Bitcoin Forum
February 22, 2024, 11:00:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN] Oikos,Tron DeFi,Sentetik varlıklar & trustless token borsası, alpha sürümü on: May 11, 2020, 10:39:40 PM


Merkeziyetsiz Sentetik Varlık Platformu.
Oikos, Synthetix'in Tron üzerinde çalışan versiyonudur: kurları, emtiaları, hisse senetlerini ve endeksleri zincir üzerinde yansıtabilen bir sentetik varlık platformudur. Sentetik varlıklar (Synth'ler), bir akıllı sözleşmeye teminat olarak kilitlenen Oikos Network Tokenleri (OKS) tarafından desteklenirler. Synth'ler çeşitli varlıkların fiyatlarını takip ederek kriptoya aşina olan ve banka hizmetlerini kullanmayan kullanıcıların Oikos Borsası üzerinde P2C (kişiden sözleşmeye) olarak hiç bir likidite sınırı olmadan alım satım yapmalarına imkan verir.
.

%750 teminat gereklidir
      
Oikos, Synth üretimi için %750 teminat gerektirir. Yani eğer 100 sentetik dolar üretmek istiyorsanız, 750$ değerinde OKS tokenini teminat olarak kullanmanız gerekecektir. Bu dolaşımdaki Synth'ler için cömert bir tampon oluşturacaktır.

Borç odaklı

Herhangi birisi yeni bir Synth oluşturduğunda, o kişinin %750'lik OKS'leri teminat olarak kilitlenir, böylece üretilen Synth'lerin değeri ödenmemiş borç şeklini alır. Teminatın kilini açmak için, o kişinin Synth yakarak küresel borç havuzundaki payını geri ödemesi gerekir. %750 teminat zorunluluğu Synth'lerin piyasa fiyatlarındaki çok sert dalgalanmalara rağmen teminatlarının devamlılığını güvenceye alır.


Borsa ücretleri ve staking ödülleri

OKS kilitleyerek Synth üreten ve böylece Synth'lerin borcuna iştirak eden bir kişi aynı zamanda bir staker olur ve staking ödüllerini kazanmaya başlar. Bu hem Oikos Borsası'na ödenen işlem ücretlerinin, hem de enflasyon üretiminin bir kısmı şeklinde olacaktır. Borsa işlem ücretleri güncel olarak işlem başına %0.3 olarak belirlenmiştir. Bu ücretler, stakerların ödenmemiş borçlarına oranla hak iddia edebilecekleri bir havuzda biriktirilir. Yani bir kişi ne kadar Synth üretirse o kadar staking ücreti kazanır. Ancak, staking ödüllerini en az %750'lik teminat oranını korumaları koşuluyla kazanabilirler. Bu da insanların %750'lik kişisel oranlarını aktif biçimde korumalarını teşvik edecektir.
Oikos Borsası

Oikos merkeziyetsiz borsası insanların OKS ve akıllı sözleşme kullanarak, işlemin diğer ucunda üçüncü bir partiye ihtiyaç duyulmadan Synth alıp satmalarına imkan verir.


Enflasyon

Aynı zamanda bir sistem enflasyonu bulunmaktadır. Buna göre dolaşımdaki toplam OKS sayısı başlangıçta 100 milyon olacak ve 2026 yılına kadar 250 milyon civarında olacaktır. Bu enflasyon ise Synth üreticilerine dağıtılacaktır.


Borç havuzları

Dolaşımdaki tüm Synth'ler sistemdeki küresel borcun üzerine eklenirler. Basitçe bir Synth üreticisinin bireysel borcu bu küresel borcun bir yüzdesel kısmı olarak kayıt edilir. Bu borcun USD değeri sistem içinde takip edilen varlıkların fiyat dalgalanmalarına ve onların dolaşımdaki miktarlarına göre devamlı olarak değişim gösterir. Bu yüzden, Synth üreticileri tüm Synth takaslarına karşı havuz biçiminde karşı-taraf olarak işlev görürler ve sistemdeki tüm borcun riskini üstlenirler. Bu kişiler isterlerse sistemin dışında pozisyonlar alarak bu riske karşı önlem alma opsiyonuna sahiplerdir.

Bu sistem "sınırsız likidite" işlemleri olarak bilinen bir sistemi etkinleştiriyor: miktarın ne olursa olsun tüm Synth'leri başka birine sabit fiyatla çevirmek mümkün.


COVID-19

Sistemin doğası nedeniyle, her türlü sentetik varlığı üretmek mümkündür. Örneğin, Oikos dünya genelindeki salgınla savaşma konusunda halihazırda önemli miktarda girişime sahip şirketlerden oluşan bir sepeti takip eden bir COVID-19 Synth'i çıkarmayı planlıyor.

Güven gerektirmeyen Token Borsası
Oikos Swap Uniswap'ın Tron üzerinde çalışan bir versiyonudur: Kullanıcıların Tron-tabanlı her tokeni merkezi bir işlem tahtasına herhangi bir yatırma ve çekme işlemi gerçekleştirmeden alıp satabilecekleri güven gerektirmeyen merkeziyetsiz bir borsadır. Daha da iyisi, Oikos Swap likidite havuzları, işlemlerin önemli kısmı için hemen hemen yok seviyesinde slippage'a sahip olacaklar. İsteyen herkes borsa ücretleri şeklinde komisyon kazanmak ve ayrıca OKS tokeni şeklinde ödüllendirilmek için likidite ekleyerek veya çıkararak katkıda bulunabilirler.


Otomatik 24/7 İşlem
Oikos Swap token alım satım işlemlerinin gece gündüz her zaman yapılabilmesine imkan verir. Bu işlemler merkeziyetsiz bir akıllı sözleşme vasıtasıyla çalıştırılırlar.

TRC-20 Tokenleri ile İşlem Yap
Oikos Swap, Tron blokzinciri üzerinde TRC-20 protokol tokenlerini takas etmeye imkan sağlar.

Merkeziyetsiz Borsa
Oikos Swap, merkezi bir üçüncü tarafın müdahelesi olmadan token alım satımı yapabileceğiniz merkeziyetsiz bir borsa gibidir. Ancak, merkeziyetsiz bir borsadan farklıdır: gerçek bir P2P "takas" işlemi gerçekleşmemektedir. Bunun yerine tokenleri bir likidite havuzuyla takas ediyorsunuz.

Ömür Boyu Çalışma
Oikos Takas işlemleri durdurulamaz. Tron ağı çalıştığı sürece bu protokol ebediyen çalışacaktır.

Her Büyüklükteki İşlem ile Başa Çıkabilir
Oikos Swap teknik olarak her büyüklükteki işlem ile başa çıkabilir – sıfırdan sonsuza kadar. Bu protokol asimtotik bir eğri kullanarak ihtiyaç duyulan miktar arttıkça bir coinin fiyatını arttırabilir. Bu Oikos Swap'ın her büyüklükteki ama özellikle belirli bir sınırdan sonra yasaklayıcı biçimde pahalı olan işlemler ile başa çıkabileceği anlamına gelir.


Synthetix token sahipleri için Airdrop.

Oikos, Ethereum blokzincirinde belirli bir blokta snapshot çekerek OKS tokenlerinin bir kısmını Sythnetix token sahiplerine dağıtacaktır. Bu ise Synthetix'i ve kullanıcıları ödüllendirerek ekonomimizin problemsiz biçimde başlangıç yapmasına katkıda bulunacaktır.


                                                                                                                                                                                                      
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Top 100 Adres Toplam Miktarın Ne Kadarına Sahip on: March 15, 2018, 03:02:55 PM
Dogecoin kurucusu Jackson Palmer'ın başlattığı bir araştırma var. Henüz merkezsiz miyiz?

Hazırladığı spreadsheet en yüksek pazar değerine sahip coinleri farklı kriterlere göre karşılaştırıyor. En çok dikkat çeken kısım ise Top 100 adresin toplam coin miktarının ne kadarına sahip olduğu:

Top 100 Adres Zenginlik Dağılımı
(toplam miktara göre yüzdelik oran)


Bitcoin     %19
Ethereum %35
Ripple      %97
Bcash      %25
LTC         %45
NEO        %70
ADA        %33
Stellar     %95
Dash       %14
IOTA       %62
NEM        %55
Lisk         %67
Nano       %63
QTUM      %74
Waves     %65
Stratis     %62
Verge      %77

Top 100 içerisinde borsalar da mevcut bunu da göz önünde bulundurmak lazım. Dash en düşük orana sahip. Bunun sebebi masternode sistemi olabilir. Yani Dash zengini olanlar masternodelar ile staking yapmak için coinleri farklı adreslere göndermiş olabilirler.

Görüldüğü üzere coin zenginlerinin zamana yayarak diğer kullanıcılara dumplayabilecekleri coin miktarı çok fazla.

Spreadsheet:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1SAZ-kuym_SE6H-1qsLI9bIYOyWLmLemAbXGnI-7EuOY/

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=93zqTZ_spgY
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sentinel Chain Fiyat Tartışma Alanı on: February 25, 2018, 04:57:02 PM
Sentinel Chain, uzun vadede oldukça başarılı olacağını düşündüğüm yeni projelerden birisi.

Özetle Sentinel Chain başta tarım ve hayvancılık sektörü olmak üzere bankacılık, kredi ve sigortacılık hizmetlerinden faydalanmakta güçlü çeken esnaf, çiftçi, ve kobilere finansal hizmetleri ulaştırmayı hedefleyen bir blokzinciri projesi.

Çok yönlü olan bu proje sayesinde global ve yerel kredi ve sigorta şirketleri arasında bir köprü oluşturularak bahsi geçen hizmetler ihtiyacı olan kişi ve kurumlara sağlanabilecek.

Projenin çatısını her bir ülkenin yerel para birimi ile eşleştirilecek LCT tokenlerini bulunduracak olan yerel CrossPay blokzincirleri ve bu zincirlerin arasında konsorsiyum görevi üstlenecek olan Sentinel Chain oluşturacak. Ethereum üzerinde ERC20 tokenleri olarak saklanacak olan SENC tokenleri ise yerel LCT tokenlerini satın alınabilmek ve Sentinel Chain üzerinden sağlanacak olan cross-border yani küresel hizmetlerden yararlanabilmek için kullanılacak.

Sentinel Chain'in ise 2019 başı gibi hayata geçirilmesi hedeflenmekte. Uzun bir bekleme süresi olduğu için icosuna giremeyen arkadaşların 2018 yılı içerisinde iyi sayılabilecek fiyatlardan alım fırsatı bulacaklarını tahmin ediyorum.

Projenin ortakları arasında Vechain, Medishares, Crowdo, Infocorp ve Maybank bulunmakta. Bilindiği üzere Maybank güneydoğu asyadaki en büyük bankalardan biri.

Projeyi destekleyen yatırımcılar arasında dünyanın en büyük blokzinciri yatırım şirketlerinden biri olan Fenbushi Capital, ve danışmanlar arasında Bitcoin'e Akıllı Sözleşmeleri getirmeyi hedefleyen RSK Labs'in kurucusu olan Diego Gutiérrez Zaldívar bulunmakta.

Proje ile ilgili daha fazla bilgi için Duyurular kısmında kellendil'in açtığı başlığa bakabilirsiniz:
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2881804.0
4  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ÖnICO] ⚡XiWATT⚡: Yenilenebilir Enerji Varlıklarına Ortak Olma Platformu ⚡🌍 on: February 22, 2018, 10:55:37 PMXiWATT Önsatışı Yakında


XiWATT Nedir?

Xiwatt, bireylerin ve toplulukların yenilenebilir enerji varlıkları üzerinden kitle-fonlaması yapmalarını, bu varlıklara ortak olabilmelerini, ve bunları alıp satabilmelerini mümkün hale getiren bir platformdur. Geliştiricileri, yatırımcıları ve müşterileri sorunsuz biçimde birbirilerine bağlayan ve hissedarların her birine tamamen farklı faydalar sunan sanal bir ekosistemdir. XiWATT yenilenebilir enerjiyi konumdan ve koşullardan bağımsız olarak herkesin kullanımına açar.
Çekirdek Uygulamalar

Platform, ortak biçimde kapsamlı bir çözüm sunan bir kaç uygulamadan oluşmaktadır. Platformun çekirdeğini oluşturan üç ana uygulama aşağıdaki gibidir.

Launch Green

 • Yenilenebilir enerji projelerinin (“Sektörler”) organize edildiği ve şartları yerine getiren katılımcılar tarafından fonlandığı mekan olan Launch Green, herkesi yenilebilir enerji varlıklarına sahip olmasını mümkün kılacaktır.
 • Sektörler büyük-çaplı yenilebilir enerji projeleridir (> 1 MW kurulmuş kapasite). Sektörler, bir mini-ICO gibi XiWATT kullanıcıları tarafından fonlanırlar. Her bir Sektör tarafından üretilen enerji doğrudan kitle-fonlaması katılımcıları tarafından tüketilmez, ama  bunun yerine bu enerji tokenleştirilir ve sektör enerji üretmeye devam ettikçe bu tokenler düzenli biçimde katılımcılara ödenir.
 • Sektör modeli, enerji hizmetleriyle beraber karmaşık yerel yasalar ve yönetmelikler arasında gidip gelmek için her türlü şekilde kullanılabilir, konum ve yaşam şartlarından bağımsız olarak yenilenebilir enerji yatırımını mümkün hale getirir.
Cloud Net Metering

Cloud Net Metering, kullanıcıların yenilenebilir enerji projelerindeki (ör: Sektörler) hisseleri ile ürettilen enerji kredileri aracılığıyla elektrik faturalarını ödemelerine izin veren bir uygulamadır. Bu, enerji hizmetini sunan kurumdan bağımsız olarak XiWATT tarafından oluşturulan 3. taraf bir faturalama sistemi vasıtasıyla gerçekleşebilir.
WATT Pazaryeri

 • WATT Pazaryeri, kurulu yenilebilir enerji varlıklarının (ör: Sektör tokenleri) varolan kısımlarının alınıp satılması için güvenli bir yerdir.
 • Enerji varlıkları tokenleştirilerek, bireyler yenilenebilir bir enerji varlığına ortak olmanın meyvesini alabilirler ve istediklerinde bunları likidite edebilme gücüne sahip olurlar. Bu ise kullanıcıların tokenleştirilen yenilebilir enerji varlıklarını alabilecekleri açık bir pazaryeri olan WATT Exchange vasıtasıyla kolay hale gelecektir.
XIW Token Modeli

Geliştiriciler, yenilenebilir enerji projelerine teklif vermek için XIW tokenlerine ihtiyaç duyarlar ve onları öncelikli olarak müşteri için fiyat indirimleri ve diğer faydalı şartlar karşılığında alabilirler.


XIW token modeli, müşteriler ve yenilenebilir enerji projesi geliştiricileri arasında bir takas ekonomisi kuracaktır. Tokenler, müşterilerin geliştiriciler ile pazarlık yaparak daha iyi fiyat almalarını sağlayacaktır.Kurucular

......................
 
Hamza Choudhry

Kurucu Ortak, Takım Lideri


Endüstri alanında en çok kullanılan ağ protokolü olan EtherNet/IP gibi ağ protokolü geliştirme konularına odaklanlanmış bir Elektrik Mühendisi. BlackBerry, Daifuku ve ODVA gibi sektör liderleriyle çalışma tecrübesine sahip.

......................
 
Tony Zheng, CFA

Kurucu Ortak, Strateji Sorumlusu


CFA yetkinlik belgesine ve 6 yıllık finansal hizmetler sektörü ile en büyük 20 küresel bankaya strateji alanlarında yönetim danışmanlığı tecrübelerine sahip. Uzmanlık alanları fiyatlandırma ve maliyet optimizasyonu, süreç tasarımı ve şirket çapında girişimler için stratejik planlama.

......................
 
Yasir Bilal

Profesyonel Mühendis, Kurucu Ortak, Enerji Sorumlusu


Kuzey Amerika'daki Enerji ve Otomasyon projelerinin tamamlanmasında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip bir Elektrik Mühendisi. Kruger Energy, Hydro One, IESO ve DTE gibi enerji şirketlerinin multi-milyon dolarlık projelerini başarıyla yönetti. Güç performansı analizi, garanti sonu denetimleri, dönüştürücü testleri, ve kapasite faktör analizi alanlarında tanınmış bir uzman.Takım

......................
 
Jere Juustila

Hukuk Analisti


Veri Koruma Yasası, Sözleşmeler ve ICT, IPR ve Teknoloji Yasası, ve Çevre ve İklim yasaları konularında uzmanlık sahibi. Araştırma alanları; enerji kooperatifleri, limited şirketler, ve sivil toplum kuruluşları ile ilgili çeşitli federal devlet ve eyalet kurallarını içermekte. XiWatt Platformları kurmak için gerekli olan yasal çerçeveyi analiz ediyor.

......................
 
Ivan Wang

Geliştirici


Yazılım Mühendisi, Pivotal isimli yazılım şirketinde çalışıyor ve buraya Cloud-Native Uygulamaları ve çözümleri alanlarında deneyim çeşitliliği getiriyor.

......................
 
Zaid Khan

Pazar Araştırması


Satış ve Pazarlama alanlarında 10 yıldan fazla tecrübeye sahip. Çok sayıda Fortune 500 markasıyla ve benzeri start-up şirketlerle çalıştı. Deneysel Pazarlama ve ulusal ölçekli satış ve pazarlama projelerini yönetme konularında uzmanlık sahibi.

......................
 
Mikhail Panov

Halkla İlişkiler


Dijital Halkla İlişkiler alanında 4 yıldan fazla tecrübeye sahip: P&G, Rogers, Canadian Tire, ve Interac için çalıştı. Uzmanlık alanları pazar/hedef kitle araştırması, içerik geliştirme, SEO, ve dijital reklamcılık.Danışmanlar

......................
 
Daniel Araya

Strateji Danışmanı


University of Illinois at Urbana-Champaign'de doktora derecesini alan bir devlet danışmanı; özel ilgi alanları teknolojik yenilik, kamu politikası, ve öğrenme. Sharing Cities policy üyesi ve Futurism, Brookings Institution, Singularity Hub. dahil olmak üzere çeşitli basın yayın kaynaklarına düzenli olarak katkıda bulunmakta. En yeni kitapları: Artırılmış Zeka (2018), ve Demokratik Ekolojiler olarak Akıllı Şehirler (2015).

......................
 
Sulman Choudhry

Teknoloji Danışmanı


Apple, Uber, ve Blackberry'de 10+ yıl geliştirme tecrübesi. Halen Facebook'ta mühendislik müdürü, en son Uber Eats olmak üzere çok-yönlü geliştirici takımların idaresi konusunda geniş tecrübeye sahip.


Not: Bu duyuru XiWATT için hazırlanmıştır. İletişim noktası ben değilim.
5  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][BOUNTY][TokenSatışı] ICO Pass - KYC yapmanın en kolay yolu on: February 12, 2018, 10:42:45 AM
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Tomochain Fiyat Tartışma Alanı on: February 11, 2018, 11:47:39 PM
Tomochain, geleceği çok parlak bir blokzinciri altyapı projesi. Amaç Ethereum ağı üzerindeki ölçeklenebilirlik sorununu sidechain kullanarak çözmek ve böylece Ethereum üzerinde çalışacak uygulamalar için işlemlerin çok daha hızlı yapılabileceği bir ekosistem haline gelmek.

https://tomochain.com/

Tomochain'in sunacağı özelliklerden bazıları:
- Masternode sistemi
- İşlemlerin 2 saniye içinde onaylanması
- İşlemlerin ücretsiz gerçekleşebilmesi
- Zincirlerarası atomic işlemler
- Tüm Ethereum akıllı sözleşmelerine destek
- Decentralized Governance ve Proof of Authority consensus

Bu projeyle ilgili fikir ve düşüncelerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.Güncelleme (02.02.2019)

Tomochain Ethereum'dan bağımsız bir platform projesine dönüştürüldü.

Mainnet'e geçildi. Saniyede 2000 işlemi destekliyor. Onaylanma süresi 2 sn.

Masternode adaylarına oy vererek staking yapmak mümkün. Staking getirisi yıllık %7 civarında.

Detaylı bilgi:
https://tomochain.com/how-to-vote-for-tomochain-masternodes-using-tomowallet/
https://master.tomochain.com/Güncelleme (02.09.2019)

TomoZ protokolü hayata geçirildi. TRC21 token standartını kullanan tokenlerde işlem ücreti Tomo ile değil doğrudan tokenin kendisiyle ödeniyor.

TomoIssuer ile Tomochain üzerinde token çıkarmak kolay hale getirildi.

TomoPool ve TomoSwap hayata geçirildi.

Binance listelemesi gerçekleşti. Kucoin soft stakinge başladı.
7  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO] 📞TOR-Q-ALL: En Üst Düzey Blokzinciri-Tabanlı Mobil Arama & Internet 📞 on: November 30, 2017, 04:02:38 PM
       ÜRÜN
       

       

ÖZELLİKLERSENARYOLAR
YOL HARİTASI
ICO

SSS

               


Not: Bu çeviri TUR-Q-ALL için yapılmıştır. Çeviri haricinde proje ile herhangi bir ilişkim yoktur.
8  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / ⚡ [ANN] ⚡ TriForce Tokens Gaming ⚡ [Escrowlu ICO] 🚀 Sektör Ortaklıkları 🚀 on: November 09, 2017, 11:03:44 PM


TriForce Tokens, ICO tarihi yakında burada duyurulacak! https://triforcetokens.io
                                 


TRIFORCE TOKENS HAKKINDA


TriForce Tokens, online oyun topluluğu içindeki kullanıcılara merkezi olmayan P2P ticareti, anti-korsanlık koruması, ve dünyanın ilk rütbe ödül sistemini sunacak olan merkezi olmayan bir platformdur. Ağ, oyuncuların beraber çalışmalarını ve birbirlerini ödüllendirmelerini teşvik ederken oyuncuların toplulukları arasında işbirliği kurmalarını sağlamaya çalışacaktır.

TriForce Tokens'in blokzinciri tabanlı oyun platformunun Erken Alfa'sı şu anda herkesin katılabileceği ve test edebileceği biçimde mevcuttur, lütfen platformda sürekli güncellemeler yaptığımızı ve geliştirmeye devam ettiğimizi unutmayın. Lütfen bu yazının altındaki ekran görüntülerine ve erişim bağlantılarına göz atın.

TriForce Tokens platformu, birden fazla oyun platformunda endüstri standardı haline gelmek ve açık piyasada yükselen bir değer taşımak için tasarlanmış bir ERC 20 tabanlı (TFT) dijital tokeni kullanmaktadır. Tokenlerin başlıca benzersiz özelliklerinden biri, oyun geliştiricisi pazarı için tamamen yeni bir gelir modeli sunmasıdır. Tokenleştirilmiş platform aynı zamanda oyuncu yıpranma oranını düşürecek, davranış analizi sunacak ve oyunculara kendi dijital varlık imparatorluklarını kurabilecekleri yeni bir oyun deneyimi kazandıracaktır.TRIFORCE KAYNAKLARI  


TriForce Giriş Videosu

Whitepaper

Resmi Web Sitesi

Medium

Twitter

Telegram Grubu

FacebookTOKEN ÖZELLİKLERİ


TriForce Tokens ekosistemine hizmet etmek üzere konumlandırılan teknoloji, Ethereum Ağının üstündeki bir solidity iskeleti üzerinde hayata geçirilen ERC20 uyumlu tokenlerin birleşimidir. Tam teknoloji yığını ayrıca node.js sunucularını, kurumsal seviyede veri depolarını, büyük veri sorgulaması için Hadoop'u, ReactJS gibi front-end teknolojilerini ve yerli mobil uygulamaları içerecektir.

Göz önünde bulundurulması gereken çok sayıda bileşen vardır ve bu yüzden geliştirme stratejisi, başta 2018 yılının 2. çeyreğine kadar bir beta sürümü dağıtma hedefi olmak üzere birçok aşamadan oluşacaktır. Bu aşamalar, temel işlevselliğe hizmek etmek için bir oyuncu ve geliştirici platformunu, blokzincirine bağlı akıllı sözleşmeleri, geliştirici entegrasyon setlerini içerecektir.


TRIFORCE TOKENS ICO SÜRECİ


Tüm ICO fonları, Coinpayments.net tarafından escrow edilecektir, daha fazla bilgi için lütfen whitepaper'ımızı okuyunuz

TriForce Tokens Ön-ICO'su, 14 Ekim'den 16 Ekim 1:30 (GMT)'a kadar 48 saat sürecektir. Ön-ICO'ya katılan herkes %60 bonus alacak ve TFT tokenlerinin baz maliyeti token başına 0.20$ olacaktır. Ön-ICO'ya her şahıs katılabilir ve minimum katılım sınırı bulunmamaktadır. TriForce Tokens takımı ücretsiz 50 Ledger Nano S cihazını ön-ICO katılımcılarına katılım miktarlarına bakılmaksızın rasgele olarak dağıtmaya karar vermiştir.

TriForce Tokens ICO'su 11 Kasımda başlayacaktır ve 25 Kasım 2017, 1:30 pm (GMT) tarihine kadar 2 hafta sürecektir. ICO bonus yapısı üç aşamaya ayrılacaktır.
                   


ICO BONUS AŞAMALARI

GÜN 1: %30 bonus

GÜN 2 - GÜN 7: %15 bonus

GÜN 8 - GÜN 14: %0TOKEN DAĞITIMI

Toplam TFT token arzı 500 Milyon olarak belirlendi ve bu miktarın 375 milyonu ICO katılımcılarına tahsis edildi. Satılmayan tokenler, adaletli olmak niyetiyle yakılacaktır. Toplam maksimum katılım sınırı 40 milyon dolar olarak belirlenmiştir.

14 Ekim - 16 Ekim 2017 arasındaki ICO Ön Satışı: Eğer ön satışa katılmak isterseniz, web sitesini ziyaret ediniz ve katılmak için kayıt olunuz. Daha sonra nasıl katılacağınıza ilişkin ayrıntıları alacaksınız. Ön-satışa katılanlar %60 bonus alacaklar ve tokenler ile kar paylarını alırken birinci sırada yer alacaklar. Bu aşamada kabul edilen maksimum katılım miktarı 1.000.000$ olacaktır.YOL HARİTASI


11 Kasım – 25 Kasım 2017: Resmi Halka Açık ICO Başlangıcı - Ana fonlama turunun katılımcılara açılması. Daha fazla ayrıntı için lütfen ICO kuralları bölümüne bakınız.

Aralık 2017: Operasyon merkezinin ve işe alım gücünün kurulması. Yüksek teknik beceriye sahip iş gücüne ve oyun şirketleri yoğunluğuna sahip bir bölgede yeni ofislerin açılması.

Nisan 2018: ISO27001 sertifikasının elde edilmesi. İtem alım satımı, görevler ve rütbe sistemi içeren Beta ağının 1. aşamasının tamamlanması.

Mayıs 2018: IT Governance Ltd'nin yardımları ile tam GDPR uyumlu olunması.

Haziran 2018: Platformlar için beta sürüm entegrasyon seti kütüphanelerinin tamamlanması ve tam dokümantasyonlu geliştirici topluluk platformunun oluşturulması.

Kasım 2018: Beta ağının merkezsiz turnuvaları, p2p bahislerini, oyuncu davranış motorunu içeren 2. aşamasının tamamlanması.

Mart 2019: TriForce Tokens teknolojisinin tam üretim sürümünün yayınlanması.

TAKIM


TriForce Tokens, kurumsal yönetim, filiz şirketleri, oyun piyasası, kripto-para geliştirme, blokzinciri teknolojisi ve bilgisayar bilimleri gibi çeşitli sektörlerden tecrübeli bir takım tarafından desteklenmektedir. Geliştirme takımı, önde gelen bir İngiltere tabanlı işe alım platformunun CEO'su ve eski geliştirme sorumlusu olan Pete Mardell tarafından idare edilmektedir. Kendisi aynı zamanda tutkulu bir oyuncudur ve uzun zamandan beri kripto-paralar ile ilgilenmektedir.

Şirketin CTO'su olan Raza Ahmed, Uzman Full Stack geliştirici ve Tecrübeli Blokzinciri geliştiricisi olmanın yanı sıra Yazılım Geliştirme alanında yüksek lisans sahibidir. Nazaraf Shah, Coventry Üniversitesi Etik Korsanlık ve Bilgisayar Güvenliği alanında Uzman Öğretim Görevlisi olmanın yanında şirketin Doktoralı Araştırma Mühendisidir.

Bitcoin PR Buzz

TriForce Tokens'e danışman ve Halkla İlişkiler Koordinatörü olarak katılan Blake, Bitcoin PR Buzz CEO'sudur. Kişisel olarak Bitcoin PR Buzz'ı 4 yıldan fazla bir süre önce kurmuştur. Yıllarca NEM, UTRUST, ve zamanı için tarihin en büyük ikinci kripto-para etkinliği olmuş olan Lisk dahil olmak üzere çok sayıda başarılı ICO ile yakından çalışarak önemli bir tecrübe elde etmiştir.

Bitcoin PR Buzz, TriForce'un hak ettiği büyümeyi ve bilinirliği kazanmasını sağlamak için, TriForce'un Halkla İlişkiler birimi ile ICO döneminden sonra en az altı ay boyunca koordineli çalışacaktır.

TIGA


TriForce kısa bir zaman önce oyun piyasası temsilcisi olan TIGA'nın tam üyesi olmuştur. TIGA, oyun geliştiricileri, ve dijital yayıncılardan oluşan bir ağdır, ve oyun sektörünü temsil eden ticari bir kuruluştur.  Temel amaçları, oyun geliştirme ve dijital yayıncılık sektörünü güçlendirmektir. Bunu, güç koridorlarında piyasa için kampanyalar düzenleyerek, basın yayın ortamlarında bu piyasaya destek vererek ve üyelerine ticari olarak yardımcı olarak başarmaktadırlar.

IT Governance

IT Governance LTD şirketi ile tam ISO27001 akreditasyonu alabilmek için ortaklık kurduk. IT Governance, kuruluşunuzun Bilişim altyapısının kurumsal stratejilerinden ve hedeflerinden oluşan başarıyı destekleklemesine ve imkan vermesini sağlayan bir çerçevedir. Resmi IT Governance standardı ISO/IEC 385000:2015'tir. Bu çerçeve, yönetim kurulunun bilgi ve iletişim teknolojilerini idaresi konusunda kolay anlaşılır bir temel oluşturmaktadır ve dünyanın her yerindeki Bilişim yönetimi çalışanları için önemli bir kaynaktır.

Crypto Valley

Crypto Valley Association, dünyanın önde gelen blokzinciri ve şifreleme teknolojileri ekosistemini oluşturacak biçimde İsviçre'nin güçlü yönlerinden tam olarak yararlanmak için kurulmuş olan bağımsız, devlet-destekli bir kuruluştur. Startup şirketlerini ve piyasada kendine yer edinmiş firmaları desteklemekte ve davranış önerileri, farklı alanlardaki projeler, araştırma başlatmak ve etkinleştirme ile beraber konferanslar, hackathonlar ve piyasa etkinlikleri düzenleyerek birbirilerine bağlamaktadır. Dünya genelindeki benzer merkezlere olan aktif bağlantılar ile Cripto Valley'in blokzinciri ve şifreleme teknolojisi yeniliğini büyütmek amacıyla küresel çabalara katılımını mümkün hale getirmektedirler.

TriForce, İsviçre tabanlı blokzinciri startup kuluçka merkezinin kurumsal bir üyesi olmaktan gurur duymaktadır.

Coinpayments - TriForce ICO Fonlarının Emanetçisi

Escrow fon yönetimi sağlayıcısı olan Coinpayments.net ile yakın zamanda bir ortaklık yaptık. CoinPayments, çok sayıda kripto para için bir ödeme noktası sistemini kolay biçimde entegre etmenin yolunu sunan bir bulut cüzdan çözümüdür. Web sitesi, bitcoin ve litecoin gibi farklı kripto paralar için ödeme çözümleri sunmaktadır. Şirket, ayrıca çeşitli alışveriş sepeti eklentilerinin yanı sıra özelleştirilmiş ödeme çözümleri ve satıcı araçları seti sunmaktadır.

Coinpayments, ICO'dan sonra TriForce ICO fonlarının büyük bir kısmının escrowluğunu üstleniyor olacaktır.TRIFORCE TOKENS ERKEN ALFA PLATFORMU: GELİŞTİRİLİYOR


TriForce Tokens Erken Alfa platformuna (sürekli olarak geliştirilmekte) aşağıdaki adreslerden erişebilirsiniz:

Oyun Geliştiricisi Platformu Erken Alfa: https://developer.triforcetokens.io

Oyuncu Platformu Erken Alpha: https://player.triforcetokens.io  Geliştirici Paneli Erken Alfa

Oyuncu Paneli Erken Alfa

Oyuncu Cüzdan Platformu Erken Alfa

SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN BİZE BAĞLANIN


Resmi Web Sitesi

TriForce Giriş Videosu

Medium

Twitter

Telegram Grubu

Facebook

BASINDA

CryptoCoinsNews (Feature)

https://www.cryptocoinsnews.com/triforce-tokens-a-gaming-revolution-is-on-the-way/

CryptoCoinsNews

https://www.cryptocoinsnews.com/blockchain-gaming-startup-triforce-tokens-announces-pre-ico-14th-october/

CNBC

https://www.cnbc.com/2017/10/04/pr-newswire-triforce-tokens-blockchain-gaming-announces-membership-of-uk-gaming-industry-nonaprofit-tiga-and-swiss-crypto-valley.html

MarketWatch
http://www.sb.marketwatch.com/story/triforce-tokens-blockchain-gaming-supported-by-coventry-university-enterprise-ltd-going-through-ip-audit-process-with-innovate-uk-2017-10-08

http://www.marketwatch.com/(S(rnrsydaynixa5x55oiibxm45))/story/blockchain-gaming-startup-triforce-tokens-announces-pre-ico-on-14th-of-october-2017-09-29

NewsBTC
http://www.newsbtc.com/2017/09/28/triforce-tokens-ico-early-birds-get-free-ledger-nano-s/

Business Insider
http://markets.businessinsider.com/news/stocks/Blockchain-Gaming-Startup-TriForce-Tokens-Announces-Pre-ICO-on-14th-of-October-1002863757

Coin Idol
https://coinidol.com/triforce-tokens-announces-pre-ico/

Cripto Noticias
https://criptonoticias.com/entretenimiento/triforce-tokens-anuncia-campana-ico-ledger-nano-s-gratis-primeros-50-participantes/

Coinspeaker
https://www.coinspeaker.com/2017/09/28/blockchain-gaming-startup-triforce-tokens-announces-pre-ico-14th-october/

Criptomoedas Fácil
https://www.criptomoedasfacil.com/triforce-tokens-anuncia-parcerias-com-grandes-empresas-do-reio-unido-e-suica/

https://www.criptomoedasfacil.com/a-startup-de-blockchain-para-jogos-triforces-tokens-anuncia-pre-ico/

Business Insider
http://markets.businessinsider.com/news/stocks/TriForce-Tokens-Blockchain-Gaming-Supported-by-Coventry-University-Enterprise-Ltd-Going-Through-IP-Audit-Process-With-Innovate-UK-1002072021

Yahoo Finance
https://finance.yahoo.com/news/triforce-tokens-blockchain-gaming-supported-060200060.html

https://finance.yahoo.com/news/blockchain-startup-triforce-tokens-proudly-171700277.html

9  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO] QCHAIN: EVRENSEL Pazarlama Platformu / Gerçek Ürüne Sahip [ICO CANLI] on: October 27, 2017, 09:44:57 AM


GİRİŞ

Qchain, yakında gelecek olan, NEM ve Ethereum blokzinciri teknolojileri üzerinde geliştirilen bir dijital pazarlama, reklamcılık ve analitik platformudur. Güvenli, güvenilir, ölçeklenebilir ve merkezi olmayan kapsamlı bir pazarlama ve reklamcılık platformu olma yönündeki uzun vadeli vizyonumuzu yerine getirmek için hem NEM hem de Ethereum'un güçlü özelliklerinden yararlanmaya çalışıyoruz.


Platformun ilk parçası olan ve gelişmiş bir doğrudan satın alım pazar yeri aracılığıyla dijital reklamverenleri ve içerik yayıncılarını bağlamaya odaklanan bir uygulama olan Qchain Advertising için bir demo piyasaya sürdük. Ayrıca, pazarlamacıların, anketçilerin ve akademisyenlerin araştırmaları için kullanabilecekleri bir kurumsal ödemeli anket hizmeti sunacak olan Qchain Surveys adlı ikinci uygulamamızı geliştirme aşamasındayız. Gelecekte platformu doldurmayı uygun gördüğümüz takdirde uygulamalar ekleyeceğiz ve tüm iş akışını blokzinciri teknolojisinde çalıştırmak isteyen dijital pazarlamacılar ve reklamverenler için uçtan uca tam bir ekosistemi kurmayı ya da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Biz Qchain olarak platformun devamlı gelişimini finanse edebilmek için Qchain platformunun Ethereum ve NEM arka uçlarına hizmet verecek iki tokenin halka açık kitle satışını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.  Tokenler Ethereum-tabanlı ve ERC20-uyumlu Ethereum Qchain (EQC) tokeni, ve NEM tabanli XEM Qchain (XQC) mozaikinden oluşmaktalar. Kitle satışı 24 Ekim 2017'de başlayacak ve 5 Aralık 2017'de sona erecek. Kitle satışına katılabilmek için www.qchain.co/crowdsale adresini ziyeret ediniz ve ortağımız olan Zerion tarafından güçlendirilen arayüz üzerinden hesap oluşturunuz.

REKLAMCILIK UYGULAMASI

Reklamcılık uygulama ekosistemimizde etkileşim kuracak olan üç aracı olacak: reklamverenler, yayıncılar ve sunucular. Qchain reklam ağı içerisinde yer alan sunucular, içerik, davranış biçimleri ve ödeme üzerinde tekil kontrol sahibi olan (Google gibi) merkezi bir aracının yerine geçerler. Sunucu mekanizmamız, bu işlevleri dağıtılmış bir konsensüs aracılığıyla reklamverenler ve yayıncılar tarafından seçilen ve kabul edilen şartları onaylayan merkezi olmayan bir nod ağı ile demokratik hale getirir. Bu benzersiz ve yenilikçi model, platformumuzun önemli işlevleri etrafında merkezsizleşmeyi geçerli hale getirir, dolandırıcılık ve sansüre karşı daha iyi bir koruma sağlar, ve içeriğin dağıtımı ve doğrulanması ile işlemlerin onaylanması için merkezi bir partiye gerek duymadan ölçeklenebilirliği geliştirir. Ayrıca, bu sayede devamı gelen analizlerin kalitesi daha iyi hale gelerek platformumuzdaki verilerin güvenliği ve doğruluğu korunmuş olur. İlk yayınımızda, reklamverenler ve yayıncılar, gelişmiş çoğaltılmış doğrudan satın alma pazar yerimiz aracılığıyla birbirileriyle bağlantı kurabilecekler, ve bunu demomuz üzerinde önizleme ile görüntüleyebileceksiniz. Gelecekte doğrudan satın alma pazar yerimizi tamamlamak için programlanabilir pazarlama özellikleri ve servislerini hayata geçireceğiz. Reklamcılık uygulamamızın oluşturulması ve yürülmesine ilişkin planımızı, whitepaper ve uygulamanın kodlamasını ve mühendisliğini detaylandıracak ve yakında çıkacak olan teknik inceleme vasıtasıyla daha ayrıntılı olarak açıklamaktayız. Doğrudan satın alım pazar yeri, reklamverenler için güçlü bir talep taraflı platform oluşturulması hedefi doğrultusunda atılmış bir adım olacaktır.

   
QCHAIN DSP

Qchain talep yönlü platformu (DSP), doğrudan satın alma uygulamamızın önemli bir genişlemesi olacaktır. Qchain DSP'nin ilk sürümü, içerik yaratıcılarından reklam birimleri satın almak isteyen reklamverenler için güvenilir biçimde çalışacak ve yapısal olarak geleneksel DSP'lere benzeyecektir. Yalnızca web sitesi görüntüleme reklamlarının değil, video, podcast, yerli ve mobil uygulama birimlerinin sunumlarını ve açık arttırmalarını tokenlerimizin kullanımı ile kolaylaştıracağız.

Güven, şeffaflık ve açıklık konuları ile ilgili sorunlar geleneksel DSP'leri uzun zamandır kovalamaktadır. Dolayısıyla, reklamveren, yayıncı ve tedarik yönlü platform (SSP) işlemlerinin halka açık kayıtlarının tutulmasını sağlayan blokzinciri teknolojisi üzerinde kurulu olan altyapımızın konumlandırılması ile kullanıcılarımızın şeffaflığını önemli ölçüde arttırmanın mümkün olmasıyla kendimizi geleneksel DSP'lerden farklılaştıracağız. İşlemler, açıkça belgelenecek ve kolayca aranabilecekler; böylece, reklamverenler reklam harcamalarının parçalara ayrılış biçimini net bir şekilde görebilecek ve yayıncılar, son ödemeleri şekillendiren ücretleri ve maliyetleri kolayca takip edebilecekler. Bir kamu defterinin erişilebilirliği, üçüncü taraflarca yapılan reklam sahtekârlıklarının daha kolay tespit edilmesine ve kontrol altında tutulmasına edilmesine izin verecektir.ÜCRETLİ ANKET UYGULAMASI

Ücretli anket uygulamamızın amacı, pazarlamacıların, anketçilerin, akademisyenlerin, A/B test uzmanlarının ve diğer araştırmacıların araştırmalarını, tahminlerini ve kararlarını güçlendirmek için kullanacakları anketlerini kolay ve sorunsuz biçimde üniversite öğrencilerine, ev hanımlarına, ek gelir arayan herkese açarak çabukça ve güvenlice katılımcı verilerini elde etmelerini sağlamaktır. Araştırmacılar, reklamverenlerin reklamcılık uygulamalarımızda sahip oldukları avantajlara benzeyen avantajlardan yararlanacaklardır: kontrollerini merkezi bir aracıya aktarmadan parasal kontrollerini koruyabilecekler. Dahası, uzun bir onay sürecinden geçmeleri gerekmeyecek ve kayıt olduktan hemen sonra çalışmaları gönderebilecekler. Katılımcılar, anketin tamamlanması ile ilgili doğrulama alındıktan hemen sonra ödemelerini EQC ya da XQC olarak cüzdanları vasıtasıyla alabilecekler. Bu ise katılımcıların paralarını çekebilmeleri için yüksek bir eşik değerine ulaşmalarını gerektiren büyük ücretli anket sitelerinin tam tersi bir durum teşkil etmektedir. Daha da kötüsü, bu eşik değerleri genellikle paranın çekilebilmesini engelleyen uyarılar ile doludur, ve bu da kullanıcılar için oldukça fazla bir zaman kaybına neden olur.


KİŞİSEL VERİ PAZAR YERİ VE YÖNETİMİ UYGULAMASI    

Qchain Kişisel Veri Yönetimi ve Pazar Yeri (PDMM) uygulaması, günlük İnternet kullanıcılarının ve pazarlama ile reklamcılık firmalarının, kullanıcı verilerini nasıl transfer edecekleri ve bu verilerle nasıl etkileşim kuracakları konularında devrim yaratacaktır. Dijital veri sahipliği kavramının dönüştürülmesini ve özünde kullanıcıların kendi veri borsacısı olmalarını sağlayacak olan bu uygulama, İnternet kullanıcılarının online olarak kendi verilerini tokenleştirebilmelerine ve bu verilerin izinlerini kontrol edebilmelerine olanak sağlayacaktır. Kullanıcılar, rahatsız olmadan paylaşabilecekleri verileri anlık açık arttırmalar vasıtasıyla pazarlama ve reklamcılık şirketlerine satabilecekler. Aynı zamanda, pazarlama ve reklamcılık şirketleri kullanıcıların açık biçimde paylaştıkları verileri satın almak ve toplamak için etik bir yola erişime sahip olmaktan faydalınıyor olacaklar. Dahası, reklamverenler ve pazarlamacılar ikinci ve üçüncü parti verileri toplamak ve elde etmek için kullandıkları aracı veri yönetimi platformlarına (DMP'ler) olan gereksinimi azaltarak maliyetlerden tasarruf edebilecekler. Kısacası, PDMM uygulaması İnternet kullanıcıları ile pazarlama ve reklamcılık şirketleri için karşılıklı yarar sağlayacaktır. PDMM uygulamasının işlevselliği ücretli anket ve DSP reklamcılık uygulamalarına entegre edilecektir.
   
    
 • Kitle satışı web sayfasına www.qchain.co/crowdsale adresinden ulaşılabilir
 • Kitle satışının EQC kısmı için sadece Ether (ETH) kabul edilecektir. Kitle satışının XQC kısmı için sadece XEM kabul edilecektir.

   

 • Bağışlar iki çok-imzalı cüzdan adresine gönderilebilecekler, biri ETH bağışları ve diğeri XEM bağışları için.
 • Her bir kitle satışında maksimum hard cap olan 225,000,000 EQC ve 225,000,000 XQC tokenleri satılacaktır, bu miktar ise token başına karşılık gelen arzın  %60'ını temsil etmektedir. Bu da kitle satışının ETH kısmı için 56250 ETH ve XEM kısmı için 56250000 XEM'lik hard cap miktarına eşittir.
 • En sonunda satılmış olan EQC ya da XQC tokenlerinin miktarı bu tokenlere karşılık gelen toplam EQC ya da XQC arzının %60'ını temsil edecektir.
 • Kitle satışının ilk üç günü içerisinde katılım gösterenlere %15 token bonusu verilecektir. Bonus miktarı sonraki hafta (yedi gün) için %7.5 olacaktır. Kitle satışının ilk 10 gününden sonra, daha fazla bonus olmayacaktır.
 • Kitle satışı 35 gün, ya da token arzı tükenene kadar sürecektir, bunların hangisi ilk gerçekleşirse kitle satışı sona erecektir.
 • Tokenler, kitle satışının başlangıcından önce oluşturulacaklar. Tokenler, katılımcı hesaplarına katılım miktarı alındıktan sonra gerçek zamanlı olarak aktarılacaklar.
 • Kitle satışı sırasında satın alınmayarak başlangıç arzından başka bir yere transfer edilmeyen tokenler yakılacaktır.
 • Kitle satışının ETH kısmı için ulaşılması gereken minimum miktar 1000 ETH'dir. Kitle satışının XEM kısmı için ulaşılması gereken minimum miktar 100,000 XEM'dir.
 • XQC'den XEM'e takas oranı 1 XEM başına 4 XQC olacaktır. EQC'den ETH'ye takas oranı 1 ETH başına 4000 EQC olacaktır.
 • Kitle satışının kodları, kodların güvenliğinden ve bütünlüğünden emin olmak için çalıştırılmadan önce Zerion adlı Ethereum akıllı sözleşme geliştirme şirketi ve çekirdek NEM geliştiricileri tarafından test edilecek ve denetlenecektir.
 • ABD New York eyaletinde ve ABD Yabancı Varlık Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından yaptırıma uğrayan ülkelerde yaşayan kimselerin kitle satışının arayüzüne erişmeleri engellenecektir. OFAC tarafından yaptırıma uğrayan ve IP adresleri engellenecek olan ülkeler: ihtilaflı Kırım bölgesi, Küba, Kuzey Kore, Sudan, ve Suriy.
       
                            


Kitle satışı ne zaman, ve ne kadar sürecek?


Kitle satışı 24 Ekim yaklaşık 9:00 PM GMT'de başlayacak, ve 5 Aralık 9:00 PM GMT tarihinde sona erene dek 42 gün devam edecek.


Tokenleri nereden ve nasıl satın alabilirim?


Ana web sitesinin bir dizini qchain.co/crowdsale adresinde tarihler duyurulduktan sonra token piyasaya sürme işlemine katılma talimatlarıyla oluşturulacaktır.

Katılımcılar, iki çok-imzalı cüzdan adresine yönlendirilecekler: biri ETH satın alımları için ve diğeri XEM satın alımları için. Kitle satışının EQC kısmı için sadece Ether (ETH) kabul edilecek, ve kitle satışının XQC kısmı için sadece XEM kabul edilecek. Tokenler kitle satışından önce oluşturulacaklar ve katılımcılara ETH ya da XEM katılımlarının ardından transfer edilecekler.

Öncelikle kendi kişisel ETH ve NEM hesabınıza/cüzdanınıza sahip olmanız gerekecek. Sonra, ETH ya da NEM satın almak için bir borsaya gitmelisiniz, ve satın aldığınız ETH ya da NEM'leri kişisel hesabınıza/cüzdanınıza aktarmalısınız.

Kitle satışı sırasında, ETH ile EQC ve XEM ile XQC satın alacaksınız. Kişisel cüzdanınızdaki ETH'leri ve XEM'leri belirleniş olan adreslerimize gönderdiğiniz takdirde onlara karşılık gelen EQC'leri ve XQC'leri alacaksınız.


Tokenlerimi ne zaman alacağım?


EQC ve XQC tokenleri kitle satışından önce oluşturulacaklar ve katkılar alındıkça gerçek-zamanlı olarak gönderilecekler. Tokens corresponding to pre-sale contributions will be sent as soon as possible, but their sending may be delayed for several days after the beginning of the crowdsale, as pre-sale transactions are being manually processed.


Kitle satışına katılırken karşımıza çıkabilecek bölgesel sınırlamalar nelerdir?


Hukuki güvenlik için, ABD New York eyaletinden ve ABD Yabancı Varlık Kontrolü Ofisi (OFAC) tarafından kapsamlı olarak yaptırıma uğrayan ülkeler ya da bölgelerden gelen IP adresleri kara listeye alınarak bu adreslerin kitle satışı arayüzüne erişmeleri engellenecek. Bu nedenle, New York Eyaletinde ve OFAC tarafından yaptırıma uğrayan ülkelerde veya bölgelerde yaşayan insanların kitle satışına katılmalarına izin verilmeyecektir.

Bu yazının yazıldığı tarihte, çok az sayıda ülke ve bölge OFAC tarafından kapsamlı olarak yaptırıma uğramıştır. OFAC yaptırım programlarının kapsamı her an değişebilir, ve önceden uyarı yapılmadan yeni yaptırım programları oluşturulabilir, bu nedenle belirli bir ülkenin veya bölgenin kitle satışı gerçekleşirken OFAC yaptırımı altında olup olmayacağını söyleyemeyiz. Tüm yaptırım programlarının listesi, kapsamları ile ilgili detaylar, ve daha fazla kaynağa ulaşmak için kullanılacak bağlantılar ABD Hazine Bakanlığı web sitesinde bulunabilirler.

Şimdilik, IP adresleri kitle satışına katılımdan alıkonulacak olan kapsamlı olarak yaptırıma uğrayan ülkeler listesi şöyledir: Ukrayna Kırım bölgesi, Küba, İran, Kuzey Kore, ve Suriye..


Ne kadar token satın alınabilecek?


Ethereum token ve NEM mozaik kitle satışından sonra her iki blokzincirinde statik olarak maksimum 375,000,000 token var olacaktır, böylece toplam maksimum 750,000,000 token olacaktır. Bunların %60'ı, yani her bir blokzinciri için 225,000,000 token kitle satışında satılacaktır.


Kitle satışı güvenli olacak mı?


Kodumuz, kapsamlı bir şekilde test edildi, ve blokzinciri teknolojisinin önde gelen geliştiricilerinden olan Zerion tarafından güvenlik denetimi yapıldı. Zerion'un kendisi, kodların gözden geçirilmesi için üçün parti denetçilerle çalışacaktır.


Kitle satışında toplanan para nasıl kullanılacak?


Paranın önemli kısmı, yaklaşık %80'i, ürün geliştirme, iş gücü genişletme, iş gücü ödemeleri, ve fiziksel şirket maliyetleri için kullanılacaktır. %10'u pazarlama ve hukuki masraflar için kullanılacak, ve geri kalan %10 rezerv olarak saklanacaktır. Bu rakamlar mevcut tahminlere dayanmaktadır ve gerektiğinde değiştirilebilirler.


Kitle satışı ile toplanan kaynaklar insanların güvenini ve hesap verilebilirliği sağlayacak şekilde saklanacak mı?


Bizler Qchain'de kitle satışını adil ve etik biçimde gerçekleştirmeye %100 kararlıyız.

Token sahiplerinin güvenliği için, ETH ve XEM kaynakları escrow edilen 5/6 çoklu-imzalı cüzdanlar içinde saklanacaklar, ve her cüzdandaki iki hesap, bir üçüncü parti tarafından kontrol edilecek. ETH kitle satışı denetmenimiz Zerion, ETH 5/6 çoklu-imzalı cüzdandaki hesaplardan ikisini saklayacaktır. NEM çoklu-imzalı cüzdanı için hesaplardan ikisi NEM topluluğunun seçkin üyeleri Kailin ve NEM Vakfı Başkan Yardımcısı Jeff McDonald tarafından saklacaktır.

Bu, kitle satışı katılımcılarına güçlü bir koruma sağlayacaktır, ve Qchain'i 3. partilerle ve kripto-para topluluğu ile şeffaf olmaya mecbur bırakacaktır. Hesap verebilirliğin son ölçütü olarak, Qchain ABD merkezlidir. Her bir donör, kitle satışına katkıda bulunmak için güven sahibi olabilir.10  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / 🌟[ANN][ICO]🌟 GIZER - Küresel Oyunculuk Ağı 🌐 ► ICO 15 Mart 🔥 on: October 17, 2017, 02:06:20 AM
Not: Bu proje ile ilgili sorularınız varsa lütfen Jasong, Czukor ya da Reactiv3 ile iletişime geçiniz.
KÜRESEL OYUNCULUK AĞI

Oyunculuk Ekonomisi için Fırsat Yaratmak

Gizer, farklı taraflar arasındaki etkileşimler vasıtasıyla küresel oyun topluluğu için ekonomik bir fırsat yaratmayı sağlayacak bir küresel p2p oyunculuk ağıdır. Vizyonumuz, küresel oyunculuk ekonomisinin tüm üyeleri için fırsat yaratmaktır. Gizer ağı, oyuncuları, ana bilgisayarları, küçük işletmeleri, serbest sunulan hizmetleri, ve müsabaka yerlerini daha üretken bir oyun dünyası yaratmak için bağlayacaktır.

Önsatış Başlangıç Tarihi: 20 Ekim 2017
Önsatış Bonuslarının Başlangıcı: 10 Ekim 2017Bounty Kampanyası Başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2210144Oyun geliştiricileri, 1 milyardan fazla mobil oyuncunun varlığını farkettiler ve artık daha rekabetçi mobile oyunlar geliştiriyorlar. Ancak, rekabetçi oyunculuğa ve eSpor ekonomisine yakıt verecek bir ağ bulunmamaktadır. Gizer, işte bunun çözümüdür…

Gizer, farklı taraflar arasındaki etkileşimler vasıtasıyla küresel oyunculuk topluluğu için ekonomik bir fırsat yaratmayı sağlayacak bir küresel p2p oyunculuk ağıdır. Gizer ağı, oyuncuları, ana bilgisayarları, küçük işletmeleri, serbest sunulan hizmetleri, ve müsabaka yerlerini daha üretken bir oyun dünyası yaratmak için bağlayacaktır.ICO detayları
Kitlesatışı Kuralları


Gizer’in önsatışına şu anda Gelecek Tokenleri için Basit Sözleşme (SAFT) kullanılarak erişilebilir.
SAFT indirimi hakkında daha fazla bilgi için support@gizer.io ile iletişime geçiniz. Halka açık önsatış 20 Ekim'de açılacaktır.


* Not: Rezerv olarak saklanacak olan 15,000,000 GZR aynı zamanda kullanımı arttırmak için teşvik planı kapsamında kullanılacaktır. Ayrıca Gizer, oyun geliştiricileriyle item lisanslama anlaşmaları kapsamında çalışmalar yapmaktadır.GZR Nedir?

GZR, "bilinmeyen" durumunda olan kilidi açılabilir bir profil nesnesini temsil etmektedir. Kullanıcı, tokenlerin kilidini istediği zaman açabilir, bunun sonucunda kilidi açılan rasgele bir profil nesnesi oyuncunun kimlik profiline işlenecektir. Kilidi açılan nesnenin seyrekliği ve türü tamamen rasgeledir ve sadece kullanıcı o nesnenin kilidini açtıktan sonra belirlenir. Kullanıcılar, oyun topluluğunda prestij kazanmak için nesneler toplayarak rütbelerini yükseltebilirler ve avatarlarını kişiselleştirebilirler. Belirli nesne takımları toplandıktan sonra, kullanıcı mükafatlarına özgü özel bir nesne, rütbe artışı, ve rozetler ile ödüllendirilir.
Ethereum hesabını Gizer profiline bağlayan kullanıcılar, GZR tokenlerini kullanabilir ve Gizer profil nesneleriyle takas edebilirler. Bunu basitçe GZR tokenlerini Ethereum cüzdanlarından bir "Gizer geri ödeme hesabı"na göndererek yapacaklar. Gizer, gelen GZR tokenleri için bu hesabı neredeyse gerçek zamanlı olarak izleyecektir. Gelen bir token transferi onaylandığı zaman Gizer, gönderen Ethereum cüzdanına karşılık gelen Gizer profilini arayacaktır. Token transferinin aktarımının sözde-rasgele işlem hash'ine dayalı olarak, Gizer nesneleri Gizer kullanıcısının profiline eklenecektir. Bu Gizer nesnelerine, Gizer arkaplanında kullanıcının istediği zaman kilidini açabileceği, ya da başka bir kullanıcıya transfer edebileceği benzersiz bir hash atanacaktır.Ödüller

İlk kullanıcılarımız ve topluluğun geneli bizim için son derece önemlidir. Platformumuzu ve kitle satışımızı destekleyenlere teşekkür edebilmek amacıyla - katılan herkes için bir bounty kampanyası düzenliyoruz.

Bounty programı hakkında daha fazla bilgi buradan bulunabilir: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2210144GZR Yol Haritası

Daha detaylı bir yol haritasını https://tokensale.gizer.io adresinde bulabilirsiniz


Ç1
 • Gizer mobil uygulaması iOS ve Android için geliştirilmesi
 • Ön-ICO Pazarlama süreci başlaması
 • Akıllı Sözleşme Denetlenmesi
 • GG ID Geliştirilmesi
 • Halka Açık Token Satışı
 • Piyasaya sürülmüş GZR nesnelerinin toplanması

Ç2
 • Gizer mağazası geliştirilmesi
 • GG ID Açık Uygulama Programlama Arabilirim (API) oyun geliştiricileriyle üçüncü parti entegrasyonları için hazır hale getirilmesi
 • Mobil eSpor oyunu Bazoo ile doğrudan GG ID Entegrasyonu
 • Daha fazla GZR objeleri piyasaya sürülmesi
 • Gizer web platformunun REACT Native kullanılarak geliştirilmesi

Ç3
 • Gizer Haber açılması
 • Gizer Pazaryeri'nin yeni Blokzinciri teknolojileri ile güncellenmesi
 • APAC Pazarlama Kampanyası


Herhangi bir sorunuz olursa, bu başlığı ve ayrıca aşağıda listelenen sosyal medya hesaplarını izliyor olacağız. Sorular sormanızı ya da Gizer hakkında geri bildirimde bulunmanızı teşvik ediyoruz.

Takım üyelerinin Bitcointalk kullanıcı isimleri
Jasong
Czukor
Reactiv3
Okuduğunuz için teşekkür ederiz!Sosyal Medya ve Önemli Bağlantılar

TOKEN SATIŞI WEB SİTESİ
https://tokensale.gizer.io

WEB SİTESİ
https://gizer.io

FACEBOOK
https://www.facebook.com/GizerGaming/

TWITTER
https://twitter.com/Gizer_Gaming

MEDIUM
https://medium.com/@Gizer_Gaming

REDDIT
https://www.reddit.com/r/Gizer/

GITHUB
https://github.com/GizerInc

TELEGRAM
https://t.me/joinchat/Em71dQ4KZ8G-XxpArXNuHg

INSTAGRAM
https://www.instagram.com/gizer_gaming/

TWITCH
https://www.twitch.tv/gizertv

YOUTUBE
https://www.youtube.com/c/GizerGaming
11  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ICO] (MDX) Modex - Akıllı Sözleşme Pazar Yeri on: October 06, 2017, 09:48:53 AM
Modex, kripto paralara ve benzer biçimde akıllı sözleşmelere kolay, kullanıcı dostu erişim imkanı sağlayan bir Akıllı Sözleşme Pazar Yeri ve uygulama ekosistemidir. Geliştiriciler, becerilerini paraya dönüştürmek ve son müşteriler ile katkıda bulunanlara Akıllı Sözleşme çözümleri sunmak için Modex'ten yararlanabilirler. İnsanlar, gerçek dünyadaki ihtiyaçları karşılayan, hali hazırda denetlenmiş ve güvenli; geliştiricileri gözlemlemek ve tek seferlik geliştirme projelerini yönetmek zorunda kalınmasını gerektirmeyen Akıllı Sözleşmeleri kolayca keşfedebilirler. Modex, blokzinciri teknolojisinin yaygın biçimde kullanılmasını hızlandırmakla birlikte Akıllı Sözleşmelerin kurulumunu önemli ölçüde daha kolay, daha hızlı ve daha ucuz hale getirir.

MDX Tokeni

MDX tokeni, Akıllı Sözleşme Pazarı ve uygulama ekosistemi için ERC20 tabanlı bir yardımcı bir destek tokenidir. Modex içerisindeki tüm blokzinciri servisleri ve ürün özellikleri MDX olarak ödenecek ve ücretlendirilecektir. Yakında başlayacak olan ICO'da Modex, platform hizmeti ücretlerini ödemek, akıllı sözleşme alımları yapmak ve merkezi olmayan işlemler için eksiksiz bir API paketine erişim kazanmak için kullanılabilecek MDX tokenlerini piyasaya sürecektir.Konsept                
                        
Modex’in ödeme ekosistemi ile birleşik olan Modex’in Akıllı Sözleşme Pazar Yeri, blokzinciri teknolojisine kolay, kullanıcı dostu bir erişim sağlanmasına imkan verecek – benzer biçimde kripto paralara ve akıllı sözleşmelere de.
                        
Bazı akıllı sözleşmeler tüm işlerin tek bir karmaşık sözleşme etrafında oluşturulmasını gerektiren  oldukça teknik ve sadece özel bir amaca yönelik sözleşmeler iken, çok sayıda diğeri bu şekilde olmayacak. Modex’in akıllı sözleşme pazar yeri, geliştiricilerin kendi işlerini yükleyecekleri ve satacakları, ve alıcıların onları satın alacakları bir Akıllı Sözleşme Uygulama mağazası olacak. Modex Akıllı Sözleşme Pazar Yeri, 3. parti uygulamaların entegre edilebilecekleri Uygulama Programlama Arayüzlerini (API) destekleyecek; böylece akıllı sözleşmeler, alıcıların akıllı sözleşmeleri kullanıp gerçek hayat problemlerini çözmelerine imkan veren uygulamalar ekosistemi aracılığıyla kolay biçimde çalışır hale getirilecekler.Modex Nasıl Çalışıyor
                                                                        
1. Bir geliştirici, Modex Akıllı Sözleşme Pazar Yeri’nde yayınlamak amacıyla bir akıllı sözleşme oluşturur -ya da- bir Modex alıcısı tarafından sipariş edilen bir projeyi alabilirler. Akıllı sözleşmeler için hiçbir listeleme ücreti yoktur.
2. Modex, geliştiricilerin işlerini akran değerlendirmesi ve penetrasyon testi için herkese açmak -ya da- güvenebilecekleri kendisini ispatlamış denetleyicileri seçmek arasında seçim yapmalarına izin verir. Her iki türlü de, denetleme ve penetrasyon testi MDX ödül tokenleri ile ödüllendirilecektir.                                                      
3. Sözleşme sonrasında mağazada -ya da- siparişi veren müşteri için çalıştırılacak.                                                      
4. Alıcılar, MDX tokenlerini kullanarak Akıll Sözleşme Pazar Yeri’nde listelenen akıllı sözleşmelerin kullanımını satın alabilecekler.          Neden bir Token Satışı:
                        
Modex takımı, hali hazırda önemli seviyede finansman ve piyasa traksiyonuna sahip. Bu durum, birden fazla parayı destekleyen Moneymailme cüzdanının büyüyen bir uluslar arası kullanıcı tabanı ile ticari kullanımda olması ve bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlanan çoklu kripto para güncellemesi göz önünde bulundurulursa açıkça görülecektir. Ayrıca, henüz piyasaya sürülmüş olan M3 ödemeleri ağ geçidği servisleri şu anda ticari olarak kullanıma hazır bulunmakta.
                        
Modex, bu ekosistemi akıllı sözleşme pazarıyla bir araya getirmek için gerekli olan bu açık piyasa ihtiyacın ve fırsatın farkına vardı; var olan uygulamalarımızın kullanılmaları, akıllı sözleşmelerin kolay bir biçimde çalışabilir hale gelmelerini sağlayacaktı. Dahası, hem yatırımcı hem de benzer biçinde kullanıcı toplulukları için token satışları sayısız ek fayda sunduklarından, geleneksel risk sermayesinin peşinden gitmeye devam etmek mantıklı değildi.
                        
Modex'in ürün felsefesi ve pazarlama felsefesi, her ikisi de sosyal eğilimleri yakından takip ettikleri için birbirilerini yansıtmaktadır. Pazarlama yaklaşımımız, düzenli bir geliştiri araçları ekosistemi, müşteri uygulamaları, ve teşvikler aracılığıyla toplum katılımından ve yetkilendirmesinden başka bir şey değildir. Modex, gerçek likidite sorunlarını ele almak için çalışan ve basitçe ortaklık kurabileceğimiz bir dizi başka harika organizasyonlar (Comit, Bancor, vs.) olduğundan ötürü;  şirketler, geliştiriciler, ve gerçek-dünya kullanıcıları arasındaki boşluğu doldurmak için çabalarını akıllı sözleşme pazarına yoğunlaştırabilir. Modex pazar yeri tarafından güçlendirilen uygulamalar ve akıllı sözleşmeler, blokzincirinin yaygın biçimde kullanımını arttıracaktır ve takımımız geçmişte bu alanda çalışma tecrübesine sahiptir.
                        
Yaklaşımımızın, akıllı sözleşmeler, blokzinciri teknolojisi, ve benzer biçimde kripto para birimlerinin piyasadaki kabulünü önemli ölçüde arttıracağından; ve dünya genelinde birçok kişiye hizmet sunacağından eminiz.
                        
Token Satışı Resmi Web Sitesi: Bizi Buradan Ziyaret Edin: www.modex.tech
                        
Token Satış Takvimi:
                        
Modex, Resmi ICO Duyurusu: 8 Eylül 2017            
                        
Modex Ön-Satışı: tarih duyurulacak (halka açık)
Modex ICO: tarih duyurulacak (halka açık)

                        
Ön-satış etkinliği, Orta Avrupa saatiyle (CET) 9am'de başlayacak ve 12 gün boyunca açık olacak.
                        
ICO 30 gün boyunca 3 aşamalı olarak yürütülecek. Her on günlük dönemde token fiyatı artacaktır. 30 günlük etkinlik Orta Avrupa saatiyle (CET) 9am’de başlayacak. İlk “aşama” tamamlandıktan sonra 24 saatlik periyodun sonlanmasıyla birlikte bir sonraki aşama başlayacak. Bu yüzden, eğer ilk aşama ilk 2 saaat içinde tamamlanırsa, bir sonraki aşama sonraki gün sabah 9am’de başlayacak.
                        
Satış Süreci & Fiyatlandırma:
                        
Modex’in MDX token satışı sırasında, Ethereum, Bitcoin, Tüm ERC20 Tokenleri, ve web sayfamızda listelenecek diğer kripto para birimlerini kabul edeceğiz. Özel satışlar fiat para birimi kabul edecekler. Özel satış ve ön-satış katılımcıları, tokenlerin ICO’nun tamamlanmasının ardından zaman içerisinde gönderilecekleri kilitli sürece tabi olacaklar.
                        
Katılımcı Modex’e ETH, ya da BTC gönderdiğinde ve gönderilen miktar Modex’in cüzdan adresine ulaştığında, Modex gönderilen kripto para biriminin spot fiyatına göre (CoinMarketCap fiyatı üzerinden)  bu kripto paraların değerini Amerikan Dolarına çevirecek ve buna karşılık gelen MDX token miktarını katılımcının cüzdanına tahsis edecektir.
                        
Tokenler, Token Satışı tamamlandıktan sonra alıcıya gönderilecekler. Satılmayan tokenler “yakılacak”.
                        
Tokenler aşağıdaki gibi fiyatlandırılacaklar:

12  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][PRE-ICO] VIULY: 🔷 Merkezi Olmayan Video Paylaşım Platformu 🔷 (1 EKİM) on: September 27, 2017, 01:08:42 AM
Not: Bu çeviri Viuly için hazırlanmıştır. Sorularınız için lütfen ViulyOfficial ile iletişime geçiniz.


▄▄▄▄
VIULY NEDİR

Viuly.com, merkezi olmayan bir video paylaşım platformudur. Viuly kullanıcı topluluğu tarafından geliştirilmiş ve bir araya getirilmiştir.
Nihai hedefimiz, küresel anlamda en büyük merkezi olmayan video paylaşım platform video piyasasının bildiğimiz şu anki haline yeni bir soluk getirerektir.


Viuly, merkezi platformlardan güç alır ve bu gücü olması gereken yere - kullanıcılara - geri dağıtır.

 • İçerik üreticileri özel içeriklerini satabilirler, kullanıcılardan bağış toplayabilirler ve aynı zamanda reklam paylaşım programından gelir elde edebilirler.
 • Kullanıcılar ücretsiz video izleyerek ödül kazanırlar.
 • Reklamcılar reklamlarını listeleyebilirler ve içerik üreticilerine & kullanıcılara doğrudan ödeme yapabilirler. Artık aracı olmayacak.


Platform üzerindeki tüm ödemeler VIU tokenleri ile otomatik olarak gerçekleştirilir ve işlem geçmişi blokzincirinde saklanır.

VIULY tokenleri (VIU), Ethereum blokzinciri akıllı sözleşmesine dayalıdır ve reklamverenler, içerik yaratıcıları ve kullanıcılar arasında değer transferi için temel aracı temsil eder.
Video içeriği depolaması merkezsizdir ve IPFS protokolünün üzerinde geliştirilmiştir.

İşte platformumuzu benzersiz ve devrim niteliğinde yapan anahtar özelliklerin bir kaçı:


 • Ücretsiz videolar yüklemek ve kanallar oluşturmak
 • Özel içeriğe erişim satmak
 • Ücretsiz videoları izlemek için ödüllendirilmek
 • İçerik yaratıcılarına destekte ve taahhütte bulunmak
 • Özel içeriği VIU tokenleri ile satın almak
 • Reklam vermek ve kullanıcılarımıza doğrudan ödeme yapmak


▄▄▄▄
MİSYON

Hedefimiz, içerik üreticilerinin ve kullanıcıların sevdikleri ve keyif aldıkları şeyleri yaparak ödüllendirildikleri, aracısız, tamamen merkezsiz bir video paylaşım platformu yaratmaktır!▄▄▄▄
ŞİMDİ SİZE ÖDEME YAPILIYOR

Sadece ilgilendiğiniz video içeriklerini izleyerek ödül kazanmaya hazır mısınız? Ücretsiz olarak yaptığınız şeylerden para kazanmaya hazır mısınız?

Evet, doğru! Kullanıcıların ilgisi Viuly video platformunda bulunan en değerli kaynaktır. Artık video izleyerek para kazanacaksınız.

Kazandığınız tokenleri çekebilir ve harcayabilirsiniz, bağışta bulunarak video yaratıcılarını destekleyebilirsiniz, ya da özel içeriklere, eğitim kurslarına vb. erişim sağlamak için ödeme yapabilirsiniz.

▄▄▄▄
İÇERİK YARATICILARI DAHA FAZLA KAZANACAKLAR


1. Video yaratıcıları, videolarını yükleyebilirler ve video fiyatını izle ve öde sistemine göre belirleyebilirler. Özel içerikleri izlemek isteyen kullanıcılar, belirtilen fiyatı ödeyerek videoya otomatik olarak erişim sağlarlar.
2. Video yaratıcıları, kullanıcıların günlük, haftalık, aylık ya da yıllık abonelik ücreti ödeyebilecekleri ücretli kanallar oluşturabilirler.
3. Video yaratıcıları, videolarını yükleyebilirler ve onları ücretsiz yapabilirler. Bu durumda, bu videolara reklamlar yerleştirilebilir, ve böylece her bir tekil izlenme başına reklamveren tarafından belirlenecek fiyatın %65'ini otomatik olarak cüzdanları üzerinden alabilirler.
4. Video yaratıcıları, videolarını yükleyebilirler ve onları hem ücretsiz hem de reklamsız yapabilirler.
Bu durumda, kullanıcılar eğer bu videoyu beğenirlerse videonun altında bulunan "Bağış" düğmesini vasıtasıyla herhangi bir miktar VIU tokeni göndererek destekte bulunabilirler.

▄▄▄▄
REKLAMCILAR, DOĞRUDAN KULLANICI BAĞLILIĞINA VE SADIK MÜŞTERİLERE ERİŞEBİLİRLER

Viuly, her bir reklam görüntülemesi için reklamverenlere doğru istatistikler sağlar. Bütün veriler blok zincirine kaydedilirler, ve hem reklamveren hem de üçüncü parti denetçiler tarafından kontrol edilebilirler. Kullanıcının ilgisi için yapılan ödemeler, aracılar olmaksızın  tamamen şeffaf biçimde doğrudan yapılırlar. Reklam maliyeti merkezi video platformlarından %20 daha düşüktür.

1. Reklamverenler, bir etkinliği, web sitesini, bir ürünü ya da bir hizmeti tanıtan reklam videolarını, görüntüleme başına fiyat belirleyerek ve ülke, şehir, cinsiyet, yaş ve ilgi alanları ile hedef kitleyi seçerek platforma yükleyebilirler. Bir video, sadece seçili hedef kitlede bulunan kullanıcılara gösterilir.
Önemli! Kullanıcılar hangi videodan ödül kazanacaklarını hiç bir zaman bilemezler. Bu yüzden, ödül tabanlı görüntüleme olarak kabul edilemez.
2. Reklamverenler, bannerlarını ya da en fazla 30 saniyelik kısa tanıtım videolarını, içerik üreticileri tarafından ücretsiz olarak listelenen videolarda görünmesi amacıyla ekleyebilirler. Hedef kitleyi ülke, şehir, cinsiyet, yaş ve ilgi alanlarına göre seçmek mümkündür
3. Reklamverenler, belirli bir ürünü ya da hizmeti tanıtan bir videoyu Viuly pazaryerine, metin açıklaması, teknik özellikler ve fiyat ile birlikte ekleyebilirler. Kullanıcılar, "Satın Al" düğmesine tıklayarak ve VIU tokenleriyle ödeme yaparak videoda reklamı yapılan ürünü veya hizmeti satın alabilirler.

▄▄▄▄
VİDEO PİYASASI DEVASA BÜYÜKLÜKTE VE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

 • 2020'ye kadar internet trafiğinin %80'inden fazlası video olacak
 • Her gün video izleyen insanların toplam sayısı– 2,700,000,000
 • Sadece YouTube üzerinden her gün 5 milyar video izleniliyor
 • Online videoların piyasa büyüklüğü 2018'e kadar 30 milyar dolar olacakBeraber milyarlarca dolarlık devasa video paylaşımı pazarına giriyoruz ve oyunu tamamen değiştireceğiz.


▄▄▄▄
TAKIM

Projenin arkasındaki ekip, deneyimli yöneticilerin ve geliştiricilerin kombinasyonundan oluşmuştur. Ekip üyelerini ve onların LinkedIn profillerini buradan görüntüleyin.


▄▄▄▄
YOL HARİTASI
▄▄▄▄
TOKEN SATIŞI
▄▄▄▄
TOKEN SATIŞI YAPISI


TOKEN ÖN SATIŞI
01.10.2017 - 13.10.2017 + %40 BONUS
(ÖN-SATIŞTA MAKSİMUM 30 MİLYON TOKEN SATILACAK)


TOKEN SATIŞI:
1. AŞAMA: 01.11.2017 - 02.11.2017 + %20 BONUS
2. AŞAMA: 03.11.2017 – 08.11.2017 + %10 BONUS
3. AŞAMA: 09.11.2017 - 15.11.2017 BONUS YOK


Soft cap: 1 Milyon $
Hard cap: 30 Milyon $


VIU tokenlerini yalnızca kişisel Ethereum cüzdanınız vasıtasıyla Viuly websitesinde (viuly.com) belirtilen akıllı sözleşme adresine ödeme yaprak satın alabilirsiniz.

ESCROW
Token satışı, topluluğa danıştıktan sonra belirlenecek olan güvenilir bir escrow servisi aracılığıyla yürütülecektir.

Token satışı, 01.11.2017 16:00 GMT tarihinde başlayacaktır.
Token satışı, 15.11.2017 23:59 GMT tarihinde ya da daha erken (tüm 550,000,000 VIU tokeni satılırsa) tamamlanacaktır.


TOPLANILAN MİKTARIN DAĞITIMI

Kitle fonlaması ile toplanılan miktar, Viuly'nin daha da geliştirilmesi, pazarlama kampanyaları, satış ve halkla ilişkiler, yasal masraflar ve küresel genişleme için kullanılacaktır.

GELİŞTİRME - 55%
PAZARLAMA - 30%
AVUKATLAR - 2%
DANIŞMANLAR - 1%
İDARİ MASRAFLAR - 12%▄▄▄▄
BOUNTY (ÖDÜL) PROGRAMI

Piyasaya sürülen tokenlerin %2'si

BOUNTY (ÖDÜL) DAĞITIMI

Bounty (Ödül) programının detayları burada bulunabilir.

▄▄▄▄
BONUS PROGRAMI

Piyasaya sürülen tokenlerin %1'i

BONUS DAĞITIMI

%30 - Kullanıcı kayıtları
%30 - Video yükleme
%40 - Referans programı

ÖN-SATIŞIMIZA KATILIN VIULY.COM
SLACK ya da TELEGRAM ÜZERİNDEN TAKIM İLE İLETİŞİME GEÇİN
WHITEPAPER'IMIZI İNDİRİN  
VIULY VİDEO PLATFORM'UNA GÖZ ATIN VIULY
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kin (KIN): Bilgi ve Paylaşım on: September 26, 2017, 07:18:55 PM


Kin ile fikir alışverişinde bulunmak isteyenleri bu başlığa bekleriz. Bilindiği üzere Kin tokenleri 300 milyon kayıtlı 15 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Kik Messenger uygulamasında kullanılacaklar.

Borsalar:
https://etherdelta.com/#KIN-ETH


İlgili Bağlantılar
https://kin.kik.com/
https://twitter.com/@kin_foundation
https://www.reddit.com/r/KinFoundation/
https://medium.com/kinfoundation
14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / ChainLink (LINK) on: September 21, 2017, 01:31:46 PM
ChainLink projesi ile ilgili fikir alışverişi için bu başlığı açıyorum.

ChainLink'in amacı Akıllı Sözleşmelerin tamamen merkezsiz bir Oracle ağı vasıtasıyla dış dünya ile iletişim kurabilmelerini sağlamak. Hali hazırda SWIFT ile çalışılıyor.
Danışmanlar arasında Facebook Mühendislik Direktörü Evan Cheng, Ethereum Topluluk Yöneticisi Hudson Jameson, ve Cornell IC3'ten Ari Juels ile Andrew Miller bulunmakta.

İlgili Linkler:

https://link.smartcontract.com/
https://coinmarketcap.com/assets/chainlink/

Makaleler:

https://venturebeat.com/2017/09/20/chainlink-raises-32-million-to-connect-blockchains-with-external-data/
https://finance.yahoo.com/news/previous-chief-scientist-rsa-releases-120000361.html
https://www.coindesk.com/swift-completes-blockchain-smart-contracts-trial/
https://www.americanbanker.com/news/the-race-to-connect-smart-contracts-to-the-real-world
15  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO] SLVR: Gümüş ile Desteklenen ilk ERC20 Tokeni! on: September 17, 2017, 02:16:08 AM

SLVR: Finansal Teknolojide bir Devrim

ICO BİTİŞ TARİHİ: 27 Eylül 2017, 11:59:59 pm

ICO Devam Ediyor! - ico.slvrmine.com - Anlık %60 ROI

 • 3 Milyon SLVR Ethereum ICO'su yoluyla erişilebilir
 • ICO fiyatı, 10$ karşılığındaki Ether miktarına göre tahmin yapan Oracle'a sabitlendi
 • 1 SLVR, 1 ons Gümüşe çevrilebilir
 • Başlangıç Miktarı 7 Milyon token
 • Rezervler varolan SLVR'lerin %100'ünün üzerine çıkana kadar yeni SLVR basımı 5 yıl boyunca kısıtlamalıdırSLVR olarak gümüş emtia piyasası ile blokzinciri arasında, merkezi olmayan birebir p2p finans işlemlerinin geleceğini daha çabuk hale getirmek amacıyla bir bağlantı noktası oluşturuyoruz. Mexico City'deki Sultepec Madencilik Bölgesi'nde bulunan çalışır durumdaki gümüş madenimizde onaylı rezervlerimiz ile desteklenen bir ERC20 Tokenini piyasaya sürüyoruz. Çıkarılan her SLVR tokeni, kazılıp saflaştırıldıkça güvenli bir kasada depolanan 1 ons gümüş tarafından desteklenecek ve 1 ons gümüşe dönüştürülebilecektir.

Önceden kazılmış gümüş için tokenleştirilmiş bir kripto-varlık satarak; madeni tamamen optimize etmek, ve daha verimli ayrıştırmaya izin vermek için sermayemizi arttırabiliyoruz, bu sayede %100 rezerv miktarına çok daha çabuk ulaşmayı başarmamız mümkün hale gelecek. Ek olarak, bu yeni blokzinciri gümüş piyasasının dönüştürülebilirliğini ve likiditesini desteklemek için web ve blokzinciri servislerinden oluşan bir altyapı kurabileceğiz. Teknik incelememiz gözden geçirilirek, yıllara göre tahmini öngörülen kapitalizasyon değerimiz görülebilir; buna göre başlangıçta sermaye arttırılması sayesinde gerçekleştirilecek optimizasyonları hesaba katmayan ılımlı tahminler kullanarak 6 sene içinde %100 rezerv miktarına (7 milyon ons gümüş) ulaşmamız konusunda olunması gereken yerdeyiz. Bu model sadece başlangıçta para toplamamıza izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda katılımcıların gerçek gümüşün hemen likit, transfer edilebilir, sansürsüz temsiline spot fiyat üzerinden ciddi bir indirimle yatırım yapabilmelerine izin veriyor.

Gümüşümüzün önceden-kazılmış olmasından dolayı ve para toplama sürecini daha hızlı ve daha kolay hale getirebilmek için 1 SLVR tokenini yaklaşık 10 dolarlık ethere çevrilebilir yapıyoruz. Bu fiyat ETHUSD kurunun ortalamasını alan bir oracle sözleşmesi tarafından belirlenecektir, gerçek fiyat satın alındığı tarihe göre değişebilir. Tüm ICO ve token mekanizması, github üzerinden denetlenebilir.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, ethereum blokzinciri üzerinde likit, aracısız, küresel bir gümüş pazarı oluşturmaktır. Bu sayede, değerli metal piyasası aracılardan kurtaracak ve gümüşün düşük maliyetli biçimde takas edilmesi, transferi, ve depolamasına mümkün hale gelecektir. Tokenimiz, blokzinciri kullanıcılarının bir taraftan blokzinciri varlıklarının sunduğu özgürlüklerini ve bağımsızlıklarını korumalarını sağlarken, diğer taraftan dijital servetlerini gümüş (bin yıllık tasarruf aracı) ile hedge ederek korumalarına ya da maruz bırakmalarına izin verecektir.

Geleneksel finans mekanizmalarının tamamını Blokzinciri üzerinde birleştiren bir gelecek hayal ediyoruz, ve SLVR bu vizyonun başlangıcı. SLVR, gümüş tacirlerinin tamamen blokzinciri üzerinde ve böylece merkezsiz bir ortamda gümüş piyasasıyla ile ilgili karmaşık finansal işlemlerini gerçekleştirebilmelerini mümkün hale getirecek. Teknik vizyonumuz, gümüş destekli bir tokenin ötesinde, kullanıcıların önceden karmaşık olan işlemleri birebir şekilde gerçekleştirebilmeleri için bireysel olarak konuşlandırabilecekleri Akıllı Menkul Kıymetlerden oluşan bir paket. Örneğin, üç aylık futures sözleşmesi için mantıksal kodlamayı işler hale getirecek açık kaynaklı bir akıllı sözleşme, bir SLVR sahibi tarafından konuşlandırılabilir ve aracı bir borsa ya da takas odaları olmadan başka bir taraf ile doğrudan anlaşma yapılabilir, bu sözleşme daha sonra  "Kod Kanundur." adlı değerler sistemine göre karar verici olabilir ve en sonunda SLVR tokenlerine tanzim ettirilebilir.

Uzun-vadeli hedefimiz, token kullanıcılarımıza finansal özgürlük ve bağımsızlık için gerekli araçları sağlamaktır.

Yol Haritası

 • 4 Kasım 2017: Gümüş madeni üretiminin arttırılması
 • 4 Ocak 2018: Gümüşün güvenli kasalara gönderilmesi
 • 4 Ocak 2018: SLVR paraya çevirme sisteminin başlatılması
 • 1 Nisan 2018: SLVR Akıllı Menkul Kıymetler Beta Sürümü

11.8 Milyon Ons Onaylı RezervBu güne kadarki madencilik yatırımları

Takım


16  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO] Change - Merkezi Olmayan İlk Kripto Banka [ICO - 16 Eylül]   on: August 27, 2017, 07:38:57 PM17  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [SCAM!!!] Auctus | Akıllı Sözleşmelerle Güçlendirilmiş Emeklilik Yatırım Fonları on: August 19, 2017, 09:54:28 AM
SCAM!!!

Auctus, bounty katılımcılarına tokenlerini claim edebilmeleri için sadece 1 haftalık süre verdi.

Duyurusu yeterince yapılmadığından katılımcıların çoğunun bundan haberi olmadı.

1 haftalık süre sona erdiği için bounty tokenlerini claim etmek artık mümkün değil.

Auctus yönetimi bu konuda kimseye cevap vermiyor ve telegramda bu konuyu gündeme getirenler bloklanıyor.

18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / [ANN] [ICO] PAYPIE – Dünyanın İlk Blokzinciri Muhasebe Platformu on: August 13, 2017, 02:28:46 AMPAYPIE, DÜNYANIN İLK MERKEZSİZ BLOKZİNCİRİ MUHASEBE SİSTEMİNE DAYALI RİSK PUANI ALGORİTMASINI DUYURUYORAçılış: 15 Ekim 2017, 17:00 UTC


PayPie: Dünyanın ilk merkezi olmayan Ethereum blokzinciri tabanlı muhasebe platformu, şu ana kadar yapılmış en doğru risk puanı algoritmasını sunuyor.

Token Satış sitemizi ziyaret edin
Whitepaper'ı indirin
Slack üzerinden bize katılın
Ödül (Bounty) Başlığı: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2074162


Token Satış Bilgileri:


Başlangıç: 15 Ekim 2017
Bitiş: 15 Kasım 2017
 

Akıllı Sözleşme?: Evet

Rezerv Dahil Toplam Token Havuz Hacmi:
110,000,000 PPP

Token satışı için ayrılmış maksimum Toplam Token Miktarı: 82,500,000 PPP

Rezerv ve Takım: 27,500,000 PPP

Minimum Token: 4,500,000 PPP


-   Takıma ayrılan tokenler bir akıllı sözleşmede 12 ay boyunca kilitli kalacaklar. Bu sayede takım yalnızca PayPie platformunu büyütmek için harcayacağı çabaya odaklanacak.
-   Eğer maksimum Token Satış miktarına ulaşılamazsa, geri kalanlar rezerv havuzuna dahil edilecekler ve gerektiğinde kullanılabilecekler. Hiç bir ekstra token hiç bir zaman basılmayacak.

1 PPP = 0.0011 ETH

PayPie Platform Tokeni (PPP)


PayPie ekosistemine güç veren PPP, ERC20 ve Ethereum cüzdanları ile uyumlu. Aşağıdaki kullanımlar için PPP tokeni gerekmekte:

-   PayPie Platformuna Erişmek;
-   PayPie Pazaryeri'nde İşlem Yapmak;
-   %100 Doğru Risk Skoru Algoritması Analizine Erişmek;
-   KOBİ'ler üzerinde Finansal Denetleme Yapmak;
-   Üçüncü Parti Uygulamaların API'ye Erişimini Sağlamak.


Pazar Görünümü

Risk puanı analizi finansal sektör içinde finansman sağlama, uyumluluk, denetleme, kredi sigortası, ve değerlendirme gibi önemli alanların merkezinde bulunmaktadır. Bu trilyon dolarlarca değere sahip olan piyasa oldukça büyüktür ve tüm KOBİ'ler belirli zamanlarda risk puanı kontrol sürecinden geçerler. Son derece geniş olmakla birlikte, iş için risk puanı piyasasının farklılıklarla ve tutarsızlıklarla dolu olması üçüncü parti hizmet sağlayıcılar için önemli bir zorluk teşkil etmektedir.

Dolandırıcılık ve veri manipülasyonu bu manzaranın başlıca belirtileri arasındadır. PayPie'a giriş yap. PayPie, benzersiz risk algoritması ile bu kırık sistemin güvenilmezliğine kesin cevap olacaktır. Bu algoritma, risk puanının %100 doğru ve dolandırılığa karşı korunmuş olmasını garanti altına alan blokzinciri tabanlı merkezi olmayan üçlü-giriş muhasebesine dayalıdır.Neden PayPie Platformu


Bir Kanada firması tarafından geliştirilen PayPie, iş için ilk merkezi olmayan muhasebe platformunu yaratıyor. Bu platform, kredi risk puanı algoritmasında %100 doğruluğa ulaşabilmek için gerçek zamanlı bilgileri finansal verilere dönüştürecektir. Bu da, analiz yapmak için yeni ve kesin bir yol sağlayarak risk puanı piyasasındaki dolandırıcılık ve tutarsızlık sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Bu analiz tek bir kayıt ortamı yaklaşımı kullanılarak yapılacak; ve bir taraftan blokzinciri destekli bir muhasebe ekosistemi inşa ederken, diğer taraftan finansman sağlayan kuruluşlardan, yatırımcılardan, bankalardan ve diğer finans kurumlarından sağlanan güvenilir sonuçlarla kredi riskinin belirlenme şeklini korumak ve dönüştürmek için şirketlerin tüm tarihi boyunca toplanan finansal verileri dikkate alacaktır:
 
Takım


PayPie takımı, muhasebe teknolojisi sektöründe 20 yılın üzerinde tecrübeye sahip bir seri girişimci olan ve Forbes Teknoloji Konseyi üyesi olan CEO'muz Nick Chandi tarafından dikkatlice bir araya getirilmiştir. Takım, teknoloji, bankacılık, finans, muhasebe, risk yönetimi, ve blokzinciri alanlarında kanıtlanmış bir başarı ve derin bir uzmanlığa sahip girişimciler, muhasebeciler, avukatlar, gazeteciler, mühendisler ve yazılım geliştiricilerden oluşan kamsamlı bir uzmanlar grubundan oluşmaktadır:

-   Nick Chandi | Eş-Kurucu ve CEO | LinkedIn
-   Jag Barpagga | Eş-Kurucu ve CIO | LinkedIn
-   Yohan Varella | Pazarlama Sorumlusu | LinkedIn
-   Bogdan Fiedur | Blokzinciri Uzmanı | LinkedIn
-   Rajeev Ranjan | Risk Yönetimi Danışmanı | LinkedIn
-   Ben Samaroo | Dış Hukuk Müşaviri | LinkedIn
-   Pardeep Kumar | Platform Geliştirme Yöneticisi | LinkedIn
-   Sulabh Singla | Teknik Takım Lideri | LinkedIn
-   Ranica Arrowsmith | Danışman | LinkedIn
-   Gary Cokins | Danışman | LinkedIn
-   Steven Sprague | Danışman | LinkedIn
Zaman Çizelgesi
 
S.S.S.


-   PayPie Nedir?
PayPie, finansman güvenilirliğini nihai olarak yeni standarlara yükseltmek için merkezsiz blokzinciri muhasebe sistemine dayalı dünyanı ilk risk puanı algoritmasını sağlayan bir platformdur.

-   PayPie Platformu Neden değerli?
PayPie  iş için kullanılacak ilk merkezi olmayan muhasebe platformunu yaratıyor. Platform, kredi risk puanı algoritmasında %100 doğruluğa ulaşabilmek için gerçek zamanlı bilgileri finansal verilere dönüştürecektir.
 
PayPie, blokzinciri üzerindeki bir işletmenin canlı finansal verileri üzerinde analiz yapmak ve herhangi bir borç verme operasyonundaki riski doğru bir şekilde belirleyebilmek için yeni ve kesin bir yol sağlayarak risk puanı piyasasındaki dolandırıcılık ve tutarsızlık sorunlarını ortadan kaldıracaktır.

Bu analiz tek bir kayıt ortamı yaklaşımı kullanılarak yapılacak; ve bir taraftan blokzinciri destekli bir muhasebe ekosistemi inşa ederken, diğer taraftan finansman sağlayan kuruluşlardan, yatırımcılardan, bankalardan ve diğer finans kurumlarından sağlanan güvenilir sonuçlarla kredi riskinin belirlenme şeklini korumak ve dönüştürmek için şirketlerin tüm tarihi boyunca toplanan finansal verileri dikkate alacaktır.

-   Platform hazır mı?

Platformun %50'sinden fazlasını kapsayan PayPie'ın son-kullanıcı muhasebe kısmının tamamı tamamlanmış durumda.

-   PayPie ne zaman piyasaya sürülecek?
PayPie'ın resmi olarak 2018 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

-   PPP Nedir?
PPP Token, PayPie platformuna çeşitli işlemlerin ve hizmetlerin erişimini sağlayan yardımcı bir tokendir. PPP tokenleri token satışında piyasaya satışa sunacağız.

-   PPP ne için kullanılacak?
PPP, faturaların satın alınması, KOBİ'lerin kredi geçmişlerine erişim sağlanması, PayPie Pazaryerine erişim, Risk Puan Algoritma analizi, KOBİlerin finansal olarak denetlenmesi, ve API'ye erişim gibi PayPie platformundaki çeşitli hizmetlere erişim için kullanılacak.

-   Token satışı, rezerv ve takım için ayrılanlar dahil toplam kaç adet token basılacak?
Toplam basılacak token sayısı 110,000,000'u geçmeyecek.

-   Gelecekte daha fazla PPP token basacak mısınız?
Hayır. Bu, PPP tokenlerinin ilk ve tek basıldığı zaman olacak.

-   Hangi para birimleri Token Satışında kabul edilecekler?
Token satışında kabul edilecek tek para birimi ETH olacaktır. Eğer BTC gibi farklı bir kripto-paraya sahipseniz, katılmak için ETH ile takas etmeniz gerekecek.

-   Daha fazla bilgi için PayPie ile nasıl iletişime geçerim?
Bizimle Slack, Reddit, E-posta, ve Bitcointalk vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

19  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN] REAL [ICO] Gayrimenkul Yatırımı Yap, Ether Kazan [AĞUSTOS TOKEN SATIŞI] on: August 11, 2017, 01:25:47 AM


Sevgili Bitcointalk Kullanıcıları,
 
Gayrimenkul yatırım alanındaki projemizin Ağustos ayında yapılacak olan Token Satışını duyurduğumuz için heyecanlıyız.
 
Temel Bilgiler:

WEB SİTESİ: http://www.real.markets
WHITE PAPER: http://www.real.markets/static/wp/en/REAL_Whitepaper.pdf

Piyasaya yeni bir soluk getiren en son ve en başarılı iki yöntemi birleştirerek bir Emlak yatırım ekosistemi yaratıyoruz: Gayrimenkul Kitle fonlaması ve Blok-zinciri Teknolojileri.
 
REAL Kurucuları şu ana kadar bu projeye 350 bin dolarlık yatırım yaptılar. Başarılı yönetim tecrübeleri ve saygınlıkları olan REAL kurucuları, son 20 sene boyunca yüksek profili olan internet tabanlı startup şirketleri kurmayı ve bunları satmayı başardılar. Takımımızda Google, Yahoo ve Avrupa'daki en iyi Girişim Sermayesi firmalarında yönetici pozisyonlarında görev almış kişiler mevcut (Web sitemiz White paper'ımız üzerinden bizimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz).

31 Ağustos'ta, sitemiz üzerinden Gayrimenkule yatırım yapıp kar payı kazanmak (ETH ile ödenecek) için kullanılacak olan REAL Token'in Token Satışı'nı yapacağız.

Takımız ve konseptimiz ile ilgili daha fazla şey öğrenmek için videolarımıza göz atın:

Takım Tanıtım videosu:Kitle-fonlaması Tanıtım videosu:
Proje ile ilgili sizlerle konuşmaktan mutluluk duyacağım.
 
Lütfen Sosyal Medya kanallarımız üzerinden bize katılın:
 
TELEGRAM: https://t.me/joinchat/EuKMRkMXRcL6Rg5KUNQ4Mg
SLACK: https://join.slack.com/t/realtokensale/shared_invite/MjIyNjAxNjMyNjQ2LTE1MDE3Njg0MzYtYmNkNmVhM2VhMQ
TWITTER: https://twitter.com/real_token
FACEBOOK: https://fb.me/realestateassetledger
GITHUB: https://github.com/RealEstateAssetLedger/real_contract
MEDIUM: https://medium.com/@real_token/
 
Şimdiden teşekkürler,
 
Melissa Sapmaz
İletişim Direktörü
20  Local / Duyurular (Alternatif Kripto-Paralar) / [ANN][ICO] TokenStars: Yıldızları Tokenleştir - Tenis ACE Token Satışı Başladı! on: August 09, 2017, 12:11:54 PM
TokenStars – Yıldızları Tokenleştir
ÖDÜL (BOUNTY) VE REFERANS PROGRAMLARI
Havuz: ICO'nun %0.75-1'i. Kampanyalar: çeviri & moderatörlük, imza & avatar, blog & medya, Reddit, Twitter, Facebook, sizin fikirleriniz.
Promosyon kodu isteyin – referans olduğunuz kişilerin %5 bonus almalarını sağlayın ve onların ACE alımlarının %5'ini kazanın.
Açılış & ICO Duyurusu (24 Temmuz 2017)

Merhaba dünya!

Biz TokenStars olarak kariyer hedefleri olan YILDIZLARIN kariyerlerini TOKENLEŞTİRME fikrinin öncüleriyiz. Takımımız, spor ve gösteri işinde YÜKSELEN YILDIZLARA MADDİ KAYNAKLAR SAĞLAYARAK ve YETENEK AVCILIĞI & TANITIMI İŞİNİ MERKEZSİZLEŞTİREREK küresel yetenek geliştirme piyasasına yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor.

Bugün, bu alandaki ilk ve TAMAMEN-İLK olacak olan projemizin açılış tarihini duyurduğumuz için heyecanlıyız!

TokenStars’ın amacı genç ve tecrübeli TENİS OYUNCULARINI’nın GELİŞİMLERİNİ ve KARİYERLERİNİ HIZLANDIRMAK için ACE isimli projeden başlayarak gerçek insanları tokenleştirmek. Sonrasında ise futbol (Eylül 2017’de geliyor!), poker (Eylül 2017!), basketbol, hokey, sinema oyuncuları, müzisyenler, ve modeller dahil olmak üzere farklı kulvarlara giriş yapacağız.Önsatış başlama tarihi: 1 Ağustos 2017, 19:00 UTC.
Önsatış bitiş tarihi: 9 Eylül 2017, 19:00 UTC.

Satış başlangıcı: 10 Eylül 2017, 19:00 UTC.
Satış sonu: 31 Ekim 2017, 19:00 UTC.

İlk token dağıtımı: 7 Kasım 2017, 19:00 UTC.

Token maliyeti: 0.0001 BTC.
Kabul edilen ödeme yöntemleri: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH).
Hedeflenen token satışı: 7,500,000$.
ACE Proje Özeti

ACE, GELECEĞİ PARLAK TENİS OYUNCULARINA hem sporcu olarak başarılı, hem de REKLAM SEKTÖRÜNDE RAĞBET GÖRECEK şöhretler olmaları ve ÖNDE GELEN TENİS YILDIZLARI haline gelmeleri sürecinde destek olacaktır.

ACE, tenisin dünya çapında en yaygın spor dallarından biri olması nedeniyle 1 MİLYAR TENİS HAYRANINI blok-zinciri dünyasıyla tanıştırmayı amaçlamaktadır.


SEN geleceğin Federer’inin ve Sharapova’sının başarısının bir parçası olabilirsin, ve onlardan özel teklifler alabilirsin!
 


İş Modeli

GENÇ tenis oyuncuları, YILLIK 100 BİN DOLAR civarında bir finansal desteğe ve tanıtım kaynaklarına ihtiyaç duymaktadırlar: okul, antrenör, eğitim, ekipman, turnuva gezileri, tanıtım, vs gibi masraflar dahil.

Popüler Tenis YILDIZLARI ise MİLYONLARCA DOLAR kazanmaktadırlar:
 • turnuva ödülleri;
 • ekipman ve giysi üreticileri ile sponsorluk sözleşmeleri;
 • genel reklam sözleşmeleri;
 • görünme ücretleri (yeterince prestijli olmayan turnuvalar yıldızlara sadece katılımları için para öderler);
 • kendi isimleri ve imajlarını (müsabakalara, giyim koleksiyonlarına, parfümlere, vs.) lisanslamak;
 • fuar ücretleri.

Bir kaç tane dikkat çekici durum incelemesi için ACE WEB SİTESİ’ne ve ACE WHITE PAPER’ına göz atın.Token SahipleriBiz Kimiz

TokenStars, derin sektör bilgisine sahip yıldız tenis oyuncuları, dünya çapında zirve antrenörler, ve yıldız avcıları dahil olmak üzere önde gelen girişimciler ve yatırımcılardan da oluşan BENZERİ OLMAYAN TECRÜBELİ bir TAKIM kuruyor:


Pavel Stukolov – CEO (Yönetim Kurulu Başkanı). Yatırım uzmanı, 95 milyon doları aşan varlıklara sahip JSFC adlı şirketin medya işinin eski M&A (Birleşme ve Devralma) ve Strateji direktörü. Pavel şu ana kadar girişim yatırımları, M&A, ve borçlar için kaynak toplama alanlarında 250 milyon dolarlık anlaşmalar yaptı.

Irina Shashkina – Pazarlama Direktörü. (53 şehirde faaliyette bulunan) Groupon Rusya'nın eski Pazarlama Başkanı. (0.6 milyar dolar pazar değerine sahip) Rambler&Co'nun eski İş Geliştirme Yöneticisi. LinguaLeo'nun eski Yönetim Kurulu Başkanı.

Andrey Toukmanov – CTO (Teknoloji Sorumlusu). Uluslar arası bir telif hakkı yönetim sistemi olan Heaven11'de uzman geliştirici olarak görev yaptı. RBC-Soft'un eski CTO'su, championat.com ve ivi.ru'da uzman geliştirici olarak görev yaptı. Tranzaptor.com'u kurdu ve başarılı bir şekilde satışını yaptı. Blok-zinciri danışmanı. 2000 yılından beri dağıtık sistemler üzerinde çalışıyor.

Vladimir Shmidt – CFO. Dijital iş alanında 10+ yıl tecrübe. Vladimir, teamo.ru'nun (arkadaşlık servisi) ortak kurucusu - mamba.ru'ya satıldı (anlaşma sonrası 100m $ pazar değeri). Renaissance Capital, GE Money Bank'de finansal analist; Sberbank'ın (62 milyar $ pazar değeri) mobil sadakat girişiminde Ticari Yönetici olarak çalıştı.

Madina Hooke – Sponsorluk Başkanı. Visual DNA eski Operasyon Müdürü (COO), Groupon Rusya'nın Eski Bölgesel Direktörü. Gruppo Mall (İspanya) Rusya'nın Eski Ticari Direktörü. Kariyerine 2007 yılında başarıyla satılan bir seyahat acentesi ile başladı. İspanya ve Belçika'da bir çok sene yaşadı ve çalıştı.

Irina Soshinskaya – Evernote Rusya'nın (dünya genelinde 200 milyondan fazla kullanıcı, 23 farklı dilde yerelleştirilmiş web sitesi) eski Genel Müdürü ve yerelleştirme sorumlusu. Önceden – dekoratif ticari ışıklandırma ve gayri menkul alanlarında çalışan filiz şirketlerde Genel Müdürlük.

Mikhailius Derkach – LeoBurnett Moscow <b>Eski Sanat Yönetmeni</b>, Rusya Sanat Yönetmenleri Kulübünün Üyesi. İki defa Cannes Lions ödülüne layık görüldü. ProExpedition Macera Günlüğü kurucusu. Tasarımcı ve kullanılabilirlik uzmanı.

Anton Vdovin – Yetenek Analisti. HULT Uluslar arası İşletme Okulu'nda Uluslar arası İşletme alanında Yüksek Lisans yaptı. Anton öğrenciyken yerel ve ulusal çaptaki matematik ve kimya yarışmalarını kazandı. Bölgesel turnuvalarda tenis oynadı, ve resmi spor derecesi ile ödüllendirildi.

Dmitry Rodichev – 10+ yıl tecrübeli kıdemli yazılım geliştiricisi ve mimarı. Web için HA/FT çözümlerine tasarım yapıyor. Yazılım güvenliği, sızma testi, DDoS ve saldırı azaltma konularında çalışıyor. Veritabanları, analiz, ve ağlarla yakından ilgileniyor. Blokzinciri teknolojisini erken benimseyenlerden.


Veronika Kudermetova – 19 WTA & ITF turnuvasını kazandı (3'ü teklerde, 16'sı çiftlerde). Şu anda WTA sıralamasında çiftlerde 66. sırada; teklerde 196. sırada. Dünya Üniversite Oyunları'nda bronz madalya kazandı (2015). Yaş: 20.

Anastasia Myskina – WTA sıralamasında 2. sırada. Roland Garros şampiyonu (Grand Slam turnuvası), 2 tane Federasyon kupası ve 21 tane uluslar arası turnuva kazandı. Şu anki Rusya Federasyon Kupası takım kaptanı, Rusya Tenis Federasyonu Başkan yardımcısı.

Sergey Demekhine – Antrenörlük & Yetenek Danışmanı. 8 yıllık tenis antrenörlük tecrübesi, emekli ATP tenis oyuncusu, Vera Zvonareva'nın 2010-2011'deki baş antrenörü (antrenörlük başlangıcında WTA sıralamasında 22. sıradayken, 2. sıraya yükseldi) - 2010 Wimbledon & US Open tekler finalisti, 2011 Avustralya Açık turnuvasının yarı finalisti. A-seviye GPTCA sertifika sahibi (Global Profesyonel Tenis Antrenörleri Derneği).

Maya Kurilova – Yetenek Yönetimi Danışmanı.  11 senelik yetenek yönetimi tecrübesi bulunmakta. (Dünya genelinde en büyük 3 Yetenek Yönetimi Ajansından biri olan) Octagon'un Eski Operasyon Direktörü. Kremlin Kupası'nın Pazarlama Yöneticisi. Anna Kournikova, Elena Dementieva (Olimpik Altın madalya sahibi, WTA 3.'sü), Ekaterina Makarova ve Elena Vesnina (her ikisi de WTA Çiftlerde en iyi 5 içinde bulunuyorlar. Wimbledon 2017, Roland Garros 2013, US Open 2014'te şampiyonluk kazandılar) gibi ünlülerin menajerliği.Oleg Abdrashitov – Blokzinciri Danışmanı. Synswap blokzinciri platformunun kurucusu ve Hyperledger blokzinciri girişiminde Gereksinimler Çalışma Grubu Lideri. Altoros'da blokzinciri kullanım Eski-başkanı ve Deutsche Bank'ta sistem mimarı. New York'taki Columbia Üniversitesi'nde Fizik alanında yüksek lisans. Girişimci ve geliştirici, blokzinciri uzmanı ve meraklısı.

Elena Masolova – Yatırımcı. 3 farklı alanda önemli başarılara sahip bir seri girişimci, Groupon Rusya (450 gün içinde sıfırdan 15 milyon dolar aylık gelire ulaşıldı), Pixonic, Eduson ve AddVenture Fonu'nun kurucusu. Elena, Forbes tarafından Alex Ovechkin ile beraber 30 yaşının altındaki en iyi 30 internet girişimcisi arasında gösterildi. WSJ, BusinessWeek, Forbes, RBC, Channel 1 gibi medya organlarında tanıtıldı. Ömür boyu tenis hayranı olarak amatör tenis turnuvalarında boy göstermeye ve ödüller kazanmaya devam ediyor.

Ksenia Chabanenko – Pazarlama ve Halkla İlişkiler Danışmanı. (Londra Borsasında işlem gören 8.9 milyar dolar pazar değerindeki) Mail.ru Grup ve My.com'un İletişim ve İş Geliştirmeden Sorumlu Eski Başkan Yardımcısı. Bir çok ödülün sahibi olan A-TAK iletişim ajansının kurucusu. Twitter hakkındaki ilk kitabın yazarı (bu kitaptaki hiç bir cümle 140 karakteri geçmemiştir).

Alexander Stratilatov – Reklamcılık & Marka Ortaklıkları Danışmanı. JAMI kurucusu ve yönetici ortağı (Jami, Rusya'nın en iyi 5 dijital ajansından biri, uluslar arası ödüllere sahip: Tagline, Silver Mercury, NeForum).  Alexander, bu ajansın en önemli hesaplarını bizzat yönetti: Samsung, Coca-Cola, Sprite, Powerade, VW.

Eugeny Kuznetsov – Kullanıcı Edinim & Elde Tutma uzmanı. Welltory'de yatırımcı ve CMBO (İş Modeli Baş Sorumlusu). Aralarında S7 Airlines, UTair, M.Video, ve Philip Morris gibi firmaların olduğu müşterilerle WIM-CRM ajansı kurdu ve başarılı bir şekilde MyLead'e sattı – 2 yıl içinde %45 karlılık gösteren bir lider üretim ajansı.

Bu kişiler hakkında daha fazla şey öğrenin ve sosyal medyadaki bağlantılarına ulaşın: TOKENSTARS TAKIMI.
TokenStars'ı Desteklemek için 15 Sebep

#1. Bu proje, bilhassa ünlüler ve onların kariyerleri olmak üzere İNSANLARI TOKENLEŞTİRMEK için yapılan İLK projedir.

#2. Proje, TENİS ve FUTBOL dalları ile başlamaktadır. İlerleyen aşamalarda, PAYLAŞIMLI bir ALTYAPI'dan faydalanılarak YENİ DALLAR (poker, basketbol, hokey; sinema oyuncuları, modeller, müzisyenler) piyasaya sürülecektir. Futbol dalını kapsayan GOAL token satışı eş zamanlı olarak yürütülecektir.

#3. Bu proje SPOR TOKENLERİNİN, STAR endeks tokeni ile TAKAS EDİLMESİNE izin verecektir (ACE tenis için, GOAL futbol için, ve diğerleri daha sonra). Bu sayede projeye erken destek verenler ayrıcalık sahibi olacaklar.

#4. ACE, GELECEĞİN TENİS OYUNCULARINA GEREKLİ KAYNAKLARI (finansal ve tanıtım) profesyonel sporlardan kopmamaları için küçük yaşlardan itibaren sağlamaya başlar. Bu onların başarılı olma şanslarını ciddi anlamda arttıracaktır.

#5. Bayan ve erkek tenis YILDIZLARI başarılı olduklarında ÖDÜL GELİRLERİ KAZANIRLAR (Dünya genelinde 400. sırada olan bir oyuncu 1 milyon dolardan daha az kazanırken, en  iyi 5 içinde bulunan bir oyuncu 60 milyon doların üstünde kazanmaktadır),  ve yıldızlıklarını pekiştirirler, ve SPONSORLUK ANLAŞMALARI imzalarlar (buradan gelen gelir oyuncunun kariyeri boyunca ödüllerden kazanacağından kabaca 5-10 kat daha fazla olacaktır).

#6. ACE, YETENEK AVCILIĞI sürecini kurulacak olan Küresel Ağ ile MERKEZSİZLEŞTİRECEKTİR. ACE, yetenek avcılığı için oldukça dengeli bir teşvik sistemine sahip olduğundan (tenis antrenörlerine yıllık maaşları kadar referans ücreti ödenebilir), YÜKSEK KALİTELİ ADAYLARIN AKIŞI düzenli olarak sağlanacaktır.

#7. ACE, YETENEK TANITIMI sürecini Küresel Tanıtımcı Ağı sayesinde MERKEZSİZLEŞTİRECEKTİR. (Sözleşmenin %10'u kadar) olan yetenek tanıtımı teşvikleri piyasa için oldukça yeterli ve piyasanın üzerinde olduğundan SPONSORLUK ANLAŞMALARININ AKIŞI düzenli olarak sağlanacaktır.

#8. ACE, önemli kararların alınmasında MERKEZİ OLMAYAN TOPLULUK OY MEKANİZMASINI kullanmaktadır. Analitik raporlara dayalı çıkarımlarda bulunabilen akıllı bir kalabalık; içinden gelen seslere dayalı kararlar veren, ön yargıları olan bir spor menajerinden daha iyi kararlar verecektir.

#9. ACE, yetenek yönetimi ajansının (TMA) İSPATLANMIŞ bir İŞ MODELİNE dayanmaktadır. Bu yüzden, projenin riskleri teknik engeller ya da ürün-piyasa uyum eksikliği ile ilgili değil, projenin idaresi ile ilgilidir.

#10. ACE, EN ÜST DÜZEY DANIŞMAN KURULUNU bir araya getirdi. ("Yukarıdaki Biz Kimiz" bölümünü kontrol edin.)

#11. ACE hali hazırda ispatlanmış bir iş fikrine sahiptir. İLK SÖZLEŞMEYİ kariyerli bir PRO oyuncu olan Veronika Kudermetova (19 defa uluslar arasi turnuva kazandı, WTA çiftler sıralamasında 66. sırada, teklerde ilk 200'de) ile İMZALADIK. Veronika için ilk reklam sözleşmesini imzalamaya çok yakınız.

#12. ACE, 1 MİLYAR TENİS HAYRANINA blok-zinciri dünyasını tanıtmayı arzulamaktadır. Zirvede bulunan 20 oyuncunun 172 milyon aktif hayranı bulunmaktadır. Teknoloji ile çok fazla haşır neşir olmayan tenis hayranları için küresel Halkla İlişkiler ve Pazarlama yöntemlerini  kullanmaya özellikle önem vereceğiz.  "Geleceğin Federer'inin başarısının parçası ol ve bu yıldızdan özel teklifler al" mesajının onlar tarafından iyi anlaşılması gerekiyor.

#13. ACE, DEV BİR PAZARA girmeyi hedeflemektedir. Ünlülerin yetenek yönetimi sektörü, Nippon Steel ve  Sumitomo Metal, ChemChina, Tata Motors, Sanofi, Hyundai Heavy Industries gibi şirketlerden; ya da Sırbistan (AB), Bahreyn, Brunei, Kıbrıs (AB), Malta (AB), Jamaika, Fildişi Sahilleri, Bolivya gibi ülkelerin gayri safi milli hasılalarından daha büyüktür. Bu proje, (yönetimlerinde bulunan 40 milyar dolarlık sözleşmeler ile) pazarı elinde tutan büyük oyuncuların işini bozacak ve kazanılan parasal değerin topluluk üyeleri arasında paylaşılmasını sağlayacaktır.

#14. ACE, DÜNYA GENELİNDE oyuncular ve sponsorlar arayan GLOBAL bir PROJE'dir (Bu ise daha büyük pazar büyüklüğü, daha fazla çeşitlilik, ve yerel kurallara daha az bağlılık anlamına gelmektedir.)

#15. Son olarak, ve en önemlisi, ACE ürün tokenleri TOKEN SAHİPLERİNE BENZERSİZ BİR DEĞER SUNMAKTADIR: yıldızlarla özel iletişim, birebir eğitim, VIP biletler ve kitaplar, piyasa fiyatının çok altında ürün tanıtımları, vs.

Blokzinciri teknolojisi, sporcuları ortaklaşa desteklemek, anahtar süreçleri (gözcülük ve tanıtım) merkezsiz hale getirmek için önceden imkansız olan yöntemlere izin vermektedir ve bu sayede maliyetler çarpıcı biçimde azalmakta ve yaratılan bu değerin çoğunluğu topluluğa kaymaktadır.
Herhangi bir sorunuz varsa lütfen sormaktan çekinmeyiniz.Bu döküman, TokenStars ACE Token Açılışı hakkında resmi bilgi kaynağı olan TokenStars'ın orjinal İngilizce Duyusunun çevirisidir. Bu çeviri tarihinde bir TokenStars tanıtım elçisi tarafından 15 Ağustos 2017 hazırlanmış ve yayınlanmıştır. Ancak, çeviri sürecinde orjinal dökümanda bulunan bazı bilgilerin küçük bir şans ile kaybolması, bozulması, yanlış temsil edilmesi, ya da farklı biçimde anlatılması durumu söz konusu olabilir. Çevirinin %100 doğruluğu garanti edilemez. Bu çeviri ve resmi İngilizce Duyurusu arasındaki herhangi anlaşmazlık ya da tutarsızlık olması durumunda , İngilizce orjinalinin hükümleri geçerli olacaktır.This document is a translation of TokenStars’s original English language Announcement, which is the official source of information about the TokenStars ACE Token Launch. The translation was kindly made and published on 08/09/2017 by a respected TokenStars ambassador. However, there is a tiny chance that in the course of the translation some of the information contained in the original document may have been lost, corrupted, misrepresented, or just sound different. The 100% accuracy of the translation cannot be guaranteed. In the event of any conflicts or inconsistencies between this translation and the official English language White Paper / Announcement, the provisions of the English language original shall prevail.
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!