Bitcoin Forum
October 17, 2021, 11:01:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 22.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
1  Local / Bitcoin Haberleri / Son Dakika: G20 Koordinatörü Kripto Paralara Direniyor! on: March 18, 2018, 10:54:48 PM


Yaptığı bankacılık ve piyasa düzenlemeleriyle bilinen Finansal İstikrar Kurulu (FSB) başkanı Mike Carney G20 öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Carney kurulun bundan sonra yeni yasalar çıkarmak yerine mevcut yasaları değerlendirme politikası izleyeceğini kaydetti. Aynı zamanda G20 ülkeleri için geçerli finansal düzenlemeleri koordine eden FSB, G20 ülkelerinin kripto para baskısına direniyor. G20 ülkeleri kripto paraların düzenlenmesi konusunda ısrarcı tavrını sürdürürken FSB buna karşı çıkıyor.

Uluslararası arenada kripto para kazanı kaynamaya devam ediyor.. Her geçen gün kripto para düzenleme kervanına yeni bir ülke katılırken çatı kurumlarda da büyük bir hareketlilik yaşanıyor. G20 ülkelerine bir nevi koordinatörlük yapan Finansal İstikrar Kurulu da G20 yaklaşırken sessizliğini bozdu. Kurul adına konuşan Mike Carney, büyüme çağında olmasına rağmen kripto para sektörünün küresel GSYİH’nin %1’ine bile tekabül etmediğine dikkati çekti ve bu alandaki boşlukların kapanması için uluslararası koordinasyonun daha sıkı olması gerektiğini vurguladı.

FSB başkanı Mark Carney, 19 – 20 Mart’ta Buenos Aires’te toplanacak G20 ülkelerinin merkez bankaları ve maliye bakanlarına gönderdiği mektupta “FSB’nin ilk değerlendirmesi, kripto varlıkların şimdilik küresel finansın istikrarı için herhangi bir tehlike teşkil etmediği yönündedir” ifadesini kullandı.

Aynı zamanda Bank of England’ın da yöneticisi konumundaki Carney’in FSB’deki ve bankadaki görevi gelecek yıl sona eriyor. Carney yerini alacak kişiye, FSB’nin yeni standartlar belirlemek yerine mevcut yasa ve kuralları gözden geçireceğini işaret etti.

Trump’tan başkanlık emri

ABD başkanı Donalp Trump geçtiğimiz yıl ülkede kamusal borç vermeyi artırmak adına, finansal düzenleyicilere kriz sonrası bankacılık ve türev reformlarında yavaşlamaya gitme emri vermişti. Bu gelişme diğer ülkelerdeki düzenleyici kurumları epey endişelendirdi. Zira ABD’li düzenleyicilerin küresel düzenleme konusunda uzun süredir isteksiz olduğu biliniyor ve söz konusu kurumlar ABD’li düzenleyicilerin uluslararası işbirliğine sırtını tamamen döneceğinden korkmaya başladı. Mike Carney ise FSB’nin daha açık, disiplin ve verimli bir şekilde çalışacağını  ve bu yönde politikalar izleyeceğini belirtiyor.

Carney’in açıklamaları piyasada olumlu bir hava yarattı. Haberin yayına girdiği sırada btc fiyatı 8100 dolar seviyelerine fırladı. Öte yandan G20’de kripto paraların ana gündem maddesi olacağı ve toplantıdan kripto paralarla ilgili önemli kararların çıkacağı pek çok kaynak tarafından dile getiriliyor. Önemli gelişmeleri Cointürk okurlarıyla paylaşmaya devam edeceğiz..

https://coin-turk.com/son-dakika-g20-koordinatoru-kripto-paralara-direniyor
2  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin Sefalet Endeksi Hizmetinizde! on: March 11, 2018, 08:58:38 PM


Wall Street stratejisti ve Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı Tom Lee oldukça ilginç bir endeks geliştirdi. Lee’nin “Bitcoin Sefalet Endeksi” olarak isimlendirdiği endeks yatırımcılara, o anki fiyata göre BTC sahiplerinin “ne kadar sefil olduğunu” ve bitcoin almak için iyi bir zaman olup olmadığını gösteriyor.

Bitcoin Sefalet Endeksi, yatırımcıların BTC borsalarında yaşanan yüksek volatiliteyi avantaja çevirmesi için oluşturulmuş bir yatırım aracı. 0 ile 100 arası bir ölçeğe göre hesaplanan endeks kazanan işlemlerin toplam işlemlere oranı ve volatilite gibi birçok faktörü göz önünde bulunduruyor. İndikatörün düşük olması o anki alımların ‘yatırım açısından iyi’ olduğu anlamına geliyor. Tam tersi bir durum, o an BTC almanın avantajlı olmadığı anlamına geliyor. Lee Cuma günü katıldığı CNBC programında şöyle konuştu:

Quote
“Bitcoin sefalet endeksi ‘sefalet’ seviyesindeyse (27’nin altı) bitcoin 12 aylık periyotta en iyi performansını gösteriyor demektir. Böyle bir durumda yapacağınız yatırım size ileride oldukça iyi bir kazanç getirecektir. Hemen hemen her yıl bir sinyal üretilir.”

CNBC programında şu anki indeksin 18.8’de olduğu ve bunun 6 Ekim 2011’den beri en düşük seviye olduğu belirtiliyor. Yani endekse göre alım için oldukça uygun bir zaman.

Thomas Lee BTC fiyatına yönelik olumlu tahminleriyle biliniyor. Lee’yi programına konuk eden CNBC de Lee’yi “bitcoin’e yönelik düzgün tahminler yapan ve düzenli olarak rapor yayınlanan tek Wall Street stratejisti” olarak tanıtıyor.

Bitcoin Aralık 2017’deki değerinin yarısından fazlasını kaybetmiş durumda. Öyle ki bitcoin  haberimizin hazırlandığı sırada 8600 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Buna rağmen Lee inadından vazgeçmiyor ve 25 bin dolarlık BTC tahmininin yıl sonuna kadar gerçekleşeceğini savunuyor.

Source: https://coin-turk.com/bitcoin-sefalet-endeksi-hizmetinizde
3  Local / Bitcoin Haberleri / Hollanda’dan ICO Hamlesi on: March 11, 2018, 08:52:17 PM


Hollanda maliye bakanı Wopke Hoekstra geçtiğimiz günlerde parlamentoya gönderdiği mektupta kripto para düzenlemelerinin uluslararası arenada kolektif bir çalışma sonucu yapılması gerektiğini savundu.

Kamuyla paylaşılan belgelerde Hoekstra’nın en başta müşteri korumasına dikkat çektiği göze çarpıyor. Örneğin bakan, mektubunda kredi kartıyla kripto para satın alan yatırımcıları korumaya yönelik daha sıkı önlemlerin alınması adına kredi kartı şirketleriyle görüşmek istediğini belirtiliyor.

Ülkede faaliyet gösteren borsaların ve kripto para platformlarının 2019 sonuna kadar resmi kayıt yaptırması ve Müşterini Tanı yasalarına uyumluluk göstermesi gerektiğini belirten Hoekstra, ICO yatırımcılarını korumaya yönelik yeni yasaların yolda olduğunu aktarıyor. Hoektra konuyla ilgili şunları yazıyor:

Quote
“ICO’lara yatırım yapanların IPO’lara veya tahvil ihraçlarına yatırım yapan yatırımcılar kadar iyi korunup korunamayacağını araştırıyoruz. Mevcut yasalar bunun için yeterli görünmüyor.”

Hollanda Finansal Piyasalar Kurumu AFM’nin geçtiğimiz Kasım ayında yayınladığı bildiride ICO’lar “tehlikeli bir kokteyl”e benzetilmişti. Bildiriyi destekler nitelikte bir tavır takınan Hoekstra’nın müjdelediği yasalar kapsamında, riskli finansal ürünlerin sıradan müşterilere reklamının yapılmasının önüne geçilecek.

Wopke Hoekstra diğer Avrupa Birliği ülkeleri ile birlikte çalışacaklarının ve “ülkeler arası piyasanın durumunu” görmek için kooperatif araştırmalar yapacaklarının altını çiziyor. Ancak Avrupa Birliğinden önce Hollanda’da ilgilenilmesi ve düzeltilmesi gereken birçok şey bulunuyor. Bunların başında ülkenin kripto paraları kapsayan yasaları ve kripto para temelli spekülatif faaliyetler geliyor. Söz tekrar Hoekstra’da:

“Mevcut denetimsel sistem ve enstrümanlar, kripto paraların vücut ölçülerini düşündüğümüzde oldukça dar gelecektir.”

Avrupa ülkelerinde son zamanlarda kripto paralar ve ICO’lara yönelik önemli gelişmeler yaşanıyor. Tıpkı Hollanda gibi İsviçre de geçtiğimiz haftalarda ICO’larda düzenlemeye gideceğini açıklamıştı.

Code:
Türkçe: https://coin-turk.com/hollandadan-ico-hamlesi
4  Local / Bitcoin Haberleri / Blockchain.info 'da şu ana kadar 4 milyon Bitcoin cüzdanı oluşturuldu on: August 17, 2015, 05:59:51 PM
Nic Cary'nin bugün Twitter'dan yaptığı açıklama ile birlikte Blockchain.info'da 4 milyon bitcoin cüzdanı oluşturulduğunu belirtti.

Blockchain'de yer alan blog yazısı ise aşağıda:

Achievement Unlocked – 4 million bitcoin wallets
5  Local / Bitcoin Haberleri / Barry Silbert: "BitLicense Bitcoin için kötü!" on: August 09, 2015, 10:56:22 PM
Geçtiğimiz günlerde SecondMarket ve BIT (Bitcoin Investment Trust) kurucusu Barry Silbert, New York'ta uygulamaya konan BitLicense yasası ile ilgili Twitter hesabından bazı açıklamalarda bulunmuştu. Silbert, tweetinde Coinsetter, GenesisTrading ve Bitstamp'in BitLicense kapsamında lisanslandığını belirtirken; Bitfinex, Shapeshift.io, Poloniex ve Kraken'ın New York vatandaşlarına hizmet vermeyeceğini söylemişti.

Bu açıklamasından sonra ise Barry Silbert, az önce yayımladığı tweetlerinde şunlardan bahsetti:

1/ Geçtiğimiz Cuma günü etkilerini gördüğümüz BitLicense ile ilgili düşünceler...
2/ Yeni BitLicense istemeden olgun ve iyi sermaye edilmiş Bitcoin borsalarının etrafında derin bir çukur yarattı.
3/ Bitcoin borsası yürüten işletmeler, New York'ta iş yapabilmek için NYDFS'nin onayını beklemek zorundalar.
4/ Başvuru süreci ve başvurular hakkında bilgi olmamakla birlikte, NYDFS BitLicense'a başvuran firmalara adil olmayan bir rekabet avantajı sunmakta.
5/ Bana göre BitLicense başvuru ve süreçleri için geçen zaman uzayacak ve bu da işletmelerin etrafında daha derin bir çukur yaratacak.
6/ Bitcoin piyasasına girip iş yapmak isteyen bankalar veya brokerlar, artık lisanslı şirketleri satın alma yoluna gidecekler.
7/ Hepsini düşündüğümüzde BitLicense; Bitcoin, New York ve Bitcoin topluluğu için kötü. Fakat BitLicense, lisanslı işletmeler için gerçek bir rekabet avantajı yaratmakta.

Haberin devamı için: http://www.coinkolik.com/barry-silbert-bitlicense-bitcoin-icin-kotu/
6  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ethereum Frontier'i lanse edildi. on: July 31, 2015, 03:40:16 PM
Ethereum'u takip eden çok kişi vardır tahmin ediyorum. Ethereum açıldı ve mining, uygulama geliştirme vs. yapılabiliyor.

https://www.ethereum.org/

http://www.coindesk.com/ethereum-decentralized-app-network-launch/

Baya ilginç gözüküyor, tecrübe eden vs. varsa ve paylaşırsa çok seviniriz.
7  Local / Bitcoin Haberleri / Mike Tyson Bitcoin ATM'si açıyor - miketysonbitcoin.com on: July 26, 2015, 10:57:14 PM
Twitter hesabından yaptığı duyuru ile baya ilgi çekti Mike Tyson. Tyson'ın en hızlı knockout süresi 30 saniyelik süre ve kendisi ATM'den 20 saniye içinde Bitcoin satın alabileceğinizi taahhüt ediyor. En azından sloganında bunu söylüyor.Smiley

Çok ilginç bir şey olacağa benziyor. Smiley)) Sahi Bitcoin ATMleri ne durumda acaba, kullanılıyor mudur çok?

Mike Tyson: "Coming soon... http://Miketysonbitcoin.com ... Changing the way we get change."

Tyson'dan Bitcoin ATM'si ile ilgili alıntı: JOIN THE BITCOIN REVOLUTION WITH THE MIKE TYSON BITCOIN ATM

İlgili haber için: http://www.coinkolik.com/mike-tyson-bitcoin-atmleri-ile-sektore-giris-yapiyor/
8  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Ethercoin fiyatı spekülasyonlar ile 5 dolara yaklaştı on: July 26, 2015, 08:51:48 PM
Arkadaşlar biliyorsunuz ki Ethereum'un yakıtı olarak bilinen Ether satışı daha önceden yapılmıştı ve satın alanlar Ether'in trade edilebildiği platformları merak ediyordu.

cointelegraph'taki habere göre, Ethereum'un launch edileceği spekülasyonları ile değeri 5 dolara kadar çıkmış. http://cointelegraph.com/news/114939/ethercoin-price-skyrockets-as-ethereum-confirms-launch

9  Local / Bitcoin Haberleri / PayU’dan Bitcoin Girişimi BitX’e $4M Yatırım on: July 22, 2015, 10:53:44 PM
Daha öncelerde sizlerle paylaştığımız gibi, PayU Türkiye CEO’su Yunus Emre Güzer şirketin Bitcoin ile ilgili büyük bir yatırım yapacağı ve Bitcoin’i de kapsayan büyük bir proje için çalışmalar yaptığını belirtmiştik.

Emre Güzer, Naspers’ın Bitcoin girişimi BitX’e $4 milyon dolar yatırım yaptığını Twitter hesabından yayınladığı tweet ile şu şekilde açıkladı:

BitX gruba katıldı. Türkiye liste başı.  https://twitter.com/ventureburn/status/623410595245727744

İlgili haber için: http://www.coinkolik.com/payudan-bitcoin-girisimi-bitxe-4m-yatirim/


BitX CEO'su Marcus Swanepoel CNBCAfrica kanalındaki "The Moneymakers" programına katılmış ve Naspers yatırımı ile ilgili konuşma gerçekleştirmiş.

https://www.youtube.com/watch?v=XfIspKSYfjg
10  Local / Türkçe (Turkish) / BitHack İstanbul'daki Bitcoin içerikli alıntılar on: July 15, 2015, 11:50:26 AM
BitHack İstanbul çok güzel ve heyecanlı bir etkinlikti hatırladığınız gibi. Türkiye'deki ilk en büyük Bitcoin etkinliği olması ile de gönlümüzde taht kurmuştu. Arşivime bakarken şu aşağıdaki resmi buldum. Oldukça eğlenceli bir pano hazırlanmıştı etkinlikte. Umarım sizin de hoşunuza gider, BitHack İstanbul'u görmemiş olanlara da böylece tanıtmış oluruz.

11  Local / Bitcoin Haberleri / Uber'de Bitcoin Ödemesi Kabul Edebilir | Cryptocoinsnews on: July 08, 2015, 04:37:01 PM
Haberde daha önceden Bitcoin ödemesi ile ilgili sorulan bir soruya karşılık verdigi yanıtı kaynak göstererek Bitcoin ödemelerinin yapılabileceğini ve Uber'in bu konuda çalışmalar yapmaya başladığını belirtmiş. Uber'de Bitcoin... Hiç de ilginç gelmiyor, inşallah olur. TR'de de etkisini görürüz.

https://www.cryptocoinsnews.com/uber-accept-bitcoin-payments/

http://m.imgur.com/o1LDEJM
12  Local / Konu Dışı / Garanti Finansal Teknoloji Hızlandırma Programı | Girişim Fabrikasi işbirliği on: July 07, 2015, 09:16:43 AM
Herkese selam,

Garanti'nin uzun sürelerdir finansal teknoloji alanında yenilikler yapmak istediğini ve bu yüzden öğrenciler ile girişimcilere sürekli yeni fikirler geliştirme konusunda ortam yarattığını belirtmiştim. (Garanti Talent Camp örneği)

Bugün aldığım bir mail ile de Girişim Fabrikası'nın Garanti ile gerçekleştirdiği işbirliği sonucunda finansal teknoloji hızlandırma programı başlattığını öğrendim. Peki bu konuyu neden buraya yazıyorum?

Finansal teknoloji alanında Bitcoin hep akla gelen ilk oluşumlardan biri oldu. Ancak bunu herhangi bir banka desteği ile gerçekleştirme fırsatı belki hiç elimize geçmedi. Burada Bitcoin'i Türkiye'de ve dünyada tanıtmak için elimizde çok büyük bir fırsat var ve bunu kullanmalıyız/kullanmalısınız diye düşünüyorum.

Konuyu buradan devam ettirelim, girişim fikirleri tartışalım. Ortak noktada buluştuğumuz/buluşan kişiler ile projeleri hayata geçirmeye çalışalım diyorum.

Herkese iyi çalışmalar.

http://www.girisimfabrikasi.com/garanti
13  Local / Bitcoin Haberleri / Coinbase BitHack v2 Kazananları Belli Oldu on: July 05, 2015, 08:46:49 AM
Coinbase, çevrimiçi ortamda düzenlediği ilk Bitcoin Hackathonu ile geliştiricilerin Coinbase API'sini kullanarak uygulama geliştirmelerine ortam sağlamıştı. Coinbase BitHack'in ikinci versiyonunda da yine geliştiriciler belirlenen kategorilerde dereceye girmek ve toplam $70.000'lık ödül için işe koyuldular.

Hackathonların Bitcoin ekosisteminde yeri çok ayrı; çünkü bu yarışmalar, Bitcoin'in kullanımını artırmak, kolaylaştırmak ve şirketlere yeni çözümler üreterek ekosisteme katkıda bulunmanın ödüllendirildiği platformlar oluyor. Aynı zamanda yeni girişimcilerin kazandırılması ve onların fikirlerinin de uygulamaya dökülmesi açısından önemli.

Jüri koltuğunda; Adam Draper (BoostVC Kurucusu), Chris Dixon ve Fred Wilson (Girişim Sermayedarı) gibi yatırımcılar ve eski Bitcoin Core geliştiricisi Gavin Andresen oturdular. Coinbase Hackathon'u için yarışmacılar, aşağıdaki kategorilerde geliştirdikleri uygulamaları jüri karşısında sundular.

Creativity: Find A New Use Case.
Usefulness: Make Bitcoin Easy To Use.
Execution: Pay attention to details and functionality.


Coinbase BitHack v2'nin kazanan ödülleri ise şunlar olarak karşımıza çıkıyor:

1.'lik Ödülü: $10,000 değerinde Bitcoin ve $50.000'lık BoostVC ödülü - Mailman

Mailman, e-posta üzerinden gönderilen mesajlara 48 saat içerisinde geri dönüş yapılması durumunda, dönüş yapan kişiye Bitcoin ödülü veriyor. Bu sistem ile çok öncelikli postalarımızın açılma ve geri dönüş oranlarının artması amaçlanmış. Aynı zamanda Mailman spam postaları da anında farkediyor.

2'lik Ödülü: $5,000 değerinde Bitcoin - SatoshiPay

SatoshiPay, yayımcılar için geliştirilmiş bir nanoödeme çözümü diyebiliriz. SatoshiPay ile birlikte, içeriklerinizin belirlediğiniz kısımlarını ziyaretçilerinize Bitcoin ödemesi yolu ile gösterebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçiler istediklerini içeriğe fazla para vermeden (pay-as-you-go modeli) ulaşabilirsek, yayımcılar da emeklerinin karşılığını alabiliyor.

3'lük Ödülü: $3,000 değerinde Bitcoin - Rebittance

Rebittance, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen para transfer ücretlerini Bitcoin kullanarak minimize ediyor. Lokaldeki ortakları ile herhangi bir yere para transferi yaptığınızda, bu ortaklar aracılığı ile sizin adınıza gönderilen Bitcoinlerinizi nakit paraya çevirebiliyorsunuz.

4'lük Ödülü: $1,500 değerinde Bitcoin - BlockchainME

BlockchainME, kullanıcılara Blockchain üzerinde şifreli bir kimlik yaratmanıza olanak sağlıyor.

5'lik Ödülü: $500 değerinde Bitcoin - BitcoinDial

BitcoinDial, bizim sıkça karşılaştığımız "ödemeli arama" uygulaması olarak karşılaşıyor. BitcoinDial, uluslararası telefon görüşmelerini kolaylaştırmak için kurulmuş bir servis. Bitcoin ödemesi kabul ediyor.

Haber için: http://www.coinkolik.com/coinbase-70-000-odullu-bitcoin-hackathonunu-duyurdu/

Not: Biz niye katılmıyoruz bu tür hackathonlara güzel fikirlerle bunu da tartışmak gerekiyor bence.
14  Local / Bitcoin Haberleri / PayPal’ın çalışmadığı Yunanistan için bitcoin alternatif olabilir mi? | Webrazzi on: July 04, 2015, 10:49:52 AM
PayPal artık Yunanistan’da çalışmıyor. Ülkenin geçtiğimiz Pazartesi gününden itibaren bir hafta süreyle bankaların kapatılmasına karar vermesi üzerine, online para transferi hizmeti için bankacılık ve kredi kartı ağlarını kullanan online servisler de kullanılmaz hale geliyor. PayPal tarafından yapılan açıklamada, Yunanistan’ın sermaye kontrolü kararının ülkedeki banka hesaplarına bağlı PayPal cüzdanlarının kullanımını ve uluslararası para transferlerini durdurduğu belirtiliyor.

http://webrazzi.com/2015/07/04/paypal-yunanistan-bitcoin/

Tabiki de olabilir. Smiley
15  Local / Bitcoin Haberleri / Bitcoin altyapısıyla düşük maliyetli kıtalararası para transfer servisi:Robocoin on: April 22, 2015, 07:17:33 AM
Robocoin sağladığı ATM ile kullanıcıların kıtalararası para gönderip, alabilmesine olanak sağlıyor. Aynı zamanda kullanıcılar Bitcoin’lerini Robocoin ATM’leri üzerinden nakite de çevirebiliyorlar. Robocoin bunu yapabilmek için “Romit” ismini verdikleri yeni bir ürün geliştirmişler.

Sistemin çalışma mantığını özetleyecek olursak; Romit servisini sağlayan bir lokasyona gidiyorsunuz, parayı göndermek istediğiniz kişinin numarasını ve lokasyonunu giriyorsunuz, tüm işlem bu kadar. Bu işlem karşılığında Romit sizden yalnızca %4 oranında komisyon alıyor.

Haberin devamı için: http://wbrz.in/sauq5
16  Local / Bitcoin Haberleri / Mt.Gox'tan çalınan Bitcoinlere ne oldu? | KafaKutu on: April 19, 2015, 03:10:21 PM
WizSec adlı bir firmanın raporu olaya ışık tutmayı amaçlıyor.

Kendilerini “Bitcoin güvenlik eksperleri” olarak tanımlayan WizSec, yayınladıkları bir rapor ile - ne kadar güvenilir bilinmez ama - gizli kaynaklardan elde ettikleri veriler ışığında Mt.Gox’dan çalınan Bitcoin’lere ne olduğu konusunda bazı bilgiler veriyorlar.

Haberin devamı için: http://kafakutu.com/2015/04/19/mt-gox-dan-calinan-bitcoinlere-ne-oldu/?utm_content=buffera29c3&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
17  Local / Bitcoin Haberleri / Adam Draper: “BitLicense Girişim Kuluçkalarına Zarar Verecek” on: April 10, 2015, 09:33:25 AM
Boost VC CEO’su Adam Draper, BitLicense’ın girişim kuluçkalarına zarar vereceğini, inovasyonların önüne geçeceğini öne sürdü ve bununla ilgili bir video yayınladı.
Bitcoin girişimlerine kuluçka merkezindeki hızlandırma programları ile yardımcı olan Boost VC’nin CEO’su Draper, BitLicense’ın girişimler için getirdiği sınırlamaların belli ölçüde düşürülmesi gerektiğini savunuyor.

Konu ile ilgili bir hesaplama yapan Draper, BitLicense düzenlemelerine uymak zorunda kalan bir girişimin başlangıç olarak 2 milyon dolar, ek maliyetler için ise yıllık 1 milyon doları gözden çıkarması gerektiğini belirtiyor. Bu harcamalar ise; uyum süreci için gerekli çalışanların işe alımı, raporlama standartlarının oluşturulması, gerekli bilgilerin toplanması AML/KYC (Anti-money Laundering/Know Your Customer) harcamaları gibi sıralanabiliyor.

Draper, kendi yöneticiliğini yaptığı Boost VC gibi girişim hızlandırma programlarının bu düzenlemelerden zarar göreceğini ve Bitcoin ile ilgili şirketlerin yetkililere gerektiğinden fazla bilgi vermesi gerektiğini savunuyor.

İlgili haber ve video için: http://www.coinkolik.com/adam-draper-bitlicense-girisim-kuluckalarina-zarar-verecek/
18  Local / Türkçe (Turkish) / Leetcoin: CS GO'da Bitcoin Bahisleri on: March 25, 2015, 10:19:08 AM
Leetcoin, LoL’den sonra şimdi de Counter-Strike: Global Offensive oyununda Bitcoin bahisleri yapmanıza imkan tanıyor.

Geçtiğimiz ay League of Legends desteği ile Bitcoin kullanıcılarını kendisine çeken Leetcoin, internet sitesinden yaptığı açıklamada Mart-Nisan aylarında doğru CS:GO ve Team Fortress 2 entegrasyonunun da geleceğini açıklamıştı.

Bitcoin’in çevrimiçi oyun platformlarında kullanımının bu şekilde yaygınlaşması için çalışmalarını hızla sürdüren Leetcoin, bir Boost VC girişimi olarak karşımıza çıkıyor. Boost VC, daha önceden Silk Road Bitcoinlerini ilk açık artırmada kazanan Tim Draper’ın oğlu Adam Draper’ın kurduğu ve CEO’luk görevini üstlendiği girişim hızlandırma programı olarak konumlanıyor.

Haber için: http://www.coinkolik.com/leetcoin-cs-goda-bitcoin-bahisleri/
19  Local / Servisler / ChangeTip’ten Twitch.tv ve Disqus Entegrasyonu Geldi on: March 23, 2015, 04:23:29 PM
Popüler Bitcoin ile bahşiş gönderme platformu ChangeTip, şimdi de Twitch.tv ve Disqus ile entegrasyon sağladı.

Twitter, Facebook, Github, Coinbase, Google+, Reddit, Slack, Tumblr ve YouTube gibi çok büyük platformlarda kullanıcıların birbirlerine Bitcoin ile bahşiş göndermelerini sağlayan ChangeTip, büyüme stratejilerini sürekli geliştiriyor.

ChangeTip, sosyal platformlar ile gerçekleştirdiği entegrasyonlar sayesinde Bitcoin kullanımının yaygınlaşmasını sağlarken, aynı zamanda kullanıcılar arasında eğlenceli bahşiş gönderimlerine de ortam sağlıyor. Pantera Capital’ın başlattığı yatırım turunda 500 Startups, Boldstart Ventures, CryptoCurrency Partners ve Idealab gibi şirketlerden toplamda 3.5 milyon dolarlık yatırım toplayan ChangeTip, agresif büyümesiyle Coinbase’in “tipping button” girişiminin de önünü kesmiş ve daha sonra Coinbase entegrasyonunu duyurmuştu.

Haberin devamı için: http://www.coinkolik.com/changetipten-twitch-tv-ve-disqus-entegrasyonu-geldi/
20  Local / Türkçe (Turkish) / Bitcoin Traveler: Bitcoin ile Dünya Turu on: March 21, 2015, 03:30:11 PM
Bitcoin Traveler sayfasında gezi notlarını yayınlayan Felix Weis ile Bitcoin üzerine bir sohbet gerçekleştirdik.

Bitcoin Türkiye Facebook sayfasına gelen mesaj üzerine haberdar olduğum Bitcoin Traveler, tüm dünyayı Bitcoin ile gezme amacı doğrultusunda seyahate başlayan Felix Weis’in notlarını yayınladığı bir blog sayfası. Felix, 12 Ocak 2015’te Berlin’den başladığı gezisine Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Slovakya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan ile devam ediyor.

Şu an Atina’da olan Felix, Türkiye’yi de gezi rotasına koymuş ve ülkeyi ziyaret etmek istediğini belirtiyor.

Felix en çok Bulgaristan'da bulunduğu zamanlar zorlanmış. Bazı şehirlerde Bitcoin ile ilgili çok kişi ile tanışabilirken, özellikle Bulgaristan'da Bitcoin'i bilen çok az kişinin olduğundan bahsediyor. Bitcoin ile yerel para birimlerini takas yapmak için localbitcoins.com'u kullanan Felix, bazı zamanlar takas için kimse bulamamış. Felix'in seyahati sırasında kendi kendine belirlediği bazı kurallar var:

- Yerel para birimleri arası takas yok,
- Kredi kartı kullanmak yok,
- ATM kullanmak yok.


Felix Bitcoin ile ilk tanışmasını şu şekilde anlatıyor:

"Bitcoin'i ilk duyduğumda ponzi sanmıştım çünkü,  -sanırım 2011 yılıydı- o zamanlar ünlü ponzi dolandırıcısı Bernard Madoff'un olayı konuşuluyordu. Bitcoin hakkında, 'Hmm birileri ponzi için daha iyi bir fikri var.' diye düşündüm. Daha sonra 2012'deki yarılanma ile birlikte, Bitcoin white paper'ı tekrar okudum ve daha derin araştırma yaptım. Bu da tüm düşüncelerimi değiştirdi. Bitcoin'in çılgınca bir icat olduğunu düşünüyorum. Bence insanlık tarihinde paranın görülen en iyi formu."

Felix’i Türkiye’ye geldiğinde, gerçekleştirdiğimiz Bitcoin buluşmalarından birine davet ettim ve severek katılacağını belirtti. 5-10 gün içerisinde Türkiye’ye gelmeyi planlayan Felix, umarım tüm dünyayı Bitcoin ile gezme amacına ulaşır.

İlgili haber için: http://www.coinkolik.com/bitcoin-traveler-bitcoin-ile-dunya-turu/

http://blog.bitcoin-traveler.com/

Kendisi Marmaris, İzmir ve Bursa'da tanışabileceği Bitcoin kullanıcıları aramakta. Bunu da not olarak belirtelim. Smiley

Yağız / Coinkolik
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!