Bitcoin Forum
October 02, 2022, 09:49:04 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 23.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1]
1  Local / Konu Dışı / Futbolunun beşiğinde enteresan bir VAR kararı on: September 26, 2020, 02:52:09 PM
Maçta son düdük çaldıktan sonra Manchester United, VAR kararıyla bulduğu penaltı golüyle Brigton'ı 3-2 yendi.
Premier Lig'in 2. haftası çok ilginç bir maça sahne oldu. Brighton ile Manchester United arasında oynanan karşılaşmada son saniyede hakemin verdiği karar uzun yıllar tartışılacak cinstendi.

2-2 devam eden mücadelede hakem son düdüğünü çalarak maçı bitirdi. Ardından gelen uyarıyla VAR'dan Manchester United'ın penaltı kazandığı duyuruldu.

90+10'ncu dakikada atışı kullanan Bruno Fernandes, Kırmızı Şeytanların üstünlük sayısını kaydetti ve mücadele tekrar başmaladan sona erdi.

Kaynak: www.mackolik.com

Bizim ülkemizde böyle bir durum olsa ortalık yangın yerine dönerdi herhalde. Bu karar bile çoğu programda konuşulur.
2  Local / Konu Dışı / Bugün birkez daha utandım. on: September 06, 2020, 09:55:26 PM
Bugün yapılan kpss ye benim de eşim girdi. Tabi sınav zor geçmiş ve ona moral olsun diye Uludağ yolunda belli bir yere kadar gittik. Arabayı kenara çekip oturduk ve orada gördüklerim resmen utanç kaynağı....

Ya arkadaşlar bizim insanımız yediğinin içtiğinin kabuğunu çöpünü her şeyini bırakıp gitmiş.  Hatta durduğumuz yerin kenarından aşağıya baktım ve çöpler oraya kadar atılmış. Sorsan müslümanım derler yok temizlik imandan gelir derler.

Peki bunu yapanlar nasıl müslüman oluyor?
 
Yemin ediyorum kendimden utandım. Böyle giderse bu gibi yerlerde kokudan kimse yanaşamaz. Bu kadar doğaya zarar veren başka bir topluluk varmıdır bilmiyorum.
3  Local / Konu Dışı / Menejerimi Ara on: August 30, 2020, 08:53:18 PM
Menejerimi ara dizisini geçen salı günü izledim. Hoşuma da gitti sanki dizi tutacak gibi. Benim anlamadığım bir yer var. Bu diziyi salı gününden sonra her gün Star TV de yine gördüm. Hadi çarşamba günü için belki salı izlemeyenler varsa iyi olmuş dedim ama arkadaş her gün aynı dizinin ilk bölümü verilir mi? Bu dizi ya çok rating aldı ya da Star'ın elinde yayınlayacak dizi ya da başka filmi yok.

Dizi tutacak gibi duruyor. Sanat dünyasında olanlar hakkında fikir verecek gibi. Ünlü olan insanların nasıl bir yaşamı var bu işin perde arkasında neler oluyor onunla ilgili mesajlar verdi ilk bölüm. Bir de her bölümde konuk ünlü oyuncular olacakmış. Geçen bölüm Tuba Büyüküstün oynadı bu salı da Nükhet Duru ile Nebahat Çehre olacak. İyi seyirler...
4  Local / Konu Dışı / Uefa kupası = Sevilla on: August 16, 2020, 09:35:44 PM
Ben kendimi bildim bileli bu adamlar ne zaman uefa kupasında mücadele etseler çoğunda kupayı alıyorlar. Bu sefer de Manuyu elediler ve finale yükseldiler. Eğer bu seferde alırlarsa toplamda 6.kez şampiyon olacaklar.

Uefa kupasını eğer arka arkaya 3 kez ya da farklı yıllarda toplamda 5 kez alırsan kupa ebediyen sizin oluyor. Bundan önce ki kupanın ebedi sahibi oldular  bu sefer yeni bir seri başlatabilirler.
Darısı bizim takımların başına  diyelim.
5  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Gem nasıl olmalı? on: August 14, 2020, 07:07:34 PM
Başlıkta olan soruyu tecrübeli işin piri olan arkadaşlar vardır diye sordum. Benim kafam karıştı doğrusu. daha önce bir postta şunu okumuştum ( hiburak adlı arkadaştı galiba yanılıyorsam özür dilerim) postta bir madde vardı gem için sirkülasyon da ki miktar toplam miktara yakın olmalı gibi ya da o anlama gelen bir cümle vardı.
Kafamı karıştıran olay ise malum defilerden sirkülasyon miktarı az olanlar hareketli. Örnek vereyim AST 150 milyon dolaşımda toplam adet 500 milyon ve son günlerde pump yerken REQ Dolaşımda 823 milyon toplam adet 999 milyon.
Bu ikisini örnek olarak verdim.  Ast dolaşım miktarından dolayı mi daha çok pump yiyor?

Umarım demek istediğim anlaşılmıştır. Yardımcı olursanız sevinirim. Bu mesele kafama takıldı.

6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Fikriniz benim için önemli on: July 19, 2020, 11:48:55 AM
Son zamanlarda defi rüzgarı esiyor.
Bende defi projelerine baktım cmc de ve gözüme               
  AST( airswap) takıldı. Toplam miktarı 500 milyon ve şuan dolaşımda 150 milyon var.  Cmc de yazan özellikler defi projesi olduğu ödeme yapılabildiği vs yazıyor.  Fiyatı da çok uygun yatırım yapmayı planlıyorum. Teknik bilgisi olan arkadaşların olduğunu bildiğim için buraya danışmak istedim.  Görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.  Şimdiden teşekkürler.
7  Local / Konu Dışı / Arkadaşlar yardım on: March 22, 2020, 04:14:52 PM
Forumda çok yetenekli arkadaşlar olduğunu bildiğim için başlık açtım.
Malum coronadan dolayı evdeyiz. Ben evden telefon yardımı  ile nasıl ders anlatabilirim? Bunun canlı yayın olmasını istiyorum. Instagram da canlı yayın özelliği var fakat takip eden herkes görüyor. O sorun değil de ben sadece öğrencilerim ile etkileşim olsun istiyorum.
Telefonu masaya tutucu ile bağlayıp masada kağıda yazarak anlatım yapmak istiyorum. Daha önce hiç yapmadım.
Varmı yardımcı olabilecek arkadaş?
Ya da tavsiye alternatif yol varsa ona da açığım .
Şimdiden teşekkürler
8  Local / Konu Dışı / Teknofest on: March 11, 2020, 08:26:54 PM
TV lerde surekli teknofest reklamları görüyorum. Forumda olup ta daha önce yapılan etkinliklere katılan arkadaşlar oldu mu acaba merak ettim.
Eski yapilanlarin reklamını görünce sanki ülkemizde de birşeyler üreten gençleri görmek sevindirici.
Birde acaba bu teknofestte blockchain ile ilgili bilgi paylaşımı yapan varmıdır?
Biz özellikle blockchain de geri kaldık gibi. Elin Çin'li su Japonu Rusu birşeyler üretip bu konularda ciddi söz hakkı var iken biz sanki geri kaldık gibi.
9  Local / Alternatif Kripto-Paralar / XLM transferinde Memo kodu unutulursa ne olur? on: March 11, 2019, 07:18:23 PM
Bugün ilk defa XLM transfer etmeyi denedim. Blockchain uygulamasından transfer yapacağım adrese bir miktar transfer işlemi yapmaya çalıştım. Memo kodu sormadı transfer sırasında. XLM ler benden gitti fakat karşı adrese ulaşmadı. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Veya yapabileceklerim konusunda yardımcı olabilecek tecrübeli arkadaşların tecrübelerinden istifade edebilir miyim?
10  Local / Konu Dışı / Türk musikisinin kadim sazı Ney nasıl yapılır? Merak edenler için... on: February 02, 2019, 06:50:23 AM
Ney Türk musikisinin kadim sazıdır. Bu sazın yapım aşamalarını bu başlık altında adım adım anlatacağım...
11  Local / Konu Dışı / Bounty ve airdroplar hakkında. on: January 13, 2019, 10:18:37 AM
Dikkat edilmesi gereken hususları nasıl öğrenebilirim?
Pages: [1]
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!