Bitcoin Forum
January 27, 2021, 01:53:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Bitcoin Haberleri / Para Üstü İle Kripto Yatırımı on: September 07, 2018, 10:48:46 AM
Perth menşeli bir Avustralyalı Startup firması, kullanıcılarına çok fazla harcama yapmadan kripto yatırımı yapma olanağı sunuyor. Kullanıcılar bundan sonra elektronik işlemlerinden artan küçük yuvarlama miktarları ile kripto yatırımı yapabilecek.

Bamboo piyasaya çıkardığı uygulaması ile, yatırım fırsatlarını arttırıp kullanıcıların finans kategorisindeki değişimi getirecek olan yeni teknolojileri anlamasını kolaylaştıracağını ifade ediyor.


Kripto’yu Topluluklara Sunuyor

Bamboo kullanıcıların yaptığı elektronik harcamalardaki yuvarlama rakamlarını veya para üstlerini Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak için kullanacak. Söz konusu uygulama eski adıyla Acorns, yeni adıyla Raiz Investment App uygulamasına oldukça benzemekte.

Uygulama bu yılın sonlarında doğru Avustralya ve ABD içerisinde piyasaya çıkacak ancak firma şimdiden Batı piyasalarına bakmaya başladı bile. Firmanın temel hedefleri arasında gelişmekte olan ülkeler var. Firma CEO’su Phil George‘a göre, şirket sahip olduğu mikro yatırım hizmetlerini emtia ve emlak sektörüne de aktarmak istiyor ve gelişmiş ülkelerdeki genç, teknoloji ile ilgili nüfus ile bunu çok daha rahat yapabileceğini düşünüyor.

SMH.com.au sitesine konuşan George, konu hakkında şunları ifade etti:

”Raiz, hedge fonlarının ve varlık yönetim firmalarının yaptığı şeyi demokratikleştiriyordu. Robin Hood ise hisse trading işlemini kolaylaştıran ve üzerinde işlem yapmak için 100.000 dolara ihtiyaç duyulan bir platform. Artık bunu sadece 5 dolar ile yapabilirsiniz. Mikro yatırım uygulaması bu gibi fırsatları herkes için ulaşılabilir yapma amacımızı taşıyor.”kaynak : https://koinbulteni.com/avustralyali-startup-firmasi-kullanicilarin-para-ustu-ile-kripto-yatirimi-yapmasini-sagliyor-25472.html

güzel uygulama olmuş ..
 
2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Bitcoin Cash 27 Ağustos fiyat görünümü: BCH için kritik seviye 530 dolar on: August 27, 2018, 09:37:35 AM
Bitcoin Cash 27 Ağustos fiyat hareketlerine dair önemli detayları şu şekilde özetledik:

Bitcoin Cash dün piyasanın yatay gitmesine nazaran 515 dolar seviyesine kadar bir düşüş yaşadı.
BCH/USD paritesi 515 dolar seviyesinde tutunarak hafif dalgalı olmak üzere yatay fiyat hareketleri ile haftayı tamamladı.
Bitcoin Cash’in an itibarıyla yeni bir yükseliş izlenimi vererek, yeniden 530 doları geçme girişimlerini görüyoruz.
Bitcoin Cash son 24 saatlik fiyat hareketlerinde dolar karşısında yüzde 1,90 oranında yükselirken, Bitcoin karşısında ise hemen hemen fiyatını korudu.

Bitcoin Cash 27 Ağustos fiyat hareketleri
BCH/USD paritesi sabah saatlerinde gösterdiği son sıçrama ile kendisini 530 – 540 dolar bandına sokmaya çalışıyor. 530 dolar özellikle saatlik grafikte 200 basit hareketli ortalamasının bulunduğu seviye olduğu için sağlam bir direnç noktası olarak görülüyor. Alt tarafta ise 200 HO’ya oldukça yakın seyreden, 100 basit saatlik hareketli ortalaması 527 dolar seviyesinde olup, dinamik bir destek görevi görüyor.

Olumlu senaryoda Bitcoin Cash yükselişine devam edip, 100 HO’nun bu hafta 200 HO üzerine çıkması durumunda BCH’nin daha yüksek fiyatları hakkında konuşabiliriz.

Fakat kazanımların hızlanması için BCH’nin dolar karşısında 530 – 540 dolar bandını kararlı bir şekilde geçmesi gerekiyor. Yine de son fiyat hareketlerinin Ağustos ortasında başlayan düşüşün yavaşladığına dair sinyaller verdiğini görüyoruz. Düşüş özellikle 515 dolar çizgisinde durmuş durumda.

BCH/USD paritesi ise bu seviyeden bir çıkış noktası arayışında bulunuyor. Bu bağlamda ilk olarak 530 dolar sağlam bir direnç oluştururken, geçilmesi halinde 540 dolar önemli bir seviye olarak karşımıza çıkacaktır.

Bitcoin Cash için önemli teknik göstergeler ne diyor?
Son yükseliş ile beraber saatlik MACD olumlu bir görünüme girerken, stokastik aşırı alım bölgesinde bulunuyor. RSI 58 seviyesinde seyrederken güçlü bir trend başlangıcına işaret eden CCI 162 seviyesinde bulunuyor.kaynak : https://kriptoparahaber.com/bitcoin-cash-27-agustos-fiyat-gorunumu.html
3  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Yaralarını Sararken, Çoğu ICO ve Alt Koin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyat on: August 27, 2018, 09:34:00 AM
Bitcoin çok fazla göz önünde olduğu için en fazla kayıp yaşayan kripto para olarak gözükse de, şu sıralar çoğu ICO ve alt koin bir zamanlar elde ettiği tüm zamanların en yüksek seviyesinin %90 altında seyretmekte.

BTC 2017 yılında 1.000 dolar gibi bir birim fiyata sahipken, toplam kripto varlıkları arasında %87’lik bir aslan payına sahipti. O zamanlarda Bitcoin taraftarlığı adeta zirve konumundaydı.


Ancak günler geçtikçe, adeta yeni bir ICO ev alt koin akımı başladı ve çoğu insan Bitcoin yerine, dipten ICO tokeni veya alt koin almaya çalıştı. Özellikle çok fazla reklamı yapılan ve her yerde görülen ICO projelerine talep bir hayli fazla oldu. Örnek vermek gerekirse, Ethereum 2017 yılı boyunca 70 kat, NEO ise 500 kat artış yaşadı. Bu ikisi istisna olsa da, CoinMarketCap verilerine göre alt koinlerin toplam değeri 2.28 milyar dolardan, 350 milyar dolara sıçradı hem de sadece bir yıl içerisinde.

Bitcoin’in piyasadaki hakimiyeti de %87’den %37’ye kadar geriledi. Ancak mevcut ayı piyasası içerisinde Bitcoin’in %33’lük hakimiyet oranından, %55’e kadar çıktığına tanıklık ettik. Çoğu yatırımcı da ”kralın dönüşüne” kayıtsız kalmadı ve çantalarına daha fazla BTC eklemeye başladı.kaynak  : https://koinbulteni.com/bitcoin-yaralarini-sararken-cogu-ico-ve-alt-koin-tum-zamanlarin-en-yuksek-fiyat-seviyesinin-%90-altinda-kaldi-24737.html?utm_source=bildrm&utm_medium=anlik&utm_campaign=direk
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / XRP 27 Ağustos fiyat görünümü: XRP yükselişi devam edecek mi? on: August 27, 2018, 09:32:09 AM
XRP 27 Ağustos fiyat görünümüne dair önemli detayları şu şekilde özetledik:

XRP hafta sonunu düşük bir hacimde ve yatay hareketler ile tamamladı.
XRP’de görülen bu yatay hareketler fiyatın yükselme yönlü momentum toplamasına yardımcı oldu.
XRP an itibarıyla sağlam bir yükseliş hareketi göstererek fiyatını 0,33 dolar seviyesine taşımayı başarıyor.
XRP son 24 saatlik fiyat hareketlerinde yazımız yayına hazırlanırken dolar karşısında yüzde 2,56 oranında değer kazanırken Bitcoin karşısında yüzde 1,07 değerlendiğini görüyoruz.

XRP 27 Ağustos fiyat hareketleri
XRP/USD paritesi geçen haftanın ortasında başladığı kanal hareketlerini 27 Ağustos sabah seansında sonlandırdığı görülüyor. 0,3230 seviyelerinden yükselişe geçen XRP saatlik grafikteki 100 HO seviyesini geçtikten sonra 2 saatlik zaman diliminde gösterdiği performans ile 200 HO seviyesini de hızlı geçerek fiyatını 0,33 dolar seviyesinde kadar taşıdı.

Avrupa işlem saatlerinin açılması ile kripto piyasasına yüksek bir fon girişi olması XRP’nin de işlem hacminin artışına neden oldu.  Yüksek işlem hacimlerinin alıcı yönlü olması dikkat çekerken, XRP fiyatının 0,33 dolar seviyelerine oturması yükselişin devamı için oldukça kritiktir.

Aksi halde yaşanabilecek bir geri dönüş, XRP’nin tekrardan 100 HO dinamik destek seviyesi olan 0,3230 dolara kadar inmesine neden olabilir. Fakat sabah saatlerinde görülen iki yükseliş mumum düzeltme gelse dahi kısıtlı olabileceği ve yükselişin devam edebileceği sinyali veriyor.

XRP için önemli teknik göstergeler

Sabah seansında görülen yükselişe hızlı tepki veren MACD saatlik görünümde olumlu sinyaller verirken, Stokastik osilatörün kripto paranın aşırı alımda olduğuna işaret ettiğini görüyoruz. Dalgalı bir seyir izleyeceğe benzeyen RSI ise şu an 66 seviyesinde bulunuyor. Tren gücü ise CCI’ya göre oldukça yüksek olup, 206 seviyelerini işaret ediyor.
kaynak : https://kriptoparahaber.com/xrp-27-agustos-fiyat-gorunumu.html
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Lisk Core 1.0.1 güncellemesi yayınlandı ve LSK yüzde 27 oranında arttı! on: August 25, 2018, 06:39:50 PM
MainNet lansmanı öncesinde 24 Ağustos’ta Lisk (LSK), resmi Twitter hesabında bir güncelleme yayınladığını duyurdu: Lisk Core 1.0.1. Yayınlanan güncelleme belirtildiği üzere, Docker Image ile MainNet’e taşınmayı planlayan hissedarlar için özellikle önemli olacak.

Lisk Core 1.0.1 güncellemesi Lisk Core 1.0.0 ile uyumlu olacak
Lisk Core 1.0.1 güncellemesi resmi Medium Blog yazısında belirtildiği gibi Lisk Core 1.0.0 ile tamamen uyumlu olacak. Topluluğun 1.0.1 sürümünü kullanması zorunlu olmamasına rağmen, kullanılması tavsiye ediliyor. Ancak, bir Docker Image ile MainNet’e geçmek isteyen hissedarlar 1.0.1 sürümüne yükseltmek zorundadır. Yeni güncelleme ayrıca iki sorun için de bir çözüm getiriyor.

Blogda, Docker konteyner platformunu kullanarak geçiş yapamama ile sonuçlanan eski Docker yapılandırma dosyası bu sürümde düzeltildi.
2.0’da sabitlenmiş olan sıralama sorunu ile işlem sonlanımı için düşük performans, ekibin açıkladığı önem nedeniyle, mevcut güncellemede yer alıyor.
Lisk Core 1.2.0’da mevcut olan sorunlar çözümlendi
Ekip ayrıca 6.901.027’lik tahmini MainNet migrasyon bloğu yüksekliğinin aynı kalacağını doğruladı. 23 Ağustos’ta Lisk ekibi ayrıca, Lisk Core 1.0 geçişinin MainNet’e ilerlemesiyle ilgili bir güncelleme yayınladı. Lisk ekosisteminin tüm bileşenleri, blogun bahsettiği yeni sürüm için güncellendi ve uyumlu hale getirildi.

Ekip ayrıca test aşamasında herhangi bir sorun olmaksızın Lisk Core 1.1.0’daki Kalite Güvence (QA) testini de tamamladı. Ayrıca, Lisk Core 1.2.0’daki çalışmanın iyi gittiğini de belirttiler. Lisk Core 1.2.0’da mevcut olan sorunlar ekip tarafından çalışıldı ve çözümlendi.

Lisk (LSK) piyasa fiyatıyla kayda değer bir fark yaratıyor
Bu ayın başında, TestNet’de Lisk Core 1.0.0’un en son sürümü olan RC2’yi çalıştıran topluluk üyeleri, Lisk ekibine, düğümlerinin bellek tüketiminin zaman içinde yavaş yavaş arttığını ve bu durumun bazı süreçlerin düğümlerinin çökmesine neden olduğunu bildirdi. Yukarıdakilere ek olarak ekip ayrıca, Lisk Core 1.3.0’ın yayınlanmasını planlamaya başladıklarını da açıkladı. Ayrıca ekip, sorunların eklendiği bir GitHub sayfası açtı.

Lisk (LSK) fiyat grafiği


Lisk (LSK) en yüksek otuz kripto para arasında piyasa fiyatıyla kayda değer bir fark yaratıyor. Yazım sırasında Lisk, %12,67 oranında artışla 5,22 dolardan işlem görüyor. Lisk şu anda 571 milyon dolarlık piyasa değeriyle 21. sırada yer alıyor. 18 Ağustos’ta Lisk’in değeri 4,01 dolardı. Son 7 günde Lisk, %26,94 oranında arttı.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/lisk-core-1-0-1-guncellemesi-yayinlandi.html
6  Local / Bitcoin Haberleri / Rusya’dan kripto paralara yönelik düzenleme geliyor on: August 25, 2018, 06:38:31 PM
Rus basınında yer alan haberlere göre, Rusya İçişleri Bakanlığı kayıt dışı kripto para birimi işlemlerine yönelik yasa çıkarmak için çalışıyor. Kripto paralara yönelik düzenleme, Rusya’nın İçişleri Bakanlığı’nın Uyuşturucu Kontrol Ana Müdürlüğü’nün (GUKON) önceliğinde yapıldı.

Kripto paralara yönelik düzenleme ile kayıt dışı işlem olmayacak
Düzenlenen yasada, Rusya’nın kayıtlı kaynak işlemlerine yalnızca açık kaynak kodlu kripto paralara izin verecek bir düzenleme getirdiği belirtiliyor. Bu tür bir mevzuat değişikliğinin anlamı, kişi veya kuruluşlar, yalnızca mali otoritelerle kayıt olduktan sonra, Bitcoin veya Ethereum gibi açık kaynaklı projelerle işlem yapabilirler.

Bununla birlikte, söz konusu değişiklik çok tartışma yarattı. Çoğu kişi tarafından, kripto para birimine karşı bu tür sert önlemler almak, henüz daha çok erken olduğu için eleştirildi. Rusya’nın Ekonomik Kalkınma Bakanlığı’na karşı çıkan, Ekonomi Dairesi Bakanlığı başkan yardımcısı Savva Shipov konu hakkında şunları söyledi:

İşlemler suç faaliyetleri ile bağlantılı olmadığı sürece, sektörün mevcut aşamasında kripto para birimi işlemlerini düzenlemeye yönelik herhangi bir mevzuat değişikliği olmaması gerekir.

Rus kripto para borsaları kapatılabilir
Sputnik DLT hukuk müşaviri ve CEO’su Artem Tolkachev, söz konusu mevzuata ilişkin şüphelerini dile getirerek kayıt dışı kripto işlemlerinin suçlulaştırılması hakkında konuşmak için çok erken olduğunu belirtti. Ayrıca Tolkachev, yasal sorunların karlı kripto para birimi sektörünü hızla yurt dışına taşıyabileceğini de ekledi.

Rusya, kripto para birimi için ilk düzenlemeye Ocak ayında başladı ve 2018 yılının Temmuz ayında çalışma sonlandı. Ancak, çalışmanın sadece başlangıç ​​bölümleri uygulandı. Çalışmada ICO‘lara izin verildi. Fakat kripto para birimlerini yasal ödeme yöntemi olarak tanınmayacağı açıkça belirtildi. Mevzuatta yeni önerilen değişiklik yürürlüğe girerse, birçok kripto para borsası Rusya içinde faaliyet göstermekten men edilebilir.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/rusyadan-kripto-paralara-yonelik-duzenleme-geliyor.html
7  Local / Bitcoin Haberleri / Erik Voorhes, Bitcoin fiyat tahminiyle gündemde: Önce 4.750 dolar, sonra boğa on: August 25, 2018, 06:37:34 PM
Bitcoin’in 5800 dolarlık destek seviyesinin ardından toparlanmasıyla yatırımcılar rahat bir nefes aldı. Bazıları ayı piyasasının son demlerini yaşadığını düşünürken, bazı yorumcular ise bu durumun henüz yaşanmayacağı görüşünde. Erik Voorhes ise duruma biraz farklı bakıyor.

Erik Voorhes: “Bitcoin 4750 dolara kadar düşebilir.”
Her pazarda olduğu gibi, Bitcoin piyasasında da boğalar ve ayılar vardır. Shapeshift’ten Erik Voorhees, CNBC Afrika’nın Crypto Trader programında Ran Neuner’la konuştu.Twitter’da “CryptoManRan” adıyla bilinen Neuner, Voorhee’nin Crypto Trader’a yaptığı daha önceki analizini kınayarak röportaja başladı ve CEO’dan bakış açısını açıklamasını istedi. Shapeshift yöneticisi, şaşırtıcı bir şekilde 2018’deki ayı piyasasının devam edeceğini belirtti. Bu tahmin üzerine ayrıntılı olarak şunları kaydetti:

Ayı piyasasının yakında bitmesini beklemiyorum, ancak çöküş oranının önemli ölçüde düştüğünü düşünüyorum. Genel olarak bu tarz hareketlenmelerde, yoğun bir düşüşün yaşandığı aylar geçtikten sonra bir süreliğine bir aralıkta takılırsınız. Ama sanırım çöküşün büyük bir kısmı ile işimiz bitti.

“3-18 ay arasında 4.750 dolar seviyelerini görebiliriz.”
Çöküşün büyük bir kısmı sona ermiş olsa da Voorhees, Bitcoin fiyatının önümüzdeki üç ila 18 ay içinde %30 daha fazla düşerek 4.750 dolar seviyelerini göreceğini ancak muhtemelen oradan daha düşük bir seviyeye inmeyeceğini söyledi.

Yine de Shapeshift’in CEO’su, Bitcoin’in 5.000 ila 8.000 dolar arasında satın alınmasının, bu sektöre uzun vadede yatırım yapmak isteyenler için avantajlı olacağını belirtti. Zira ünlü CEO’ya göre birkaç yıl içinde 6.700 dolar, satın almak için iyi bir yer gibi görünecek.

Voorhees’in birikim konusundaki ifadeleri, WanChain’in CEO’su tarafından gelen açıklamalara oldukça benzerlik gösteriyor. WanChain CEO’su, piyasada genellikle “aşırı düzelme” yapılabileceğini ve düşük fiyatlarda birikmenin gelecekte büyük miktarlarda geri dönebileceğini belirtmişti.

kaynak : https://kriptoparahaber.com/erik-voorhes-btc-tahmini.html
8  Local / Bitcoin Haberleri / Avrupa’nın kripto para başkenti Türkiye! Her beş kişiden birinin kripto parası v on: August 25, 2018, 06:36:23 PM
ING International Survey tarafından gerçekleştirilen bir ankete göre Avrupa’nın kripto para başkenti Türkiye. Ülkede her beş kişiden birinin kripto para sahibi olduğu ifade ediliyor.

2017, kripto para birimleri için bir atılım yılıydı. Toplam piyasa değeri, beklenmedik zirvelere yükseldi. Bu da Paris Hilton ve Floyd Mayweather gibi pek çok ünlünün sektöre yakınlaşmasına sebep oldu.

Bununla birlikte, 2018’de bu yükseliş yerini soğuk rüzgarlara bıraktı. Aralık 2017’de, bir Bitcoin yaklaşık 20 bin dolar değerindeydi. 2018 yılının Temmuz ayı sonunda, kripto para biriminin fiyatı 8 bin doların biraz üstündeydi. Ancak Ağustos ortasını geçerken Blockchain odaklı para, 6 bin 500 dolar seviyelerinde seyrediyor.

Bu fiyat düşüşünün yeni yatırımcılara pazara girme fırsatı sunabileceği aşikar. ING International Survey’in son sonuçları, görece az sayıda tüketicinin Bitcoin veya diğer sanal para birimlerine yatırım yaptığını gösteriyor.

Avrupa’nın kripto para başkenti Türkiye
Avrupalı tüketicilerin yüzde dokuzu, Mart 2018’de bir tür kripto para birimine sahip olduklarını ifade ederken; ABD’de bu oran yüzde sekiz ve Avustralya’da ise yüzde yedi.Lüksemburg ve Belçika, Avrupa’daki en düşük yüzdeye sahipken Türkiye’nin yüzde 18’i bir kripto paraya sahip. Kaynağa göre, pek çok katılımcı kripto paralara yatırım yapma riskleri konusunda endişeli.kaynak : https://kriptoparahaber.com/turkiye-avrupanin-kripto-para-baskenti.html

9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / LocalNano.Com hayata geçerken NANO yükselişini sürdürüyor on: August 25, 2018, 06:34:40 PM
Kripto sektöründe dikkatlerin çoğu düşüş piyasasında SEC ve Wall Street firmalarının sektöre giriş haberlerine odaklanmışken Nano (NANO) kripto para projesi, kripto para yatırımcıları radarına giren ve büyük adımlar atan projelerden bir tanesi. NANO hakkında son zamanlarda beliren mobil cüzdanlar, Ledger Nano S desteği ve Binance’ın ağ üzerinde Nano temsilcisi olması gibi önemli gelişmeler oldukça dikkat çekti.Şu an gündemdeki Nano haberi ise localnano.com web sitesinin açılmış olması.

NANO son birkaç günü kazanımla geçirdi
Coinin performansına baktığımızda, NANO’nun,14 Ağustos’ta kripto pazarlarındaki ETF kaynaklı volatilite nedeniyle 0,78 dolarlık değerlere düştüğünü görüyoruz. Coin o zamandan beri son düşük seviyesinden 2,55 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Ve son 24 saatte CoinMarketCap’e göre yüzde 9,55 oranında artış gösterdi. NANO, 15 Ağustos’ta gördüğü 0,86 dolar fiyatı ile başladığı yükseliş hareketi ile bugüne kadar ise yaklaşık yüzde 200 gibi muazzam bir artış ile şu an 2,60 dolar fiyatından işlem görüyor.
LocalNano.com lansmanı
LocalNano.com’un hayata geçmesi ilk olarak Reddit sitesinde bulunan NANO topluluğu tarafından piyasaya duyuruldu.NANO’nun sitesi sayesinde P2P teknolojisi sayesinde kişiler birbirlerini arasında NANO ticareti yapabilecekler. Bunun için ise bir işlem ücreti alınmayacağı belirtiliyor.

Fakat NANO’nun bahsedilen sitesinin çalışması ile birlikte, farklı bir Reddit üyesi ise sitenin SSL sertifikası olmadığına vurgu yaptı. Kullanıcı bu durumda önemli bir güvenlik sorunu teşkil edeceğini belirtti.

Başka bir LocalNanos.com kafaları karıştırdı
Sitenin hayata geçmesini takiben ise Reddit kullanıcılar, sonunda ek bir “s” ile başka bir site olduğunu belirtti. Bu site – LocalNanos.com – SSL sertifikasına sahip ve bu haliyle ilkinden daha güvenilir gözüküyordu. Alan adlarındaki benzerlik, ise kafa karıştırıcı ve anlamsız olarak bazı eleştirilere maruz kaldı.

NANO Chicago’da “the Voice of Blockchain” etkinliğinde
NANO ekibi 24 – 25 Ağustos tarihlerinde Chicago’da düzenlenen bir Blockchain etkinliğine katılıyor. Ve kripto para hakkında daha fazla bilgilendirme yapmak için herkesi bölgeye davet ediyor.

Sonuç olarak, NANO yavaş ama emin bir şekilde 0,78 dolarlık en düşük seviyesinden müthiş bir geri dönüş yaptı. Ve şu anda 2,49 dolar seviyesinde işlem görüyor. NANO ekibi şu anda Chicago’daki Blockchain Voice etkinliğine katılıyor. Ayrıca, NANO’nun bir p2p seviyesi ile değişim yapılabilen LocalNano.com ve LocalNanos.com web sitelerinin de büyük ses getirdiği görülüyor. Ancak, iki platformdan herhangi birini kullanmak isteyen herhangi bir traderların, sitelerde işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalarında fayda vardır.


kaynak : https://kriptoparahaber.com/localnano-com-hayata-gecerken-nano-yukselisini-surduruyor.html
10  Local / Bitcoin Haberleri / Finlandiyalı Genç Yatırımcı Dolandırıldı, 34 Milyon Dolar Kaybetti on: August 14, 2018, 08:54:42 AM
Tayland polisi, bir Finlandiya vatandaşının 34 milyon dolar kaybetmesine yol açan Bitcoin dolandırıcılığını araştırmaya koyuldu ve dolandırıcılığa dahil olan ünlü bir aktörü tutukladı.

Ürünlerini, hizmetlerini satabilmek için ünlü isimlerden faydalanan çok fazla şirket var. Bu ‘reklam’ anlayışının kripto para sektöründe de epey yaygın olduğunu biliyoruz. Kripto para sektörüne giren, ünlüleri kullanarak insanların aklını çelen ve parasını çalan dolandırıcılar şu ana dek pek çok kişinin canını yaktılar. Bu sefer Finlandiyalı bir yatırımcının canı yandı. Bu yanığın değeri ise 34 milyon dolar.

Tayland polisi geçtiğimiz hafta ünlü bir aktör olan Jiratpisit “Boom” Jaravijit’i tutukladı. Ünlü aktör, epey fazla miktarda BTC’nin kullanıldığı bir para aklama düzenine dahil olmakla suçlanıyor.

Jaravijit ve birkaç farklı kişi, 22 yaşındaki bir Finlandiya vatandaşı olan Aarni Otava Saarimaa’yı bir girişime yatırım yapmak için ikna ettiler. Saarimaa yapılan anlaşmalar doğrultusunda, girişimin bir parçası olan şirketlere bağlı bazı şahısların cüzdanlarına Bitcoin gönderdi. Anlaşmalara göre bu şirketlerin Saarimaa’nın yatırdığı BTC’yi alıp Dragon Coin adlı bir projeye yatırmaları gerekiyordu.

Aarni Otava Saarimaa bu projeye 5,500’den fazla Bitcoin yatırdı ve ne yatırdığı parayı ne de sorularının cevabını alabildi. Saarimaa’nın iletişime geçmesiyle birlikte yerel kolluk kuvvetleri araştırmalara koyuldu ve BTC’lerin cüzdanlardan çıkarıldığını, daha sonra da Tayland Bahtı’na dönüştürüldüğünü buldu.

Kefaletle Serbest

Söz konusu Bitcoin dolandırıcılığında rol oynayan ünlü aktör Jaravijit, tutuklandıktan bir süre sonra kefaletle serbest bırakıldı. Jaravijit, 2 milyon baht değerinde kefalet ödeme ve ülkeden ayrılmama gibi şartlar karşılığında serbest bırakıldı.

Yerel yetkililer bu konuya ilişkin 5-6 kişiyi daha yakalamaya çalışıyorlar. Şüpheliler arasında ünlü aktörün daha önceden zimmete geçirmeyle suçlanmış olan 35 yaşındaki abisi ve 32 yaşındaki kız kardeşi de bulunuyor.

Şunu belirtmek gerekiyor i Dragon Coin adlı projenin söz konusu dolandırıcılıkla herhangi bir ilgisi yok. Dolandırıcılar yalnızca 22 yaşındaki yatırımcının ilgisini çekmek için bu projenin adını kullandılar.kaynak : https://koinbulteni.com/finlandiyali-genc-yatirimci-dolandirildi-34-milyon-dolar-kaybetti-24334.html
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ripple 31 Temmuz fiyat görünümü: XRP kritik seviyeyi test ediyor on: July 31, 2018, 09:37:47 AM
Ripple 31 Temmuz fiyatına yön verebilecek önemli gelişmeleri şu şekilde sıraladık:

XRP fiyatı dün itibarıyla yeni bir düşüş dalgasının etkisine girdi
XRP için psikolojik pivot seviyesi 45 sent aşağı yönlü kırıldı.
Ripple fiyatı şu an en kritik direnç seviyesi olan 0,4360 dolar seviyesini test ediyor.
Ripple fiyatı dolar karşısında 24 saatlik zaman diliminde yaklaşık yüzde 3’lük düşüş gösterirken, Bitcoin karşısında da yüzde 1,57 düşüş yaşıyor.

Ripple 31 Temmuz fiyat hareketleriDün karışık bir görünüm sergileyen Ripple, satıcıların daha baskın olması ile yeni bir düşüş trendine başladı. Bu süreç içerisinde tepki alımlarının zayıf kalması fiyatın uzun vadeli destek seviyesi olan 0,4360 doların altına sarkmasına neden oluyor.

Ana destek seviyesinin kırılması ise XRP fiyatını, zamanının en düşük fiyatlarına kadar gerilemesi gibi bir riski içeriyor. Zira Ripple Kasım 2017’deki büyük sıçramadan sonra bu seviyelerin altına daha önce hiç gerilememişti. Bundan dolayı 0,43 dolar seviyeler oldukça önemli.

Ayrıca önemli teknik göstergelerden RSI 30 seviyesinde bulunup negatif görünümü desteklerken, Stokastik osilatörü de satıcıların baskısını gösterir derecede hızlı bir şekilde aşağı doğru iniyor. Ayrıca trend gücünü gösteren CCI düşüş yönlü trendin güçlü olduğunu gösterir şekilde hareket ediyor.

Ripple 31 Temmuz önemli destek ve direnç seviyelerini ise şu şekilde belirledik:

3. direnç   0,4674
2.direnç   0,4591
1.direnç   0,4539
Pivot     0,4455
1.destek   0,4372
2. destek   0,4320
3.destek   0,4236kaynak : https://kriptoparahaber.com/ripple-31-temmuz-fiyat-gorunumu.html
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / IOTA (MIOTA) dev bir ortaklık duyuruyor on: July 27, 2018, 09:31:10 AM
Pek çoğunun haberdar olduğu gibi IOTA (MIOTA) Vakfı, değişim için yatırım yapan ve Blockchain’in ulaşım ve taşıma alanında nasıl çözüm sunabileceğini araştıran çok önemli bir kurum. Bu nedenle, Audi gibi sektörün önde gelen firmalarıyla ortaklık kurması sürpriz sayılmaz.

IOTA (MIOTA) Audi ile beraber çalışacak
Audi, hem aile araçlarını hem de ultra lüks süper otomobillerin tasarımını ve üretimini yapan bir Alman otomobil şirketi. Volkswagen Grubu’nun bir kolu olduğu da düşünüldüğünde uluslararası erişime sahip, büyük önem taşıyan bir marka. IOTA Vakfı yaptığı açıklamada bu ortaklığa inancını şu şekilde açıklıyor:

Hareketsiz yaşamı hayal edemeyiz, ancak günümüzde hareketlilik, araçların ötesine geçerek altyapı çözümlerini, yeni hareket kavramlarını ve yayaları da içeriyor. Böyle düşündüğümüzde, geleceğin en önemli hareketliliği ne olacak? Onu kim tanımlayacak, kim etkileyecek ve kim şekillendirecek?

IOTA, Audi’nin tüm soruları çözeceğine inanıyor
IOTA, Audi’nin tüm bu soruların cevaplarının anahtarı olduğuna inanıyor. Audi ve IOTA Vakfı arasındaki yeni ortaklık, dün Berlin’de açıklandı ve izinsiz bir hareketlilik ekosisteminin üretilmesine yönelik bir takım innovasyonlar görmeyi amaçlıyor. Resmi IOTA açıklamasına göre konu şöyle açıklanıyor:

İzinsiz bir hareketlilik ekosistemi oluşturma çabalarında IOTA Vakfı, Audi Denkwerkstatt (Audi’nin beyin takımı)  ile bir hafta boyunca ‘Google Tasarım Turunu’ başlattı. Audi bu süreçte, Berlin’de Tangle tabanlı kullanım durumları araştırılacak. Düşük seviye bir prototip oluşturmak ve veri toplanmak için müşteri geri bildirimleri kullanılacak. Amaç iş modellerini bağımsız olarak, başkalarıyla işbirliği içinde olmak. Bu yeni çalışma şekli, otomobil üreticilerinin inovasyona nasıl yaklaştıkları gösterecek ve IOTA’nın Audi’nin uzmanlığı ile yeni bir mobilite çözümüne entegre edilebilmesine imkan sağlayacak.

Blockchain teknolojisi ve taşımacılık endüstrisi el ele veriyor
Blockchain teknolojisi ve taşımacılık endüstrisi el ele giden iki kavram. Blockchain, otomotiv endüstrisinin her alanında yardımcı olmayı vaat ediyor, ancak IOTA bunun fiili hareketlilik tarafına odaklanacakmış gibi görünüyor. Bu araştırma alanında gördüğümüz ilk büyük ortaklık değil ve son da olmayacak. IOTA, Avrupa’ya yayılan bir trende sahip. Avrupa’da bulunan pek çok büyük otomobil üreticisi, IOTA ile kendilerini bir araştırma ve inovasyon alanı içinde buluyor.


kaynak : kriptoparahaber.com
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!