebilirsiniz ama biz burada Ethereum cüzdanı içe aktaracağımız için listenin en üstündeki Ethereum seçeneğini tıklayarak işleme devam ediyoruz.

İçe Aktaracağınız eski cüzdan hesabınızla ilgili bir seçenek ekranına geliyoruz Burada 4 (Dört) adet seçenek mevcuttur;
- 12 güvenlik kelimesinden oluşan key dosyası
- JSON Dosya formatındaki güvenlik dosyası
- Private Key olarak da bildiğiniz ve size özel gizli anahtar ifadeniz (64 adet rakam - harf - işaretten oluşan key)

En son seçenek olarak da Ethereum adresinizi yazabileceğiniz bir ekran vardır ki bu ekrandan giriş yaparsanız, yani sadece bu ekrana Ethereum adresini yazar ve onaylarsanız, sadece bu hesap üzerindeki hareketleri görebilirsiniz (Etherscan gibi) .. Önceki güvenlik adımlarından en az birini tamamlamadığınız için hesabın size ait olduğunu kanıtlanamadığından sadece izlersiniz..

Bir kez cüzdan hesabı tanımladıktan sonra pek çok yeni hesabı ve mevcut hesabı da aynı cüzdan üzerinden yönetebilirsiniz. Yapmanız gereken, Trust Walletinizi açtıktan sonra Ayarlar (Settings) kısmındaki "Cüzdanlar" kısmına tıklayarak + işaretine tıklamanız ve yukarıdaki cüzdan hizmetlerinden hangisini istiyorsanız ona göre işlem sırasıyla cüzdanınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca Cüzdanlar arası geçiş işlemi de yine bu "Ayarlar" ekranındaki "Cüzdanlar" sekmesinden yapılabilmektedir.

Trust Wallet'in en güzel yanlarndan bir tanesi de mevcut tokenleri MyETHWalet gibi tek tek tanıtmaya gerek kalmadan direkt olarak işlem yapabilmemiz ve Coinleri hızlı ve pratik şekilde Gönder - Al yapabiliyor oluşumuzdur. Para göndermek saniyeler ile belirtilecek kadar az bir sürede gerçekleşiyor.
Kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri olan GAS ayarları da yine göndermek istediğiniz Coin'in  "Onay" sayfasına geldiğinizde sağ üst köşede "Ayarlar" işareti olan yerden istenilen miktara kolayca ayarlanabildiğini hatırlatmalıyım. Aklınıza gelen tüm işlemler kolay ve hızlı şekilde yapılabiliyor.

Trust Walleti kurmak ve kullanmak işte bu kadar kolay. My Ether Wallet bize cüzdan hizmeti sunuyor ama sadece o kadar.. Gerisi tam bir işkence. İşte bu yükten tamamen kurtulmak ve güvenliği yüksek - kullanımı kolay bir cüzdana geçmek için, Trust Walleti kullanmanızı şiddetle öneririm.

Bir başka yazı ve kurulum rehberinde buluşmak dileğiyle. Herkese Boğası Bol Olan Günler Dilerim ..


Dipnot:
1- Trust Walletla ilgili güncel haberlere ve gelişmelere  >>  https://trustwallet.com/blog  << adresinden ulaşabilirsiniz..
2- Trust Wallet'in desteklediği bütün Coinlerin listesine >> https://trustwallet.com/assets << adresinden ulaşabilirsiniz..5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ichiba Coin için Masaüstü Wallet Kuruyoruz !! (Windows) on: March 31, 2019, 07:03:30 AM
Arkadaşlar merhaba. Malumunuz, Bountyhive bünyesinde yapılan Ichibacoin bountysi sonuçları 30 Mart itibariyle açıklandı ve ana kanaldan belirtildiği üzere Masaüstüne Ichiba Wallet kurup (Blockchain cüzdanı aslında) orada bir wallet oluşturup bunu Bountyhive sitesine girmemiz gerekiyor.

1- Öncelikle Wallet kurabilmemiz için Ichiba Resmi Web Sayfasındaki cüzdanların olduğu sayfaya giriyoruz.. (Aman Dikkat !!)  

>>>>> https://ichiba.io/wallet/  <<<<<<<  Adresinden bize uygun olan hangi cüzdan var ise ona göre seçim yapıyoruz. (Şu anda mevcut olan 3 çeşit cüzdan var Windows, MAC ve Linux için olan)
Biz burda Windows masaüstü cüzdanın kurulumunu anlattığımız için, Windows cüzdana tıklıyoruz.
2- Download edilen zip halindeki Wallet dosyasının kurulum işlemi öncesinde Windows "Bu dosyayı Çalıştırma" şeklinde uyarı verebilir. Yine de çalıştır diyerek kurulumu başlatınız ve cüzdanın otomatik olarak kurulmasını bekleyiniz... Kurulum bittikten sonra şöyle bir ekran ile karşılaşacaksınız..Cüzdanınız başarılı ile kuruldu. Şimdi Blockchain üzerindeki tüm ağın senkronize edilmesi ve taranması için cüzdanı kapatmadan bir kaç dakika bekliyoruz.. (Senkronize olmak için gerekli olan bekleme süresi duruma göre 1 - 2 saat sürebiliyor) .  Senkronize edilirken cüzdanın açık olması önemli !!

3- Cüzdan senkronize olurken biz Cüzdanımıza ulaşmak için bir Cüzdan hesabı oluşturalım .. Bunun için Ichiba Cüzdanın Menülerinde görülen "AL" (Receive) kısmına tıklıyoruz..
Ardından da Ödeme Talep Et kısmına tıklıyoruz.. Önemli Uyarı !!  Lütfen bir defa tıklayın yoksa bir sürü hesap oluşur. Sorun değil ama kafa karışıklığı..4- Son işlem olarak Ödeme al kısmına tıklayınca açılan KAREKOD altındaki adresi kopyalayıp Bountyhive sitesinde Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Menüden >> Settings >> Bounty >> My Wallet >> ICHIBA için ayrılan yere bu adresi yapıştırmanız yeterli..Ödeme olacağı zaman Ichiba Coinleriniz, belirttiğiniz cüzdan adresine otomatik olarak gelecektir.
Lütfen girdiğiniz cüzdan adresini 2-3 defa kontrol ediniz. >> Yapılan yanlış işlemlerden mesuliyet kabul etmem <<
Hepsi bu kadar.. Sabırla okuduğunuz için Teşekkürler.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir kaç arkadaşım haklı olarak Ichiba Cüzdan Silinirse yada Hata verirse, Cüzdanın en baştan dakikalarca senkronize olmasını beklemek ya da 3-4 GB veriyi tekrar indirme zahmetine katlanmasın diye, Cüzdan Yedeklemeyi de anlatalım istedik..

- Önce Cüzdan açıkken Soldaki Menü kısmından Dosya'ya tıklıyoruz.. Açılan menüden de Cüzdanı Yedekle kısmına tıklıyoruz..Daha sonra da Cüzdanın yedek dosyalarını bilgisayarımızda silinmeyecek bir yere kaydediyoruz.. Hepsi bu kadar..


6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Vtexp Promo >>Vtex Swaplamayı Anlatıyorum !! (Kesin Oluyor) on: March 02, 2019, 11:55:42 PM
Vertex swap anlatıyorum arkadaşlar (Lütfen Sonuna kadar okumadan işlem yapmayın) Yazımızın en sonundaki " TOKENS SENT" kısmına basmayı unutanlar oluyor. Aman dikkat !!

Ayrıca gerçekten faydalandığınız bir yazı olursa ve beğenirseniz, bir meritle şu garibi sevindirebilirsiniz.. Şimdiden kolay gelsin..

1- https://vertex.market/     << Adresine giriyoruz.

Burada Vertex'in sitesine kayıt olup ardından MY ACCOUNT menüsünden profilinize gelerek, en az B1 seviyesinde sisteme kayıt oluyoruz. Birkaç profil bilgisi gireceksiniz.. Asla 2. aşama KYC değil !! sadece isim soy isim, numara bu tip bilgileri girip kayıt edin..
Ayrıca, Sol taraftaki menüde sizden ETH adresinizi (VTEX Promo olan) yazıp kayıt etmenizi isteyecek onu yapmayı unutmayın !!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


2-Anasayfaya dönüp Vertex coin yazan yere tıklayın !!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


3- Açılan Sayfada Liste halinde bir kaç Token ve Vtex Promoya ait olan bir liste çıkacak. Eğer Vtex promo listede yoksa "SHOW MORE" kısmına tıklayarak listeyi açabilirsiniz.. Vtex promo nun olduğu kısmı seçerek "BUY NOW" kısmına tıklıyoruz.
Not: Bir ekleme yapmam gerekiyor arkadaşlar beni uyardı.. Airdrop ile gelen VTEX promo tokenlar 0x025 kontrat adresini seçerek işlem yapmalı.. Bounty0x bountysine katılanların VTEXP leri 0x45... (Neden kontrat adresleri farklı inanın bende bilmiyorum ama Vertex adminine sormak için bir sebep daha..)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


4- Daha sonra açılan sayfada sağda ve solda iki tane yer var. Elinizdeki VTEXP miktara göre 1. Kısmı yazın. Kesilecek olan fee'yi göze alarak 3-5 tane düşük yazın. Mesela bende 50 tane vardı 48 adet yazdım.. İkinci kısıma bişey yazmanıza gerek yok çünkü orayı ilk kısma yazılan sayıya göre sistem otomatik olarak belirliyor..

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5- Göndereceğiniz adresin yazılı olduğu ve karekod ile beraber olan sayfadaki "TOKENS SENT" yazan kısmını onaylamadan VTEX Promo tokenları kendi cüzdanınızdan göndermeyin.. "TOKENS SENT" kısmına tıkladıktan sonra VTEXP Tokenları göndermek ve yenilerini almak için hangi cüzdan hizmeti kullanıyorsanız onunla ya barkodu okutarak ya da elle tek tek yazarak adresi ekleyin ve VTEX Promo tokenları belirtilen adrese yollayın..
Birkaç dakika da (Bazen 10-15 dakika) hemen yenilenmiş VTEX tokenlar swaplanmış vaziyette mevcut adresinize tekrar geliyor.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EN SON SAYFADA İŞLEMİ TAMAMLAYINCA SCAN TUŞU VAR. ONA TIKLAYINCA HESABINIZDAN ÇIKAN VE GELECEK TOKEN MİKTARINI GÖREBİLİYRSUNUZ

Not: Tüm bunları doğru şekilde yapınca bir aksaklık çıkmadan swaplanmış yeni tokenlarınıza kavuşuyorsunuz.. Eğer bir aksaklık olursa muhakkak Vertex telegram (https://t.me/Vertexmarkeplace) kanalındaki Admin ile irtibata geçiniz..
Yapılan hatalı işlemlerden sorumluluk kabul etmiyorum - Vertex Admin'in anlattıklarını sizlere anlaşılır dille yazmaya çalıştım.  Hatam varsa bana bildirmeniz halinde hemen düzeltilecektir.Herkese bol kazançlı günler dilerim..

7  Local / Türkçe (Turkish) / 1 Milyon TL Paramız var !! on: January 12, 2019, 07:54:08 AM
Şimdi hepimiz al sat ile uğraşan insanlarız. Kimimiz 100 dolar ile alsat yapıyor, ancak kimileri de var ki 50.000-100.000 doları ile piyasada büyük oynayıp büyük kazanmaya çalışıyor. Kendi adıma söyleyeyim 40.000 dolar ile piyasaya girip 50.000 dolar yaptım 2017 boğasında ve 45.000 doları çekip çıktım evimi aldım. Kimileri için çok büyük bir kazanç gibi görünmese de ben iyi ki çıkmışım diyorum çünkü gelen ayı sezonu ile kârımdan kalan 5000 doları önce 6500 dolar yaptım ancak bi şekilde piyasa eridikçe benim param da eridi gitti ve elimde kalan para şu an için 300 dolar. Buraya kadar tamam da benim sormak istediğim şey bu değil..

Ola ki boğa piyasasındayken 50.000 dolarımızı bir anda 100.000 veya 200.000 dolar yaptık yani TL cinsinden 1 milyon TL miz oldu.. Bu parayı çekmek istedik ve ülkeye getirmek için yollar aramaya başladık. Dışarıdan gelen paralarda maliyenin devreye girdiğini ve paranın kaynağını öğrenmek için sizi sorguya çektiğini duyuyoruz. Hatta elimizdeki paraların %35-40 gibi kısmını vergi olarak kestiğini filan duyuyoruz. Bu kadar zahmetle kazandığımız parayı bu ülkeye çekmenin bir yolu var mıdır? yoksa el mahkum o kanunsal kesintileri ödemek zorunda mıyız??

Konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi? Malum önümüzdeki senelerde boğa gelirse (en iyi ihtimalle 2020) paramızı yükseltirsek neler yapmamız gerekir.. Şimdiden teşekkürler.
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hükümet, ICO'lara destek vereceğini açıkladı.. on: September 21, 2018, 08:42:12 PM
Hayırlı olsun Türkiyem!! artık dolandırıcılık için yeni ufuklara yelken açıyoruz. Siz çiftlik bank ile dolandırılmadınız mı? Üzülmeyin, Devlet destekli ICO'larımızla hizmetinizdeyiz. ICO'ların teknik özelliklerini inceleyelim; Blockchain=O ney ya.. Altyapı=ne gerek var.. Güvenlik=İyiye bişey olmaz.. Tüm teknolojik imkanlarımızla  DolanToken'ı size sunmaktan memnuniyet duyarız..

Token Bilgileri:
Token Sembolü : DOLA (Boynuma)
ICO Fiyatı: 1 DOLA = 1 TL
Teknolojisi: ERC20-30-40 farketmez.. bizimkiler affetmez
Softcap: Valla hele bi başlayak da gerisi gelir..
Hardcap: Uruguayda 500 sene yaşayacak kadar para toparlayana kadar

Altyapısız, güvenliksiz, donanımsız, sadece para kazanmayı düşünen uyanıkların ekmeğine yağ süren yeni Türkiye'min ICO'ları desteklemesi müthiş haber..

Kötü günler sona erdi çok şükür.. Artık daha kötü günler bizleri bekliyor
9  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin.com da Haberler Kısmında Türk Lirası Görseli on: August 08, 2018, 09:54:25 AM
Bitcoin.com da Haberler Kısmında Türk Lirası Görseli kullanılarak verilmek istenen mesaj ne anlama geliyor.

Merak edenler için link burada https://news.bitcoin.com/need-cold-storage-check-out-bitcoin-coms-revamped-paper-wallet-generator/

Görsel gerçek değil diyenler olabileceği için linki direk olarak paylaştım umarım forum yönetimi buna birşey demez..
10  Local / Türkçe (Turkish) / Kurban Bayramında Boğa Beklerken Ayılara Yem Olmak on: August 04, 2018, 11:16:24 PM
Malumunuz Bitcoindeki sert düşüş beraberinde piyasayı da karamsarlığa sürükledi. Malum önümüzde Kurban bayramı var ve benim gibi tüm sermayesini Bitcoin piyasasında eriten arkadaşlara sormadan edemiyorum. Bu bayramda Boğa beklerken Ayılara yem olduk. Sizce bu durum daha ne kadar devam edecek. Yoksa herşey gibi bu da yavaş yavaş sona mı erecek.
11  Local / Ekonomi / Kanlı Ay tutulmasının Bitcoin üzerine Etkisi on: July 27, 2018, 09:49:55 PM
Tutulmalar çok önemli gökyüzü olaylarıdır. Çünkü genel olarak o senenin genel kalitesi hakkında bilgi verirler. Ne tarz olaylar, konular ve gündemlerin olacağını belirlerler. Malumunuz ekonomik krizlerin yoğun olarak sürdüğü ve Bitcoin odaklı baktığımızda kısır bir 2018 yılı geçirdiğimiz söylenebilir. Kanlı Ay tutulmasının tüm dünyayı etkilediği tartışmasız bir gerçek iken sizce bu tarihten sonra nasıl bir finansal dünya oluşacak. Sizin bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?
--------------------------------------------------------------------------

Astrolog Dinçer Güner'in yaptığı açıklamalara göre;
"Tutulma Türkiye'nin 5. evde yer alan Güneş'i ile sert kontak halinde olacak. Borsa ve piyasalar şu sıralar güvenli olmayabilir, spekülatif yatırım araçları güven vermeyebilir, yatırımların kendini güvensiz hissettiği bir döneme işaret edebilir. Doları dikkatle izlemek gerek bu tutulma ile takip eden 2 aylık süreçte!" diye açıklamış.. Bence de sert düşüşler ya da finansal krizler yaşayabileceğimiz bir sürece girdik..
12  Local / Bitcoin Haberleri / İyi hoş ama nedir bu ETF ?? on: July 14, 2018, 06:54:47 AM
Bitcoin ve kripto para piyasasında Ayı sezonu sürerken, Amerika'dan gelen haberler, Boğa sezonunun çok yakın olabileceğine dair ipuçları vermeye başladı. Heyecan yaratan haber, ABD’deki en büyük borsalardan biri olan CBOE (Chicago Board Options Exchange), Bitcoin için ETF (Exchange Traded Fund) başvurusunu 26 Haziran 2018 tarihinde Menkul Değerler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) verilmesi ile oldu.

Peki bu heyecanlı gelişmeye sebep olan ETF Nedir?


Exchange Traded Fund, yani borsa üzerinden alım satımı yapılabilen yatırım fonlarına ETF denir. Bu fonlarda yatırımcılara, şirketlerin stoklarında olduğu gibi şirketin hisseleri üzerinden yatırım olanağı sağlanır.

CBOE, Vaneck Solidx Bitcoin Trust güvencesi ile Bitcoin temelli bir ETF yaratmak ve bunu BZX borsasında trade’e açmak istiyor. Bunu yapabilmesi için SEC’in onayını almak zorunda.

ETF Bitcoin için Neden Önemli?

Fiyat hareketinin manipülasyonu, cüzdanların ve borsaların güvenlik sorunları gibi sebeplerle kurumsal yatırımcılar, kriptoparalara beklenen seviyede henüz ilgi göstermediler. Marketcap, bu açıdan bakınca hala çok düşük miktarda. CBOE’nin başvurusu onaylanırsa şirket, güvenlik ve vasilik (security and custody) sorunlarını çözecek. Ayrıca SEC’den alınan izin sayesinde regüle edilen bir piyasa olabileceği için, daha önce kripto piyasalarına erişimi olmayan / girmek istemeyen bir çok yatırımcıya BTC fiyatı üzerinden spekülasyon şansı tanıyacak.

Burada kritik tarih 10 AĞUSTOS 2018. SEC onayını bu tarihte de verebilir ya da erteleme şansını kullanarak 2019 Şubat ortalarına da sarkabilir.
Uzun lafın kısası beklenen Boğa Sezonu, ETF nin olumlu rüzgarları arkasına almasıyla gümbür gümbür başlayabilir.. Bakalım nasıl bir karar çıkacak..Gelişmeleri merakla bekliyoruz..

kaynak:https://kriptouzman.com/bitcoin-etf-basvurusu-onaylanirsa-10-agustosta-boga-gelir-mi/
13  Local / Bitcoin Haberleri / Finans dünyasının 10 önemli isminin 2018 sonu Bitcoin Fiyat Tahmini on: July 12, 2018, 06:43:05 AM
Dünyanın önemli isimlerinin Bitcoin için 2018 yıl sonu ve gelecekteki fiyat tahminlerini bir araya toplayalım da kafa dağınıklığı olmasın.

10 - Pantera Capital CEO’su Dan Morehead: 2018 yılı sonunda Bitcoin 20 bin dolar

 9  - Fundstrat kurucu ortağı Tom Lee: 2018 yıl sonunda Bitcoin 25 bin dolar

 8  - Max Keiser: Bitcoin, Nisan 2018’de 28 bin dolar olarak işlemde (Bende anlamadım ama öyle demiş)

 7  - Alistair Milne: Bir sonraki blok ödülü yarışına (2020 yılından bahsediyor) kadar Bitcoin, 35 bin dolar

 6 - Anthony Pompliano: 2018 yıl sonuna kadar Bitcoin 50 bin dolar (Soyadı gibi POMPliyano valla)

 5 - John Pfeffer: 2018 yıl sonuna kadar Bitcoin 75 bin dolar (giderek artıyor süper)

 4 - Kay Van-Petersen: Aralık 2018’e kadar Bitcoin, 100 bin dolar (hadi inşallah)

 3 - Tim Draper: 2022 yılına kadar Bitcoin fiyatı 250 bin dolar (Uzun vadeye yayarak zaman kazanmaya çalışmış - uyanıkkkk)

 2 - Brian Kelly: 2022 yılına kadar Bitcoin 250 bin dolar (Tim Drapper'dan kopya çekmiş)

 1 - John McAfee: Aralık 2020 yılına kadar 1 milyon dolar olmazsa…(Malı kesip tavuk döner gibi ekmek arası yirim demiş, vay midesiz..)


İşte beyler bayanlar, finans dünyasının önemli isimlerinin Bitcoin'in geleceği hakkındaki öngörüleri.. Bakalım kim doğru tahmin edebilecek..


kaynak:https://kriptoparahaber.com/en-iyi-10-uzmanin-2018-yil-sonu-icin-bitcoin-fiyat-tahmini.html
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Pundi X Gerçekten bir Shitcoin mi? on: July 05, 2018, 11:41:27 PM
Şimdi forumda kullanıcılar ikiye ayrılmış durumda. Kimisi diyor ki Pundi X (NPXS) zaten çok saçma bir projeydi, Shillediler ve şimdi de Binance'ye girince dumpladılar, herkesi kandırdılar diyor.. Kimisi de diyor ki çok başarılı bir proje ve henüz projenin alacağı çok yol var.. Ben tarafsız bakıyorum ve her iki düşünceye de saygı duyuyorum. Sadece Shitcoin olarak değerlendirilmesi bana göre haksızlık, bunun yanında göklere çıkarılmasına da anlam veremiyorum. Peki şimdi size sorsam sizce Pundi X nasıl bir coin?? Lütfen nedenleriyle birlikte görüşlerinizi yazarsanız sevinirim. Diğer yatırımcılar da fikir sahibi olur diye düşünüyorum.
15  Local / Bitcoin Haberleri / Kahin Analist Todd Gordon’dan Bitcoin için Bir Kötü Bir İyi Haber !! on: June 28, 2018, 09:52:13 AM
TradingAnalysis.com‘un kurucusu Todd Gordon, 22 Haziran’da CNBC’e, Bitcoin fiyatının 2019’a kadar 10,000 $ ‘ın üzerinde bir yükselişten önce 4.000 $’a kadar düşeceği tahmininde bulundu.

Gordon, BTC’nin 5.000 $ ‘ın altına düşeceğini ve bunun sonucunda önemli piyasa volatilitesini gerekçe göstererek yıl sonunda Bitcoin fiyatının 10.000 $’ a yükseleceğini söyledi. Tahminlerini açıklayan Gordon, “güzel bir yükselişe” işaret etti ve 2015’ten bu yana BTC fiyatındaki artışlar göz önüne alındığında, 19.000 $ seviyesindeki son düzeltmeyi “tutarsız” olarak nitelendirdi...

Haberin Devamı  >>
16  Local / Bitcoin Haberleri / Müjde.. Artık MTGOX Bitcoin Satmayacak on: June 22, 2018, 02:33:56 PM
Mt Gox'un hacklenmesi sonucu iflasını açıklaması ile başlayan olumsuz süreç, atanan kayyum avukatının piyasaya BTC satışı ile devam etti ve Bitcoin için kara günler bizi bekliyor demiştik ki, ilginç şekilde bir açıklama ile artık MT Gox avukatının BTC satmayacağını açıklayan bir haber yayınlandı..


İlgili habere ulaşmak İçin tıklayın


Detayları izlemeye devam edeceğiz..
17  Local / Konu Dışı / Turcoin Yasaklama Getirir mi? on: June 19, 2018, 10:44:43 PM
Malumunuz patlayan bir Turcoin balonu var ki evlere şenlik. Başından sonuna kadar Scam olduğu belli olan hatta bir coinden ziyade piramit tipi vurgun yapılanması olan Turcoin vakası ile yine herkes başta Bitcoin olmak üzere tüm coinlere sallamaya başladı. Zaten ülkemizde algıyı negatif anlamda yönetmek çok kolay olduğu için, bu tip dolandırıcılık vakaları yüzünden traderlar zarar görür mü? yasaklamalar sınırlamalar gelir mi? kurunun yanında yaş da yanar mı? Huh

Not:UBER vb yasakları düşünürsek, bizi zor günlerin beklediğini söylemek güç olmaz diye düşünüyorum.

Hipper Dolandırıcı giriş ücretleri  Grin
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!