Bitcoin Forum
June 15, 2021, 04:59:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 0.21.1 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 »
1  Local / Alternatif Kripto-Paralar / 11. Kucoin Spotlight: MEME.COM (MEM) on: June 10, 2021, 02:33:13 PM
Kucoin'in yeni launchpad projesi: MEME.COM (MEM)

Wikipedia ve Dogecoin bebeği olarak değerlendirilebilirmiş. Gerisini okumadım, birşeyler bırakacaktır Smiley Katılmak için en az 200 KCS gerekiyor. 12 Haziran 19:00 (TSİ)'dan itibaren KCS kaydına başlayacakmış. Şartlar sonra açıklanacak.

https://www.kucoin.com/news/en-introducing-the-meme-token-sale-on-kucoin-spotlight

2  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kucoin Spotlight: HOT CROSS on: May 17, 2021, 11:11:36 AM
Kucoin'in yeni launchpad projesi: Hot Cross

PancakeSwap'in de IFO yaptığı proje aynı zamanda. Adından anlaşılabileceği üzere cross-chain bir iş. EVM-uyumlu zincirleri (ETH, BSC, Polygon/Matic, Heco, Hacı, Hoca vs.) birbirlerine bağlayacaklarmış. Cross-pool imkânı falan olacakmış. Katılmak için en az 300 KCS gerekiyor. Şartlar sonra açıklanacak.

https://www.kucoin.com/news/en-introducing-the-hotcross-token-sale-on-kucoin-spotlight?utm_source=HOTCROSS

Tecrübeme dayanarak söyleyeyim, bu tür cross-chain projelerin hype'ı çok olur. DYOR. YTD.
3  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Dogecoin aslında shitcoin olmayabilir mi? on: May 09, 2021, 11:42:30 AM
Nasıl başlık ama? Smiley

Ya bugün bir aydınlanma yaşadım. Dogecoin'e üç temel eleştiri var:

1- Geliştirmesi devam etmiyor.
2- Büyük miktarı birkaç cüzdanda.
3- Sınırsız arzı var.

Şimdi, para gelince 1, problem değil bence. 2 sıkıntı olabilir, bunu Elon halleder Smiley Asıl 3'den çok bahsediliyor fakat bugünkü aydınlanmadan sonra bunun problem olmadığının farkına vardım. Öncelikle artış miktarı % değil, sabit miktar. Önümüzdeki yıl için yüzdeye vurursak enflasyon aslında 5Milyar/130Milyar=~%3.85 ve artan az sabit miktarı sabit olduğu için enflasyon sürekli düşecek. Peki dünyada yıllık enflasyon ne kadar? Son yıllara bakılırsa %2.5-%3.5 (https://www.macrotrends.net/countries/WLD/world/inflation-rate-cpi) arasında dalgalanıyor/dalgalanacak. Hatta önceleri çok daha yüksek oranlar söz konusu. E o zaman dogecoin aslında shitcoin değil Smiley
4  Local / Alternatif Kripto-Paralar / BSC'de güzel ve yalnız bir proje - HODL on: April 25, 2021, 12:11:06 PM
hocam holder kişilere airdrop yap ama şu şekilde:

- her transfer sonucunda ufak bir miktarı holder beylere ateşle ...
Bu kısmını yapan token var (enflasyon da yok, sabit arzlı), Ethereum'daki RFI'in kopyası BSC'deki kopyası HODL (https://coinmarketcap.com/currencies/hodlearn-net/). Dün BSC'de nasıl para kırabilirim diye araştırma yaparken denk geldim Smiley

Bütün transferlerin %3'ü holderlara gidiyor. Yaklaşık $1'lık aldım. Param sürekli artıyor, insan bi mutlu oluyor. 1milyonX yapabileceğini düşünüyorum proje tutarsa Smiley Telegram grubunun admininin ismi de İsa. Bu bir mesaj olabilir Smiley
Değerli adminimiz EFS, https://bitcointalk.org/index.php?topic=5332230.0 başlığımı başka kategoriye EFT çekmiş. Orada yazmıştım. Meşazı alıp 1milyonX hedefiyle 1$'lık almıştım ve 4-5x yapmış BNB cinsinden. YTD.
5  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / [AUCTION] Bakery Swap: Aubergine On The Wall on: April 24, 2021, 09:55:48 AM
Here is my first NFT. I put it up for auction at Bakeryswap.

http://bakeryswap.peek.link/Zp2
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / İlk NFT'm: Aubergine On The Wall on: April 23, 2021, 12:07:49 PM
BSC'de ilk NFT'mi açık artırmaya koydum Smiley 999 BAKE başlangıç fiyatı.

https://www.bakeryswap.org/#/exchange/new-artworks/artworkInfo/15196/0/1
7  Local / Proje Geliştirme / Çıkaracağım yeni tokena özellik önerileri on: April 21, 2021, 06:12:24 PM
Tam ne zaman çıkarırım bilmiyorum ama 2-3 yıllık bir fikrim var. Ethereum'da çıkaracaktım fakat Ethereum'da ayıda bile bazı zamanlar haricinde feeler benim kriterlerimin üstündeydi, vazgeçtim. EOS'u düşündüm. Adamlar gerekli popülerliği sağlayamadı, ağda çok fazla spam olmaya başladı, kötü yönettiler vs., bir de milletin kafası basmadı kullanımına Smiley Eylül ayında BSC mainnete çıkınca "aha, aradığım chain bu" dedim, popülerlik de istediğim noktalara geldi. Artık benim de bir shitcoin'im olmasın mı?  Grin Şaka bir yana, kafamda genel itibariyle tokenın özellikleri belli ama çok sevileceğini düşündüğünüz özellikler varsa buraya yazabilirsiniz. Beyin fırtınası olarak düşünebilirsiniz, saçmalamak serbest yani Smiley Governance haricinde (şimdilik) her şey trustless olacak muhtemelen. Arayüz falan yok, bam bam Smiley
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Kucoin Polkadex (PDEX) Spotlight on: April 13, 2021, 12:52:45 PM
Kucoin'in Binance'in launchpadlerine denk gelen sistemi. TSİ 19:00 itibariyle KCS holdingi kayıt edilmeye başlayacakmış.

Polkadot üzerinde epeyce iddialı bir DEX. Ücretsiz trading imkanı, on-chain trading botları, frontrunning engelleyici sistem vs.

https://www.kucoin.com/news/en-introducing-the-polkadex-token-sale-on-kucoin-spotlight

Getirisi iyi olabilir, aylar önce yaptığı VELO Kucoin standartında çok iyi getiri sağlamıştı. Ayrıca Kucoin'in popülerliğinin yeniden artmasıyla ve Polkadot isminin hype'yle Voltran oluşabilir Smiley
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / TUBİVU (Turk BSC Validator Union) :) on: March 14, 2021, 08:56:33 PM
Merhaba arkadaşlar, BSC için ilk 21'e girecek güçte bir validator oluşturma gücümüz var mı? Onu test etmek için düzenliyorum.
10  Local / Alternatif Kripto-Paralar / AC Milan Fan Token Launchpad on: February 24, 2021, 08:44:28 AM
5 dk önce BNB'nin fiyatının yine fırladığını farkettim, efsane komutan CZ ne etti yine dedim. Adam ACM'yi %25 indirimle Launchpad'le satacağım demiş. Sıkıntı bunda değil. Duyuruyu saat 7 civarı yapmış (https://www.binance.com/en/support/announcement/b7f145caed29417982bd8bf253bdbcfb). Bu sırada subscription için 2 saat geçmiş, 1 saat kalmış. Ben de subscription bittikten yarım saat sonra gördüm doğal olarak. Yav arkadaş, işlemin ortasında duyuru mu yapılır? Aha işte ben o kadar BNB'mle subscribe olamadım. Ayıp denen bir şey var. Kınıyorum seni CZ.

Özür Editi: Adam subscription başlamadan 1 saat önce yaptırmış, saat farkını hesaba katmamışım. Ama yine de bu günahını temizlemez. Bir daha kınıyorum seni CZ. Şaka bir yana, Binance arada bir sürpriz launchpad'ler yapacağım, geçmişteki BNB holdingine bakacağım derken, quiz yapacakmış haberimiz yokmuş. Bu kadar ani launchpad mi olur ya?
11  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Hype'ı yüksek altcoinler on: October 28, 2020, 09:52:03 AM
USDT, USDC ve DAI vs. USD-bazlı stablecoinler moon yapacak gibi. YTD Smiley
12  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Google Cloud EOS'ta block producer oluyor on: October 06, 2020, 10:45:21 PM
Çok ilginç bir haber: https://block.one/news/welcome-google-cloud-to-eos-community/, https://dlt.withgoogle.com/eos/

Google'nin withgoogle.com diye domaini olduğu bugün öğrendim. https://support.google.com/sites/thread/54067360?hl=en adresinden görüleceği üzere legit gözüküyor fakat henüz ana hesaplarında paylaşmamış Google Could.

Zaten haber dün akşam 6'ya doğru çıkmış, fiyat fırlamış ama insanlar emin olmaya çalışıyor herhalde, sonra düşmüş. BTC'nin etkisi olabilir fakat bu haberin gerçek olduğuna emin olsalar BTC/MTC dinlemez. Google bunu utangaçlık seviyesinden çıkıp daha yüksek seviyede duyurursa EOS'un fiyatının patlaması yakındır.
13  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Merkeziyetsiz BNB Staking on: October 06, 2020, 09:36:16 PM
2-3 hafta önce BNB başlığında bahsetmiştim ama takip etmemiştim. Binance Chain'de BNB staking başlamış. EOS, BTC, ETH vs. gibi blok ödülü yok, sadece transaction ücretlerinden gelen para paylaştırılıyor validatorlara (madencilere). Ekonomik olarak blok ödülü vermeleri zor, çünkü ya ortaklar kendi elindeki BNB'leri vermeleri lâzım, ya da piyasadan alım yapmaları lazım. Bir de arzı 100milyon'a düşürmeleri gerekiyor peyderpey. Blok ödülünün sonu scam-exit'e giderdi mazallah Smiley Zaten BTC, 21 milyonu tamamlayınca, madenciler sadece transaction ücretinden pay alabilecek. Şu an transaction'lardan gelen paralar blok ödülüne göre az. Umut edilen şu: Bir şekilde mass adoption falan olur da madenciler değirmeni döndürmeye devam edebilirler. Yanlış hatırlamıyorsam, ETH ve EOS'da ise sürekli enflasyon var (dolayısıyla arz sürekli artıyor), blok ödülleri de oradan geliyor.

Neyse, şimdi gelelim BNB staking'e Smiley Validator olabilmeniz için makine lazım, bi de 10000 BNB lazım. Bunu geçtim, olmak isteyen https://docs.binance.org/guides/concepts/bc-staking.html linkini okuyabilir. Bize makineye falan gerek yok, herhangi miktarda BNB yeter.

1- https://chrome.google.com/webstore/detail/binance-chain-wallet/fhbohimaelbohpjbbldcngcnapndodjp?hl=en eklentisini (Metamask benzeri bir cüzdan) kurarak bir adet Binance Chain (Smart değil, bnb ile başlayan) adresi alıyorsunuz. Önceden varsa import da edebilirsiniz. Private keyi saklamayı unutmayın.
2- Binance'den BNB'lerinizi bu adrese aktarıyorsunuz.
3- https://www.binance.org/en/staking adresine gidip Connect Wallet'a basarak cüzdanımızı bağlıyoruz.
4- Aynı sayfadaki bir tane validator'u gözümüze kestirip Delegate düğmesine basıyoruz. Artık validator'la kan kardeşiyiz(*), anca beraber kanca beraber.

Şimdi diyebilirsiniz, Binance'ın kendisinde ballı ieo'lar falan varken, ben bunu neden yapayım? Binance sizleri de unutmamış güzel insanlar. https://www.binance.com/en/my/wallet/verify-address-ownership adresinden yine cüzdanınızı bağlayarak aha bu adres benim diyorsunuz ve BNB tutma yararlarından siz de faydalanıyorsunuz. Yalnız fazla detay bulamadım, bunlar çok taze bilgiler ama efso lider CZ bizi yarı yolda bırakmaz diye düşünüyorum.

Yav arkadaş bu Binance Chain'de bir olay yok ki, asıl transactionlar Binance Smart Chain'de diyen de olabilir. Alemin kralı Binance bunu da çözmüş, hiç kıpraşmanıza gerek yok. Oradaki ücretleri de kendi aktarıyor, sizin hesaba günlük olarak.

Son olarak, Binance fonksiyonlarını yavaş yavaş, alıştıra alıştıra merkeziyetsiz ortama taşıyor. Tam yol ileri.


(*)
1- Makineyi çalıştırdığı için bize gelen paydan kesinti (Commission) yapabiliyorlar. Şu anda gördüğüm en düşük oran %0. Yalnız isimlendirme bi garip olmuş, Commission yazınca sanki bizden yapılacak kesinti oranı gibi olmuş. Fakat doküman tam tersini yazıyor. Mesela %25 yazıyorsa, şu manaya geliyormuş. Ödülün %25'ini delegatorlara (yani biz) dağıtırım, geri kalan %75'i validator'a veririm.
2- Boşuna kan kardeşi demedik Smiley Şimdi bu madencilerin (kötü niyetten ya da kalitesiz hizmetten vs.) ceza yeme durumları var. Buna slashing deniyor. Bu ceza gelirse, kaçmıyoruz, imece usulü ödüyoruz.


14  Local / Alternatif Kripto-Paralar / EOS DeFi alternatifleri on: September 30, 2020, 07:37:02 PM
EOS'çular eller havaya. Etraf DeFi'yle dolmuşken mahzun mahzun bakmayın diye bu başlığı açtım.

https://www.eosx.io/defi adresinden istediğiniz DeFi projesine katılabilirsiniz. Kimisi çift taraflı likidite yatırma kimisi tek taraflı farming yapma. Burada kritik nokta muhtemelen CPU'nuz olmadığı için projelere katılamayacaksınız Smiley Züppe EOS elitleri hâlâ resource (basitçe Ethereum'daki gas gibi düşünün) problemini çözmeye çalışıyor. Stake etseniz yetmiyor, kiralasanız ayrı bir bürokrasi, bedava CPU veren Anchor cüzdanla projelerin bir kısmına bağlanamıyorsunuz, hepsine Scatter cüzdanla bağlanabiliyorsunuz ama o da bedava CPU vermiyor. Çare Drogba Smiley Wombat cüzdanı chrome eklentisi olarak kurunca sorun ortadan kalkıyor. Scatter'ı gören siteler Wombat'ı da görüyor. Wombat 10 basit işlemlik CPU veriyor. Bu da yatırım için yetiyor. Hayırlı forumlar.

Şunu da bırakayım: YTD.
15  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Gizlilik tabanlı kripto ekosistemi Incognito blokzinciri hakkında on: August 16, 2020, 12:36:27 AM
Güncelleme (3 Şubat 2021 22:55 TSİ): Doge, Dash ve ZCash desteği eklendi. Ayrıca LTC, DOGE, DASH ve ZEC için de DeFi başlatıldı. Yeni yıllık bileşik faiz oranları şöyle: PRV - 21%, XMR - 13%, DAI - 13%, BTC - 10%, ETH - 10%, USDT - 10%, USDC - 8%, DASH - 11%, DOGE - 13%, LTC - 11%, ZEC - 13%

Güncelleme (26 Aralık 2020 12:53 TSİ): Litecoin desteği de geldi. Desteklenen tüm kripto paralar için https://we.incognito.org/t/comprehensive-list-of-supported-coins-tokens/434 başlığına bakabilirsiniz.

Güncelleme (21 Aralık 2020 23:19 TSİ): 1- pDEX, A+ borsa olarak nomics'te listelendi. https://nomics.com/exchanges/incognito-incognito-pdex 2- pDEX ile dış kripto dünya arasındaki fiyat farklarını görmek için benim geliştirdiğim https://inquery.tipcoin.app/ adresini kullanabilirsiniz.

Güncelleme (11 Kasım 2020 18:58 TSİ): 1- Mainnet geçen hafta ilk yılını doldurdu. Blok ödülü %9 oranında düştü. 2- Dünden itibaren tek taraflı likidite sağlamak için yatırdığınız paralara verilen faizler değiştirildi. Yeni oranlar: PRV - 28%, XMR - 13% (+2), DAI - 13% (+4), BTC - 11% (-1), ETH - 10%, USDT - 10% (+2), USDC - 8% 3- Bugün itibariyle PRV, Coingecko'da listelendi. Linki: https://www.coingecko.com/en/coins/privacy 4- Yarın akşam 8'de 1 BTC'ye kadar ödülleri olan yarışma düzenleyecekler. Yarışmanın detayları için: https://incognito.org/quest

Güncelleme (16 Ekim 2020 14:14 TSİ):Incognito ekosistemindeki gizli olmayan, görülebilen balina transferlerini raporlamak için bot yazdım. https://twitter.com/NitoWhaleBot hesabının takip edilmesi yeterli.

Güncelleme (15 Ekim 2020 18:44 TSİ):Yarın TSİ 14:00'te https://t.me/vitexexchange grubunda ödüllü AMA var. Haber: https://twitter.com/ViteXExchange/status/1316741285403918337?s=20

Güncelleme (15 Ekim 2020 11:43 TSİ): Ekosistemin ana koini PRV, tokenı Binance'de listelenmiş olan ViteX (VITE) tarafından listelendi. Linki https://x.vite.net/trade?symbol=PRV-000_USDT-000 . Üye olmak isterseniz ref kodumu kullanırsanız iki tarafın da faydası oluyor. Kayıt olmak için https://growth.vite.net/vitex-board?ldfjacia=2743556087 adresini, çalışmazsa da https://x.vite.net/ adresinden “Use Referral Code” linkini tıklayınca açılan kutuya 2743556087 kodunu girebilirsiniz. Alım-satım ücretinde sonsuza dek %10 indirim var, ayrıca mining ödüllerinde extra oranlar veriyor.

Güncelleme (14 Ekim 2020 10:05 TSİ): Ekosistemin ana koini PRV, tokenı Binance'de listelenmiş olan ViteX (VITE) tarafından yarın listelenecek, bugün yatırma ve çekme açıldı. ViteX, DAG tabanlı cross-chain bir merkezsiz borsadır. Bu borsada her türlü mining var, dividend (temettü) var Smiley Madencilik için https://vitex.net/mine, dividend için https://vitex.net/dividend adresine bakabilirsiniz. Kayıt olmak için https://growth.vite.net/vitex-board?ldfjacia=2743556087 adresini, çalışmazsa da https://x.vite.net/ adresinden “Use Referral Code” linkini tıklayınca açılan kutuya 2743556087 kodunu girebilirsiniz. Alım-satım ücretinde sonsuza dek %10 indirim var, ayrıca mining ödüllerinde extra oranlar veriyor.

Güncelleme (5 Ekim 2020 15:02 TSİ): Ekosistemin ana koini PRV, Coinmarketcap ve Coingecko muadili Nomics'te yayınlanmış. An itibariyle marketcap ranki 258. Link:  https://nomics.com/assets/prv-privacy

Güncelleme (17 Eylül 2020 17:01 TSİ): DeFi (Provide) kısmında yıllık faiz oranları güncellendi. Yeni oranlar şu şekilde: PRV (%28), BTC (%12), XMR (%11), ETH (%10), USDT/USDC (%8), DAI(%9). Ayrıca, unshielding dediğimiz gizli ağdan dış ağa (Bitcoin, Ethereum, Monero, Neo vs.) çıkış transactionlarına ücret getirildi. Şimdiye kadar bu ücretleri takım cebinden karşılıyordu. Şimdi ilgili ağ için yaklaşık transfer ücreti veren (ethgasstation gibi) siteler vasıtasıyla dinamik olarak ücret hesaplanıyor.

Güncelleme (28 Ağustos 2020 18:01 TSİ): Cross-pair trading artık aktif. Cross-pair trading dediğimiz şu: Önceden örneğin ETH'den BTC'ye trade yapmak isterseniz, önce ETH -> PRV (ekosistemin ana koini), sonra PRV -> BTC yapmak zorundaydınız. Artık doğrudan ETH->BTC yapabiliyorsunuz.

Güncelleme (25 Ağustos 2020 03:24 TSİ): Yazıda yazmayı unutmuşum. Dün itibariyle Uniswap entegrasyonunu da tamamladılar. Artık Uniswap'te de gizlilik koruyarak trade yapabilirsiniz. Kyber entegrasyonu da 1-1,5 ay önce devreye girmişti. Yalnız pDEX (kendi borsası)'e göre bunların ücreti çok çok yüksek, Ethereum ağının mevcut durumundan dolayı. Kendileri ücret almıyor ayrıca.

Güncelleme (22 Ağustos 2020 22:25 TSİ): Linki güncelledim. Yeni bölüm ekledim. Çok çok ucuz Ethereum ağı transferi yapmak isteyenler için birebir.

ANN veya projenin yetkilisi olmadığım için duyurular kısmına koymadım. Orası uygun ise taşınabilir.

Başlıktaki Incognito blokzinciri hakkında kapsamlı bir yazı hazırladım. Özkaynaklı bir proje. Bence alanında tek ve orta-uzun vadede önem kazanacak bir proje. Okumak isterseniz linkini bırakıyorum.

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz?

16  Local / Pazar Alanı / ERC20 Waltonchain tokenı almak istiyorum. (mainnet değil) on: May 10, 2020, 05:28:50 AM
Merhaba, 1000$'a kadar ERC20 WTC almak istiyorum. Parça parça da olabilir. Benimle telegramdan (@abduramann) temasa geçip forkdeltaya koyarsanız piyasa fiyatından alabilirim.
17  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / Buying ERC20 Waltonchain Token (not mainnet WTC) ~ up to $1000 on: May 10, 2020, 05:25:19 AM
Hey everyone,

I want to buy ERC20 Waltonchain token at the market price via Forkdelta. Please contact me via Telegram PM: @abduramann

Not: $1000 WTC is not required to be a single order. Everyone may put his order into Forkdelta.
18  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Sosyal medya etkileşimi artırma amaçlı kendi koinimin airdropu (Tipcoin) on: December 17, 2019, 02:15:28 PM
Bitcointalk linki aşağıda:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5210383.msg53370177#msg53370177

Doğrudan link:

Tipcoin Blog


Güncelleme (18 Aralık 2019): Takipçi sınırı şartı kaldırılmıştır. Twitter hesap açılış tarihi şartı devam etmektedir.

Güncelleme (20 Aralık 2019): Referral kampanyası eklenmiştir. Refinizin sizin "TWITTER" kullanıcı adınızı girmesi gerekiyor formdaki en alt alana.
19  Alternate cryptocurrencies / Tokens (Altcoins) / [ANN] Tipcoin (TIP) - The First Anonymous Social Media Tipping Platform on: December 17, 2019, 01:50:39 PM

WEBSITE | BLOG | TWITTER | SUPPORT TELEGRAM | CAMPAIGNS TELEGRAM | TRANSPARENCY REPORT | FAQ

You may find all details (including airdrop) on Tipcoin Blog. Our project is self-funded and we will offer an easy, automated and anonymous solution to the social media users in the way of reaching high authentic/organic engagements. The platform will be based on open-source Incognito chain.

For Turkish, you may follow this thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=5210389.msg53371962#msg53371962
20  Alternate cryptocurrencies / Marketplace (Altcoins) / Buying MiracleTele(TELE) tokens on: March 04, 2019, 06:29:30 PM
I buy MiracleTele(TELE) tokens at very good price compared to ForkDelta/EtherDelta standards. The best buy price on(https://forkdelta.app/#!/trade/0xb363a3c584b1f379c79fbf09df015da5529d4dac-ETH) is mine.
Pages: [1] 2 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!